Nacht van Zaamslag succesvol PZC Rijpsma raakt snookertitel kwijt HV Hulst na twintig jaar opgedoekt Vrouwen Oostkapelle kansloos in bekerduel Luctor behoudt titelkansen in afdeling De Schelde sneuvelt in finale tegen Aegir sport z 18 In totaal 138 deelnemers uitslagen Van Lare tweede in België maandag 12 mei 1997 van onze medewerker Wim de Vos TERNEUZEN - De korfbal lers van Luctor blijven de bes te titelkansen houden in de afdeling. Zaterdag had de Ter- neuzense formatie geen enkel probleem met Scheldevogels uit Bergen op Zoom: 19-5. En omdat naaste concurrent DSO uit Klundert enkele kilome ters verderop, in Zaamslag, ook aan de goede kant van de score bleef (9-13) gaat Luctor nog steeds met één punt voor sprong aan de leiding. BKC uit Bresltens had geen enkele moeite met Atlas: 10-1. In de wedstrijd tussen Luctor en Scheldevogels was er spra ke van éénrichtingsverkeer. De koploper was oppermach tig en kon er lustig op los sco ren tegen de Brabantse ploeg waarvoor de competitie in fei te al gespeeld was. Luctor kon tegen Scheldevo gels echter wel de motivatie opbrengen om voluit te gaan. Dat resulteerde al vrij snel in een voorsprong van 5-1 voor de thuisclub. De grote veld- meerderheid drukte Luctor bij de rust uit in 9-2Toen was dus reeds duidelijk dat de punten in Terneuzen zouden blijven. In de tweede helft bleef Luctor in hetzelfde - hoge - tempo door gaan en legde de tegen stander nog nadrukkelij ker op de pijnbank wat uiteindelijk resulteerde in 19-5. Op de laat ste competitiedag (24 mei) moet Luctor in de uitwedstrijd tegen het reeds gedegradeerde Blauw-Wit uit Kloetinge het kampioenschap veilig kunnen stellen. Lianne Hamelink en Peter Durinck scoorden bei den vier maal voor Luctor. Zaamslag kon in de thuiswed strijd tegen DSO slechts even gelijk op gaan met de tegen stander. Na tien min uten stond het zelfs 3-2 in het voordeel van de Zeeuws-Vlamingen maar vanaf dat moment was DSO heer en meester en via 3-7 bij de rust liepen de Braban ders zelfs naar 3-11. Bij 5-13 viel DSO plotseling terug en toen kon Zaamslag middels vier treffers de stand een draaglijker aanzien geven: 9-13. Met vier korven was aan voerder Werner de Rooij top scorer bij Zaamslag. De wedstrijd tussen BKC en Atlas kende feitelijk een vreemd verloop. De bezoekers kregen voldoende kansen maar konden die niet benutten (er werden zelfs drie straf wor pen gemist). BKC er daarente gen wel in om de korf enkele malen op de juiste plaats te vinden. Bij rust stond er dan ook een opmerkelijke stand van 7-0 op het bord. In de tweede helft viel het spelpeil ver terug en werd in totaal nog slechts vier maal gescoord wat uiteinde lijk 10-1 als eindstand te zien gaf. Jerry van Haneghem scoorde drie maal voor BKC. Jacco de Visser (rechts) en Remco Appel stonden verrassend in de finale van de Zeeuwse snookerkampioenschappen. De Visser liet Appel volstrekt kansloos: 5-0. foto Willem Mieras van sportredactie GOES - Joop Rijpsma is zijn Zeeuwse snookertitel kwijt. De Middelburger, die jarenlang heerste bij de Zeeuwse titel strijd en zich in totaal vijf keer liet kronen tot kampioen, moest zijn titel zaterdag af staan aan plaatsgenoot Jacco de Visser. In Snooker en Biljartcentrum Zeeland (SBZ) in Goes liet De Visser in de finale Remco Appel volstrekt kansloos (5-0). In 1990 pakte Joop Rijpsma zijn eerste. Jaren later legde hij vier keer achtereen - in '93^ '94, '95 en voiig jaar - beslag op de Zeeuwse titel. Tot de edtitie van '96 deed hij het met overmacht. Vorig jaar al met iets meer moeite. Zaterdag moest hij er werkelijk aan geloven, toen de sterk spe lende Jacco de Visser hem de doorgang naar de finale versperde door te zegevie ren (4-2). Rijpsma toonde zijn klasse in de halve eindstrijd, waarin gespeeld werd in een 'best of seven'-vorm, nog wel door de hoogste break (89) te laten noteren, maar mèer dan een plei ster op cle wonde was het voor hem niet. Rijpsma bereikte de halve finale in Goes, waar sinds vrijdag 48 snookeraars had den gestreden om een plek in de kwartfi nales van zaterdag, dank zij een zege op Goesenaar Erwin Maas (3-0). Jacco de Visser klopte Goesenaar John Hage met dezelfde cijfers. In de andere kwartfinales had Paul Moerings geen kans tegen Rem co Appel en sneuvelde Vlissinger John van Oorschot tegen Danny Noten (1-3). In de halve finale was Noten niet opgewassen tegen Remco Appel, die net als Jaccö de Visser van zich liet spreken bij de achtste editie van het Zeeuws kampioenschap. Joop Rijpsma zal zich proberen te revan cheren bij de ZK-snooker voor koppels dat komende vrijdag in Goes wordt ge houden! De onttroonde snookeraar zal dan achter de tafel verschijnen met John Hage. Kampioen Jacco de Visser zal aan treden met Middelburger John vanBreu- gelen. van onze medewerker Wim de Vos DE BRAAKMAN - Bennie Loo- tens uit Sas van Gent en Eric van Hoeij uit Kapellebrug heb ben de dertigste uitgave van de Nacht van Zaamslag gewonnen. Het Zeeuws-Vlaamse tweetal had een voorsprong van bijna negentig punten op het Bra bantse koppel Roset en Dekker. In de B-klasse ging de zege naar de Hoekse équipe De Braai ter wijl het duo Beterams uit Axel en Van Wijck uil Terneuzen won in de Toerklasse. De belangstelling voor de der tigste editie van de Nacht van Zaamslag (één van de grootste kaartleesritten in Nederland) was opnieuw groot. Zaterdag avond gingen op het Plein in Zaamslag in totaal 138 auto's van start, waarvan de meesten overigens deelnamen aan de rit in de Toerklasse. In die catego rie gingen 118 deelnemers van start. „Die klasse maakt in feite het succes van de Nacht van Zaamslag", had Anclré Dubbe ling, PR-functionaris van de or- ganisei-ende automobielclub ZEVAC, al eerder aangegeven. van onze sportredactie OOSTKAPELE - Het vrouwen team van Oostkapelle is er za terdag niet in geslaagd door te dringen tot de finale van het be kertoernooi. De eersteklasser verloor op eigen veld van hoofd klasser Stedoco, de nummer drie van Nederland: 1-6. Jolanda Zwigtman, coach van Oostkapelle: „Deze ploeg is een maatje te groot voor ons. Mis schien komen we ze ooit nog een van onze medewerker Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo- loërs van De Schelde uit Terneu zen zijn er niet in geslaagd om de districtsbeker te veroveren. De ploeg uit Zeeuws-Vlaanderen speelde een goede wedstrijd te gen Aegir, de kampioen van de competitie, maar sneuvelde in de verlenging: 8-9. De mannen van De Schelde, die zonder Ronald van Doom en Mark Remerie aande wedstrijd begonnen, maakten een zwakke start. Aegir liep snel uit naar een verrassende voorsprong van 0-3. Pas toen realiseerde Schel de dat het actiever moest wor den om nog enige kans te ma ken. De Schelde kwam pas aan het einde van de eerste periode be ter in de wedstrijd en na een 1-3 achterstand aan het einde van de eerste periode ging het tempo omhoog en kwam de Terneuzen- se ploeg goed terug tot 4-5. Mandekker In verdedigend opzicht was De Schelde superieur met Ronald Bril in het doel en Jeroen Rijn hout als mandekker. De Schelde kwam in de derde periode zelfs op gelijke hoogte (6-6). Aegir Zijn woorden werden zaterdag nog eens bevestigd. Voor de wedstrijdklassen was dus aanmerkelijk minder ani mo. In de A-klasse gingen negen équipes van start en in de B- klasse waren dat er elf. „In zijn totaliteit zijn we echter weer meer dan tevreden", aldus Dub beling over deze rit die ondanks de hevige regenval door de deel nemers over het algemeen goed te x'ijden was. De uitzetters, Monnie IJsebaert en Hans Ha- selager, hadden over het alge meen voor redelijk verharde wegen gekozen. „Daardoor is bijna iedereen zonder noemens waardige problemen bij de fi nish aangekomen." Bennie Lootens en Ex'ic van Hoey reden de wedstrijdklasse van de Nacht van Zaamslag dus het best. Aan het eind van de rit bleken zij in totaal 334 straf- punten te hebben. Dat was aan merkelijk minder dan het als tweede eindigende dixo Roset en Dekker die op 422 uitkwamen. Het duo De Braai uit Hoek pres- teex-de goed in de B-ldasse met 58(3 strafpunten en Beterams en Van Wijck kwamen in de Toer klasse xxit op 192 sti-apunten. keer tegen in de hoofdklasse." Stedoco stond al na twintig minten op 2-0. Tweemaal scoor de Jantine Versluis. In de eind fase van de wedstrijd waarin de bezoeksters via Slob en Van An- del naar 1-4 uitliepen (Irma de Witte redde de eer van Oostka pelle), bleek ook dat Stedoco fy siek meer in huis had. Invalster Marieke van de Werke scoorde twee maal. Oostkapelle knokte voor wat het waard was, maar het mocht niet baten. dat in de competitie twee maal van Schelde verloor, nam in de laatste periode echter opnieuw een voorsprong: 6-7. Dertig seconden voor tij d kwam De Schelde weer langszij (7-7). In de slotseconden had Aegir de beste kans, maar een verlenging van twee maal dx~ie mimxten moest de beslissing brengen. In de eerste verlenging was het Aegir dat het beste van het spel had en een voorsprong van 8-9 nam. Maar in de tweede verlen ging was het beeld anders. Schelde had de beste kansen maar trof tot drie maal toe paal en lat waai'door Aegir dit sei zoen eindelijk van De Schelde won en vexxliend de districtsbe ker greep. Scores De Schelde: Maarten de Pooter, Eddy Lam bert en Cees van Houwelingen allen 2 maal en Danny Soetens en Bas Wesdorp 1 maal. De junioren van De Schelde speelden in de play-offs eengoe- de wedstrijd tegen Njoi'd. PSV en Njord zijn bij de junioi'en ploegen die boven het gemid delde uitsteken, maar Schelde had een sterke start en bleef op 1 -1 aan het einde van de eerste pex-iode. Njord kwam maar moeizaam op gang en De Schel de speelde verdedigend sterk zodat het in de tweede periode slechts 3-1 werd. Maar na 7-3 liep Njoi'd uit naar 13-3. RCS verspeelt promotiekans na nederlaag OOST-SOUBURG - RCS ver loor gisteren in de race om pro motie in de derde klasse A op ei gen veld van Moerse Boys (2-3). De Walcherse club, die voor het eerst in de naconxpetitie in actie kwam, is daarmee uitgescha keld. Moei-se Boys dat eerder gelijk speelde tegen Midddelburg (1—1) is nu afhankelijk van de uitslag van het duel tussen RCS en Middelburg volgende week in Middelburg. De hoofdstede lingen moeten met twee doel punten verschil winnen om i n de race te blijven. Voor Moerse Boys is het dus te hopen dat RCS zijn sportieve plicht zal vervul len op het sportpark De Nadorst in Middelburg, Voor RCS scoorden gisteren On- no Doeland (al in de eerste mi nuut) en Folgert Windt (hij scoorde vlak voor tijd 2-3). Voor Moerse Boys scoorden Richard Dx-iessens en Bahdre Kossik (2x). van onze medewerker Maikel Harte HULST - De mannen van hand balvereniging Hulst hadden za terdag de twijfelachtige eer om de laatste wedsrijd van hun ver eniging te spelen. Want na 20 jaar is er eeix einde gekomen aan het handbalbolwerk in de Rey- naartstad. De Hulster handballers hoopten hun vereniging een mooi af scheidscadeau in de vorm van een overwinning op Attila Tem- se te kunnen geven, maar de be zoekers kaapten de zege in de slotminuten voor de neus van de Zeeuws-Vlamingen weg, Ondanks de 21.-22 nederlaag kon Hulst op een prima wed strijd terugkijken. Attila was voox-af de onbewiste favoriet, maar Hulst kon de Vlamingen goed bijbenen en was zelfs dichtbij een overwinning. Met de gebroeders Erik en Ron- ny van Duijse en Mario van de Broucke als sterkste kx-achten werd er een prima partij ge speeld. Na een 11-12 ruststand kwamen Hulstenax'en in de tweede helft zelfs op een voor sprong van 17-15 bereikt. Maar Attila kwam goed terug met een spannende slotfase als gevolg. De wedstrijd leek in een gelijk spel uit te monden, maar de Bel gen wisten in de slotseconden alsnog te winnen. •Na deze wedstrijd is het de vraag hoe de toekomst van de mannen eruit zal zien. De Hul ster vrouwen zijn inmiddels op gegaan i n H V Hontenisse eix zul - len volgend jaar in de afdeling Rotterdam uitkomen. Of Honte nisse, dat reeds over een talent vol jeugd team beschikt ook een mannenteam op de been zal brengen, is nog niet bek.end. De zes handballers die van Hulst overblijven, beraden zich nog over hun sportieve toekomst. Volgens Hulst-trainer Erik van Duijsse zou een mannenteam bij Hontenisse ideaal zi jn. Van Duijsse betreurt het einde van zijn vereniniging. „Er is te genwoordig gewoon te weinig belangstelling voor teamspor ten als handbal. Mensen kiezen, steeds meer voor indivi dualistische sporten. Maar bij ons en eigenlijk voor-al in Zeeuws-Vlaanderen is er ge woon te weinig kader beschik baar. Mensen die in een bestuur willen plaatsen of een team wil len tx-ainen, zijn zeer moeilijk te vinden. Daardoor ontstond er bij ons eigenlijk ook een soort bestuursmoeheid. Steeds de zelfde mensen doen dezelfde dingen en dat gaat op den duur vei velen." Paardensport Eindhoven. CSI.Springen. Derby, na bar rage: 1. Van der Schans (Ned) Mon Ami 0-40,88, 2. Ehrens (Ned) Gentleman 0- 42,49,3. Romp (Ned) Burg's Samantha 4- 39,90. Tabel A1,40 m, na barrage: 1Vrie- ling (Ned) Hobscotch 0-33,44, Tabel A, 1,50 m: 1. Philippaerts (Bel) Darco 0- 41,94. Tabel A, 1.40 m, na barrage: 1. Vrieling/Heechiem's Eottie 0-29,99. Ta bel A, 1.35 m, na barrage: 1. Fellers/Amos 0-30,28. Dressuur, nationaal. Grand Prix Special: 1, Van Grunsven/Gestion Gere 881 punten, 2. Rockx/Dakota 845. Grand Prix: 1. Van Grunsven/Gestion Gere 1025. München. Dressuur, Grand Prix Special: 1. Bontje (Ned) Silvano 1586 punten. Concours hippique Eendrachtruiters Tholen: Springen paarden Z/ZZ: 1Chris- taan van der Plasse/Delta Mossel Evident (Z-Bev.) 0/78.47; 2, Robert Puck/Horten sia (Paardevriend) 4/74.51; 3. Veronica Bolders/Hariëtte B (Wouw Vooruit) 4/80.60. M (n.b.): 1. Tanja Kommers/Jas- per's Egon (Pr. Karei) 0/40.72; 2. Robert Puck/Hercules 0/41.44; 3. (z.b.) Sanja Din- gemanse/lnter D (paardebloem) 4/71.57. L (n.b.): 1. Bram Landa/Pitou (Pr. Karei) 0/39.05; 2. Albert Testers/Kruhling (Graaf Engelbrecht) 0/43.50; 3. Ellen Briquet/ Top Gun (Hulst) 0/46.48. B (n.b.): 1. Cindy Vermue/Fair Lucky One (Weelr.) 0/50; 2. Stef Nelisse/Kimball (Schouwse R.) 4/45.5; 3. André Briquet/Twister (Hulst) 4/42. Pony's Z/M, cat. DE (n.b): 1. Ca- rolein van der Plasse/Quarrie Hill (Z- Bev.) 0/33.17;2. Stieven van Bunder/Dia- manta (Hulst)4/37.84;3. Carolein van der Plasse/Delta Mossel Ambassador 4/40.82. M,cat.AB: 1. Riana Ruissen/Tara (Paardebloem) 7/86.50. L,cat D: 1. Tessa van de Vrie/Jura (Paardebloem) 3/72.42. L, cat AB: 1. Yvonne Jakobsen/Boy Oranjezon) 0/72.80. B (n.b.): 1 Ingrid Ja- kobsen/Devin (Oranjezon) 0/46.81; 2. Stieven van Bunder/Twiggy 0/50.73. Dressuur paarden Z2: 1. Irma van Nie- dek/Gustafson (Sasr.) 195; 2. Hans-Peter Minderhoud/Bolvorm's Favoriet (Paar devriend) 186; 3. Priscilla van Wesel/Double You Elmundo (Borgvliet) 184. Z1: 1. Annemieke van der Horst/Fi- loy (St. Martinus) 183; 2. Edih Kommers/ Herman Noordam (Pr. Auvergne) 189; 3. Mieke Roovers/Kokette (Paardebloem) 186. M2: 1. Mireille van der Wegen/ Jamsez (Country Rider) 160; 2. Anita Oo- men/Cliff (Pr. Maurits) 159; 3. Irma van Niedek/lpsilon 156. Ml: 1. Corine Ver- bocht/Klimke (Pr. Auvergne) 167; 2. Sas- kia IJseldijk/Haronn-B (Dionisius) 166; 3. Florine Boogaard/Victor (Weelr.) 164. L, ring 1:1. Natascha Caldenhove/Santi's Romario (LR Heerle) 169; 2. Dicky Wie- ringa/KitCreol (N-Bev.) 163;3. Helen No- teboom/Katapult (Eendrachtr.) 161. L, ring 2: 1. Phily Geluk/Liberta (Reigerhof) 171; 2. Hester Koudenberg/Javelin (Pr. Auvergne) 166; 3. Annete Spaans/Cha- peller.) 162. L, ring 3: 1. Pieter van der Horst/Dimorfs (St. Martinus) 161; 2. Ka rin Musters/lnkar (St. Martinus) 161; 3. Sandra Kok/Esprit (Oranjer.) 160. B, ring 1: 1. Veronica Bolders/Brabant Lease (Wouw Vooruit) 173; 2. Lizet van den Bo- gerd/Jogina (Eendrachtr.) 172; 3, Marie- Louise Kreuk/Levian (Striener.) 170. B, ring 2:1. Karin Musters/Julian (St Marti nus) 164; 2. Mariska Vermaas/Lizzy (Een drachtr.) 162; 3. Joke Timmers/Ki'mber- ley (Niervaartr.) 158. Tweede proef Z2:1. Irma van Niedek/Gustafson 194; 2. Anne- marie Hertzberger/Goodwill (Weelr.) 187; 3. Marjan van Dijk/Enanda (Weelr.) 185. Z11Edith Kommers/Renville 189; 2. Mieke Roovers/Kokette 187; 3. Phily Geluk/Acrobaat 187. M2:1. Irma van Nie dek/lpsilon 171; 2. Corine Verbocht/Juna 166; 3. Ivanka Nagelkerke/Kassander (WouwVooruit) 164. Ml: 1.Florine Boog aard/Victor 166; 2. Adri Hamelink/Kireti- na (Hulst) 164; 3. Lianne Hartoog/Conchi- ta (Z-Bev.) 163. L, ring 1:1. Phily Geluk/ Libertas 166; 2. Tineke Ravenstein/St. Idonius) 164; 3. Natascha Caldenhove/ Santi's Romario 162; L, ring 2: 1. Dicky Wieringa/Kit Creol 175; 2. Pieter van der Horst/Dimorf's Catwalk 175; 3. Natasja Hertogh/Kristel Mere (Zwinr.) 169. B, ring 1:1. Petra van Es/Jeronia 166; 2. Jolanda Sebregts/Dimorf's Kait (Niervaartr.) 165; 3. Liesbeth de Jong/Klimop (Sasr.) 164. B, ring 2: 1. Marie-Louise Kreuk/Levian 172; 2. Lizet van den Boegerd/Jogina (Eendrachtr.) 163; Mariska Baars/Top Drop (Striener.) 159. Pony'Z2:1. Angela Rockx/Jazar (Heerle) 189; 2. Aimee de Rooy/Lizette (Weelr,) 183. Z1: 1. Tessa van de Vrie/Morwen Collin (Paarde bloem) 184; 2. Suzanne Reinerman/Rye- tem's Nomar (Eendrachtr.) 182. M1: 1. Jolanda Bevelander/Power Shadow (Schouwse R.) 158; 2. (gelijk) Geeske Rens/Dirty Diana (Pr, Auvergne) en Mir jam Reijnïerse (Paardebloem) 157. L, cat. DE: 1. Eva Koedoot/lwana (Niervaartr.) 162. L, cat. ABC: 1. Rilana Ruissen/Tara (Paardebloem) 154. B, cat. DE: 1. Janine Kuin/Patty (Pr. Auvergne) 169; 2. Marina Bakker/Corry (Pr. Auvergne) 165; 3. In grid Jakobsen/Devin (Oranjezon) 163. Tweede proef Z2: 1. Angela Rockx/Jazar 185; 2. Jeanine Heijstek/Laika (Z-Bev.) 183. Z1: 1. Tessa de Vrie/Morwen Collin 183; 2. Suzanne Reirierman/Rythems Nomat 175. M1: Mirjam Reijnierse/Jura 163; Greetje Duesing/Benny (Oranjer.) 159. L: 1. Angela de Graaf/Julia 159; 2. Il se Goenveld/Silvia (Pr. Auvergne) 157. B: 1. Suzanne Kuin/Patty 174; 2, Ingrid Ja- kobsen/DeVin 167. Schietingen In Kwadendamme hield de vereniging Diana een schieting op de staande wip pen. Eerste wip: eerste hoofdvogel: Jac. Platschorre,Zorgvlied; tweede hoofdvo gel: H. van Hekken, Victoria; eerste zijvo gel: B. Vermeule, Zorgvlied; tweede zijvogel: J. Rentmeester, Willem Teil; derde zijvogel: B. Rooze, Zorgvlied; vier de zijvogel: H. van Leeuwen, Ravenstein; eerste kal: A. Rijk, ADLM; tweede kal: L. de Wilde, Juliana; derde kal: B. Rooze, Zorgvlied; vierde kal: S. Raas, Victoria; meeste kleine vogels: B. Rooze, Zorg vlied en Jac. Doene, elk zes stuks; extra hoofdvogel: K. Repkes, beiden Victoria. Tweede wip: eerste hoofdvogel: A. Rijk, DLM; tweede hoofdvogel: C. van 't West einde; eerste zijvogel: W.Voet, beiden Gilze Rijen; tweede zijvogel: J. Platschor- re, Zorgvlied; derde zijvogel: J.deJonge, ADLM; vierde zijvogel: E. Rentmeester, Willem Teil; eerste kal: B. Rooze, Zorg vlied; tweede kal: J. Rentmeester, Wil lem Teil; derde kal: J. van de Guchte, Zorgvlied; vierde kal: J. Rentmeester, Willem Teil; meeste kleine vogels (8): J. de Koeyer, Diana; extra hoofdvogels: J. Rentmeester, Willem Tell en B. Rooze, Zorgvlied. In Wemeldinge hield de vereniging Jaco bs van Beieren een schieting op de staande wippen. Eerste wip: eerste hoofdvogel: H. Koens, Spes Nostra; tweede hoofdvogel: P. Brouwer, St. An- dries; eerste zijvogel: B. Rooze, Zorg vlied; tweede zijvogel: H. Koens, Spes Nostra; derde zijvogel en vierde jeugd- schutter: K. Repkes, Victoria; eerste kal: J. de Jonge, ADLM; tweede kal: P. Vette, Concordia; derde kal: J. van de Guchte, Zorgvlied; vierde kal: P. Repkes, Victoria; meeste kleine vogels (5): M. Verdonk; ex tra hoofdvogel: mevr. D. Verdonk, bei den Jacoba van Beieren, Tweede wip: eerste hoofdvogel: B. Delhez, Concordia; tweede hoofdvogel: J. Platschorre, Zorg vlied; eerste zijvogèl: J. de Jonge, ADLM; tweede zijvogel: H. Koens, Spes Nostra; derde zijvogel: J. Doene; vierde zijvogel: P. Repkes, beiden Victoria; erste kal: D. Sinke, Jacoba van Beieren;tweede kal: J. de Jonge, ADLM; extra hoofdvogels: P.Vette, Concordia en J. Vermue, Jacoba van Beieren. In de Korenbeurs in 's-Heerenhoel< hield men een schieting op de liggende wip voor senioren. Eerste hoofvogel: C. Eversdijk, St. Sebastiaan; tweede hoofd vogel: N. Schouwenaar, Juliana; eerste zijvogel: C. de Jonge, Soranus; tweede zijvogel: C. Eversdijk, St. Sebastiaan; derde zijvogel: J. de Baar, Willem Teil; vierde zijvogel: J. Wouterse, Victoria; eerste kal: R. Verdonk, Concordia; twee de kal: J. Koens, Victoria; derde kal: C. Rentmeester, Willem Teil; vierde kal: C. van de Dries, Soranus; meeste kleinevt gels (6): M. Nijsten, Vrije Schutters; vil; gende vogelprijs: B. Bos, St. Sebastiaat De volgende schieting is 20 mei. Skeeleren 't Harde. Tijl Cup, 2e etappe. Mannen:] René Ruitenberg (Elburg), 2. Hulzebosti n (Gramsbergen),3. Bouma (Oldetrijne)j Smit (Rouveen), 5. Oosten (Gortedijkj i Stand: 1. René Ruitenberg 40,2 puntep 2. Huizebosch 38,3. Bouma 34. Surfen Veerse Meer. Uitslag Hans Verkerk Suri Race. Overall: 1. Ronald de Jong Alexander Verhage 3. Gregory Maes Masters: 1. Piet Lukasse 2. Henk var Zweden, Jeugd: 1Dennis Albregtse. Tennis Coral Springs. Mannen, 450.000 gulden Kwartfinales: Björkman (Zwe/1) - Vilocj (Spa) 6-4 7-6, Stoltenberg (Aus) - Win (VSt) 6-1 7-5, Campbell (VSt) - Sargsia» (Arm) 6-1 6-3, Van Herck (Bel) - Woodfor de (Aus) 3-6 6-2 6-3, halve finales: Björk man - Campbell 6-44-6 6-4, Stoltenberg. Van Herck 6-3 6-3. Hamburg. Mannen, 4,4 miljoen gulden Halve finales: Medvedev (Oek) - Kafelni kov (Rus/2) 6-3 6-1, Mantilla (Spa/10) Haas (Dui) 4-6 6-3 6-4. Finale: Medvedev- Mantilla 6-0 6-4 6-2. Dubbelspel, finale Lobo/Javier Sanchez (Spa) - Broad/Nor val (GBr/ZAf) 6-3 7-6. Rome. Vrouwen, 1,65 miljoen gulden. Halve finales: Pierce (Fra/10) - Paulus (Oos/11) 4-6 6-3 6-1, Martinez (Spa/3) - Schnyder (Zwi) 6-2 6-2. Finale: Pierce- Martinez 6-4 6-0. Finale dubbel: Arendt Bollegraf (VSt/Ned) - Martinez/Tarabini (Spa/Arg) 6-2 6-4. Veldhandbal Mannen. EMM-Spirit31-21. Veldkorfbal Overgangsklasse A. De Meervogels- GKV 11-15, Nïeuwerkerk.-Avanti 9-12, Sparta N-DVO 15-16 (DVO kampioen), Swïft-ODO 11-10. Stand: DVO 13-24, Swift 13-20, ODO 13-15, Avanti 13-12, Meervogels 13-11, GKV 13-10, Sparta 13- 8, Nieuwerkerk 13-4. 1F. De Kapellen- VEO 12-9, Fidueia-Pernix 12-12, Refleks- Animo 10-7 (Refleks kampioen), Snel- TOP 12-10. Stand: Refleks 13-22, Animo 13-16,TOP 13-16, De Kapellen 13-9, Fidu- cia 13-10, Snel 13-10, VEO 13-10, Pernix 13-9. 1G. ADO-Vitesse 19-9, Albatros KOAG 9-10, Tjoba-Ventura Sport 12-9, Vriendenschaar-Kinderdijk. 15-14. Stand: KOAG 13-22, Tjoba 13-22, Vrien-, denschaar 13-13, Vitesse 13-12, Ventura Sport 13-10, ADO 13-9, Kinderdijk 13-9, Albatros 13-7.2G. IJsselvogels-Ondo 13- 15, Merwede-Zuidwesters 9-9, Olympia- Sagitta 10-10, TOP A-HKC 10-11. Stand: IJsselvogels 13-23, Ondo 13-22, HKC 13- 16, TOP 13-13, Sagitta 13-11, Zuidwes ters 13-8, Merwede 13-6, Olympia 13-5. 30. Maassluis-Stormvogels 15-10, NI0- RWA 9-10, VIOS-Ondo M 10-10, Voltref- fers-Togo 18-9. Stand: Maassluis 13-22,. RWA 13-22, ONDO 13-18, Voltreffers 13- 17, Stormvogels 13-8, Vios 13-7, NIO 13- 5, Togo 13-5. Reserves. ROA. IJsselvo gels 2-KOAG 2 9-10, Swift2-SSS 2 13-14. R2N. Oranje Nassau 2-KVS 4 8-10, Swift 3-Ondo 2 13-7, Tempo 2-Vitesse 2 11-13, Tjoba 2-Vriendenschaar313-11. R20. Al batros 2-Animo S 2 13-7, Merwede 2-Tjo- ba 3 15-12, Olympia 2-Sagitta 27-10, PKC 6-KOAG 3 12-22. Afdeling. STB. All Rea- dy-Oranje Zwart 15-9, Good Luck-Blauw Wit 6-7, Luctor-Scheldevogels 19-5; Zaamslag-DSO 9-13. Stand: Luctor 13- 21, DS013-20, Oranje Zwart 13-17, Good Luck 13-15, Scheldevogels 13-12, All Ready 13-11, Zaamslag 13-6, Blauw Wit 13-2. RPA. ADO 2-Oranje Wit 3 8-9, DVS 2-Swift 4 11-7, Kinderdijk 3-Ventura Sport2 10-16, Merwede 3-Animo 3 11-8. IA. BKC-Atlas 10-1, KVK-Zuidwesters 2; 9-13, Stormvogels 2-Seolto 4-4, TOP 2-| Ondo25-9.1B. Korbatjo-Togo29-6, Ven-' tura Sport 4-Snel 3 4-8, Volharding-Mer-- wede 415-3,2B. Good Luck 2-Korvo 14-3. 3A. Volharding 2-Luctor 3 7-8. 4A. Swift 6-Zaamslag 3 11-5.4B. Blauw Wit 3-Ani-j mo 5 14-13, KVK2-Togo 5 16-2, Seolto 3- Olympia3 15-5, A-jeugd. APA. Ado-Swift 4-7, Albatros-Anïmo 17-11, HKC-ACKC8- 3, Oranje WH-PKC2 10-9. A2B. BKC-Seol-, to 5-4. A2F. Zuidwesters-Stormvogels 4- 12. Voetbal Celle. EK onder 16 jaar, finale. Spanje - Oostenrijk 0-0-na verlenging. Spanje, wint na strafschoppen, 5-4.' WK-kwalificatie, Aziatische zone, groep 8. Tadzjikistan - China 0-1 (0-0). 66. Hie-' doon 0-1. Toeschouwers: 15.000. Turk-, menistan - Vietnam 2-1 (1-0). 40. Agabay- ev 1-0,53. Galyan 2-0,71. Gong Vinh 2-1. Toeschouwers: 2000. Zone Concacaf: Costa Rica - Jamaica 3-1 (1-0).33. Wanchope 1-0,60. Williams 1-1, 70. Wanchope2-1,90. Oviedo3-1. j Volleybal Nacompetitie om een plaats in de twee- de divisie (mannen): De Zebra's-Ekspal-. vo 2-3. Zeeuwse bekerfinale, mannen: De Sterre-Ardito 0-2; Mytilus-Dyna-j mo'70 1-2; Ardito-Mytilus 2-1; Dyna-, mo'70-De Sterre 0-2; Mytilus-De Sterre Ó-2; Dynamo'70-Ardito 1-2. Eindstand: 1 Ardito; 2 De Sterre; 3 Dynamo'70; 4 Myti- lus. Vrouwen: De Kikkers-IJVC 2-0;. VVS'92 3-Sgravo 2-1; IJVC-VVS'92 3 0-2;1 Sgravo-De Kikkers 1-2; VVS'92 3-De Kik-; kers 0-2; Sgravo-IJVC 2-0. Eindstand: 1.! De Kikkers; 2. VVS'92 3; 3. Sgravo; 4. IJVC. Waterpolo Mannen: districtbeker finale: Schelde- Aegir 8-9. Play-off junioren-jongens: Njord-Schelde 13-3. Afkoopsom voor Harry van den Ham VELSEN-ZUID - Harry j van den Ham komt niet voor niks naar Telstax1, De nieuwe oeïenmeester meldde vorige week dat hij een ontsnappingsclau sule in zijn nog doorlo pende contract bij SHO had. De weg was volgens hem zodoende vrij voor de stap naar het betaalde voetbal. fl Navraag bij SHO-voor- J I zitter Slaa wijst echter uit j j dat de zaterdag hoofd- I klasser recht heeft op een j ■j 'afkoopsom'. „Een jaar j. j] geleden hebben wij het- j! zelfde meegemaakt met i L Kees Zwamborn", meldt preses Slaa. „Hij vertrok I op het laatste ogenblik 1 1 naar Den Bosch, ook voor i hem hebben wij geld ge- j had." Van den Ham: „Ik wil per se slagen in het betaalde i voetbal. Dit is mijn kans. li 1 Ik regel dit met mijn oude j club. Telstar staat hier- j buiten." GPD RUDDERVOORDEN - Terèse van Lare uit Sluis is bij een run-bike-run in het Belgische Rudder- l voorden tweede gewor- den. J| De 48-jaxïge veterane fi- nishte over een afstand van 5,5 kilometer hardlo- m pen, 40 km fietsen en 3,5 I km hardlopen in een tijd I J| van 1 uur 40 minuten 09 I seconden. Daai'mee bleef |l ii ze ruim drie minuten ach- j ter de Belgische wïnnax'es An de Greef. Willy de Nooyer- uit Serooskerke legde beslag op de vierde !j plaats in een tijd van 1 uur j 44 minuten 24 seconden. I De 42-jarige Nooyer had LJ daarmee een goede gene- I rale voor de EK, dat vol- j gende weekeinde in het Poolse Glogow wordt ge- f houden. Op het Plein in Zaamslag kwamen in totaal 138 auto's aan de start. De meesten naxnen deel aan de rit in de Toerklasse. foto Peter N icola i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 26