Theaterprogramma '97-'98 PZC TERNEUZEN kljnSt CUltUUr donderdag 22 mei 1997 z 1 0 De voorstellingen in Terneuzen worden gegeven in het Zuid- landtheater, tenzij anders vermeld. woensdag 15 oktober - 20.00 uur Paul van Vliet: Waar waren we gebleven? Nieuwe one-man- show. donderdag 16 oktober - 20.00 uur Paul van Vliet (zie woensdag 15 oktober). zaterdag 18 oktober - 19.30 uur Als het donker wordt, musical voor jong en oud over Piet Pen seel en Patricia en alle dieren van Achterstad. zondag 19 oktober - 15.00 uur (Porgy Bess) Fernando Lameirinhas Trio, Open Haard Concert met Antonio Lameirinhas (Portugal), de Argentijnse pianist Juan Pablo Dobal en Fernando Lameirinhas. woensdag 22 oktober -19.30 uur Die Zauberflöte, door de Nationale Opera van Szeged, het twee de operagezelschap van Hongarije; basso profondo Vladimir Miller zingt de rol van Hogepriester Sarastro. zaterdag 25 oktober - 19.00 uur Sjakie de Chocolade Fabriek, familievoorstelling door Jeugd Musical Amsterdam, naar het boek van Roald Dahl. zaterdag 25 oktober - 20.00 uur (Porgy Bess) Comedy Explosion, Stand-up comedy door vijf a zes comedians, die ieder in samenspraak met het publiek korte conferences ver zorgen. dinsdag 28 oktober - 20.00 uur Purper in Sixpack (voorpremière), cabaret. woensdag 29 oktober - 20.00 uur Theater De Korre met Het Luizengevecht; met: Bob de Moor, lanka Fleerackers, Els Olaerts en Wim Willaert; regie: Antje de Boeck. donderdag 30 oktober - 20.00 uur Tipico-Tango La Flor Azul met Tango o tango, over de strijd tussen twee rivaliserende tangogroepen. vrijdag 31 oktober - 20.00 uur Stef Bos presenteert zijn nieuwe theaterprogramma Onder stroom. dinsdag 4 november- 20.00 uur Een Bruid in de Morgen, theater van Hugo Claus door Het Ge volg, met Chris Lomme. woensdag 5 november - 20.00 uur Introdans met Temperamenten, drie balletten. donderdag 6 november - 20.00 uur Willeke Alberti, theaterconcert met oud en nieuw werk. zaterdag 8 november - 20.00 uur Stichting Dansz met Fighting Chance, nieuw Zeeuws danstalent. dinsdag 11 november - 20.00 uur Slippers, blijspel met Hetty Verhoogt, Gaston van Erven, Mary- Lou van Steenis en Hugo Metsers III. woensdag 12 november - 15.00 uur Theater Opgepast met de jeugdvoorstelling Wasgoed (voor kin deren vanaf 9 jaar). donderdag 13 november - 20.00 uur Bloeiende Maagden Thomas van Luyn, dubbele cabaretpre sentatie. Minou Bosua, Anemoon Langenhoff en Ingrid Wender zijn de Bloeiende Maagden. vrijdag 14 november - 20.00 uur Boudewijn de Groot met zijn theaterconcert Een Nieuwe Herfst, teksten van Lennaert Nijgh. zaterdag 15 november - 20.00 uur Harmonie De Vliegende Hollander, concert onder leiding van Fi- lip Pieters, met optreden van slagwerkgroep van Jan Anthonis- se. zondag 16 november - 15.00 uur (Porgy Bess) Arpa Aulos, open haard concert; jong talent, met onder anderen Karin Basting op fluit, die eerder de Cultuurprijs van Terneuzen ontving. dinsdag 18 november - 20.00 uur Raymond Van Het Groenewoud, De Minister van Landsverdedi ging, muzikaal programma. woensdag 19 november - 20.00 uur Freek de Jonge, try-out Oudejaarsconference. donderdag 20 november - 20.00 uur Daniël Waayenberg The Amsterdam Saxophone Quartet, con cert met werken van Gershwin. vrijdag 21 november - 20.00 uur Nieuw Ensemble Raamtheater: Een Ideale Echtgenoot, komedie, met Robert De la Haye, Christel Vanschoonwinkel. zaterdag 22 november - 20.00 uur Aan Diggelen, theater met de Zeeuws Vlamingen Arnold van Ac ker, Adrie Boogaert en Edwin Kint. zondag 23 november - 15.00 uur Het Appeltje met Dag Monster, een theatersprookje voor kinde ren en volwassenen naar Belle en het Beest. dinsdag 25 november - 20.00 uur Montezuma's Revenge met Best of Five, selectie uit het oeuvre van de a capella-popformatie. donderdag 27 november - 20.00 uur Hoofdstad Operette met Die Fledermaus van Strauss. vrijdag 28 november - 20.00 uur Pater Moeskroen, theatershow Spanning Spinazie, feestmu ziek gebaseerd op Ierse folk. zaterdag 29 november - 20.00 uur Job Schuring met het cabaretprogramma Eindelijk. dinsdag 2 december - 20.00 uur De Zwarte Komedie Circus Bulderdrang, Majakovsky, satirisch muziektheater; hoofdfiguur is Majakovsky, één der grootste Rus sische experimentele dichters. donderdag 4 december - 20.00 uur Niet Uit Het Raam met het programma Afgeragd, muzikaal ca baret. zondag 7 december - 15.00 uur Frank Groothof met de jeugdopera Boris Godoenov; begelei ding: Max Tak Orkest. dinsdag 9 december - 20.00 uur Hooikoorts, theater met Anne-Wil Blankers, Bram van der Vlugt, Hugo Haenen. woensdag 10 december - 20.00 uur Adèle Bloemendaal, met Adèle's Comeback nr. 1, cabaret. donderdag 11 december - 20.00 uur Grote Kerk) Madrigaal Koor Boekarest, Gregoriaanse liederen en Madriga len. vrijdag 12 december - 20.00 uur Kommil Foo met de gebroeders Walschaerts, de vliegende Vla mingen. dinsdag 16 december - 20.00 uur Het internationaal Danstheater met Dansen Rond de Feestda gen, familievoorstelling. vrijdag 19 december - 20.00 uur Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen, Kerstconcer, met Nathalie Stutzmann, mezzo-alt. zaterdag 20 december - 20.00 uur Seth Gaaikema, met zijn programma Uitverkoop van de Eeuw; muzikale begeleiding: Bob Zimmerman. dinsdag 23 december 20.00 uur Loslopende Vrouwen, tragi-komedie van Haye van der Heyden met Kitty Courbois, Trudy de Jong, Hans Cornelissen, Ricky Koole vrijdag 26 december - 15.00 uur (Porgy Bess) Holland Harp Trio, open haard concert met fluit, altviool en harp. zaterdag 27 december - 20.00 uur Sneeuwwitje en de zeven dwergen door Opera Nationale Mol davië, familieballet. donderdag 8 januari - 20.00 uur De Dulle Roeckers met Chickentales: sketches, muziek en per soonlijke verhalen. vrijdag 9 januari - 20.00 uur Ontkoppelde Hitte, theater van Paul Haenen met Olga Zuider- hoek, Han Kerckhoffs, Kasper van Kooten en Hans Somers. zaterdag 10 januari - 20.00 uur Night of the Gipsies, gipsymuziek door verschillende zigeuner- groepen. dinsdag 13 januari - 20.00 uur Fred Delfgaauw, poppentheater 't Gelag. woensdag 14 januari - 15.00 uur Theater Terra met Matti en Het Zwarte Pad, jeugdtheater. vrijdag 16 januari - 20.00 uur Els de Schepper, Aaibaarheidsfactor nr. 7, cabaret. zaterdag 17 januari - 20.00 uur The Grand Piano Boogie Train, concert Blues Boogie Movin' On, met de pianisten Rob Agerbeek, Rob Hoeke en Jaap Dekker. zondag 18 januari - 15.00 uur (Porgy Bess) Eeva Koskinen Martin Kaaij, De Virtuozen, open haard concert met gitaar en viool. dinsdag 20 januari - 20.00 uur Gek van vrouwen, romantische komedie met Gees Linnenbank, Renee Fokker, Camilla Braaksma. Het Zuidlandtheater in Ter neuzen heeft voor dit seizoen een groot aantal gevestigde na men gecontracteerd. Paul van Vliet, die 15 en 16 oktober het jaarprogramma opent met een ouderwetse solovoorstelling, is één van Nederlands bekendste cabaretiers. Na twee jaar in musicalsferen te hebben ver keerd heeft de Haagse theater maker besloten naar zijn oude stiel terug te keren. Waardenberg De Jong, Freek de Jonge en Seth Gaaikema ne men ieder op hun manier de ac tuele wereld op de korrel. De optredens van stand-up-come- dians in jazzcafé Porgy Bess zijn een nieuw element in de programmering. Meest jonge cabaretiers verzorgen in sa menspraak met hel publiek korte, flitsende voorstellingen. Het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen is een vaste gast in Tterneuzen. De musical The Sound of Music is eveneens een Vlaamse produc tie. Twee opera's van Verdi en Mozarts Zauberflöte comple teren het klassieke muziek- thealeraanbod. De uit de Oe kraïne afkomstige groep Hopak brengt Russische dans en muziek. Nederlandstalige muziek heeft, net als voorgaande jaren, een belangrijk aandeel in het programma. Boudewijn de Groot staat voor het eerst sinds jaren weer als troubadour op de planken. Willeke Alberti, Frank. Roeven, Raymond van liét Groenewoud en Pater Moeskroen staan eveneens ga rant voor avonden vol Neder landse luisterliedjes. Op theaiergebied heeft Ter neuzen producties met beken de Nederlandse acteurs te bie den. Anne Will Blankers is te zien in Hooikoorts, Kitty Cour bois in Loslopende vrouwen en Olga Zuiderhoek is prominent aanwezig in Ontkoppelde Hit te van Paul Haenen. In totaal brengt het Zuidland theater dit jaar 99 voorstellin gen, twee meer dan het afgclo. pen seizoen. Gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst moet meteen kleiner budget werken dan in voorgaande jaren en kan dus minder voorstellingen pr0. grammeren. Frans Bauer is één van de publiekstrekkers. WH. lem Vermandere zingt nieuwe gedichten en de musical Oh Johnny vertelt het verhaal van Johnny Jordaan. De Vlaamse theatergroep Paljas brengt een stuk, waarin het leven van Roald Dahl centraal staat. Foto linksboven: Boudewijn de Groot brengt zijn programma Een Nieuwe Herfst in Terneuzen. foto Jorisvan Bennekom Foto boven: Seth Gaaikema. foto Piet Vermuë Foto linksonder: Harry Sacksioni. foto Buro Solo Delft Foto onder: Fred Florusse als Wim Sonneveld (links) en Rob van de Meeberg als Johnny Jordaan in de musical Oh, John ny. foto Marco Bakker Foto rechtsonder: Introdans brengt nieuwe balletten in het programma Temperamenten. foto Hans Gerritsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 34