Ambiti maakt zich geen zorgen Ronaldo huilt om vertrek bij Bar^a Veel tegenstand voor Zeeuwen in Inkel triathlon Dejan Markovic te gast bij bridgeclub sport 26 Talentvolle voetballer strijdt met Middelburg om promotie naar tweede klasse sportagenda Tennisdistrict akkoord met nieuwe heffing vrijdag 30 mei 1997 sbw van onze sportredactie OLSO/BARCELONA - Ronal- do trok zich terug in zijn hotel kamer en huilde tranen met tui ten nadat hij had besloten te zullen vertrekken bij Barcelona. Dat verklaarde de Braziliaanse spits in Noorwegen, waar hij met de nationale selectie van zijn land in trainingskamp zit. Heel graag was hij bij de houder van de Europa Cup voor beker winnaars gebleven. ..Maar het kon niet", verklaarde Ronaldo. „We hadden afspraken ge maakt, maar de club heeft zich daaraan niet gehouden. Voor zitter Nunez heeft ons zeven maanden lang bedrogen." Eerder zag het er naar uit dat Ronaldo bij Barcelona zou blij ven. Tot 2006 om precies te zijn, voor omgerekend zeven miljoen gulden (netto) per seizoen. Bij een eventueel vertrek kostte hij 140 miljoen gulden. Vervolgens ontstond onenig heid over de - eventueel belas tingvrije - uitbetaling van het tekengeld. De zaakwaarnemers beweerden nog dertig miljoen gulden extra tegoed te hebben. Nunez: „Ze zochten alleen maar een excuus onder de afspraken uit te komen. Nog voor onze laatste onderhandelingen had den ze lang gesproken met een club uit Italië. Ik weet vrijwel zeker dat het hier om Inter Inters president Moratti hield zich nog op de vlakte over de komst van Ronaldo. „We heb ben enige tijd geleden een bod uitgebracht en dat is nog steeds van kracht." Een woordvoerder van Barcelo na zei dat Ronaldo niet meer voor de club zal spelen. Hij mist de laatste drie competitieduels wegens zijn verblijf bij de natio nale selectie. Ook in de bekerfi nale, op 28 juni tegen Real Betis, ontbreekt hij In het geruchtencircuit dook al snel de naam op van de opvolger van Ronaldo. Dat zou Shearer zijn. De Engelsman is de duur ste speler ooit, sinds zijn over stap de afgelopen zomer van Blackburn naar Newcastle. DPA/RTR/AFP van o'nze verslaggever Eldridge Pentury OOST-SOUBURG - Zijn soepele tred op het voetbalveld vertoont overeenkomsten met die van Finidi George. De armen stijlvol, in regel matig tempo, langs het lichaam bewegend. Met de benen sierlijke passen makend. Het lichaam rechtop, de blik strak vooruit. Net als George is hij van Afrikaanse herkomst. Zijn naam: Gaza Blaise Ambiti. Roepnaam: Gaza. Zondag gaat de 17-jarige voetballer met Middelburg op jacht naar de felbegeerde promotie naar de tweede klasse. Hij hoopt op een „mooi afscheid." Want volgend jaar speelt hij vrijwel zeker bij NAC. Bij de Bredase profclub zal Ambiti zich bij de A- juniorenselectie voegen, want gezien zijn leef tijd is hij nog altijd jeugdspeler. De overschrij vingspapieren zijn reeds ondertekend, alles is rond. „Het is zo goed als zeker", zegt Ambiti, al houdt hij een hele kleine slag om de arm. Want er zijn meer kapers op de kust. Naast NAC hebben MVV en Heerenveen belangstelling voor de jonge aanvaller getoond. Afgelopen dinsdag speelde Ambiti een test wedstrijd in Meppel voor Heerenveen tegen één van de plaatselijke ama teurclubs. Uitslag: 7-0 in het voordeel van de Friese ploeg, die bestond uit een mix van tweede elftalspelers en A-junioren. Ambiti nam de ope ningstreffer voor zijn rekening. „Het ging best wel lekker." Hij heeft sinds zijn komst vanuit Zaïre naar Ne derland een stormachtige ontwikkeling doorge maakt. Ambiti was twaalf jaar toen hij voet op Nederlandse bodem zette, ging naar de basis school en volgde later een cursus Nederlands aan het Zeeland College in Middelburg. Momen teel is hij bezig aan een VBO-opleiding, die hij één dezer dagen - hij doet nu examen - hoopt af te ronden. In vloeiend Nederlands doet hij zijn verhaal. Over zijn ambities en verwachtingen. „Dromen over een carrière als profvoetballer heb ik nooit gedaan. Maar een wereldbeker wón nen, zou ik wel willen." Plasticzak Voetbalcapaciteiten heeft Gaza Ambiti volop. De basis legde hij op de straten van Kinshasa. Daar voetbalde hij jarenlang met vrienden op harde zandvlaktes. Blootsvoets. Met een met pa pier gevulde plasticzak die als bal diende. „Doe len maakten we met twee stokken", zegt hij. Door omstandigheden verkaste hij vijfeneen- half jaar geleden naar Europa en belandde hij in het asielzoekerscentrum (AZC) in Middelburg. Reeds na drie maanden werd hij opgenomen in een pleeggezin uit Oost-Souburg, waar hij nu nog steeds woont. Via zijn schoolvriend Thomas Ragut kwam Am biti in aanraking met voetbalvereniging Mid delburg. „Ik mocht meespelen met het D1-elftal in een oefenwedstrijd in Zoutelande. Ik sprak destijds slecht Nederlands en dat was te merken op het veld. Combinaties liepen niet goed omdat we elkaar niet begrepen. Ik heb in die wedstrijd veel alleen gedaan, ben gewoon lekker gaan pin- Gaza Ambiti speelt volgend seizoen vrijwel zeker bij NAC. foto Ruben Oreel gelen." Ambiti werd lid van Middelburg, begon te voetballen bij het tweede C-juniorenteam, waar Cees Houtepen de scepter zwaaide. Na op tredens in de Cl - Ambiti werd in dat seizoen ook geselecteerd voor de Zeeuwse selecties onder veertien en onder vijftien jaar - en BI maakte hij dit seizoen zijn opwachting in het landelijk spe lende A-juniorenteam van Hans de Nooijer. De van nature aanvallend ingestelde Ambiti: „Ik heb op meerdere posities gespeeld. Als vleugel speler, middenvelder en centrumspits." Sinds de winterstop deed ook hoofdtrainer Cees Houtepen een beroep op de voetballer. Ambiti speelde twee wedstrijden per weekeinde en pik te regelmatig zijn doelpuntje mee. „Soms was het best wel zwaar. Maar ik was bij het eerste team vaak alleen maar invaller." Sinds kort is daarin verandering gekomen. In de slotfase van de competitie stond Ambiti meestal in de basis opstelling van Houtepen. Zoals ook afgelopen zondag in de beslissingswedstrijd tegen Vlij- menseBoys (1-1). Met eenandere jongeling, Tur- gut Kizilarslan. vormt Ambiti de aanval van Middelburg. V oetbalmakelaars Zijn prestaties ('zelf scoor ik niet veel, maar ik laat vaak anderen scoren') zijn niet onopge merkt gebleven. Verschillende voetbalmake laars dienden zich de afgelopen tijd aan. Maar pleegvader Jos de Bruijne heeft de boot angst vallig afgehouden. „Omdat iedereen zich make laar kan noemen. Maar wat zij kunnen, kan ik ook." De testwedstrijd voor Heerenveen werd gere geld door Vlissinger Emiel Miedema. Een over gang naar de Friese formatie lijkt echter uitge sloten. „Uit praktisch oogpunt", zegt De Bruijne. „Gaza gaat vrijwel zeker naar NAC. Tenzij er een club met een héél goed bod komt. Vooralsnog gaat hij ervan uit dat Ambiti ko mend seizoen naar Breda verhuist. Ook al is hij nog niet zeker van een definitief verblijf in Ne derland. Een advocaat bemiddelt nog altijd in de hoop een verblijfsvergunning voor de Zaïrees te bemachtigen. Tot die tijd wacht de voetballer rustig af. „Ik maak me niet druk, anders word ik gek. Ik leef van dag tot dag. Over een carrière als profvoet baller denk ik ook niet na. Ik heb er gewoon een goed gevoel over." van onze medewerker Sjaak Sinke KRUININGEN - In Kruiningen gaat morgenochtend (zaterdag) om klokslag 9 uur de openings wedstrijd van het Zeeuwse tri- athlon-seizoen van start. De achtste editie van de Den Inkel triathlon heeft met een totaal van 240 inschrijvingen zeker niet te lijden onder de teruglo pende belangstelling voor de meeste triathlons. In de halve triathlon van de EPZ-organisa- tie over 2.5 kilometer zwem men, 80 kilometer fietsen en 20 kilometer lopen, zijn de twee se ries met een totaal van 160 deel nemers volgeboekt. In de tweede serie (vertrek 10.30 uur) gaat een sterk veld met on dermeer Marcel Snippe uit Wie- ringerwaard - die in november de wintertriathlon in Assen won - van start. De tegenstand moet komen van Jo An Mudde (Tiel), die enkele jaren geleden diverse wedstrijden in Zeeland won. Overige kanshebbers zijn Pim Veeger (Amsterdam) en Bert Flier (Barendrecht). De Zeeuw se inbreng blijft beperkt tot eén tiental triatleten. Bekendste naam is Miquel van Tongeren (Souburg) die zijn debuut maakt op de halve triathlon. In het veteranenveld is Jos van Dorp (Wieringenwaard) een man om rekening mee te houden na zijn sterke optreden op het EK-run bike run. Frans Daal- man (Breskens), Wilfried de Kort (Axel) en Jan van de Linde (Oostburg) zijn de Zeeuwse te genstrevers. Pieter Verhage (Westkapelle) is een kanshebber bij de mannen H50, terwijl Sjaak Sinke (Vlissingen) zijn conditie test voor de hele triath lon van AÏmere op 16 augustus. Luciënne Groenendijk uit Den Helder zal weinig tegenstand ondervinden van de overige acht vrouwen die zich aan de halve triathlon wagen. Heidie van de Remortele (28) uit Hulst is een nieuw gezicht in het Zeeuwse triathlonwereldje. In het dagelijks leven is ze actief als aerobic-instructrice op sportschool Delta in Terneuzeri. Daarnaast geeft de docente li chamelijk oefening les op de cursus voor zwemtrainer B. Vo- ng j aar liep Van de Remortele d marathon van Rotterdam in uur en 30 minuten. De volgend uitdaging is de hele triathlo van Almere. „Eerst maar een kijken of ik gezond de halve tri athlon kan uitmaken", aldu Heidie van de Remortele, di vroeger bij ZKC uit Koewaci heeft gezwommen en onlang nog de Amstel Gold race voo trimmers probleemloos uitree( Na de twee series halve triath Ion start om 12.00 uur één seri I op de achtste triathlon, waari een dertig-tal Zeeuwen aan d start staan. Marianne Provoos (Lewedorp) maakt een uitstt kende kans op de zege. De te genstand moet komen van Mon Nieuwenhuizen (Hellevoet sluis) en Chantal Maat (Middel burg). De mannen kunnen zich stuk bijten op junior Remy Vassei (Vlissingen). die in blakend vorm verkeert. Kanshebbei; voor een goede klassering zij Rens Lobbezoo (Souburg), Wii de Jonge (Bergen op Zoom Sjaak de Kok (Lewedorp) e Bram van de Wege (Philippine) Topbezetting bijg Residentie Cup van onze sportredactie DEN HAAG - Het toernooi oi de Residentie Cup, op 7 en 9 au gustus in het Haagse Zuiden park, kent een sterke bezettin Naast ADO Den Haag landskampioen PSV, de Spaai se bekerfinalist Real Betis Sr villa en het Braziliaanse Grem van de partij. Het evenement wordt voor c eerste keer in toernooivorm gi i speeld. De eerste editie van Residentie Cup betrof één on i moeting, tussen ADO Den Has en Barcelona. De organisatie i in handen van de Stichting Bi vordering Topvoetbal De! Haag. Gremio, onlangs winna: van de Copa de Brazil, speelt in 1995 nog in Tokio tegen Aja om de wereldbeker. Sevilla, i ploeg van oud-Ajacied Finii George, behoort tot de SpaanM top. ANP Betaald voetbal Eredivisie, zondag: Roda JC-PSV, Willem ll-Volendam, Heerenveen-FC Groningen, AZ-FC Twente, NAC-Fortuna, NEC-De Graafschap, Ajax-Vites- se, Sparta-RKC, FC Utrecht-Feyenoord. Eerste divisie, zaterdag: Emmen-FC Den Bosch, GA Eagles-FCZwolle, Dor drecht '90-RBC, Cambuur-Telstar, MVV-VVV, Haarlem-Excelsior, Heracles- Eindhoven, Helmond Sport-ADO Den Haag, TOP Oss-Veendam. Zondagvoetbal Derde klasse, duel voor promotie naar tweede klasse: Middelburg-Vlij- mense Boys (terrein BSCte Roosendaal, aanvang 14.30 uur.) IMacompetitie voor promotie naar tweede klasse: Madese Boys - Breskens. Voetbaltoernooien Jeugdtoernooi Philippine. Het vijfde ABAB-jeugdtoernooi in Philippine kent zaterdag en zondag een sterke bezetting. Bij de C-junioren spelen in poule A: Feyenoord, Fortuna Sittard en KFC Eeklo. In poule B: Ajax, Lokeren en Hoek. In poule C: MSV Duisburg, NAC en Eendracht Aalst. In poule D: Club Brugge, RKC en Sparta. Het toernooi begint om 11.00 uur. De plaat singswedstrijden worden vanaf 17.30 uur gespeeld. De finale begint om 19.15 uur. Zondag spelen de B-junioren van Feyenoord, Fortuna Sittard en KFC Eeklo in poule A. In poule B: Ajax.Terneuzenen Lokeren. In pouleC: Bayer Lever- kusen, NAC, Eendracht Aalst. In poule D: Club Brugge, RCS en Sparta. De plaatsingswedstrijden wor.den vanaf 15.45 uur gespeeld. De finale is om 17.30 uur. Mini-voetbaltoernooi. De zaalvoetbalverenigingen Maas Afbouw en Kees Mechielsen houden morgen (zaterdag) voor de zesde keer een mini-voet baltoernooi op de velden van v.v. Terneuzense Boys. Er nemen 24 teams aan dit Zeeuws-Vlaams getint toernooi deel. Tien scheidsrechters worden ingezet. Adhanco verdedigt de wisseltrofee. Het toernooi begint om 10.30 uur. Pupillentoernooi. Vanavond (vrijdag) en morgen houdt de jeugdcommis sie van de voetbalverenging Kloetinge voor de achtste keer het Dick Bunt pupillentoernooi. Het toernooi begint vanavond met de D-pupillen. De aan vang is dan 18.30 uur. Zaterdagmorgen wordt om 9.00 uur (E-pupïllen) begonnen. Bij de E-pupil- len doen twee teams van de VV Colmschate uit Deventer mee. 's Middags is het de beurt aan de F-pupillen, vanaf 12.30 uur. Het toernooi wordt afge werkt op het Wesselopark te Kloetinge. Benelux-jeugdtoernooi. De jeugdcommissie van de voetbalvereniging Terneuzen vervolgt zaterdag en zondag het Benelux-jeugdtoernooi met de C-junioren en de pupillen. Op het Vliegende Hollandercomplex komen za terdag de C-junioren actie, terwijl zondag de D- en E-pupillen hettoernooi afsluiten. Beide dagen begint hettoernooi om 9.00 uur. De teams zijn on- - derverdeeld in poules, daarna spelen de ploegen voor hun plaats. De prijs uitreiking is omstreeks 17.00 uur. De deelnemende teams: C-junioren - Aardenburg, AZVV, Kapelle, Philippi ne, Steen, Terneuzen (poule A); Axel, HION, Kloetinge, Porz SV, Sluiskil, Terneuzense Boys (poule B). D-pupillen: Corn Boys, SC Gastel, Porz. Sv, Terneuzen, Vogelwaarde, Zeeland Sport (poule A); Aardenburg, Axel, HION, Mifano, Philippine, IJzendijke (poule B). E-pupillen: Corn Boys, HION, Oostburg, Porz. SV, Steen, Terneuzen (poule A); Aardenburg, Axel, SC Gastel, Koewacht, Mifano, Zeeland Sport (poule B). C- en F-pupillen. Morgen (zaterdag) houdt de Goese voetbalvereniging SSV '65 een toernooi voor C- en F-pupillen. Blikvanger is Royal Antwerp FC. Verder zijn Middelburg, Hellevoetsluis, Quick Steps (Den Haag), TOGR (Rotterdam) en Achilles Veen van de partij. Districtskampioenschappen. De districtskampioenschappen jeugdvoet bal van het districtZuid I worden morgen (zaterdag) in Vlissingen gespeeld. Uit alle regio's van het district komen de kampioenen van de hoogste klas sen (A-, B- en C-junioren en D-pupillen) naar het sportpark aan de Irislaan. De dag met topvoetbal wordt bij de A-junioren gevuld met de regionale kampioenen TSC uit Oosterhout, WSC uit Waalwijk, Blauw Geel'38 uit Veg- hel en Sarto uit Tilburg. De wedstrijden (2 x25 minuten) in een halve com petitie starten om 11.30 uur en de laatste wedstrijd is om 15.30 uur. Voorde B-juniortitel strijden JEKA uit Breda, WSC uit Waalwijk, Willem IIB2 uit Tilburg en vv Eindhoven; wedstrijden ook vanaf 11.30 tot 16.30 uur. De C-juniorentitelstrijd gaat tussen RKTVV (Tilburg), OSC'45 (Den Bosch) en Blauw Geel'38 (Veghel). De C-junioren starten al om 10.30 uur. Bij de D-pu- pillen komen elftallen van Terneuzen naar Vlissingen, RBC (Roosendaal), Papendrecht, Willem II (Tilburg), TOP (Oss) en PSV (Eindhoven). De pupil len starten om 10.30 uur (2 x 20 minuten) met vanaf half vijf finalewedstrij den. Atletiek C/D-competitie. De atletiekvereniging Scheldesport uit Terneuzen houdt morgen (zaterdag) de tweede competitiewedstrijd voor C/D junioren. De wedstrijden op het Terneuzense Zuidersportpark beginnen om 11.00 uur. Basketbal 20.00 uur), BC Vlissingen - Volharding (vrijdag 21.30 uur), BC Vlissingen 2 - BC Vlissingen JJ (zaterdag 20.30 uur). Jongensjunioren: Bumpers Geleen - Volharding (zaterdag 11.15 uur). Districtsfinale. In Den Bosch wordt zaterdag en zondag de eindstrijd gehou den voor selecties tot zestien jaar. In het Zuid-Nederlandse jongensteam speelt Ewoud Faas (Scheldesport), terwijl bij de meisjes Tirza Pentury en Astrid Franke (beiden BC Vlissingen) zijn geselecteerd. Het meisjesteam wordtgecoacht doorTom Joziasse. Aan de eindstrijd nemen selecties deel uit vijf rayons. Na afloop zal de Nederlandse jeugdselectie bekend gemaakt worden. Beachvolleybal Beachvolleybalfestival. Studentenvereniging Mort Subit houdt op het strand van Dishoek vanaf vandaag (vrijdag) tot en met zondag een beach- volleybaltoernooi waaraan zo'n vijftig studententeams uit heel Nederland deelnemen. Biljarten Internationaal driebandentoernooi. In zaal Jacobs in Rilland wordt dit weekeinde de finale gespeeld van het zesde internationale driebanden- toernooi Jacobs. Aanvangstijden van dit/toernooi op de grote matchtafel: vandaag (vrijdag) 19.00 uur, morgen (zaterdag) 13.00 uur. Slotpartijen za terdagavond omstreeks 20.00 uur. Cricket Competitie. Country Cricket Club Zeeland speelt zaterdag op sportpark Het Schenge in Goes een competitiewedstrijd tegen Victoria uit Rotterdam. Het duel begint om 14.00 uur. Jeu de boules Toernooi: Club Jeu de Boules (Pétanque) Middelburg houdt zondag het jaarlijkse familie- en vrienden toernooi. Het evenement waaraan zo'n 150 boulers meedoen wordt gehouden op het nieuwe clubterrein aan de Kou- dekerkseweg in Middelburg. Het toernooi begint om 10.30 uur en eindigt om 17.00 uur. Jiu-jitsu Zuid-Nederlande kampioenschappen. Morgen (zaterdag) worden in Goirle de open Zuid-Nederlandse kampioenschappen jiu-jitsu gehouden. Voor hettoernooi hebben zeven Zeeuwen ingeschreven. Diana Smid verdedigt haar titel. Motorsport Paardensport Schaken Bekertoernooi. Vrouwen halve finale beker: Mevo'80 - Marathon (vrijdag 20.00 uur). Mannen derde ronde beker: BV Souburg - Mevo'80 (vrijdag Open Middelburgse. Vanavond, vrijdag, wordt de derde ronde gespeeld van het Open Middelburgs Schaakkampioenschap. De ronde vangt aan om 20.00 uur in "De Schakel", Bachtensteene te Middelburg. Nationaal bekertoernooi. Morgen (zaterdag) en zondag wordt in Sportpunt Zeeland te Goes het toernooi gespeeld om de nationale tafeltennisbeker. Hieraan wordt zowel bij de mannen als bij de vrouwen deelgenomen door Trimkoersen Veldkorfbal Beslissingsduel. De korfbalploeg van Togo uit Goes speelt morgen (zater dag) een beslïssingsduel metVIOS, met als inzet het behoud in de landelij ke derde klasse. De wedstrijd, die gespeeld wordt op het terrein van Schel- devogels, begint om 15.30 uur. Motorcrossweekeinde. Morgen (zaterdag) en zondag houdt de Vlissingse motorsportvereniging MSV De Uitlaat het jaarlijkse motorcrossweekein de, met een open clubwedstrijd op zaterdag en op zondag de jeugd/juniorrijders van de KNMV. Zaterdag kunnen de 'eigen' rijders het opnemen tegen de dan al aanwezige KNMV-rijders. Erwordtom half elf be gonnen met de trainingen, de wedstrijden beginnen halfeen. Zondag is het de beurt aan de KNMV jeugd/junior-klassen, die een wedstrijd voor het Ne derlands kampioenschap rijden. De wedstrijden beginnen dan om half twaalf. Op beide dagen is er, afhankelijk van de opkomst, startgelegenheid voor de klassen 60cc, 80cc mini, 80cc groot, 125cc jeugd, 125cc junioren, 250/500cc junioren. Wielrennen Concours hippique. De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Oranjeruiters Wiliemstad/Fijnaart houdt zaterdag, op het terrein aan de Volkeraksluizen in Willemstad, een concours hippique voor paarden en pony's. Programma. 9.00 uur: 1ste dressuurproef paarden en pony's klasse B, L, M1, M2, Z1 en Z2; 9.15 uur: springen pony's klasse B, L, M, Z en ZZ; 10.30 uur: springen paarden klasse B; 13.30 uur: 2de dressuurproef klasse B, L, Ml, M2, Z1 en Z2; 13.30 uur: springen paarden klasse L; 15.30 uur: springen paarden klasse M, 16.30 uur: springen paarden klasse Z/ZZ. Dikkebandenwedstrijden. Het wielercomité Vios uit Aardenburg houdt zondag tijdens de kermis een dikkebandenwedstrijd voor de jeugd. Er wordt gereden in verschillende leeftijdsgroepen, zowel voor gewone fiet sen als racefietsen. Het parkoers is gelegen in Plan West. De aanvang van de wedstrijdjes is 14.00 uur. Er kan vanaf 13.00 uur worden ingeschreven in Gasthof De Jonge Leeuw in Aardenburg. Ster van Zeeland. Vanaf vandaag (vrijdag) tot en met zondag wordt de Ster van Zeeland verreden. Het is een etappewedstrijd voor vrouwen. Er moe ten in totaal vier etappes worden gereden. Programma: vrijdag 19.00 uur 1e etappe Koudekerke-Vlïssingen, afstand 70 kilometer. Zaterdag 14.30 uur 2e etappe Koudekerke-Koudekerke, afstand 112,5 kilometer. Zondag 10.00 uur Kloosterzande, individuele tijdrit over 12,3 kilometer; 15.00 uur4e etap pe Kloosterzande-Kloosterzande, afstand 96 kilometer. ATB-Cup. Dinsdagavond wordtin Den Inkel te Kruiningen deSummer ATB- Cup gehouden. Deze trainingswedstrijden, georganiseerd door vereniging X-T reme, staan open voor vrouwen, 40-plussers, jeugd toten met 16 jaar, li centiehouders en niet-licentiehouders. Inschrijven vanaf 18.30 uur. De jeugd, vrouwen en 40-plussers starten om 19.00 uur, de overige categorie- en om 19.45 uur. Zeilen Zwemmen zestien teams, waaronder de sterkste van Nederland. Het toernooi begint zaterdag om 10.30 uur en zondag om 11.00 uur. De finales staan op zondag gepland vanaf 14.30 uur. Zeeuws ranglijsttoernooi. Morgen, zaterdag, wordt in Sportpunt Zeeland te Goes gelijktijdig met het nationaal bekertoernooi het Zeeuws Ranglijst- toernooi voorde jeugd gehouden. Om 15.00 uurwordt hettoernooi stilge legd voor een demonstratie van Bettine Vriesekoop en Kalun Yu. I Tennis Competitie. Zondag. Mitsubishi Motors Competitie, afdeling mannen- teams, 1e klasse-poule 602: Animo 1-'t Halve Maantje 1, Frisselstein 1-Du- no 1,Z'67 1-HaTeCe 1, Simpelveld 1-Tilburg 1. Afdeling mixedteams, 2e klasse-poule 12: de Schelde 1-Bastion Baselaars 1, Merletten 1-SBOZ 1, Volley 2-ELTV 3, Dash'35 1-BLTV1. 3e klasse-poule 23: Roosendaal 2-Pellikaan Tennis 2, Breda 1-Markendaal 1, Souburg 1-Tilburg 1, SBOZ 2-de Lobbelaer 2. 4e klasse-poule 49: Hulster Ambacht 1-Oud Beijerland 2, Halsteren 1-de Zoom 2, Barendrecht 1-MLTC 1, Be Quick-M 1-Z/W Hoek 1. Triathlon Den Inkel-triatlon. Het Zeeuwse triathlon-seizoen gaat morgen (zaterdag) van startin Kruiningen. Om 9.00 uur en om 10.30 uur gaat de halve triathlon van start in het zwembad Den Inkel voor 2.5 kilometer zwemmen, 80 kilo meter fietsen en 20 kilometer lopen. Om 12.00 uur is er nog een achtste tri athlon met 750 meter zwemmen, 25 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen. De finish is voor de kantine van camping Den Inkel aan de Polderweg te Kruiningen. Open Beneluxkampioenschap tijdrijden. Woensdag houdt SV Aloy in sa menwerking met de trimbond Zeeuws-Vlaanderen, de Belgische Vrije Bond en w.v. Zeeuws-Vlaanderen het open kampioenschap tijdrijden van de Benelux. Omdat de wedstrijd meeteltvoordeRabocup, wordtin Graauw een sterk deelnemersveld verwacht. De start is bij het gemeenschapshuis, de finish nabij de parkeerplaats voor het gebouw van SV Aloy. De eerste renner vertrekt voor zijn rit over21 kilometer om 19.00 uur. van onze sportredactie MIDDELBURG - De Vlissingse bridger Dejan Markovic is in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg in het zonnetje ge zet door bridgegroep O en O (Organisatie en Opleidingen). Met compagnon Vincent Ramondt uit IJzendijke behaalde Markovic in februari de nationale titel voor tweetallen. De 26-jarige Markovic deelde op de slotdag van het Walcherse bridgeseizoen 1996/:97 certificaten uit aan 54 geslaagde cur- I sisten van bridgegroep O en O, van wie 39 eerstejaars en 15 tweedejaars de opleiding met succes afsloten. Bovendien speelde Markovic een wedstrijdje met de oudste cursiste. De I 80-jarige mevrouw Oreel uit Vlissingen slaagde met lof voor de bondscursus Modem Acol. foto Lex de Meesteri van onze medewerker GOES - Met een ruime meerder heid stemden de Zeeuwse ten nisverenigingen gisteren tijdens de voorjaarsvergadering in Goes in met een voorstel om de districtsheffing de komende drie jaar aan de prijscompensa tie aan te passen. De clubs gin gen bijna unaniem akkoord met de voorgestelde herziening van de begroting. Tijdens de druk bezochte verga dering bleek voorts dat het Zeeuwse district de KNLTB (tennisbond) met een positieve instelling zal benaderen aanzien van de problemen ro I de automatisering. Verder wf met veel voldoening teruggel ken op het Zeeuws indoorka; pioenschap in Kapelle en 11 provinciaal kampioensch voor de jeugd in Zierikzee. 3j! name het inzetten van scheic rechters en lijnrechters we daarbij geprezen. Als beves ging van hun kwaliteiten zul! Jan Walpot, Rik Everwi Gemma van Tiggelen en Anne i Poppe tijdens het internatior le toernooi van Rpsmalen i lijnrechter fungeren. Shorthanded-races. De watersportvereniging Breskens houdt morgen (za terdag) en zondag shorthanded races voor gemeten en ongemeten zeilschepen. De deelnemers kunnen vandaag tussen 20.00 uur en 22.00 uur en morgen tussen 9.00 uur en 9.30 uur inschrijven. De briefing is beide da gen om 10.00 uur in het clublokaal van de WVB. De starts zijn om 11.00 uur vanaf het westelijk havenhoofd van de handelshaven in Breskens. Driebanders weer onder vlag KNBB Zeeuwse kampioenschappen. Zondag, dinsdag en donderdag worden in hetopenluchtbad Den Inkel te Kruiningen de Zeeuwse zomer-zwemkampi- oenschappen gehouden. Zondag wordt om 13.30 uur begonnen, dinsdag en donderdag om 19.15 uur. GORINCHEM - De beste drie banders biljarten voortaan weer onder de vlag van de KNBB. De Vereniging van Drie banders in Nederland, de VDN, heeft dit gisteravond in Gorin- chem besloten. Eerder had de biljartbond al in gestemd met de terugkeer van de driebanders. De toppers la gen een eigen sectie binnen KNBB, Driebanden Groot derland, met vergaande au! nomie. Ze houden bijvoorbe hun eigen arbiters. Drie jaari leden kwam het tot een brei tussen KNBB en biljarte! GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 26