Zware klus Middelburg en Goes hopen op mirakel PZC Voshart in selectie voor World Games Maritza op 't Hof in atletiekteam sport vrijdag 16 mei 1997 sbw 26 Voor aantal Zeeuwse clubs erop of eronder in Pinksterw eekeinde VCCFC 611 Schrid* sportagenda uitslagen Nunez prijst coach Robson van onze verslaggever Michel Brands VLISSINGEN - Het uur U na dert voor de Zeeuwse clubs die middels de nacompetitie kun nen promoveren of via degrada tieduels het vege lijf willen red den. Alleen in de eerste klasse C heerst reeds duidelijkheid: Oostkapelle en Roda Boys handhaven zich. ten koste van Yerseke dat degradeert naar de zaterdag-tweede klasse. Het resterende treffen tussen Oost kapelle en Roda Boys is dus overbodig en derhalve ge schrapt. Voor de overige deelne mers aan de nacompetitie valt de beslissing in het Pinkster- weekeinde. Zo spreekt Middelburg-trainer Cees Houtepen van 'de belang rijkste wedstrijd van het jaar'. De fanatieke oefenmeester uit Middelburg heeft zich gestoord aan de ronselpraktijken van Veere. De hoofdklasser in de gradatienood meldde zich vori ge week bij vier spelers uit de se lectie van Houtepen. De nu nog A-junioren en volwaardige eer- ste-elftalspelers Turgut Kizi- larslan. Jorrit Schuurman, Khalid Bouhafri en peert Bros- schaert werden namens trainer Ron Schrier benaderd door de Bevelandse club. Dat schept volgens Houtepen onrust in zijn ploeg. En daarmee, met de wed strijd tegen RCS op de rol, voelt Houtepen zich momenteel meer psycholoog dan trainer. „Wie mij als trainer kent. kan zich voorstellen hoe ik denk over de benadering door Veere op dit tijdstip. Mijn prioriteiten zijn nu om alle neuzen dezelfde rich ting te laten wijzen, dat er alleen aan de wedstrijd van maandag wordt gedacht." De zondag-derdeklasser moet de Souburgse formatie met ten minste twee doelpunten ver schil verslaan om Moerse Boys te passeren. De Brabanders ein digden hoger in de reguliere competitie. RCS is na de 3-2 thuisnederlaag afgelopen zon dag tegen Moerse Boys reeds na één wedstrijd in de nacompeti tie uitgerangeerd. De ambities van de Souburgers om voor het eerst in de historie te promove ren naar de tweede klasse moe ten derhalve nog een jaartje in de koelkast worden gezet. RCS- libero Kees Westerweele sprak na het ontluisterende verlies dat nog slechts 'de eer' en 'de spor tieve plicht' rest. .Het wordt een lastige klus", er kent Houtepen. ,.Ik ga er in elk geval niet vanuit dat het gemak kelijk wordt tegenRCS. Dat kan gewoon vrijuit spelen." Houte pen doet zeker weer een beroep op jeugdkeeper Bart Beekman. De 18-jarige goalie behoedde bij Moerse Boys (1-1) zijn ploeg voor een vroegtijdige uitscha keling, als vervanger van de ge blesseerde Michel Jansen van Galen. Tegen de vier wedstrij den schorsing van middenvel der Pascal van de Bergh - opge lopen tegen Patrijzen; hij zat reeds twee duels uit - is bij de KNVB hoger beroep aangete kend. Aanvaller Albert Slinger en Thuram Dogan (beiden ge schorst) zijn zeker afwezig. Het Goes van trainer Hugo Ba- rends ontvangt in de laatste na- competitiewedstrijd Longa. Doordat de Tilburgers van de derde kandidaat Rood Wit uit Sint Willebrord met één doel punt verschil meer wonnen (3-0 om 2-0) moet de Bevelandse zondag-tweedeklasser winnen. Barends, zelfverzekerd: „We hadden toch niet op een gelijk spel gespeeld als dat genoeg was geweest. Daar hebben wij de ploeg ook niet voor. Iedereen is fit, de laatste tijd wordt er goed gevoetbald en de teamgeest is optimaal. We gaan gewoon vrij uit voetballen tegen Longa. We hebben ze dit seizoen twee keer verslagen. Waarom zou dat de derde keer ook niet kunnen luk ken?" Spelletje Zaterdag-tweedeklasser Ka- pelle speelt morgen in de strijd om promotie tegen AZW een heuse finale. Beide f ormaties re kenden af met WHS. Kapelle won met 5-1, AZW met 3-0. Door dit resultaat moet de Axel- se formatie van Paul van Koute ren winnen op sportpark 't Groene Woud. Vooral de vakan tie vierende mister-AZW en spelbepaler Theo Hanny wordt node gemist bij de Zeeuws-Vla mingen." Kapelle-trainer Joost FoLmer denkt dat AZW zich wel 'pret tig' zal voelen bij de rol van un derdog. Ook op het gemis van Theo Hanny reageert de inwo ner van Wemeldinge laconiek. „Daar zal heus wel een ander Betaald voetbal Eredivisie: vandaag (vrijdag): NEC-Roda JC. Zaterdag: AZ-FC Groningen, Heerenveen-FC Volendam, NAC-RKC, PSV-FC Utrecht, Vitesse-Fortuna S., Willem ll-De Graafschap, Ajax-FC Twente. Maandag: Feyenoord-Sparta. Eerste divisie: vandaag (vrijdag): Haarlem-Telstar. Zaterdag: Cambuur- FC Zwolle, Dordrecht'90 - FC Den Bosch, GA Eagles - Em men, Helmond Sport- Excelsior, Heracles - VVV, MVV - RBC, TOP Oss - Eindhoven, Veendam - ADO Den Haag. Zaterdagvoetbal Hoofdklasse: Katwijk-Veere, Kloetinge-QuickBoys, Noordwijk-ARC, Achil les Veen-Scheveningen, Hoek-Kozakken Boys, Rijnsburgse Boys-Lisse, Heerjansdam-ASWH. Aanvang wedstrijden 15.00 uur. Eerste klasse, nacompetitie voor promotie: Altena-Spijkenisse. Tweede klasse, nacompetitie voor promotie: Kapelle-AZVV. Derde klasse A, na competitie voor promotie: Bevelanders-WIK. Derde klasse B, nacompeti tie voor promotie: SPS-BVC. Vierde klasse A, nacompetitie voor promotie: ZPR-Apollo. Vierde klasse B, nacompetitie voor promotie:: Klundert-DSE.- Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Zondagvoetbai Atletiek Basketbal Mannen kwartfinales beker: Mevo'80 - Vertraco Vlissingen 2 (vrijdag 20.00 uur), BV Souburg - Vertraco Vlissingen JJ (vrijdag 20.00 uur), BV Souburg 2 - Volharding (vrijdag 21.30 uur), Scheldesport - Vertraco Vlissingen (zater dag 18.00 uur). Vrouwen eerste klasse: Voorwaarts - Dynamo'70 (vrijdag 19.30 uur). Jongensjunioren promotiewedstrijd: Volharding - Bumpers Geleen, JRC Boxtel - WSC Waalwijk. Zuid-Nederlandse kampioenschap pen: In sporthal Baskensburg in Vlissingen worden zaterdag van 10.00 tot 19.00 uur de Zuid-Nederlandse kampioenschappen gehouden voor jon gens- en meisjeskadetten tot zeventien jaar. Vertraco Vlissingen vertegen woordigt Zeeland in beide categorieën. De overige deelnemende teams zijn bij de jongens Black Eagles (Rosmalen), Flyers (Rijen) en BS Weert en bij de meisjes PSV/Almonte (Eindhoven), Attacus (Veghel), ABC (Wijk en Aalburg) en Kepu Stars (Kerkrade). Dammen Zeeland-Limburg: Morgen, zaterdag, wordt voor de derde keer de dam- wedstrijd Zeeland-Limburg gespeeld. Na de eerste wedstrijd in 1995 in het kader van het zeventigjarig jubileum van de PZDB en de wedstrijd Limburg- Zeeland in 1996 in het kader van hetzestigjarig bestaan van de PLD werd be sloten deze wedstrijd voort te zetten als een jaarlijks terugkerende ontmoe ting. Van beide provincies zullen 25 spelers aantreden, onderwieArjo Kou semaker en Aart Walraven namens Zeeland. Daarnaast wordt er door een tiental Zeeuwse en Limburgse pupillen een sneldamtoernooi gespeeld. De wedstrijd wordt afgewerkt in het Dorpshuis te 's-Gravenpolder, aanvang 12.00 uur. Kleiduivenschieten Trap- en skeetwedstrijd: Op het jachtschietcentrum Midden-Zeeland te 's- Heer Arendskerke wordt morgen (zaterdag) een trap- en skeetwedstrijd over 100 kleiduiven verschoten. Voor de wedstrijd is de voorinschrijving reeds gesloten. Motorsport Cross Vlissingen: Het wordt een druk weekeinde voor de Zeeuwse motor crossers. Het begint morgen, zaterdag, op het circuit van de MSV De Uitlaat waar twee wedstrijden worden verreden. Naast de wedstrijden voor het kampioenschap van de Vlissingse vereniging wordt er ook gestreden door Brabantse en Zeeuwse rijders die aantreden in de competitie voor de West- Brabant Cup. Aan de start komen de klassen 60/80cc jeugd, 125cc junioren voor in de plaats komen", zegt Folmer. „Van Kouteren speelt gewoon een spelletje. Door de speelwijze van AZW verwacht ik zeker geen goede wedstrijd. In de derde klasse A is het af wachten geblazen voor Terneu- zense Boys, dat afgelopen zater dag niet verder kwam dan een minimale 1-0 uitzege op WIK op Kerkwerve, na een eerdere re mise tegen Bevelanders. WIK- coach Peter van Poortvliet gaf na het verlies tegen de Zeeuws- Vlamingen aan dat de Bevelan ders een allerminst eenvoudig partijtje kunnen verwachten. WIK, zo zei hij, heeft namelijk nog een appeltje te schillen met de formatie van Cees Bastiaan- se, die WIK eerder dit seizoen van een periodetitel afhield. Bastiaanse vond die stelling overdreven. „Ik kreeg niet de in druk dat dat destijds nou zo'n vervelende wedstrijd was, on danks het nadelige resultaat voor WIK." Raar jaar De Kruiningse oefenmeester maakt zich meer zorgen over zijn eigen selectie. „We hebben een raar jaar achter de rug, met pieken en dalen en veel blessu res", zegt Bastiaanse, die na een 'tropenjaar' bij Bevelanders, een jaartje stoom gaat afblazen. „De meeste spelers van mijn se lectie lopen op de toppen van hun tenen. We trainen momen teel vrij relaxed; ik zet geen ex tra druk op mensen die moe zijn. Bij Bevelanders is het trouwens geen kwestie van moeten. Alles mag, niets moet." De winnaar van de nacompeti tie van de derde klasse A moet vervolgens aantreden tegen de triomfator van de derde klasse B. SPS heeft in die klasse de bes te papieren; de club uit Poort vliet heeft aan een gelijkspel za terdag bij BVC in Oosterhout genoeg om voor een beslissings duel in aanmerking te komen. „We gaan ervan uit dat we het zaterdag halen", zegt coach Meino Dam, ondanks twee eer dere competitienederlagen te gen BVC. De scheidende coach denkt dat zijn manschappen in de tweede klasse geen gek figuur zouden slaan, maar plaats daarbij wel een kanttekening. „In de groep is sprake van tweespalt. Er zijn twee kampen. De nieuwe trai ner zal eerst alle neuzen in de zelfde richting moeten krijgen. In de vierde klasse A treedt Apollo zaterdag aan bij ZPR '84 uit Bergen op Zoom. In de eerste wedstrijd om promotie speelde de club uit 's-Gravenpolder thuis gelijk tegen Nieuwland (2- 2). Op pinkstermaandag valt op het veld van Nieuwland de be slissing. In de zesde klasse A gaan de Noormannen in de tweede na- competitie-wedstrijd op bezoek bij Zeeland Sport, na een eerde re pimtendeling bij Biervliet. In de zesde klasse B is de confron tatie tussen RIA W en Vosmeer beslissend. Bij een gelijkspel is RIA Wreeds spekkoper. Programma pinkstermaandag, tenzij anders vermeld: Tweede klasse, na competitie voor promotie: Goes-Longa. Derde klasse, nacompetitie voor promotie: Middelburg-RCS. Vierde klasse, nacompetitie voor promotie: Breskens-Sluiskil. Vijfde klasse A, nacompetitie voor promotie: Zeelandia- Hontenisse (17 mei, 17.00 uur). Vijfde klasse B, nacompetitie voor promo tie: OSS-Corn Boys. Zesde klasse A, nacompetitie voor promotie: Zeeland Sport-Biervliet (17 mei, 14.30) en Noormannen-Zeeland Sport. Zesde klas se B, nacompetitie voor promotie: Ria-Vosmeer. Nacompetitie voor degra datie: Alliance-Veerse Boys. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. en senioren, 250cc junioren en senioren, superklasse en debutanten/veteranen. Altijd-prijs-cross Wemeldinge: Maandag, tweede pinksterdag, organiseert de Mc de Sproeier in Wemeldinge de altijd-prijs-motorcross, wedstrijden waar voor iedere deelnemer een prijs beschikbaar is. Aan de start komen hier de klassen 60/80cc jeugd, 125ccen de superklasse. Beide dagen begin nen de trainingen om 10.30 uur, de wedstrijden vangen aan om 12.30 uur. Paardensport Concours hippiquete Axel. De Landelijke Rijvereniging Oranjeruiters en ponyclub De Kleppertjes uit Axel houdt maandag (Tweede Pinksterdag) op het hippisch sportterrein aan de Sportlaan 1 in Axel een internationaal con cours hippique voor paarden en pony's. Programma: 08.30 uur: springen paarden B (hoofdring); 08.30 uur: springen pony's B (bijring); 09.00 uur: Aanvang individuele dressuur voor alle klassen; 09.00 uur: springen pony's L (bijring); 09.00 uur: springen paarden L (hoofdring); 12.30 uur: springen pony's M (bijring); 12.30 uur: springen paarden M (hoofdring); 13.15 uur: springen pony's Z (bijring); 14.00 uur: parade; 15.00 uur: Hongaarse Post (Koudbloeds van stallen Brooymans); 15.10 uur: spektakelrijden vierspan nen door de Vosserijders; 15.20 uur: springen paarden klasseZ (hoofdring); 16.20 uur: optreden Vosserijders; 16.30 uur: springen paarden klasse ZZ (hoofdring) 16.45 uur: koudbloedrace Nederland-België; 15.00 uur: dres suur vier- en achttallen; 16.00 tot 17.00 uur: ponyrijden voor kinderen. Rugby Vriendschappelijke wedstrijd: Vanavond (Vrijdag) speelt Tovaal op sport park Het Schenge in Goes tegen Iscor Technicon uit de Zuid-Afrikaanse hoofdstad Pretoria. De kick-off is om 19.30 uur. Voetbaltoernooien IJzendijke: voetbalvereniging IJzendijke houdt het traditionele Pinkster- toernooi. Zondag komen de standaardteams van Aardenburg, Hoofdplaat, Philippine, Terneuzen en de organiserende vereniging IJzendijke in actie. Het toernooi begint om 12.00 uur. Zaterdag spelen de lagere elftallen van Cadzand, Lewedorpse Boys, Terneuzen en IJzendijke. Dit toernooi begint om 12.30 uur. Maandag komen de recreatieve ploegen vanaf 13.15 uur in actie. Koewacht: de jeugdafdeling van de voetbalvereniging Koewacht houdt za terdag (morgen) en maandag het internationale Willy Martens jeugdtoer- nooi. In totaal komen 52 teams beide dagen in actie. Zaterdag wordt om 09.00 uurbegonnen met de E-en F-pupillen. 's Middags wordt hettoernooi vervolgd met de D-pupillen voor zeventallen. Maandag zijn de D-pupillen (om 09.00 uur) aan de beurt. De B-en C-junioren sluiten hettoernooi af. De deelnemende verenigingen: Clinge, RIA W.,Terneuzen, Hulsterloo, Vogel waarde, Hoofdplaat, Kruiningen, Hontenisse, Graauw, Zaamslag, HVV'24, Zeeland Sport, Oostburg, Middelburg, S.K. Overmere (B), F.C. Moerbeke (B), Breskens, Axel, Zeelandia, Dauwendaele, Koewacht. Volleybal Nacompetitie om een plaats in de tweede divisie mannen: Ekspalvo 2- VVS'92 (14.30 uur). Bekerfinale, distrikt 17: Kwiek tekent morgen (zaterdag) voorde organisa tie van de bekerfinales van het Distrikt 17. De wedstrijden beginnen om 09.00 uur (jeugd). De seniorenfinales: 16.00 uur: Volley Voorne-WIK/Univé (vrouwen); 18.00 uur: Alcom/Capelle3-Vollido. De wedstrijden worden ge speeld in sporthal De vangerte Bruinisse. Run-bike-run Wielrennen Pinksterwedstrijden: De atletiekvereniging RKHAV houdt op tweede Pink sterdag in Hulst haar traditionele atletiekwedstrijden. De wedstrijden be ginnen om 11.30 uuropdesintelbaan van het Gemeentelijk Sportpark aan de Tabakstraat te Hulst. Run bike run, Terneuzen: De ROC Westerschelde houdt woensdag 21 mei in Terneuzen een run bike run. De deelnemers kunnen individueel of als duo kiezen uit 1.5 kilometer/12 kilometer fietsen/1.5 kilometer, 3 kilometer lopen/20 kilometer fietsen/1.5 kilometer lopen of 6.4 kilometer lopen/32 ki lometer fietsen/1.5 kilometer lopen. De start is om 18.45 uur in de Koegors- polder. Inschrijven vanaf 17.30 uur in de hal van ROC Westerschelde aan de Zeldenrustlaan 4te Terneuzen. Schaken Open Middelburgse jeugdkampioenschappen: Vandaag (vrijdag) staat de eerste ronde op het programma van de open Middelburgse jeugdkampi oenschappen schaken. Er wordt gespeeld volgens het Zwitserse systeem en er zijn zeven ronden. Naast vanavond wordt er gespeeld op 23 en 30 mei; 6,13,20 en 27 juni. De wedstrijden worden gehouden in De Schakel aan de Bachtensteene en beginnen om 18.30 uur. Ronde van Sluis: Morgen, zaterdag, wordt de dertigste uitgave van de Wie lerronde van Sluis verreden. Er is startgelegenheid voor elite en neo-ama- teurs. De start is om 18.30 uur; afstand 90 kilometer. Districtskampioenschap: In 's-Heer Abtskerke wordt maandag (tweede pinksterdag) het districtskampioenschap gehouden. Voor de amateurs en cyclosportieven is het een officiëel kampioenschap; de trimmers rijden een officieus kampioenschap. Programma: 12.00 uur B-trimmers, 12.01 uur C- trimmers, 14.30 uur neo en elite-amateurs, 14.32 uur cyclosportieven en A- trimmers. Ronde van Axel: Dinsdag wordt de traditionele Pinksterkermïskoers van Axel verreden. Vanaf 17.00 uur zijn er dikke bandenwedstrijden voor de jeugd. De elite en neo-amateurs vertrekken om 19.00 uur voor een wed strijd over 80 kilometer. Ronde van IJzendijke: Dinsdag worden er in IJzendijke wedstrijden voor trimmers en cyclosportieven gehouden. Om 19.00 uur gaan de A-trimmers en cyclosportieven van start (afstand 90 kilometer) en om 19.02 uur de B en C-trimmers (afstand 60 kilometer). Snooker Zaalvoetbaltoernooi ZK voor koppels: Vandaag (vrijdag) en morgen (zaterdag) wordt in het snooker- en biljartcentrum aan de Rimmelandstraat te Goes het Zeeuws kampioenschap snooker voor koppels gehouden. De finales worden zater dagavond afgewerkt. Tafeltennis Vanavond, vrijdag, worden in Matchpoint '82, het clubgebouw van ttv Ar- nemuiden, de halve finales van het toernooi om de Hackenberg Cup ge speeld. Zestien spelers, onder wie titelverdediger Alex Krappen, gaan pro beren zich te plaatsen voor de finale (achtkamp), die op vrijdag 23 mei wordt afgewerkt. De wedstrijden beginnen vanavond om 19.30 uur. Tennis Zaterdag. Districtscompetitie. Mannenteams,hoofdklasse: 't Halve Maan tje 1-MLTC 1, Duiveland 1-Kruiningen 1, Game '78 1—Sluiskil 1, Souburg 1-De Eikenhof 1. Eerste klasse A: Yerseke 1-De Bru-tèn 1, De Schelde 1-Ovezande 1, Souburg 2-Animo 1, MLTC 2-Philten 1. Eerste klasse B: De Boskreek 1 -Westerschouwen 1Slagvast 1 -De Ruucstoppelen 1Zierikzee l-'t Halve Maantje 1, Kapelle 1-Smash 1. Jeugdkampioenschappen: Van zaterdag tot en met maandag worden op het tennispark aan de Grevelingenstraat te Zierikzee de Zeeuwse junioren kampioenschappen gehouden. Erwordt gespeeld in de categorieën t/m 10, t/m 12,t/m 14 en t/m 16 jaar. De Gemeente Terneuzen houdt vandaag (vrijdag) in Terneuzen het dertien de KWS-zaalvoetbaltoernooi. Inde sporthal'tZwaantje zullen de teams van KeesMechïelsen, Maas Afbouw, HKC, gemeente Axel, Primus Pluijm, Sons Daughters, Zvk Orga (B) en de organiserende vereniging Gemeente Ter neuzen (winnaar vorig jaar) strijden om de wisselbeker. De teams zijn on derverdeeld in twee poules. De poule-winnaars strijden om de eerste plaats, terwijl de rest voor de overige plaatsen speelt. De eerste wedstrijd begint om 18.45 uur. Hettoernooi eindigt omstreeks 23.15 uur. Trimlopen Krabbeloop: De atletiekvereniging Scheldesport houdt vanavond (vrijdag) de Krabbeloop in Hoofdplaat. De trimmers kunnen van startom 19.30 uur in de Deltastraatte Hoofdplaat voor 2 kilometer, 4.5 kilometer of 8.6 kilometer. Baantrimloop: De atletiekvereniging Scheldesport houdt woensdagavond op het Zuidersportpark in Terneuzen een baantrimloop. De trimmers kun nen kiezen voor 3 kilometer of 5 kilometer. De eerste start is om 19.00 uur, van onze sportredactie BUNNIK - Bondscoach Jan Hof heeft zes debutanten opgeno men in de achttien leden tellen de selectie van de korfbalploeg voor de Wörld Games, in augus tus in Lahti in Finland. De zes zijn Janette de Vries (SCO), Susan van Oosten (PKC) Wendy Giezen (Ready) en de mannen Niebeek (Vada'25), Si mons (PKC) en Van Brenk (Dal- to). Uiteraard is ook de korfbal ler van het jaar. Dennis Voshart uit Scharendijke, geselecteerd. Op de World Games werkt Oranje een zeslandentoernooi af met België. Portugal, Duits land, Taiwan en Australië. De finale - vrijwel zeker tegen Bel gië - staat gepland voor 17 au gustus. De selectie, vrouwen: Smits (DOS'46), Brandt, Riet (Deetos), Abbenhuis (Die Haghe), Bijlsma (Oost-Arnhem), De Vries (SCOO, Huitema (Blauw-Wit), Van Oosten (PKC) en Giezen (Ready). Mannen: Voshart (Deetos), Poelstra, Vlietstra (Nic), Huizebosch (DOS'46), Dik, Middelhoek (Baluw-Wit). Niebeek (Vada'25), Simons (PKC), Van Brenk -(Da Ito). ANP van onze verslaggever Michel Brands VLISSINGEN - Trainer Ron Schrier rekent absoluut nergens op wat betreft de kansen op lijfsbehoud van Veere. Zaterdag moet er in Katwijk gewonnen en vervolgens moet Heerjansdam thuis onderuit gaan tegen AS- WH. Pas dan zijn er mogelijkhe den voor de Bevelandse club. „Het enige wat we kunnen doen is ons best. Zaterdag om kwart voor vijf weten we meer." Schrier is te spreken over hoe zijn team zich de laatste weken manifesteert. Met vier wedstrij den voor het einde stond zijn formatie op elf punten en gaven de critici geen knip meer voor de kansen van Veere. Drie duels la ter, met de laatste competitie wedstrijd tegen Katwijk op de rol, is zijn ploeg met achttien punten nog altijd in de race. Vo rige week haalde Veere nog uit tegen ASWH (5-0), dat zaterdag op bezoek gaat bij Heerjans dam. Schrier: „We hebben het nog aardig lang volgehouden. Het is hopen op de rivaliteit tussen ASWH en Heerjansdam en dat de sportieve plicht wil vervul len. We gaan nog altijd van uit dat we volgend jaar in de eerste- klasse spelen. De sfeer lijdt er trouwens helemaal niet onder. We zijn een echte vriendenploeg aan het worden. Dat blijkt we uit het feit dat bijna iedereen blijft." Niets te winnen Schrier zegt te waken voor een furieuze start van Katwijk. Inj de thuiswedstrijd keek zijn ploeg medio maart per slot van rekening al na tien minuten te gen een 2-0 achterstand aan. „Het is afwachten wat Katwijk nog van plan is op de laatste speeldag. Zij hebben niets meer te winnen en niets meer te ver liezen. En kunnen vrijuit spelen Wij niet." De Middelburgse oe fenmeester verwacht geen be roep te kunnen doen op Mike Butdie tegen ASWH zijn vierde gele kaart incasseerde. Midden velder Marcel Koole is zijn lies blessure nog steeds niet te bo ven. Kloetinge, vorige week gede- gradeert uit de hoofdklasse A speelt in de laatste wedstrijd van het seizoen thuis tegen Quick Boys uit Katwijk. Hoek speelt tevens op eigen veld. De wedstrijd tegen de Kozakken Boys uit Werkendam is laatste wedstrijd van de Zeeuws-Vla mingen onder leiding van de scheidende Belgische oefen meester Johan Ballegeer. Cees Houtepen leidt de training van Middelburg. „Ik ga er in elk geval niet vanuit dat het gemakkelijk wordt tegen RCS." foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie KOBLENZ - Maritza op 't Hof van AV'56 is de enige Zeeuwse vertegenwoordigster in het atletiekteam van Zuid-Neder land dat zondag in het Duitse Koblenz aantreed voor een se- mi-interland. Zuid-Nederland gaat de strijd aan tegen teams uit Rijnland, Luxemburg, Saarland, en Vlaanderen. Maritza op 't Hof komt in de ring voor kogelstoten en discuswerpen, waarmee ze tot de top van Nederland behoort. Clubgenoot Erwin Simpelaar laat deze wedstrijd aan zich voorbij gaan: „Deze wedstrijd kost me drie trainingsdagen. Eerste een dag met de bus, dan een wedstrijdje en weer een dag terug met de bus. Ik ben in voorbereiding voor het Euro pees kampioenschap eind juli in Ljubljana en daar kan ik die drie dagen training beter voor gebruiken." Om toch zijn vorm te testen neemt Simpelaar zondag deel aan de Trigallez-record wedstrij den in Hoorn. Het team van Zuid- Nederland staat onder leiding van bondstrainer André Stroo uit Vlissingen. Biljarten Velden (Oos). Grand Prix driebanden BWA. Kwalificaties: Velthuis - Kroner (Oos) 2-0 15-6 15r7/1,111-0,500), Van Manen - Mancini (Ita) 2-0 (15-14 15-7/0,857- 0,617), De Biasi (Ita) - Bekx 2-1 (10-15 15- 10 15-10/0,810-0,760), Goudswaard - Schwarz(Oos) 2-1 (12-1515-715-9/0,560- 0,418). Velthuis, Van Manen, Gouds waard en Bekx (lucky loser) naar hoofd toernooi. Zorgvlied; tweede kal F. de Wilde, Juf ana; derde kal J. Braam, vierde ka hl Krijt, beiden Ons Genoegen. Sportprijsvragen Lucky Ten, 15 mei: 9-10-13-17-24-26 34-35-37-38-39-45-48-50-55-63-66 73-76-77. (onder voorbehoud). Tennis Darts Zeeuwse beker, halve finales: The Triple Players-The Desperados 12-1,11-2,The Arrows 1 - Karolingenburcht 1 5-8, 7-6. Eredivisie: Desperados - Red Lions 7-6, Arrows 2 - Walk Inn 6-7, Kantaria 2 - Karo- ling 1 3-10, Scumbags - Moby Dick 1 7-6, Triple PI. - Kantaria 1 11-2, EMM - DTP 2- 11. Stand: 1. The Triple Players 247, 2. The Arrows 1 228, 3. Karolingenburcht 1 197,4. Kantaria 1 167,5. The Desperados 166,6. DT Pechiney 143,7. The Arrows 2 141,8. The Red Lions 139,9. The Walk Inn 135,10. The Scumbags 128,11. Kantaria 2 112, 12. EMM 83, 13. Moby Dick 1 65. Eerste divisie: Gompy 1 - Roode L. 3-10, Moby Dick 2 - Gompy 2 4-9, Souburg - Gompy3 13-0.Stand: 1.DTSouburg217, 2. Gompy 2 197,3. De Roode Leeuw 196, 4. The Polar Bears 184,5. De Basken 173, 6. De Barbier 157,7. Gompy 1 156,8. Mo by Dick 2 136, 9. Karolingenburcht 2 98, 10. De Westkant 90, 11. De DolleTrollen 69, 12. The Four Flops 61, 13. Gompy 3 Rome, Mannen, 4,4 miljoen gulden. Derde ronde: Berasategui (Spa) - Kafeln kov (Rus/4) 6-3 6-2, Göllner (Dui) - Albs Costa (Spa/116-43-6 6-4, Courier(VStj Rosset (Zwi/15) 7-6 6-3, Corretja (Spa/11 - Moya (Spa/8) 6-4 6-4, Rios (Chl/7) - Lan son (Zwe) 4-6 7-5 6-4, Ivanisevic (Kro/61 Becker (Dui/12) 7-6 6-3, Draper (Aus) Scala (Ita) 7-5 6-2. Kwartfinales: CouriK Rios, Berasategui - Göllner, Ivanisevic Draper, Corretja - Alami/Bruguera. Berlijn. Vrouwen, 1,8 miljoen gulden. Derde ronde: Mary-Joe Fernand-: (VSt/10) - Testud (Fra) 6-2 6-2, Koernikc va (Rus) - Sanchez-Vicario (Spa/5) 3-66 6-3,Novotna (Tsj/2)-Tauziat(Fra)6-06-'. Pierce (Fra/12) - Martinez (Spa/4) 6-2 Coetzer (ZAf/7) - Wiesner (Oos/14) 6-11 1, Appelmans (Bel)-Spirlea (Roe/8)7-6! 66-3, Majoli (Kro/6) - Pizzichini (Ita) 6-it 2. Kwartfinales: Graf - Coetzer, Pierc; Majoli, Koernikova - Mary Joe Ferm: dez. Appelmans - Novotna. Voetbal 43. Schietingen In Heinkenszand hield de vereniging Soranus een schieting op de staande wippen. Er waren 46 schutters. Eerste wip: hoofdvogel M. de Jonge, Soranus 2; eerste zijvogel P. Repkes, Victoria; twee de zijvogel P. Vette, Concordia; derde zij vogel L. de Hond, Soranus 2; eerste kal M. J. Verdonk, Jacoba van Beieren; tweede kal Riet Govers, Victoria. Meeste kleine vogels, acht, Jac Doene, Victoria. Tweede wip: hoofdvogel P. Vette, Con cordia; eerste zijvogel J. van de Guchte, Zorgvlied; tweede zijvogel J. van de Dries, Eensgezindheid; derde zijvogel Jac Doene, Victoria; eerste kal M. J. Ver donk, Jacoba van Beieren; tweede kal B. Rooze, Zorgvlied. Meeste kleine vogels, zeven, G. van Garsel, Soranus 2. In Oudelande hield de vereniging Ons Genoegen een schieting op de staande wippen. Er waren 32 schutters. Eerste wip: eerste hoofdvogel M. de Jonge, Soranus 2; tweede hoofdvogel J. Braam, Ons Genoegen; eerste zijvogel M. Joos- se, Juliana; tweede zijvogel J. Vermeule, Edele Handboog; derde zijvogel L. de Hond, Soranus 2; eerste kal D. Verdonk, Jacoba van Beieren; tweede kal G. van Garsel, Soranus 2; derde kal B. Vermeu le, Zorgvlied. Tweede wip: eerste hoofd vogel P. Kaut, Ons Genoegen; tweede hoofdvogel L. Rentmeester, Willem Teil; eerste zijvogel P. Vette, Concordia; twee de zijvogel D. Verdonk, derde zijvogel M.J. Verdonk, beiden Jacoba van Bei eren; eerste en tweede kal Jac Platschor- re, Zorgvlied. Meeste kleine vogels, ne gen, B. Rooze, Zorgvlied. In Oudelande hield de vereniging Edele Handboog een schieting op de staande wippen. Er waren 31 schutters van tien verenigingen. Eerste wip: eerste hoofd vogel B. Delhez, Concordia; tweede hoofdvogel J. Remijnse, Zorgvlied; eer ste zijvogel L. de Hond, Soranus 2; twee de zijvogel C. Jeremiasse, Zorgvlied; derde zijvogel J. Vermeule, Edele Hand boog; vierde zijvogel J. Joosse, Juliana; eerste kal P. Wagenaar, Ons Genoegen; tweede kal M. Verdonk, Concordia; der de kal L. de Jonge, ADLM; vierde kal G. van Garsel, Soranus 2. Tweede wip: eer ste hoofdvogel J. Rentmeester, Willem Teil; tweede hoofdvogel Jobien de Jon ge, ADLM; eerste zijvogel J. Rentmees ter, Willem Teil; tweede zijvogel E. Maat, derde zijvogel C. Jeremiasse, beiden Zorgvlied; vierde zijvogel J. Rentmees ter Willem Teil; eerste kal J. Remijnse, Italië: Atalanta-Roma 0-4, Cagliari-Fi r rentina 4-1, Inter-Reggiana 3-1, Juve tus-Piacenza 4-1Lazio-Napoli 3-2, Pf ma-Milan 1-1, Perugia-Bologna 5- !e Udinese-Verona 3-0, Vicenza-Sampd jj, ria 1-1. Stand: Juventus 31-62,Pan* 31-56, Inter 31-54, Lazio 31-50, Udine: lu 31-48, Bologna 31-47, Sampdo: Ie 31-46, Vicenza 31-43, Milan 31-42,6 i ma 31-40, Fiorentina 31-40, Atala" 31-39, Napoli 31-37, Cagliari 31-33.P cenza 31-33, Perugia 31-31, Veroy1 31-26, Reggiana 31-19. Reggian Spanje: Tenerife-Atl. Madrid 2-3. u Zwitserland, kampioenscompetitïeT sel-Neuchatel 1-3, Grasshopper-ZuR 1-1, Lausarine-Aarau 2-0, St. Gallen-S; 3! 0-1. Stand aan kop: Neuchatel 11-' Sion 11-40, Grasshopper 11-39, LauS ne 11-39. Wielrennen Ronde van Asturië. Derde etappe, Ov Llanes: 1. Raimondi (Ita) 176 km1 4.02.43 (43,508 km/u), 2. Pieri (Ita). 3.5 J levens (Ned), 4. Fidanza (Ita), 5. ZaK A (Ita), 6. Korolev (Oek), 7. F. Guidi (Ita).S Garcia (Spa), 9. Arazzi (Ita). 10. Fl (Spa), 37. Voskamp, 122. De Koning. Dubbeldam. Klassement: 1.0lano(S( 8.28.51, 2. Escartin (Spa) 0.06,3. Clavi (Spa) 0.21, 4. Diaz (Spa), 5. Hambur? (Den), 6. Jimenez (Spa) 0.25,7. Urialf 0.32, 8. Benitez (Spa) 0.34, 9. Romit. (Zwi) 0.35, 10. Perez (Spa) 0.40, 35. Vc a kamp 2.10, 116. Blijlevens 11.18,125: Koning 11.49,129. Dubbeldam 12.08. BARCELONA - Jose Nunez, voorzitter van Barcelona, hef Bobby Robson gisteren gep' zen voor het veroveren v Europa Cup n. Hij beschuldigde de media van de Engelse trainer ond druk te hebben gezet. „Robsf heeft veel problemen gehs maar ik heb hem altijd SU steund. Hij is altijd beleefds j, bleven. Met hem heb ik nocj^ problemen gehad." RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 26