Eilandelij ke publieksbalie succes PZC Vrachtwagen met negen ton soep in sloot Zanddijk Zuidwellebrug over een week klaar Muziekkorpsen laten zich horen op Schouwen-Duiveland Thoolse roefeldag gunt jeugd kijkje achter schermen bedrijven Eind '98 nieuwbouw in gedempte arm kanaal Hansweert zeeland s13 Sector externe contacten in Zierikzee verrast door grote toeloop Omroep Zeeland oefende ramp Zakken drugs onder motorkap Invloed aandeelhouders DELTA Opvoedbureau start spreekuur Te hard door groen kost voortaan boete zaterdag 24 mei 1997 3n onze verslaggever jlerre Stegenga zerikzee - De gemeente jjchomven-Duiveland heeft jveraanloop niet te klagen. Met ierbazing constateert de sector (stcrne contacten dat het eex'ste avartaal van dit jaar opvallend teel aanvragen zijn gedaan voor jjken als bouwvergunningen, paspoorten en zelfs huwelijken, enen ander blijkt uit de eerste jmnagementsrapportage van Jezetak van de gloednieuwe ge meentelijke organisatie, lerapportage is bedoeld om in- jcht te geven in het reilen en teilen van externe contacten, de eetor die fungeert als 'de op het abliek gerichte balie'. De nota handelt het tijdvak van 1 ja- man tot 21 april van dit jaar. leze periode is te kort om al önclusies te kunnen trekken vgr het functioneren van de front- en backoffice-gedachte', rordt benadrukt. De balies in gemeentehuis vormen de xotoffice, zaken die hier niet ruinen worden behandeld wor- i doorverwezen naar de ikoffice. Momenteel wordt emeten met hoeveel vragen en «zoeken beide afdelingen raaien geconfronteerd. )s gemeentelijk medewerkers itten in elk geval niet om werk erlegen. Zo kwamen bij de af- iüling sociale zaken 321 WVG- anvragen binnen (Wet Voorzie- ang Gehandicapten) en moest «uw- en milieutoezicht ruim lierhonderd aanvragen en mel- üngen verwerken. Burgerza len had het ook druk: volgens ,e managementsrapportage rerden zo'n 3400 uitgiften ge- :aan van bijvoorbeeld paspoor- :-n en rijbewijzen. Veel meer in verwacht, zo blijkt uit het rerkstuk. Ook opvallend is het piote aantal huwelijken op k'nouwen-Duiveland in de eer- smaanden van het jaar. Bij het astellen van de begroting werd itgegaan van een aantal van ngeveer 150, het blijken er 240 zzijn. heruren !t alles heeft ertoe geleid dat tmmige medewerkers van de a tor overuren draaien. Het be- chikbare jaarbudget voor Herwerk, 10 mille, is echter al lijna uitbetaald (9140 gulden). 1 wordt vooral veroorzaakt door aanloopproblemen aan de balie en de kernbezoeken van het college, waar de communi catiemedewerkster veel tijd mee kwijt is. Bovendien ver wacht de marktmeester ook overuren te gaan draaien in ver band met markten en andex'e evenementen die op stapel staan. In totaal moet deze post worden aangevuld met 6500 gulden. De managementsrapportage wordt behandeld in de commis sie externe contacten van dins dag 3 juni. Deze vergadex-ing begint om 19.30 uur in het voor malige stadhuis van Brouwer shaven. van onze verslaggever Herre Stegenga ZIERIKZEE - Axxtomobilisten moeten nog een week je geduld hebben, nxaar dan is de Zuidwellebrug in Zierikzee echt klaar. De komende week wordt het na- tuursteen geplaatst en dan rest alleen de bestrating nog. Voetgangers en fietsers mogen de brug alweer over- stekeix. „De werkzaamheden zijn xxog niet helemaal afgerond, maar we laten de hekken gewoon open- staaix", licht gemeentelijk medewerker J. K. van Baaien toe. De brug, die de Zuidwellestraat met de Laan vaxx St. Hilaire verbindt, is de afgelopen weken flink onder handen geixomen. De klus stond al jaren op de rol en zou vorig jaar eindelijk ten uitvoer worden gebracht. De drxxkte rondom de gemeentelijke herindeling gooi de toen echter roet in het eten. Overigens zijn niet al leen restauratiewerkzaamheden uitgevoerd, maar ook de leidingen van DELTA Nutsbedrijven vervan- gexx. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Onmoep Zeeland kan bij rampen binnen een kwartier opei-ationeel zijn, Dit blijkt uit een oefening die de provincie donderdagavond heeft gehouden om te kijken of de zender bij rampen efficiënt genoeg werkt om overheidsme- dedelingen door te geven. De oefening begon om acht uur, op een moment dat het personeel van de omroep niet meer aan wezig was. Onderwerp was een treinongeval in de omgeving- van Kapelle waarbij een gevaarlijke stof vrijkwam. De om roepmedewerkers werden via een semafoonopi-oep gealar meerd. Binnen veertien minuten waren twee verslaggevers ter plaat se en kon de zender de lucht in. Mededelingen die per fax van uit het pi-ovinciehuis werden doorgegeven, kwamen binnen twee minuten op de zender Het is voor het eerst dat een dergelijke oefening is gehouden. Doel was de Omroepovei-eenkomst openbare veiligheid' te testen. Daarin hebben provincie, Zeeuwse gemeenten en Om roep Zeeland vastgelegd wat de wederzijdse verplichtingen en verantwoordelijkheden zijn als de regionale omroep de taak van i-ampenzender vexvult. In totaal waren er ongeveer twintig mensen bij de oefening betrokken: omroepmedewer kers, vooi-lichters en rampendeskundigen. AXEL - De marechaussee heeft donderdagvond een drugs- toei-ist betrapt die onder de motorkap van zijn auto twee zak ken marihuana vervoerde. De ax-gwaan van de patrouilleren de marechaussees werd gewekt toen zij op de TYactaatweg in Axel een auto met een Frans kenteken vooruit zagen rijden terwijl de achteruitxijlamp brandde. Toen zij de bestuurder, een deitigjai-ige man uit Duinkerken, daarop aanspraken, roken zij een marihuanalucht in de auto. De Fi-ansman gaf vlot een zakje met ongeveer vijf gi-am nxaxn- huana en een joint af. Nadat de man was overgebi-acht naar het bui-eau van de marechaussee in Temeuzen, bleek hij onder de motoi-kap nog twee zakken met dezelfde drugs te vervoe ren. In totaal smokkelde hij 265 gram marihuana. Tegen beta ling van 1325 gulden mocht de Fransman zijn weg naar Duin kerken weer vervolgen, zonder de drugs. MIDDELBURG - Het dagelijks provinciebestuur is het eens met de opvatting van NV DELTA Nutsbedrijven dat de aan deelhouders van de onderneming zich terughoudender moe ten opstellen. Dat geldt vooral voor de commerciële activitei ten. De invloed op het bedrijfsbeleid dient zich te beperken tot gebieden waarop DELTA een monopoliepositie heeft. De mogelijkheid dat de aandeelhouders de directie regeli-echt aanwijzingen geef t, kan wat gedeputeerde staten betreft in de toekoixxst uit de statuten van DELTA te verdwijnen. Het be- dx-ijf zelf beschouwt de bevoegdheid van de aandeelhouders aanwijzingen te geven als het buitenspel zetten van de raad van commissarissen. THOLEN - Het Opvoedbureau Tholen en Sint-Maartensdijk start deze week in beide kemen met een spreekuur voor op- voedingsvragen. Ouders van kinderen van 0 tot 18 jaar kun nen er terecht voor mfoi-matie en advies over problemen als huilende baby's, dnxkke kindei'en, pesterijen op school, lie gen. pikken, angst, jaloezie en problemen met eten en slapen. De spreekuren zijn gratis en zonder afspraak. In Tholen huist het opvoedbureau iedere maandag tussen 13.30 en 15.30 uur in zox-gcentrum Ten Anker. In Sint-Maax- tensdijk kunnen opvoeders donderdags tussen 9.00 en 11.00 uur terecht op het adres Radda Banxenstraat 3. Het opvoedbureau is een ondex-deel van de Stichting Jeugd zorg Zeeland. Het kwam tot stand in samenwex-king met de gemeente Tholen. van onze verslaggever Herre Stegenga ZIERIKZEE - Tien muziekkorpsen en twee majoretteixkorpsen van Schouwen-Duiveland zijn zaterdag 31 nxei van de partij bij de tradi tionele Eilandelijke Muziekdag. De optredens vinden plaats onder de Beuze in Zierikzee. Op twee plaatsen, zodat de korpsen elkaar soepel kunnen afwisselen. De Muziekdag begint om 10.45 uur en wordt omstreeks 17.00 uur afgesloten met een grote finale waar alle kox-psen een steentje aan zullen bijdragen. De organisatie is dit jaar in handen van Ko ninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Ziei'ik- zee. „Elk jaar neemt een ander koi-ps deze taak np zich", vex-telt secretaris Cor van der Linde. „Meestal als er een bijzondex-e gelegenheid is, bijvoorbeeld een jubileum." Dit jaar ontbrak voor alle deelnemei's echter een aanleiding. „Toen hebben wij het maar gedaan", verklaart Van der Linde simpelweg. Voorafgaand aan de serie opti-edens onder de Beuze. zal Kunst en Eer een rondgang maken door Ziex-ikzee. De Koninklijke Harmonie zal tevens het spits afbijten van het officiële pro gramma. Overigens krijgt elk koips 25 minu ten. Het rooster: 10.45 uur: Kunst en Eer; 11.10 uur: majorettenkox-ps Mini Stars uit Zierikzee; 11.35 uur: een combinatie van fanfare Oefe ning en Uitspanning uit Nieuwerkei'k en Nu met Hope uit Bx'uinisse; 12.05 uur: brassband Apollo uit Brouwershaven; 12.35 uur: Nieuw Leven uit Ouwerkerk; 13.05 uur: fanfare Luc- tor et Emex-go uitRenesse; 13.35 uur: ter afwis seling een uit Witte van Haemstede en Luctor et Emex-go samengestelde slagwerkgroep; 14.05 uur; Koninklijke mxiziekvei-eniging Wit te van Haemstede; 14.35 uur; majox-ettenshow dooi Apollonia uitBrouwex-shaven; 15.05 uur: fanfare Cx-escendo xxit Dreischor; 15.35 uur: Harmonie Nut en Uitspanning uit Zonnemai- re; 16.05 uur; Oosterlands Fanfare uit Ooster- land. De organisatie van de Eilandelijke Muziekdag is dit jaar iix handen van Kunst Eer. foto Pieter Honhoff De vrachtwagencombinatie die van de Zanddijk in Yerseke rolde, raakte zwaar beschadigd evenals de lading, negexx ton ixx glazexx pottexx verpakte soep. foto Willem Mieras van onze verslaggever YERSEKE - Een vrachtwagen combinatie is vrijdagochtend van de Zanddijk bij Yex-seke ge rold. Het voertuig dat negen ton soep vervoerde, belandde ge- ZIERIKZEE PvdA - De Schouwen-Duive- landse PvdA-afdeling houdt de komende tijd drie openbax-e fractievergadex-ingen. Tijdens deze bijeenkomsten, die plaats vinden in kamer 78 van het ge meentehuis, worden de agen da's doorgenomen van op stapel staande raads- en commissie vergaderingen. De data: vxijdag 6 juni (14.00 uur), maandag 23 juni (19.30 uur) en vrijdag 4 juli (15.00 uur). deeltelijk in een sloot. De coixx- bixxatie raakte flink beschadigd en de in glazen potten verpakte lading soep ging voor eeix deel verloren. De 45-jarige chauf feur xxit Yerseke kwam er zonder kleerscheuren vanaf. Het ongeval op de kx-onkelige, drak bereden Zanddijk gebeur de rond 9.15 uur. De chauffeur, die net was vex-trokken uit Yers eke, ixxoest uitwijken voor een tegenligger. De vrachtwagen combinatie kwam in de berm te- x-echt, kantelde en rolde door tot onder aan de dijk. In vei'band nxet takelwerk zaamheden bleef de Zanddijk afgesloten van 11.00 uur tot 15.30 uur. Het verkeer wei'd om geleid via een parallelweg en enkele polderwegen. Diverse automobilisten kregen een be keuring omdat zij de aanwijzin gen van de politie niet opvolg den. Jaarverslag vluchtelingenwerk BURGH-HAAMSTEDE - Prof. dr. L. M. van Leeuwen, fractie- vooi-zitter van het CDA in de Eerste Kamer, en wethouder D. van der Wekken vaxx Schou wen- Duiveland2ullen ïxxaandag 2 ju ni de eerste exemplaren in ont vangst nemen van het jaai-ver- slag van Vluchtelingenwerk Burgh-Haamstede. Het gaat om het verslag over 1995 en 1996. De bijeenkomst begint 10.00 uur in het kantoor van Vluchte lingenwerk in het asielzoekers centrum in Burgh-Haamstede. iüonze verslaggever ^-Maartensdijk - Een kijkje de schermen nemen bij bedrij en instellingen en daar in veel ge- Jfn ook zelf de handen uit de nxou- J steken: de traditionele Thoolse fieldag slaat weer voor de deur. Op Misdag 18 en zaterdag 21 juni is het zover. Dan zullen meer daxx honderd bedrijven de deuren openzetten. In to taal kunnen daar dan ruim zevenhon derd kixxderen terecht. „Dat is echt veel", zegt jongerenwerker Ron van den Bogaard. „Zeker voor zo'n kleine gemeente als Tholen." De roefeldag is een initiatief van Jantje Beton en bedoeld voor kinderen van de groepen drie tot en met acht van de ba sisscholen. Doel is kinderen meer te be trekken bij de samenleving. De belang stelling voor de dag is op Tholen immer groot. Vorig jaar moesten groepen kin deren zelfs worden teleurgesteld om dat er op de dag zelf voor hen geen plaats meer was. Volgens het jongeren werk Tholen lag dat niet alleen aan de grote belangstelling van kindex-en, maar ook aan het feit dat er eigenlijk iets te weinig bedi-ijven exx instellingen (in totaal 72) hun deui'en hadden open gezet. Dit jaar zijn er vijftig instanties meer, waardoor hoogstwaax-schijnlijk niemand hoeft te worden teleurgesteld. Met name in Oud-Vossemeer is het aan- tal deelnemende instellingen fors ge stegen (van zes naar negentien). Twee de voordeel van de grotere deelname van bedrijven is dat er voor de kinderen veel meer keus is. Op woensdag 18 juni zal er 's middags worden geroefeld en op zaterdag 21 ju ni gebeurt dat 's ochtends. van onze verslaggever Marten de Jongh HANSWEERT - De bouw van de eerste woningen iix de ge dempte kanaalarnx te Hans- weert kan eind '98, begin '99 beginnexx. Die voorzichtige schatting doet wethouder M. van Overloop (BBR) van Rei- nxerswaal. De gemeente wil haast zetten achter de realise ring vaxx hel noodzakelijke be- stexnmingsplan nu na jaren van onderhaixdelen overeenstem ming is bereikt met de Rijks overheid over de aankoop van de gronden. Bedoeling is dat in de gedempte kaxxaalarm enkele tientallen woningen verrijzen. De woningbouw vloeit voox-t uit het doipsplan Hansweei't. Van Overloop: „Eén van de aanbeve lingen in het plan is het hart van het dorp te versterken. Dat komt nu dichtex-bij." Invulling van de gedempte ka- naalax-m ziet Reinxerswaal ook als compensatie voor hetgeen Hansweex-t kwijtraakte als ge volg van de vex-breding van het Kanaal door Zuid-Beveland. Reimerswaal koopt van de staat achttien hectare van de ge dempte kanaalarnx voor 385.000 gulden. Daanxaast worden de groixden van het slib- depot in erfpacht genoftxen te gen een jaarlijks bedi'ag van twaalf mille. Bodemvervuiling Belangrijke x-eden waai-om de onderhandelingen over de aan koop lang duurden was het getouwtrek over de verant woordelijkheid voor eventuele bodemvexwuiling. Ondex-zoek wijst uit dat de gedempte ka- naalann op een paar plaatsen nagifvrij is. Rijkswaterstaat sa neert de plekken die wel zijn vervuild. Voorde verontreiniging van on dergrond en afdeklaag van het slibdepot draagt Reimerswaal slechts in bepei'kte mate verant woordelijkheid. De overname moet nog worden beklonken door de gemeenteraad die daar over dinsdagavond vergadert. Tramper II Het dagelijks gemeentebestuur wil afzien van de ontwikkeling van het plan Ti'amper II nu er vaart zit in het project voor de gedempte kanaalann. Het ge lijktijdig ontwikkelen van twee bestemmingsplannen zou wei nig zin hebben omdat het pro- vinciaal streekplan slechts vooi'ziet iix de bouw van vijf wo ningen per jaar in Hansweexf. Voor dat aantal gelijktijdig twee plannen ontwikkelen vindt het college te kostbaar. Het project Tx-amper I liep overigens beter dan vexwacht. Volgens wethou der Van Overloop waren de pak weg vijfentwintig huizen ver- kocht in twee a drie jaar tijd. van onze verslaggever MIDDELBURG - De politie Walcheren heeft vrijdag een ca mera in gebruik genomen die niet alleen het rijden door rood licht vastlegt, maar ook de snel heid. Automobilisten die het gaspedaal eventjes intrappen om sxxel door groen te rijden, lo pen nu het risico daarvoor een bekeuring te krijgen. Mocht de bestuui'der te hard door rood rijden, dan is hij of zij dubbel de klos. De nieuwe apparatuur wordt wisselend ingezet op ver schillende kruispunten. Een boete voor rijden door rood licht bedi-aagt 170 gulden. Wie te snel xnjdt kan een bekeuxing tegemoet zien die varieert van 50 tot 220 gulden. Als iemand meer dan dertig kilometer per uur te snel rijdt, bepaalt de offi cier van justitie de hoogte van de bekeuring. Wisselend De apparatuur komt op wisse lende dagen te staan in Vlissin- gen op de kruising Nieuwe Vlissingseweg-Nieuwe Zuid- beekseweg (verkeer lichting Vlissingen), hot ki-uispunt ter hoogte van Vrijburg, Nieuwe Vlissingseweg-Vrij burgstraat (verkeer richting Middelburg) en in Vrouwenpolder op de krui sing Vrouwenpoldei-seweg- Dorpsdijk (verkeer komend uit de richting Veersegatdam). Met de inzet van de camera hoopt de politie het aantal overtredingen tex-ug te dringen en de vei'keers- veiligheid te verbeteren. Bij het naderen van de kruis punten worden automobilisten gewaai-schuwd door borden waarop staat. 'Te hard door groen kost ook poen' en door waarschuwingsdisplays met de oplichtende tekst 'U rijdt te hard' als mensen te snel rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 51