Stipriaan wil naar de top Souburg stelt kandidatuur Alewijnse is racen nog niet verleerd sport 30 Kasse weer naast podium Kartrijder uit Brouwershaven maakt overstap naar de autosport Bowlers Goes pakken titel Ben Meziane derde in Delft Severien wint met Pril Oranje Freyters wint snookerranking Youri Hanssens vijfde op NK Goede rentree Anjolie Wisse uitslagen Van der Donk pareert Zeeuws offensief dinsdag 27 mei 1997 sbw LUNEVILLE - Ook in de tweede race voor het Eu ropees kampioenschap rallycross is het Ko Kasse niet gelukt om een podi umplaats te bemachtigen. De rallycrosser uit Nieuwdorp finishte als vijfde in de Franse race. Kasse opende sterk. Hij zette de snelste tijd neer in de eerste van drie te rijden manches. De Nieuwdorp- se rallycrosser in de Ci troen AX had goede hoop op een sterk vervolg. Maar zowel in de tweede als de derde manche kwam hij niet verder dan een zeven de tijd in de klasse tot 1400cc. „Ik kon er niet overheen en zat twee ke ren klem. In de derde manche op weg naar een goede tijd zag er goed uit, maar door een aanrijding kwamen we eventjes stil te staan. Weg goede tijd en goede startpositie in de A- finale", liet Kasse weten. In de beslissende finalera ce kwam Kasse in het mid den tussen de andere cou reurs vast te zitten. Het circuit was kort voor aan vang van de finalerace be sproeid met water. De ra- diateur van de auto van Kasse kwam vol modder te zitten en de tempera tuurmeter stond al snel in het rode gebied. „De mo tor kookte al na drie rond jes. Die moet dus nu ver vangen worden." Een geluk voor Kasse was nog enigszins dat in Frankrijk minder dan vijftien deelnemers in zijn klasse aan de start ston den. De punten zijn dan ook gehalveerd. De ach terstand van Kasse op de leiders in het kampioen schap blijft op die manier binnen de perken. Na twee races gaan de Zweed Hansen en de Duitser See- liger aan de leiding met 25,5 punt. Kasse staat ze vende in de tussenstand met veertien punten. De Nieuwdorper gaat nu van Frankrijk door naar Por tugal, waar in Porto de derde ronde plaats vindt. Kasse: „Tussendoor moet ik ook tijd zien te vinden om de motor te vervangen. Maar dat zal wel lukken voor zaterdag." van onze medewerker Kees Verkerke BROUWERSHAVEN - Walther Stipriaan richt zijn vizier op de autosport. De 20-jarige coureur uit Brouwershaven ziet dat als een logische overstap na zijn loopbaan in het karten. Dit sei zoen werd hij Nederlands in- doorkampioen in de gewichts klasse vanaf 82 kilo. Een prima resultaat voor een 1.97 meter lange debutant in de kartsport. Het is een droom van vele jon gens om via de kartsport in een echte toerwagen te rijden op een circuit als Zandvoort. Of - nog mooier - een loopbaan in de for mule-racewagens. Zoals Jos Verstappen, die zijn brood ver dient in het snelle wereldje van de Formule I. Voor Walther Sti priaan is het niet anders. Maar hij weet hoe lang de weg is en dat het een aardige duit kost. Zes maanden spendeerde hij aan de Nederlandse indoor kar- tkampioenschappen. Voor elke wedstrijd moest hij zich eerst plaatsen voor de finale. Maar dat leverde geen enkele pro bleem op en Stipriaan slaagde er regelmatig in van de pole-po- sition te starten. En dan was het twintig minuten achter elkaar de stuurkunst beproeven op de bochtige indoorcircuits. Van de twaalf wedstrijden won hij er zes en klasseerde hij zich vijf keer in de top drie. Dat leverde hem niet alleen de NK-titel op. In de nationale AIP-Ranking staat hij tweede achter Johan Theunissen uit Rosmalen. Een coureur die tien kilo lichter weegt, en de NK-titel veroverde in de divisie 3. Toen afgelopen week in Dordrecht de kampioe nen uit alle gewichtsklassen in de finale uitkwamen won The unissen en moest Stipriaan ge noegen nemen met een vijfde plaats. „Het gewicht van de coux-eur speelt een enorme rol. Het komt op tienden van secon den aan. Bovendien heeft Dor drecht een relatief korte baan met veel grip. Dat is in het voor deel van de lichtgewichten. Ik wist vooraf al dat ik kansloos was", aldus Stipriaan. Virus Stipriaan kreeg het karten met de paplepel ingegoten. Zijn va der Hans was in de jaren vijftig actief in de meest uiteenlopende Walther Stipriaan in de kartwagen, waarmee hij dit seizoen Nederlands indoorkampioen werd in de gewichtsklasse vanaf 82 kilo. „Mijn doel is om met nog zwaardere en snellere toerwagens over het circuit in Zandvoort te racen." foto Pieter Honhoff vormen van autosport. Naast de kartsport behaalde zijn vader successen op het circuit van Zandvoort met de toerwagen- wedstrijden in de Fiat Abarth Corsa. Ook boekte hij aanzien lijke successen in de Porsche klasse. Zoonlief onkent dat zijn vader hem heeft gestimuleerd om in een kart te stappen. „Ik heb aan alle sporten gedaan maar de racesport trok mij als klein jongentje al aan. Natuur lijk word j e besmet met het virus in de familie, maar hij heeft nooit aangedrongen." Hij verhuisde met zijn ouders van Ouddorp naar Schudde- beurs en sinds een jaar woont de familie Stipriaan in Brouwer shaven. Over een maand start de familie een eigen indoorkart- baan in Zierikzee. Een baan met een minimale lengte van 350 meter en een behoorlijke breed te. Een lege textielhal wordt omgetoverd in een Delta Ra cing-circuit. Het is absoluut een feit voor Hans Stipriaan dat de baan aan alle wedstrijdvoor schriften moeten voldoen. Of zijn zoon Walther ooit op de ei gen baan een wedstrijd zal rij den, is onzeker. De Nederlandse indoorkarttitel zal volgend sei zoen niet worden verdedigd. „Het klinkt misschien raar, maar ik wil mijn stuurkunst uit buitten in de toerwagenwed- strijden op het circuit in Zand voort. Bij het karten zit ik op het indoorcircuit al aan de top. Om mee te kunnen doen aan het NIK moet je lid zijn van de Vereni ging Indoor Karting. De kosten van deelname bedragen, afge zien van het lidmaatschap en de licentiekosten, slechts 1250 gul den. Dat is gemeten met andere vormen van autosport belach- lijk laag. Dat komt omdat het materiaal beschikbaar wordt gesteld door de deelnemende in- doorkartbanen. Om deel te ne men aan de grote wedstrij den op het buitencii'cuit of aan interna tionale kart wedstrij den moet je beschikken over een eigen kart. Daar zijn dan grote geldbedra gen mee gemoeid. Dan moet je al snel zo'n veertig- tot honderdui- zend gxxlden op tafel kunnen leggen." Manager „Met zoveel geld wil ik liever een start maken in de toerwa- genwedstrijden. Daarom heb ik inmiddels al gekozen voor het Citroën AXsaxo-team. Momen teel help ik bij het team van Be rend Gesman en Gaby Uljee. Hand- en spandiensten verrich ten in de Pittstraat op Zand- voox't. Binnen twee maanden hoop ik mijn wedstrijdlicentie te behalen. Ik heb al een Citroën AX toemagen op het oog. Mijn vader wordt mijn manager en die zal vooral sponsors opzoe ken om het financieel rond te krijgen. Dit seizoen zal ik nog geen wedstrijden rijden. Ik moet eerst een leerschool door lopen op Zandvoort. Ik wil daarom ook dit seizoen nog veel leren van de zeer exvaren cou- reixr Tim Coronel. Hij rijdt in een formule 3. Volgend jaar wil ik dan in de Citroën saxo een zelfde prestatie neerzetten als met de indooi'kart wedstrij den. Binnen twee tot drie jaar moet het mogelijk zijn om met de top dxie mee te draaien. Dat is dan het begin nog maar. Mijn doel is om met nog zwaardere en snel lere toerwagens over het circuit in Zandvoort te racen", zegt de jonge Stipriaan zelfbewust. GOES - Het bowlingteam uit Goes is na een spannende laatste wedsti'ijddag kampioen geworden in de klasse 2B van het sei zoen '96/'97. Het was vijftien jaar geleden dat een teamirj Goes de titel had behaald. Die ploeg schopte het later zelfs to; een trilogie met drie nationale titels op het hogste niveau. II promovendus bestaat uit Middelburger Mark de Kreek, cap. tain Johan van Nispen uit Goes, Camiel Bosman, Bert-Jos Ooyen, Alwin Verstraeten en Kathy van Oosten. In de eerste klasse wordt het team versterkt met André Reyerse, dien; nog deel uitmaakt van kampioen Ruygrok. DELFT - Rachid ben Meziane van Delta Sport is na zijn va. kantie uitstekend teruggekomen met de derde plaats in Golden Ten tien kilometer te Delft. Alex Mutsaerts (Slie-1 drecht Spoit) was de snelste in 31 minuten en 2 seconden Eé tel later finishte Doeser en drie tellen later voltooide Ben Me. ziane zijn tien kilometer. In Raamsdonksveer eindigde Man- ricio Gonzales van Dynamica als vierde in een wedstrijd ovg 10 kilometer in 30 minuten en 17 seconden. Van der Smissa (Ciko '66) won in 29.40. VALE NCIENNES-Deselecties van Piil en Klein Oranj e heb ben het rugbyseizoen afgesloten met wedstrijden in Valenci- ennes tegen Flandres. Pril Oranje, met Dusty Severien vanct Goese rugbyclub Tovaal in de gelederen. was met 19-3 te sterk voor de Fi-anse leeftijdsgenoten. De Tovaal-spelers Ceasar Luikenaar, Staf Leemans en Michel Haithoorn maakten ng als Benjamin Mast (Oemoemenoe) deel uit van het team vaj Klein Oranje, dat met 27-19 van Flanders vexioor. GOES - André Freyters is winnaar geworden van het twintig, ste Zeeuwse snooker i'anking toernooi. In Goes versloeg hijin de finale Danny Cheuk a Lam. Na dit laatste reguliere toer nooi hebben zich zestien spelers voor de finale geplaatst. Dal zijn (met tussen haakjes het puntentotaal): André Janse (77) Remco Appel (76), André Joosse (71), Mai'k Appel (71), André Freyters (69), Stephan Levaillant (67), Giel Meniheere (65), Edwin van der Plaase (65), Frans Wijnen (64), Franz vanDi]) (63), Ron Schijf (54), Kees in 't Veen (50), Rens van Crugtec (50), Roof Groenenberg (49), Danny Nothen (47) en Ren? Schrier (45). De finale wordt zondag gespeeld in SBZ te Gok ANNA PAULOWNA - Youri Hanssens van GV Koudekerk? heeft in Anna Paulowna tij dens het NK turnen op C-niveaude vijfde plaats behaald. In een mooie constante wedstrijd be wees Hanssens goed met de zenuwen overweg te kunnen. De pupil van trainer Harry Stapel scoorde een totaal van 53.60. KERKRADE - Anjolie Wisse heeft een atletiekwedstrijdovei 800 meter in Kerkrade gewonnen in een tijd van 2 minuten et 11 seconden. Ze bleef Sabine Veurle en Coriene van Dorp voor. De atlete van Hellas in Utrecht lijkt volledig hersteld van haar scheenbeenblessure, waarvan zij de gehele winta last heeft gehad. Een week geleden liep Wisse in Duitsland op de 800 meter al een tijd van 2 minuten en 7.5 seconden enm het Belgische Duffel testte zij haar snelheid op de 400 meter waar een tij d van 57.32 seconden op de klokken kwam. Marit- za op 't Hof van AV'56 blijft haar grenzen verleggen. In Kerk rade wiei'p zij de discus naar 43 meter en 30 centimeter, een verbetering van haar persoonlijke record met 10 centimeter; van onze medewerker Henk de Winter VALKENSWAARD - Na ruim vier jaar afwezigheid keerde Jos Alewijnse uit Grijpskerke terug in de rallycross. Alewijnse stop te eind '92 met racen. Het team waar Alewijnse op dat moment deel van uitmaakte, het Jan Langenberg rally racing team, had geen toereikend budget meer om het uit vier coureurs bestaande team te blijven on dersteunen. Nu was hij dus plotseling terug op het circuit met zijn 'oude' achterwiel aangedreven Ford Cosworth. De auto werd twee weken geleden teruggekocht van Edwin Scharloo uit Sint Laurens. Alewijnse liet onmid dellijk in de eerste manche zien dat hij het racen nog lang niet verleerd is. De snelste tijd was voor de Grijpskerkenaar, die daar zelf van op keek. Even leek het er op dat het in de supercars tweewiel aangedre ven klasse, waarin Alewijnse uitkomt, een Zeeuwse aangele genheid zou worden. De tweede man achter Jos Alewijnse was namelijk Kamperlander Bram Dekker in de Golf Gti. Alewijn se scoorde nog een derde en achtste tijd. Dekker een zeven de en vijfde. Voor beiden goed voor een klassering in de A-fi- nale. Alewijnse startte op de voorste lijn en Dekker op de tweede lijn. Alewijnse nam on middellijk de leiding en stond deze niet meer af. Dekker fi nishte als zesde in de finalex-ace. Jos Boone xxit Vrouwenpoilder had de eerste race voor het Ne- dex'lands kampioenschap laten schieten. Nu draaide hij met zijn Citroën AX Gti mee in de top van de -1400cc klasse, de com- pactcars. De derde manche van de dag deed Boone echter de das om. Boone startte te vroeg en liep tegen tien seconden straf tijd op. De coxxreur uit Vrouwen polder verspeelde daarmee de kans voor beste startplaats in de finalerace. Die was nu voor de Belg Etienne van den Branden. Boone pi'obeerde een paar keer de Belg voorbij te steken, maar hij zag geen enkele mogelijk heid om Van den Branden te passeren en moest zodoende ge noegen nemen met de tweede plaats. Jos krijger uit Wolphaartsdijk zorgde er voor dat er een tweede Zeeuw op de hoogste trede van het ereschavot kwam te staan. Krijger wist namelijk voor de tweede keer dit jaar een race in de 2CV-Cross te winnen. van onze medewerker Wim de Vos TILBURG - De coureurs van de Zeeuwse wielerclubs Theo Mid delkamp en Zeeuws-Vlaande- ren hebben geleerd van de eer dere wedstrijden dit jaar in het kader van de clubcompetitie. Afgelopen zondag, in de Hart van Brabanttrofee (de vierde wedstrijd in de voorronde regio 3 van de clubcompetitie), sloe gen de vertegenwoordigers van de provinciale clubs in de kop groep de handen ineen. „Ze waren van mening dat het tijd wei'd voor een Zeeuwse ovex-winning. Vandaar die on dersteuning aan elkaar", gaf ploegleider Ab Verplanke van Zeeuws-Vlaanderen later aan. Die.samenbundeling van krach ten had echter niet het gewenste resultaat. Robert van der Donk (eerder al winnaar van de Om loop van de Braakman) pareer de alle 'Zeeuwse' aanvallen en won de wedstrijd. Antoine Goense (Middelkamp) werd tweede en Edward Farenhout (Zeeuws-Vlaanderen) vierde. Het duurde vrij lang voordat de wedstrijd (die in de buxxrt van Tilbui'g werd verreden) los kwam. Pas na 100 kilometer ontstond er een kopgroep van negentien coureurs. In de laat ste vijf kilometer slaagden vier renners er in voonxit te komen: Goense, Farenhout, Van der Donk en de Belg Paul van Geel. Goense plaatste nog een demar- rage; de coureur uit Lewedorp kreeg echter onvoldoende ruim te waarna Fai'erxhout van ver de spuit aanzette. Van te ver, bleek later. Zijn drie opponenten vlo gen allen nog over hem heen. Van der Donk was de rapste voor Goense en Van Geel. Door deze resultaten blijft Theo Middelkamp aan de leiding in het klassement en is Zeeuws- Vlaanderen opgeklommen naai de tweede plaats. Tennisploeg wijst concurrent Markendaal terug in titelstrijd van onze sportredactie VLISSINGEN - De LTC Souburg, dat sa men met Markendaal aan kop ging in de derde klasse van de Mitsubishi Motors Tenniscompetitie, heeft de kansen op het kampioenschap volledig in eigen hand ge nomen. In de tweekamp met voornoemde rivaal die afgelopen zondag op het park aan het Koopmansvoetpad haar beslag kreeg, kwamen Ronald van de Broek en de zijnen namelijk als winnaar naar voren, 5-3. Een overwinning met een vraagteken ove rigens, want aan de afwezigheid van An- neloes Schothox'st tijdens de singles, lij ken de bezoekers via een officieel protest niet één maar drie punten te willen over houden. Hierbij wordt het incompleet zijn tijdens de uitwisseling van de ploegenop- stelling als argument gebmikt. Vermoedelijk is er voor de thuisclub wei nig reden tot bezoi'gdheid. gezien het feit dat genoemde papieren door beide aan voerders ondertekend werden, en er pas later met de reglementen gezwaaid werd. De mooiste partij was ongetwijfeld de eerste single bij de mannen. Tussen Mi chel Gorsse en de gei'outineerde Arie van Alphen. Na eengelijkopgaande stx-ijd was een derde set nodig, en Gorsse redde het daarin niet. In de slotfase van deze reeks betaalde hij de tol voor zijn verrichte in spanningen. Evenwicht Met dit resultaat was de tussenstand weer in evenwicht, en was Souburg zijn 2-0 voorsprong kwijt. Ronald van de Broek had voordien afgerekend met Joost Coe- nen. Aanvankelijk overklaste hij de Bra bander (6-0), die daarna met 4-1 voor kwam. Van de Broek restte niets anders dan te beginnen aan een inhaalrace en via gedoseerd spel schreef hij de volgende vier games op zijn naam, waarna hij in de be slissende zijn derde matchpoint verzil verde, 7-5. Ook Lucienne Sigmond had gedaan wat van haar verwacht werd. Ditmaal was dat winnen van Sylvie van de Ploeg. Met of fensieve acties, goed gespreid, zette ze haar opponente vlot aan de kant, 6-2 en 6- 4. De 2-1 tussenstand die op dat moment op het scoringsbord stond, werd daarna zon der te spelen en conform de reglementen, gewijzigd in 2-2. Anneloes Schelf horst verscheen door een kerkelijke plechtig heid te laat op het appèl, en hoefde haar racket voor haar enkelspel tegen Judith Simon niet uit de hoes te halen. Voor het dubbelspel met Lucienne Sig mond aan haar zij de, moest dat wel en met gunstig gevolg voor de Souburgse repre sentanten die in totaal slechts zes games moesten afstaan. De resterende drie onderdel en leverden de thuisclub nog twee punten op: de man- nendubbel ging verloren, maar de beide mixedcombinaties schreven positieve uitslagen op hun naam, die de eindstand op 5-3 brachten. Michel Gorsse slaat een forehand. In de hoofdstad was vierdeklasser MLTC gastheer voor Halsteren, dat met drie punten voorsprong op de Middelburgse formatie aan de kop van de rangschikking ti'oonde. De formatie van trainei'/coach Remco Maandag startte voortvarend. Zo wel Dennis de Jong als Hanneke Snijder en Jeantien van de Dxies trokken in het enkelspel aan het langste eind, waarna de vreugde enigszins getemperd werd door de nederlaag van Fabian Px-obert. Dat bleek achteraf gezien niet de enige te genvaller te zijn. Nadat De Jong en Jacco Filius gezamenlijk nog vooreen lichtpun tje hadden gezorgd, resulteerden de drie andere disciplines in nederlagen: 4-4 De kampioenskansen waren daarmee vex*- dwenen. Hulster Ambacht werd in deze poule tot degradatie veroordeeld, na de 7-1 neder laag in de uitwedstrijd tegen competitie combinatie Z/W Hoek. Rinke van Remor- tel redde de spreekwoordelijke eer voor de Zeeuws-Vlamingen. Het was niet het enige negatieve nieuws dat de Zeeuwse tennisliefhebbers te in- foto Lex de Meester casseren kregen. In Breda werd tweede klasser de Schelde namelijk met het ver wachte verlies tegen pouleaanvoerder BLTV geconfronteerd, 8-0. „We moeten nu komende zondag met 7-1 winnen van Bastion Baselaars, willen we het vege lijf redden, luidde het commen taar van trainer/coach Pim Hermanides, die in het enkelspel alleen Jurjen Mooi- broek een derde set zag spelen. Behalve voor de Schelde en Souburg, is de laatste wedstrijdronde ook belangrijk voor 't Halve Maantje, eerste klasser bij de mannen. Zondag werd in Simpelveld de plaatselijke TV knap met 5-1 afdgetroefd, zodat komend weekeinde in Temeuzen tegen Animo de titel veroverd kan woe den. Middenmoter Animo moest bij Tilburg een punt inleveren. Jacques Gley opende de score, Filip Versluys trad in zijn voet sporen, waarna de Brabanders met succes aan een inhaalrace begonnen. In de dub bels werden de punten vervolgens ge deeld, 3-3. Bowling Eindstand klasse 2B, seizoen '96/'97: 1. Truck Service Zeeland uit Goes 42,5 punt; 2,. Sportcafé 't Centrum uit Dor drecht 41 3. Café 't Hoekje/Hertel uit Mid delburg 41; 5. Strandpaviljoen Herwegh uit Biggekerke 27. Jeu de boules Eindstanden triplettecompetitie afde ling 13 van de Nederlandse Jeu de Bou les Bond. Derde klasse; kampioen met promotie naar de tweede klasse; 1Mid delburg 1 (Patrick Bruggeman, Mario Dé- filippis en Filiberto Défilippis); 2. Middel burg 5, 3. Middelburg 3. De nummers 2 en 3 spelen op 22 juni promotiewedstrij den in Middelburg. Vierde klasse; Kam pioen en promotie naar derde klasse; 1. Le Bastion 6, Goes, triplette Smolders; 2. Middelburg 11, 3. Vatout 10, Breda. De nummers 2 en 3spelen 22 juni promotie wedstrijden in Middelburg. Vijfde klas se: 1. Petangeske 13, Bergen op Zoom, triplette Van Broekhoven, 2. Petangeske 14, B. o. Z., triplette Mathijssen, beide teams promoveren naar de derde klasse; 3. Middelburg 13, 4. Petangeske 12. De nummers 3 en 4 spelen promotiewed strijden op 22 juni. Sportprijsvragen Lucky Tenvan26 mei: 11-13-17-18-19- 26-27-40-45-46-53-58-62-64-67-68- 71 -72-76-80. (ondervoorbehoud.) Lotto 21. Eerste prijs (Jackpot): 1 win naar die bruto f. 2.515,308,80 ontvangt. Tweede prijs: 1 winnaar die bruto f. 100.00,00 ontvangt. Derde prijs: 43 win naars die elk f. 1000,00 ontvangen. Vier de prijs: 175 winnaars die elk f. 250,00 ontvangen. Vijfde prijs: 3276 winnaars die elk f. 25,00 ontvangen. Zesde prijs: 4814 winnaars die elkf 10,00 ontvangen. Zevende prijs: 51.304 winnaars die elk f. 5,00 ontvangen. Cijferspel. 6 cijfers goed: geen winnaar, 5 cijfers goed: geen winnaar, 4 cijfers goed: 29 winnaars, 3 cijfers goed: 277 winnaars, 2 cijfers goed: 2757 winnaars. Tennis Parijs. Open Franse kampioenschappen, 19 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Delgado (Par) - Schalken (Ned) 2-67-6 7-5 6-4, Siemerink (Ned) - Grosjean (Fra) 6-3 4-6 6-4 6-4, Sampras (VSt/1- Santoro (Fra) 6-3 7-5 6- 1, Kafelnikov (Rus/3) - Damm (Tsj) 6-2 6-4 6-4, Muster (Oos/5) - Goellner (Dui) 4-6 7- 6 6-2 6-7 6-4, Corretja (Spa/8) - Alami (Mar) 6-3 6-4 6-1, Medvedev (Oek) - Bera- sategui (Spa/12) 6-4 4-6 2-6 6-2 2-1 opga ve Berasategui, Rosset (Zwi/15) - Hrbaty (Slw) 7-53-6 7-66-4. Vrouwen, eerste ronde: Seles (VSt/3) - Saeki (Jap) 6-0 6-3, Davenport (VSt/5) - Kruger (ZAf) 6-2 6-3, Martinez (Spa/7) - Loit (Fra) 4-6 6-2 6-3, Majoli (Kro/9) - Klei nova (Tsj) 7-5 6-4, Pierce (Fra/10) - Pano- va (Rus) 6-2 4-6 6-4, Coetzer (ZAf/11) - Grande (Ita) 6-46-0, Spirlea (Roe/13) - Lee (VSt) 6-1 6-0, Paulus (Oos/16) - Whitlin- ger-Jones (VSt) 6-0 6-1. Mitsubishi Motors Competitie, afdeling mixedteams, tweede klasse, poule 12. BLTV 1-de Schelde 1 8-0: D. Aldenzee-V. Greeve7-5,7-6,S. Buckens-J. Mooibroek 4-6, 6-2, 6-4, I. Kochen-Leyten-M. Meu- lenberg 6-2,6-0, N. Simon-M. Ganseman 7-5, 6-4, D. Aldenzee/T. Zouwes-V. Greeve/J. Mooibroek 6-2, 7-5,1. Kochen- Leyten/N. Simon-M. Meulenberg/M. Ganseman 6-3, 6-1, I. Kochen-Leyten/T. Zouwes-M. Meulenberg/V. Greeve 6-4, 6-3, N. Simon/S. Buckens-M. Ganse- man/J. Mooibroek 6-3,6-0. Derde klasse, poule 23. Souburg 1-Markendaal 1 5-3, onder protest: M. Gorsse-A. van Alphen 6-4,4-6,3-6, R. van de Broek-J. Coenen 6- 0,7-5, L. Sigmond-S. van de Ploeg 6-2,6- 4, A. Schothorst-J. Simon 0-6, 0-6, M. Gorsse/R. van Broek-A. van Alphen/J. Coenen 4-6, 1-6, L. Sigmond/A. Schothorst-S. van de Ploeg/J .Simon 6-4, 6-2, L. Sigmond/M. Gorsse-J. Simon/A. van Alphen 6-3,6-2, A. Schothorst/R. van de Broek-S. van de Ploeg/J. Coenen 6-4, 6-4. Vierde klasse, poule 49. MLTC 1-Hal- steren 14-4: D. de Jong-G. van de Gruils 1-6,6-3,6-2, F. Probert-J. Hage 5-7,7-5,2 6, H. Snijder-M. Verpaalen 6-3,6-2, J.van de Dries-S. Hunter 6-2,7-5, D. de Jong,'/. Filius-G. van de Gruiter/J. Hage 6-0,7-5 C. Blankenburgh/J. van de Dries-M.Vei- paalen/S. HunterO-6,6-0,4-6, C. Blanker- burgh/J. Filius-M. Verpaalen/J. Hunteri 6, 6-2, 1-6, J. van de Dries/D. de JongS Hunter/G. van de Gruiter 6-3, 5-7,1$ Z/W Hoekl-Hulster Ambacht 1 7-1: R Braeken-R. van Remortel 6-0, 4-6,4-6,F Jansen-G. van Poecke 6-1,7-6, M. Ma» T. van Wely 6-7,6-0,6-0, E. Hendriks-J.d; Wit 6-1, 6-1, R. Braeken/F. Jansen-R.v.r Remortel/G. van Poecke 6-7, 7-6, 6-3,1 Rijk/E. Hendriks-T. van Wely/J. de Wit3 6, 6-4, 6-1, L. Rijk/F. Jansen-T. vanWe- ly/G. van Poecke 6-1, 6-3, M. Maas,1?. Braeken-J. de Wit/R. van Remortel6-2,6 4. Afdeling mannenteams, eerste klas» poule 602. Tilburg 1-Animo 1 3-3.5 Bergmans-J. Gley 1-6, 1-6, R. Timmst man-B. Bierings 6-2,6-4, G. Verbrakeor Versluys 1-6, 4-6, E. Takken-J. Verstrar ten 6-1, 6-1, B. Bergmans/G. Verbraker- J. Gley/F. Versluys 3-6, 5-7, R. Timmer- man/E. Takken-B. Bierings/J. Versus ten 6-2,7-6. Simpelveld l-'t Halve Maar- tje 1 1-5: B. Horsmans-D. van Westeinde 6-2, 6-4, B. Kemperink-M Schouw 3-6, 6-4, 5-7, B. Beekman A Jongsma 3-6, 3-6, M. Meewissen-H Schipper 3-6,1-6, B. Kemperink/M. M» wissen-M. Schouw/A. Jongsma 0-6,Oi B. Horsmans/B. Beekman-D. van 'tWeS einde/H. Schipper 4-6,7-5,4-6. Trimkoersen Goes, wedstrijden TMZ: A-categorie: i Peemen (Rijsbergen), 2. Akkermars (Nieuw-Vossemeer), 3. Vereectë (Hulst). B-categorie: 1. S. RommerslF. land), 2. Martens (Koewacht), 3. Jans (Middelburg). C-categorie: 1. Mol, 2 Stofmeel (Raamsdonksveer). Ovezande, wedstrijden TMZ: A-categ> rie: 1. Bolsius (Kieldrecht), 2. Maure (Bergen op Zoom), 3. Koole ('s-Heei® hoek). B-categorie: 1. Verhulst (Roosa; daal), 2. Wielhouwer (Sommeldijk). 2 Beenhakker ('s-Heer Arendskerke). C«* tegorie: 1. Lepoeter (Wemeldingel, Stofmeel (Raamsdonksveer), 3. Kerkhcf (Raamsdonksveer). Voetbal Bedrijfs- en zomeravondvoetbal rayc Walcheren. Afdeling A: Pechiney -Su* lux 3-2, Uiterton 1- BW 1 5-1, BlauwWr Rhodos 4-1, Pechiney - VAW 1-0. Af* ling B: PKCZ - De Sloep 2-3, SSVW-Cr traal 0-2, FC Dorst 2 - EPZ 5-3, HoechstO W - SSVW 1-1. Afdeling C: Demarar, CSW United 0-2, Uiterton 2 - Hoppit2-; FC Dorst 1 - BW 2 3-0. Wielrennen Ronde van Italië. Tiende etappe, Castrc villari-Taranto: 1Cipollini (Ita) 189 km< 5.10.06, 2. Leoni (Ita), 3. Baldato (Ita).- Wüst (Dui), 5. T raversoni (Ita), 6. Manzo» (Ita), 7. Missaglia (Ita), 8. Cassani (Ital. j Magnusson (Zwe), 10. Edo (Spa). Hvastija (Slw), 12. Pierdomenico (Ita), Giacomelli (Ita), 14. Loda (Ita), 15. Cont» ni (Ita). Algemeen klassement: I.Tonkc (Rus) 45.57.16, 2. Leblanc JFra) 0.4).: Gotti (Ita) 1.07,4. Petito (lta)'l.09,5.Pal'J an (Ita) 1.39,6. Noé (Ita) 1.43,7. Coppw lo (Ita) 1.49,8. Savoldelli (Ita) 2.40,9N poli (Ita) 2.49, 10. Shefer (Kaz) 3.05,1 Simoni (Ita) 3.14, 12. Miceli (Ita) 3.50,13 Guerini (Ita) 3.58, 14 Oegroemov (R^ 3.59,15. Zaina (Ita) 4.01. Tilburg, Hart van Brabant Trofee (clu° competitie): 1. R. van der Donk (Maas landster), 2. T. Goense (Middelk), 3. F van Geel (Bel), 4. E. Farenhout (Zws-y)j 11. P. Mol (Zws-VI), 13. D. Mesu m delk), 16. F. Franse (Middelk), 18. J v« Schaik (Zws-VI). Klassement clubcoff petitie. 1. Theo Middelkamp 288,1 Zeeuws-Vlaanderen 274, 3. Maasla"- ster 267.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 30