Te duur betaalde vertrektijden PZC Website Hezbollah Tom Poes en de Niks Toonder Studio's varia dinsdag 27 mei 1997 het weer in zeeland ...en in europa snelheidscontrole bij nader inzien puzzel recept Informatienummer openbaar vervoer weert klanten door tariefsverhoging standplaats Vandaag Een krachtig hogedrukgebied op de oceaan met centrum dicht bij de Britse eilanden bepaalt ons weer. Een vannacht gepasseerd koufront ligt inmiddels al zuid van ons en met een noordelijke aanvoer stroomt polaire lucht naar Zeeland. Aanvan kelijk is er nog veel bewolking maar geleidelijk vallen er gaten in en komt de zon af en toe tevoorschijn. Plaatselijk kan er een licht buitje ontstaan. De temperatuur loopt op naar 14graden aan zee en tot 16gra den maximaal in Oost-Zeeland. De wind noord tot noordwest matig tot vrij krachtig 4 tot 5 Bft. Vanavond en vannacht is er een wisselende be wolking en de temperatuur daalt naar 5 graden in Oost-Zeeland en naar 7 graden aan zee. Nautisch bericht Wind: noordwest tot noord vrij krachtig 5 Bft., zicht: goed, tempera tuur kustwater: 14graden, afwijking waterstanden: verhoging, maxi mum golfhoogte monding Schei- des: anderhalve meter. ZOIM EN MAAN Zon op 05.36 onder 21.45 Maan op 01.08 onder 10.50 Vooruitzichten Voor morgen: weinig verandering in de druksituatie. De stroming blijft noordelijk met frisse polaire lucht. Er is zon met wat stapelbewolking en de buienkans neemt af. De tem peratuur overdag rond 15 graden, de wind wordt noord en neemt af naar matig 3 tot 4 Bft. In de nacht verdwijnt de bewolking en koelt het flink af met minima tussen 4 en 6 graden. Voor donderdag tot en met zater- Vooruitzichten voor diverse landen geldig tot en met woensdag: Finland: Heel rustig weer met af en toe zon. Middagtemperatuur onge veer 13 graden. Noorwegen: Dinsdag veel bewol king en vooral in het zuiden enige regen of motregen. Woensdag eerst zon. Later op de dag vanuit het westen opnieuw bewolking en kans op regen. Middagtemperatuur vari ërend van 10 in het noorden tot 16 graden in hetzuiden. Zweden: In het midden en noorden wat zon, maar ook kans op regen. In het zuiden vooral dinsdag overwe gend bewolkt en enige regen. Woensdag droger en mogelijk ook zon. Maxima uiteenlopend van 10 graden in het noorden tot 17, bij zon, in hetzuiden. Denemarken: Dinsdag bewolkt en regen of motregen. Woensdag dro ger, af en toe zon, en ook minder wind. Middagtemperatuur rond 15 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ier land: Rustig, droog en vrij zonnig. Middagtemperatuur uiteenlopend van een graad of 15 in het noord westen van Schotland tot iets bo ven 20 lokaal in Ierland en het zui den van Engeland. België en Luxemburg: Naast zon ook enkele wolkenvelden en vrijwel overal droog. Middagtemperatuur ongeveer 16 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Flinke zonnige perioden en droog. Hier en daar een stevige oostenwind. Dinsdag maxima uiteenlopend van 22 in het noorden tot tegen de 30 bij Clermont-Ferrand; woensdag van het noorden uit iets minder warm. Portugal: Eerst nog enkele regen en onweersbuien maar geleidelijk meer zon en droog. Maxima van een graad of 22 aan zee in de Algar- ve tot tegen de 30 in het binnenland. Madeira: Perioden met zon en waarschijnlijk droog. Middagtem peratuur ongeveer 21 graden. Spanje: Dinsdag nog enkele buien, ook met onweer, maar woensdag van hetzuiden uit meerzon en gelei delijk droog. Middagtemperatuur uiteenlopend van iets boven 20 gra den langs de Gplf van Biskaje tot rond 30 in het binnenland. Canarische Eilanden: Geregeld zon en droog. Middagtemperatuur om streeks 25 graden. Marokko: Westkust: flinke perioden met zon en vrijwel overal droog. Middagtemperatuur rond of boven 25 graden. Tunesië: Veel zon, droog en warm. Middagtemperatuur iets boven de 30 graden, maar aan zee hier en daar minder warm. Zuid-Frankrijk: Flinke zonnige pe rioden en waarschijnlijk droog. Middagtemperatuur ongeveer 27 graden maaraan de Cote d'Azur iets lager. Mallorca en Ibiza: Flinke zonnige dag: weinig verandering in de druk situatie. Het hoog blijft hetZeeuwss weer bepalen met een noordelijke aanvoer van polaire lucht. Zonnige perioden en overwegend droog.- Maxima omstreeks 16, minima rond 5 graden. De matige wind naar draait noordoost. uur cm uur era Dinsdag 27 mei Vlissingen 06.06 228 18.36 2® Terneuzen 06.26 2 54 18.55 2S Bath 07.26 295 19.56 263 Roompot Buiten 06.00 176 18.35 lij Zierikzee 07.55 1 60 20.05 13j Wemeldinge 07.55 185 20.15 162 Philipsdam West 08.30 164 19.40 14i Woensdag 28 mei Vlissingen 07.01 212 19.36 182 Terneuzen 07.17 236 19.55 2fê Bath 08.20 278 20.53 244 Roompot Buiten 06.55 163 19.30 132 Zierikzee 08.50 157 21.00 131 Wemeldinge 08.45 179 21.10 153 Philipsdam West 09.10 164 21.15 13? Laag water uur cm uur cn Dinsdag 27 mei Vlissingen 00.26 214 12.40 134 Terneuzen 00.48 224 13.05 IS! Bath 01.53 246 14.12 21: Roompot Buiten 00.10 163 12.30 IS Zierikzee 01.35 163 13.55 IS Wemeldinge 01.35 177 14.00 151 Philipsdam West 01.30 171 13.55 14! Woensdag 28 me Vlissingen 01.12 211 13.29 m Terneuzen 01.38 220 13.58 182 Bath 02.40 244 14.56 201 Roompot Buiten 01.00 164 13.25 12S Zierikzee 02.25 167 14.50 123 Wemeldinge 02.25 180 14.50 14? Philipsdam West 02.20 175 14.50 142 perioden en woensdag later op de. dag mogelijk een regen- of on weersbui. Middagtemperatuur dicht bij de 30 graden. Italië: Dinsdag flinke zonnige perio den en alleen in het noordoosten een kleine kans op een (onweers- )bui. Woensdag wat meer bewol king en ook een toenemende kans op enkele stevige regen- of on weersbuien. Dinsdag nog bijna overal maxima van 25 graden ol meer; woensdag van het noorden uit minderwarm. Corsica en Sardinië: Dinsdag droog, vrij zonnig en warm me: maxima tegen de 30 graden. Woensdag iets lagere maxima, minder zon en later op de dag mo gelijk een enkele onweersbui. Malta: Vrij zonnig en tot woensdag avond droog. Warm met een mid dagtemperatuur van ongeveer 28 graden. Griekenland en Kreta: Veel zon maar in het noorden soms ook be wolking en een kleine kans opeen onweersbui. Middagtemperatuui rond 23 graden, landinwaarts iels hoger. Turkije en Cyprus: In het zuidwes ten vrij zonnig. Elders meer bewol king en kans op een regen- of on weersbui, vooral in het noorden. Middagtemperatuur van 22 graden in het noordwesten tot 30 bij Anta lya. Duitsland: In het zuidwesten zonni ge perioden. Elders meer bewol king en vooral in het noorden en oosten kans op wat buiige regen, misschien wel met een onweers- klap. Middagtemperatuur uiteenlo pend van 13 graden in het noorden tot rond 20 in het zuidwesten. Zwitserland: Perioden met zon maar in het oosten meer bewolking en een kleine kans op een bui. Mid dagtemperatuur op dinsdag van2C graden in het noorden tot ruim 25ir het zuiden; daarna overal iets lager. Oostenrijk: In Tirol af en toe zon er op de meeste plaatsen droog. El ders toenemende bewolking en nu en dan regen, misschien ook vd onweer. Middagtemperatuur cp dinsdag nog rond 20 graden, daar na lager. Polen: Bewolkt en enige tijd regen of motregen. Woensdag later oprfe dag vanuit het noorden droog er opklaringen. Middagtemperatuur slechts 13 graden. Tsjechië en Slowakije: Dinsdag ge, leidelijk overal bewolkt en enigere-1 gen. Ook woensdag weinig zon e' af en toe regen of motregen. Mid- j dagtemperatuur slechts 13 grader- in Slowakije dinsdag bij zon m* schien nog 17. Hongarije: Dinsdag eerst zonnig perioden. Later op de dag bewo^i en af en toe regen. Woensdag enke le buien, maar ok nu en dan zon- Middagtemperatuur dalend van2t graden op dinsdag naar 15 op woensdag. De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontroles aan: A2 tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa A10 ringweg Amsterdam A28 bij Assen (wegwerkzaamheden) N50 bij Maasdonk In het bericht in de PZC van vrijdag 23 mei over een spreekuur voor opvof dingsvragen in de Vlissingse bibliotheek staat dat ouders en opvoeders va" kinderen van nul tot acht jaar daarterecht kunnen. De doelgroep is groten het Opvoedbureau, dat het spreekuur houdt, richt zich op vragen over ka deren van nul tot achttien jaar. U mag ons opbellen, maar liever niet. Om dat voor elkaar te krijgen ivordt het telefoonnummer van Openbaar Vervoer Reisinformatie duurder. Vanaf komende zondag kost het niet meer 50 cent per minuut, maar 75 cent. De sprekende compu ter die wordt ingezet, lost ook niet alle ergernis op. Joost daalde het trapje af, terwijl Hieper overeind rees tussen de schilderijen. En zodra de knecht op de grond stond klom de kunst handelaar voor de tweede keer snel naar boven. „Ik ga mijn leven beteren!", riep hij nog in de deuropening. „Ik heb niks meer met jou te maken, Suup!" De deur sloeg dicht en de heer Super glimlachte wat gedwongen. „Ik zet de zaak alleen voort", verklaarde hij. „Wat mag het wezen?" Joost deed aarzelend een pasje voorwaarts, terwijl hij naar de witte gestalte van niks wees. „Hij is g-groot g-geworden", prevelde hij beklemd. „Hier is veel bangte voor straks", verklaarde de verschijning. „Veel bangte maakt arme rap-vlugge niks groot. Ga je de verfschilderij in barreltjes maken? Dat is beloofd!" „Ahum, ter zake!", zei Super. „Met praatjes verdienen we niets. Waarmee kan ik u van dienst zijn?" „Ik wil dat schilderij kopen", zei Joost. „Het portret van deze heer hier, als ik me zo mag uitdrukken." „Dat kan", sprak de handelaar. „Voor duizend pop is het voor jou, meneertje. Een mooi stukje van een jonge meester." „Duizend pop?", herhaalde de bediende verslagen. „D-die heb ik niet. En u hebt er maar een tientje voor betaald!" „D'r komt van alles bij", legde Super uit. „Omzetbelasting en ver doeken en fixeren en onderhoud. U voelt wel, dat kost wat." Joost wrong zich in hevige tweestrijd de handen. Maar daar het een erezaak was en omdat niks hem uit de duisternis somber aankeek betaalde hij zuchtend zijn maandsalaris als voorschot. „Morgen kom ik de rest brengen", zei hij droevig. „Ik moet het van de spaarbank halen, met uw welnemen." „Goed, goed", zei de kunsthandelaar. „Afgesproken; morgen bren gen. Ik houd het stukje zolang hier." 7 3 2 2 8 2 2 2 3 9 4 2 4 5 8 4 8 5 2 3 7 10 2 2 4 3 3 6 5 6 1 3 8 3 4 6 7 5 In sommige vakjes staat een getal dat correspondeert met een getal in de balk onderaan. De letters die ingevuld worden in de vakjes met een getal, kunnen ook op de balk worden ingevuld. Verticaal vormen de letters in de eerste en derde ko lom ook een woord. Hoe luidt het sleutelwoord? 1. Volksmenner; 2. gebak; 3. uit zichzelf werkend toestel; 4. lan- dingsstrook; 5. niet duur; 6. afkfeer; 7. verkeerd; 8. dun belegd vleesbo terhammetje. Oplossing maandag 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 -giraffe- gene-ares oke-i-enk n-rakel-a gucs-demi -i-boe-o- stoa-lust t-oksel-u erg-i-tal nasi-krap -stokaas- _Janny van der Lee_ Gembergarnalen Hoewel in een aantal gevallen gemberwortel zonder al te veel bezwaar vervangen kan worden doorgemberpoeder(djahé) is het in dit geval absoluut noodzakelijk om verse gemberwortel te gebruiken. Geef hier bij voorkeur rijst bij. Voor 4 personen: 500 gram roze garnalen stukje verse gemberwortel van 2,5 cm 1 flinke teen knoflook 1 bosje lenteuitjes 100 gram taugé olie om te bakken 2 eetlepels sojasaus 1 theelepel suiker 1/2 eetlepel sherry. Bereiding: Schil het stukje verse gemberwor tel en snijd het eerst in plakjes en vervolgens in reepjes. Pel de knoflookteen en pers deze uit. Snijd de lenteuitjes in ringetjes en maak de taugé schoon. Verhit olie in een wok en fruit hierin gemberreepjes 30 seconden. Voeg dan knoflook en lenteuitjes toe en roerbak 2-3 minuten. Voeg de taugé toe, schep alles kort dooreen en voeg als laatste de gar nalen toe. Schep alles al bakkend dooreen en voeg dan soja, suiker en sherry toe. Roerbak niet langerdan ongeveer2 minuten. Tel Aviv door Ad Bloemendaal) Het Midden-Oosten ont dekt het Internet. On langs was ik bezoeker num mer 509 op de website van de Hezbollah, de islamitische verzetsbeweging in Zuid-Li- banon (www.moqawa- ma.org/). Veel te zien is er nog niet. De site is in opbouw, maar niets wijst erop dat de redactie van plan is er een ge zellige boel van te maken. De voorlopige homepage toont een bloedige foto van een onthoofde peuter (onder schrift: 'Israëlische Terreur') en een opname van een mas sabijeenkomst ('Verzet tegen de Bezetting') en dat is het wel ongeveer. Meer informatie, maar toch aanzienlijk minder dan je van de 'Moeder van Alle Websites' mag venvachten, is te vinden onder Irak (http: //196.27. 22//iraq). Ook hier is blijkens een mededeling de bouw nog in volle gang. In het Engels valt er te lezen hoe jaarlijks duizenden Irakezen overlijden als gevolg van de boycot door de Amerikaanse Satan. Een uitgebreide bio grafie van Saddam Hussein is beschikbaar in het Ara bisch. Daaruit komt men aan de weet hoe bikkelhard de leider is. Al jong heeft hij ge kozen voor 'het pad van strijd en jihad'. En op 22-ja- rige leeftijd heeft hij eens zelf een kogel uit zijn been ge haald, gewoon met een scheermesje. Op de home page, onder het officiële Iraakse wapen, wenst Al- Najah's computerbedrijf Saddam geluk met diens zes tigste verjaardag. Wie zijn beste wensen daaraan wil toevoegen, kan via E-mail een boodschap sturen. Klaagmuur Voor een verzoek aan de Al lerhoogste - en nu doel ik niet op Saddam - is er natuurlijk geen beter adres dan Jeruza lem. Vul een E-Mail formu lier in op http://virtual.co.il /city-services/prayer/, en binnen 24 uur steken Zijn zwartgehoede assistenten uw gebed in een spleet van de Klaagmuur, de hemelse brie- venbus. Mij is vroeger ge leerd dat Onze Lieve Heer ook zonder hulp van buitenaf onze gebeden hoort, maar dat was voor Hij een samen werkingsovereenkomst sloot met Bill Gates. De gebedsservice is onder deel van 'Virtual Jerusalem', een van de grootste Israëli sche sites. De samenstellers komen uit de nationaal-reli- gieuze hoek en hebben dan ook prominente plaatsen in geruimd voor organisaties als 'Yesha' (de raad van kolo nisten in de bezette gebie den) en de rechtse radio-pi raat 'Arutz-7'. Er is ook een uitgebreide pagina met fan mail van Israël-supporters uit alle hoeken van de we reld. Bibiwatch Veel minder plezier zal de Is raëlische premier beleven aan 'Bibiwatch' (www.ariga- .com/bibiwatch/), een pro fessioneel opgezette en goed bijgehouden site van kibutz- bewoner Eric Lee. Deze uit de Verenigde Staten afkom stige publicist en computer freak strijdt al 25jaarvoor de sociaal-democratische be weging, eerst in zijn geboor teland en nu in Israël. Hij weet dus wat vechten tegen de bierkaai is. Kort na de ver kiezingen van vorig jaar is hij 'Bibiwatch' begonnen, om dat hij ervan overtuigd was dat het onder Netanyahu met het vredesproces de verkeer de kant op zou gaan. De site volgt de bewegingen van de Likud-premier op de voet. Zo behandelt het hoofdarti kel van deze week de ver schillen tussen Netanyahu en Tony Blair. Lee's conclusie: de Britse kiezers hebben met de verkiezing van Blair mas saal hun wantrouwen uitge sproken in het soort conser vatieve politiek waarin Netanyahu nog steeds rots vast gelooft. E is ook een wedstrijd, of ei genlijk een weddenschap. Lezers van 'Bibiwatch' - van wie er waarschijnlijk niet veel Likud stemmen - mogen raden wanneer Netanyahu als premier opstapt. De score tot nu toe laat zien dat een grote meerderheid denkt dat hij het eind van dit jaar niet zal halen. Hoop doet leven. GPD werkt ook als reclame voor het openbaar vervoer. Ervoor beta len, prima, maar vijftig cent per minuut moet de limiet zijn. Het blijkt dat de mensen, die eerst naar OV-Reisinf ormatie hebben gebeld, vervolgens voor 25 mil joen gulden aan bus- en trein kaartjes hebben gekocht. Rover is ervan overtuigd dat dat niet was gebeurd als deze reizigers de gewenste informatie niet hadden gekregen. Ze zouden niet op reis zijn gegaan, of in de auto zijn gestapt. Rover suggereert de wachttijd bij 0900 9292 niet bij de bellen de klant in rekening te brengen. Maar PTT Telecom wil daar be slist niet aan. De lijn wordt be zet gehouden en dat kost geld. Volgens Rover zegt PTT Tele com ook dat het technisch niet mogelijk is, maar andere com municatiedeskundigen hebben verzekerd dat het wel kan. Insi ders zeggen bovendien dat PTT Telecom zelf vijftig cent op strijkt van de 75 cent, die het bellen straks kost. Zoetermeer Rover is wel enthousiast over het pc-programma dat toegang tot de reisinformatie geeft. En de organisatie is ingeschakeld bij het experiment met de ant woordende computer, die nu nog moet leren allerlei tongval len en onduidelijk sprekende mensen te herkennen. Rover medewerkers hebben het tele foonnummer van de computer gekregen om zo af en toe te bel len met een vraag. De computer herhaalt telkens de vraag, en daarop moet je dan 'ja' zeggen. Dan gaat hij verder met vragen stellen. Zulke wonderen van techniek in spraakherkenning zijn ook in Duitsland en Zwit serland al actief. Het Neder landse nummer ervan is (070) 3040418. Oké, we willen naar Amster dam. Op zaterdag 24 mei. Even bellen. De sprekende computer heeft een vrouwelijke stem. Niet die van minister Jorritsma, eer der die van Pia Dijkstra. De stem geeft keurig antwoord. Al leen aan het eind verstaat de computer iets niet goed. Willen we herhalen wat we zeiden? Vooruit dan maar: „We hoeven niets meer te weten". De computer: „Naar welk sta tion wilt u uit Zoetermeer rei zen?" GPD Interessant. Komen er dan meer mensen aan de telefoon zitten? Nee, daar is geen sprake van. Dan zouden er 5 0 tot 7 5 extra in formatieverstrekkers nodig zijn, en dat willen de openbaar vervoerbedrijven niet. De prijs verhoging is mede bedoeld om het gebruik van het informatie nummer te ontmoedigen. Het bestaat sinds een jaar of vier. Vorig jaar zijn er tien miljoen gesprekken gevoerd, maar wa ren er vier miljoen mensen méér die vergeefs hebben geprobeerd om het nummer te bereiken. Reiswijzer Het nummer dreigt kortom aan zijn eigen succes ten onder te gaan. Minister Jorritsma, die niets aan de prijsverhoging kan veranderen, weet ongetwijfeld dat haar ministerie minder sub sidie aan OV-Reisinformatie geeft, en dat ook dat niet mee helpt om het nummer draaiende te houden. De openbaar-ver voerbedrijven hebben besloten dat er ook andere manieren moeten worden gezocht om het publiek te informeren over ver trektijden. Zo is er inmiddels voor computergebruikers een softwarepakket beschikbaar. Met deze Reiswijzer en een pc met modem krijg je toegang tot de grote computer met reisin formatie. Het pakket kost 19.75 om te kopen, en verder 22 cent per telefoonminuut. En al die mensen dan die geen computer hebben of er niet zo handig mee zijn? Daar hebben de openbaar-vervoerbedrijven geen mededogen mee. Het pc- gebruik in Nederland is sterk stijgende, zegt OV-Reisinfor- matie. We zijn op 3 mei met de verkoop begonnen, het is te vroeg om te zeggen of de ver koop goed gaat, maar we ver wachten toch zeker 3 00 0 0 af ne mers. Het pakket zal de vraag om in formatie bij het 0900-nummer iets doen afnemen, maar niet veel. Dat is de verwachting. Daarom wordt er ook nog aan een andere oplossing gewerkt: de telefonische antwoordma- chine, een spraakherkennende computer, die reageert als ie mand iets vraagt. „Er worden veel vragen over treinen van A naar B gesteld. Die kunnen wor den beantwoord door de spre kende computer, zonder tussen komst van een telefoniste", aldus Van der Linden. OV-Reis- informatie zit nu nog in een proeffase met dit wonderbaar lijke apparaat. Reclame De reizigersvereniging Rover heeft de narigheid al een tijdje zien aankomen. De openbaar vervoerbedrijven deelden kei hard mee dat er over de prijsver hoging niet viel te praten. Het ministerie zou na vier jaar de subsidie stopzetten en alleen nog een beperkte bijdrage ge ven. Verder moesten de kosten door de klanten en de openbaar vervoerbedrijven zelf worden betaald. Rover vindt het allemaal onre delijk. OV-Reisinformatie Per 1 juni gaat deze reisinfor matie vijfenzeventig cent per minuut kosten. Dat is een prijs stijging van vijftig procent. En niemand die het kan tegenhou den. Zelfs minister Jorritsma van verkeer niet. Zij heeft dat geantwoord op Kamervragen. Zij is niet blij met de prijsverho ging, omdat die niet bepaald be vorderlijk is om meer passagiers in trein, tram of bus te krijgen. Maar verbieden wil ze het blijk baar niet, want de openbaar vervoerbedrijven hebben de vrijheid om met hun tarieven te doen wat ze willen. Bezwaren van de reizersvereniging Rover, de Consumentenbond, de oude- renorganisaties en de Gehandi captenraad haalden ook niets uit. De Consumentenbond schrijft nog braaf in de nieuwe gids dat er een prijsverhoging 'dreigt'. Dreigt? Gaat het misschien niet door? Wis en waarachtig wel. Woordvoerder Peter van dei- Linden van OV-Reisinformatie laat er geen twijfel over bestaan. Maar is het dan niet een vreselij ke soort oplichting om klanten tien minuten lang al betalend te laten wachten? Van der Linden blijft beleefd, en zegt dat het onwaarschijnlijk is dat iemand zo lang moet wach- Wie alvorens de trein te pakkken telefonisch de vertrektijd wil opvragen wordt het niet gemakkelijk gemaakt. foto Ruben Oreel door Els Kemper Hoe laat vertrekt de trein als we morgenochtend om half tien in Amsterdam willen zijn? Even bellen naar naar Open baar Vervoer Reisinformatie, 0900 9292. Kennelijk zijn er meer klanten, want erg vlug gaat het niet. Het lijkt wel of het tien minuten duurt, voordat er een vriendelijke informatrice komt, die snel en efficiënt ant woord geeft. Intussen tikt de telefoonmeter door. OV-Reisin formatie kost vijftig cent per minuut. Tien minuten wachten, dat kost mooi 5. Dat zijn han dige figuren daar, bij OV-Reis informatie. Gewoon iemand laten wachten en dan geld reke nen. En het wordt nog erger. ten. Dat lijkt misschien zo, maar in werkelijkheid is het korter. Goed, vijf minuten wachten dan. Bij het nieuwe tarief altijd nog 3,75. Dat komt bij de ruim 30, die het retourtje Amster dam toch al kost. De gemiddelde wachttijd, zo zegt Van der Lin den, is 150 seconden, ofwel tweeënhalve minuut. Dat is bin nen de norm. Alleen in de Rand stad wordt die norm overschre ven, zegt hij. De klanten zijn over het algemeen zeer tevre den. Maar er is toenemende ontevredenheid over de wacht tijden. De prijsverhoging is be doeld om de achteruitgang van de kwaliteit bij deze telefoni sche dienstverlening tegen te gaan. H hogedruk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 4