Boon werkt aan sterker 't Zand Rigo de Nijs en KNWV sluiten vrede Alex Corretja is de nieuwe gravelkoning Krajicek begint tegen Scott Draper Mannen Middelburgse tafeltennisclub blijven vrijwel zeker in eerste divisie Spanjaard favoriet Roland Garros MFM clubkampioen bowling Vierde plaats Kees de Goffau Nog één duel voor Cantona 665 miljoen voor tv-rechten Promes kiest voor Willem II Bulls op weg naar NBA-finale uitslagen Middelkamp in Hart Brabant van onze verslaggever Michel Brands MIDDELBURG - Tafeltennis- trainer Peter Boon blijft de toe komst van het mannenteam van 't Zand rooskleurig inzien, nu het Middelburgse team via een ontsnappingsclausule vrijwel zeker eerstedivisionist blijft. Door het terugtrekken van Trias uit Tvvello (uit de eredivisie ge degradeerd naar de eerste divi sie) is het zeer waarschijnlijk dat het talent Kalun Yu, begeerd door drie eredivisieclubs, bij 't Zand blijft. Boon: „Wellichtkan hij met 't Zand meegroeien naar eredivisie-niveau. Dat hoop ik voor de club en voor hem. Hij wil hier graag blijven spelen." Daarom reageerde de 46-jarige Middelburger opgelucht toen hij van voorzitter Broekhuizen van Trias te horen kreeg dat de Overijsselse club noodgewon- gen moet passen voor het eerste- divisieschap. Trias kan het vertrek van drie spelers niet op vangen en geeft daardoor het stokje over aan de eerste club die daarvoor in aanmerking komt. Volgens Boon is dat 't Zand, dat afgelopen weekeinde zonder zelf te spelen degradeer de. ..De competitiecommissie van de NTTB (tafeltennisbond) moet hierover nog een beslissing nemen. Maar normaal gespro ken zijn wij, als beste nummer vijf van de eerste divisie, de eer ste gegadigde. Dat wordt mede beslist op basis van de teamsa menstelling voor het komend seizoen. En wat dat betreft kun nen ze bijna niet om ons heen." Te smal Om niet opnieuw in degradatie nood terecht te komen zijn ver sterkingen hoe dan ook nodig, meent Boon. „De rugblessure van Jan-Henk Bomhof heeft aangetoond dat de basis te smal is om volwaardig in de eerste di visie mee te draaien. Het man nenteam is daardoor onnodig op de vijfde positie terechtgeko men. Als 't Zand zou zijn gede gradeerd, wat in principe nog steeds kan, was het naar mijn idee beter voor Kalun geweest om over te stappen naar een ere- divisieploeg. Daar kan hij zich beter ontwikkelen, zich meten aan de top van Nederland. Nu kan hij een jaartje met 't Zand in burgse club kracht bij te zetten moeten deze week knopen wor den doorgehakt. De gesprekken met de gewenste versterkingen (onder anderen met de 36-jarige Souburger Wim Wegman, afge lopen seizoen met zijn ploeg Boechoutse gepromoveerd naar de Belgische superliga) zijn in volle gang. Het bestuur van 't Zand moet voor 31 mei - slui tingsdatum van overschrijvin- de top van de eerste divisie spe len. En misschien kunnen we met hem de stap naar de eredivi sie maken. Dat hoop ik tenmin ste. Voor Kalun - die mij heeft verteld te wollen blijven, zelfs wanneer we alsnog zouden de graderen - èn voor 't Zand." Eredivisionist Sinds 't Zand vier jaar geleden het eigen onderkomen de Zand kuil betrok, is de club ieder jaar stapje voor stapje vooruit ge gaan en promoveerde vorig jaar naar de eerste divisie. De voor malig bondscoach bij de jeugd wil met 't Zand naar een vol waardige eredivisionist groei en. Daarom ook legde Boon een wel heel speciaal verzoek van tafeltennisvereniging Irene uit Tilburg - de nummer twee van Nederland - naast zichneer. „Ze wilden mij en Kalun samen in lijven. Mij als coach en Kalun als basisspeler. Dan was meteen het vervoersprobleem van Kal un opgelost. Maar ik heb abso luut geen zin in zo'n overgang. Mijn uitdaging ligt in Middel burg." De twee andere gegadig den (landskampioen FVT Visser uit Rotterdam en Pecos uit Oegstgeest) die voor Yu in de markt zijn. worden volgend weekeinde tijdens de nationale beker-kampioenschappen in Goes (Sportpunt Zeeland) afge zegd. Om de ambities van de Middel- Tafeltennistrainer Peter Boon: „De competitiecommissie kan niet om ons heen." foto Lex de Meester gen uit ondermeer België - toe stemming geven. Boon: „Om Wegman te halen moeten we naar een vorm van betaling, ter wijl we dat nu nog niet doen. Kalun Yu bijvoorbeeld kan bij die eredivisieclubs een goede vergoeding krijgen. Als wij ho gerop willen, dan moeten we een duidelijk plan neerleggen voor de komende jaren. Om het zo doende interessant te maken voor sponsors. We zijn momen teel druk doende om spelers te benaderen. Die kunnen bijvoor beeld voor een jaartje komen, want de jeugd komt eraan." Het diepe „Dennis van Boven is bijvoor beeld zo'n jeugdspeler, die mo menteel vijfde op de nationale junioren-ranglijst staat. Zo ie mand kun je nog niet meteen in het diepe van de eerste divisie gooien, maar kan wel veel van geroutineerde spelers leren. De nieuwe samenstelling van het team houdt niet in dat een man als Riny Kasse (dit jaar de derde man bij 't Zand, achter Yu en Bomhof) direct naar het tweede gaat. Hij heeft bewezen dat hij voor sommige spelers van ande re clubs een echt angstgegner is. Hij kan ook volgend jaar nog van grote waarde zijn. Maar goed, alle betrokken gaan ko mende week om te tafel zitten. Dan wordt alles duidelijk. Ik ga uit van een goede afloop." van onze sportredactie MEDEMBLIK - Zeilcoach Rigo de Nijs heeft een contract voor onbepaalde tijd getekend bij het Nederlands Water- sportverbond (KNWV). De 31-jarige Amsterdammer komt aan het hoofd te staan van een groepje bonds- en privé- trainers van zeilers uit de olympische kernploeg. Zelf neemt hij de 470- en de Tornado-klasse onder zijn hoede. Het nieuwe dienstverband voor De Nijs is opmerkelijk. Nog geen twee maan den geleden leek de liefde tussen hem en het hoofdbestuur totaal voorbij. Bij het Utrechtse kantongerechtbeschuldig den beide partijen elkaar van leugens."' Collega Jeroen Pels, inmiddels in dienst van de internationale zeilfederatie (ISAF), ging op het laatste moment ak koord met een afkoopsom van 75.000 gulden. Volgens het KNWV was De Nijs een las tig heerschap, dat geen vertrouwen meer genoot bij de kemploegleden. De verontwaardige bondscoach op zijn beurt sprak van wanbeleid. Uiteinde lijk gaf de kantonrechter het KNWV- bestuur geen toestemming het (afgelo pen) arbeidscontract van De Nijs zon der nader overleg te ontbinden. Na de nodige besprekingen hebben beide par tijen elkaar zelfs opnieuw gevonden, „Het gaat te ver om van eind goed, al goed te spreken"stelde bondsdirecteur Jan Kossen. „Er zijn dingen stuk ge gaan in de onderlinge relatie, maar die schade is herstelbaar. Van enige animo siteit is geen sprake meer. We zijn blij met Rigo en hij is weer blij met het KN WV." De Nijs, sinds 1990 werkzaam voor het Watersportverbond, heeft in zijn nieu we functie voorlopig te maken met de trainers Jaap Zielhuis (Laser, Finn) en Jacco Koops (Mistral en 49-er). Beiden hebben een parttime-contract voor een jaar getekend. De coaching van de an dere vier klassen is nog niet formeel in gevuld. Wel is zeker dat de Nieuw-Zee- landse toptrainer Rex Sly de Europe- zeilers deze zomer bijstaat bij de grote toernooien. De Nijs is verantwoording schuldig aan de nieuwe topsportcommissie van het KNWV Dat college is in de plaats geko men van de Olympische Voorberei dingscommissie (OVC). In het nieuwe orgaan hebben oud-zeiler Cees van Bladel en internationaal jurylid Karst Hut zitting genomen. Op korte termijn wil het KNWV-bestuur het derde com missielid benoemen. De OVC hief zichzelf na de Olympische Spelen in Atlanta (1996) op. De com missieleden waren het oneens met het bestuursbesluit te breken met de bondscoaches De Nijs en Pels. Een ex terne adviseur probeert nog steeds te bemiddelen in het hoog opgelopen con flict. ANP van onze verslaggever Rob van der Zanden BARCELONA - Twee weken ge leden sprak nog bijna niemand over hem. Nu is hij favoriet voor de eindzege op Roland Garros. Alex Corretja is 'hot'. De Spaanse tennisser heeft dit jaar de beste score op gravel, beter dan Muster, Rios, Moya en al die andere specialisten. Hij won vo rige week op indrukwekkende wijze het toernooi van Rome en steeg op de wereldranglijst met stip van 15 naar 8. Parijs wacht maandag met smart op de nieu we gravelkoning. Het gesprek met Alex Corretja (23) komt tot stand via een bab belbox. De ATP (de spelersvak- bond) heeft een 'conferencecall' voor de pers geregeld. Niet groots aangekondigd, want hoe minder journalisten hoe over zichtelijker. De wereldwijde te lefonische persconferentie moet geen kippenhok worden. Corretja heeft het in Barcelona druk aan de telefoon. Hij wordt plat gebeld. De revelatie van het seizoen is een gewild object. „Als er zo veel journalisten ach ter mij aanzitten zal dat wel be tekenen dat ik goed presteer," zegt hij lachend. De bescheiden tennisser neemt de tijd, noemt elke vragensteller bij zijn of haar voornaam en groet beleefd met 'how are you?'. Een top sporter is niet per definitie a-so ciaal. Corretja beseft dat hij vanaf maandag, als Roland Garros be gint, niet langer een outsider is. De baseliner leidt het gravel- klassement van de ATP met 22 overwinningen (vier nederla gen). „Ik heb in mijn leven nog nooit zo goed gespeeld als in de laatste weken. Als het zo door gaat word ik dit jaar nog een top vijf-speler." Sensationele reeks De man die in '95 en '96 geen en kel ATP-toernooi op zijn naam schreef, is aan een sensationele reeks bezig. Hij won dit jaar al het toernooi van Estoril, was daarna verliezend finalist in Monte Carlo (tegen Rios) en München (Philippoussis) en pakte vorige week in Rome zijn eerste Super 9-titel. Bij de Open Italiaanse versloeg hij drie spe lers uit de top tien. Hij voelt geen extra druk voor Parijs. „De druk is eigenlijk van me afgevallen na de winst in Ro me. In '94 won ik in Buenos Ai res mijn eerste toernooi, daarna lukte het me twee jaar lang niet om een prijs te winnen. Ik kreeg de naam van de talentvolle spe ler die geen toernooien won. Met Estoril, maar vooral Rome heb ik laten zien dat ik het kan. Die wetenschap geeft me eerder rust dan extra druk. Ik sta sowieso meer ontspannen op de baan dan afgelopen jaren. Mentaal ben ik gegroeid." De vedetten die de komende twee weken naar Parijs gaan, zijn grotendeels ziek, zwak, misselijk en anders uit vorm. Agassi, Stich en Becker zegden reeds af. Sampras, die nog altijd op zoek is naar zijn eerste hoofdprijs in Parijs, woi'stelt met een spierblessure. Titelhou der Kafelnikov lijkt nog niet he lemaal terug na een blessure aan zijn vinger en Muster zit in een dip. Daarom is Corretja, die op Roland Garros nooit verder kwam dan de vierde ronde, kanshebber. „Ik denk dat er voor Roland Garros veel kans hebbers zijn. De Open Franse is opener dan ooit. Corretja - net als zijn jeugd vriend Alberto Berasategui ge traind door Javier Duarte - staat aan het hoofd van de Spaanse armada die Stade Ro land Garros binnenvaart. Hij is inmiddels op de wereldranglijst zijn landgenoot Carlos Moya, die tiende staat, voorbijgegaan. In de top honderd staan momen teel twaalf Spanjaarden waar van zes in de top twintig. Naast Corretja en Moya zijn dat Felix Mantilla (11), Albert Costa (13), Alberto Berasategui 14) en Ser- giBruguera (19). Het Spaanse succes is vooral een Catalaans succes. Van het do zijn mannen in de top 100 heb ben er negen Barcelona als standplaats. In het vernieuwde trainingscentrum, waar inmid dels ook op hardcourt wordt ge oefend, wordt sinds de Olympi- aÉÉllÉI Alex Corretja: „Als het zo doorgaat word ik dit jaar nog een top vijf-speler." foto AP sche Spelen van '92 door de Spaanse bond keihard gewerkt aan de opleiding van tennista lent. Omdat er in het land meer Satellite-circuits zijn dan waar ook ter wereld hoeven de belof tes niet veel te reizen en kunnen ze toch punten veroveren voor de wereldranglijst. Gravelbijters De Spanjaarden gelden als gra velbijters. maar eigenlijk strookt die benaming niet meer helemaal met de werkelijkheid. In het land duiken steeds vaker hardcouitbanen op en de Zuid- Europeanen worden steeds all- rounder in hun spel. Ze kunnen meer dan zich ingraven achter de baseline en de ballen met veel topspin over het net slaan. Het bewijs wei'd begin dit jaar geleverd door Carlos Moya, die bij de Australian Open de finale bereikte en daarin verloor van Pete Sampras. De nummer één van de wereld wist trouwens al langer dat een Spanjaard best overweg kan op snelle banen. Vorig jaar speelde de Ameri kaan in de kwartfinale van de US Open een wedstrijd die hij bijna met een bezoek aan de in tensive care moest bekopen. De tegenstander die hem in vijf sets van onze sportredactie PARIJS - Richard Krajicek be gint de Open Franse tenniskam pioenschappen op Roland Gar ros tegen de Australiër Scott Draper. De Hagenaar is in Parijs als zesde geplaatst. Bij de vrou wen begint Brenda Schultz, als veertiende geplaatst, tegen de Tsjechische Lenka Cenkova. Zeker één Nederlander komt niet verder dan de eerste ronde, want Paul Haarhuis en Dennis van Scheppingen treffen elkaar meteen. Sjeng Schalken begint tegen een qualifier en Jan Sie- merink treft de Fransman Gros- jean. Bij de vrouwen maakt Kristie Boogert haar rentree na een blessure tegen de sterke Ar gentijnse Labat. Mirjam Ore mans treft de Fran^aise Ghirar- di-Rubbi. Parijs. Open Franse kampioen- schappen, eerste ronde. Mannen: Sampras (VSt/1) - Santoro (Fra), qualifier - Clavet (Spa), Rusedski (GBr) - Norman (Zwe), Paes (Ina) - Stafford (ZAf), qualifier - Roux (Fra). Lareau (Can) - Gumy (Arg). Stoltenberg (Aus) - Radulescu (Dui) Hrbaty (Slw) - Rosset (Zwi/15), Moya (Spa/9) - qualifier, Solves (Fra) - quali fier. qualifier - qualifier, Meligeni (Bra) - Frana (Arg), Huet (Fra) - Champion (Fra), qualifier - Schalken (Ned), Prinosil (Dui) - qualifier. Alami (Mar) - Corretja (Spa/8), Kafelnikov (Rus/3) - Damm (Tsj). Raoux (Fra) - Spadea (VSt), qualifier - qualifier, Gross (Dui) - Pioline (Fra), qualifier - Gorriz (Spa), Grosjean (Fra) - Siemerink (Ned), Kulti (Zwe) - Philippoussis (Aus), Delaitre (Fra) - Henman (GBr/14), Berasategui (Spa/12) - Medvedev (Oek), Ruud (Noo) - Vilo- ca (Spa), Stark (VSt) - Zabaleta (Arg), Johansson (Zwe) - Escude (Fra), Kuerten (Bra) - Dosedel (Tsj), Björkman (Zwe) - Reneberg (VSt), Filippini (Arg) - Tarango (VSt), Goellner (Dui) - Muster (Oos/5), Krajicek (Ned/6) - Draper (Aus), Ulihrach (Tsj) - Kiefer (Dui), Fre- driksson (Zwe) - Fontang (Fra), Gaudenzi (Ita) - Rafter (Aus), Wood- forde (Aus) - Javier Sanchez (Spa), Nestor (Can) - Volkov (Rus), Pavel (Roe) - O'Brien (VSt), Voinea (Roe) - Albert Costa (Spa/11), Ferreira (ZAf/13) - Tillstróm (Zwe), Alvarez (Spa) - Carretero (Spa), Flach (VSt) - Carlos Costa (Spa), qualifier - Kor- da (Tsj), Vacek (Tsj) - Woodruff (VSt), qualifier - qualifier. Godwin (ZAf) - Blanco (Spa), Gustafsson (Zwe) - Ivanisevic (Kro/4), Rios (Chl/7) - qualifier, Squillari (Arg) - Black (Zim), Boetsch (Fra) - Kucera (Slw), Ondruska (ZAf) - qualifier, Carlsen (Den) - Woodbridge (Aus), Dreekmann (Dui) - Arazi (Mar), Courier (VSt) - Larsson (Zwe), Fromberg (Aus) - Mantilla (Spa/10), Bruguera (Spa/16) - Van Herck (Bel), Haarhuis (Ned) - Van Schep pingen (Ned), Sargisian (Arm) - qualifier, Stolle (Aus) - Furlan (Ita), qualifier - Kroslak (Slw), Schalier (Oos) - Simian (Fra), Clement (Fra) - Golmard (Fra), qualifier - Chang (VSt/2). Vrouwen: Hingis (Zwi/1) - Nagyova (Slw), Pizzichini (Ita) - qualifier, Zrubakova (Slw) - Koernikova (Rus), Endo (Jap) - Cecchini (Ita), Farina (Ita) - Wiesner (Oos), Grzy- bowska (Pol) - Begerov (Dui), Shi- Ting (Tai) -Deville (Bel), Whitlinger (VSt) - Paulus (Oos/16), Schultz (Ned/14) - Cenkova (Tsj), Labat (Arg) - Boogert (Ned), Lamarre (Fra) - Schett (Oos), Meilen (VSt) - Z vere va (WRu). Rittner (Dui) - Van Roost (Bel), Gagliardi (Mon) - Brandi (VSt), Wagner (Dui) - Sugiyama (Jap). Jageniak (Fra) - Arantxa San chez (Spa/16), Seles (VSt/3) - Saeki (Jap). Pitkowski (Fra) - Lubiani (Ita), Sawamatsu (Jap) - Williams (VSt), Tauziat (Fra) - Simpson (Can), Testud (Fra) - qualifier, Probst (Dui) - Cristea (Roe), Hy- Boulais (Can) - Dechy (Fra), Panova (Rus) - Pierce (Fra/10), Marv Joe Fernandez (VSt/12) - McNeil (VSt), Glass (Dui) - Callens (Bel), Oremans (Ned) - Ghirardi-Rubbi (Fra), Miya- gi (Jap) - Perfetti (Ita). Magdalena Maleeva (Bui) - Raymond (VSt), Courtois (Bel) - Tanasugarn (Tha), Yoshida (Jap) - McQuillan (Aus), Po (VSt) - Huber (Dui/8), Davenport VSt/5) - qualifier. Makarova (Rus) - Dechaume-Balleret (Fra), Maruska MIDDELBURG - Het team van MFM (Michel Kats, Jacquejji ne Johnson en Rens Vader) heeft het clubkampioenschap vaj de Bowling Vereniging Middelburg veroverd. Met 2380 pi^ waren de MFM-spelers het sterkst van in totaal twaalf deel nemende teams aan de nacompetitie. Sporthuis Maartense werd met 2360 pins een goede tweedee» het team van Administratief Servicebureau legde met 2332 pins beslag op de derde plaats. De nieuwe competitie begin; op 1 september. en ruim vier uur aan de tand voelde in de hitte van New York heette Alex Corretja. De toen nog vrijwel anonieme Catalaan had zelfs matchpoint tegen Sampras maar verloor met 9-7 in de beslissende tiebreak. Corretja schiet in de lach als de thriller ter sprake komt. „Ja, ik heb die wedstrijd later nog eens op een band bekeken. Een keer was meer dan genoeg. Ik heb daar een enorme kans laten lig gen. Dit jaar wil ik in New York iets rechtzetten. Mijn droom is om de US Open een keer te win nen. Vooral omdat het niet op gravel is." GPD (Oos) - Schnvder (Zwi), Studeniko- va (Slw) - Langrova (Tsj), Sidot (Fra) - Neiland (Let), Gersi (Tsj) - Grossman (VSt), Richterova (Tsj) - Fusai (Fra), Kleinova (Tsj) - Majoli (Kro/9), Habsudova (Slw/15) - Ba- rabansjikova (WRu), Nenmeckova (Tsj) - Likovtsjeva (Rus), Basuki (Ino) - Carlsson (Zwe). Dragomir (Roe) - qualifier, Hiraki (Jap) - Arendt (VSt), Van Lottiun (Fra) - qualifier, Kandarr (Dui) - Garcia (Spa), Valero (Spa) - Novotna (Tsj/4), Martinez (Spa/7) - Loit (Fra), Rubin (VSt) - Diaz Oliva (Spa), Dhenin (Fra) - Appelmans (Bel), Talaja (Kro) - qualifier, Babel (Dui) - qualifier, Dopfer (Oos) - Sukova (Tsj), Chladkova (Tsj) - Fra- zier (VSt). Grande (Ita) - Coetzer (ZAf/11), Spirlea (Roe/13) - quali fier, Olsza (Pol) - Gorrochategui (Arg), Montolio (Spa) - Ruano-Pas- cual (Spa), Ellwood (Aus) - Co- cheteux (Fra), Kijimuta (Jap) - And- retto (Fra), Serna (Spa) - Will (VSt). Mauresmo (Fra) - Watanabe (VSt). Suarez (Arg) - Graf (Dui/2). lui EMMELOORD - Kees de Goffau heeft bij de skeelerwedstrijj j>r( 'De Slag om Emmeloord' een prima resultaat geboekt. D* skeeleraar uit Rilland eindigde als vierde in de C-klasse. D$ Belg Scholaert won de wedstrijd over 85 kilometer. ::e PARIJS - Eric Cantona is abrupt gestopt bij Manchester Uni- ted, maar dat wil niet zeggen dat hij voetbal geen leuk sp& meer vindt. De Fransman zal morgen (zondag) optreden it een duel ter ere van de broers Plancque, oud-spelers van c; club Lille. De wedstrijd is in de Noord-Franse stad. Manchester Unitec. waar Cantona eigenlijk nog een jaar onder contract stond, ie' heeft geen bezwaar tegen het zondagse tijdverdrijf van devc dette. „We wisten van zijn plannen. Eric is op vakantie n Frankrijk. Hij had gegronde redenen om die wedstrijd tespe- len. Vandaar dat we hem toestemming verleenden", aldusee; woordvoerder. SID/AFP LAUSANNE - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC heeft de exclusieve tv-rechten van de Spelen in Sydney (2O0(>, iC; voor Europa verkocht aan de EBU. De overeenkomst lever een recordbedrag van ongeveer 665 miljoen gulden op. De EBU is de samenwerking van Europese publieke omroe pen, waaronder de NOS. Het contract is gisteren in Lausanne, gesloten door IOC-voorzitter Samaranch, EBU-voorzitter Scharf en de preses va n het organisatiecomité van de Olympi sche Spelen Sandy Hollway. De EBU zendt de Spelen al sinds 1960 (Rome) uit. Tijdens de laatste Spelen, die van Atlanta, diende de EBU ongeveer 475 miljoen naar Lausanne overt* maken. AFP «el lOe S tat TILBURG - Willem II heeft Marino Promes van Haarled gecontracteerd. De 20-jarige aanvaller tekent een overeen komst van drie jaar met de Tilburgse eredivisieclub. Dit sei zoen maakte hij voor Haarlem, waarvoor hij sinds zijn negen de voetbalt, drie doelpunten. Willem II legde ook de jeugdinternationals Marcel Meeuwis,- Frank van Kou wen en Nelson Wau, allen zestien jaar, vooi ter drie jaar vast met nog een optie voor dezelfde periode. ANP CHICAGO - De Chicago Bulls hebben in de finalereeks vande Eastern Conference een voorsprong van 2-0 genomen op Mia mi Heat. De Bulls versloegen hun tegenstander in het tweede ff[ duel in de best-of-seven-serie met 75-68. gj Het was de laagste score ooit in de NBA-play-off. Die stond jet tot donderdag op 74-71, de uitslag van het duel tussen Syra cuse en Fort Wayne in 1955. Michael Jordan en ScottiePippen scoorden ieder 23 punten. De winnaar van deze wedstrijd (de ploeg die het eerst vier zeges boekt) plaatst zich voor de NBA- finale. RTR •ii :.'.l Dublin. EK-kwalificatie mannen. Neder land - Noorwegen 79-63 (41-25), België - Ierland 82-79 (44-50). Tennis Bowlen Bowling Vereniging Middelburg. Club- kampioenschap/nacompetitie: 1. MFM 2380 pins, 2. Sporthuis Maartense 2360, 3. Adm. serv.bur. 2332, 4. Palinghandel Van derZwan 2312,5. Schoonen Elektro 1722. Darts Eredivisie. DTP-Moby Dick 1 9-4, Kanta ria 1-EMM 9-4, Red Lions-Arrows2 10-3, Scumbags-Desperados 4-9, Walk Inn- Triple Players 1-12, Arrows 1-Kantaria 2 12-1; Eindstand: 1 TheTriple Players 259 (kampioen), 2 The Arrows 1 240, 3 Karo- lingenburcht 1 197, 4 Kantaria 1 176, 5 The Desperados 175, 6 DT Pechiney 150. Eerste divisie: Gompy 3-Gompy 2 2-11, Karolingenburcht 2-Barbier 8-5, Moby Dick 2-De 8asken 3-10, Westkant-Trollen 6-7, Polar Bears-Gompy 1 9-4; Eindstand: 1 DT Souburg 217, 2 Gompy 2 208, 3 De Roode Leeuw 196, 4 De Basken 194, 5 The Polar Bears 193,6 De Barbier 171. Sankt Pólten. Mannen, kwartfinales: Norman (Zwe) - Schalken (Ned) 1-66-16- 3. Halve finale: Filippini (Uru) - Hrbaiy (Slw) 7-6 6-1Rafter (Aus/7) - Norman6' 4-6 6-3. Düsseldorf. World Team Cup. Blauwt groep, wedstrijden uitgespeeld van do derdag: Nederland - Zweden 2-1. 0- tingh/Haarhuis - Kulti/Larsson 6-2 6-i Spanje - Duitsland 3-0. Stand: 1. Spanr 2-4 5-1,2. Nederland 2-44-2,3. Zweden!- 0 2-4, 4. Duitsland 2-0 1-5. Rode groep Australië -Kroatië 3-0, Tsjechië - Verenig de Staten 2-1. Eindstand: 1. Australi§3-5 8-1, 2. Verenigde Staten 3-2 4-5,3. Tsje chië 3-2 3-6 10-13, 4. Kroatië 3-2 3-61fr 13. Voetbal Turkije. Competitie: Kocaeli-Samsuni 5. Italië. Competitie: Atalanta - Juventus Volleybal World League. Moskou, groep C, speelronde: Rusland - Nederland 1-3(5- 15 15-17 15-4 8-15). Schietingen Wielrennen In Ellewoutsdijk hield de vereniging Doel naar Hoger een schieting op de staande wippen. Eerste wip: hoofdvo gel: P. de Visser, Zorgvlied; zijvogel en eerste kal: J. Vermeule, Edele Handboog; tweede kal: R. van Eijkeren, Vrije Schut ters; derde kal: A. Schouwenaar, Edele Handboog; meeste kleine vogels (7): C. Stouthamer, Edele Handboog. Tweede wip, eerste hoofdvogel: J. op 't Hof, Zorg vlied; tweede hoofdvogel: J. de Jonger. ADLM; eerste zijvogel: E. Nutzman, Zorg vlied; tweede zijvogel: P. Vette, Concor dia; derde zijvogel: J. van de Dries, Eensgezindheid; vierde zijvogel: R. van Eijkeren, Vrije Schutters; eerste kal: A. Dekker, Doel naar Hoger; tweede kal: J. Harinck, Diana; derde kal: J. Vermeule, Edele Handboog; vierde kal: C. West dorp, VIOS; meeste kleine vogels (7): P. de Visser, Zorgvlied. In Oudelande hield de vereniging Juli ana een schieting op de staande wippen. Eerste wip: eerste hoofdvogel: M. de Jonge, Soranus 2; tweede hoofdvogel: J. van Steenbergen, Willem Teil; eerste zij vogel: P. Vette, Concordia; tweede zijvo gel. C. Nijsten. Vrije Schutters; derde zij vogel: A. Rijk, ADLM; vierde zijvogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; eerste kal: P. Nagelkerke, Concordia; tweede kal: J. Platschorre, Zorgvlied; derde kal: P. Vet te, Concordia; vierde kal: B. Rooze, Zorg vlied; Tweede wip, eerste hoofdvogel: J. Govers; tweede hoofdvogel: P. Repkes; eerste zijvogel: K. Repkes; tweede zijvo gel: J. Doene, allen Victoria; derde zijvo gel: K. Dirks, Edele Handboog; vierde zij vogel: M. Verdonk, Concordia; eerste kal: J. Govers, Victoria; tweede kal: J. Braam, Ons Genoegen; derde kal: B. Rooze, Zorgvlied; vierde kal: M. de Jonge, Sora nus 2; Blokschieting. Eerste prijs, wip 1: R. Wisse, Concordia; 2 H. Koens, Spes Nostra; wip2,1: L.de Wilde, Juliana;2:H. Koens, Spes Nostra. In de Korenbeurs in 's-Heerenhoek is een schieting op de liggende wip voor senio ren gehouden. Eerste hoofdvogel: P Vet te, Concordia; tweede hoofdvogel en eerste en tweede zijvogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; derde zijvogel: C. de Jonge, Soranus; vierde zijvogel: H. van Leeuwen, Ravenstein; eerste kal: N. Schouwenaar, Juliana; tweede kal: C. van de Dries, Soranus; derde en vierde kal: C. Eversdijk, Sint Sebastiaan; vlie gende vogelprijs en meeste kleine vo gels (6): N. Schouwenaar, Juliana. Sportprijsvragen Lucky 10, vrijdag 23 mei: 1 -4-5-6-11-13- 18-29-31-40-43-48-49-55-57-58-61-69- 72-76. (onder voorbehoud) Internationale Juniorendriedaagse Ai- el. Eerste etappe Zuiddorpe-Zuiddorp: over 105 kilometer: 1. Kevin van c? Slagmolen (België) in uur, 27 minute". 28 seconden. 2. Serhiy Hrechyn (Oete ine) z.t. 3. Arthur Rutte (Ned. selectie)it 4. Martin Bolt (Zwits) 2.27.33,5. Carlovtr Lienden (Diana) z.t. 6. Bram de Waa' (Ned) z.t. 7. Ruud Aerts (Brabant) z.ti Bas Goossens (Geld) 2.27.38, 9. Volod, myr Bileka (Oekr.) 2.28.34, 10. Rom» Lougovyi (Oekr) 2.28.39, 39 Richan Slabbekoorn (Zeel) 2.28.48, 70 Evet Doedee 2.28.48, 108 Ferry Koen 2 43.U 112 Jacques Schuit 2.44.52. Algemee» klassement: 1. Van der Slagmolen,! Hrechyn. 3. Rutte, 4. Bolt, 5. De Waara Puntenklassement: 1. Van der Slag"1:- fe len, 2. Hrechyn, 3. Rutte Sprintklass- ment: 1De Waard, 2. Bolt, 3. Rutte Kasseiklassement: 1. Rutte, 2. Hrechy 3. Van der Pluym Combinatie klasse ment: 1. Hrechyn, 2. Rutte, 3. Van d» Slagmolen. Jongerenklassement: Van der Slagmolen, 2. Van de Reep, 3.0= Kok. Ploegenklassement: 1. Nederlan:- t se selectie. 2. Oekraïne, 3. Belgischesê lectie, 4. Zwitserland, 5. Brabant. Mondragone. Ronde van Italië Zevené etappe, Lanciano - Mondragone: 1. Wiö (Dui) 210 km in 5.15.40,2. Rossato(Ita).1 Leoni (Ita), 4. Magnusson (Zwe), 5.Trr versoni (Ita). Algemeen klassement Tonkov (Rus) 28.58.42, 2. Leblanc lM 0 41.3. Gotti (Ita) 1.07,4. Petito (Ita) 5. Pantani (Ita) 1.31. Zaltbommel. Olympia's Ronde. Achtste etappe, Tilburg - Zaltbommel: 1. Mi» (Est) 179,3 km in 4.02.12, 2. Hoeden* kers (Schijndel) 0.01,3. De Leeuw (Erf* lo). 4. Hiemstra (Marum), 5. Van Stee1 (Dongen). Algemeen klassement: l.v* der Ven 28.02.28,2. Van den Akker (Vetf- hoven) 0.55,3. Zatti (Ita) 1.03,4. 118,5. Van Steen 1.316. Citton (Ita) 1. VLISSINGEN - De wielerver- \- eniging The Middelkamp stad zondag in de vierde clubcompe- titiewedstrijd 'Hart van Bra bant'. Ploegleider Ronald of Jong heeft de volgende renner* geselecteerd: Francois Franse Antoine Goense, Arnold Duin- houwer, Johnny van der Kloos ter, Dennis Mesu en Wilfred Ge- ijs. "S;|

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 42