Vernieuwde Zuidstraat is te smal Scouting opent vragenloket PZC Het Spahr van der Hoek-gevoel zeeland 15 Wegversmalling leidt tot opstoppingen in Westkapelle Wijkraad in conflict met Hulst De BDVAG g fietswinkel. UMB aBi ugt. Studie naar klimaat stadskantoor Bezigheid voor werklozen Borsele Helft motorfietsen niet in orde Grafmonument overgedragen Reeks autokraken opgelost weekenddiensten Diefstal videorecorder uit woning Visfuiken gestolen uit watergang Accountant moet weg uit Goese Poelcenter vrijdag 16 mei 1997 van onze verslaggeefster Edith Ramakers WESTKAPELLE - Een week nadat de Zuidstraat in Westka pelle weer is opengesteld voor verkeer, zijn er al tekortkomin- j gen aan het licht gekomen. De versmalling van de belangrijke verbindingsweg leidt tot op stoppingen en heeft al enkele gebroken auto- en busspiegels opgeleverd. Of de verkeerssitu atie door de renovatie veiliger is geworden, is nog onbekend. Wethouder J. Houmes verwacht desondanks dat weggebruikers na een gewenningsperiode met de nieuwe situatie leren om gaan. Het streekvervoer van de ZWN-groep voorspelt echter dat er veel problemen in het drukke zomerseizoen ontstaan als wegverbreding uitblijft. Over een lengte van ongeveer honderd meter is de Zuidstraat versmald tot 5.40 meter. Op de nauwe weg mag maximaal 30 kilometer per uur worden gere den. Sneller rijden is ontmoe digd. Van twee elkaar passeren de automobilisten van luxe VLISSINGEN Opbrengst - De actie 'Zwemmen voor UNICEF in het Sportfond- senbad in Vlissingen heeft 12.467.05 gulden opgeleverd. De actie vond plaats tijdens de Nationale Zwemvierdaagse, van 21 tot en met 25 april. De opbrengst gaat naar het UNI- CEF-project 'ondervoeding'. auto's wordt stuurmanskunst verlangd. En reden bussen vroe ger voor de halteplaatsen bij de Markt, helemaal van de weg af, in de nieuwe situatie blijven ze gedeeltelijk op de weg staan. Het verkeer wordt automatisch opgehouden. „Maar een neven effect is dat de doorgang ge blokkeerd wordt. Komt er een bus of vrachtwagen in tegen overgestelde richting, dan zul len de chauffeurs eerst de spie gels in moeten klappen. Een bus is 2.50 meter breed. De spiegels wijken ongeveer 20 centimeter uit. Dus is het passen en meten", zegt A Blom, procésmanager van de ZWN-groep. Eén bus is al teruggekeerd met schade. Blom verwacht dat er meer volgen. Met enkele chauf feurs deelt hij de vrees dat zeker in de drukke periode, als er ook veel caravans en campers door de Zuidstraat rijden, passagiers door opstoppingen weieens aansluitingen kunnen missen. Het iets breder maken van de weg, bijvoorbeeld door van de brede trottoirs een gedeelte af te snoepen, zal veel oplossen. Wethouder J. Houmes van de gemeente Veere verwacht stag naties in de zomerperiode. Ze ker als ook nog ondernemers voor de deur langdurig laden en lossen. „Dat leidt misschien bij chauffeurs tot ergernis. Maar het is een keuze geweest van het college van de voormalige ge meente Westkapelle. De plan nen voor de her inrichting van de Markt zijn ook ontwikkeld om een verkeersveilige situatie te krijgen. Er is daarover overlegd - en er volgen meer besprekin gen - met de politie en andere ambtenaren. Ik sta er achter, maar het is nog te vi'oeg om op effectiviteit te beoordelen." De snelle rit door de kern behoort volgens Houmes tot de verleden tijd. Bij de fietser, die de auto lang achter zich voelt, kan des ondanks een opgejaagd gevoel blijven ontstaan. „Ook dat is wennen. Dat een weg te smal is, is te gemakkelijk gezegd. Vroe ger werd er te pas en te onpas ge passeerd. We zullen nog even af moeten wachten." De vernieuwde Zuidstraat in Westkapelle is een stuk smaller geworden, zo smal zelfs dat passerende auto's moeite hebben elkaar ni et te ra ken. foto Ruben Oreel Advertentie f!\lu die m examens nog.) van onze verslaggever HULST - Het botert niet tussen het Hulster gemeentebestuur en de wijkraad Hulst-Zuid. De wijkraad verwijt het dagelijks bestuur en de Hulster raadsle den dat door een gebrekkige communicatie tussen bestuur en wijkbewoners de raad van Hulst-Zuid bijna volledig haar draagvlak verloren heeft. De wijkraad formuleerde de voorbije drie jaar een keur aan wensen uit de wijk, presenteer de die aan het college, maar con stateert nu dat eigenlijk nog niets is verwezenlijkt. „We rea liseren ons terdege dat in ver band met de beschikbare mid delen niet alle wensen direct worden uitgevoerd. Echter een aantal kleine wensen had ons insziens wel kunnen worden uitgevoerd. Er wordt door de gemeente geen duidelijkheid gegeven op het al dan niet kun nen of willen realiseren van on ze wensen", schrijft het bestuur van de raad aan de gemeente raad. De gebrekkige communicatie is meermalen onderwerp van ge sprek geweest, maar deson danks is er niets veranderd. Al leen met de Hulster ambtenaar E. de Deckere valt volgens de wijkraad Hulst-Zuid te praten. Met bestuurlijke verantwoor delijken niet. Het gevolg is dat de wijkraad in de eigen buurt door flink wat bewoners niet meer seriues genomen wordt. Het bestuur hoopt dat er verbe tering optreedt in de relatie met de gemeente. Blijft een verbete ring achterwege, dan zal het wijkraadbestuur voorstellen om het orgaan tijdens de eerste vergadering van het volgend kalenderjaar op te heffen. GOES - Er komt opnieuw een onderzoek naar de klimaatbe heersing in het Goese stadskantoor. Het college heeft een bu reau daartoe opdracht gegeven. De wisselende en soms zeer hoog oplopende temperaturen vormen al jaren een bron van zorg en ergernis. De ene ambtenaar moet een extra trui aan trekken, teiwijl de ander zit te zweten. Als de zon zijn best doet loopt het kwik in sommige kamers in het voorjaar al op tot dertig graden. Dat is het gevolg van het feit dat destijds bij de bouw van het stadskantoor is bezuinigd op een goede kli maatbeheersing. Voorzitter J. W. Schipper van de Onderne mingsraad hoopt dat het college van B en W dit keer ook daad werkelijk geld zal uittrekken voor verbeteringen. HEINKENSZAND - De gemeente Borsele heeft toestemming van het Ministerie van Sociale Zaken voor het opzetten van een werkgelegenheidsproject. Het experiment is bedoeld om langdurig werklozen arbeidsritme en/of een maatschappelijk nuttige bezigheid te bieden. Het gaat dan met name om men sen die lang geen betaalde baan hebben gehad en daar ook geen zicht op hebben. Borsele wil uit deze groep werklozen onder meer een onderhoudsploeg voor de speeltuinen in de gemeente samenstellen. Andere mogelijkheden om mensen een bezigheid te bieden zijn het rondbrengen van wanne maaltijden voor ouderen of de activiteiten van de Stoomtrein Goes-Borsele ondersteunen. GOES - Bij een keuring van 106 motorfietsen in het gebied rondom De Oosterschelde bleek bijna de helft niet te voldoen aan de wettelijke eisen. Het ging om in totaal 49 ondeugdelij ke tweewielers. De politie verrichtte de afgelopen twee maan den geluidsmetingen en technische keuringen in Kapelle, Scherpenisse, Rilland-Bath, Kats en Zierikzee. De lawaai-overlast van de voertuigen liep uiteen van drie tot twaalf decibel. Een motor mag gemiddeld 95 decibel aan ge luid produceren. Andere technische gebreken die de politie constateerde hadden te maken met banden, remmen en ken tekenplaten. Dertig motorfietsen moesten terugkomen voor een herkeuring. MIDDELBURG - Leerlingen van groep 8 van de Franciscus- school in Middelburg hebben donderdagmorgen het door hen geadopteerde grafmonument overgedragen aan groep 7. De ovei'dracht is een jaarlijkse plechtigheid bij het grafmonu ment op de rooms-katholieke begraafplaats aan de Walcher- seweg te Middelburg. Twee leerlingen van groep 8 geven een krans door aan de leerlingen van groep 7 die deze vervolgens bij het graf leggen. „Vandaag gebeurde iets heel indrukwekkends", vertelde di recteur van de Franciscusschool, Rinus Voet na de over dracht. „Na de toespraak van de groepsleerkracht vroeg een oudere dame het woord. Zij vertelde dat ze pas sinds drie jaar weet dat haar zusje op de begraafplaats ligt. Het meisje was nog maar vijf jaar oud toen ze stierf. Ze vertelde het met veel emotie." GOES - Een 35-jarige inwoner van Sint Willebrord en een 37- jarige inwoner van Hoogerheidezijn eerder deze week in Sint Willebrord aangehouden op verdenking van zes auto-inbra ken gepleegd in Yerseke, Wemeldinge en Krabbendijke. Ook zouden zij twee keer hebben getankt zonder te betalen. Dat gebeurde in Temeuzen en Oude Tonge. De schade plus de waarde van de gestolen goederen bedraagt in totaal ongeveer tien mille. Van de gestolen waar is niets teruggevonden. 17,18 en 19 mei 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, (0118)412950. zon. 0.00-24.00 uur: P.B.A. Crama, Hogeweg 107, tel. (0118) 413459. maa. 0.00-24.00 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandys- traat 6, tel. (0118) 465498. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: A.P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: F. J. Heere, J. H. Huyssenstraat 15, Middelburg, tel. (0118) 639933. zon. 23.00 uur-maa. 23.00 uur: VLISSINGEN - De bewoners van een woning aan de Segeer- straat in Middelburg moeten het smds woensdagnacht zonder vi deorecorder stellen. Die is bij een inbraak meegenomen. Er was geen braakschade. Uit een woning aan de Nieuwe Vlis- Singseweg in Vlissingen zijn diezelfde nacht bankbeschei- den meegenomen. Hoe de da ders binnengekomen zijn, is nog niet bekend. VLISSINGEN - Uit de water gang aan de Bergweg in Vlissin gen zijn tussen zondag 4 mei en afgelopen woensdag een aantal enkelvoudige visfuiken gesto len. De inhoud van de fuiken is waarschijnlijk ook meegeno men. De waarde van de buit wordt geschat op ruim zeshon derd gulden. VLISSINGEN A. P. Bruynzeel, Herengracht68, tel. (0118)639933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid, Souburg, Nieuwland en Arne- muiden, zat. 0.00-24.00 uur: H.J. Roelofsen, Pr. Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. (0118) 601308. zon. 0.00-24.00 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Ritthem, tel. (0118) 461630. maa. 0.00-24.00 uur: De dienstdoende arts is te bereiken via tel.nr. (0118-)627664.Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Domburg, Aagtekerke, Westkapel le, Meliskerke, Zoutelande, Koude- kerke en Biggekerke, vrij. 18.00- zon. 12.00 uur: P. K. Noorlander, Middelburgse straat 94, Koudekerke, tel. (0118) 551231. zon. 12.00-maa. 24.00 uur: A.A. v.d. Male, Duinweg 59, Zoute lande, tel. (0118) 561282. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bouwense en Stutterheim), vrij. 18.00-din. 08.00: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. (0118) 552190. Tandartsen: Walcheren: G. H. P. J. Miljoen, Eemstraat 3, Oost-Souburg, tel. (0118) 461530. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Patiënten tandarts P. van Malland: praktijknummer bellen. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-din. 09.00 uur: H. Hament, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 20.00-maa. 20.00 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: A. Ruys, Stadsschuur 1, Middel burg, tel. (0118) 613118. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00- 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33a te Oost kapelle, landbouwhuisdieren tel. (0118) 581443, gezelschapsdieren tel. (0118) 582985. Dierenarts A. Meijns: Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. (0118) 593060. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Apotheken: Thuiszorg: De nieuwe burgemeester van Middelburg L. H. B. Spahr van der Hoek was donderdag even in de hoofdstad voor nadere kennistna- king, waarbij hij onder meer de weekmarkt bezocht. foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster Edith Ramakers MIDDELBURG - De nieuwe burgemeester van Middelburg mr. L. H. B, Spahr van der Hoek maakte donderdag ken nis met het voltallige college, het Managementteam en het warm kloppend centrum van de Zeeuwse hoofdstad. Die in druk maakte de Middelburgse binnenstad op de een week ge leden gekozen opvolger van mr. D. C. Burgers. „Het was aardig om hier voor de eerste keer officieel te arriveren tij dens de weekmarkt. Elke markt moet levendig zijn, deze is dat in elk geval." Direct nadat in januari de sol licitatieprocedure begon, liet Spahr van der Hoek (50) er geen twijfel over bestaan bur gemeester van Middelburg te willen worden. „Ik ging direct op oorlogspad. Voor deze stad wilde ik alles op alles zetten. Ik heb geen foute inschatting ge maakt. Vandaag heb ik goed om me heen gekeken en ik ver wacht hier op mijn plaats te zijn. Op 31 mei kan het echte werk beginnen." Dat het een stad is met een be langrijke regionale voorzie ning en een boeiende historie, wist Spahr van der Hoek al. Hij ontdekte jaren geleden de Walcherse kust tijdens enkele zomervakanties. „Uitstapjes naar Middelburg stonden al tijd op het programma.Toen ik hier vanmiddag weer rond liep, kwam het goede gevoel weer terug als een vertrouwd beeld op mijn netvlies." Spahr van der Hoek, getrouwd en vader van vier kinderen, is dertien jaar burgemeester van het Drentse Coevorden ge weest. Hij neemt met weemoed afscheid van zijn collega's, vriendenkring en zijn werk. „In dertien jaar bouw je een band op. We hebben het daar naar onze zin gehad. Maar tot op heden hebben we overal goed kunnen wennen. Waar we zijn, zijn we happy." Middelburg: Stromenwijk -'t Zand, Maasstraat 56, tel. (0118) 635565. Vlissingen: Apotheek Paauwenburg, Drees- straat 2a, tel. (0118) 470717. Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverple ging en uitleen verpleegartikelen, tel. 06-53863677. van onze verslaggever GOES - ABAB Accountants moet zijn nagelnieuwe kantoor in het Goese Poelcenter op ter mijn verlaten. De gemeente Goes dwingt ABAB daartoe om dat de kantoorfunctie in strijd is met het bestemmingsplan be drijventerrein Poel II. Het ac countantskantoor krijgt wel royaal de tijd om uit te zien naar een ander pand. Zowel ABAB- directeur F. Weemaes als wet houder C. Linssen wijten de 'pijnlijke kwestie' aan onjuiste voorlichting van de Middel- burgse makelaardij Zwolle, die het accountantskantoor een plaats aanbood in het bedrijfs verzamelgebouw. Het Goese college van B en W is niet van plan de hand over het hart te strijken. ABAB mag niet in het Poelcenter blijven. „Als we dat toestaan, halen we ons planologisch beleid onderuit. Het zou een precedent schep pen", verklaart wethouder Linssen. ABAB Accountants, met 35 vestigingen in Zuid-Ne derland, was eerst aan de Goese Naereboutstraat gevestigd, maar had door groei een ruimer en representatiever pand nodig. Makelaardij Zwolle bood een plaats in het Poelcenter aan. Een prima locatie met parkeer ruimte en dicht bij de snelweg, vindt directeur Weemaes. Hij voelt zich echter op het verkeer de been gezet door makelaardij Zwolle. „Deze ruimte is ons als kantoorruimte aangeboden. We zijn misleid door Zwolle's recla me-uitingen aan de wegkant. Bovendien zijn verschillende Brabantse ABAB-vestigingen gevestigd op industrieterreinen en daarom hebben we zelf ook niet stilgestaan bij de planolo gische kant van de zaak. Directeur R. Zwolle van de ge lijknamige makelaardij wilde donderdag geen commentaar geven op de kwestie. van onze verslaggever Maurits Sep MIDDELBURG - De Regio Scouting Zeeland gaat in Mid delburg een centraal loket op zetten waar scoutinggroepen en geïnteresseerde buitenstaan ders terecht kunnen met allerlei vragen over scouting. Deze helpdesk bundelt en stroomlijnt de aanwezige kennis, vaardig heden en deskundigheid onder de vrijwilligers. Scouting Zee land heeft de helpdesk hard nodig om het regiobureau te ontlasten. Door de komende re organisatie van het provinciale jeugd- en jongerenwerk is de komst van een helpdesk even wel nog dringender geworden. Het regiobureau staat namelijk een onzekere toekomst te wach ten. Scouting Zeeland heeft een in grijpende reorganisatie achter de rug. Om de lijnen van de lo kale groepen naar het regiobu reau in Middelburg in te korten, zijn de districten (Walcheren, Zeeuws-Vlaanderen, Ooster schelde) en districtsbesturen af geschaft. Op 1 november 1996 was de Regio Scouting Zeeland een feit. In het vervolg van die reorganisatie past het opzetten van een centraal informatie punt - de helpdesk. Vrijwilligers „Wij veronderstellen dat er veel kennis en ervaring is bij onze vrijwilligers. Niet alleen vanuit scouting, maar ook vanuit werk en opleiding. Ervaring waar de groepen gebruik van kunnen maken", legt Peter de Jong uit. De Jong is de beroepskracht die - in dienst van de provincie - Scouting Zeeland professioneel ondersteunt. Een scoutgroep die bijvoor beeld de accommodatie wil ver bouwen of meer wil weten over fondsenwerving kan die vraag deponeren bij de helpdesk. De vrijwilligers die daar zitten, zoeken in een speciaal aange legd bestand de persoon op die de gewenste informatie kan ver strekken. De deskundige en de scoutgroep worden met elkaar in contact gebracht en na afloop wordt rapport uitgebracht aan de helpdesk. Scouting Zeeland hoopt op die manier de organi satie te verbeteren en het regio bureau te ontlasten. De helpdesk is volgens De Jong nog noodzakelijker geworden door de aanstaande reorganisa tie van het provinciale jeugd- en jongerenwerk. Die moet op I ja nuari 1998 uitmonden in een nieuwe provinciale welzijnsor ganisatie waarin ook De Jong een plaats krijgt toegewezen. Hoe zijn taak eruit gaat zien, weet hij evenwel nog niet en dat zint hem allerminst. „De reor ganisatie moet ertoe leiden dat er efficiënter, zakelijker en goedkoper wordt gewerkt. Maar inhoudelijk is er nog niets duidelijk." Zo bestaat volgens De Jong de kans dat hij een kwart van zijn tijd moet inleve ren voor ander werk, ten koste van scouting. Helpdesk Als dat inderdaad gebeurt, zou de reorganisatie van Scouting Zeeland wel eens voor niets ge weest kunnen zijn, waarschu wen De Jong en vrijwilligster Marjo de Gofiau, die betrokken is bij het opzetten van de help desk. „Als de professionele on dersteuning geheel of gedeelte- Lijk wegvalt, dondert de hele organisatie na twee jaar in el kaar", voorspellen zij. „Dat heeft niks te maken met Scou ting Zeeland zelf, maar dan ra ken we de continuïteit in de or ganisatie kwijt. Natuurlijk is scouting een hechte organisatie, maar vrijwilligers haken nu eenmaal snel af. We hebben het zelfde zien gebeuren in Noord- Brabant. Daar viel de onder steuning ook weg en nu is het er een puinhoop." Diensten Overigens probeert Scouting Nederland op dit moment een deal te sluiten met de provincie, merkt De Jong op. De deal houdt in dat De Jong net als nu al zijn tijd aan scouting kan be steden en dat Scouting Neder land de provincie in ruil daar voor verschillende diensten aanbiedt. Het landelijk bureau geeft on der meer diverse cursussen (over alcohol en drugs, vanda lisme, seksueel misbruik van kinderen) waar de nieuwe wel zijnsorganisatie gebruik van kan maken. Het aanbod is vol gens De Jong nog niet door de provincie geaccepteerd. Scouting Zeeland houdt drie infor matie-avonden over de bedoeling van de helpdesk: op dinsdag 27 mei in het regiobureau in Middelburg, op vrijdag 30 mei in het gebouiv van EOS/Sint Hubertus in Temeuzen en op maandag 9 juni bij de Sint Bema- dettegroep in Goes. De info-avon- den beginnen telkens om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 15