Veel concurrenten voor De Loos PZC Veere en Schrier hopen op mirake Korfballers Zaamslaj lopen bekerfinale mis Voshart in selectie voor World Games sport Voorzitter Murre ingenomen met belangstelling voor hippisch evenement in Axel sportagenda Blijlevens in sprint geklopt Op 't Hof in landenteam uitslagen vrijdag 16 mei 1997 z26 van onze medewerker Lucien Roelandt AXEL - Traditiegetrouw houdt de ruitersportvereniging Axel, waarin De Oranjeruiters en po nyclub De Kleppertjes zijn ver enigd, op Tweede Pinksterdag haar Internationaal Concours Hippique. Axel een dagje als centrum van paardensport in Zeeland. Dit jaar staat het hip pisch evenement in het teken van het zestigjarig bestaan van de Oranjeruiters en het 35-jarig bestaan van de ponyclub. Er zijn door de organisatie kos ten noch moeite gespaard om van dit jubileumconcours een succes te maken. Achter de schermen werkt een legertje vrijwilligers al weken om alles in goede banen te leiden. Maar voorzitter Rinus Muire, die op een kleine onderbreking na, al achttien jaar de leiding van de Axelse ruiterdub in handen heeft, weet als geen ander dat je alleen met vrijwilligere een con cours niet tot succes kunt ma ken. De preses prijst zich dan ook gelukkig met de ruim vijf honderd deelnemers, onder wie zo'n tweehonderd Belgen. Daarmee is Axel het grootste in ternationale ééndagsevene- ment voor landelijke i*uiters in Zuid-West Nedeiiand. Rinus Murre: „We hebben een leuk bestuur, een geweldige groep -vrijwilligere, maar op de wedstrijddag moeten de deelne mers het toch maken. Ik ben dan ook blij dat we over een groep trouwe sponsors beschikken. Dankzij hun financiële steun hebben we weer een leuk prij- zenschema kunnen samenstel len. Daar komen de ruiters op af. Zowel bij de dressuur als spiingen zitten we dan ook we bomvol." Aantrekkelijk De bezoekers van het concours hippique in Axel mogen dan ook de nodige stiïjd verwachten. Ilyo de Loos, die in de klasse ZZ springen de vorig jaar door hem gewonnen 'Gouden Expelkap- per' verdedigt: „Axel is altijd een aantrekkelijk concours. Als ruiter kun je er een aardige cent verdienen, maar door de enorme deelname is ook de concuxi-entie veel groter. Een overwinning op zo'n concours spreekt aan. Ook dat is een reden voor ons als rui ters om alles uit de kast te ha len." De Loos acht de kans om 'De Gouden Erpelkapper' voor tweede keer op rij te winnen klein. „In Nadir heb ik een paard dat met een ZZ parkoers geen enkel probleem kent, maar dat geldt ook voor de paarden van Sandy den Exter, de Belgi sche international Wim Smet en Johan Rooms. En zoals ik reeds stelde, Nadir kan overal over heen. Het grote probleem is dat hij tussen de hindernissen zo ge weldig kan lopen bokken. Leuk voor het publiek, maar als het op de baxTage aankomt, ver speel ik door dat speelse gedrag van de hengst te veel tijd. Dan is Sandy met Golan veel sneller. En dat geldt ook voor Lissias van Wim Smet en Kablesse van Johan Rooms. Dit trio be schouw ik als mijn grootste con currenten." Favoriet In de strijd om de 'Gouden Er- pel' start Johan Rooms als uit gesproken favoriet. De Belg won vorig jaar het felbegeerde gouden kleinood voor de derde keer en kwam daardoor in het bezit van de fraaie wisselprijs. Rooms werd afgelopen winter seizoen kampioen van België voor landelijke ruiters. Tevens werd de ruiter uit Belsele door onze zuiderburen uitgeroepen tot landelijk ruiter van het jaar 1996. Een uitverkiezing waarin zijn overwinning in Axel aardig wat gewicht in de schaal bracht. Hij zal dan ook ongetwijfeld ook nu weer alles in het werk stellen om het nieuwe exemplaar aan zijn rijk gevulde prijzenkast toe te voegen. Ilyo de Loos: „Johan is gewoon een klasbak. Dat be wijst hij met zijn geweldige pal mares. Daarom is hij in mijn ogen ook in de klasse Z de te kloppen man." Jaren was Simon den den Exter uit Kortgene één van de smaak makers in dit hoofdnummer. Hij mocht zich al twee keer door Gilles den Hamer, de schenker van de 'Gouden Ex-pel', laten huldigen. Jammer voor de orga nisatie maar de in zijn geboorte plaats inmens populaire prijs- rijder, heeft wat gas teiug genomen. Dochter Sandy blijkt, gezien de uitslagen van de laat ste tijd, een waax-dig opvolger van haar vader. Zij zou Rooms wel eens het vuur na aan de schenen kunnen leggen. Maar Zeeland heeft in de strijd tegen de Belgen nog meer ijzex-s in het vuur. Chxistiaan van der Plasse demonsti-eerde met Evident on-, der het zadel afgelopen week end nog eens zijn niet geringe capaciteiten met een overtui gende overwinning op het sterk bezet concoux-s van de Een- drachtruiters in Tholen. En ook het Zeeuwse jeugdtalent Mar- greet Walraven moet met Hol- lydde Surprise in staat worden geacht om voor een verrassing te zorgen. In de dressuur op het hoogste ni veau (klasse ZZ) wox-dt de strijd eveneens ongemeend spannend. Met Ina Nijssen, Anneke Pher- nambucq, Eppo Roovex-s, Ca- thalijne van Goi'sel en de Belgen Jan de Backer en Vicky Fabeck (vorig jaar winnaar) durft een di-essuurkenner bij uitstek Ri nus Murre zich zelfs aan geen voorspelling te wagen. In de klasse Z1 stelde Mieke Roovers met Kokette met een ovex-tuigende overwinning op Hemelvaax-tsdag haar kandida tuur voor de zege op Pinksteren. Het pax-adepaardje van de orga nisatie, Carla Haak met Icaxus, Monique Verschure met Jetset en Diana Boone met Templar moeten echter in staat worden geacht het feestje voor Roovers te verstoren. Het hoogtepunt op Tweede Pinksterdag vormt ongetwij feld de strijd tussen Nederland se en Belgische spx-ingruiters om de felbegeerde hoofdprijzen. „Maar er staat ook nog een Nedeiiand België op het pro gramma. En wel een heel uit- zondexiijke", zegt Rinus Murre. Ilyo de Loos, die bij het springen ZZ in Axel zijn titel verdedigt. „Maar Johan Rooms is in mijn ogen de te kloppen man." foto Charles Strijd I Betaald voetbal Eredivisie: vandaag (vrijdag): NEC-Roda JC. Zaterdag: AZ-FC Groningen, Heerenveen-FC Volendam, NAC-RKC, PSV-FC Utrecht, Vitesse-Fortuna S„ Willem ll-De Graafschap, Ajax-FC Twente. Maandag: Feyenoord-Sparta. Eerste divisie: vandaag (vrijdag): Haarlem-Telstar. Zaterdag: Cambuur- FC Zwolle, Dordrecht'90-FCDen Bosch, GA Eagles-Emmen, Helmond Sport - Excelsior, Heracles - VVV, MVV - RBC, TOP Oss - Eindhoven, Veendam - ADO Den Haag. Zaterdagvoetbal Hoofdklasse: Katwijk-Veere, Kloetinge-Quick Boys, Noordwijk-ARC, Achil les Veen-Scheveningen, Hoek-Kozakken Boys, Rijnsburgse Boys-Lisse, Heerjansdam-ASWH. Aanvang wedstrijden 15.00 uur. Eerste klasse, nacompetitie voor promotie: Altena-Spijkenisse. Tweede klasse, nacompetitie voor promotie: Kapelle-AZW. Derde klasse A, na- competitie voor promotie: Bevelanders-WIK. Derde klasse B, nacompeti tie voor promotie: SPS-BVC. Vierde klasse A, nacompetitie voor promotie: ZPR-Apollo. Vierde klasse B, nacompetitie voor promotie:: Klundert-DSE. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Zondagvoetbal Programma pinkstermaandag, tenzij anders vermeld: Tweede klasse, na competitie voor promotie: Goes-Longa. Derde klasse, nacompetitie voor promotie: Middelburg-RCS. Vierde klasse, nacompetitie voor promotie: Breskens-Sluiskil. Vijfde klasse A, nacompetitie voor promotie: Zeelandia- Hontenisse (17 mei, 17.00 uur). Vijfde klasse B, nacompetitie voor promo tie: OSS-Corn Boys. Zesde klasse A, nacompetitie voor promotie: Zeeland Sport-Biervliet (17 mei, 14.30) en Noormannen-Zeeland Sport. Zesde klas se B, nacompetitie voorpromotie:Ria-Vosmeer. Nacompetitie voor degra datie: Alliance-Veerse Boys. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. I Atletiek Pinksterwedstrijden: De atletiekvereniging RKHAV houdt op tweede Pink sterdag in Hulst haar traditionele atletiekwedstrijden. De wedstrijden be ginnen om 11.30 uur op desintelbaan van het Gemeentelijk Sportpark aan de Tabakstraat te Hulst. Basketbal Mannen kwartfinales beker: Mevo'80 - Vertraco Vlissingen 2 (vrijdag 20.00 uur), BV Souburg - Vertraco Vlissingen J J (vrijdag 20.00 uur), BV Souburg 2 - Volharding (vrijdag 21.30 uur), Scheldesport-Vertraco Vlissingen (zater dag 18.00 uur). Vrouwen eerste klasse: Voorwaarts - Dynamo'70 (vrijdag 19.30 uur). Jongensjunioren promotiewedstrijd: Volharding - Bumpers Geleen, JRC Boxtel - WSC Waalwijk. Zuid-Nederlandse kampioenschap pen: In sporthal Baskensburg in Vlissingen worden zaterdag van 10.00 tot 19.00 uur de Zuid-Nederlandse kampioenschappen gehouden voor jon gens- en meisjeskadetten tot zeventien jaar. Vertraco Vlissingen vertegen woordigt Zeeland in beide categorieën. De overige deelnemende teams zijn bij de jongens Black Eagles (Rosmalen), Flyers (Rijen) en BS Weert en bij de meisjes PSV/Almonte (Eindhoven), Attacus (Veghel), ABC (Wijk en Aalburg) en Kepu Stars (Kerkrade). Dammen Zeeland-Limburg: Morgen, zaterdag, wordt voor de derde keer de dam- wedstrijd Zeeland-Limburg gespeeld. Na de eerste wedstrijd in 1995 in het kader van het zeventigjarig jubileum van de PZDB en de wedstrijd Limburg- Zeeland in 1996 in het kader van het zestigjarig bestaan van de PLDwerd be sloten deze wedstrijd voort te zetten als een jaarlijks terugkerende ontmoe ting. Van beide provincies zullen 25 spelers aantreden, onder wie Arjo Kou semaker en Aart Walraven namens Zeeland. Daarnaast wordt er door een tiental Zeeuwse en Limburgse pupillen een sneldamtoernooï gespeeld. De wedstrijd wordt afgewerkt in het Dorpshuis te 's-Gravenpolder, aanvang 12.00 uur. Kleiduivenschieten Trap- en skeetwedstrijd: Op het jachtschietcentrum Midden-Zeeland te 's- Heer Arendskerke wordt morgen (zaterdag) een trap- en skeetwedstrijd over 100 kleiduiven verschoten. Voor de wedstrijd is de voorinschrijving reeds gesloten. Motorsport Cross Vlissingen: Het wordt een druk weekeinde voor de Zeeuwse motor crossers. Het begint morgen, zaterdag, op het circuit van de MSVDe Uitlaat waar twee wedstrijden worden verreden. Naast de wedstrijden voor het kampioenschap van de Vlissingse vereniging wordt er ook gestreden door Brabantse en Zeeuwse rijders die aantreden in decompetitie voor de West- Brabant Cup. Aan de start komen de klassen 60/80cc jeugd, 125cc junioren senioren, superklasse en senioren, 250cc junioren debutanten/veteranen. Altijd-prijs-cross Wemeldinge: Maandag, tweede pinksterdag, organiseert de Mc de Sproeier in Wemeldinge de altijd-prijs-motorcross, wedstrijden waar voor iedere deelnemer een prijs beschikbaar is. Aan de start komen hier de klassen 60/80cc jeugd, 125ccen de superklasse. Beide dagen begin nen de trainingen om 10.30 uur, de wedstrijden vangen aan om 12.30 uur. I Paardensport Concours hippique te Axel. De Landelijke Rijvereniging Oranjeruiters en ponyclub De Kleppertjes uit Axel houdtmaandag (Tweede Pinksterdag) op het hippisch sportterrein aan de Sportlaan 1 in Axel een internationaal con cours hippique voor paarden en pony's. Programma: 08.30 uur: springen paarden B (hoofdring); 08.30 uur: springen pony's B (bijring); 09.00 uur: Aanvang individuele dressuur voor alle klassen; 09.00 uur: springen pony's L (bijring); 09.00 uur: springen paarden L (hoofdring); 12.30 uur: springen pony's M (bijring); 12.30 uur: springen paarden M (hoofdring); 13.15 uur: springen pony's Z (bijring); 14.00 uur: parade; 15.00 uur: Hongaarse Post (Koudbloeds van stallen Brooymans); 15.10 uur: spektakelrijden vierspan nen doorde Vosserijders; 15.20 uur: springen paarden klasseZ(hoofdring); 16.20 uur: optreden Vosserijders; 16.30 uur: springen paarden klasse ZZ (hoofdring) 16.45 uur: koudbloedrace Nederland-België; 15.00 uur: dres suur vier- en achttallen; 16.00 tot 17.00 uur: ponyrijden voor kinderen. I Rugby Vriendschappelijke wedstrijd: Vanavond (Vrijdag) speelt Tovaal op sport park Het Schenge in Goes tegen Iscor Technicon uit de Zuid-Afrikaanse hoofdstad Pretoria. De kick-off is om 19.30 uur. Voetbaltoernooien IJzendijke: voetbalvereniging IJzendijke houdt het traditionele Pinkster- toernooi. Zondag komen de standaardteams van Aardenburg, Hoofdplaat, Philippine, Terneuzen en de organiserende vereniging IJzendijke in actie. Het toernooi begint om 12.00 uur. Zaterdag spelen de lagere elftallen van Cadzand, Lewedorpse Boys, Terneuzen en IJzendijke. Dit toernooi begint om 12.30 uur. Maandag komen de recreatieve ploegen vanaf 13.15 uur in actie. Koewacht: de jeugdafdeling van de voetbalvereniging Koewacht houdt za terdag (morgen) en maandag het internationale Willy Martens jeugdtoer- nooi. In totaal komen 52 teams beide dagen in actie. Zaterdag wordt om 09.00 uur begonnen met de E- en F-pupillen. 's Middags wordt het toernooi vervolgd met de D-pupillen voor zeventallen. Maandag zijn de D-pupillen (om 09.00 uur) aan de beurt. De B- en C-junioren sluiten het toernooi af. De deelnemende verenigingen: Clinge, RIAW., Terneuzen, Hulsterloo, Vogel waarde, Hoofdplaat, Kruiningen, Hontenisse, Graauw, Zaamslag, HVV'24, Zeeland Sport, Oostburg, Middelburg, S.K. Overmere (B), F.C. Moerbeke (B), Breskens, Axel, Zeelandia, Dauwendaele, Koewacht. Volleybal Run-blke-run Wielrennen Run bike run, Terneuzen: De ROC Westerschelde houdt woensdag 21 mei in Terneuzen een run bike run. De deelnemers kunnen individueel of als duo kiezen uit 1.5 kilometer/12 kilometer fietsen/1.5 kilometer, 3 kilometer lopen/20 kilometerfietsen/1.5 kilometer lopen of 6.4 kilometer lopen/32 ki lometer fietsen/1.5 kilometer lopen. De start is om 18.45 uur in de Koegors- polder. Inschrijven vanaf 17.30 uur in de hal van ROC Westerschelde aan de Zeldenrustlaan 4te Terneuzen. Schaken Open Middelburgse jeugdkampioenschappen: Vandaag (vrijdag) staat de eerste ronde op het programma van de open Middelburgse jeugdkampi oenschappen schaken. Er wordt gespeeld volgens het Zwitserse systeem en erzijn zeven ronden. Naast vanavond wordt er gespeeld op 23 en 30 mei; 6,13,20 en 27 juni. De wedstrijden worden gehouden in De Schakel aan de Bachtensteene en beginnen om 18.30 uur. Snooker Zaalvoetbaltoernooi ZK voor koppels: Vandaag (vrijdag) en morgen (zaterdag) wordt in het snooker- en biljartcentrum aan de Rimmelandstraat te Goes het Zeeuws kampioenschap snooker voor koppels gehouden. De finales worden zater dagavond afgewerkt. Tafeltennis Vanavond, vrijdag, worden in Matchpoint '82, het clubgebouw van ttv Ar- nemuiden, de halve finales van het toernooi om de Hackenberg Cup ge speeld. Zestien spelers, onder wie titelverdediger Alex Krappen, gaan pro beren zich te plaatsen voor de finale (achtkamp), die op vrijdag 23 mei wordt afgewerkt. De wedstrijden beginnen vanavond om 19.30 uur. Tennis Zaterdag. Districtscompetïtie. Mannenteams.hoofdklasse: 't Halve Maan tje 1-MLTC 1, Duïveland 1-Kruiningen 1, Game '78 1 —Sluiskil 1, Souburg 1-De Eikenhof 1. Eerste klasse A: Yerseke 1-De Bru-tèn 1, De Schelde 1-Ovezande 1, Souburg 2-Animo 1, MLTC 2-Philten 1. Eerste klasse B: De Boskreek 1-Westerschouwen 1, Slagvast 1-De Ruucstoppelen 1, Zierikzee 1-'t Halve Maantje 1, Kapelle 1-Smash 1. Jeugdkampioenschappen: Van zaterdag tot en met maandag worden op het tennispark aan de Grevelingenstraat te Zierikzee de Zeeuwse junioren kampioenschappen gehouden. Er wordt gespeeld in de categorieën t/m 10, t/m 12, t/m 14 en t/m 16 jaar. Trimlopen Krabbeloop: De atletiekvereniging Scheldesport houdt vanavond (vrijdag) deKrabbeloopin Hoofdplaat. De trimmers kunnen van start om 19.30uurin de Deltastraatte Hoofdplaat voor 2 kilometer, 4.5 kilometer of 8.6 kilometer. Baantrimloop: De atletiekvereniging Scheldesport houdt woensdagavond op het Zuidersportpark in Terneuzen een baantrimloop. De trimmers kun nen kiezen voor 3 kilometer of 5 kilometer. De eerste start is om 19.00 uur, van onze sportredactie BUNNIK - Bondscoach Jan Hof heeft zes debutanten opgeno men in de achttien leden tellen de selectie van de korfbalploeg voor de World Games, in augus tus in Lahti in Finland. De zes zijn Janette de Vries (SCO), Susan van Oosten (PKC), Wendy Giezen (Ready) en de mannen Niebeek (Vada'25), Si mons (PKC) en Van Brenk (Dal- to). Uiteraard is ook de korfbal ler van het jaar, Dennis Voshart uit Scharendijke, geselecteerd. Op de World Games werkt „Vanwege ons jubileum zullen, net als waarmee het rond de eeuwwisseling hier op dit ter rein allemaal begon, de Zeeuw se trekpaarden en Belgische koudbloeds de bodem onder hun hoeven laten dreunen. In een Nedexdand-België wed strijd zullen zes Zeeuwse en zes Belgische ruiters in een snelhei drace de eer van hun land verde digen. Bovendien vormt de Hongaarse post, met Albert de Visser uit Koudekerke en zijn koudbloeds, een van de spekta kelnummers." van onze verslaggever Michel Brands VLISSINGEN - Trainer Ron Schrier rekent absoluut nergens op wat betreft de kansen op lijfsbehoud van Veere. Zaterdag moet er in Katwijk gewonnen en vervolgens moet Heerjansdam thuis onderuit gaan tegen AS- WH. Pas dan zijn er mogelijkhe den voor de Bevelandse club. „Het enige wat we kunnen doen is ons best. Zaterdag om kwart voor vijf weten we meer." Schrier is te spreken over hoe zijn team zich de laatste weken manifesteert. Met vier wedstrij den voor het einde stond zijn formatie op elf punten en gaven de critici geen knip meer voor de kansen van Veere. Drie duels la ter, met de laatste competitie- wedstrijd tegen Katwijk op de rol, is zijn ploeg met achttien punten nog altijd in de race. Vo rige week haalde Veere nog uit tegen ASWH (5-0), dat zaterdag op bezoek gaat bij Heerjans dam. Schrier: „We hebben het nog aardig lang volgehouden. Het is hopen op de rivaliteit tussen ASWH en Heeirjansdam en dat de sportieve plicht wil vex-vul- len. We gaan nog altijd van uit dat we volgend jaar in de eerste- klasse spelen. De sfeer lijdt trouwens helemaal niet ond We zijn een echte vriendenplo aan het worden. Dat blijkt w uit het feit dat bijna iederei blijft." Schrier zegt te waken voor e furieuze staxt van Katwijk, de thuiswedstx-ijd keek zi ploeg medio maart per slot v. rekening al na tien minuten gen een 2-0 achterstand aa „Het is afwachten wat Katwi nog van plan is op de laat? speeldag. Zij hebben niets me te winnen en niets meer te v< liezen. Enkurmen vrijuit spek Wij niet." De Middelburgse o femneester vex-wacht geen b roep te kunnen doen op Mi! But, die tegen ASWH zijn vien gele kaaxt incasseerde. Midde velder Marcel Koole is zijn lit blessure nog steeds niet te b ven. Kloetinge, vorige week ged gradeert uit de hoofdklasse speelt in de laatste wedstri van het seizoen thuis teg Quick Boys uit Katwijk. Ho speelt tevens op eigen veld. wedstrijd tegen de Kozakk Boys uit Werkendam is laats wedstrijd van de Zeeuws-VI mingen onder leiding van scheidende Belgische oefe meester Johan Ballegeer. van onze medewerker Jan Roovers STRIJEN - De korfballers van Zaamslag zijn er niet in ge slaagd de finale van de strijd om de afdelingsbeker te bereiken. In een bekerthriller verloren de Zeeuws-Vlamingen in Strijen van de reserves van Ventura Sport: 18-16. In Strijen speelde Zaamslag on getwijfeld de beste wedstrijd op het veld van dit seizoen. Voox-al qua inzet scoorde de ploeg van aanvoerder Werner de Rooij een ruime voldoende tegen de kam pioen van de hoogste afdelings- resexveklasse. Vandaar dat Zaamslag met knikkende knieën aan de wed strijd begon. Ventura Sport had zonder meer technisch het beste van het spel maar Zaamslag compenseerde dat door een meloze inzet, die uiteindelii niet voldoende bleek om voori eerste maal in de geschiedei van de vereniging de finale, behalen. Na een 2-0 achterstal nam Zaamslag het initiati over van Ventura Sport en d leverde zelfs een 3-6 voorsproi E op halverwege de eerste hel Bij de rust keek Zaamslag tegi een achterstand (10-8) aan. Ook in de tweede helft was van krachtsverschil nauwelijl j sprake. Bij 15-15 plaatste Vei) tura Sport een tussenspnntj 3 D at werd de Zeeuwen fataal. kloof van drie punten die toj i geslagen werd kon niet me[ overbrugd worden. Wemer Rooij was met zeven 'korven' topscox-er, terwijl Pieter Ham[i link met drie treffers ook gqi op schot was bij Zaamslag. LLANES - Het had de etappe van Jeroen Blijlevens moeten zijn, maar de Brabander liet zich verrassen door de onbeken de Italiaan Raimondi. De derde rit in de Ronde van Asturië was er één voor de sprinters. Voor het eerst in de Ronde. TVM en Banesto, de ploeg van leider Abraham Olano, hielden 176 kilometer lang van Oviedo naar Llanes het tempo hoog, zo dat niemand voortijdig kon ont- snapp en .Ideaal vo or Blij levens maar Giancarlo Raimondi pro- fiteex-de. Hij boekte zijn eerste overwinning bij de profs. Blijle vens eindigde zelfs nog als de de, achter de Italiaan Dar Pieri. Behalve Blijlevens baalde oi Tony Rominger. De Zwitst heeft het niet naar zijn zin l zijn nieuwe ploeg Cofidis. Rondes van Zwitserland Frankrijk en het werelduum e cbrd zijn nog steeds mijn hooft c doelen in het seizoen. Maarijs weet niets over de voorbërej ding, welke wedstrijden ik r a Het lijkt alsof niemand dat we ji binnen de ploeg. Ik heb gehoor- dat ik ook de Vuelta rijmaarzt ij ker is niets." ANP Nacompetitie om een plaats in de tweede divisie mannen: Ekspalvo 2- VVS'92 (14.30 uur). Bekerfinale, distrikt 17: Kwiek tekent morgen (zaterdag) voorde organisa tie van de bekerfinales van het Distrikt 17. De wedstrijden beginnen om 09.00 uur (jeugd). De seniorenfinales: 16.00 uur: Volley Voorne-WIK/Univé (vrouwen); 18.00 uur: Alcom/Capelle3-Vollido. De wedstrijden worden ge speeld in sporthal De vangerte Bruinisse. Ronde van Sluis: Morgen, zaterdag, wordt de dertigste uitgave van de Wie lerronde van Sluis verreden. Er is startgelegenheid voor elite en neo-ama- teurs. De start is om 18.30 uur; afstand 90 kilometer. Districtskampioenschap: In 's-Heer Abtskerke wordt maandag (tweede pinksterdag) het districtskampioenschap gehouden. Voor de amateurs en cyclosportieven is het een offïciëel kampioenschap; de trimmers rijden een officieus kampioenschap. Programma: 12.00 uur B-trimmers, 12.01 uurC- trimmers, 14.30 uur neo en elite-amateurs, 14.32 uur cyclosportieven en A- trimmers. Ronde van Axel: Dinsdag wordt de traditionele Pinksterkermiskoers van Axel verreden. Vanaf 17.00 uur'zijn er dikke bandenwedstrijden voor de jeugd. De elite en neo-amateurs vertrekken om 19.00 uur voor een wed strijd over 80 kilometer. Ronde van IJzendijke: Dinsdag worden er in IJzendijke wedstrijden voor trimmers en cyclosportieven gehouden. Om 19.00 uur gaan de A-trimmers en cyclosportieven van start (afstand 90 kilometer) en om 19.02 uur de Ben C-trimmers (afstand 60 kilometer). KOBLENZ - Maritza op 't Hof van AV'56 is de enige Zeeuwse vert u genwoordigster in het atletiekteam van Zuid-Nederland dat zoi c dag in het Duitse Koblexxz aantreed voor een semi-inlerland. D Zuid-Nederland gaat de sti-ijd aan tegen teams uit Rijnlann Luxembux-g, Saai-land, en Vlaanderen. Maritza op 't Hof komt int z x-ing voor kogelstoten en discuswerpen, waarmee ze tot de top v< j| Nederland behoort. s Clubgenoot Exwin Simpelaar laat deze wedstrijd aan zich voori gaan: „Deze wedstxdjd kost me dx'ie tx-ainingsdagen. Eerste een ds met de bus, dan een wedstrijdje en weer een dag terug met de bus.: [c ben in voorbereiding voor het Eux-opees kampioenschap eind juli hi Ljubljana en daar kan ik die drie dagen training beter voor gebiu u ken." is Om toch zijn voi-m te testen neemt Simpelaar zondag deel aam s; Trigallez-recordwedstx-ijden in Hoorn. Het team van Zuid-Nede ni land staat onder leiding van bondstrainer André Stroo uit Vlissi: $t gen. De Gemeente Terneuzen houdt vandaag (vrijdag) inTerneuzen het dertien de KWS-zaalvoetbaltoernooi. In desporthal 'tZwaantjezullen deteamsvan KeesMechielsen, Maas Afbouw, HKC, gemeente Axel, Primus Pluijm, Sons Daughters, Zvk Orga (B) en de organiserende vereniging Gemeente Ter neuzen (winnaar vorig jaar) strijden om de wisselbeker. De teams zijn on derverdeeld in twee poules. De poule-winnaars strijden om de eerste plaats, terwijl de rest voor de overige plaatsen speelt. De eerste wedstrijd begint om 18.45 uur. Hettoernooi eindigt omstreeks 23.15 uur. Biljarten Oranje een zeslandentoernooi af met België, Poi-tugal, Duits land, Taiwan en' Austx-alië. De finale - vrijwel zeker tegen Bel gië - staat gepland voor 17 au gustus. De selectie, vrouwen: Smits (DOS'46), Brandt, Riet (Deetos), Abbenhuis (Die Haghe), Bijlsma (Oost-Arnhem), De Vries (SCOO, Huitema (Blauw-Wit), Van Oosten (PKC) en Giezen (Ready). Mannen: Voshart (Deetos), Poelstra, Vlietstra (Nic), Huizebosch (DOS'46), Dik, Midclelhoek (Baluw-Wit), Niebeek (Vada'25), Simons '(PKC)Van Brenk (Dalto). ANP Velden (Oos). Grand Prix driebanden BWA. Kwalificaties: Velthuis - Kroner (Oos) 2-0 15-6 15-7/1,111-0,500), Van Manen - Mancini (Ita) 2-0 (15-14 15-7/0,857- 0,617), De Biasi (Ita) - Bekx 2-1 (10-15 15- 10 15-10/0.810-0.760), Goudswaard - Sch warz (Oos) 2-1 12-1515-715-9/0,560- 0.418). Velthuis, Van Manen, Gouds waard en Bekx (lucky loser) naar hoofd toernooi. Sportprijsvragen Lucky Ten, 15 mei: 9 -10-13-17-24-26- 34-35-37-38-39-45-48-50-55-63-66- 73-76-77. (ondervoorbehoud). Tennis Rome, Mannen, 4,4 miljoen gulden. Derde ronde: Berasategui (Spa) - Kafelni kov (Rus/4) 6-3 6-2, Göllner (Dui) - Albert Costa (Spa/116-4 3-6 6-4, Courier (VSt) - Rosset (Zwi/15) 7-6 6-3, Corretja (Spa/10) - Moya (Spa/8) 6-4 6-4, Rios (Chl/7) - Lars- son (Zwe) 4-6 7-5 6-4, Ivanisevic (Kro/6) - Becker (Dui/12) 7-6 6-3, Draper (Aus) - Scala (Ita) 7-5 6-2. Kwartfinales: Courier - Rios, Berasategui - Göllner, Ivanisevic - Draper, Corretja - Alami/Bruguera. Berlijn. Vrouwen, 1,8 miljoen gulden. Derde ronde: Mary-Joe Fernandez (VSt/10) - Testud (Fra) 6-2 6-2, Koerniko- va (Rus) - Sanchez-Vicario (Spa/5) 3-6 6-0 6-3, Novotna (Tsj/2) -Tauziat (Fra) 6-0 6-2, Pierce (Fra/12) - Martinez (Spa/4) 6-2 6-0, Coetzer (ZAf/7) - Wiesner (Oos/14) 6-1 6- 1, Appelmans (Bel) - Spirlea (Roe/8) 7-6 2- 6 6-3, Majoli (Kro/6) - Pizzichini (Ita) 6-4 6- 2. Kwartfinales: Graf - Coetzer, Pierce - Majoli, Koernikova - Mary Joe Ferm dez. Appelmans - Novotna. Voetbal Italië: Atalanta-Roma 0-4, Cagliari -F rentina 4-1, Inter-Reggiana 3-1, Juvs b tus-Piacenza 4-1Lazio-Napoli 3-2, R ma-Milan 1-1, Perugia-Bologi Udinese-Verona 3-0, Vicenza-Sampi ria 1-1. Stand: Juventus 31-62,Parr v 31-56, lnter31-54, Lazio31-50, Udine V 31-48, Bologna 31-47, Sampdo' 31-46, Vicenza 31-43, Milan 31-42, F ma 31-40, Fiorentina 31-40, Atala' 31-39, Napoli 31-37, Cagliari 31-33,P cenza 31-33, Perugia 31-31, Verc 31-26, Reggiana 31-19. Reggiana ged gradeerd. Zwitserland, kampioenscompetitie: sel-Neuchatel 1-3, Grasshopper-Zün 1 -1Lausanne-Aarau 2-0, St. Gallen-Si: 0-1. Stand aan kop: Neuchatel 11- Sion 11-40, Grasshopper 11-39, Lause ne 11-39. Wielrennen Ronde van Asturië. Derde etappe, 0»1 \i do - Llanes: 1. Raimondi (Ita) 176 km 4.02.43 (43,508 km/u), 2. Pieri (Ita), 3. B levens (Ned), 4. Fidanza (Ita), 5. Zant (Ita), 6. Korolev(Oek), 7. F. Guidi (Ita),8 Garcia (Spa), 9. Arazzi (Ita). 10. Flor (Spa), 37. Voskamp, 122. De Koning, 13 Dubbeldam. Klassement: 1. Olano (Sf 8.28.51, 2. Escartin (Spa) 0.06,3. Clave (Spa) 0.21, 4. Diaz (Spa), 5. Hambum n (Den), 6. Jimenez (Spa) 0.25,7. Uria (Sf 0.32, 8. Benitez (Spa) 0.34, 9. RominJ (Zwi) 0.35, 10. Perez (Spa) 0.40, 35. Vc kamp 2,10,116. Blijlevens 11.18,125.1 l Koning 11.49,129. Dubbeldam 12."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 48