Schoolplein in de ruimte Deze plaats bevalt ons goed PZC Middelburg steunt eerbetoon Riemens zeeland «20 activiteiten cursussen Kampioenschap bierbrouwen Nieuwe bewoners in woonzorgcomplex Arnemuiden woensdag 21 mei 1997 AAGTEKERKE maandag 26 mei: Gymzaal, bewe gen op muziek, 10.00 uur. ARNEMUIDEN woensdag 21 mei: Matchpoint '82, tafeltennis, 20.00 uur. BIGGEKERKE vrijdag 23 mei: Dorpshuis, koers- bal, 14.00 uur. dinsdag 27 mei: Dorpshuis, koers- bal, 15.00 uur. DOMBURG woensdag 21 mei: Zwembad De Pa rel, watergames, 14.00 uur. Sport- café De Parel, squashtoernooi, 16.30 uur. donderdag 22 mei: Bowling De Pa rel, kinderbowlingtoernooi, 14.00 uur. vrijdag 23 mei: Schuttershof, koers bal, 13.30 uur. zaterdag 24 mei: Zwembad De Pa rel, watergames, 14.00 uur. zondag 25 mei: Sportcafé De Parel, bowlingtoernooi, 16.30 uur. maandag 26 mei: De Parel, fitness, 13.30 uur. GRIJPSKERKE woensdag 21 mei: Gymzaal Ker- kring, koersbal, 14.00-16.30 uur. KOUDEKERKE vrijdag 23 mei: Klim-op, Kerkstraat, koersbal, 14.00-16.30 uur. maandag 26 mei: Klim-op, Kerk straat, koersbal, 14.00-16.30 uur. MELISKERKE donderdag 22 mei: Ons Huis, koers bal, 9.30-11.30 uur. MIDDELBURG woensdag 21 mei: De Hoeksteen, thema-avond Arbeid en inkomen van FNV en DISK, 19.30 uur. Sport hal De Kruitmolen, sportinstuif, 9.00-10.30 uur. donderdag 22 mei: Molen De Hoop, kennismakingsavond juniorkorps Johan Friso. Lange Jan Project, mi ni concert in de Koorkerk, 15.00 uur. Molstraat 13, Chinese bewegings leer (Tai Chi), 11.00 uur; Yoga, 9.00 uur. Zorgcentrum Rustenburg, koersbal, 19.30 uur. zaterdag 24 mei: Muziektent Molen water, concert amusementsorkest Humoreske, 12.00-15.00 uur. De vergulde Baars, Beverburch en Korczakschool, wijkontmoetings- dag, 10.00-16.00 uur. COC-café Goudwaard, Leer- en jeansparty, 21.00 uur. Vismarkt, muzikale rom melmarkt, 10.00-15.00 uur. maandag 26 mei: Molstraat 13, Chi nese bewegingsleer, 9.00 en 13.30 uur. Sporthal De Kruitmolen, sport instuif, 13.00 uur, sportieve recrea tie 55-plus, 14.30 uur, Sportzaal De Zandkuil, tafeltennis, 10.00 uur. dinsdag 27 mei: SWO, Molstraat 13, aerobics, 9.00 en 10.00 uur. Zaal Arm. Schuitvlot, jazzgymnastiek, 9.00 uur. SWO, Molstraat 13, stijl dansen, 13.00 uur. OOSTKAPELLE vrijdag 23 mei: Zionskerk, concert Ruyterstadsingers en ZWN-man- nenkoor ten bate van Foster Pa- rentspian, 20.00 uur. maandag 26 mei: Zionskerk, Israël- avond onder het motto 'Breng de Joden thuis', 20.00 uur. dinsdag 27 mei: Ontmoetingscen trum De Halve Maan, koersbal, 14.00-1^6.30 uur. SEROOSKERKE vrijdag 23 mei: De Zandput, koers bal, 14.00-16.00 uur. SOUBURG donderdag 22 mei: Sporthal De Belt, bowls voor 50-plussers, van 10.00-16.30 uur. vrijdag 23 mei: Sporthal De Belt, sportinstuif, 9.00 uur; sportinstuif voor 50-plussers, 14.30 uur. VLISSINGEN woensdag 21 mei: Sportfondsen- bad, aangepast zwemmen voorkin deren met astma (vanaf 5 jaar), 17.00-17.45 uur). Wijkcentrum Scheldebuurt, bingo voor kinderen van 4 t/m 9 jr, 14.00 uur, darten, 19.30 uur. donderdag 22 mei: Wijkcentrum Scheldebuurt, bingo voor 50-plus- sers, 14.00 uur, klaverjassen, 19.30 uur. Speeltuingebouw Paarden straat, peutergym, 9.30 en 10.30 uur; bingo, 20.00 uur. vrijdag 23 mei: Wijkcentrum Schel debuurt, klaverjassen, 13.15 uur. zaterdag 24 mei: Petruskerk, rom melmarkt en kinderspelen voor de stichting 'Kinderen in de knel', 10.00-16.00 uur. Binnenhaven ach ter PSD-kantoor, open dag voor de dubbeldeks veerboot Prins Johan Friso, 11.00-16.00 uur. Danssport- centrum Good-Times, vrij-dansen, 20.00 uur. De Lammerenburcht, stekkenbeurs, 9.00-13.00 uur. Speeltuingebouw Paardenstraat, buurtcontact, 14.00-17.00 uur. Wijk centrum Scheldebuurt, prijsklaver- jassen, 14.00 uur. dinsdag 27 mei: Speeltuin De Oude Stad, peuterspeelochtend, 10.00 uur; koersbal 55-plus, 13.30 uur; ta feltennis, 20.00 uur. Wijkcentrum Scheldebuurt, koersbal, 13.15- 16.15 uur; Technika 10, 18.30 uur; spreekuur cliëntenraad, 13.30- 16.00 uur; country line dansen, 19.30 uur. VROUWENPOLDER dinsdag 27 mei: Verenigingsge bouw, koersbal, 14.00-16.30 uur. WESTKAPELLE dinsdag 27 mei: Hervormd jeugd- gebouw, koersbal, 14.00-16.30 uur. OOSTKAPELLE Flora en Fauna, in hetZeeuws Biolo gisch Museum, over 4 avonden vanaf woensdag 4 juni tussen 19.00-22.00 uur, info ZVU-bureau in Middelburg, tel 0118-634800. Iets te melden? Schrijf, fax of bel de redactie van de PZC in Vlissingen, Oostsouburgseweg 10, 4380 AA, postbus 18, fax 0118-470102, tel. 0118-484470. van onze verslaggever Maurits Sep VLISSINGEN - Ruimte, moest de Vlissingse kunste naar Eric Brandts scheppen op het schoolplein van de Theo Thijssenschool in Vlissingen. „Dat heb ik zeer letterlijk op genomen", glimlacht Brandts. Op een muur van de school is het universum verbeeld: in het midden het zwarte gat, naar buiten toe verkleurend van nachtblauw naar kobalt. Daarop hangen enkele licht gevende sterren en manen. Op het plein komt bovendien een gigantische raket te liggen. Namens de Theo Thijssen school verstrekte onderwijze res Annelies Bakker een herin richtingsopdracht aan de Vlis singse Stichting Eb en Vloed. Die zocht Eric Brandts aan voor de uitvoering. Op een van de twee entrees naar de school is een zwartwitte stenen loper gelegd. Daarop staan drie vuurrode lantaarnpalen. De lampen - eveneens sterren en manen - moeten nog worden opgehangen. Op de andere en tree naar het plein is een heu veltje aangelegd. Er liggen 120 kleine gele tegeltjes in, met di verse ruimtelijke figuren. „Dat was het kunstproject voor de leerlingen", verklaart Brandts. Raket Het meest spectaculaire in richtingselement wordt een ongeveer acht meter lange oranje en geel geschilderde ra ket die - schuin omhoog - op het plein komt te liggen. Voor in zit aan de onderkant een cockpit voor de oudere kinde ren. De cockpit bevat onder meer lampjes en eén spreek buis die in contact staat met de achterste cockpit, vlakbij het staartstuk. „Als je voorin hard praat, hoor je achterin een ro- botstem. Er zit namelijk een vervormer tussen", legt Brandts uit. De raket heeft van binnen een ruggegraat die voorkomt dat als kinderen er op klauteren, de raket direct wordt beschadigd. Om moed willige vernielingen tegen te gaan zal de raket permanent worden bewaakt door een ca mera. Brandts: „Die regi streert precies wie er iets ver nielt. En de vernieler betaalt. Het ontwerp voor het school plein is van de hand van Brandts. Bij de uitwerking er van is hij bijgestaan door col lega-kunstenaar Jan Haas uit Vlissingen. Brandts hoopt dat zijn plan een uitstraling krijgt naar de omgeving. „We heb ben van woningcorporatie Basco toestemming om een grote ster te bevestigen op de zijgevel van de flat tegenover de school. Ik hoop dat het lukt, maar voorlopig ontbreekt daarvoor het geld." De bos schages rond het plein worden nog gesnoeid om het zicht op 'het universum' te vergroten. De opening van het nieuwe schoolplein - door burgemees ter Van der Doef - is voorzien voor 16 juli. De kunstenaars Eric Brandts, Anneke Bakker en Jan Haas (v.l.n.r) in het nieuwe ruimte-kunstwerk op het schoolplein van de Vlis singse Theo Thijssenschool. foto Lex de Meester van onze verslaggever MIDDELBURG - B en W van Middelburg willen dertigdui zend gulden uittrekken voor de postume huldiging van de Mid delburgse fotograaf Wim Rie mens. De gelijknamige stichting houdt van 5 juli tot en met 31 au gustus een manifestatie ter ere van de vorig jaar februari over leden fotograaf. Hoogtepunt is de uitreiking van de Zeeuwse Prijs voor Kunsten en Weten schappen door de provincie Zeeland. De totale kosten van de manifestatie bedragen 225.000 gulden. Tussen 5 juli en 31 augustus vin den diverse activiteiten- plaats om stil te staan bij het werk van Riemens. Dat gebeurt naast de prijsuitreiking onder meer dooi de presentatie van het oeuvre- boek Locaties - fotografie van Wim Riemens en een fototen toonstelling in de Vleeshal. Te zien zijn dan foto's van allerlei culturele evenementen, activi teiten en tentoonstellingen in Middelburg van de jaren zeven tig tot beginjaren negentig. Ver der wordt een expositie gehou den in het Zeeuws Museum van foto's van reizen die Riemens in binnen- en buitenland maakte. Willem Breuker schreef speci aal voor de manifestatie een ca rilloncompositie die tijdens de hommage ten gehore wordt ge bracht. Het Middelburgse college wil graag tegemoet komen aan het subsidieverzoek van de stich ting Wim Riemens. B en W wij zen de gemeenteraad in een voorstel op de culturele waarde die de manifestatie heeft voor Middelburg. „Gelet op de be kendheid van Wim Riemens za de tentoonstelling een brede be langstelling krijgen. Omdat d bekendheid van deze fotograa ver reikt, heeft de manifestati ook een promotionele waard voor de Vleeshal en de gemeen! Middelburg." Wandelen van oudste naar jongste badplaats DOMBURG - De WV Noord Beveland houdt zaterdag 24 me onder het motto 'Wandelen vai de oudste naar de jongste bad plaats in Zeeland' een strand wandeltocht van Domburg nas Kamperland. Domburg is sinds het begin va de negentiende eeuw al een bad plaats van formaat. Kampa land begint zich sinds de jare zestig van deze eeuw langzaai tot een pleisterplaats voor tof risten te ontwikkelen. Volger R. Faasse van de WV is de tori daarom een gevarieerde wande ling langs zee, strand en duina „Het strand in de omgeving vó Kamperland is uniek omdat h; zowel aan de Noordzee als as het Veerse Meer ligt. Ondervve kan in een van de vele strandps viljoens een hapje en drank gebruikt worden." Inschrijven voor de tocht ks! tussen 9.00 en 11.00 uur bij re taurant Kamperduin in bungf lowpark de Banjaard. Hier vai daan worden de deelnemers bussen naar Domburg vervoef waar de vijftien kilometer lanf wandeling begint. Langs route staan stempelposten. N afloop krijgen de sportievefc gen een leuk aandenken. BERGEN OP ZOOM - Amateur brouwers uit binnen- en buiten land doen zaterdag 24 mei mee aan de Open Nederlandse Kam pioenschappen Bierbrouwen in Bergen op Zoom. Het kampi oenschap is een van de onderde len van het eerste Bergse Bier festival. Het festival op 't Ravelijn aan de Korneel Slootmansweg wordt gehouden door het Bergse Bier brouwers Gilde. De brouwers uit Bergen op Zoom organiseren sinds 1993 jaarlijks de Open Bergse Bierbrouw kampioen schappen. De open Nederlandse kampi oenschappen worden in allen! op een steenworp afstand v? het festivalterrein gehoude Terwijl de jury de meer dan 3|1 ingezonden bieren beoordeel kan het publiek op het festiv in twee tenten vanaf 14.00 ut1 het speciale gerstenat van twü1 tig bierbrouwers proeve Daarnaast worden do orlop® demonstraties gehouden, info' matie gegeven over de curs bierbrouwen voor beginners! zijn er lezingen voor amatei? brouwers. Ter gelegenheid vi het festival brouwt Kees vJ Loenhout van de Scheldebrff werij in 's Gravenpolder hetVs de Wekke Festivalbier. Het nieuwe woonzorgcomplex in Arnemuiden bevalt de nieuwe bewoners uitstekend. foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster Edith Ramakers ARNEMUIDEN - Met lichte weemoed nam mevrouw Davidse afscheid van haar woning en buren in Arnemuiden. Ze had toegegeven aan de wens van haar man, die zo graag kleiner wilde gaan wo nen. De keuze viel op het nieuwe woon zorgcentrum in Arnemuiden. Eu het was een bewuste keuze. „We waren al op veel plaatsen gaan kijken. Naar Ter Veste bij voorbeeld en Rustenburg. Maar ik vond dat geen complex kon tippen aan ons ei gen huis en ik voel me ook zo jong nog voor een soort verzorgingshuis. De teke ning van dit centrum beviel mij. Ridme kamers, een mooie locatie en veel vrij heid. Ik ben nu blij dat ik mijn man een keer zijn zin heb gegeven", lacht de 67- jarige N. Davidse. Donderdag verricht de Middelburgse wethouder P. M. Bruinooge omstreeks 15.00 uur de officiële opening van het woonzorgcentrum en maakt hij de nieu we naam van het centrum bekend. Het complex is gebouwd in opdracht van Wo ningbouw Stichting Middelburg. Alle 23 appartementen zijn verhuurd. Behoefte De bedoeling van het woonzorgcentrum om 55-plussers de mogelijkheid te bie den zelfstandig, comfortabel en beschut te wonen en eventueel zorg te ontvangen, sluit klaarblijkelijk aan op een behoefte. „Ik had angst dat ik in een soort bejaar dencentrum terecht zou komen. Als je ouder wordt, moet je er meer moeite voor doen om jong te blijven. Dat lukt mij be ter met jonge mensen om me heen. Mis schien dat er toch iets meer jonge buren in de toekomst kunnen komen", zegt me vrouw Davidse, die vanuit de woonka mer op de derde verdieping een mooi uit zicht heeft. De comfortabele woonomgeving verge makkelijkt de overgang. Davidse is on der de indruk van het cirkelvormige en getrapte gebouw dat in steenrood is op getrokken en afgebiesd is met kobal- blauwe tegels. De gang is geheel met glas overdekt en ademt licht uit. „Heerlijk is het hier", zegt ook mevrouw A Leenhouts-Siereveld. De 77-jarige be woonster woonde zes weken geleden nog in een groot huis. „Veel te groot voor mij alleen. Ik zal het hier naar mijn zin krij gen. Daar ben ik niet benauwd voor. De meeste mensen ken ik van zien. Die ken ik nog niet echt, maar dat komt wel. Straks gaat de soos hier lopen, oefent de zangvereniging en drinken we gezamen lijk koffie, dan kun je de gezelligheid dichtbij huis opzoeken." Prettig Meneer L. Vogel voelt zich ook al thuis in het nieuwe onderkomen, waar hij samen met zijn vrouw woont. „We zijn al wat ouder, mijn man is 83 en ik ben 80 jaar, en dan is een woonzorgcentrum toch wel prettig. We zijn echte Amemuidenaren. Dat zijn de meesten, maar er zijn er ook van buiten. Ik ben benieuwd welke naam ze voor dit centrum hebben verzonnen", zegt mevrouw P. Vogel-Van de Gruiter. Geluksvogel Meneer J. van de Ketterij voelt zich een geluksvogel. Pas twee weken geleden kreeg hij te horen dat hij met zijn vrouw kon intrekken in een appartement op de tweede verdieping. „Mijn vrouw heeft twee nieuwe heupen en koninons andere huis de trappen niet meer gemakkelijk op en af. Ze heeft ook suikerziekte en een hoge bloeddruk." Alle woningen zijn gelijkvloers en behal ve bij de douche en de buitendeur is ner gens een drempel. Er zijn meer aanpas singen mogelijk, zoals het verstellen van de aam-echten in hoogte. „Het is hier he lemaal pico-bello. Als mijn vrouw een middagdutje doet, dan ga ik biljarten. Daar hou ik van en dat kan hier ook. Het contact met anderen is er al een beetje, maar natuurlijk moeten we de anderen nog leren kennen." Mevrouw Leenhouts-Siereveld heeft het prima naar haar zin in haar nieuwe wooncomplex. foto Ruben Oree Het echtpaar Van de Ketterij op de galerij van het nieuwe woonzorgcomplex. foto Ruben Ore« Het echtpaar Vogel geniet van het zonnetje in de nieuwe woning, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 20