Collinelli breidt voorsprong uit VVCS heeft leren leven met makelaars PZC Tonkov deelt weer enkele tikken uit Spelers vakbond: Eredivisie NV bindt in sport z20 Italianen en profs beheersen Olympia's Ronde Zaalvoetballers Axel prolongeren op laatste speeldag kampioenschap Speler Hoofdplaat naar Brugge Clemente wil nieuwe puntenrege|[ Record voor cricketer Anwar Atlete Farmer-Patrick geschorst Anton Geesink gehuldigd Nebiolo herkozen in ASOIF uitslagen Terneuzen en HVV in finale Jeugdtoernooi VV Terneuzen donderdag 22 mei 1997 van onze sportredactie TERMIXILLO - Pavel Tonkov blijft de Ronde van Italië regis seren en domineren. Gisteren deelde de Rus de concurrentie weer enkele tikken uit. Hij ver kocht zijn landgenoot Evgeni Berzin zelfs een geweldige dreun. De titelverdediger won in Ter- minillo de eerste bergrit in de 80e Giro d'Italia. Na een rit over 215 kilometer vanaf Arez- zo versloeg de 28-jarige Oost- Europeaan op de top van 1675 meter hoogte vijf medevluch ters; de Fransman Luc Leblanc en de Italianen Marco Pantani, Ivan Gotti, Michele Coppolillo en Leonardo Piepoli. Berzin, tot gisteren tweede in het klassement op één tel, arri veerde op ruim vijf minuten. Geveld door de zogenaamde fringale, geeuwhonger, zoals hij zelf na afloop beweerde. Ook de nummer twee van verleden jaar Enrico Zaina verloor kostbare minuten. Evenals Pjotr Oegroemov. de nummer vier van de vorige edi tie. Tonkov boekte zijn tweede overwinning na de winst in de tijdrit van afgelopen maandag. Twaalf maanden geleden won de Rus slechts één etappe. In het algemeen klassement heeft hij 41 seconden voorsprong op Leblanc, de ploegmakker van Gerrit de Vries bij Polti, en ruim één minuut op Gotti. „Het was ontzettend zwaar, van daag", steunde Tonkov. „Ik moest tot op de bodem gaan om hier te kunnen winnen. Ik heb echter veel aan mijn ploeg- makkers van Mapei te danken. Ze waren een r geweldige steun." Lang lag in de vijfde en eerste serieuze krachtmeting van de Giro een verrassing in het ver schiet. De Italiaan Mariano Piccoli, die met zijn landge noot Daniele Contrini ont snapt was, mocht zich op een gegeven ogenblik zelfs leider noemen. Twintig kilometer Voor de aankomst spatte zijn droom uiteen. Tonkov persoonlijk scheurde hét peloton aaïtistukken bij het begin van dë.twaalf kilometer lange en zware beklimming naar Terminülp. Slechts elf renners konden hem aanvan- 1 kelijk volgen. Later slaagden er nog maar vijf in het spoor van de drager van de rose trui te blijven. De enige die zich echt kon meten niet de Rus was Pantani. ANP van onze sportredactie BUDEL - De amateurs lijken niet meer te mogen winnen in Olympia's Ronde. De Italiaanse baanploeg en de profs van Fo reldorado Golff beheersen de wedstrijd volledig. Andrea Col linelli won gisteren de zesde etappe voor John Talen en Wilco Zuijderwijk. Met zijn sprintze ge breidde de olympisch kampi oen achtervolging zijn voor sprong in het algemeen klassement uit tot 22 seconden. Oud-prof Zuij derwij k pakte nog wel de overwinning in de proloog. Daarna kwamen de amateurs er niet meer aan te pas. Foreldorado behaalde met Van der Wolf (twee keer), Talen en Van den Akker vier overwin ningen. de Italianen twee (ploe gentijdrit en Collinelli). Even leek er in de zesde rit een einde te komen aan de heer schappij. Al na 26 kilometer ontsnapten negen renners uit het peloton. In deze groep was alleen Foreldorado Golff met Lucien de Louw vertegenwoor digd. De rest bestond uit „vrij willigers". Het negental werkte redelijk goed samen en kreeg een maximale voorsprong van zes minuten. Hoewel geen van de renners een gevaar vormde voor het klasse ment, De Louw staat op bijna negen minuten, ging het tempo in het peloton in de laatste der tig kilometer omhoog. Nog voor de laatste plaatselijke i'onde was het gat onder aanvoering van Van Vliet/Weba en Giant Löwik gedicht. Beide ploegen misten in het begin van de wed strijd de slag en reden voor hun eigen kansen. Collinelli profi teerde uiteindelijk van deze krachtsinspanning. Berry Hoedemakers baalde na de mislukte ontsnappingspo ging. De renner van Agu had aanvankelijk goede hoop voor uit te kunnen blijven. Toen zijn meeste medevluchters waren achterhaald, probeerde hij in de laatste kilometers nog met Stobbelaar en Bedin. Italiaan in Sloveense dienst, weg te blijven. Hoedemakers: „Als je iets on derneemt, heb je tenminste een kans om te winnen. Maar als Van Vliet met de Italianen in de slag gaat, dan houdt het op. Het is wel logisch dat de profs hier steeds winnen. Dat zou ook ge beuren als wij bij de junioren zouden gaan rijden." Ook Jean-Paul van Poppel had met Peep Mikkli een renner in de kopgroep. De teambaas van Tegeltoko vond het onbegrijpe lijk dat juist de amateurploegen de aanzet gaven om de leiders terug te halen. „Opnieuw is weer gebleken dat de ploegen de overwinning liever aan een prof gunnen dan aan een concurrent. Maar ik heb goede hoop dat we deze week toch nog een over winning kunnen pakken." ANP van onze sportredactie AXEL - V-Déco/La Chouete is op de laat ste speeldag van de Axelse zaalvoetbal competitie kampioen geworden. Dankzij een ruime overwinning op Disco love (6- 1) werd de titel geprolongeerd. Concurrent Maradonna Juniors kon het vorige week opgelopen puntverlies (6-6 tegen Engelhard) niet meer goedmaken. Het team bleef steken op een achterstand van één punt. De ©verwinning op Out- okumpu (12-3) kon daar niets meer aan veranderen. V-Déco/La Chouette en Maradonna Ju niors hebben de strijd om de titel tot de laatste speeldag spannend gehouden. Competitieleider Piet Verpoorte toonde zich tevreden over de spannende twee strijd: „Voor de competitie in Axel is dit een goede zaak. De laatste jaren was de titelstrijd vaak vroeg beslist." De strijd tussen V-Déco en Maradonna Juniors leek lange tijd een nieuwe kam pioen op te leveren. V-Déco toonde over de langste adem te beschikken en liet de laatste weken geen punten meer liggen, terwijl de concurrent dat wel deed. V-dé- co kiest niet voor promotie; het team blijft in Axel zaalvoetballen. Cysouw/Roeland behield na de 5-2 zege op Marine Service de derdeplaats. Ratje toe, vierde op de ranglijst sloot de compe titie verliezend af: 2-6 tegen Engelhard. Broomchemie verraste met een 5-3 score tegen ZSC. Ook Primus Pluyms optreden geeft hoop op betere tijden: 5-3 winst op gemeente Axel. Lindenhof bleef afgete kend laatste na het 4-7 verlies tegen Ge meentehuis/Van Waes. HOOFDPLAAT - Jeugdvoetballer Niels Pielaat uit Hoo! plaat speelt volgend seizoen bij Club Brugge. Het dertienj? ge talent van Hoofdplaat werd na het spelen van enkelete wedstrijden goed bevonden door de Belgische eersteklas Pielaat maakt ook deel uit van de Zuid-Nederlandse select De linksbenige middenvelder gaat bij de C-juniorenseleu van Club Brugge spelen. MADRID - Javier Clemente wil de puntenregel verander? De Spaanse bondscoach stelt voor dat de uitspelende voortaan twee punten voor een gelijk spel krijgt. De voorgestelde reglementswijziging van Clemente kr. veel steun bij spelers. De Spaanse voetbalbond zal hetvo; f stel in één van de volgende bijeenkomsten behandelen. Slt MADRAS - De Pakistaan Anwar heeft een cricketrecord; 1984 verbeterd. Opener Saeed Anwar sloeg gisteren in Ife; ras 194 runs bijeen in de eendaagse wedstrijd tegen India.üj was vijf meer dan de West-Indiër Viv Richards dertien jaar? leden tegen Engeland op Old Trafford. De Pakistaan linkshander had 147 ballen nodig voor zijn recordscore.E sloeg 22 vieren en 5 zessen. Zijn beste over kende hij tegen spinner Kumble met 26 i-uns, waaronder 3 zessen. RTR MONTE CARLO - De Internationale Amateur AtletiekFeê ratie (IAAF) heeft bevestigd dat de Amerikaanse atlete Sc. dra Farmer-Patrick voor vier jaar is geschorst. De 34-jaa nummer twee van de 400 meter horden op het WK van 1995; Stuttgart reageerde positief op een dopingcontrole tijdensj Amerikaanse olympische selectiewedstrijden van vorig jg in Atlanta. Farmer-Patrick, die op de Spelen in de halve finales werdé, geschakeld, werd betrapt op het gebruik van testosteron,! de schorsing is aan de loopbaan van Farmer-Patrick norma; gesproken een einde gekomen. Andere hoogtepunten vana in Jamaica geboren atlete waren de tweede plaats opa Olympische Spelen van 1992 in Barcelona. Al in 1986 wenia op de WK vierde, startend voor Jamaica, vijf jaar later hg haalde ze die prestatie. Na een langdurige blessureperios keerde ze in 1996 terug in wedstrijden. DPA MEDEMBLIK - Aan boord van het voormalige koninklijk jacht Piet Hein is Anton Geesink op het IJsselmëer bij Ik demblik gehuldigd voor zijn tienjarige jubileum als lid va het Internationale Olympische Comité (IOC). Van zijn IOC-collega's nam Geesink (63) een asbak in ont vangst. Van de club „vrienden van Anton Geesink" ontvin- hij een ingelijste oude cover van Time Magazine, waaio: Geesink kort na zijn gouden judotriomf op de Olympisch Spelen van 1964 in Tokio werd geportretteerd. Voorts bos staatssecretaris Terpstra (Sport) hem een beeldje aan. Gee- ink kreeg tevens een replica van zijn standbeeld in Utrecht., MONTE CARLO - De ItaliaanPrimo Nebiolo is in Monte Car lo herkozen tot voorzitter van de associatie van internationa le olympische federaties (ASOIF). In totaal 28 bonden zijnbij de associatie aangesloten. Nebiolo fungeert al sinds 1981 als voorzitter van de Internationale Amateur Atletiek Federati;- (IAAF). Voorts is hij sinds 1961 voorzitter van de internatio nale studenten sport federatie (FISU). ANP Voorzitter Theo van Seggelen: spelers moeten zelfde baas blijven Atletiek van onze verslaggevers Gert Lammerink en Christiaan Ruesink LEIDEN - De jarenlange oorlog tussen de VVCS (vereniging van contractspelers) en de zaak waarnemers is voorbij. Het beeld van de'vakbond die ten strijde trekt tegen lieden die AXEL - De voetbalclubs Ter- neuzen en HVV'24 spelen vrij dag in Axel de finale om de Zeeuws-Vlaamse RZVW-tro fee. De twee nieuwe zondagder deklassers lieten in de voorron den, kwart- en halve finales de beste indruk achter. De eindstrijd geeft wellicht al een indicatie over de krachts verschillen tussen de twee streekgenoten voor volgend sei zoen. HW'24 zal nagenoeg in zijnsterksteopstelling verschij nen. HW-trainer Ko Stoutjesdijk gaf eerder al te kennen naast de titel in de vierde klasse best nog een prijs (het Zeeuws-Vlaamse bekertoernooi) te willen win nen. Bij Terneuzen, dat in elk geval Barry van der Hooft (knie blessure) moet missen, zal het niet anders zijn. De wedstrijd, die onder leiding staat van Hans Stoffijn, begint in het Axelse Bos om 19.00 uur. TERNEUZEN - De jeugdafde ling van de voetbalvereniging Terneuzen houdt zaterdag en zondag het vijftiende Dow Be- nelux-jeugdtoernooi. De A-junioren spelen morgen op het sportpark De Vliegende Hollander, terwijl zondag de B- jeugd aan bod komt. Beide da gen begint het toernooi om 09.00 uur. De prijsuitreiking wordt omstreeks 16.45 uur ver wacht. De deelnemde teams: A-jumo- ren - Aardenburg, AZW HION Capelle a/d IJsel, Steen, Ter neuzen (poule A): AG.V. Gent (B), Ertvelde (B), Kapelle. RCS. Terneuzense Boys. Zeeland Sport (poule B). B-junioren: Aardenburg. Porz. SV Keulen (D), Sluiskil, Steen, Terneuzen, Zeeland Sport (pou le A): Axel, I-Ieinkenszand, HION, Philippine, RCS, Wal cheren (poule B). verdienen aan transfers van voetballers, is achterhaald. De realiteit heeft gewonnen van het idealisme. „We voelen ons geen Don Quichotte die het betaald voetbal moet zuiveren", zegt Theo van Seggelen, voorzitter van de WCS. Iedereen mag verdienen aan een overgang van een speler naar een club, behalve een medewer ker van de WCS. Van Seggelen heeft er vrede mee dat een zaak- waarnemer bij voorbeeld 500.000 gulden mag overhou den aan een transfer. „Wie zijn wij om daar tegen te. vechten? Spelers interesseert het niet wie ze wegbrengt, zo lang het salaris maar goed is. Natuurlijk frus- teert het me dat die 500.000 gul den wellicht ook in de zakken van de speler had kunnen belan den. Aan de ander kant heb ik liever dat de speler de zaak waarnemer zelf betaalt. Dat zou cle zaak zuiverder maken." Van Seggelen berust. Hij heeft geleerd van de afgelopen maan den, waarin de WCS een strijd uitvocht met ex-werknemers Sigi Lens en Peter Gerards. Ze kregen in februari ontslag op staande voet omdat het duo zich zou hebben verrijkt aan een .schoenencontract van Patrick Kluivert. Het gevecht leek op een ordinaire straatruzie met verwijten over en weer, beschul digingen die niet hard gemaakt konden worden en persoonlijke aantijgingen. Verliezers Het conflict kent alleen verlie zers. De VVCS, wiens imago flink beschadigd raakte en waar een aantal leden wegliep. Lens en Gerards, die hun FIFA-licen- tie moesten inleveren. Een schikking voorkwam uiteinde lijk een rechtszaak, die veel dui delijkheid had kunnen brengen. Bijvoorbeeld hoe verrot het be taalde voetbal werkelijk is. De ontslagzaak heeft geleid tot een koerswijziging bij de WCS. Lens en Gerards waren de spil van het beleid dat erop was ge richt veel persoonlijke aan dacht te schenken aan alle voet ballers. Het duo zou zich in de toekomst uitsluitend bezighou den met de bemiddeling en de contractbegeleiding van top- spelers. Het leek een perfect mo del. Maar de ervaring heeft Van Seggelen geleerd dat het anders moet. De WCS heeft de koppeling tussen de bemiddeling en de contractbegeleiding losgelaten. „Dat doet geen makelaar, maar wij voortaan wel. De praktijk is VVCS-voorzitter Theo van Seggelen: „In het zwart-geldcircuit gaan vele miljoenen om." foto Hans Steinmeier/ANP dat elke zaakwaarnemer - en dat geldt ook voor de WCS - zijn eigen netwerk heeft van spelers en clubs. Hoort hij dat een club een rechtsback zoekt, dan zal hij automatisch in zijn eigen bestand kijken. Logisch, maar niet geheel zuiver. De spe ler krijgt dan niet een objectief beeld van de clubs waar hij te recht kan." Soms droomt de preses van de vakbond van een ideale voet balwereld, waarin clubs open baar maken hoe lang de spelers contracten lopen. Dat met een klik van de muis de databank is in te zien. Spelers kiezen de club, de begeleiders maken het contract rond. „Het zal wel een utopie blijven." De werkelijkheid is namelijk de macht van de stal. De spelers- stal. De strijd om de zaken van voetballers te mogen behartigen is feller dan ooit. Met een groei end aantal beëdigde FIFA-ma- kelaars op de markt zal die strijd alleen maar harder wor den. De vakbond wenst aan die wedloop niet mee mee te doen. „WCS-medewerkers bezitten geen spelers. Voetballers zijn lid van de vakbond, behoren ons niet toe. Het is jammer dat som mige zaakwaarnemers hun spe lers influisteren dat ze het lid maatschap moeten opzeggen. Ik herken vaak aan de opzegging welke makelaar erachter zit." Boegbeeld Een aantal topspelers is afge haakt. „Helaas, want willen we als vakbond een politieke rol spelen, heb je alle topspelers no dig. Zij vormen het boegbeeld. In Italië zijn alle toppers lid van de vakbond en toch hebben ze hun eigen zaakwaarnemer. Waarom zou dat niet kunnen? Ronald Koeman is in Nederland het mooiste voorbeeld. Hij heeft Ger Lagendijk voor zijn zaken, maar is wel lid. Ook wij kunnen een beroep op hem doen." De natuurlijke vrees tegen zaakwaarnemers is weggestopt. Niet verdwenen. „Wij kunnen ze niet meer over één kam sche ren. Met iedereen die zich met een FIFA-licentie meldt, beho ren we zaken te doen. Wat dat betreft hebben we de strijdbijl begraven. Ik kan me ook heel goed voorstellen dat spelers naar ons toekomen die door een makelaar naar een club zijn ge bracht maar het contract door de WCS laten checken. Daar zijn we goed in. Van het idee dat een speler exclusief toebehoort aan één zaakwaarnemer moe ten we af. Hij moet te allen tijde zelf de baas blijven." ANP van onze sportredactie LEIDEN - Volgens de spelersvakbond WCS zijn de plannen waarmee de Eredi visie NV de voetbalwereld wil veroveren minder rigorcus aan het worden. „Ze bin den in", zei voorzitter Theo van Seggelen. Hij is daarom bereid het gesprek aan te gaan. De eredivisieclubs streven naar een ver dere commerciële en juridische onafhan kelijkheid. Aanvankelijk wilden maar weinig andere geledingen met de initia tiefnemers om de tafel gaan zitten. Dat is veranderd. Van Seggelen: „Ze komen met. tweede plannen, hebben stappen terugge daan. Ze zien het belang in van gesprek ken met, zoals Michels het eerder noemde, de voetbalfamilie. Daarvoor moeten we openstaan". Michels verhief twee weken geleden na mens spelers, trainers en scheidsrechters zijn stem. Hij waarschuwde ervoor dat re volutionaire plannen de traditionele ver houdingen in de sport dramatisch zouden verstoren. Volgens Van Seggelen is de boodschap overgekomen. „In het belang van het voetbal gaan we nu kijken of er wellicht ook goecle dingen uit de omscha keling voortkomen." De VVCS - ofwel de Centrale Spelersraad - heeft in de Algemene Vergadering nog steeds het wrakingsrecht en kan de plan nen dwarsbomen. Van Seggelen: „Aan vankelijk dachten ze onze toestemming niet nodig te hebben, maar ik geloof dat hun mening ook in dat opzicht is veran derd. Ik weet in elk geval zeker dat ze onze toestemming nodig hebben". Eén informeel gesprek had Van Seggelen met de ENV. Op korte termijn zal hij zijn gedachten op papier zetten. Hij heeft twee absolute voorwaarden. „Alle rechten van de spelers moeten gerespecteerd worden, aan het bestaansrecht van de eerste-divi- sie mag niet worden getornd." ANP Granada. Int. wedstrijden. Mannen, 100 m: 1. Obikwelu (Nig) 10,1.400 m: I.Óchi- eng (Ken) 45,62. 800 m: 1. Tellez (Cub) 1.46,51. 2000 m: 1. Cacho (Spa) 5.02,68. 110 m horden: 1. Garcia (Cub) 13,60. ver: 1. Pedroso (Cub) 8 m 32. Hinkstap- sprong: 1. Garcia (Cub) 16 m 77. hoog: 1. Ortiz (Spa) 2 m 27. Vrouwen, 100 m: 1. Trandenkova (Rus) 11,14. 800 m: 1. Qui- rot (Cub) 1.59,72.100 m horden: 1. Engq- vist (Zwe) 12,76. hoog: 1. Quintero (Cub) 1 m90. Badminton Glasgow. WK landenteams, Sudirman Cup: Groep 2 B: Nederland - Canada 3-0, Van Daim/Van den Heuvel-Sydie/Hermi- tage 15-618-15, Van Dijk- Beres 15-1315- 7, Meulendijks - Julien 11-1 12-9, Van Daim/Lens - Sydie/Olynyk 8-15 15-8 15- 12, Van den Heuvel/Hoogland - Julien- /Hermitage 9-15 15-11 15-11. Rusland - Maleisië 2-3. Stand: 1Maleisië 2-4 (6-4), 2. Nederland 2-2 (7-3), 3. Rusland 2-2 (5- 5), 4. canada 2-0 (2-8). Nederland uitge schakeld voor promotie. Groep 2 A: Ja pan - Duitsland 2-3, Thailand - Taiwan 2- 3. Stand: 1. Duitsland 2-4 (6-4), 2. Taiwan 2-4 (6-4), 3. Thailand 2-0 (4-6), 4. Japan 2- 0 (4-6). Basketbal NBA, play-offs. Eastern Conference, fi nale (best-of-seven), eerste wedstrijd: Chicago Bulls - Miami Heat 84-77. Stand: 1-0. Funchal (Por). EK kwalificatie, vrouwen: Nederland - Zwitserland 96-56. Topsco rers Nederland: Carla Maas 19, Van der Kooi 13, Lutterman 13, Berends 12, Raaij- makers 10. Schaken Madrid. Int. toernooi. Eerste ronde: Bel- javski (Slo) - Piket 1-0, Sjirov (Spa) - Judit Polgar (Hon) 1-0, Salov (Rus) - Topalov (Bul) 1/2-1/2, Short (Eng)-Segundo (Spa) 1-0, Akopian (Arm) - lllescas (Spa) afg. Sportprijsvragen Lucky 10, woensdag 21 mei. 2-6-8-10-12 13-17-19-27-34 38-40-48-50-58 62 - 63 - 67 - 69 - 80 Duitse midweeklotto: Trekking A: 2-4-6- 27-34-45. Reservegetal: 9. Trekking B: 26-32-37-43-46-48. Reserve getal: 21. Supergetal: 2/7. Spel'77:405 3855. Super 6:091 311. (onder voorbehoud). Tennis Düsseldorf. World Team Cup. Rode groep: Verenigde Staten - Kroatië 2-1. Chang - Ivanisevic 2-6 6-2 3-6, O'Brien - Hirszon 6-1 6-2, Stark/O'Brien - Ivanisevi- c/Hirszon 6-3 7-6. Australië - Tsjechië 3-0. Woodforde - Korda 3-6 7-5 6-1, Philip- poussis - Ulihrach 6-4 4-6 6-3, Woodfor- de/Woodbridge - Vacek/Damm 6-4 6-3. Afgebroken wedstrijd: Kroatië - Tsjechie 2-1. Ivanisevic/Hirszon - Vacek/Damm 5- 7 6-4 6-3. Duel was dinsdag op 3-1 in der de set afgebroken. Stand: 1 Australië 2- 4, 2. Kroatië, Verenigde Staten 2-2, 4. Tsjechië 2-0. Blauwe groep, afgebroken wedstrijd: Spanje - Zweden 2-1. Roig/Carbonell - Enqvist/Kulti 6-11-6 4-6. Duel was dinsdag op 2-0 afgebroken. Stand: 1. Nederland/Spanje 1-2, 3. Zwe den, Duitsland 1-0. St. Pölten. Mannen, 450.000 gulden: Tweede ronde: Schalken (Ned) - Kroslak (Slo) 7-6 6-2, Rafter (Aus/7) - Tarango (VSt) 6-7 6-2 6-1, Norman (Zwe) - Trirn- mel (Oos) 6-2 7-5, Alami (Mar) - Schalier (Oos) 6-3 7-5, Hrbaty (Slo) - Silberstein (Chi) 6-2 7-6, Filippini (Uru) - Rosset (Zwi/5) 4-0 opgave Rosset, Muster (Oos/1) - Gumy (Arg) 5-7 6-1 6-1, Nydahl (Zwe) - Rios (Chi/3) 6-4 6-2. Madrid. Vrouwen, 325.000 gulfe Tweede ronde: Seles (VSt/1) - Mariaft- tonia Sanchez (Spa) 6-0 6-1, Ruano(S£ - Frazier (VSt/8) 6-0 6-0, Spirlea (Roe,-), Cecchini (Ita) 6-2 6-1Labat (Arg)-Mam- ka (Oos) 6-2 6-2, Gala Leon (Spa)-Goré chatgui (Arg) 6-3 3-6 6-2, Novotna (Tsj'21- Carlsson (Zwe) 6-2 6-2, Sanchez-Vicaii: (Spa/3) - Cristea (Roe) 4-6 6-0 6-0, Gros man (VSt) - Schnyder (Zwi) 7-6 4-675. Straatsburg. Vrouwen, 450.000 gulds Tweede ronde: Appelmans (Bel/61 Tanasugarn (Tha) 6-4 6-7 6-1, Coels (ZAf/3) - Sidot (Fra) 7-5 6-4, Lucic (Krcl- Tauziat (Fra/7) 6-1 3-6 7-5. Parijs. Kwalificaties Roland Garros Mannen, eerste ronde: Burrieza (Spa)- Belgraver (Ned) 6-1 6-4. Voetbal Kwalificatie WK 1998, groep 8: Ierland Liechtenstein 5 - 0. Stand: 1Roemend 18, 2. Ierland 6-10, 3. Macedonië 6-10,- Litouwen 5-9, 5. IJsland 4-2, 6. Hecht» stein 7-0. Wielrennen Ronde van Italië: Vijfde etappe, Areztc- Terminillo: 1. Tonkov (Rus) 215 kmr 6.14.58 (34,403 km/u), 2. Leblanc (Fra).ï Pantani (Ita), 4. Gotti (Ita), 5. Coppoffl'. (Ita) 0.02, 6. Piepoli (Ita), 7. Noë (Ital.S Shefer (Kaz) 0.29,9. Simom (Ita) 0.47,18 Petito (Ita) 0.49, 47. Berzin (Rus) 5.23.A)- gemeen klassement: 1 .Tonkov 18.32.fi 2. Leblanc 0.41, 3. Gotti 1.07, 4. Pet): 1.13, 5. Pantani 1.31, 6. Noë 1.43,7.Cc? polillo 2.09,8. Savoldelli (Ita) 2.40,9.P* poli 2.49,10. Shefer 3.05,25. Berzin53 Bicicleta Vasca: Eerste etappe, Eibr Anoeta: 1. Lombardi (Ita) 172,9 km r 4.08.15, 2. Capelle (Fra), 3. Colonne Hts 4. Di Basco (Ita), 5. Volgels (Aus). Houthalen-Helchteren (Bel), elite mS contract: 1. De Jongh (Ned) 155 km» 3.08.00 (49,468 km/u), 2. RenderslBelU Ivanov (Rus). Olympia's Ronde: Zesde etappe, Bom Budel: 1. Collinelli (Ita) 165,8 km 4.01.41,2. Talen (Spijkenisse), 3.Zuijce'- wijk (Poeldijk), 4. Van Melis (Oss),5 Br din (Ita), 6. Hiemstra (Marum), 7. Vandï Wolf (Rotterdam), 8. Van Steen <Dc" gen), 9. Appeldoorn (Velden). 10. Thete (Bergeyk). Algemeen klassement: 1 C: linelli 19.41.17,2. Van den Akker (Veldi» ven) 0.22, 3. Zatti (Ita) 0.30,4. Van Daitf (Rosmalen) 1.23, 5. Citton (Ita) 1.26,: Zonabini (Ita) 1.27,7. Van Velzen (Zoeif meer) 1.49,8. Van derVen (Nieuweas" 1.54, 9. Van Schalen (Helmond) 2.11.7- Talen 2.42. Zaalhandbal Kumamoto. Mannen. WK Groep A:> pan - Saudi-Arabië 23-20 (15-10). Star» 1. Joegoslavië 2-4 (51-40), 2. Algerije?-: (46-41), 3. IJsland 2-3 (51-47), 4. Litou wen 2-2 (48-47), 5. Japan 3-2 (62-66)J Saudi-Arabië 3-0 (52-69). Groep B: Italic- Noorwegen 19-19 (10-9), Frankrijk -At gentinië 24-20 (12-8). Stand: 1. Zwedr 2-4 (60-34). 2. Frankrijk 3-4 (75-631, Zuid-Korea 2-3 (48-47), 4. Noorweger^ (57-64), 5. Italië 2-1 (40-44), 6. Argentina 2-0 (37-60). Groep C: Tunesië - Portif 19-18 (9-7), Spanje - Brazilië 32-11 (15-3; Stand: 1Spanje 3-5 (83-512. Egypte?"1 (43-41), 3. Tsjechië 2-2 (46-34), 4. Portu gal 2-2 (44-37), 5. Tunesie 2-2 (40-501.* Brazilië 3-0 (39-82). Groep D: Rusland Marokko 30-13 (14-7), Cuba - Hongan? 21-22 (8-11). Stand: 1. Rusland 3-6(5:- 45), 2. Kroatië 2-4 (60-38), 3. Hongarije'; 4 (47-40), 4. Cuba 2-0 (38-53), 5. China2-t. (36-68), 6. Marokko 3-0 (49-81). Zaalvoetbal Competitie Axel, eindstand: 1. V-Decv /La Chouette 28-73, 2. Maradonna Ju"; ors 28-72, 3. Cysouw/Roeland 28-55.- Disco Love 28-52,5. Ratjetoe 28-52,6.te gel hard 28-51,7, Marine Service28-43.'- Gemeente Axel 28-41,9. Gemeentehuis- A/an Waes 28-37, 10. Primus Pluym«" 31, 11. Doelder Hout 28-22, 12. ZSC zo- 21,13. Outokumpu 25-18,14. Broomche mie 27-15,15. Lindenhof 28-9. Vreugde bij Andrea Collinelli nadat hij de vijfde etappe van Olympia's Ronde heeft gewonnen. foto Bob van den Cruijsem/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 40