Tuincentra bekijken milieuzorg PZC Aanpak wildkamperen noodzaak Zeeuwse Roestvaststaaldag in De Stenge Vragen GroenLinks over stationsloketten zeeland 19 Bedrijfsmilieudienst licht zeven Zeeuwse bedrijven door ondernemend zeeland in detail lezers schrijven de kwestie agenda zaterdag 24 mei 1997 van onze verslaggeefster Claudia Sondervan MIDDELBURG - Geen bedrijf schijnt zo groen te zijn als een tuincentrum, maar de milieu zorgen zijn er 'talloos', stelt Joost Nieuwenhuijse, eigenaar van het tuincentrum aan de Grintweg in Yerseke. Zijn be drijf is een van de zeven Zeeuwse tuincentra die wer ken aan de verbetering van de milieuzorg in het project Mi lieuzorg Zeeuwse Tuincentra dat de Bedrijfsmilieudienst (BMX>) uitvoert. Het project beoogt betere mi lieuzorg op economisch ver antwoorde manier door onder meer besparingsplannen en het voorkomen van milieubelas ting. Ook biedt het project de ondernemers kennis van mi lieuzorg en zaken als wetge ving rond bodem, water, afval, lucht, geluid, verkeer en licht. Het project, dat een jaar loopt, wordt gesubsidieerd door de provincie Zeeland en het mi nisterie van Economische Za ken. Onderdelen van het project zijn een doorlichting op energie verbruik; door DELTA Nutsbe drijven en een workshop over de bedrijfseconomische aspec- De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. ten yan milieuzorg door het In stituut voor Midden- en Klein bedrijf. Voorlopig ligt het zwaartepunt in deelneming op de Bevelanden, met Nieuwen huijse in Yerseke, Europatuin Beveland in Goes, tuincentrum Ter Lucht te 's-Heer Hendriks kinderen en Hoondert Ovezan- de BV. Schouwen-Duiveland is vertegenwoordigd met Groen rijk Habo en Europatuin, bei den te Renesse. Op Walcheren is enkel Intratuin te Koudeker- ke deelnemer. Uit Zeeuws- Vlaanderen hebben zich nog geen deelnemers gemeld, beaamt ing. Wijnand Vette van de BMD. Er is nog plaats voor drie tuincentra in het project. Deelname betekent tevens dat de bedrijven nog drie jaar zijn aangesloten bij de BMD, die tijd voor hen reserveert voor begeleiding in de ontwikkeling van de milieu-opties die uit het project naar voren komen. Nieuwenhuijse ziet voordelen in het milieuproject in een groene uitstraling naar het pu bliek en een soepeler weg door het vergunningstelsel, vertelt hij. Milieuzorg raakt elk aspect van zijn bedrijfvoering, somt De jaarlijkse Haringparty van de Goese ondernemers stichting De Beste Maatjes wordt gehouden op donderdag 29 mei tussen 17.00 en 20.00 uur op de binnenplaats van res taurant De Stadsschuur in Goes. Gedeputeerde drs. G. L. C. M. de Kok mag in het eerste maatje happen. De ver koop van de Hollandse Nieuwe gaat 28 mei van start. De vis is uiteraard dan 'Zee-idee' van de week bij de vishandels. Konstruktiebedrijf Hille- brand BV houdt vrijdag 30 mei open huis in het bedrijf aan de Grenadierweg op het Middel burgse industrieterrein Arnestein. Het bedrijf is uitge breid met een nieuwe bedrijfs hal. De gelegenheid dient te vens als afscheidsreceptie van directeur M. Hillebrand. Sinds deze maand heeft C. van Belzen de leiding over het hele bedrijf. Het open huis duurt van 15.00 tot 19.00 uur. De directie van DELTA Nuts bedrijven ontvangt vi-ijdag 30 mei het VCA*-certificaat voor veiligheidszorg uit handen van J. Versteeg van Bureau Veritas Quality International tijdens een bijeenkomst op het hoofd kantoor in Middelburg vanaf 15.00 uur. V&K Personeels Ad viesbureau begeleidde de certi ficatie. Trendy modezaak As Nice As in Middelbrug laat de 'Queen of travesty' Nicky Nicole een mo deshow presenteren, zaterdag 7 juni voor de winkel aan de Nieuwe Burg. De aankleding van de show, die driemaal wordt opgevoerd om 12.00, 14.00 en 17.00 uur, wordt ver zorgd door Focus Optiek, Sies Beenmode, Andre's Bloemen- shop en de Kamperlandse kap ster Marion Wisse. De shows hebben als thema's sixties, mellow house, flaneren en vrij eti j ds-straa tb eel d Braai Tapperij Karei V viert zondag 8 juni dat vijf jaar gele den de deuren aan de Turfkade in Goes naar de eet-en drinkge- legenheid voor het eerst open den. Het restaurant in het zes- tiende-eeuwse Gothische Huis houdt die dag receptie tussen 15.30 en 17.30 uur. In de week voorafgaand serveert het res taurant een menu waarin het cijfer vijf veelvuldig voorkomt. Per verkocht couvert gaat een deel van de prijs naar de kin derboerderij, ter besteding aan een nieuw knaagdierenverblijf en een volière. Joost Nieuwenhuijse: „Een belangrijk deel van milieuwerk in het tuincentrum is advisering van klanten." - foto Willem Mieras hij op. Ongedierte- en onkruid- bestrijding, watervoorziening, bemesting, afvalscheiding, verwarming en verlichting. Waar mogelijk past hij al mi lieuvriendelijke middelen toe. „Ik ben heel milieubewust. Ik loop daadwerkelijk op geiten wollensokken," aldus de Yerse- kenaar. Osmocote-korrels die bemesting via waterleidingen vervangen, grond waterpom pen en hemelwateropvang als alternatief voor leidingwater gebruik, plastic afval en folies voor hergebruik winnen - zo lang de oplossingen werkbaar zijn en investeringen zich op afzienbax-e termijn laten her winnen, ziet Nieuwenhuijse er brood in. De tuincentrumeige naar hoopt op een goede be- wustmakingscampagne bij het publiek. „Ik verkocht vanmor gen nog een potje Mierendood. De klant had de keus tussen een milieuvriendelijk middel dat mieren verjaagt en Baverspul dat mieren doodt. Het ene mid del zorgt eivoor dat mieren op een plaats gaan zitten waar ze geen last brengen; het andere zorgt eivoor dat koolmezen met dode jongen in hun nest zitten en houdt de vieze schoor stenen rokende en de rivierlo zingen gaande. Maar ze kon er niet mee zitten, de mieren moesten dood, zei die klant. Een belangrijk deel van mi lieuwerk in het tuincentrum is advisering van klanten", illu streert Nieuwenhuijse. van onze verslaggeefster Claudia Sondervan MIDDELBURG - Roestvast- staal heeft de tijd mee. Door scherpere hygiëne-eisen in de voedingsmiddelensector en de noodzaak tot kostenbesparing in onderhoud en levensduur van constructies wordt het duurdere roestvaststaai steeds meer toegepast. Zeker waar ui terlijke verschijning een rol speelt, daar het metaal mooi blijft onder weersinvloeden. Het Innovatiecentrum Zee land koos daarom dit metaal uit om er een studiedag rond te programmeren in navolging van de Zeeuwse Aluminium- dag. De Zeeuwse Roestvast staaldag wordt gehouden op donderdag 29 mei in De Stenge in Heinkenszand. Tijdens de studiedag worden alle aspecten van het materiaal onder de loep genomen. J. Quist van Schelde Technology Services Vlissingen behandelt aard en toepassingsveld van roestvaststaai, keuze van het materiaal en wat er mis mee kan gaan. Ing. K. L. Compier van Shell Nederland Raffina derij BV te Pemis vertelt over het lassen van roestvaststaai en mogelijke constructiefouten. Hoe lasbewerkingen corrosie kunnen beïnvloeden behandelt ing. R. M. Verbeek van Akzo Centre for Materials and Cor rosion Engineering te Arnhem. Het glasparelen van roestvast- staal, een oppervlaktebehan deling, is het onderwerp van W. F. J. Smit. technisch direc teur van Franken BV te Goes. Over het reinigen, beitsen en passiveren van roestvaststaai spreekt J. W. R. Vermeule van Sir John VOF te Gouda. Ir. W. A Terwogt van Precisiewerk te Zierikzee heeft het gieten van het materiaal als onderwerp. Ing. A G. Hendriks, voorheen werkzaam bij Unilever plaatst roestvaststaai in het hygië nisch ontwerpen. Auteur P J. Quist van de praktijkrichtlijn 'Roestvaststaai, lassen en ver werken' licht ten slotte de richtlijn toe en heeft het over de opslag en behandeling van het materiaal. In De Stenge worden op de stu diedag ook exposities ingericht met onder meer stands van De Zeeuwse Lasgroep, over corro- siegevolgen met minsters van Lincoln Smitweld, de Valkens- waardse Metaalcompagnie Brabant BV en uitgeverij Tech nologie Markt BV te Leiden met de Roestvaststaalgids. De bijeenkomst duurt van 14.00 tot 21.00 uur. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Luchtvaartdebat De reportage (PZC, 17-5) over i'. te verwachten uitkomst van :e: Nationale Luchtvaartdebat duidelijk: diverse netwerken ïaarin vliegbobo's elkaar de bal toespelend de dienst uitmaken - ce burger mag voor de schone schijn ook een woordje preve len; vervolgens worden zijn op vattingen terzijde geschoven en bepalen de ambtelijk/bestuur lijk/zakelijk belanghebbenden 'Jeuitkomst van deze 'open' dis- oissie. En gaat de democratie opnieuw kopje onder. Onder het alziend van W. T. van Gelder, ónze lommisssaris... Eerder - tijdens vergaderingen van de Commissie 21 die de mi eter adviseerde over de zone- nng van het vliegveld Midden- Zeeland en die een meerder- Hidsadvies uitbracht van D vliegbewegingen - ver gaarde de vertegenwoordiger 'in de Rijksluchtvaartdienst, J. C. van Duin, eerder voor ster van het bestuurlijk/amb- (voor-)overleg terzake en 'hans minister Jorritsma advi serend, dat er in Zeeland géén overflow' van Zestienhoven sou komen. Later bleek dat Van Duin - enkele jaren eerder - een schrijven ontving van Midden- Zeeland waarin expliciet spra- s van een 'onontkoombare overflow' vanuit Rotterdam. Kortelings verklaarde Jorrits ma dat Zeeland maar genoegen moest nemen met 60.000 vlieg bewegingen voor Amemuiden in plaats van de geadviseerde 40.000 om 'Rotterdam te ontlas ten'. Vliegveld Midden-Zeeland, waar de meeste Zeeuwen zich geen zorgen over lijken te ma ken, is een tijdbom die in de loop van de volgende eeuw ontploft. Maar dan is de beton-pap dus al lang gestort. Met daaronder de leugens en het bedrog van bo venbedoelde vliegbelangheb- benden, die voorbijgaan aan de veelgeprezen 'blauw-groene' provincie Zeeland, waar zoveel mensen - ook Rotterdammers - graag en in alle rust recreëren. Tony van Verre Markt 14 Veere KAPELLE Inkomen ouderen - De ANBO houdt dinsdag 27 mei in Kapelle een voorlichtingsmiddag over de inkomenspositie van oude ren met een AOW-pensioen. Sprekers zijn L. Hillebrand, J. W. vanElsacker van de ANBO en CDA-Statenlid J. A de Looff-de Wild. De voorlich tingsmiddag wordt gehouden in De Vroone en begint om 13.30 jnonze verslaggever 'HDDELBURG - GroenLinks- Matenlid F. van Kollem heeft uijdag Gedeputeerde Staten 'jagen gesteld over verminde- ®»g van de openingstijden van h'S-loketten in Zeeuwse sta tions. Van Kollem wil onder "jeer weten of het dagelijks pro- 'Uiciebestuur actie gaat onder nemen richting NS Reizigers om w dienstverlening op peil te hauden. 'an Kollem is verrast door de Maatregelen van NS Reizigers, ïaardoor de loketten Vlissin- •Souburg en Kruiningen- eke op werkdagen alleen Jog 's ochtends zijn geopend, ^ketten in de grotere stations 'üssingen, Middelburg en Goes laan 's avonds eerder dicht. De jjaatregelen gaan 1 juni in. ■'e! GroenLinks-Statenlid vindt dit niet goed. „Het voor zieningenniveau van het open baar vervoer wordt aangetast", schrijft hij aan GS. „Dat is on gewenst. De provincie is terecht bezorgd over de groei van het autoverkeer, Van Kollem vraagt GS of de provincie en NS hebben overlegd over de ope ningstijden, welk standpunt de provincie heeft ingenomen en of GS zich hebben ingezet om de huidige dienstverlening op peil te houden. Het Statenlid komt ook met een alternatief voorstel, zoals eerder door reizigersver eniging ROVER is aangekaart. Hij dringt bij GS aan op alterna tieven om de dienstverlening alsnog te waarborgen, bijvoor beeld door de gebouwen aan particuliere ondernemers te verpachten. Als de loketten ge sloten zijn, zijn de klanten aan gewezen op kaartautomaten. Volgens veel Zeeuwen blijft strenge controle nodig om de illegale recreatie binnen de perken te houden. „Niemand zit te wachten op wildkampeerders." foto Dirk-Jan Gjeltema van onze verslaggevers Voor tweehondervijfendertig toeristen in Zeeland werd het een erg duur pinksterweekeinde. Zij hadden gekozen voor illegaal kamperen en werden ge snapt door het piketteam. Het aantal be keuringen was dit jaar twee keer zo groot als met Pinksteren 1996. R. H. ter Heide, directeur van het Provinciaal Bureau voor Toerisme, vindt het slechte reclame voor Zeeland vakantieland. Om het groeiende fenomeen van wildkamperen een halt toe te roepen wil hij een speciale voorlich tingscampagne gericht op Duitsland. Het gros van de Zeeuwen is het met hem eens. De negatieve reclame moeten de Zeeuwen maar voor lief nemen, want illegaal kam peren kan echt niet. Daarvoor is Neder land nu eenmaal veel te klein. Dat vindt R. Onderwater, eigenaresse van camping de Oude Scheepslantaarn in Veere. Zij ver moedt dat de meeste toeristen wel dege lijk op de hoogte zijn van de regels in Ne derland. „Ze willen allemaal een plekje dicht bij zee hebben, terwijl er overal nog plaatsen zijn. Ik kan me overigens wel goed voorstellen dat mensen die al lang onderweg zijn op een gegeven moment de zoektocht staken. Ik had afgelopen week einde ook een Duits gezin dat al vanaf acht uur op pad was en nergens terecht kon." Ook C. A de Schipper uit Oost-Souburg denkt dat de toeristen zo langzaamaan wel moeten weten waar ze aan toe zijn, al thans de Nederlandse toeristen. „Maar je kunt buitenlandse toeristen niet zomaar kwalijk nemen dat ze niet weten wat ze wel of niet mogen. Als de voorlichting aan toeristen faalt, moet er wat aan worden gedaan. Niemand zit te wachten op wild kampeerders." Mevrouw E. Dingemanse uit Zoutelande heeft er helemaal geen moeite mee als mensen bij grote drukte op parkeerplaat sen overnachten. Meteen iedereen bekeu ren vindt ze een beetje overdreven. „Dat is slechte reclame voor Zeeland. Meer in schikkelijkheid kan ook. En als niet ieder een op de hoogte is, moet je de voorlich ting verbeteren." De mening van J. A Blom van camping De Karavaan in Renesse laat niets aan duide lijkheid te wensen over. „Het beleid moet je handhaven. De regels zijn niet voor niets gemaakt. Ik heb vorige week genoeg kampeerders aan de deur gehad die vroe gen naar onze prijs en dan toch het risico nemen om op een parkeerplaats te over nachten. Ze hebben dus wel een enorm dure camper, maar weigeren twintig gul den neer te leggen voor een nacht op een camping. Dat snap ik niet. Bovendien was er nog wel plek. Niet aan de kust, waar wij zitten, maar wel in het binnenland. En daar heb je ook leuke plekjes hoor." Voorzitter J. van Ham van het district Zeeuws-Vlaanderen van de Koninklijke Horeca Nederland bekijkt de aanpak van illegale kampeerders op een dualistische wijze. „Het is evident dat het niet klant vriendelijk is als je je gasten een prent aan de broek smeert", aldus Van Ham. „Maar aan de andere kant moeten we ons afvra gen: waar hebben wij het laten afweten bij de informatieverstrekking over de be reikbaarheid van kampeergelegenheden? Van Ham vindt het uit het oogpunt van kwaliteitsbewaking voor de toeristisch- recreatieve sector van groot belang aan dacht te besteden aan de informatievoor ziening aan de gasten. K. Berghuis van camping 't Haventje in Breskens vindt het als campinghouder goed dat illegaal kamperen wordt aange pakt. Het creëren van speciale parkeer plaatsen voor mensen die slechts een heel korte tijd een plekje zoeken voor een cara van of tent vindt hij te veel van het goede, ook omdat er veel rotzooi wordt achterge laten. „Dat die parkeerplaatsen worden aangelegd voor mensen die 's nachts uit het café rollen en een paar uurtjes in hun auto willen slapen, vindt Berghuis eerder te accepteren. Eigenaar J J. N. Roels van camping De Zwinhoeve in Retranchement is veel stel liger over de aanpak van illegale kam peerders. „Ze moeten het illegaal kampe ren nog veel harder aanpakken. Die illegale kampeerders staan onder aan de duinen en maken gebruik van het sanitair van onze camping." Janboel P. Bek uit Kwadendamme vindt dat het kamperen niet volledig vrij kan worden gelaten. „Anders wordt het een janboel", zegt hij. Wat het wildkamperen betreft denkt Bek dat de 'slechten' het voor de 'goeden' verpesten. „Op zich is het na tuurlijk niet erg wanneer iemand midden in de nacht z'n tentje opslaat, niks of nie mand kwaad zou doen en de volgende ochtend zou vertrekken zonder een spoor tje achter te laten. Maar niet iedereen is zo. En zou je het gewoon toestaan, dan zou natuurlijk iedereen het gaan doen. Dat kan natuurlijk niet." Evenementen zaterdag BERGEN OP ZOOM - De Maagd, 20.15 uur: 'De Stille Kracht' met Pe- terTuïnman en Linda van Dyck; Bo- ho, 22 uur: Concert The Bartales; Grote Markt, 13.30 uur: Zes loopor kesten t.b.v. Jazzfestival; GOES - 't Beest, 21 uur: Concert door Scalemodels en Servotron; Grote Kerk, 14uur: Concert door Se niorenorkest Zeeland en het koor Ons Boerengoed; HULST - Havenfortterein, 18 uur: Bertha-volksfeest; KAMPERLAND - Kamperduin (Ban- jaard), 10 uur: Wandeltocht over het strand van Domburg naar Kamper- land. LEWEDORP - Centrum, 11-16 uur: Jaarmarkt; MIDDELBURG - De Markt, 10-16 uur: Oldtimer-evenement; Vismarkt, 10 uur: Concert door So What en So What Junior; Molenwater, 12 uur: Openluchtcon cert door Humoreske met Dixie land- en Bigbandrepertoire; RITTHEM - Fort Rammekens, 10-16 uur: Open dag Waterschap Zeeuw se Eilanden, bezichtiging Fort (t/m okt.); SINT MAARTENSDIJK - Haestinge, 20 uur: Concert door The Jolly Beg gars; TERNEUZEN - Grote Kerk, 21 uur: Ladies Night met Denise Jannah en Lillian Boutté; Porgy Bess, 21 uur: Concert door verschillende jazzmusici; VLISSINGEN - De Piek, 21 uur: Con cert door Groningse rockband Fric tion; Scheldemond, 19 uur: HaFaBra-fes- tival m.m.v. vier Vlissingse muziek verenigingen; Mïdgetgolfbaan, 20 uur: Optreden door North Sea Dancers; Hoofdvestiging veerdienst, 11-17 uur: Bezichtigen nieuwe veerboot; Camping Dishoek, 13.30 uur: Terre des Hommes trimloop; Danssportcentrum Good-Times, 20 uur: Dansavond; Rock Café Gommert, 22 uur: Con cert door Normaal en Surrender van DJ Werner; WATERLANDKERKJE Centrum, 10.30 uur: Kindershow Joke en clown Miko; Centrum, 20 uur: Meerminnebal met optredens van Gerard Joling, Corrie Konings, Lee Towers e.a.; WOLPHAARTSDIJK Griffioen, 19.30 uur: Muziek, dans en toneel door Advendo en CJV; ZIERIKZEE - Balie, 13.30 uur; Balie Dikke Toren, 14 uur; Beuze, 14.45 uur; Vismarkt 15.30 uur: Straatop treden door Rijn Trijn met 'Rood kapje de Boze Wolf', Circus Rijn Trijn en Repelsteeltjes; Brogum, 22 uur: Hip Hop Night; Kalashnikov, 21 uur: De dancehall; Evenementen zondag BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 10 uur: Jazzdienst; GOES - Manhuistuin, 12-13 uur: Concert door'Oefening en Uitspan ning'; HOOGELANDE - Kapel, 14.30 uur. Lezing door drs. Peter Don met 'Ru ines, bouwmateriaal of erfgoed'; HULST - Binnenstad, 14 uur: Dweil- dag m.m.v. dertig dweilbands; KAMPERLAND - Hotel Kamperduin, 15.30 uur: Buitenconcert door Ko ninklijke muziekvereniging EMM; MIDDELBURG - Schuttershofcafé, 17 uur: Concert door Grandpa Nick Sessieband; PubThe Duke, 15 uur: Optreden van folkgroep Dakota en 20 uur: Optre den Doedelzakband; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); SLUIS - Belfort, 11 uur: Concert door Het Brugs kamerkoor; TERNEUZEN - Centrum, 14.30 uur: Streetparade m.m.v. drie jazz bands; Markt, 14 uur: Concert door The Big Bang; Porgy Bess, 17 uur: Concert door Joep Peeters en Jojo Swingband; Kalashnikov, 18 uur: Mark of the blue note; VLISSINGEN - Strandpaviljoen Panta Rhei, 17 uur: Concert doorTa- ke it or leave it; WATERLANDKERKJE Centrum, 19 uur: Afsluiting Meeminnefeest met Karaokeshow en 20 uur: Con cert door The Sensations; BERGEN OP ZOOM Roxy, zat. en zon. 14 uur; 101 Dalmatiërs; zat. 14, 18.45 en 21.30 uuren zon. 14,16.15 en 20 uur: All Stars; zat. 18.45 en 21.30 uur en zon. 16.30 en 20 uur: One Fine Day; Cinemactueel, zat. en zon. 14 uur: Space Jam; De Klokkenluider van de Notre Dame; zat. 14, 18.45 en 21.30 uurenzon. 14,16.15,18.45en 21.30 uur: Liar Liar; zat. 18.45 en 21.30 uur en zon. 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Donnie Brasco; zat. 18.45 en 21.30 uur: The Saint; zon. 16.15 en 20 uur: The English Patient; GOES - Grand, zat. en zon. 14 uur: 101 Dalmatiërs; zat. en zon. 20 uur: The English Patient; HULST - De Koning van Engeland, zat. 19.30 uur: Michael; zat. 19.30 en 22 uur: Liar Liar; Dante's Peak; The Saint; All Stars; One Fine Day; zat. 21.30 uur: The Englishfatient; zon. 16.15 uur: 101 Dalmatiërs; zon. 16.15, 19 en 21.30 uur: Liar Liar; Dante's Peak; The Saint; All Stars; One Fine Day; zon. 19 uur: Michael; zon. 21 uur: The English Patient; MIDDELBURG - Cinema, zat. 19.30 uur: De Kersenpluk; zat. 22 uur: Nénette et Boni; zon. 20.30 uur: De Kersenpluk; VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon. 14 uur: 101 Dalmatiërs; za. en zon. 14 en 19 uur: All Stars; The Saint; zat. en zon. 18.45 uur: The English Patient; zat. en zon. 14, 19 en 21.30 uur: Liar Liar; zat. en zon. 21.30 uur: One Fine Day; Dante's Peak; Karakter; TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG - Archeologisch Museum, zon. 13-17.30 uur: '(in de) Kaart kijken', Het verleden in het West-Zeeuws-Vlaamse landschap van heden, (t/m 30/9); SINT ANNA TER MUIDEN - Streek- landbouwmuseum Agrimuda, 13- 17 uur: 'Van paarden naar paarden krachten', boerenleven in West- Zeeuws-Vlaanderen (t/m 30/9); SINT ANNALAND - Museum De Meestoof, zat, 14.15-16.45 uur: Fo to-expositie 'Bruidssuikers en wit tebroodsweken', trouwrituelen (t/m okt.); AXEL - Streekmuseum, zat. 13.30- 17 uur: Aquarellen van diverse kun stenaars (t/m 31/5); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 11-17 uur: 'Passages', Aagje Pel, ge mengde techniek en Bert Bevers, poëzie (t/m 6/7); Eugène Peters, schilderijen (t/m 8/6); Galerie 't Lievevrouwke, zat. 13.30- 18 uur: Jannie Boers en Tonnie Nuijten, keramische objecten; Paul Bogaert, linosnedes (t/m 14/6); De Mollegangen, zat. 10-17 uur: Fred de Ron (schilderijen) en Corrie Hagenaars (beelden) (t/m 1/6); BROUWERSHAVEN - St. Nicolaas- kerk, zat. 13.30-16.30 uur: Els van Baarle, Batik en let van Pelt, beelden (t/m 31/5); BURGH-HAAMSTEDE - De Burghse Schoole, zat. 13.30-16 uur: 'Rozen verwelken, scheepjes vergaan' over 150 jaar poëzie albums; 'Ha zen en konijnen'; 'Vlinders' (t/m 25/10); De Bewaerschole, zat. 13.30-16.30 uur: Fransje v.d. Swan (Schilderij en) en Hansje den Hollander (Beel den) (t/m 31/5); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Werken Arien de Groot en Flip Drukker (t/m 1/6); DOMBURG - Museum Marie Tak van Poortvliet, 13-17 uur: Reimond Kimpe, Kimpe's Collectioneur (t/m 15/6); GOES - Galerie v.d. Berge, zat. 13-17 uur: Jus Juchtman, schilderijen (t/m 14/6); Museum, zat. 10-17 uur: Hemels Erfgoed, schatten van het Bisdom Breda (t/m 31/8); KAPELLE - Fruitteeltmuseum, zat. 10-17 uur: 'Werken in de Fruitteelt' (zwart/wit foto's) (t/m 1/9): MIDDELBURG - Zeeuwse Biblio theek, zat. 10-13 uur: Werk Inge van der Kooij (t/m 31/5); Zierikzee rond 1900, prentbriefkaarten en foto's (t/m 21/6); Selectie nieuwe kunst werken 1997 (t/m 31/5), Zeeuws Museum, zat. 11-17 en zon. 12-17 uur: Reimond Kimpe, De gul den middenweg, schilderijen en te keningen (t/m 15/6); Galerie 'T', zat. 11-16 uur: Marja de Lange, schilderijen en Angelique Sturm, beelden (t/m juni); Marjan Groeneveld, etsen en Wim Zwijsen, monothin (t/m juli); Galerie 't Haentje te Paart, 14-16.30 uur: Gerard Menken, schilderijen en Resi Arts, keramiek (t/m 31/5); Galerie Het Gouden Briefke, zat. 10- 17 uur: Greetje de Korne, schilderij en in olie en acryl en Jeannet Hoe- jenbos, bloemen in aardewerk (t/m 26/6); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Mya 's-Gravesande-Kuyper, schil derijen in gouache, aquarel en acryl (t/m 1/7); Galerie Caesuur, zat. 13-17 uur: 'Dresscode Bekend' van Anda van Rieten Karin Leijnse, foto's en inter views over straatmode (t/m 28/6); OOST-SOUBURG - Watertoren, 12- 17 uur: Expositie van Bettina Gru- ber, David Smithson en Ulrich Till- mann (t/m 6/7); OOSTBURG Den Hoekzak, zat. 10- 12 uur:'Kleur in keramiek', werken 4 kunstenaars (t/m 31/5); OOSTKAPELLE Zeeuws Biolo gisch Museum, 12-17 uur: Onder waterfoto's van de Grevelingen en de Oosterschelde (t/m 25/5); Expo sitie van botten van fossiele zoog dieren; De Flora voltooid (t/m 28/9); SLUIS - Raadskelder, 14-17 uur: Ma- rianna Papara (Schilderijen) en Yo- landa Roosen (Keramiek) (t/m 2/6); THOLEN 'l Huis Tijdverdrijf, zat. 10-14 uur: 'Kunst uit Wit Rusland', werk van diverse Russische kunste naars (t/m 24/5); VLISSINGEN Stedelijk Museum, 13-17 uur: 'Van Zeeuwse Admirali teit tot marine in Zeeland' (t/m 28/9); WISSENKERKE Galerie De Prak tijk,zat. 13-18uur: Marleen van Wol- feren, schilderijen en Kees C. Reek, beeldhouwwerk (t/m 31/5); IJZENDIJKE Streekmuseum, zat. 13-17 uur: '125 jaar Groei en Bloei' (t/m 25/10); 'Het aangespannen trekpaard' (t/m 25/10); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 625414. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. De Wetlanden komen tot leven in klankverhaal OOSTKAPELLE - Het Trio Er nesto Arrendell voert zondag 1 juni in de heemtuin van het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle een klankverhaal op waarin de Wetlanden tot le ven komen. In een voorstelling van een uur creëren de drie per cussionisten een speciale sfeer rondom de natuur. Watergeluiden en percussie-ef fecten geven de gebeurtenissen in de Wetlanden van 's morgens vroeg tot diep in de nacht weer. Op de tonen van de muziek wordt de toeschouwer meege nomen naar een grote water vlakte waar vroege vogels zin gen. middag-muggen zoemen en walvissen met elkaar com municeren. Het programma is vooral be doeld voor kinderen. Het klank spel begint om 15.00 uur. De politie houdt vandaag, zaterdag, snelheidscontroles op de Poort- vlietsedijk in Tholen en morgen, zondag, op de Weg naar de Val in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 19