Proef dagopvang wellicht langer PZC Eeuweling Dow deelt kadootjes uit \anleg rondweg Zaamslag begint nog dit najaar Teams sporten in park Terneuzen op interculturele dag Vergoeding voor leerlingenvervoer Sint Kruis blijft Keramiek in vele vormen en kleuren zeeland 13 ]orst overweegt verlenging experiment verslaafdenzorg Terneuzen Nog voor zomer lift in Belfort Sluis Omroep Zeeland oefende ramp Zakken drugs onder motorkap Invloed aandeelhouders DELTA Zuidland aardig voor personeel Vacature commissie Schouwburg zaterdag 24 mei 1997 anonze verslaggever urcel Modde [ERN'EUZEN - Het experiment ;t de dagopvang van het ecmvs Consultatiebureau ir Alcohol en Drugs (ZCAD) ïferneuzen wordt mogelijk rei een half jaar verlengd tol I januari 1999. Minister Borst jan Volksgezondheid heeft bur- enieester en wethouders 'offi- iens' laten weten plannen in ie richting te hebben. Over de lekomst voor de naastgelegen achtopvang, wordt na 1 sep- imber dit j aar een besluit geno- icn. t- en nachtopvang werd jnd vorig jaar geopend in een jdelijke behuizing aan het chelpenpad nabij het sluizen- jmplex. Dat proces ging ge aard met felle protesten van mwonenden. hun antwoord op de algeme- jpolitieke beschouwingen van (raadsfracties op het beleids plan 1997-2001, laten B en W duidelijk blijken tevreden te zijn over het gevolgde drugsbe leid in de gemeente. De overlast is merkbaar teruggedrongen, al moet het college ook erkennen dat er een verschuiving van de problematiek aan de gang is van de binnenstad naar andere wij ken en plaatsen. Volgens B en W blijft het ook met de nieuwe wettelijke sluitingsmogelijkhe den van woonhuizen moeilijk snel en doeltreffend op te treden tegen drugshandel. Het college verwijst daarmee naar de vele 'waarborgen' die het parlement in de wet heeft aangebracht, al vorens iemand uit z'n huis kan worden gezet. Drugsbeleid Het voortbestaan van de dagop vang past naar mening van het dagelijks gemeentebestuur goed in het gemeentelijk drugs beleid. Over klachten wordt in het antwoord aan de raadsfrac- ionze verslaggever AAMSLAG - Nog dit najaar tordt begonnen met de aanleg laneen rondweg om Zaamslag. Rijkswaterstaat is reeds ver ge- iorderd met de verwerving van knodige gronden. Alleen even- rde juridische procedures binnen nog tot vertraging lei- ien, zo is de verwachting, oor de plannen is al enige tijd «leden een verklaring van geen ties niet gerept. Alle reden dus om het experiment met de nodi ge steun uit Den Haag te verlen gen, meent het college. Met betrekking tot het aan de dagopvang grenzende nacht verblijf van de Stichting Agogi sche Zorgcentra Zeeland (AZZ) zijn B en W voorzichtiger. Na een aanvankelijk aarzelende start, neemt de belangstelling van dakloze drugsverslaafden en andere ontheemden voor een slaapplaats toe. De nachtop vang maakt evenwel geen deel uit van het door het ministerie gesubsidieerde experiment. In overleg met de AZZ is besloten na 1 september de knoop door te hakken. Een alternatieve loca tie van de gedoogde koffieshop Checkpoint is nog niet aange wezen. Het softdrugsverkoop punt aan de Westkolkstraat moet tezijnertijd plaats maken voor het nieuwe theater. Scheldeboulevard Tegelijkertijd met de verdere planontwikkeling rond de schouwburg, wordt er nu ook daadwerkelijk gang gezet in de ideevorming voor verfraaing van de Scheldeboulevard. Het college kondigt aan nog dit jaar met de eerste voorstellen naar buiten te komen. Zeker is al wel dat een serieuze aanpak van de dijk meer gaat kosten dan de huidige gereserveerde acht ton. Hoe het college dat denkt te be talen, moet nog worden beke ken Het college is er hoe dan ook van overtuigd dat belang stelling voor Terneuzen als werk- en woongemeente, zeker na de aanleg van de Wester- scheldetunnel, zal toenemen. Naar aanleiding van een nage noeg raadsbrede kritiek op het acquisitiebeleid van het dage lijks gemeentebestuur, schrij ven B en W een financiële stimu leringsregeling in het leven te willen roepen om bedrijven aan te trekken. Dit instrument wordt onderdeel van een binnenkort te verschij nen economische beleidsnotitie. Tevens is het streven binnen en kele maanden een marketing- en acquisitieplan voor de Koegorspolder te presenteren, zodat voor dit specifieke indu strieterrein gericht de boer op kan worden gegaan. Het beleidsplan voor de periode 1997 tot 2001 wordt donderdag 29 mei besproken in de raads vergadering. De openbare bij eenkomst in het stadhuis begint om 19 uur. bezwaar afgegeven door Gede puteerde Staten. Die beschik king is echter nog niet onherroe pelijk, omdat een plaatselijke agrariër een beroepsschrift heeft ingediend bij de recht bank. Die procedure is nog niet afgewikkeld. In antwoord op vragen van CDA en WD bij het gemeentelijk be leidsplan 1997-2001 stellen burgemeester en wethouders van Terneuzen dat de kern Zaamslag ook na realisatie van de rondweg goed bereikbaar blij ft voor bestemmingsverkeer. Op twee plaatsen wordt in het nieuwe tracé een rotonde aan gelegd, die aansluiting geeft op de huidige doorgaande route naar het dorp. Ook komt er een rechtstreekse verbinding vanuit het centrum (Polderstraat) rich ting Reuzenhoek. Om sluipver- keer tegen te gaan, komt er aan de rondweg zelf geen afslag naar Reuzenhoek. van onze verslaggever Hans Heijt SLUIS - Het Belfort van Sluis is vanaf de zomer ook toegankelijk voor gehandicap ten, ouderen en mensen die slecht ter been zijn. Wethouder J.J. du Fossé van de ge meente Sluis-Aardenburg liet vrijdag we ten dat de verbouwing van het stadhuis volgens schema verloopt. De lift is voor de bouwvak-vakantie operationeel. Du Fossé liet weten dat na de winter een begin is gemaakt met de verbouwing van het Belfort. In de eerste fase wordt een lift aangebracht en het trappenhuis grondig opgeknapt. Ook aan de buitenkant moet één en ander vernieuwd worden. Na de bouwvak-vakantie kan de tweede fase van het bouwproject beginnen. Het is dan onder meer de bedoeling de zolders te ver nieuwen en de kantoorruimten uit te brei den. foto Peter Nicolai MIDDELBURG - Omroep Zeeland kan bij rampen binnen een kwartier operationeel zijn. Dit blijkt uit een oefening die de provincie donderdagavond heeft gehouden om te kijken of de zender bij rampen efficiënt genoeg werkt om overheidsme- dedelingen door te geven. De oefening begon om acht uur, op een moment dat het personeel van de omroep niet meer aan wezig was. Onderwerp was een treinongeval in de omgeving van Kapelle waarbij een gevaarlijke stof vrijkwam. De om roepmedewerkers werden via een semafoonoproep gealar meerd. Binnen veertien minuten waren twee verslaggevers ter plaatse en kon de zender de lucht in Mededelingen die per fax vanuit het provinciehuis werden doorgegeven, kwamen binnen twee minuten op de zender. Het is voor het eerst dat een dergelijke oefening is gehouden. Doel was de Omroepovereenkomst openbare veiligheid' te testen. Daarin hebben provincie. Zeeuwse gemeenten en Om roep Zeeland vastgelegd wat de wederzijdse verplichtingen en verantwoordelijkheden zijn als de regionale omroep de taak van rampenzender vervult. In totaal waren er ongeveer twintig mensen bij de oefening betrokken: omroepmedewer kers, voorlichters en rampendeskundigen. AXEL - De marechaussee heeft donderdagvond een drugs toerist betrapt die onder de motorkap van zijn auto twee zak ken marihuana vervoerde. De argwaan van de patrouilleren de marechaussees werd gewekt toen zij op de TYactaatweg in Axel een auto met een Frans kenteken vooruit zagen rijden terwijl de achteruitrijlamp brandde. Toen zij de bestuurder, een dertigjarige man uit Duinkerken, daarop aanspraken, roken zij een marihuanalucht in de auto. De Fransman gaf vlot een zakje met ongeveer vijf gram mari huana en een joint af. Nadat de man was overgebracht naar het bureau van de marechaussee in Terneuzenbleek hij onder de motorkap nog twee zakken met dezelfde drugs te vervoe ren. In totaal smokkelde hij 265 gi-am marihuana. Tegen beta ling van 1325 gulden mocht de Fransman zijn weg naar Duin kerken weer vervolgen, zonder de drugs. MIDDELBURG - Het dagelijks provinciebestuur is het eens met de opvatting van NV DELTA Nutsbedrijven dat de aan deelhouders van de onderneming zich terughoudender moe ten opstellen. Dat geldt vooral voor de commerciële activitei ten. De invloed op het bedrijfsbeleid dient zich te beperken tot ge bieden waarop DELTA een monopoliepositie heeft. De moge lijkheid dat de aandeelhouders de directie regelrecht aanwij zingen geeft, kan wat gedeputeerde staten betreft in de toekomst uit de statuten van DELTA te verdwijnen. Het be drijf zelf beschouwt de bevoegdheid van de aandeelhouders aanwijzingen te geven als het buitenspel zetten van de raad van commissarissen. TERNEUZEN - De directie van het Zuïdlandtheater in Ter neuzen wil het geld (39.000 gulden) dat nog over is van de re paratie van het dak gebruiken om het werk van het personeel wat te veraangenamen. Tienduizend gulden is nodig om de schouwburg verder aan te passen aan aan de normen van de Arbo-wet. Daarnaast kan hetmengpaneel het ieder moment begeven, dus wil dedirectie tevens twaalf mille van de meevaller gebruiken voor aanscha f van een nieuw geluidsapparatuur. Ook de zware podiadelen zijn door beschadiging aan vervanging toe, wat een investe ring vergt van nog eens tienduizend gulden. Het voorstel wordt woensdag 4 juni besproken in de schouw burgcommissie. De openbare vergadering in het stadskan toor begint om 20.15 uur. lanonze verslaggever IERNEUZEN - De organisatie Kleurrijk Terneuzen houdt za- Itrdag 31 mei een 'interculture sportdag' in het sportpark Oude Vaart. Vanaf elf uur 's och- tads zullen zestien teams de onderlinge strijd aanbinden net voetbal, volleybal, touw trekken en zaklopen. Daarnaast liaan er kraampjes opgesteld nel exotische hapjes, is er een Bmmehnarkt en muziek. ?e zestien deelnemende teams ",;n samengesteld uit mensen it alle geledingen van de Ter- etizense samenleving. De cul- iuele minderheden worden rertegenwoordigd door teams Kt Surinaamse en Antilliaanse fortels en drie ploegen uit de keuws-Vlaamse asielzoekers- En tra. «amaast hebben ook plaatse lijke politici van CDA PvdA D66 en RPF zich ingeschreven, alsmede leden van de belang- groeperingen Amnesty Interna tional en het Bewonersplatform Binnenstad. Temidden van alle sportieve verbroedering staat een podium opgesteld waar iedereen op te recht kan voor een muzikale uit spatting. Voor de nodige ge luidsinstallatie is gezorgd. Bij slecht weer (reden waarom de nianifestatie van Kleurrijk Ter neuzen vorig jaar werd afgebla zen) wordt het evenement ver plaatst naar de sporthal en in een grote tent op het honkbal- veld. Het sportieve gedeelte wordt afgesloten met een offici ële prijsuitreiking voor het bes te allround-team. Aansluitend start een recreatief volleybal toernooi. ÜPonze verslaggever 'bT KRUIS - Inwoners van Kruis kunnen voor hun Mderen aanspraak blijven ma- En op een vergoeding voor het «rlingenvervoer naar Aarden- ftfg. Het college van B en W van iluis-Aardenburg wil de aan- ^eling van de Vereniging van ^derlandse Gemeenten (VNG) pas bij een afstand van zes "lometer vergoedingen te ver pakken niet opvolgen. de huidige situatie kunnen Hders aanspraak maken op een ttgoeding van de kosten van leerlingenvervoer, indien de pbnd tussen de woning en de "fsisschool meer dan vier kilo meter bedraagt. Het college drijft dat het naleven van de ^''gestelde verhoging van de tot zes kilometer een ge lige snaar zal raken in Sint ^•s. Momenteel maken circa Wntig kinderen gebruik van *ze regeling om met het taxi- ^'oer een basisschool in Aar- fciburg te bezoeken, anneer de VNG-richtlijnen breien gevolgd, kan vanaf 1 ?,?ustus geen gebruik meer t)rden gemaakt van het dooi de gemeente betaalde taxibusje tussen Sint Kruis en Aarden burg. Het college vindt dat niet wenselijk. Zeker, omdat de maatregel voor de gemeente een relatief lage besparing van 3500 gulden per jaar oplevert. De ge meenteraad krijgt daarom op donderdag 29 mei tijdens de raadsvergadering het voorstel voorgelegd om het afstandscri terium van vier kilometer en de reisduur van anderhalf uur te handhaven. De raadsvergade ring wordt gehouden in de raadszaal van het Belfort in Sluis en begint om 19.30 uur. AXEL Diekentocht - De Toer Club Ax el houdt zaterdag 31 mei de Die kentocht, een vrije toertocht over 30, 60 of 120 kilometer. De tocht voert over rustige Zeeuws-Vlaamse wegen. Deel nemers kunnen zich inschrijven bij café Cambrinus op de Markt in Axel. Voorde 30 en 60 kilome ter kan gestart worden tussen 7.30 en 14.00. Deelnemers aan de 120 kilometer moeten vóór 12.00 vertrekken. Het komende jaar leren de scholieren van De Meerpaal in Terneuzen onder meer les in Internet op de computer met toebehoren, een geschenk van Dow. foto Peter Nicolai van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Geen geknip en geplak meer voor werkstukkenEn de nodige in formatie? Die halen de leerlingen van ba sisschool De Meerpaal in Terneuzen voortaan net zo makkelijk rechtstreeks van de Noordpool tot ver weg in Australië. Vier medewerkers van Dow Benelux le verden vrijdag een fonkelnieuwe compu ter af op de openbare school. Inclusief scanner, kleurenprinter èn een aanslui ting op Internet. De apparatuur werd gekocht met een do natie die de Chemical Company in ver band met het honderdjarig bestaan van het bedri j f beschikbaar had gesteld. In to taal werden 17 van de 87 ingediende pro jecten in de Benelux gehonoreerd met een subsidie. De Meerpaal was vrijdag één van de eerste gelukkigen in de rij die de inmiddels vormgegeven schenking in ontvangst mocht nemen. Een ander project dat kon worden gerealiseerd met het geld van Dow is de aanschaf van een speciale stranclrolstoel door de Stichting Werk groep Gehandicaptenbeleid West- Zeeuws-Vlaanderen. Surftechnieken De computer krijgt een plaats in het docu mentatiecentrum. Met de medewerkers van het chemiebedrijf is afgesproken dat één van hen een jaar lang wekelijks een uurtje 'les' komt geven in de surftechnie ken op Internet. „Dat onderwijs geldt ook voor de leraren, want de meesten hebben van deze nieuwe technieken weinig kaas gegegeten". aldus lerares en activiteiten coördinator D. van der Waal van Dijk. Ter voorbereiding namen de leerlingen van groep zeven en acht, die in eerste in stantie met de apparatuur gaan werken, vrijdag een kijkje in Euro-Disney. Ook werd contact gezocht met andere basis scholen op Internet. De Meerpaal heeft in middels een eigen 'homepage' (http: //www.zeelandnet nl/meerpaal) met ba sisinformatie over de school. De tractatie van Dow aan projecten van lokale gemeenschappen bedroeg in totaal 168.000 gulden. Alle toegezegde bedragen zijn inmiddels overgemaakt op de bank rekeningen van de betreffende instellin gen, aldus een woordvoerder van het be drijf. van onze vei TERNEUZEN - De schouw- burgcommissie van de gemeen te Terneuzen is op zoek naar een nieuw lid. Door het vertrek van secretaris W. Hoffman per 4 juni komt er ren. Omwille van de balans in de een vacature vrijcommissie, gaat de voorkeur uit Rond die tijd worden burgers naar een vrouw. De functie van met affiniteit met theater en secretaris wordt intern opge- cultuur opgeroepen te sollicite- vuld. De bedoeling is dat het doorTreesvan Herpen OOSTBUTRG - 'Kleur in Kera miek' heet de tentoonstelling die tot 1 juni in Den Hoekzak in Oostburg is te zien. Het is de Stichting Hoekspositie gelukt om met vier exposanten een ge varieerd beeld te geven van de vele uitingsvormen in de kera mische kunst: van robuuste vor men tot subtiel lijnenspel in alle mogelijke kleurvarianten. Zeer verrassend is het werk van de Vlaamse Jeanne Opgenhaf- fen. Zij bakt flinterdunne por seleinen platen in een gamma van kleuren. De platen worden in grote en kleinere schilfers ge broken waarmee ze constructies in een acryllijst maakt. De laag jesstructuur en de in elkaar overvloeiende pasteltinten re sulteren in een dieptewerking. Spannend is het werk in geel- oranjetinten dat van buiten naar binnen toe is opgebouwd waarbij horizontale lijnen sub tiel contrasteren met verticale. De (halve) vazen en potten van E. Knip, een Nederlandse schil der en keramiste, doen daar naast nogal conventioneel aan. De ambachtelijk knap gemaak te objecten zijn tamelijk bont beschilderd waarbij de kleur- verdeling keurig de lijnen van het ontwerp volgt. Wim Ricourt uit Assenecle deed precies het te genovergestelde. Eigenzinnig vormgegeven kannen, het zijn net stukken karton gevouwen tot een karaf, werden door hem op een Karei Appel-achtige ma nier beschilderd. Zelf beschrijft hij deze voorwerpen vrij ade quaat als 'vreemd- herkenbaar en herkenbaar vreemd'. Afgeplatte harten Het meest in het oog springend is het krachtige werk van de uit Oost-Pruisen afkomstige Sieg fried Gorinskat. Volgens een in gewikkeld procédé creëert hij robuuste organische vormen met donkere, warme kleuren. Ze doen nog meest denken aan af geplatte harten. Hij plaatste ze op een forse grijze sokkel met een vage tekening in het materi aal. Een enkel speels ornament doorbreekt de strengheid. Enigszins anders is de zittende figuur in groen, mens of dier, wie het weet mag het zeggen. De overeenkomst ligt in de stoere vorm die een krachtige indruk achterlaat. Openingstijden: op werkdagen van 10.00-12.00 uur, van 14.00- 18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. nieuwe commissielid 3 septem ber wordt geïnstalleerd. De schouwburgcommissie advi seert burgemeester en wethou ders over allerlei zaken die de exploitatie van het theater be treffen. Een object van Siegfried Gorinskat. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 55