Het gevecht om de ambtsketen PZC Advocaat richt slachting aan onder Franse topindustriëlen PZC Verlamming 1 Vluchtelingen uit Bosnië bang voor Karadzic en Mladic feiten en meningen 2 Roep om meer vrouwelijke burgemeesters en politiek evenwicht leverde weinig op dinsdag 13 mei 1947 dinsdag 13 mei 1997 Nog steeds komt er achterkamertjeswerk aan te pas bij het verdelen van de door de verschillende poli tieke partijen fel begeerde burgemeestersposten. foto Willem Mieras Minister Van Mierlo van Buitenlandse Zakel ziet in de veroordeling van de Bosnische Set - viër Dusko Tadic door het Joegoslavië-Tribti j naai een teken van vooruitgang, zo liet hij dezer dage 1 weten. Het vonnis geeft opheldering over de misdade t die in het voormalig Joegoslavië zijn begaan end wordt gedeeltelijk recht gedaan aan de slachtoffer' stelde hij. Het is waar dat met de berechting van Tadic een funda ment is gelegd voor de vervolging van meerdere oor logsmisdadigers, maar het is zeer twijfelachtig o i daarop ooit het huis zal worden gebouwd van de rechts1 pleging tegen de grote, afwezige schuldigen uit he' vroegere Joegoslavië. Al ruim twee jaar geleden kon digde het in Den Haag zetelende Tribunaal aan dat di toemnalige Bosnisch-Servische leider Radovan Kara die en zijn generaal Ratko Mladic officieel verdach werden van het plegen van volkerenmoord en misdade tegen de menselijkheid. Sinds die uitlating van het oorlogstribunaal is van eni ge doortastenheid door de internationale gemeenscha! geen sprake geweest. De oorlogshandelingen en wreed heden in het gebied hebben vanuit de rest van de wereli niet meer opgeleverd dan gebrek aan overeenstemming en verlamming. Tenslotte heeft de houding van de Ver enigde Naties geen werkelijke oplossing gebracht. He: huidige Bosnië-Herzegovina is een gekunsteld in el kaar gestoken staat die de bevolking geen garantie kan bieden voor blijvende beschutting. Het internationale onvermogen werkelijk orde op za ken te stellen, werkt ook door in de manier waarop wordt g'erageerd op de vaststelling van het tribunaal dat Karadzic en Mladic zich in Den Haag moeten ver antwoorden. De misdadigers lopen rond in het Servi sche deel van Bosnië-Herzegovina, zonder dat wie dar ook een vinger naar hen durft uit te steken. De veroor deling van die ene man Tadic is, hoe terecht ook, tegelij kertijd zeer onbevredigend. De grootste schurken gaar grijnzend huns weegs. Europees commissaris Van den Broek zei dit weekeinde dat Bosnische vluchtelingen die onder meer in Neder land en Duitsland vertoeven, niet kunnen worden te ruggestuurd naar hun land, zolang Karadzic en Mladic niet voor het oorlogstribunaal staan. Dat is een, ethisch gezien, valide opvatting. De vluchtelingen hebben in eigen land - waar dat ook moge zijn - geen zeker be staan zolang misdadigers daar vanuit de tweede linie de gang van zaken controleren. Pragmatisch is de zienswijze van Van den Broek niei De vluchtelingen willen in meerderheid terugkeren naar het land van herkomst maar als zij moeten wach ten tot aan de voorwaarde van de Eurocommissaris is voldaan, kan dat zeer wel betekenen dat zij blijvend in b allings chap verkeren Waarschijnlijk is de opmerking van Van den Broek be doeld als aansporing aan het adres van de internationa le gemeenschap. De geschiedenis geeft weinig aanlei ding tot vertrouwen dat daarop een adequate en rechtvaardige reactie volgt. T Tet kabinet streeft naar een ±1 betere spreiding van de po litieke kleur van burgemeesters en ivil ook meer vrouwen aan het hoofd van de gemeentebe sturen. De benoeming van de PvdA'er Johan Stekelenburg roept de vraag op of er ivel iets terecht komt van dit goede voor nemen. Drie jaar 'paarse' lobby rondom de ambtsketen. door Dineke van der Burg en Leo Roggeveen Elke keer dat minister Dijk stal (WD, binnenlandse za ken) zijn mond opendoet over het burgemeesterschap, pleit hij voor meer vrouwen en een even wichtigere spreiding van posten over de politieke partijen. Dit lukt nauwelijks. Bovendien kunnen deze twee uitgangspun ten willekeurig worden ge bruikt. Neem nu de affaire-Til- burg. Tilburg, van oudsher een CDA- stad, kreeg twee zeer goede mensen op de kandidatenlijst: CDA'er Yvonne van Rooy en PvdA'er Johan Stekelenburg. De vertrouwenscommissie was zeer verdeeld, de kleinst moge lijke meerderheid koos voor Stekelenburg. Na veel wikken en wegen steunde het kabinet deze voordracht, waarmee het argument 'meer vrouwen op burgemeestersposten' voor het gemak maar werd vergeten. Toch lijkt het erop dat Dijkstals woorden niet helemaal aan do vemansoren zijn gericht. Uitge gevens van het ministerie van binnenlandse zaken blijkt dat het aantal vrouwelijke burge meesters heel licht stijgt. In 1993 waren er 64 'burgermoe- ders', in 1997 zijn er 84. Dat be tekent dat bij zo'n vijftien pro cent van de gemeenten nu een vrouw aan het roer staat. Van een stijging van het aantal burgemeesters met een paarse ambtsketen is beperkt sprake. Het CDA heeft nog steeds de grootste groep burgemeesters, hoewel het aantal afneemt. In 1993 bezat deze partij 314 van de ruim 600 gemeenten, nu zijn er 238 CD A-burgemeesters op een totaal van 572 gemeenten. Het verlies ligt voor het grootste gedeelte aan de gemeentelijke herindeling, waardoor er zo'n vijftig minder burgemeesters posten zijn te vergeven. door Cees van der Laan De Bosnische zaakgelas tigde in Den Haag, Jasna Kulic is het volledig met EU- commissaris Van den Broek eens: „Vluchtelingen zullen niet terugkeren naar Bosnië als oorlogsmisdadigers nog vrij rondlopen." Van den Broek zei afgelopen weekeinde dat vluchtelingen niet naar hun land kunnen worden teruggestuurd zo lang de van oorlogsmisdaden verdachte Servische leider Karadzic en zijn militaire kompaan Mladic niet zijn opgepakt en uitgeleverd aan het oorlogstribunaal in Den Haag. Kulic: „Mensen keren niet te rug als deze figuren rond blij ven lopen. Ze zullen nooit naar Servische gebieden van Bosnië teruggaan om daar te gaan wonen. Het wantrou wen jegens Mladic en Karad zic zit diep. Pas als zij zijn gearresteerd kan er over re patriëring worden nage dacht", verklaart de Bosni sche diplomate in haar Haagse residentie. Zij verblijft nu veertien maanden in Nederland maar voelt zich niet echt ingebur gerd. De oorlogsjaren, die ze met haar man en dochter in Sarajevo doorbracht, heb ben haar voor het leven gete kend. Nadat Bosnië in april 1992 uiteenviel, belandde Kulic op het kersverse minis terie van buitenlandse zaken van de mediagenieke Sacir- bey. Zij werd een van zijn ad viseurs en hij wilde haar in Den Haag hebben. „Het liefst was ik in Sarajevo gebleven. Daar ligt mijn hart, daar heb ik de oorlog overleefd," Taak Eén van haar belangrijkste opdrachten is om de bijna 23.000 Bosnische vluchtelin gen in Nederland te stimule ren terug te gaan naar het moederland. Vorig jaar gaf tachtig procent van de vluch telingen aan niet te willen te rugkeren. Ook deden weinig vluchtelingen mee aan de verkiezingen, omdat ze bang waren voor uitwijzing. Kulic bespeurt echter ook veranderingen in de Bosni sche gemeenschap in Neder D66 blijft het ondergeschoven kindje. Had het in 1993 slechts 21 burgemeestersposten, dit jaar betzet de partij er 24. De WD bleef de afgelopen vier j aar redelijk constant op rond de 110 posten, terwijl PvdA in deze pe riode daalde van 163 naar 152. Wel heeft de PvdA bijna de helft van het aantal grote steden in handen. Van de tien grootste steden zijn er zelfs zeven in han den van de PvdA Van een politieke aardverschui ving bij de burgemeesterspos ten is dus vrijwel geen sprake. De vraag is ook in hoeverre de wens vanDijkstal haalbaar is. Is het logisch bij de burgemees- tersposten te streven naai- een afspiegeling van de landelijke verhoudingen en in hoeverre heeft 'het kabinet hier invloed op? Kwaliteit Voorzitter van de Vereniging ter Behartiging van de Belangen van Burgemeesters, drs. H.A van Zwieten, vindt de discussie rondom een betere spreiding van de politieke kleur van bur gemeesters 'volstrekt oninteres sant'. Volgens hem loopt de poli tiek hiermee achter de feiten aan. In gemeenten wordt juist steeds meer gelet op kwaliteit in plaats van op politieke kleur. „Gemeenten noemen ook vrij wel nooit meer een politieke voorkeur in hun profielschets. Dat is logisch, want een burge meester speelt op het midden veld. Hij is er niet om te scoren voor zijn partij". Daarom ook noemt hij de proce dure rond de benoeming van de nieuwe burgemeester van Til burg uiterst bedroevend. „Mis schien is Stekelenburg een goe de burgemeester, maar ik vind het bedroevend dat zijn kandi daatstelling ver voor de benoe ming op straat lag. Het is veel zuiverder zulke gegevens bij de vertrouwenscommissie te la ten." Volgens Van Zwieten roept de huidige benoemingsprocedure veel onduidelijkheden op. „Dit is vlees noch vis. Elke keer kan het advies van de vertrouwens commissie ter zijde worden ge schoven door Den Haag. Dat is een slechte zaak." De procedure bij de benoemin gen van een burgemeester is een zeer ingewikkeld samenspel land nu het in voormalig Joe goslavië de afgelopen jaren tamelijk rustig bleef. „Je ziet dat vluchtelingen voor een vakantie terugkeren. Maar het is niet eenvoudig. Er is geen werk en hun huizen zijn verwoest of beschadigd. Te rugkeren zal een proces van vele jaren worden. Een deel zal hier willen blijven." Bijstand Ze onderhandelt met de Ne- dérlandse regering over on der meer financiële steun voor vluchtelingen die terug willen. „Als ze geld meekrij gen om hun huis op te knap pen of om een bedrijf te star ten, dan zou dat een begin zijn." Kulic is er ook een groot voorstander van dat vluchtelingen voor vakantie naar Bosnië afreizen. „Dan kunnen ze zien hoe het daar gaat. Wij hopen dat de Ne derlandse regering de visum plicht voor Bosnische vluch telingen afschaft. Het is geen probleem voor vluchtelingen om terug te keren, maar wie van Nederland naar Bosnië reist heeft voor ieder land waar doorheen gereden wordt een transitvisum no dig. Dat is omslachtig en weerhoudt de mensen ervan om naar Bosnië te gaan. Ze zijn bang dat ze niet kunnen terugkeren naar Nederland. „De terugkeer van de twee miljoen vluchtelingen zal een uiterst moeizaam en langdurig procés zijn. Het Dayton-akkoord is nog steeds niet volledig uitgevoerd. De meeste oor logsmisdadigers zijn nog niet opgepakt en van vrij reizen in Bosnië is geen sprake. Als dat weer kan dan zullen mensen zich ook weer gaan vestigen in gebieden die in handen zi jn van de Serviërs." In september worden de ge meenteraadsverkiezingen in Bosnië gehouden. Kulic noemt die van zeer groot be lang, omdat er moet worden gestemd in de gemeente waar men vandaan komt. „Vluch telingen kunnen per brief stemmen, maar ik krijg sig nalen dat een groot aantal Bosniërs in Nederland de ge legenheid te baat neemt om in hun eigen land te gaan stemmen. En dat is een posi tieve ontwikkeling." GPD tussen Haagse en lokale politici, de vertrouwenscommissies en de minister van binnenlandse zaken. Hoewel het zwaartepunt van de benoeming bij de ver trouwenscommissie uit de ge meenteraad ligt, hebben het ka binet of de minister het recht af te wijken van die voordracht. Daaruit blijkt het wankele evenwicht dat bestaat tussen inspraak en de Kroon. Benoeming Rutten De Haagse lobbyisten, Tweede- Kamerleden belast met burge meestersbenoemingen, menen dat er zoveel mogelijk invloed moet liggen bij de vertrouwens commissies. Een afspiegeling van de landelijke politiek op de burgemeestersposten is volgens hen alleen al vanwege prakti sche redenen niet mogelijk: na elke verkiezing kan er niet plotsklaps een wisseling van de burgemeesters plaats hebben. Maar de wens voor uitbreiding van de eigen invloedssfeer is wel van onze correspondent in Parijs Cees van Zweeden Het begon onschuldig. In 1978, toen de Franse beurs een van zijn periodieke diepte punten doormaakte, kocht Alain Géniteau (47) aandeel tjes. Het waren maar enkele stukjes van verschillende on dernemingen, want hij had wei nig geld. En hij kocht alleen aandelen die goedkoper waren dan vijftig luizige franken. Maar thans, twintig jaar later, gaat er een siddering door de di rectiekamers als de naam van Géniteau valt. De kleine, kalen de jurist namelijk heeft zich ontwikkeld tot luis in de pels van de industriële elite. Acht van Frankrijks hoogste indu striëlen zijn al over zijn uitge stoken been gestruikeld, en niet de minsten. Onderhen: het won derkind Bernard Tapie, Jean- Luc Lagardère van Matra en Piere Suard van Alcatel. „Ik koop geen aandelen om er rijk van te worden", zegt hij in zijn Parijse kantoor, „Ik koop ze omdat de betreffende onderne ming me interesseert. Mijn eni ge doel is het jaarverslag te le zen". In die jaarverslagen leest Géni teau wat anderen, zoals financi ële analisten, over het hoofd zien. En wat Géniteau leest, be valt hem vaak niet. Lagardère, .zo ontdekte hij bijvoorbeeld, bleek niet alleen een vorstelijk salaris op te strijken, maar ook een percentage van de omzet in zijn zak te steken. Jean-Luc Lagardère was niet de eerste de beste. Hij was de hoog ste baas van Matra-Hachette, een der grootste defensiecon cerns ter wereld, en mocht zich er bovendien op laten voorstaan tot de vriendenkring van (presi dent) Chirac te behoren. Maar in 1992 begon Géniteau een zaak tegen Lagardère wegens het misbruik van bedrijfsfondsen, en eind vorig jaar zag de topin dustrieel zich door de onder zoeksrechter in staat van be schuldiging gesteld. Villa Ongeveer tezelf deirijd ver dween Bernard Tapie, de zan- ger-politicus-zakenman, achter de tralies. Géniteau had aan het eind van de jaren '80 wat aande len gekocht in Testut, een van Tapies vele bedrijfjes. Hij las het jaarverslag, en ontdekte dat de degelijk aanwezig. 'Den Haag' bemoeit zich nog steeds met de benoeming van partijgenoten in grote en middelgrote steden. Tilburg was in het diepste ge heim - een onderlinge afspraak tussen D66 en WD, als dank voor de steun die de Democra ten hadden gegeven bij de be noeming van WD'er Rutten in Breda - bijvoorbeeld 'overge daan' aan D66. Het een-tweetje mislukte, omdat de partij er niet in slaagde met een echte zwaar gewicht te komen. Inmiddels heeft D66 - als dank voor de hulp bij de benoeming van Ste kelenburg - een claim mogen leggen op de eerstkomende mid delgrote stad die vrijkomt, Delft, die nu in handen is van de PvdA Toch hebben de onderlingè 'Haagse' afspraken een beperk te invloed op het totaalplaatje. „Zelfs als we het geheel van bo venaf zouden regelen, zou het nog veel moeite kosten om de cijfers niet klopten: Tapie bleek geld aan het bedrijfje te ont trekken en naar enkele van zijn andere bedrijven te sluizen. Gé niteau bracht als belangheb bend aandeelhouder Tapie voor de vierschaar, en won. De belangrijkste scalp was ech ter die van Pierre Suard, top man van Alcatel-Alsthom. Su ard werd vorige week tot drie jaar voorwaardelijk en een boe te van twee miljoen francs ver oordeeld, nadat de kleine advo caat uit Brest in maart tegen hem had getuigd. Pierre Suard ging door voor 'de machtigste man van Frankrijk'. Suard was aandeelhouder in de invloedrijke bladen L'Express, Le Point en L'Expansiön, Suard was ook de man die bijvoor beeld de TGV (door Alcatel ge maakt) aan de Koreanen had verkocht. Maar deze Goliath werd niette min geveld'door David, die als aandeelhouder - opnieuw-- de jaarverslagen grondig had uit gepluisd. Pierre Suard, aldus was Géniteau gebleken, had met zijn vingers in de bedrijf s- kas gezeten. Iiij had voor mil joenen zijn Parijse villa en zijn landhuis bij Annecy in de Alpen laten opknappen. „En dat", zo zaken recht te trekken", legt het WD-Tweede Kamerlid Jan te Veldhuis uit. „Burgemeesters worden om te beginnen voor zes jaar benoemd en moeten het wel heel slecht doen willen ze niet voor een tweede of derde ter mijn in aanmerking komen. Verder ga je als werkgever niet zomaar goede burgemeesters ontslaan en op wachtgeld zet ten, omdat hun politieke 'kleur' niet goed is." Lastig parket D66-Kamerlid Olga Scheltema, een uitgesproken voorstander van het gekozen burgemeester schap, beaamt dat de invloed uit Den Haag op de benoemingen zeer beperkt is. Wel erkent ze dat de huidige procedure de mi- nister keer op keer in een lastig parket kan brengen. „We zijn het er allemaal over eens dat de minister veel ge wicht moet toekennen aan de voorkeur van de plaatselijke politiek. Maar we verwachten zegt hij verontwaardigd, „ter wijl Suard in een maand meer verdiende dan de meeste Fran sen in tien jaar". Bier drinken Alain Géniteau heeft geen al te hoge dunk van de accountants die de boeken moeten goedkeu ren. „De economische elite hier is klei n zo legt hij uit. „De accountants hebben in de zelfde schoolbanken gezeten als de directeuren wier jaarreke ningen ze moeten goedkeuren. En als je bier hebt gedronken met de mensen die je moet con troleren, ben je vaak niet objec tief meer". Toch weet Géniteau veel uit de door de accountants goedge keurde verslagen te peuren. „In dustriëlen zijn een beetje zoals politici", verklaart hij. „Ze be- lovenvan alles om investeerders aan te trekkenmaar vervolgens vergeten ze die beloftes weer. Als je zoals ik die jaarverslagen gedurende een lange periode leest, valt het je op dat veel van die beloftes loos zijn". Tapie, Lagardère, Suard, Carlo de Benedetti ook - de lijst van slachtoffers is lang, maar voor Géniteau nog niet lang genoeg. Tegen de directeuren van bijna ook dat hij meer vrouwen be noemd, dat de banen netjes on der de partijen worden verdeeld en dat de belangen van de zit tende ambtsdragers niet uit het oog worden verloren. Het kan niet anders o f het gaat eens in de zoveel tijd mis." PvdA'er De Cloe ziet het liefst dat de landelijke politiek zich verre houdt van de benoemings procedure. „Je hoort wel dat er afspraken zijn gemaakt over een verdeling van de politieke kleur van steden. Zo zouden D66 en WD ook afspraken heb ben gemaakt over de verdeling van de grote steden in Brabant. Ik hou niet van die achterka mertjespolitiek." Woest De Cloe heeft vorige week aan de minister gevraagd een lijst naar de Kamer te sturen, waarin staat hoe vaak en waarom hij af- week van de voordracht van een benoemingscommissie. Op deze manier hoopt De Cloe meer in zicht te krijgen in de besluitvor ming van de minister. Volgens het CDA-Tweede Ka merlid M. van der Hoeven speelt de partijpolitiek bij benoemin gen van burgemeesters wel de gelijk. Hoewel haar partij veel burgemeestersposten heeft, is het CDA volgens Van der Hoe ven onderbedeeld bij de grote steden. „Het is nu juist de PvdA die oververtegenwoordigd is in grote steden. Dat is niet goed". Van de 'grote vier' zijn er twee, Amsterdam en Rotterdam, al sinds mensenheugenis in han den van de PvdA Daarnaast heeft deze fractie veel burge meesters in gemeenten met meer dan 100.000 inwoners, zo als Eindhoven, Enschede, Haar lem, Groningen, Zaanstad en sinds kort dus ook Tilburg. Het wekt geen verbazing dat juist het CDA woest was om de be noeming van Stekelenburg. „Vooral ook omdat er op de kan didatenlijst een zeer goede vrouw stond. Je ziet dat zulke bovenlokale argumenten dus ook willekeurig worden toege past." De Vereniging tot Behartiging voor Belangen van Burgemees ters zou er een lief ding voor over hebben om de invloed van Den Haag nog verder te beper ken. Den Haag is zover nog niet. GPD de helft van de grootste veertig bedrijven op de Parijse beurs loopt een gerechtelijk onder zoek wegens corruptie öf mis bruik van bedrijfsfondsen, „Di recteuren moeten leren dat ze hun bedrijven niet voor per soonlijk gewin kunnen gebrui ken", zegt de advocaat. „Hun bedrijven zijn van de miljoenen aandeelhouders". Maar niet alleen industriëlen moeten het gramschap van Gé niteau vrezen, ook de politici zijn gewaarschuwd. Henri Bug- net, burgemeester van Saint- Palais-sur-Mer, ontdekte waar toe een ontketende Alain Géni teau zoal in staat is. De advo caat, die al bijna twintig jaar zijn zomervakantie in het bad plaatsje doorbrengt, ergert zich al geruime tijd aan het alom op rukkende beton. Drie keer nam hij in lokale verkiezingen de handschoen op tegen de burge meester. Hij verloor evenzovele keren, maar alleen in het stem bureau. „Géniteau", zo beklaagde bur gemeester Bugnet zich tegen over het weekblad L'Express, „geeft niet snel op. Hij heeft mij nu al tweehonderd keer voor de rechter gedaagd". GPD Eduard Verkade Met een galavoorstelling in de Amsterdamse Stadsschouw burg neemt acteur Eduard Verkade afscheid van het pu bliek. Verkade heeft onlangs zijn veertigjarig jubileum op, de planken gevierd. Aan de ga lavoorstelling" werken onder anderen mee Fie Kareisen, Paul Huf'en Cees Laseur. Geen wederopbouw Van de wederopbouw is in West-Zeeuws-Vlaanderen tot op heden weinig terechtgeko men. Er wordt in plaatsen als Oostburg, Breskens en Schoondijke weliswaar ge bouwd, maar het betreft slechts nieuwbouw van wo ningwetwoningen aan de rand van de 'dorpen. Van daadwer kelijke herbouw van de oude Verwoeste kernen is geen spra ke. Niet het gebrek aan mate riaal of bouwvakkers, maar het uitblijven van een goede fi nanciële regeling is voor eige naren: van kapotgeschoten woningen een onoverkoom- baar probleem bij herbouw. Ondervoeding De voedsel'crisis in Duitsland sleept aan. In de stad Wupper- tal is eenderde van de mede werkers van de gemeentelijke bedrijven ziek door ondervoe ding,: Het rantsoen dat vorige week is uitgedeeld had een waarde van slechts 560 ca- loriënper dag. Alain Géniteau, kruisvaarder tegen de corruptie. foto Alistair Miller/GPD Uitgever: W. F. de Pagter Hoofdredactie: A. L. Oosthoek M. van Zuilen (adjunct) Ceimtralte redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, Tel. (0118) 484000, Redactiefax: (0118) 470102. 's avonds op zondag t/m - vrijdag: vanaf 19.00 uur. in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Vlissingen: Oostsouburgseweg -10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (0118) 484000. Middelburg: Markt 51 4331 LK Middelburg. Tel, (0118) 681000. Goes: Voorstad 22, 4461 KN Goes. Tel. (0113) 273000. Temeuzen: Axelsestraat; 16 4537 AKTerneuzen. Tel. (0115) 694457. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel. Tel. (0115) 568000. Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee. Tel. (0111) 415380. Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Openingstijd Middelburg van 08,00 tot 16.30 uur Openingstijd Zierikzee 8.30-17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Bezorgklachten: ma; t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118) 484000. Fax(0118)470100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 92,85, franco per post 122,00; per maand 34,00 per jaar 356,50, franco per post 471,50 bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting losse nummers maandag t/m vrijdag 1,75, zaterdag 2,50 p.st. (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.. 3754316 t.'n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 180 cent per mm; minimumprijs per advertentie 27,-; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad ƒ7,- meer, Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Vlissingen PZC-ombudsman: C. van der Maas. Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade Nederland BV

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 2