Voshart promotor van korfbal Organisatie Euro 2000 is in voile gang PZC Monument van Ayrton Senna onthuld Tafeltennissers raken steeds beter op dreef Zaalvoetballers Goes verslaan de kampioen Krajicek strandt op gravelbijter Moya Vitesse pakt kans op Europees ticket sport 47 sportraad-directeur Kienhuis hekelt zelfverheerlijking Goes op Sportgala Landentoernooi 'óór Euro 2000 Weer interesse Ajax voor Makaay Sörensen verlengt contract Nieuwe functie Van der Hooft Vurens naar Sankt Gallen Cintha Boersma onder het mes Veel felicitaties voor Cruijff Jos Verstappen slechts twintigste zaterdag 26 april 1997 in onze verslaggever erard Borgman OES - Korfballer Dennis Vos- irt is al twee keer uitgeroepen Nederlands beste in zijn ort. Gisteravond, tijdens het lortgala van de Zeeuwse portraad, voegde de 27-jarige nroner van Scharendijke een ieuwe titel toe aan zijn impo lite palmares. Bij zijn derde iininatie werd Voshart verko- n tot Zeeuws sporter van 397. Hij bleef atleet Erwin mpelaar en triatlete Irma eeren voor. e overige hoofdpi'ij zen gingen iar het kampioensteam van jetbalvereniging Hoek, tafel- innistalent Kalun Yu en sport- ajwilliger Walter Cardon van haakvereniging Het Witte aard. Het was niet de avond an de grote verrassingen, in het oese Sportpunt Zeeland. Ie- land die reeds twee keer (in 095 en 1997) tot korfballer van at jaar is vernoemd, moet nau- lurlijk ook tot beste gekroond orden in de bepaald niet .van ipsport overlopende provincie eeland. „Ik hecht aan beide tverkiezingen evenveel waar- a", sprak Voshart, met zijn fel- lauwe trofee in zijn hand. „Ge ien mijn prestaties, wist ik dat teen goede kans zou maken. Ik en zeer trots op deze prijs." jshart, die net als Yu en Car- on een reis naar Engeland reeg aangeboden, heeft de iatste jaren behoorlijk aan de eg getimmerd. Sinds drie jaar hij vaste kracht in het natio- ale team, waarmee hij in 1995 e wereldtitel pakte. Bij het. lordtse Deetos is hij actief in de aderlandse top, hetgeen weke- jks al snel twintig uur van zijn nje tijd vergt. „Korfbal is mijn obby, maar ik vind dat ik abso- mt met topsport bezig ben. Als 'bekijkt hoeveel uur ik er in leek en hoe ik er voor leef, dan i het zeker topsport", aldus öshart, die zich ook bezig- oudt met het verzorgen van indelijke clinics en trainingen. an onze verslaggever /larcel van der Kraan IOTTERDAM - Het Europees ampioenschap voetbal is sinds ifgelopen zomer officieel het lerde sportevenement ter we- eld. Het WK voetbal staat van- dfsprekend op nummer één, de Hympische Spelen komen er licht achteraan, maar het EK oetbal is absoluut nummer Ine. )e aandacht van media, pu- iliek en sponsors heeft onvoor- telbare vormen aangenomen. Irganisatoren van het EK in ingeland en het aan de UEFA erbonden commerciële bureau 8L maakten dat gisteren tij- lens een congres in Rotterdam lekend. )e geweldige impact van het turopees landenkampioen- chap kan met een paar simpele letallen, voortvloeiend uit Eu- D'96, worden aangetoond, fooral op de grote schare sup porters uit binnen- en buiten and (samen 520.000 plaatsbe wijzen) gokken Nederland en lelgië bij het EK 2000. Maar crtegenwoordigers van met lame de grote steden bhj ven ha- neren op de enorme kosten die tan de organisatie en het bin- jénhalen van het evenement ijn verbonden. De belastingbe- aler krijgt een hoop voor zijn lezen. laar er staat, zo wordt be weerd, heel veel moois tegen- ver. Steden als Rotterdam, hnhem, Eindhoven en Amster- |am worden in de zomer van 000 belegerd door honderd- IOTTERDAM - Het organisa- iecomité van Euro 2000 heeft It deelnemersveld rond voor et zes landentoernooi dat in 999 in Nederland en België wordt gehouden als opwarmer oor het EK. irankrijk, Duitsland, Japan, worea, België en Nederland zul- -n in de zomer van 1999 in Arn- on, Eindhoven en Antwerpen ivulling geven aan een groot oetbalevenement, dat de laat- le testcase wordt voor het EK oetbal. GPD etiket. Weet ook Voshart. „Daarom ben ik ook zo blij met deze prijs", zegt hij, „Nu komt korfbal op een positieve manier in de belangstelling, vooral om dat het geen contactsport is. Re gelmatig kom ik thuis met een blauw oog, of met blauwe sche nen. Dat etiket frustreerd me duizenden buitenlanders, die moeten eten, drinken, slapen en die tussen de EK-interlands ook nog vermaakt moeten worden. Bij de Belgen, zo onthulde di recteur Alain Courtois van de KB VBzijn er nog flinke proble men met de hotelaccommoda tie. Men heeft nog geen idee hoe bij de Zuiderburen honderddui zenden voetbalfans moeten worden ondergebracht. In Ne derland is wel ruimte voor de gi gantische stroom van EK-be- zoekers. Daarom voorspelt het bureau ISL dat met name de Ne derlandse EK-stederi gouden tijden tegemoet gaan. Glen Kirton, tot voor kort in dienst van de Engelse voetbal bond en nu werkzaam bij ISL, schudde een paar cijfers van het EK in Engeland uit zijn mouw. De totale omzet van het. EK in Engeland was bijna 400 miljoen gulden, het aantal journalisten en fotografen, inclusief de bui tenlandse televisiezenders, is sinds het EK in Frankrijk ('84) gestegen van 1890 naar ruim 6000 en het aantal tv-kijkers is gestegen naar 1,5 miljard. Bo vendien verkocht bierbrouwer Caiisberg, sponsor van het EK, 34 miljoen halve liters bier in de pubs en 11 miljoen blikjes bier. Een stijging van de verkoopcij fers van 60 procent. Bedragen en getallen die de or ganisatoren, de voetbalbonden en het bedi'ijfsleven doen duize len. Kirton: „Maar dat roept, men dat er zoveel mis kan gaan. Wat moeten ze met al die 'hooli gans', die met elkaar op de vuist willen. Maar in is niets ge beurd." Alain Courtois, die ook namens Nedexiand met de UEFA praat, zegt dat er achter de schermen al een grote pr-campagne is ge start om van Euro 2000 het grootste EK-feest in de geschie denis te maken. „Ons grootste probleem is op dit moment dat het WK in Frankrijk, dat zo dichtbij huis plaats heeft, er nog tussen zit. Alles wat wij doen wordt ondergesneeuwd door de publiciteit rond het WK'98. Maar het EK is dichterbij dan men denkt. Wij zorgen er voor dat we op schema liggen." enorm. Korfbal is een oer-Ne- derlandse sport met meer dan honderdduizend leden. Het is volgens mij de derde zaalsport van Nederland. Binnen deze sport zijn we druk bezig korfbal spectacilairder te maken. Er zijn enkele nieuwe regels op komst en ik ben ervan overtuigd ARNHEM - Vitesse heeft gister avond de laatste kans op Euro pees voetbal in het nieuwe sei zoen behouden door FC Twente met 4-2 te verslaan. De Arn hemse club passeerde daardoor Roda JC en kwam op de zesde plaats. Het duel der oostelijke subtop pers had alles wat voetbal spec taculair kan maken. De partij was evenwichtig. Het geluk was met Vitesse, de pechduivel met FC Twente. Na de eerste helft, die met 1-1 door treffers van dat we dan van dat negatieve stempel afkomen." Naast een landstitel in de zaalcompetitie en het WK van 1999 is de veran dering van het korfbalimago het grote doel dat Voshart voor ogen heeft. Ook tafeltennisser Kalun Yu heeft grootse plannen. Het Makaay en Petrov was bereikt, leek FC Twente te gaan winnejr. Een vrije trap van Korsten deed het duel in de 60e minuut kante len: 2-1 Vijf minuten later was sporttalent van het jaar bleef brigderBax-t Groosman en judo ka Jessica van der Spil voor. De 15-jarige Yu grossierde reeds in nationale jeugdtitels (vijf stuks) en wacht met smart op zijn doorbraak bij de senioren. „Dat zal nog wel een kleine twee jaar duren", aldus Yu, die vorige het zelfs 3-1 dooreen strafschop van Makaay nadat Bosvelt de Gxiek Machlas onderuit haalde. Deze twee doelpunten waren schlemielig voor FC Twente dat week opnieuw nationaal goud behaalde en die zich deze zomer in Slowakije bij de eerste zes tien van jeugdig Eux-opa hoopt te spelen. „Ik ben trots op deze uitverkiezing. Normaal ben ik nooit zenuwachtig, maar van avond was ik dat wel. Ik had verwacht dat Jessica van der Spil gekozen zou worden. Zij heeft internationaal al meer meegemaakt dan ik." Spektakelstuk Wegens veiplichtingen in het buitenland was Van der Spil gis teravond niet aanwezig xn Goes, Daardoor miste de judoka een waar spektakelstuk. Want de Zeeuwse Sportraad heeft van de jaarlijkse sportverkiezing een glamourachtige megashow we ten te maken. Studenten van het cios vex-zox'gden een fraaie dans en basketbalshow, het topdans- paar Goodtimes gaf een optre- dentje en er was een demonstra tie van een skateteam. Leuke afwisselingen op een avond, die gepresenteerd werd door de sympathieke BRT-presentatri- ce Leen Beckers. Alleen: waax-oirx moest de ge meente Goes zich zo manifeste- x'en? Met enkele speeches en een videopresentatie was de gast heer veel te nadrukkelijk aan wezig, op een avond die toch echt voor de sportex-s is bedoeld. Vond ovexdgens ook Ton Kien huis, directeur van de Zeeuwse Sportraad, „Goes heeft ge meend dat het zelf een aandeel in het avondprogi'amma moest hebben. Maar het is de bedoe ling dat de gastgemeente zich meer om de show heen px-esen- teert en niet tijdens de show. Ik heb nog behoorlijk moeten schrappen in het programma, anders was het nog erger ge weest." Tholen Voor volgend jaar, als de ge meente Tholen gastheer is, kon digde Kienhuis dan ook een be perkte zelfverheerlijking van de organiserende gemeente aan. Een goede zaak voor het lovens waardige evenement. Wellicht dat in 1998 via internet kan worden deelgenomen aan de stemming. Nu, toonden bij wij ze van experiment, slechts een kleine dertig mensen belang stelling via deelname per com puter. in die fase beslist beter voetbal de, zeker door de inbx'eng van Bruggink', die de eerste helft op de bank had bekeken. Door de 3-2 van Bosvelt behield het duel de spanning. In de slotfase counterde Makaay Vitesse naar 4-2. Vitesse - FC Twente 4-2 (1-1). 10, Makaay 1-0, 29. Petrov 1-1,60. Kor sten 2-1, 66. Makaay 3-1 (straf schop), 70. Bosvelt 3-2, 84. Makaay 4-2. Scheidsrechter: Van Dijk. Toe schouwers: 7000. Gele kaart: Van den Brom, Goossen, Laros (Vitesse), Hoogma, Karnebeek, Bosvelt (FC Twente). ANP van onze sportredactie MANCHESTER - Paul Haldan is nog steeds een beetje tafelten nisser. Tijdens het WK in Man chester is de oud-international echter ingehuurd als coach. Hij leidde de Nederlandse mannen gisteren naar de tweede over winning, met 3-0 tegen Hong kong. De Nederlandse vrouwen boek ten gisteren twee zeges. Na de nedexiagen tegen Frankrijk en Roemerxie (tweemaal 2-3) wer den de zwakste ploegen in de groep Bulgarije (met 3-1) en Slowakije (met 3-0) verslagen. Alleen Melisa Muller liet zich tegen Bulgarije verrassen. De van onze medewerker Hans Hollestelle MIDDELBURG - De zaalvoet ballers van Matisse uit Goes be zorgden de kampioen van de eerste klasse van het district in de laatste competitiewedstrijd een gevoelige nederlaag. Trijp King Cars kon zich kennelijk niet meer opladen en verloor in Goes met 7-4. Matisse schuift door die winst nog een plaats op in de rang schikking. ZVH/Moxres toonde zich een goede tweede door hek kensluiter Gx'oene Ster Maroc met 14-2 te verslaan. Zuidwest Negen ging met 3-7 onderuit te gen Jongepier Sport. Matisse-Trijp King Cars 7-4: Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat Matisse de winst in eigen huis zou houden. Binnen zes minuten keken de Zeeuwen al tegen een 0-2 achterstand aan. Halverwege was de balans echter in evenwicht: 3-3. Matis se ging goed door en liep uit tot 6-3. Gerax'd Tibbe schoot vier keer raak voor Matisse, Edwin Moens twee keer, Arjen Griep één keer. Groene Ster Maroc-ZVH Mor- res 2-14: Groene Ster opende de score maar op de helft van de wedstxijd stond ZVH Moirés al met 7-1 voor. Morres bouwde de voorspx-ong moeiteloos verder uit. Jurgen Verbraeken had met vier treffers het grootste aan deel in de zege van de bezoekex-s. Kees de Putter, Barry du Puy (beiden 3), Arno Zwegers (2), Carl de Waele en keeper Robbie ploeg van bondscoach Peter En gel heeft nog uitzicht op een plaats bij de laatste zestien, als zaterdag van het sterke Zweden wordt gewonnen. Het klikt bij de Nederlandse mannen, die het WK donderdag met een fel bevochten, mooie 3- 2 oveiwinning tegen de Polen begonnen. Gisteren acteei'de Nederland beter. De eerste twee oveiwinningen gaven hoop. Haldan durfde best te zeggen dat een plaats in de kwart fina les tot de mogelijkheden be hoort. „Maar we moeten wed strijd voor wedstrijd nemen." Zaterdag wachten het eveneens ongeslagen Duitsland en het puntloze Denemarken. ANP Roctus schoten de andere Zeeuws-Vlaanse doelpunten in. Lahbal Majid en Vikrie Bou- boub scoorden tegen. Zuidwest Negen-Jongepier Sport 3-7: Plalvexwege stond Jongepier Sport al comfortabel voor (3-0). Die voorsprong kwam geen moment meer in ge vaar. Egon Kok (3), René Poort vliet, René van Schalk, Pieter den Hollander en Michel Lou- werse scoorden voor de winnen de ploeg. De tegentreffers kwa men van Martin de Kaart en René den Ouden (2). Maandag wordt in Oostburg de laatste wedstrijd voor de com petitie gespeeld tussen Zavio- /Sporthuis De Cocq en SVSW- /Klaassen Tweewielei's. ARNHEM - Ajax heeft Vitesse laten weten opnieuw belang stelling te hebben voor topscorer Roy Makaay. De spits, die gistei-en drie keer scoorde tegen FC Twente (4-2), heeft na dit seizoen nog een conti'act voor een jaar bij de Arn hemse club. Bij een goed bod valt er met Vitesse te praten over een ovei'gang. Ajax was eei'der in de slag met de jonge aanval ler. Die toonde een jaar geleden geen zin in de overstap. ANP HEERLEN - De Deense wielrenner Rolf Sörensen heeft met Jan Raas, de ploegleider van Rabobank, overeenstemming bereikt over een nieuw driejaxig contract. In de praktijk zal dat betekenen dat de 32-jarige Söi-ensen zijn actieve wieier- loopbaan bij Raas afsluit. Sörensen is momenteel met de Itali aan Michele Bartoli leider in de stand om de wei'eldbeker. Het huidige contract zou aan het eind van dit jaar aflopen. ANP TERNEUZEN - Eddy van der Hooft treedt tei'ug als trainer van het eex-ste elftal, maar wordt met ingang van volgend sei zoen technisch directeur van voetbalvex-eniging Temeuzen. Van der Hooft, die halverwege dit seizoen de ontslagen Rob bie de Muijnck opvolgde, is volgend seizoen ook weer oefen- meester van Terneuzen Al. Het bestuur van Terneuzen heeft nog geen opvolger voor de eex-ste selectie. Eddy van der Hooft - die eerder al liet weten er weinig voor te voelen om volgend seizoen ti'ainer van de hoofdmacht te zijn - en het bestuur van Terneuzen kwamen gisteren tot ovei'eenstemming. „Het be stuur ziet mij niet als een passant", zei Van der Hooft. KERKRADE - Edwin Vurens verhuist met dix-ecte ingang van Roda JC naar Sankt Gallen. De oud-speler van FC Twente, die ook in de belangstelling stond van zijn oude club Sparta, is een contract voor de duur van drie jaar overeengekomen. Over tien dagen staid in Zwitserland de nieuwe competitie. Sankt Gallen wil de nieuwe aanwinst vanaf de staxt inzetten. Eerder sloot Gexald Sibon al een contract van vijf jaar af met Ajax. Zijn beoogde vervanger Gabor Toima tekende gisteren in Kerkrade een contract voor zes jaar. De Hongaarse interna- tional speelt nu nog voor Cercle Brugge. ANP DEN BOSCH - Volleybal-international Cintha Boersma heeft gisteren in het Rottei'damse Dijkzigt-ziekenhuis een kijkoperatie in haar knie ondergaan. De speelster van de Ita liaanse club Vii'enze kampte al geruime tijd met pijn in het ge wricht. Boex'sma laat het zomerprogi'amma van de nationale ploeg aan zich voorbijgaan. Ze heeft na tien slopende jaren op topniveau behoefte aan rust. Na het Grand-Prixcircuit in au gustus hoopt bondscoach Beid Goedkoop de ervaren Boersma weer te verwelkomen in zijn selectie. ANP WAALWIJK - InteiTiet is bedolven onder de felicitaties voor de 50e verjaai'dag van Johan Cruijff, De twee beti'effende E- maxlpagina's konden gistex-en aan het eind van de ochtend cle stroom berichten uit de gehele wereld zelfs niet meer aan waai'door er een blokkade van ongeveer een uur ontstond. Er kwamen toen circa 600 berichten per uur binnen. Woordvoer- derHansMauritz van SBA Internet Services in Waalwijk: „Ex- komen vooral veel felicitaties uit Zuid-Amerika en Zuid-Eu- ropese landen, maar ook uit Hongkong en China. Het is een gekkenhuis." ANP IMOLA - Jos Vei'stappen heeft gisteren in de vrije tx-aining voor de Fox-mule I-i-ace om de Gi'ote Prijs van San Marino slechts twee coureurs achter zich gelaten. De Limburger leg de een ronde over 4,892 km af in 1.29,736. Daannee was hij bijna vier seconden langzamer dan de Noord-Iei'se coureur Eddie Ixvine, die in 1.25,981 de beste tijd afleverde. Vei'stap pen was alleen sneller dan Japanner Ukyo Katayama en de Italiaan Jarno Trulli, beiden met een Minai-di-Haxl. ANP Stroom Duizelen van onze sportredactie IMOLA - Op het circuit van Imola is giste ren een bronzen beeldhouwwerk van Ayrton Senna onthuld. De Bx-aziliaanse Formule I-coureur kwam in 1994 op het circuit om het leven toen zijn wagen frontaal tegen een betomxen muur reed. De ceremonie werd bijgewoond door de Braziliaanse ambassadeur in Italië, de burgemeester van Imola, Formule I-baas Bernie Ecclestone en Williams-eigenaar Frank Williams, die ervan wordt verdacht de dood van drievoudig wereldkampioen Senna op zijn geweten te hebben. Beeld houwer Pierotti maakte een in gepeins verzonken Senna zittend op een stuk mar mer en starend naar de muur van de Tam- burello-bocht. De muur die hem fataal werd. foto Luca Bruno/AP De pi'ijswinnaai's van het achtste Sportgala. Van links naar rechts: Aanvoerder Patrick Naudts van voetbalclub Hoek (spoi'tploeg), tafel tennisser Kaliui Yu (talent), HWP-voorzitter Walter Cardon (vrijwilliger) en korfballer Dennis Voshart (sporter). foto Willem M ieras !tiket let was derhalve niet onlogisch at de sporter van het jaar een mbassadeur van het korfbal /erd genoemd. De sport heeft lergelijke educatieve initiatie- ten nodig ook, want aan korfbal [leeft nog altijd een negatief van onze sportredactie MONTE CARLO - Richard Krajicek heeft zich niet weten te plaatsen voor de halve fi nales van het graveltennistoernooi in Monte Carlo. De als vierde geplaatste Haagenaar verloor na een sterk begin alsnog van de Spanjaard Carlos Moya, zesde in de rang schikking. De setstanden waren 6-1, 2-6 en 4-6. Krajicek was in zijn voorgaande pax-tijen in zijn woonplaats Monte Carlo oppex-machtig geweest. Hij versloeg de Duitser Michael Stich en de Australiër Mark Philippoussis. In de eerste set leek Krajicek opnieuw af te stevenen op een duidelijke oveiwinning. Daarna ging Moya echter beter serveren en liet de opslag van Krajicek meer te wensen over. Bovendien kreeg de Nederlander nau welijks kansen naar het net op te stomen. Moya haalde op zijn eerste service een per centage van 81 procent. In de eerste set foi'ceerde de soepel ogende Krajicek dooi'bx-aken in de viex-de en zesde games. Moya nam in de tweede set revanche met breaks in de vierde en achtste games, waai'door een derde en beslissende set nodig was. In die slotreeks had Moya de overhand. Jim Courier wei'd gediskwalificeerd in het dubbel na wangedx-ag. De ATP hield daai'op zijn prijzengeld in en nam de verdiende ATP-punten tei'ug. De Amerikaan, die een combinatie vonnde met Zwitser Mare Ros set, raakte in de dei-de set tegen de Span jaarden Lobo en Javier Sanchez op 1-4 over zijn toeren. De umpire, die Courier al eei'der een waarschuwing had gegeven, diskwalifi ceerde hem nadat Courier een schop tegen zijn stoel had gegeven. ANP van onze sportredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 47