Hoek wint zelfs op halve kracht Ronald van der Tang, aangenaam Vuurwerk van Middelburgse hockeyploeg Naudts en Nijskens nog één jaar bij Hoek Volleyballers Hulsl kruipen in titelraci door oog van naak Van de Vegt gooit ver met de speer sport 20 Zeeuwse derby mist kwaliteit en kan zelden boeien (3-1) maandag 21 april 1997 van onze.sportredactie HOEK - Angelo Nijskens zal volgend jaar zijn voetballoop baan bij Hoek afsluiten. Voor de aanvaller, die na een matige start een sterke tweede helft van de competitie speelt, was belangstelling van andere clubs. Temeuzen was één van de gegadigden. Nijskens: ,,Ik heb besloten om nog één jaar bij Hoek te spelen. Dat wordt absoluut mijn laat ste jaar." Nijskens miste zater dag de derby tegen Kloetinge door een spierblessure in de kuit. ,,Ik hoop donderdag in de bekerfinale weer te kunnen spelen." Ook Patrick Naudts verlengde zijn verblijf bij Hoek tenminste met een jaar. De 31-jarige rou tinier overweegt zelfs om zich voor het komende seizoen be schikbaar te stellen als laatste man. „Ik heb het nooit geambi eerd, maar ik begin me er steeds beter thuis te voelen. Hoek is nog op zoek naar een tweetal versterkingen voor de ploeg. De komst van Walter Be velander (Halsteren) gaat defi nitief niet door. Davy Gijsel heeft wel overschrijving naar Hoek gevraagd. Morgen (dins dag) test Hoek in een wedstrijd van het tweede elftal nog twee Belgen: de broers Jelle en Bram Steenkiste van Eeklo. Kloetinge verliest na dit sei zoen twee belangrijke krach ten. Peter Noordijke en Paul Schipper hebben trainer Die- derick Hiensch gezegd dat ze aan hun laatste jaar bezig zijn. van onze verslaggever Frits Bakker HOEK - Het moet een tikje wrang zijn geweest voor de trai ner. Diederick Hiensch hoorde de verwijten aan dat Kloetinge in Hoek (3-1 nederlaag) zo'n matte indruk had gemaakt in plaats van te vechten voor één van de laatste kansen. De jonge oefenmeester, die met zijn elftal nog geen uitwedstrijd heeft ge wonnen, reageerde bits. „Ik vond ons helemaal niet mat." Misschien te weinig agressief dan? Hiensch: „Je zou het een gebrek aan routine kunnen noe men, want we mochten de wed strijd natuurlijk niet meer ver liezen." Het gebeurde toch en de verde diger Jurriaan Maccowzei: „We hebben inderdaad geen elftal dat kan strijden." Hoek werd - in het zicht van de eindstreep, bij een 1-1 stand - geholpen door een ongelukkige eigen goal van Pieter van der Neut. Jacky Lambert stelde met zijn tweede treffer van de middag de zege veilig. Het dompelde Kloetinge lichtjes in de rouw, omdat de toch al zo kleine ontsnappings kans steeds vager wordt. En Hoek? „We hebben het niet weg gegeven, maar om nu te zeggen dat iedereen met zijn kop bij de wedstrijd was...", zei de flegma tiek spelende Patrick Naudts, die zelf mijlenver boven het ni veau van de derby uitstak. Had Kloetinge nog op enige cle mentie gehoopt in Hoek? Pa trick Naudts: „Ik zou thuisblij ven als ze mij zouden vragen een wedstrijd met opzet te verlie zen." Bij Kloetinge had ook nie mand erop gerekend, omdat er in deze wedstrijden andere dan alleen sportieve belangen mee spelen. De Zeeuwse derby was er één om snel te vergeten. De grillige wind werd net iets te vaak als excuus aangevoerd. Hoek was tussen twee bekerwedstrijden in niet scherp, Kloetinge bleek in een gehavende opstelling niet bij machte om dat uit te buiten. „Ik had geen Alex Lourens, die anders nog eens iets kan force ren", zei Hiensch, lichtelijk aan geslagen. En ook geen Tjauw-a- Hing, om nog eens een gangma ker te noemen. En geen De Goe- deren. Hij kwalificeerde het zelf als een zwaktebod, omdat Hiensch wist dat Hoek voor de derby ook diep in de reserves moest tasten. Jo- han Ballegeer moest na de rust een half elftal aan invallers la ten opdraven. Kurt Pacqué en Geert jan de Smet waren ge schorst, Angelo Nijskens en An- dré de Letter werden gespaard, Serge van de Walle raakte ge blesseerd en de aanvallers Be- nedikt van de Walle en Frank van Danime zijn voor lange tijd uitgeschakeld. Hiensch experimenteerde met John Bentschap Knook in een vooruitgeschoven positie op rechts. Het bleek een misreke ning, want de nog lang niet top- fitte speler was onzichtbaar en liep verdwaasd achter zijn te genstander aan. Hiensch greep in de rust in en liet zijn spelbe paler in de kleedkamer achter. Het betekende dat Kloetinge af hankelijk bleef van zijn twee beste spelers: de onvermoeibaar zwoegende Paul Schipper, die na dit jaar definitief stopt, en de Rensenbrink-achtige Ronald Zuijdwegt. Het was te weinig om Hoek te verontrusten. Kloetinge scoor- de pas nadat Jacky Lambert de wedstrijd in de 52e minuut na rust had geopend. Zijn actie was de mooiste van de middag: een slepende beweging met de bal aan de voet en een verwoestend hard schot, dat diagonaal in de kruising insloeg: 1-0. Mooier kon het niet voor de thuisclub, want was Mario Har Franky Standaert loopt zich vast op drie Kloetinge-spelers: Jurriaan Maccow, Wouter Labrujère en JasonPattiasina. foto Charles Strijd te in het eerste part niet twee keer gered door de paal? Paul Schipper (22e minuut) zag een kopbal op het houtwerk eindi gen, Jason Pattiasina (42e mi nuut) schoot een vrije trap bui ten het bereik van de doelman op de paal. Het waren twee te genslagen die Kloetinge daarna bleven achtervolgen. Gouden wissel Even leek het alsof Hiensch het geluk van een gouden wissel had. Hij haalde in de 30e minuut na rust de verdediger Arno Me- laard van het veld en bracht Ar- jo den Dekker in het elftal als schaduwspits achter Paul Schipper. De ongecompliceerde aanvaller, met zijn afgezakte kousen, trakteerde de trainer op een mooie binnenkomer. Ronald Zuijdwegt ontsnapte op links, zijn voorzet werd door Den Dekker onhoudbaar ingekopt: 1-1. De opleving duurde maar kort. Kloetinge rook plotseling winstkansen, maar verbleekte in de eindsprint. Pieter van dei- Neut kreeg een voorzet van Geert de Poorter zo ongelukkig op de voet, dat de bal achter Noordijke vei'dween en in de laatste seconden zorgde Lam bert op aangegeven van Dek nog voor een 3-1 eindstand. Het houdt Kloetinge stijf in de zone waar de degradatie steeds dreigender wordt. De uitspi-aak in de Veere-zaak opent welis waar nog enige perspectief, maar Kloetinge moet vervol gens ook nog een uitwedstrijd bij de voornaamste concurrent Heerjansdam spelen. En op vreemde velde heeft Hiensch dit jaar nog weinig gelachen. Hoek-Kloetinge 3-1 (0-0). 52. Lam- bertl-0, 78. Den Dekker 1-1, 82. Van der Neut 2-1 (e.d.), 90. Lambert 3-1. Scheidsrechter J. Elburg (Doorn). Aantal toeschouwers: 600. Gele kaart: Den Dekker (Kloetinge). van onze medewerker Eduard Hofman TERNEUZEN - De Middel burgse hockeyers zorgde in het competitieduel met Liberty voor vuurwerk. De overwinning (3-2) van de Zeeuwen was ver rassend. Ze kregen daardoor opnieuw aansluiting met Ze venbergen en Prinsenbeek en zullen in de twee resterende wedstrijden moeten uitmaken wie van de drie zal degraderen naar de vierde klasse. De Olympia-mannen leken voor een stunt te zorgen door Goirle van de titel af te houden, maar wei-den in de slotfase na een 2-0 voorsprong afgetroefd (2-3). Bij de vrouwen had kampioen Olympia weinig moeite met Hil- varenbeek (3-1) en kwam de an dere Zeeuwse vertegenwoordi ger Vlissingen na de 2-0 winst op Pelikaan terug op de tweede plaats. Met de tweede klassers gaat het steeds verder bergafwaai-ts. Uit de laatste zeven wedstrijden peurden de Hulster mannen slechts twee punten. Tegen het laag geklasseerde Eersel kwam Rapide andermaal tekort (3-1). In de slotminuut scoorde Maxim Haartsen tegen. Een super gemotiveei-d Olympia (derde klasse) trok in de begin fase tegen Goirle alle registei-s open en kwam op een 2-0 voor- sprong door Maarten de Heus. In de slotfase moest de thuis ploeg buigen, toen de bezoekei-s uit een dubieus toegekende strafcorner bij een 2-2 stand de volle winst en het kampioen schap naar zich toetrokken. Opmars Onderin is Middelburg bezig aan een opmars. De ploeg be haalde een zwaai-bevochten ze ge op Liberty (3-2) en kreeg aan sluiting met Zevenbergen. Of Middelbui'g de degradatie kan ontlopen is nog de vraag. Bij een gelijk aantal punten is het doel saldo doorslaggevend, en dat is met -zestien treffei-s in het na deel van de Zeeuwen. De thuis ploeg zat vooral in de eei-ste helft goed in de wedstrij d en liep vlot naar een 3-1 voorsprong. Floris van Werkum, Joris Eike lenboom en Michiel van Wer kum namen de Middelburg productie voor hun rekenjj Jonas Mulder: „Na de ey treffer ging het ineens lekker] pen. De spelers beseften m» weer dat ze het wel kunnen.' Vierde klasser Vlissingen loor thuis met 1-4 van DDI Bij de rust stond het 0-2 in; harde wedstrijd. Bij 0-4 kon] roen de Kam op aangeven'j Pieter Ventevogel de spr^ woordelijke eer redden. Ook het Schouwse HSD, opt zoek bij DES, trok aan hetkq ste eind (3-1). De van Goesoii gekomen Paul Bouwens kooi aangeven van Biyan Vergeer: genscoren. Vrouwen Kampioen Olympia (vrous derde klasse) deed wat j moest doen: thuis winnen to: Hilvarenbeek (3-1). Bestesps ster van de wedstrijd was ker ster Emelie Verdouw. In dee ste helft hield ze met prachtj reddingen haar team in de we strijd. In het slot van de een helft kwam de thuisploeg ter in de wedstrijd, toen een atte: Sanne van Beijma in de reboii 1-1 aantekende. Olympia spes de in de tweede helft een se overtuigender en trok doortï rake strafcorners van Maai Kuijpens de wedstrijd naarz toe:3-1. Vlissingen won moeizaam q hekkesluiter Pelikaan: 2-0. II gens coach Ina de Looff waji wedstrijd er een om snel tevi geten. „We speelden niet sled kwamen al snel op 1-0, m: verzuimden om het daarna a af te maken." Stefanie Lap die tot tevredenheid van] Looff in de spits opereerde,; kende voor de beide Vlissip» treffers. In de laagste klasse was er«i nig eer te behalen voor i Zeeuwse ploegen. Goes, data danks alle personele problea z'n sportieve plicht blijft vullen, ging al strijdend met' kopje onder tegen Tetering HSD ging na en spanna wedstrijd in de slotfase onden bij DES. Annie Gen-etsen l kende na een lange solo voor 1waarna Ankie Smit in desli fase voor 2-2 zorgde. In de la: ste minuut trok DES dans een snelle uitval de volle wil naai' zich toe. Motorcrossers geven titelstrijd meer spanning van onze medewerker lepTriou VLISSINGEN - De spanning zit er na drie motorcrossen van De Uitlaat al goed in. Vooral in de klassen 125cc bij de senioren en de superklasse belooft het een boeiend kampioenschap te wor den. Elke week melden zich nieuwe kandidaten in de top vijf. Marco Overweel haalde in de superklasse zijn eerste winst en bij de 125cc senioren mocht Ron Bos een manche op zijn naam schrijven. Direct na de start van de super klasse draaide Casper Ovaa als eerste het circuit op. gevolgd door Eric van der Wekken, de la tere winnaar Marco Overweel en de rest van de gevestigde or de. Drie ronden wist Ovaa de fel aanvallende Overweel van zich af te houden, maar toen moest hij buigen voor het geweld van de Middelburger. Voor Overweel was het een aar dig bewijs van zijn come-back. „Een jaar geleden begon ik te sukkelen met blessures, dus was het de hoogste tijd voor een overwinning", zei hij kort en bondig. Leeuwesteijn wist na felle duels met Van der Wekken de tweede plaats vast te houden. In de tweede manche zorgden dezelfde crossers voor het spek takel. Van der Wekken voerde een kopgroep van vijf man aan, maar bijna halfweg nam Over weel het commando over. Hij werd aangevallen door een felle Leeuwesteijn, die na enkele ronden de leiding overnam en deze niet meer afstond. Over weel werd teruggewezen naar de tweede plaats. Bij de 125cc won Mikel van de Goor in de eerste manche van kop af. Ron Bos en Rutger Bim- mel zaten op het vinkentouw. In de tweede manche veiTaste Bimmel met een uitstekende ètarty maar hij kwam in deeerste ronde even in de problemen en wist slechts met moeite op de motor te blijven. Verhage, be lust op revanche, pakte de leiding, met Van de Goor kort achter zich. Een vorige week op gelopen knieblessure ging Ver hage echter na enkele ronden parten spelen. De Aagtekerke- naar moest de leiding afstaan aan Van de Goor, die twee ron den van het einde op zijn beurt wei-d geklopt door Bos. Bij de junioren won Willem Jan den Engelsman de beide man ches. De 60/80cc grote baan lijkt een een strijd te worden tussen Michael Kools, Rinus van de Ven en Gregory de Nooijer. Kools toonde zich tot nu toe nog de sterkste. Onbekende renner uit Voorhout ijzersterke winnaar Arjaan de Schipper Trofee van onze verslaggever Koen de Vries GOES - De winnaar van de Ar jaan de Schipper Trofee moest zich zaterdag, voordat hij ge huldigd werd door twee lief tallige missen, even voorstel len: Ronald van der Tang uit Voorhout bij Leiden, 29 jaar. Aangenaam. Van der Tang is in Zeeland onbekend, voorname lijk omdat hij daar nauwelijks koerst. Maar buiten de provin cie kennen ze hem maar al te goed. Een complete renner met een vlammende eindsprint. Dat de Zuid-Hollander wat in zijn mars heeft, weten ze in Zeeland sinds zaterdag drom mels goed. Een eendagsvlieg zou de tweede editie van de Ar jaan de Schipper Trofee zijnle- ven lang niet gewonnen heb ben. Daarvoor waren de omstan digheden in de perfect georga- niseei-de klassieker over 163 kilometer veel te bar. Een har de, ijskoude noordooster maakte van de rit door het door bloesem gedomineerde Zuid- Beveland een helletocht. Peter Mol onderkende die situ atie. Fietsend van zijn woon plaats Kapelle naar de start plaats Goes wist hij dat vroeg in de koers de slag zou vallen. Daarom haalde de renner van Zeeuws Vlaanderen al in de straten van Goes halsbrekende toeren uit om vooraan in het peloton te komen. Dat lukte, en inderdaad, op de Lange Weg. de weg tussen Wilhelminadorp en Wolphaartsdijk, viel - na amper zeven kilometer koer sen - het peloton van 147 ren ners in zes stukken uiteen. Mol sloeg er met zijn ploegge noten Edward Farenhout en Johan van Schaik een eerste slag. „Gewoon schitterend ge koerst", vond ploegleider Ab Veiplancke, die al voor de start .vriendelijk de hand schudde van Middelkamp-aanvoerder Hans Harinck. „Hallo colle ga", voegde hij hem toe. Een vete? Tijdens de Arjaan de Schipper Trofee was daar in geen velden of wegen iets van te ontdekken. Tamtam Middelkamp was een van de ploegen die de slag miste, maar zou zich na een lange achter volging rehabiliteren, De drie Belgische teams en de equipe uit Litouwen lukte dat niet. De koers was al in de eerste kilo meters veel te hard voor de met Ronald van der Tang heeft alle tijd om zijn armen de lucht in te steken. Hij heeft Michel Zanoli in de sprint ruim verslagen. Van der Tangs ploeggenoot Hein Z winkels juicht mee. Tommy Post, de nummer drie in het eindklassement, gaat schuil achter de rug van Zano li. foto Willem Mieras enig tamtam aangekondigde buitenlanders. Een groep van acht zette vanaf De Piet een achtervolgingsrace op leven en dood in, die slaag de. Onder hen bevond zich Marcel Remijn uit Wilhelmi nadorp, die diepe bewonde ring kreeg voor Michel Zanoli. „Wat reed die man sterk", vond hij. „Ik dacht echt dat hij ging winnen." Zanoli, de Amster dammer die bij menige prof- ploeg werd buitengeschopt omdat hij onhandelbaar zou zijn, won net niet. Hij werd tweede. Remijn haalde de fi nish niet. Daarachter reden zich onder meer drie Middel kampers (Ge- ijs, Goense en Van der Kloos ter) in het zweet. Ze vonden na 46 kilometer rijden (afgelegd in iets meer dan een uur) aan sluiting. Wilfred Geijs: „Ik heb me in dat eerste stuk helemaal over de kop gereden." Dat bleek. De aanvankelijk soepel fietsende postbode uit Kwa- dendamme veranderde vijf tien kilometer voor de finish plotseling in een krakende wa gen. Een groep van 23 leek uitein delijk om de hoofdprijzen te gaan strijden. Maar toen daar uit bij Yerseke vier man wegre den en de wind de renners op de dijk bij Kattendijke ander maal vol elan in de zij blies, werd het hele veld nog eens door elkaar gemixed. Alleen de vier hielden stand. Michel Za noli, Hein Zwinkels, Tommy Post en Ronald van der Tang gingen voor de hoofdprijs. De spiint werd van ver aange trokken door Zwinkels. ploeg genoot van Van der Tang. Za noli en Post wilden er te snel ovei'heen, waarvan Van der Tang - vorig seizoen goed voor tien zeges - profiteerde. Post en Zanoli hadden vrede met de uitslag. Eerstgenoemde fietste in een kleine vier uur 1550 gul den aan premies bij elkaar. Za noli erkende dat de winnaar te sterk voor hem was. „Ik ben niet geselecteerd voor de Te- leflextoer, gewoon omdat ik -nog niet in vorm ben. Maar al was ik vandaag in topvorm ge weest, dan nóg had ik het met geweten." De Zeeuwen deden het goed op eigen terrein: Zeeuws-Vlaan deren won het ploegenklasse- ment, Middelkamp werd der de. Peter Mol was de beste man uit de provincie. Of hij tevre den moest zijn met zijn zesde plaats, wist hij eigenlijk niet. Toen de definitieve schifting kwam, gaf hij niet thuis. „Ik had goede benen en zagdie vier wegrijden bij de premiesprint. Toen ze weg waren, wist ik dat het te laat was." Uit de achterhoede kwamen Dennis Mesu, Patrick van Pas- sel en Walter Schmid nog op zetten. Ze werden 18e, 19e en 2 Oe en finishten nog voor John ny van der Klooster, Antoin Goense, Edward Farenhout en Johan van Schaik, vier man nen van het eerste urn-. Fran cois Franse reed een achtervol gingsrace van begin tot eind".' De inspanningen waren lang na de wedstrijd nog van zijn gezicht te lezen. Hij werd 22e. Toch nog goed voor 120 gulden uit de rijk gevulde premiepot. van onze medewerker Peter van Kouteren HULST - De volleyballers van Morres/Hulst hebben aan twee punten in de ontmoeting met Tonegido/Voorburg voldoende om zich te verzekeren van de ti tel in de tweede divisie C. De formatie van Jan Schut rekende zaterdag in eigen huis af met het zwakke Radius (3-1) en hand haafde daardoor de voorsprong van twee punten op achtervol ger De Schalmers. Morres/Hulst werkte een slech te 'generale' af voor de aller laatste competitiewedstrijd, waarin de Zeeuws-Vlamingen het moeten opnemen tegen de nummer drie van de ranglijst. De koploper van de tweede divi sie C speelde na de belangrijke winst op Roosendaal vooral te gen zichzelf en bezondigde zich aanvankelijk aan een te grote foutenlast. Pas toen de Hulster opslag beter ging lopen, nam de thuisploeg het initiatief. Morres/Hulst had eigenlijk te veeltijd nodig om afstand te ne men van de middenmoter. „Ik was nadat het 1-1 was geworden zelfs bang dat we het zouden' ten glippen", gaf aanvoeri Werner Tak na afloop eert toe. „Het vertrouwen in eis kunnen ontbrak. Ik heb geen moment het gevoel get dat we zoveel beter waren." Tak keek niettemin met e goed gevoel vooruit naar de; lesbeslissende wedstrijd x komende zaterdag. „Dit w een hele zwakke tegenstand waarvan we eerder in de com: titie heel gemakkelijk hadd gewonnen. Bovendien hebb we vorige week tegen Roos daal moeten pieken. We spa den vooral tegen onszelf weet zeker dat we tegen Tone do heel scherp zullen staan. 1 mogen daar zelfs nog twees verliezen. Ik denk dat het; lukken om daar kampioen worden." Mede dankzij de goede inn beurt van Quinten van de I' en Harry van Putte kwamWi res/Hulst tegen Radius weer het goede spoor. De Zeeuw namen halverwege de derde1 afstand, wonnen die set met! 11 en profiteerden in het vier bedrijf van de geknakte mofi aan Radius-zijde: 15-4. _J van onze medewerker Sjaak Sinke ZIERIKZEE - De harde wind en de lage temperatuur zorg den zaterdag in de Voorjaars wedstrijden van de atletiek vereniging Delta Sport in Zierikzee voor een matige bezetting. Op de kunststof- baan van sportpark Bannink kwam veel jeugd opdagen, de senioren lieten het een beetje afweten. Robert van de Vegt (Delta Sport) was een van de weini ge senioren die een aanspre kende prestatie neerzette. Met de 800-grams speer overbrugde hij een afstand van 48 meter en 50 centime ter. De uit Zierikzee afkomstige B-junior René Holkers, trai nend bij AV'34, gebruikte de wedstrijden als voorberei ding op de meerkampen. Hij won het kogelstoten nri 13.10 meter en het speerwer pen bij de A-jongens me1 44.10. Verder pakte Holkers de derde plaats bij het dis cuswerpen. Zijn broer Niels Holkers won de 100 meter bi] de jongens-A in een behoor lijke 11.9 seconde. Maritza op 't Hof (AV'56) leg de bij het speerwerpen meis jes B een acceptabele 35.1- op de grasmat. Antoinette van Wijck stak bij het discus werpen huizenhoog bovende rest uit. Met de discus wierp de pupil van trainer Bert de Jonge met 33.22 bijna twee keer zo ver als de concuren- tie. Ester van de Pol (AV*56) sprong 1.55 meter hoog, vol doende om twaalf concureu- ten achter zich te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 20