Thools banenplan Ireft doel BOVAG H tswinkel PZC De Krukeltjes vieren jubileum Accountant moet weg uit Goese Poelcenter Raad Borsele positief over gedoogbeleid Obstakels verdwijnen uit Ovezande Samenwerking succesvol zeeland 15 Studie naar klimaat stadskantoor Bezigheid voor werklozen Borsele Helft motorfietsen niet in orde Grafmonument overgedragen Reeks autokraken opgelost weekenddiensten Diefstal video vrijdag 16 mei 1997 De kinderen hadden zich voor het feest als dier verkleed. foto Willem Mieras GOES - Er komt opnieuw een onderzoek naar de klimaatbe heersing in het Goese stadskantoor. Het college heeft een bu reau daartoe opdracht gegeven. De wisselende en soms zeer hoog oplopende temperaturen vormen al jaren een bron van zorg en ergernis. De ene ambtenaar moet een extra trui aan trekken, terwijl de ander zit te zweten. Als de zon zijn best doet loopt het kwik in sommige kamers in het voorjaar al op tot dertig graden. Dat is het gevolg van het feit dat destijds bij de bouw van het stadskantoor is bezuinigd op een goede kli maatbeheersing. Voorzitter J. W. Schipper van de Onderne mingsraad hoopt dat het college van B en W dit keer ook daad werkelijk geld zal uittrekken voor verbeteringen. HEINKENSZAND - De gemeente Borsele heeft toestemming van het Ministerie van Sociale Zaken voor het opzetten van een werkgelegenheidsproject. Het experiment is bedoeld om langdurig werklozen arbeidsritme en/of een maatschappelijk nuttige bezigheid te bieden. Het gaat dan met name om men sen die lang geen betaalde baan hebben gehad en daar ook geen zicht op hebben. Borsele wil uit deze groep werklozen onder meer een onderhoudsploeg voor de speeltuinen in de gemeente samenstellen. Andere mogelijkheden om mensen een bezigheid te bieden zijn het rondbrengen van warme maaltijden voor ouderen of de activiteiten van de Stoomtrein Goes-Borsele ondersteunen. GOES - Bij een keuring van 106 motorfietsen in het gebied rondom De Oosterschelde bleek bijna de helft niet te voldoen aan de wettelijke eisen. Het ging om in totaal 49 ondeugdelij ke tweewielers. De politie verrichtte de afgelopen twee maan den geluidsmetingen en technische keuringen in Kapelle, Scherpenisse, Rilland-Bath. Kats en Zierikzee. De lawaai-overlast van de voertuigen liep uiteen van drie tot twaalf decibel. Een motor mag gemiddeld 95 decibel aan ge luid produceren. Andere technische gebreken die de politie constateerde hadden te maken met banden, remmen en ken tekenplaten. Dertig motorfietsen moesten terugkomen voor een herkeuring. MIDDELBURG - Leerlingen van groep 8 van de Franciscus- school in Middelburg hebben donderdagmorgen het door hen geadopteerde grafmonument overgedragen aan groep 7. De overdracht is een jaarlijkse plechtigheid bij het grafmonu ment op de rooms-katholieke begraafplaats aan de Walcher- seweg' te Middelburg. Twee leerlingen van groep 8 geven een krans door aan de leerlingen van groep 7 die deze vervolgens bij het graf leggen. „Vandaag gebeurde iets heel indrukwekkends", vertelde di recteur van de Franciscusschool, Rinus Voet na de over dracht. „Na de toespraak van de groepsleerkracht vroeg een oudere dame het woord. Zij vertelde dat ze pas sinds drie jaar weet dat haar zusje op de begraafplaats ligt. Het meisje was nog maar vijf jaar oud toen ze stierf. Ze vertelde het met veel emotie." GOES - Een 35-jarige inwoner van Sint Willebrord en een 37- jarige inwoner van Hoogerheide zijn eerder deze week in Sint Willebrord aangehouden op verdenking van zes auto-inbra ken gepleegd in Yerseke, Wemeldinge en Krabbendijke. Ook zouden zij twee keer hebben getankt zonder te betalen. Dat gebeurde in Terneuzen en Oude Tonge. De schade plus de waarde van de gestolen goederen bedraagt in totaal ongeveer tien mille. Van de gestolen waar is niets teruggevonden. ei k )an onze verslaggever "frank Balkenende 1 iINT-MAARTENSDIJK - Het eifhoolse model om arbeidsloze yerkwilligen aan een baan te 1 ielpen of daar naar toe te lood- j' en, lijkt doel te treffen. Sinds de „loop van het samenwerkings- erband tussen arbeidsbureau a' in gemeente begin april, zijn ze en uitkeringsgerechtigden aan werk geholpen en zitten dertig iiensen al in een bemiddelings- 'raject. Het project biedt plaats an zestig personen en moet dit 'aar nog uitmonden in een 1 'hools SWI (Samenwerking j l'erk en Inkomen). Bij een SWI unnen werkzoekenden aan één oket terecht voor alles wat te naken heeft met arbeid en inko- >e nen. e let aardige van het Thoolse rao- iel is dat het spontaan ontstond ip de werkvloer. De consulentes r an zowel de gemeentelijke so- e ïale dienst als die van het ar- 0 leidsbureau werkten in de e iraktijk al nauw samen. Zij ga de aanzet tot het banen- en ictiveringsproject. Beide werk- [evers pakten dat op en zonder il teveel heen en weer gepraat verden de consulentes bij el- f :aar gezet om het totale bemid- lelingsplan uit te voeren. J Praktisch en doeltreffend. [orte lijnen. Gaat het in een be- laald geval om werken met be- loud van uitkering, dan kunnen YERSEKE tommelmarkt - In Yerseke wordt morgen, zaterdag, de 51 iarlijkse rommelmarkt van de ereformeerde kerk gehouden, j )e opbrengst is bestemd voor if iet opknappen van een Roe- u neens wees/kindertehuis. De 3 erkoop gaat om 8.30 uur van tart op het parkeerterrein [ijkuit aan de Burenpolder- 'reg. Vanaf 10.00 uur worden ipullen per opbod verkocht. fan onze verslaggever Frank Balkenende ['GOES - ABAB Accountants 'boet zijn nagelnieuwe kantoor [in het Goese Poelcenter op ter- »mijn verlaten. De gemeente Goes dwingt ABAB daartoe om- lat de kantoorfunctie in strijd is aet het bestemmingsplan be- r drijventerrein Poel II. Het ac countantskantoor krijgt wel royaal de tijd om uit te zien naar ander pand. Zowel ABAB- directeur F. Weemaes als wet- houder C. Linssen wijten de J 'pijnlijke kwestie' aan onjuiste voorlichting van de Middel burgse makelaardij Zwolle, die 'het accountantskantoor een .plaats aanbood in het bedrijfs- verzamelgebouw. Het Goese college van B en W is niet van plan de hand over het hart te strijken. ABAB mag niet i in het Poelcenter blijven. „Als we dat toestaan, halen we ons planologisch beleid onderuit. [Het zou een precedent schep pen, dat de gemeente in de toekomst voortdurend voor problemen stelt", verklaart sethouder Linssen. Het ruimte lijk beleid is volgens Linssen niet voor tweeërlei uitleg vat- baar. Detailhandel, bedrijven en kantoren horen op verschil- lende plaatsen thuis. Dat is in bestemmingsplannen duidelijk geregeld. van onze verslaggeefster Caroline Moerland HEINKENSZAND - Alle par tijen in de Borselse gemeente raad staan positief tegenover een regionaal gedoogbeleid voor softdrugs. Dat bleek don derdagavond tijdens een dis cussie in het gemeentehuis. Wel hamerden diverse fracties erop dat zo'n gedoogbeleid slechts tverkt wanneer de politie vol doende menskracht heeft om koffieshops te controleren. Voordat er een gedoogbeleid komt op de Bevelanden, Schou- Wen-Duiveland en Tholen, Koeten de gemeenteraden dat goedkeuren. Het is de bedoeling dat dat voor de zomervakantie gebeurt. Daaraan voorafgaand discussieerde de raad. Alle partijen bleken in principe positief tegenover zo'n gedoog beleid te staan. CDA-fractie- we dat a la minuut doorspreken en regelen", zegt vestigingsma nager R. Oppenneer van het ar beidsbureau Tholen, dat is ge vestigd in Sint-Maartensdijk. Het doel van het plan is te zor gen dat mensen van hun uitke ring af- en aan werk komen. Maar niet voor iedere deelnemer gloort direct een baan, Gemeen te en arbeidsbureau hopen dat van de 62 bemiddelingsplaatsen er 28 uitmonden in een arbeids plaats. De overigen worden zo danig geactiveerd dat ze in elk geval niet meer kansloos zijn. Inzet Van de deelnemers wordt rede lijk wat inzet vernacht. Voor scholing moeten ze bijvoor beeld regelmatig naar Vlissin- gen en Middelburg reizen. Als ze een scholingstraject accepte ren, zijn ze verplicht daarvoor een contract af te sluiten. „En ze moeten dan goede argumenten hebben als het niet gaat", on derstreept chef sociale zaken P. van de Kieboom het verplich tende karakter. In het uiterste geval kan de gemeente de uitke ring van een deelnemer korten of stopzetten. Voor plaatsing van kansrijke werkwilligen benaderen beide consulentes het bedrijfsleven op Tholen en West-Brabant. De eerste resultaten zijn bemoedi gend. Niettemin zegt Oppen neer dat er 'stevig aan moet wor den getrokken om het doel te halen'. Voordeel kan waar schijnlijk worden geput uit de vestigingspremies die de ge meente Tholen bedrijven biedt. De hoogte van de premie is af hankelijk van het gekochte grondoppervlak en het aantal werknemers. In samenspraak met de Thoolse bedrij vencon tactfunctionaris kan het banen- en bemiddelingsplan in stelling worden gebracht. Wethouder I. C. Moerland: „Een consulente kan samen met hem bedrijven bezoeken." ABAB Accountants, met 35 ves tigingen in Zuid-Nederland, was eerst aan de Goese Naere- boutstraat gevestigd, maar had door groei een ruimer en repre sentatiever pand nodig. Make laardij Zwolle bood een plaats in het Poelcenter aan. Een pri ma locatie met parkeerruimte en dicht bij de snelweg, vindt di recteur Weemaes. Hij voelt zich echter op het verkeerde been ge zet door makelaardij Zwolle. „Deze ruimte is ons als kantoor ruimte aangeboden. We zijn misleid door Zwolle's reclame uitingen aan de wegkant. Bo vendien zijn verschillende Bra bantse ABAB-vestigingen ge vestigd op industrieterreinen en daarom hebben we zelf ook niet stilgestaan bij de planologische kant van de zaak." De gemeente Goes zal make laardij Zwolle in een brief wijzen op 'onzorgvuldige voor lichting'. Dat is bij de gemeente gebruik wanneer een makelaar werft zonder het bestemmings plan in het oog te houden. Zwol le werd al eens eerder op de vingers getikt omdat hij detail handel acquireerde voor bedrij venterrein De Poel. Ook die functie is strijdig met het be stemmingsplan. Directeur R. Zwolle van de gelijknamige ma kelaardij wilde donderdag geen commentaar geven op de kwes tie. voorzitter A E. M. M. Lijmbach wees erop dat de praktijk elders in het land heeft uitgewezen dat het toestaan van enkele gecon troleerde koffieshops leidt tot een vermindering van het aan tal verkooppunten. Ook J. M. Zandee (SGP/GPV/RPF) en P. Bouman (WD) waren positief over het voorgestelde gedoog beleid, maar hamerden op vol doende politiesterkte. Uitter- hoeve (PvdA) wilde weten wat er gebeurt als één van de ge meenten straks tegenstemt. Burgemeester 'ir. J. L. M. Man- dos bevestigde dat een gedoogd- beleid moet leiden tot het verminderen van het aantal ver kooppunten. Verder zei hij dat er een brief ligt bij het disti-icts- college van de politie met de vi-aag het beleid met voldoende menskracht te ondex-steunen. Behalve een in Schouwen-Dui- veland, zijn er in Goes twee kof fieshops voorzien. van onze verslaggeefster KRABBENDIJKE - Het was al les dieren wat de klok sloeg, donderdagmiddag op het jubi leumfeest van peuterspeelzaal De Krukeltjes in Krabbendijke. Een poppentheatervoorstelling over dieren; zelfgemaakte mut sen, plakwerkjes en trommels met dieren erop en als dier ver klede kinderen. De peuterspeel zaal bestaat dit jaar vijfentwin tig jaar. En zo'n zestig kinderen uit verschillende groepen waren 's middags bij elkaar voor een feestje. Ter gelegenheid van het jubile um is ook een boekje uitge bracht. Daarin staat onder meel de geschiedenis van de peuter speelzaal. Het initiatief voor de oprichting van De Krukeltjes kwam in 1972 van twee moe ders, Leneke van Iwaarden en Paula Smallegange. Niet iedex- een was even positief over hun plan, zo schrijven ze: 'Een peu terspeelzaal was voor luie moe ders. Zelfs enkele leden van het college van burgemeester en wethouders vei-oordeelden ons initiatief.' Zo'n vijftien jaar later, lag De Krukeltjes opnieuw in de clinch met het Reimers waalse gemeen tebestuur Was de peuterspeel zaal juist zo trots op het pand dat ze huurde aan de Burg. Sandbergstraat, moest ze eruit. De Knakeltjes liet zich echter niet op de kop zitten en stapte met succes naar de ï-echter Tegel Dat de meningsverschillen in ie der geval niet hebben geleid tot een verstoorde ï-elatie met de ge meente, bleek donderdag weer eens. De Reimei-swaalse wet houder J. W. P. Cornelissen had de eer een jubileumtegel te ont hullen, die een plekje heeft ge kregen aan de muur naast de in gang. 17,18 en 19 mei 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisart sen Buys, Posthumus, Schut, Sla ger en v.d. Werff, vrij. 18.00-zon. 18.00 uur: 5. Buijs, Van dusseldorpstraat 3, Goes, tel. (0113) 215462. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. zon. 18.00-din. 07.30 uur: R.H.D. Schut, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel.(0113)252114. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Patiënten huisartsen Schmeitz, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00- zat. 19.00 uur: M. J. Kooiman, van Hogendorplaan 6, Goes, tel.(0113)214450, zat. 19.00-zon. 18.00 uur: D. W. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel.(0113)215003, zon. 18.00-maa. 18.00 uur: M. v.d. Stoep, Oostsingel 130, Goes, tel. (0113) 215003.Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Heinkenszand,Nieuwdorp, vrij. 17.30-din. 08.00 uur: A. P. van der Vlugt, Veerweg 6, Wol- phaartsdijk, tel. (0113) 581231. Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-din. 08.30 uur: J. A. Fortrie, Heinkenszand, tel. (0113)563074. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-maa. 22.00 uur: huisarts te Yerseke. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-maa. 22.00 uur: A. Constandse, Krabbendijke, tel. (0113)501444. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekens- kerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: H. H. M. Zwartelé, Werrielaan 43, 's- Heerenhoek, tel. (0113) 351280. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00- zon 23.00 uur: J. A. de Jong, Kapelle, tel. (0113) 341290. zon. 23.00-maa. 23.00 uur: J.K.J. Eckhardt, Wemeldinge, tel. (0113)621438. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Co- lijnsplaat. Kamperland en Wisse- kerke: H. L. N. van der Veen, Wissekerke, tel. (0113) 372565. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: B. Rijksen, Vroonlandseweg 9, Ka pelle, tel. (0113) 343669. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Apotheken: De Zeeuwsche Apotheek, Grote Markt 10, tel. (0113) 270620. Geopend zat. 8.30-17.30 en zon. 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke: A. C. Mosselman, Hogenakker 8, Kruiningen, tel. (0113) 381233. Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland, zat. en zon.: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkens zand, tel. (0113) 561290 bgg (0113) 220656. maa.: M.P.C. Karelse, 's-H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. (0113) 220656. Yerseke e.o.: Mevr. L. Huiskes-Cornelisse en S.A.M. Nefs-Verhoeven, Molenlaan 24, Yerseke. tel. (0113) 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor ge heel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 251177. Stichting Thuiszorg Nederland via tel.(0113)229003. Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-maa. 22.00 uur: Mw. J. Stevens, Wijngaardstraat 32, tel. (0113)581186. Tholen en St. Philipsland Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk, St. Annaland en Scherpenisse: A. v.d. Berge, St. Annaland, tel. (0166)652400. St. Philipsland en Nieuw Vosse- meer, vrij 18.00-maa. 23.00 uur: C. H. M. de Groot, Nieuw Vosse- meer, tel.(0167)502545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tho len en Scherpenisse: R. P. Kale, Molensingel 1a, Tholen, tel. (0166)602542. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Week endspreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poortvliet. Zat. van 8.30-9.00 uur eninTholenvan 11.00-12.00 uurop Botermark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113)251177. MIDDELBURG - Uit een wo ning aan de Segeersstraat in Middelburg is woensdagnacht een videoi-ecorder gestolen. Er !was geen braakschade. 'S-GRAVENPOLDER Avondvierdaagse - Gymnas tiekvereniging DAW in 's-Gra venpolder houdt van 26 tot en met 30 mei de avondvierdaagse. De keus is tussen afstanden van 5.10, en 15 kilometer. De 15 ki lometerstart om 18.00 uur, de 10 kilometer om 18.15 uur en de 5 kilometer om 18.30 uur. Op de laatste avond worden de lopers ingehaald door jeugdkorps Confetti. De start is bij dorps huis De Zwake om 18.00 uur. (Nu die ...examens nog.J Met het verdwijnen van de betonnen obstakels moet de straat een meer dorps karakter krijgen. foto Willem Mieras van onze verslaggeefster Caroline Moerland OVEZANDE - De Hoofdstraat in Ovezan de gaat nog dit jaar op de schop. De ver binding, die niet alleen als doorgaande weg fungeert maar ook als winkelstraat, krijgt een verkeersveiliger inrichting. Bo vendien wil de gemeente Borsele de weg voorzien van een fundering en een asfalt- laag, om scheuren in huizen in de toe komst te voorkomen. Een veiliger Hoofdstraat is een lang ge- koestei'de wens van de inwoners van Ovezande. Enkele jaren geleden plaatste de gemeente daarom snelheidsremmers in de straat. Die maakten de situatie er vol gens de bewoners echter niet veiliger op. Wel dwongen die auto's en vrachtverkeer tot een lagere snelheid. De inwoners van Ovezande zouden het liefst zien dat het dorp een rondweg krijgt. Dat lijkt de komende tien jaar echter niet haalbaar. Daarom wal de gemeente de straat nu gaan herinrichten. Verder blijft ze met onder andere de provincie binnen het verkeersproject Duurzaam Veilig pi-a ten over terugdringing van sluipverkeer door de Zak van Zuid-Beveland. Versmalling De Borselse wethouder drs. P. J. Vollaard verzekert dat er geen obstakels meer ko men zoals die er nu zijn. Een versmalling van de rijbaan tot drie meter moet het snelverkeer tot langzaam rijden dwingen. De totale wegbreedte blijft beperkt tot hoogstens vijfeneenhalve meter: het auto gedeelte plus twee zogenoemde fietssug- gestiestroken. Waar mogelijk worden de trottoix-s verbreed of zo nodig aangelegd. Verder komen er bij de ingangen van het doi-p lichte vei-hogingen in het wegdek. Overigens moet de herinrichting van de Hoofdstraat niet alleen de verkeersveilige heid ten goede komen. Ook het verhogen van de kwaliteit van de woonomgeving is een doel. Vollaard: „Die betonnen obsta kels worden niet bepaald als mooi erva ren. Bovendien zou de straat een meer doi-ps karakter moeten krijgen." De bewoners van Ovezande krijgen woensdag 21 mei het ontwerp voorde toe komstige inrichting gepresenteerd tijdens een bijeenkomst in het dorpshuis. Veivol- gens hebben zij en andere betrokkenen tot 9 juni de tijd om eventuele bezwaren in te dienen. Overigens zijn direct belangheb benden al in een eerder stadium bij de planontwikkeling betrokken. Vollaard hoopt het herinrichtingsplan plus de financiële dekking nog voor de zo mer aan de gemeenteraad te kunnen voor leggen, zodat na de vakantie met het kar wei kan worden begonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 37