Degradatie zorgt voor onrust B W-trainer niet onder indruk van Hoek PZC Sluiskil na zege op Steen dichter bij nacompetitie Tennissers Animo winnen weer: 5-1 Crosser Van de Bos terug van weggeweest Zaalvoetbal op de recreatieve toer sport ferneuzen wacht woelige weken na aftocht uit tweede klasse Schoondijke kan titel bij Jong Ambon grijpen maandag 21 april 1997 jnonze verslaggever erard Borgman ERNEUZEN - Exit. Game ier, Terneuzen is tweedeklas- af. Op de voorlaatste speel avond de ploeg zijn Waterloo, ^lijdensweg van de dit seizoen Jierkenbaar spelende forma- is ten einde. Wat rest is een jopvolle blik richting' toe- inist. Terneuzen moet meteen eer promoveren, daarover is jereen het wel eens. Maar over •I beleid van de club lopen de eningen uiteen. Voorzitter (|dy Dobbeleir droomt van de jofdklasse, met versterkingen in buitenaf als grote wapen, tngdtrainer Eddy van der aoft, die zich na de winterstop jk over de hoofdmacht ont rolde, ziet liever dat de club iel talentvolle jongeren de te- jiiaanval inzet. Roerige tijden iTferneuzen dus. g 20 april 1997 was een :gvan uitersten voor voetbal- freniging Terneuzen. Het nuwenteam vierde het kampi- aischap, in de kantine weer- ionk de ene melige dij enkl etser ide andere. Terwijl de dames 3 de tafels meelalden op de iunen van 'Malle Babbe' en 's achts na tweeën', werkten de lelers van het boegbeeld van vereniging zich (voorlopig) jor de laatste keer op eigen dd als tweedeklassers in het lét. ledegradatie is het dramatisch Sot van een bewogen voetbal- ir. Terneuzen opende vol aspi- ilies, immers, in het vooraf- lande debuutjaar was geroken jn promotie naar de eerste ilasse. Dus werd trainer Robbie (Muijnck na het teleurstellen- competitiebegin bedankt raor zijn diensten. „Maar vol lens mij heeft De Muijnck hier woon niet mogen werken", telde linkshalf Michel de Rid- lerna de 3-3 tegen het eveneens gegradeerde Terheijden. „Ik ril niemand persoonlijk be igen, maar ik vond de leldtrainingen van De Muynck eer goed verzorgd. Maar na lier wedstrijden hoorde ik al iveral dat hij vervangen zou Éden." Samba Dat gebeurde inderdaad: routi- ierMarc de Kunder fungeerde iele weken als interim- coach, waarna Eddy van dei- Hooft het seizoen mocht afma ken. Het resultaat van deze in grepen is bekend. Niemand kreeg Terneuzen weer aan het draaien, de samba was defini tief uit de heupen van de spelers verdwenen. Matheid en gela tenheid namen de plaats in van gretigheid en felheid. „We heb ben dit seizoen ook anders ge speeld dan vorig jaar", zegt De Ridder, met zijn 25 jaar een van de dragende spelers. „Door blessures en schorsingen heb ben we telkens in andere samen stellingen gespeeld. Dat komt het spel natuurlijk niet ten goe de. De vorm was er gewoon niet. Ook niet bij mezelf. Ik heb ook niet gebracht wat ik moest brengen. Ik behoor tot de oudere spelers, die de kar moeten trek ken. Ik voel me persoonlijk best een beetje aansprakelijk voor de degradatie." „We zijn niet voor niets gede gradeerd". wist ook voorzitter Eddy Dobbeleir, die al enkele weken geleden de komst van versterkingen aankondigde. En bij zoete woorden is het ni'et ge bleven. Peter Nieskens (Hoek) en Michel Leonart (Temse, Bel gië) hebben reeds hun ja-woord gegeven, ze komen de gelederen van Terneuzen versterken. Daar staat het vertrek van Mare de Kunder naar Terneuzense Boys tegenover, terwij 1 Hubert van den Hemel in de belangstelling staat van Sluiskil. Maar de aan hang van Terneuzen hoeft, niet te vrezen, het bestuur heeft de speurtocht nog niet gestaakt. Dobbeleir: „Er komt zeker nog versterking bij. Ik denk dat we nog twee spelers halen." Onvrede Juist hierin schuilt de onvrede van Eddy van der Hooft. De oe- f enmeester heeft er nooit een ge heim van gemaakt dat zij n voor- kern- uitgaat naar het uitbuiten van de eigen opleiding. „Ter neuzen heeft altijd een goede jeugdafdeling gehad. Een enke le aanvulling van buitenaf acht ik welkom, maar het zou zonde zijn wanneer we onze eigen jeugd geen kans geven. Ik merk dat de verhalen over nieuwe spelers voor onrust zorgen in Al. Zo van: we krijgen straks toch geen kans meer in het eer ste. Het gaat heel goed met Al en B1De jeugdelftallen hebben de laatste jaren een enorme uit straling opgebouwd. En dat raak je kwijt wanneer het eerste elftal een aparte vereniging bin nen de vereniging Terneuzen wordt." „Het bestuur is het daar duide lijk niet mee eens", countert Dobbeleir. En De Ridder, die met zijn tomeloze inzet, zijn af gezakte kousen en zijn loopver mogen doet denken aan de Duit se oud-international Hans Peter Briegel: „Ik wil me niet met het beleid van de club bemoeien. Ze hebben nu twee jongens ge kocht, dat vind ik genoeg. Je ziet gelukkig dat de jeugd eraan komt. Volgend seizoen komen vier jongens bij de A-selectie. Met die zes nieuwe gezichten moeten we meteen weer kunnen promoveren." Het verschil van mening tussen het bestuur en Van der Hooft heeft er in elk geval wel toe ge leid dat het nog steeds onduide lijk is wie er volgend seizoen trainer is van Terneuzen. Van der Hooft twijfelt, hij heeft het bij Al uitstekend naar z'n zin. „Volgend seizoen hebben we weer een prachtig Al-elftal. Ik heb vorige week maandag een gesprek gehad met het bestuur en ben het absoluut niet eens met het beleid. Ze willen naar de hoofdklasse, maar Terneuzen heeft in 76 jaar nog nooit in de eerste klasse gespeeld. Laten ze dat eerst maar eens tot doel stel len. Ik zou binnen een week wat van het bestuur horen, en wacht rustig af. Volgens mij zijn ze het Tom Nieuwelink (15) duelleert met een verdediger in de wedstrijd tegen Terheijden. d Charles Strijd in het bestuur niet met elkaar eens over de te volgen koers." .Wanneer ik iets zeg namens het bestuur, dan zijn wij het altijd helemaal met elkaar eens", re pliceert Dobbeleir. „Onze visie is heel duidelijk. Terneuzen moet hogerop en met eigen jon gens lukt dat niet. Dat hebben we dit seizoen gezien." Blijft on verlet dat het een uiterst merk waardige gang van zaken is dat één speelronde voor het compe titie-einde nog niet bekend is wie na de zomer met de scepter mag zwaaien. „Een rare situa tie. Het had allang duidelijk moeten zijn", vindt ook Van dei- Hooft. „Nee hoor", meent Dob beleir, „We hebben afgelopen 'week pas voor het eerst met Ed dy gesproken. We zouden graag zien dat andere clubs ook wat langer zouden wachten met het vastleggen van trainers. Een open deur natuurlijk, want het is een bekend gegeven dat de trainerscarrousel steeds vroe ger op gang komt. Wie eerste rij wil zitten, moet vroeg tot actie overgaan. Voor de laatkomers resten logischerwijs veelal slechts trainers van tweede of derde garnituur. Deze week schaart Van der Hooft zich andermaal met het bestuur om de tafel. „Ik ga niet vertellen waarvan het afhangt of we met hem verder willen", besloot Dobbeleir. „Zulke za ken komen in een gesprek naar voren en die ga ik niet via de pers bespreken." Bedrog „Misschien", zo opperde De Ridder, die met klem vertelde dat hij zijn huidige trainer niet wil attaqueren, „misschien is het voor Terneuzen het beste wanneer er een trainer van bui tenaf voor de groep komt te staan. Iemand die de gevestigde namen niet kent." De midden velder haalde vervolgens zijn schouders op en vervolgde met gebogen hoofd zijn weg richting kleedkamer. Daar was het stil: de degradanten overdachten hun zonden. Terneuzen gaat naar de derde klasse, mijlenver van de hoofdklasse vandaan. In het clubgebouw werd nog vro lijk op tafel gedanst. Het was Marco Borsato wiens even be kende als treffende woorden door de luidsprekers galmden: 'De meeste dromen zijn be drog...' van onze medewerker DEN HAAG - De tennissers van Animo hebben ook hun tweede wedstrijd in de hoog ste landelijke competitie in winst omgezet. In Den Haag werd Hatece met 5-1 geklopt. Trainer/speler Filip Versluys zei met het Terneuzense team goed op schema te zitten. Al leen het verlies van Tim Blondeel en Jeroen Verstrae- ten in de dubbel zat hem niet lekker. „De tegenstander was van een veel minder niveau dan vorige week. We hadden ei genlijk alle partijen moeten winnen. We staan nu op tien winstpunten. Ik heb vooraf gezegd dat we na drie wed strijden twaalf, dertien pun ten moeten hebben. Dat gaat wel lukken"zei Versluys gis teravond. Spannend In de enkelspelen bleef Ani mo vrij gemakkelijk over eind. De proftennissers Tim Blondeel en Jacques Gley de klasseerden hun directe te genstanders Robert Scholtes (6-0, 6-4) en Dennis Verbeek (6-2, 6-1). Ook Boas Bierings versloeg met twee keer 6-2 Ramon Scholtes, Alleen Je roen Verstraeten maakte het zichzelf moeilijk. Versluys: „Het was een slechte partij, maar wel spannend. Verstraeten had drie sets no dig om Erik de Bakker te kloppen. De laatste set be sliste hij met 7-5 in zijn voor deel. Versluys had met zijn partner Gley eveneens drie sets nodig om het Haagse duo Verbeek/Scholtes terug te wijzen. Het afstaan van een set had volgens de Belg met concentratieverlies te ma ken. Hatece-Animo 1-5. HE: Rob Scholtes-Blondeel 0-6,4-6; Verbeek-Gley 2-6.1-6; Ram. Scholtes-Bierings 2-6.2-6; De Bakker-Verstraeten 7- 6,4-6,5-7. LID: Scholtes/De Bakker- Blondeel/ Verstrae ten 6-4,6-3; Verbeek/Schol- tes-Gley/Versluys 2-6,6-2,2- van onze medewerker Wim de Vos AXEL - Herman van de Bos lijkt weer terug op zijn niveau van een paar jaar geleden. De mo torcrosser uit Koewacht schreef destijds de strijd om de RES Trofee in de 500cc op zijn naam. Na drie wedstrijden dit jaar heeft Van de Bos resoluut de lei ding genomen. Afgelopen zaterdag was hij op nieuw oppermachtig en won hij beide manches afgetekend. Bij de licentiehouders was er zater dag slechts een minimale be langstelling. André van Espen kon daardoor zijn leidende po sitie duidelijk verstevigen. Belangstelling De belangstelling viel zaterdag tegen op het Smitsschorrecir- cuit in Axel voor de derde wed strijd in de strijd om de RES Trofee. Naast de cross in Axel stond er die dag eveneens één geprogrammeerd in Vlissingen. „Dat kost ons zeker zo'n 30 a 35 rijders", aldus wedstrijdleider Jacq de Feijter. De licentiehouders lieten ver stek gaan. Slechts drie rijders kwamen er aan het starthek. André van Espen wonbeide ma len voor De Zeeuw. Bij de 500cc vrijetijdrijders lijkt Herman van de Bos weer hoge ogen te gooien. Van de tot nu toe zes verreden manches (per wed strijddag worden twee reeksen gereden) won de Koewachte naar er vier. Alleen op de eerste wedstrijddag moest Van de Bos de sterke Geert de Bruijne voor laten gaan. Van de Bos heeft in middels een voorsprong van 36 punten op naaste concurrent: de Belg Hendrik Schouteden. In deze klasse was er pech voor Ad Geldof. In de eerste manche zag de Walcherse crosser de ket ting van zijn machine aflopen; in de tweede reeks revancheerde hij zich met een vierde plaats,' lossche ploeg vreest Jaeky Lambert in bekerfinale wnonze medewerker iter van Kouteren HOEK - Jacky Lambert is aan njn tweede seizoen bij Hoek be- en zal altijd wel voer voor psychologen blijven. De spits uit Koewacht werd ook zater- weer verguisd en bejubeld, u- maakte bijvoorbeeld op rainer Piet de Jong van BVV/- ierachtert een voortreffelijke indruk. De oefenmeester van Hoeks tegenstander in de be kerfinale genoot van de manier waarop Lambert de eerste tref fervan Hoek voor zijn rekening Min, maar was bovenal gechar meerd van de balbehandeling nn de aanvaller. Piet de Jong zei het net niet met ioveel woorden, maar hij zou lambert maar wat graag in zijn jloeg hebben. „Hij is zó balvast i«ibovendien heel snel", stelde trainer zaterdag na afloop '<an Hoek-Kloetinge (3-1) vast. ..Toegegeven: hij miste natuur lijk een aantal mogelijkheden, maar als je één op vier loopt, ben jevoor mij een heel goeie spits." De BW-trainer was zaterdag getuige van een matige verto ning, waarin Hoek met zes in- rallers speelde. Desondanks rond hij zijn reis niet. helemaal tevergeefs. „Ik heb toch wel een fepaalcle speelwijze gezien", vertelde hij„Hoek is een fysiek %ke ploeg, die voetballend 'M uit de voeten kan. Het is wel opgevallen dat hun laat- lieman constant achter de ver dediging speelt. Dat geeft mo- «dijkheden, omdat er - als ze invallen - een gat op het mid denveld ontstaat. Daar kunnen dj onze slag slaan." Cupflghter ÜVy/Verachtert heeft zich door 'fe jaren heen ontpopt als een schte cupfighter, die meer dan ^ns de bekerfinale van het dis- Jet speelde. Vorig seizoen won «Brabantse eersteklasser in de jindstrijd met 3-1 van hoofd wasser Gemert, nadat Gemert ®een eerder stadium Hoek had ^geschakeld. BW/Verachtert Mde vervolgens in De Kuip !eSen IJsselmeervogels, maar ^rloor toen met 2-0. •Een echte happening", herin- de naar de Eindhovense fofdldasser DBS vertrekken- Je trainer zich. „Toen hebben *e de smaak te pakken gekre sen. We willen dit jaar weer heel ■?a3g winnen. Het zou boven dienvoor mij een heel mooi af- ■'Éeidscadeeu zijn. Ik heb hier jaar met veel plezier ge werkt en een hele mooie tijd ge had." De Bossche ploeg schakelde op weg naar de bekerfinale dit jaar tweedeklasser Someren (2-0), eersteklasser TOP (3-1) en de hoofdklassers Gemert (3-0) en Geldrop (3-0) uit. Gerrit Emans en Dirk de Bruin zagen BW na mens Hoek gisteren (zondag) voor de competitie in de derby tegen Wilhelmina een 0-2 ach terstand in een 3-2 voorsprong omzetten, maar in de laatste mi nuten werd het toch weer gelijk: 3-3. „Ik had de indruk dat ze in het begin een beetje met de hand rem op speelden", zei Gerrit Emans. „Maar na die 2-0 ach terstand schakelden ze goed om van 4-4-2 naar 4-3-3. Het is, denk ilc, een echte be'kerploeg, die negentig minuten keihard werkt en over veel karakter be schikt. Zware klus Emans verwacht dat BW moed zal putten uit het spel in de der by. „Het zal een zware klus wor den, maar we hebben wel dege lijk mogelijkheden. Het is een goed uitgebalanceerd team, waarin de linies goed op elkaar aansluiten. Ze spelen compact, pp in de kleine ruimte. Maar als Hoek in zijn normale doen is, moeten we kunnen winnen. Als wij tempo kunnen spelen, heb ben we zeker kansen. Het Hoek van zaterdag zal bovendien het Hoek van donderdag niet zijn. Ilc verwacht dat we zeker met vijf andere mensen in de basis zullen beginnen." De bekerfinale begint donder dag om 19.30 uur in Made. Jan Mieras van de supportersver eniging De Purperen Hei van Hoek verwacht een invasie van Hoek-aanhangers. Donderdag middag vertrekt een bus met supporters. Mieras: „Maar de meesten zullen wel met eigen vervoer gaan." Jacky Lambert, in duel met John Kole, liet nogal wat kansen liggen, maar scoorde twee keer. Hij maakte grote indruk op de trainer van BW, dat donder dagavond tegenstander is van Hoek in de bekerfinale. foto Charles Strijd Doelman Danny Oppeneer van Steen keert op spectaculaire wijze een kopbal van Rolf Mobach. foto Charles Strijd van onze medewerker Maikel Harte SLUISKIL - Sluiskil ontving gistermiddag een tegenstan der die al bereikte, waar zij zelf nog naarstig naar op zoek is: deelname aan de nacompe- tetitie. Steen heeft dat recht inmiddels verworven door de tweede periode te winnen. Sluiskil zal dat recht willen verkrijgen door als tweede achter HW'24 te eindigen. Die tweede plaats is door een dik verdiende 2-1-overwin ning op Steen weer een stukje dichterbij gekomen. Dik verdiend, want Sluiskil was de gehele wedstrijd de ge vaarlijkste ploeg. Beide ploe gen Steen gaven elkaar alle ruimte om te voetballen- met als gevolg dat de wedstrijd vooral in het begin een open karakter had. Op de vraag wie het eerste doelpunt zou sco ren, had dan ook niemand met zekerheid een goed antwoord kunnen geven. Het leek in 17e minuut Sluiskil te worden, maar Rolf Mobach liet een ri ante mogelijkheid liggen. Hij zag zijn kopbal op een voorzet van Bennie van Leeuwen met een schitterende reflex ge keerd worden door doelman Danny Oppeneer. Drie minuten later was het aan de andere kant wel raak. Werner Bisschop gleed een voorzet van Edwin Hoffman op een knappe manier bij de tweede paal binnen: 0-1. Die zelfde Bisschop voerde even later een actie te ver door waardooi\hij de kans op 0-2 onbenut Het. Presenteerblaadje Kort daarna viel hij gebles seerd uit en dat was meteen het moment waarop Sluiskil de wedstrijd naar zich toe trok. De thuisploeg kwam nog voor de rust verdiend op 1-1. Niki de Wolff snelde op de lin kerflank langs Jean-Paul Loot en bezorgde de bal op een presenteerblaadje bij Arjan de Meij. Die plaatste het leer op zijn beurt met een droge schuiver achter Danny Op peneer. Een enorme opsteker voor De Meij, want de voi'ig jaar van Ria Westdorpe over gekomen speler, stond wegens blessureleed dit seizoen nog niet eerder in de basis. Sluiskil zocht daarna voort durend de aanval en was voor de pauze al dichtbij een voor sprong. Niki de Wolff, dit sei zoen al goed voor 21 doelpun ten, was niet plan om eens een wedstrijdje droog te staan, want zeven minuten na de hervatting rondde hij een uit stekende persoonlijke actie doeltreffend af. Met een goed schot tekende hij voor de be slissende 2-1. Na die treffer leekt het alsof er bij beide ploegen een soort matheid in de benen sloop, want aantrek kelijk was het daarna niet meer. van onze medewerker Aector Dooms TERNEUZEN - In de zesde klasse van het amateurvoetbal valt de beslissing om het kampi oenschap op de slotdag van de competitie. Met volgende week de topper Jong Ambon-Schoon- dijke had de competitieleider geen beter slot kunnen beden ken. Schoondijke is na de zwaar bevochten zege tegen Kwaden- damme (1-0) koploper met een punt voorsprong op Jong Am- bon. Ook Noormannen is nog in de race om de titel. Biervliet en Zeeland Sport schakelden zich zelf uit door tegen elkaar gelijk te spelen (2-2). De spanning in de zesde klasse B is eraf. RIA behaalde een riante 1-4 winst tegen MoerstratenDe ploeg uit Westdorpe kan zich nu gaan voorbereiden op de na- competitie. SDO won met 0-1 tegen Vivoo, terwijl Terhole fors onderuit ging (7-1) tegen Val Aan. Schoondijke-Kwadendamme 1-0 - Pas tien minuten voor tijd kon Claude Cornelis een ope ning forceren in de verdediging van Kwadendamme. De aan valler scoorde met een fraaie kopbal het enige en winnende doelpunt. Daarvoor had Schoondijke een groot over wicht, dat echter weinig kansen opleverde. Tot dat ene moment van Cornelis, waardoor Schoondijke zich in de slotwed strijd tegen Jong Ambon bij een overwinning kampioen mag noemen. Biervliet-Zeeland Sport 2-2 - Twee minuten voor tijd kreeg Biervliet een domper te verwer ken. John Kasteleijn schoot vanaf de penaltystip Zeeland Sport langszij: 2-2. Biervliet verzuimde na de fraaie lob van Jurgen Hooreweghe meer af stand te nemen. Daardoor kon Zeeland Sport via een doelpunt van Dennis de Graaf terug in de wedstrijd komen: 1-1. Tien mi nuten voor tijd leek Biervliet via een treffer van William Faes als nog de oveiwinning te grijpen, maar in de slotfase pakte Zee land Sport toch wel een ver diend punt: 2-2. Grocde-Dreischor 5-0 - De te genstander kon Groede niet in spireren. Voor de rust nam Groede via twee doelpunten van Eric Seijnesael en een goed ge nomen vrije trap van Jan van Belois een 3-0 voorsprong. De zelfde spelers zorgden voor de afgetekende 5-0 winst. Moerstraten-RIA 1-4 - De Zeeuws-Vlamingen kwamen bij de rust al op een ruime 3-0 voor sprong. Daarna gaf RIA even de gelegenheid aan Moerstraten via een doelpunt van Eric van Gastel iets terug te doen, maar tenslotte had een sterker West- dorpse ploeg het laatste woord. De score werd verdeeld onder Artjan Léka (2), Ewald Pollet en Florenzo Mol. Vivoo-SDO 0-1 - Een slechte wedstrijd. Op de 0-1 zege viel niets op af te dingen, want SDO kreeg de betere kansen. Marty Poppe werd matchwinnaar. De ploeg uit Lamswaarde hield na de voorsprong vrij gemakkelijk stand. Val Aan-Terhole7-l - Tot aan de rust viel de schade voor Terhole nog mee (3-1). Toen de thuisclub naarde stand naar4-l tilde, was de wedstrijd gespeeld. Voor Ter hole scoorde William Freïjzer, voor Val Aan Richard Merle (2), Jacky Suykerbuyk, Erwin Neele, Werner Gorissen, Chris tian Dekker en Sjoerd Bos. TERNEUZEN - Het zaalvoet bal in Zeeuws-Vlaanderen gaat met ingang van het volgend sei zoen op de recreatieve toer. Alle rayons hebben zich positief uit gesproken over de nieuwe op zet. Daarmee koppelt het Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbal zich, in navolging van Walche ren, los van de KNVB. Er is een Stichting Recreatief Zaalvoetbal Zeeuws-Vlaande ren in het leven geroepen. In de nieuwe opzet blijft de regionale competitie intact. De promotie degradatieregeling zal enige aanpassing vereisen, met dien verstande dat de clubs niet ver plicht zijn om te promoveren. Er wordt gedacht aan het spelen om het Zeeuws-Vlaams kampi oenschap. De zaalvoetbalteams ZVH/Morres en Sporthuis De Cocq blijven in de eerste klasse van de KNVB uitkomen. In de stichting zitten vertegenwoor digers van de rayons. Het stichtingsbestuur bestaat uit Piet de Reus (voorzitter), Theo de Smet (secretaris), Gel- ein de Putter (penningmeester), Fonny Cox en Paul Stroobandt. -fasmsrs .Rsseito,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 27