Financiële zorgen rond Welzijn PZC Release viert terugkeer in theater De BOVAE fietswinkel. Wijkraad verwijt Hulst gebrekkige communicatie Breskens kan niet zonder vismijn B en W Oostburg willen speciaal onderwijs geld geven B en W Terneuzen: bezuinigen of eerst lening aflossen zeeland 15 Drankrijders gestopt Scouts houden pinksterweekend Politie weer bij verkeersexamen Verzoek feest te verplaatsen Auto's gestolen en beschadigd Dieven gebruikten list weekenddiensten Diefstal auto Boekengeschenk voor schakelklas ROC Terneuzen vrijdag 16 mei 1997 De danseressen van Release zijn bijna allemaal al meer dan tien jaar trouw aan hun verslaving jazzballet. foto Charles Strijd TERNEUZEN - Met bijna twee maal te veel alcohol in haar bloed, reed woensdagnacht een 65-jarige automobiliste uit Hulst op de Terneuzense Guido Gezellestraat. Zij kreeg een dagvaarding uitgereikt. In de zelfde nacht werd op de Terneu zense Axelsestraat een 37-jarige bestuurder uit die stad be trapt met net iets te veel op. Hij kreeg een boete van 350 gul den. HULST - Scouts en explorers uit heel de provincie strijken vandaag, vrijdag, neer op het buitenverblijf 't Jagertje bij Hulst voor het eerste regionale pinksterweekeinde van Scou ting Zeeland. Wethouder B. Picavet (jeugdzaken) verricht de officiële opening van het scoutingweekend. Daarna volgt een vossenjacht. Voorts is er een excursie naar het Land van Saef- tinghe en worden kookwedstx-ijden. oriëntatietochten en spoxt-en speikampen gehouden. Maandagmiddag wordt het kampement van de 200 scouts weer opgebroken. TERNEUZEN - Zo'n 400 basisscholiex-en en een groep geeste lijk gehandicapten deden donderdag in Terneuzen mee aan het jaax-lijkse verkeersexamen. Het praktijkgedeelte werdge- organiseei-d door Veilig Verkeer Nederland-Groot-Terneu- zen, die dit jaar weer de assistentie kreeg van de politie. Vorig jaar meende de regiopolitie geen prioriteit toe te moeten ken nen aan de vei'keersexamens, hetgeen bij de kinderen en de VVN-afdeling tot teleurstelling leidde. Volgens B. Vei'schel- ling van WN-Gi'oot-Terneuzen betekent de steun van de po litie 'een opwaai-dex-ing van het verkeersexamen op zich'. CLINGE - Het bestuur van de stichting Samenwerking Clin- ge De Sterre heeft het gemeentebestuur van Hulst schi-iftelijk gevraagd de historische week van de Stichting Evenementen Reynaex-t Historie te verplaatsen. De historische week valt voor een deel samen met het SteiTefeest dat al 23 jaar lang in het eerste weekend van september wordt gevierd. In verband met concurrentie van andere evenementen ziet het Clingse bestuur geen mogelijkheid het Stexrefeest te verplaatsen. Een verplaatsing kost extra geld en kan alleen wox-den opgevan gen door een subsidie van de gemeente Hulst. SINT-JANSTEEN - Woensdagnacht werd in de Pastoor Mer- tensstx-aat geprobeerd een auto weg te nemen. De 20-jarige ei genaar trof zijn auto met 150 gulden aan braakschade aan. Diezelfde nacht werd ook gepoogd de auto van een 69-jarige Hulstenaar mee te nemen. De auto stond op het 's Gravenplein en werd teruggevonden met een geforceerd contactslot. Het lukte de dieven echter wel een rode Opel Cox-sa met het kente ken GT-TV-69 van een 50-jarige Hulsterse mee te nemen. De auto stond gepaz-keerd op de Zoetevaart in Hulst. Ook in Zuiddoipe sloegen autodieven hun slag. Een 32-jarige Zuid- dorpenaar deed aangifte van een blauwe Mitsubishi bedrijfs auto met kenteken VS-14-GV. Deze auto stond geparkeex-d op Hoofdweg Noord. BRESKENS - Bij een vakantiewoning aan het Schoneveld in Breskens stonden dondei-dagochtend om 4 uur een vijftal jon geren aan de deux-. Een 16-jaiug meisje deed open en werd vexvolgens aan de pi'aat gehouden. Tijdens het gesprek zagen enkele jongeren kans de woning te doorzoeken. Het groepje verdween met 300 gulden. van onze verslaggever Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De Terneuzense raadsleden blijven zich het hoofd breken over de stichting Welzijn. Na de door fraude ge troffen stichting weer op de rails te hebben geholpen met een le ning (vorig jaar) confronteerde het dagelijks bestuur van de Scheldestad de raad nu met de vraag of de stichting ook mee moest dobberen in de bezuini- gingsstroom die alle andere in stellingen en organisaties in het welzijnsveld treft. Vorige maand werd in een com missievergadering gesugge- ZUIDDORPE - In de nacht van woensdag op donderdag werd vanaf de Sint Sebastiaanstraat in Zuiddorpe een zwarte Ford Mondeo met kenteken LF-XG- 68 gestolen. De 34-jarige eige naar uit die plaats deed hiervan aangifte. HULST Vlinderexcursie - De vlindei- werkgroep van natuurbeschei- mingsvereniging De Steltkluut houdt maandag, tweede Pink sterdag, een ingelaste vlinder excursie op de Linie in Hulst. De excursie vertrekt vanaf Poor terslaan 118 in de Hulster wijk Moerschans en duurt anderhalf uur. Ze volgt de pas uitgezette vlinderwandelroute van de Vlinderstichting en de ANWB. van onze verslaggever Conny van Gremberghe HULST - Het botert niet tussen het Hulster gemeentebestuur en de wijkraad Hulst-Zuid. De wijkraad verwijt het dagelijks bestuur en de Hulster raadsle den dat door een gebrekkige communicatie tussen bestuur en wijkbewoners de raad van Hulst-Zuid bijna volledig haar draagvlak verloren heeft. De wijkraad formuleerde de voorbije drie jaar een keur aan wensen uit de wijk, presenteer de die aan het college, maar con stateert nu dat eigenlijk nog niets is verwezenlijkt. „We rea liseren ons terdege dat in ver band met de beschikbare mid delen niet alle wensen direct worden uitgevoerd. Echter een aantal kleine wensen had ons insziens wel met beperkte be schikbare middelen kunnen worden uitgevoerd. Er wordt door de gemeente geen duide lijkheid gegeven op het al dan niet kunnen of willen realiseren van onze verslaggever OOSTBURG - Het college van B en W van de gemeente Oostburg ?aat onderzoeken óf en op wel ke wijze het speciaal onderwijs voor West-Zeeuws-Vlaanderen kan worden behouden. Wethou der A Rosendaal maakte don derdag tijdens de raadsverga dering duidelijk ook financiële middelen beschikbaar te willen stellen om nadelige ontwikke lingen voor West-Zccuws- Vlaamse leerlingen te kunnen keren. Bij de raadsfracties in de ge meenten Oostburg en Sluis- Aardenburg en de ouders van leerlingen is grote onrust ont staan over de plannen het speci al onderwij sin Zeeuws-Vlaan deren in Hulst of Terneuzen te concentreren. Wanneer die maatregel wordt uitgevoerd, moeten leerlingen uit West- Zeeuws-Vlaanderen dagelijks reerd als zou de stichting voldoende financiële armslag hebben om naast de verplichte aflossing van de lening (goed voor 50 mille) ook nog wat extra te kunnen aflossen. De stichting voelt er echter niets voor om dit jaar ook nog eens 50 mille ge kort te worden op de structurele subsidie. Het stichtingsbestuur had alleen het college laten we ten dat binnen de eigen organi satie nog wel wat bezuinigd zou kunnen worden. Wethouder A Stahl-Hemelsoet maakte mel ding van een misverstand. Het dagelijks bestuur van Ter neuzen schotelde donderdag de commissie financiën en welzijn dan ook een voorstel voor waar in gevraagd werd om de geplan de bezuiniging van 50 mille structureel uit te stellen tot na de aflossing van de nog uit staande schuld. VVD en CDA voelen er meer voor om de uitstaande schuld ineens te sa neren en de stichting wel mee te laten draaien in de bezuini gingsronde. CD A-er J. Schrier drong aan op een onderzoekje om te kijken wat op den duur voor de ge meente het gunstigst zou uit pakken. D66, GroenLinks en SGP waren voor een dergelijke constructie niet echt te porren. Volgens R. Meijer (GroenLinks) is de raad met financiële proble men rond de stichting 'aardig aan het zwalken'. Hij drong er bij het college op aan om de stichting te ontzien, dus niet te bezuinigen, maar wel de lening te laten aflossen. Het college zal zich nader over de kwestie bei'aden. Advertentie van onze wensen", schrijft het bestuur van de raad aan de ge meenteraad. Niet serieus De gebrekkige communicatie is meex'malen onderwerp van ge sprek geweest, maar deson danks is er de voorbije tijd niets veranderd. Alleen met de Hul ster .ambtenaar E. de Deckere valt volgens de wijkraad Iiulst- Zuid te praten. Met bestuurlijke verantwoordelijken niet. Het gevolg is dat de wijkraad iix de eigen burnt door flink wat be woners niet meer seriues geno men wordt. Het bestuur hoopt nu dat er daadwerkelijk verbetering op- tx'eedt in de i-elatie met het ge- meentebestum; zodat de x-aad daadwerkelijk een spilfunctie kan vervullen tussen bewoners en gemeente. Blijft een verbete ring achterwege, dan zal het wijkraadbestuur voorstellen om het orgaan tijdens de eerste vergadering van het volgend kalenderjaar op te heffen. een lange busxeis maken zonder begeleiding. Die tijd kan vol gens de West-Zeeuws-Vlamin- gen beter worden besteed aan onderwijs. Rosendaal en zijn collega-wet houder A Keijmel-Cambier van Sluis-Aardenburg hadden deze week overleg met het bestuur van het speciaal onderwijs over de ontwikkelingen. Rosendaal vexidaarde dat er een notitie wordt opgesteld door de West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten om inzicht te geven in de inge wikkelde materie. Rosendaal: „We willen in de no titie ook met voorstellen komen om de nadelige effecten te kun nen opvangen. Verder wil ik de kwestie eind mei aan de orde stellen in een ovexieg over on derwijs in de Tweede Kamer De ontwikkelingen bij het speciaal onderwijs in Zeeuws-Vlaande- ren houden immers verband met een wijziging in de landelijke regelgeving." van onze medewerkster Trees van Herpen OOSTBURG - Zevexx jaar waren ze weg uit het theater, maar morgenavond staan ze er weer: dansgroep Release, onder de be zielende leiding van Ingrid Ne ve, brengt in het Ledeltheater van Oostburg een avondvullen de show van dans, muziek, zang en cabaret. Hoogtepunt van de avond is het ballet Sneeuwwitje en de negen (geen drukfout) dwergen. Ingrid Neve tekent voor de choreografie en muziek keuze. De presentatie is in han den van Liesbeth de Krijger en Serge Kluit. „Jazzdansen schijnt op het mo ment xxiet zo populair te zijn", zegt Ingx-id Nev. „Iedereen zit op fitness, weinigen hebben nog de discipline en de di-ang om op vaste tijden samen te tx-ainen." Dat gaat niet op voor de vaste kexm van Release. Bijna alle ne gen dansei'essen zijn al tien of meer jax-en trouw aan wat zij hun verslaving noemen. Optre dens zijn er genoeg geweest, maar sinds de laatste grote show Taranta dansten ze niet meer op de planken van het Ledelthea ter. Zaterdag 17 mei is het na veel inspanning dan weer zovei; Imitatie Een gedetailleerd draaiboek ligt klaar. Acht dansen voor de pauze, acht verschillende the ma's en melodieën, acht keer an dere kostuums. De dansen worden afgewisseld met een act van de px-esentato- ren of van een van de gastaxties- ten. Zo zal Rudi Corijn de la chers op zijn hand probex-en te krijgen met zijn Urbanus-imi- taties en laat Maaiden Termont het publiek zelf geschreven songs hoi'en. Ronald Spiessens maakte samen met vader Cor Neve de decors. Vrolijk Ingrid en haar dansers wilden naast de serieuze dansen ook iets vrolijks doen. „Een spx-ook- je als Sneeuwwitje is grappig, je moet iets meer actex-en, dan denk je niet meer alleen aan danspassen. De Walt Disney- filrn over het prinsesje en de dwergjes was mijn uitgangs punt. Slapeloze nachten heeft Tiet me gekost om dat in een dansvorm te gieten. Ook de keu ze van de muziek luistert heel nauw. Er zit wat Andi-eas Vol- lenweider in, Flesh Bone, Ton Scheipenzeel, maar ook de ori ginele Disnev-muziek. Iedereen zal naar huis gaan met het be kende 'Hai-Ho, Hai-Ho' nog in het hoofd." Dagelijks „Veertien jaar bestaat Release nu en als je deze groep ziet zijn we er over jax-en nog", zegt In grid die zelf nog altijd lessen en stages volgt. „Dansenis niet meerzo'n obses sie als het ooit voor me was, maar het is niet weg te denken uit mijn leven. Net zoiets als eten, dat doe je ook dagelijks." 17,18 en 19 mei 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: P. R. L. Vercauteren, Beethovenhof 3b, tel-(0115) 613768. zon. 08.00-maa. 08.00 uur: H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel.(0115)614000. maa. 08.00-din. 08.00 uur: J.G. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel.(0115)614000. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-din. 08.00 uur: H. D. Bruggeman, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. (0117)452121. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke, vrij. 18.00-maa. 08.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. (0115) 481345. maa. 08.00-din. 08.00 uur: N.B. v.d. Maas, Ijzendijke, tel. (0117) 301266. Breskens en Groede: R. J. Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel (0117) 389284. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - din. 08.00 uur: J. Hoefman, Oranjestraat 4, tel. (0115) 561555. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 17- 17.30 uur, zon. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-dïn. 08.00 uur: K. Haeck, Staakstraat 130, Assene de, tel. (0015)452525. Spreekuurzat. 10.00 uurop Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17.00-din. 08.00 uur: B. den Ouden en V. Voorbrood, Gr. Bagijnestraat 16, tel. (0114) 313131.Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. M. Nijsten, Bernhardstraat 1, Hoek, tel.(0115)441255. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-din. 08.00 uur. W. J.ter Burg,Cloosterstraat29,tel. (0114) 681377, spreekuurzat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: A. C. R. Bracké, Burg. v. Zuijenstraat 81, Breskens, tel. (0117) 382714. Spreekuurzat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zat.: J. E. Bruggemans, Stationstraat 14, Hulst, tel.(0114)312205, zon. en maa: TERNEUZEN - De Internatio nale Schakelklas van het ROC Westerschelde in Terneuzen heeft van de VSB Bank een boe kenpakket met vijftig titels van de meest voorgelezen kinder- boekenschiijvers gekregen. Het boekenpakket werd uitgereikt door provinciaal voorleeskam- pioen Niek van Erk van basis school de Oude Vaart in Terneu zen. F.A.J. Hamann, Leeuwenlaan 58, Terneuzen, tel. (0115) 612320. Spr.uren zat. en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat., zon. en maa.: A. F. J. Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 612060. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115)562888. Hulst,zat. 10-18 en zon. 11-12 en 14- 18 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114)314255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117) 452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spr. uur, za. 11.00-12.00 u. Hulst en Hengstdijk: J. J. L. M. Kop, Axel, tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat. 11-12 uur, Bastionstraat 2, Axel. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Die- menstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuurzat. van 12.30-14.00 uur. Peter de Vos, Van Steenbergenlaan 7, tel. (0115) 696425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', tel. (0117) 382769/ (0117) 492398/ (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oost burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, zat. en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel. (0117) 452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuur zat. 11.00- 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen. voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West- Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzo ne: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws- Vlaanderen, dag en nacht bereik baar via tel. (0115) 674555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12- maa. 24 uur: A. Ruijloft, Graauw, tel. (0114) 635272. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12- maa. 20 uur: N. van Waterschoot, tel. (0115) 491990. Kanaalzone, zon. 12-maa. 24 uur: W. Vervaet, tel. (0115) 561532. tl\lu dieexamens nog.] door Hans Heijt Bressiaander Bram Heijboer leidt een druk bestuurlijk bestaan. Sinds maart 1994 vertegenwoordigt hij de frac tie van Dorpsbelangen Toerisme (D&T) in de gemeenteraad van Oostburg. Boven dien trad hij ruim een jaar geleden toe tot Provinciale Staten als vertegenwoordiger van de Zeeuws-VIaamse Volkspartij (Z VP). De West-Zeeuws-Vlaamse garage houder stortte zich in de politiek om zich beter te kunnen inzetten als belangenbe hartiger van de streek. In die hoedanig heid maakte hij vooral naam als strijder voor het behoud van het ziekenhuis Anto- nius in Oostburg. „Helaas is die strijd voor het vooi'tbestaan van een volwaai'dig' ziekenhuis uitgelo pen op een mislukking voor de regio. Dat vind ik heel pijnlijk. Ik geloof nog steeds niet dat de afslanking het einde is. Daai-- om zal ik blijven vechten. Ook al wox-dt de moed me wel eens ontnomen." De toekomst van de vismijn in Bres kens is voor u een andere bron van zorg. Waarom maken de landelijke plamien voor de herstructering van de vismijnen u zo ongerust? „Privatisering en fusies worden als opties genoemd. Ik heb vanuit de vissexij wereld begrepen dat de privatisering van de vis mijn mogelijk bespreekbaar is. Maar een fusie met de andere Zeeuwse vismijnen is een heel ander verhaal. De vismijn in Breskens draait prima en maakt elk jaar winst. Een fusie is helemaal niet nodig. Er- zijn gemeenten die kunstmatige, mooie cijfers voorspiegelen van de resultaten van de vismijnen. In Breskens en Vlissin- gen gebeurt dat niet. Een ander positief punt van de vismijn in Breskens is het feit dat elke dag verse vis wordt aangevoerd. In Vlissingen is dat bijvoorbeeld niet het geval. En kijk eens naar al die Belgische vissers die naar de haven van Breskens komen."' Maar als het met de vismijn zo goed gaat, hoeft u toch niette vrezen voor schaalvergroting? Dan wordt het Zeeuwsevismijnwezenvast in Bres kens geconcentreerd. „Ik geloof daar niet in. Bij fusies wordt al tijd alles geconcentreerd in de grootste plaats. Dus dat zal Vlissingen wox-den. Dat moeten we voorkomen. Het verdwij nen van onze vismijn zou een grote ramp zijn voor West-Zeeuws-Vlaanderen. De vismijn is heel belangrijk voor de directe en indirecte werkgelegenheid. En er zijn al zoveel voorzieningen uit de streek ver- dweneir. West-Zeeuws-Vlaanderen wordt op den duur een soort reservaat. Boven dien is de vismijn een heel belangrijke toe ristische trekpleister. Kijk bijvoorbeeld naar de visserijfeesten. Die zijn voortge komen uit de visserijsector en inmiddels niet meer weg te denken uit Bx-eskens. Bx-eskens zonder vismijn is als een ei zon der zout." Bram Heijboer strijdt als raadslid en statenlid voor het behoud van een zelfstandige vismijn in Breskens: 'Breskens zonder vismijn is als een ei zonder zout.' foto Charles Strijd studie te doen naar de toekomst van de vismijnen. U zet vraagtekens bij het voorzitterschap van deze stuur groep door drs. W T. van Celder, de commissaris van de koningin in Zeeland. „Ik heb geen kritiek op de commissaris. Maar ik vind het niet vei'standig dat hij voorzitter is gewox-den van die stuur- groep. Misschien moet hij straks adviezen uitbrengen bij de minister, die niet posi tief zijn voor de visserij wereld. Dat zullen de Zeeuwse vissers hem niet in dank afner men." Vorig jaar vergat u bij een vergade ring van Provinciale Staten uiv be zwaren tegen de afslanking van het Antoniusziekenhuis kenbaar te ma ken. Wat als de kwestie van de vis mijn aan de orde komt in een verga dering van Provinciale Staten of de gemeenteraad? „Tsja, ik vergat toen in de tweede termijn te reageren. Dat zal me echter geen tweede keer gebeuren. Ik zal me heel goed voorbe reiden en zeer alert de vergaderzaal bin nenstappen. Dat is één van de zaken die ik heb geleerd van de ziekenhuiskwestie." Bij uw strijd voor het Oostburgse ziekenhuis kreeg u lange tijd niet veel steun. Gaat die geschiedenis zich herhalen? „Zeker niet! Alle raadsfracties in de ge meente Oostburg hebben hun zorg uitge sproken over de toekomst van de vismijn. Ook het dagelijks gemeentebestuur van Oostbxu-g, de Bedrijfsbelangenvex-eniging Bx-eskens en tal van andere West-Zeeuws- Vlamingen onderkennen het belang van de vismijn." Vorige maand is er een stuurgroep visafslagen geïnstalleerd om een

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 43