Bartoli sloopt Zülle en Jalabert PZC Picavet nog niet in WK-vorm BC Vlissingen sluit af met verlies IOC onderzoekt financiën Sydney Krajicek maakt weer belofte waar sport 15 ploegleider Ferretti herkent in winnaar Luik-Bastenaken-Luik nieuwe Argentin Langeberg naar vierde plaats Schipper wint Open Westlandse Handbalsters Swift kampioen KNAU wil organisatie EK 2002 Rugbyteam stelt teleur Thompson zwemt wereldrecord Japanners heersen in wegraces uitslagen maandag 21 april 1997 J< ran onze verslaggever Jlflené Banierink 1NS - Terwijl Michèle Bartoli, Hiizoomd door een hele batterij journalisten en fotografen, op jchte toon vertelde hoe één diner toch sterker kan zijn dan mee, genoot iets verderop een jalende, grijze ploegleider stil- 4 jiljes van het succes. Succes dat Jclaatste jaren een bijna onlos- i nakelijk verbond heeft ge- inieed tussen de wedstrijd Luik-Bastenaken-Luik en de dan in kwestie: Giancarlo Fer- Die, fluisterend zodat de tonner in kwestie het niet kon Jaren, bekende dat hij maar aan Overwinning van Eddy Bouwmans maakt veel goed gn onze sportredactie IIERZOGENRATH - Eigenlijk tod Eddy Bouwmans gisteren lever gestart in Luik-Bastena- ïen-Luik. De 29-jarige Braban der moest echter genoegen ne gen met de Telef lextoer. Oeoverwinninginhet eindklas- i, sment, zijn eerste zege sinds lugustus 1994, maakte veel >aed. „Ik was niet onder de traszoden verdwenen, maar toor de buitenwereld tel ik weer nee", zei Bouwmans. De renner uit de Foreldorado Golff-ploeg behield in de zeven de en laatste etappe zijn mini- sale voorsprong van tien seconden op Bert Hiemstra. De zege in de laatste rit ging aar de Let Juris Silvos. Bouw- Bans maakt sinds 1990 deel uit nhet profpeloton. 1992 eindigde hij in zijn eer- Ronde van Frankrijk als teertiende in de eindklassering. Sovendien won hij het jonge- j leoklassement. Die prestatie leverde hem me- •jenhet predikaat talent op. Hij ion de verwachtingen niet raarmaken. Na zijn overwin- singin 1994 in de Ronde van Li- sousin werd het stil rond Douwmans, die vorig jaar te- tonde bij het bescheiden Fo- sldórado. „Misschien is deze voor mij toch nog een op stapje naar iets hogers. Dubbel- iani rijdt nu tenslotte ook bij WM." ANP één man kan denken als hij Mi chèle Bartoli in actie ziet: More no Argentin. En dat voorspelt weinig goeds voor de renners die Luik-Bastenaken-Luik de ko mende jaren op hun verlang lijstje hebben staan. Want Argentin won welhaast op bestelling in de Ai-dennen. Drie keer Waalse Pijl, vier keer Luik- Bastenaken-Luik, het zijn cij fers waar alleen kannibaal Merckx aan kon tippen. Het is daarom dat Michèle Bartoli lie ver niet vergeleken wordt met Argentin. Op de vraag wat het verschil tussen hem en Argentin is, antwoordde de 26-jarige ren ner gisteren resoluut: „Ik ben Michèle Bartoli en: „Ik heb pas een keer gewonnen, Argentin vier keer." Einde verhaal. Bartoli voelt zich vooralsnog een gewone jongen. En dat is-ie ook, meent Henk Keiler, chauf feur van de door Bartoli!s ploeg MG van Sauna Diana gehuurde bus. „Hij valt nauwelijks op, al leen door zijn eetlust", meent de inwoner van Steenbergen. En uitbundig vieren na dit soort overwinni ngen is er ook niet bij „Alle renners een glas cham pagne, dat is het wel", denkt Keiler, zelfs nu het pas de eerste klassieke overwinning van dit jaar voor een Italiaan is, de eer ste zelfs van een Italiaanse ploeg. Dat die uitgerekend voor MG is, zegt veel over Bartoli en zijn ploegleider Ferretti. Het team raakte voor dit jaar klassieke toppers als Bugno, Jaermann, Elli en Richard kwijt. Gouden toekomst Jammer maar geen probleem voor Ferreti, die als ploegleider alleen maar winnaars lijkt klaar te stomen voor Luik-Bastena ken-Luik: Contini, vier keer Ar gentin, Richard vorig jaar en nu dus Bartoli. Laatstgenoemde voorspelt hij een gouden klas- siekertoekomst, zekér als er wat pittige klimmetjes te verteren zijn. De renner bewees het vorig jaar met zijn zege in de Ronde van Vlaanderen. Een jaarverder bleek de in Pisa geboren Itali aan zoveel gegroeid dat hij op het nog pittiger traject door de Ardennen het pact van de in topvorm verkerende nummers één en twee van de wereld, ON- CE-ploegmaten Laurent Jala bert en Alex Zülle, niet alleen weerstond maar ook nog eens in zijn eentje uiteen reet en tot de grond toe afbrak. Een prestatie die ploegbaas Fer retti deed blozen van trots. De Italiaanse nestor onder de ploegleiders, nonchalant ge kleed in overhemd en onderaan omgekrulde spijkerbroek, blijkt met name in La Doyenne het beste in zijn renners boven te kunnen halen. Hij heeft iets met de Waalse wielerhoogmis. „.Om dat het altijd een prachtige wedstrijd is." Maar vooral „om dat vrijwel altijd de sterkste wint." Als ooit daarvan het bewijs ge leverd is, dan was het gisteren. Het duurde extreem lang voor dat de koers hard werd ge maakt, waardoor een peloton van pakweg zestig renners zich nog tot aan de op twee na laatste beklimming, de La Redoute op ruim 35 kilometer van de finish, zich nog kanshebber mocht wa nen. Maar op die puist opende Zülle zo hard de aanval dat uit eindelijk alleen Bartoli kon pa reren. Ongelukkig genoeg bleek op de top Zülle's maatje Jalabert in het achterwiel van de Italiaan meegeslopen. Supertrio Dat supertrio bepaalde vervol gens de finale, ondanks tegen sputteren van met name Mu seeuw en Sörensen. Maar eigenlijk bepaalde slechts één man de finale: Michèle Bartoli. De bloednerveuze Italiaan leek zelfmoord te plegen door vol overtuiging zijn deel van de ar beid te doen, ondanks kalme rende woorden van Ferretti„Ik heb hem tot rust gemaand om dat ik wist dat hij alle kans had om te winnen." Maar dat wat volgens alles en iedereen Barto li 's dood moest worden, werden de gladiolen. De ONCE-tandem probeerde Bartoli te slopen met demarra ges maar bereikte het omge keerde. In de straten van Luik haakte eerst een total kapotge- reden Zülle af, onder de vlag van de laatste kilometer werd haast achteloos Jalabert van kop af uit het wiel gereden. Bartoli, die na zijn zeges in de BrabantsePijl, GP Pino Cerami, Driedaagse van De Panne en vo rig jaar dus Vlaanderen al een Italiaanse Flandrien werd ge noemd, kan nu ook in Wallonië niet meer kapot. De renner zei geen verschil te willen maken tussen beide overwinningen. „Ze zijn me alle twee even lief. GPD Michele Bartoli gaat zegevierend over de finish, nadat deltaliaan de grote favoriet Jalabert heeft afgeschud. foto Gerard Guissard/AP Sörensen deelt eerste plaats met Bartoli ANS - Dank zij de over winning in Luik-Bastena ken-Luik deelt Michele Bartoli de eerste plaats in de tussenstand om de we reldbeker sinds zondag met Rolf Sörensen. De Italiaan en de Deen, die drie weken geleden de Ronde van Vlaanderen won, hebben ieder 164 punten. Sörensen finishte in Luik-Bastenaken-Luik als 18e. die klassering le verde hem 8 punten op voor het klassement. De kopman van de Rabo- bank-ploeg raakte ook de witte leiderstrui k wij t aan de renner van MG. De Ita liaan kreeg het textiel om dat hij betere resultaten heeft geboekt in de drie voorgaande klassiekers om de. Coupe de Monde. ANP GALMAARDEN - Wielernieuweling Danny Langeberg uit Goes heeft tijdens een klimkoers in het Belgische Galmaar den een vierde plaats behaald. De 15-jarige coureur van de wielerformatie Theo Middelkamp ging in de Vlaamse Arden nen halverwege de race over 60 kilometer mee in een ontsnap- ping van elf man. Langeberg moest in de eindsprint drie voorgangers, onder wie de winnende Belg Bart Rombouts, voor laten gaan. GOES - Judoka Sander Schipper uit Goes heeft de Open Westlandse kampioenschappen op zijn naam geschreven. De 19-jarigeSchippervanspoi-tschoolShitari(Spijkenisse) deed dat in de klasse onder de 78 kilo voor judoka's beneden de 21 jaar. Hij versloeg in de finale zijn opponent Jeroen de Jong van Ryu (Nijmegen) met een half punt. ROERMOND - De handbalsters van Swift hebben zaterdag in Roermond voor de zesde keer op rij de nationale titel ver overd. De Limburgse ploeg versloeg tegenstander E en O in de derde en beslissende wedstrijd van de finale van de play-offs (best-of-three) met 23-16. PAPENDAL - De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie gaat op de ludieke toer in eenpoging de organisatie van de Eu ropese titelstrijdop de baan van het jaar 2002 binnen te halen. Zo zal het bestuur van de Europese Atletiek Associatie wor den uitgenodigd een weekeindje de gast te zijn van de KNAU. Dat bezoek wordt gekoppeld aan de Adriaan Paulen Memori al van 31 mei in Hengelo. Voorts zullen bestuur van de E AA en de 48 aangesloten lidstaten geregeld nieuwsbrieven en speci aal verwaardigde aanbevelingskaarten van bekende Neder landse sportmensen in de brievenbus aantreffen. Ook Lau sanne en München hebben zich kandidaat gesteld. ANP PRAAG - De Nederlandse rugbyploeg is de strijd voor kwal i- ficatie voor het toernooi om de wereldbeker met een neder laag tegen Tsjechië begonnen, 19-18. Vorig jaar won Oranje op hetzelfde terrein nog met 26-3 van de Tsjechen, maar dit keer verloor Nederland in een spannend duel. ANP GOETEBORG - De Amerikaanse zwemster Jennifer Thomp son heeft zaterdag het wereldrecord op de 100 meter vlinder slag (25-meterden) verbeterd. Thompson zwom in de finale van de wereldkampioenschappen in Göteborg een tijd van 57,79 seconden. De oude toptijd was in handen van de Japan se Ayari Aoyama, die op 28 maart in Tokyo 58,24 zwom. AFP SUZUKA - De Japanse wegracers hebben gisteren tijdens hun eigen Grand Prix de 125cc- en de 250cc-klasse volledig beheerst. Noboru Ueda zegevierde in de 125cc-klasse voor- zijn landgenoten Kazuto Sakata en Hideyuki Nakajo. In de strijd om de wereldtitel nam Ueda na twee Grote Prijzen ook de leiding in het tussenklassement. Michael Doohan heeft in de strijd om de wereldtitel wegracen in de 500cc zijn tweede opeenvolgende succes behaald. Doohan bleef de Spanjaard Alex Crivillé nipt voor. De derde plaats was voor de Japanner Tadayuki Okada. ANP ran onze sportredactie SYDNEY - Een commissie van iesticn leden van het Interna tionaal Olympisch Comité is in Sydney neergestreken om de fi nanciële huishouding' van de or- Sanistoren van de Spelen in 2000 te onderzoeken. Het IOC mest dat de kosten weieens uit ie hand kunnen gaan lopen. Het onderzoek heeft betrekking op het huishoudboekje van het organisatiecomité SOCOG en «et budget dat de staat New van onze sportredactie ÏOKIQ - Richard Krajicek heeft tot tennistoernooi van Tokio op rijn naam geschreven. De Wirn- iledon-kampioen versloeg in de dndstrijd de Fransman Lionel Roux. Krajicek, als eerste ge plaatst in de Japanse hoofdstad, afin de finale zijn eerste set in tot toernooi af. Na de winst in eerste met 6-2 won Roux de toede met 6-3. De Ncderlan- tor had in de beslissende derde idgeen kind meer aan de 24-ja- ngeFransman, 6-1. 'oor Krajicek is het na het '-BN/Amro-toernooi in Rotter dam, zijn tweede toernooizege Rit jaar, de twaalfde in totaal. He25-jarige Hagenaar won zo'n •90.000 gulden en bracht zijn iJartotaal daarmee op bijna 950.000 gulden. Alleen Muster, Rampras, Chang, Ivanisevic, 'foodbridge, Brug'uera en Moya ^dienden meer. fear de winst op de wereld ranglijst zal de ambitieuze win- toar het meest verheugen. Kra- i-cek staat vandaag (maandag) 0P de vijfde plaats, hoger dan wit tevoren. Dat leek hem begin ®aart, in Ahoynog onmogelijk. gat met de Kroaat was des- groot. Maar de Nederlan- tor had de afgelopen weken huwelijks punten te verdedi- omdat hij vorig jaar in deze toriode geblesseerd was. Iva- ^nvic speelde toen goed, maar plaatste weken zwak, ziek en misselijk. Hn mei 1995 ging het nog alle maal niet zo lekker met Richard JNieek. Het was wachten op to definitieve doorbraak. Op R°land Garros strandde zijn ^gingen al in de tweede ronde, Basketbal South Wales voor de Spelen heeft uitgetrokken. Volgens een van de onderzoeksleden, Thier ry Sprunger, moet Sydney blij als het quitte speelt en de belas tingbetaler niet voor de extra kosten hoeft op te draaien, Sydney verwierf de Spelen van 2000 met een begroting van 1,7 miljard Australische dollar (zo'n 2,25 miljard gulden). De inmiddels bijgestelde begroting gaat al uit van 3,1 miljard gul den. Het budget is voor veel po litici zorgwekkend. RTR tegen de 'nobody' Ilie. Krajicek was verbitterd, maar hij deed een belofte. „Niemand lijkt nu meer vertrouwen in mij te heb ben. Maar echt, ik zie mezelf de top-5 heus nog wel halen." Met zijn winst op Wimbledon nam hij vast een voorschot en herwon hij het vertrouwen. Gis teren zette hij opnieuw een mooi stapje. De achterstand op de vierde plaats is niet onoverko melijk. Al zal dat karwei niet eenvoudig worden. Nederlands nummer één heeft de komende weken aardig wat punten te ver dedigen. Tom Okker (derde in maart 1974) hoeft voorlopig nog niet voor zijn record te vrezen. In Tokio versloeg Krajicek God- win, Norman, Prinosil en Raf ter. Zondag was hij, na vijf jaar, terug in de finale. Destijds ver loor hij van Courier. Roux, 86e van de wereld, kon de Nederlan der, die 13 aces sloeg, nauwe lijks verontrusten. In de eerste set walste Krajicek binnen 24 minuten over de Fransman heen. Hij gaf op eigen service slechts drie punten weg. Bij 2-3 in de tweede set sloeg Krajicek een dubbele fout en twee slechte vollies. Het kostte hem de set en zijn goede humeur. „Het was volkomen onnodig. In de tweede set liep m'n opslag .slecht en daar leed ook de rest van mijn spel onder. Dat was dom, omdat ik zo goed stond te spelen." In de derde set brak hij op 2-1 door twee dubbele fouten van Roux. „Ik ben in vorm. Deze overwinning geeft me goede moed voor het gravel" aldus de Nederlander die deze week in Monte Carlo als vierde is ge plaatst. ANP Een dertigtal deelnemers aan de run-bike- tijdens de eerste loopafstand. •un van Breskens in actie foto Charles Strijd van onze medewerker Sjaak Sinke BRESKENS - Miquel van Tongeren uit Souburg moest voor zijn overwinning in de run-bike-run van Breskens niet alleen met de storm af rekenen. Veteraan Peter Pi cavet uit Hulst maakte het Van Tongeren knap lastig. Door het betere lopen van Miquel van Tongeren werd Picavet met 44 seconden naar de tweede plaats verwe zen. „Ik was niet helemaal scherp", vertelde Picavet, die nog stijve spieren had van vorige week, toen hij in Ven- ray derde werd op het nationale kampioenschap. „Ik heb er alles aan gedaan om bij het fietsen weg te komen maar Van Tongeren bleef in mijn buurt hangen", wist de immer fanatieke sportman Picavet die in mei afreist naar het WK run bike run in Polen. Miquel van Tongeren begon na de zeven kilometer lopen met een twintigtal seconden voorsprong op Picavet aan de 32 kilometer fietsen. De snelste fietstijd was voor Pi cavet, die met vier seconden voorsprong aan het afslui tende lopen kon beginnen. Een snelle wissel bracht Mi quel van Tongeren meteen weer bij Picavet. In de laatste drieëneenhalf kilometer lopen kwam de zege van Mi quel van Tongeren niet meer in gevaar. Johan den Boer (Bergen op Zoom) klom met zijn derde plaats naar de leiding in het Zeebra-circuit. Na het fiet sen sloeg de kramp in zijn kuit, waardoor Den Boer te gen de grond ging. Met een van pijn vertrokken gezicht slaagde hij er in Marco van de Meule (Oostburg) achter zich te houden. De veteranen Pieter Verhage (Westkapelle), Kees de Waal (Goes) en Wim van de Kreeke (Wilhelminadorp) maken er iedere keer weer een leuke wedstrij d van. Deze keer was Pieter Verhage de sterkste waarbij hij echter moest toezien dat de Nederlands kampioen H60 Her man den Boer (Bergen op Zoom) achttien seconden voor hem over de meet ging. Marianne Provoost (Lewedorp) finishte knap op de tiende plaats bij de vrouwen D21, ruim voor Addy Di- eleman (Sas van Gent). Willy de Nooyer (Serooskerke) pakte ruimschoots de winst bij de vrouwen D40. Vasseur Rerny Vasseur uit Vlissingen is na zijn tweede plaats op het NK nog steeds in vorm. In de eerste run van drieën eenhalf kilometer bleef Remy zelfs het looptalent Rut- ger Veerman (Aardenburg) een halve minuut voor. Op de 16 kilometer fietsen leverde Veerman nog eens drie mi nuten in op Vasseur. In de afsluitende run van 1750 me ter kon Veerman vijfentwintig seconden terug pakken. De winst voor Vasseur kwam uiteraard niet meer in ge vaar. Theo Kappetein (Terneuzen) finishte op de vierde plaats overall waardoor hij aan de leiding gaat in het korte Zeebra-circuit. De vierde wedstrijd voor het circuit heeft plaats op zon dag 27 april in Hoogerheide. van onze medewerker Micha Posthumus VLISSINGEN - De basketbalsters van Ver traco/Vlissingen speelden zaterdag hun laatste competitiewedstrijd. Hoewel het duel met Filtech Five ruim verloren ging (56-73), kan het teanr van coach Joop Elder- kamp dank zij de vierde plaats in de eind klassering tevreden op het seizoen terug kijken. De beide ploegen kwamen aarzelend uit de startblokken. Vlissingen schoot niet goed van afstand en ook Filtech Five sprong on zorgvuldig met de kansen om. Hierdoor bleef de stand behoorlijk in evenwicht, 13- 16 in de dertrende minuut. De uitstekend spelende spelverdeelster van de Tilburgse ploeg zette de lijnen voor haar ploeg goed uit, waardoor de Brabanders met een 27-37- voorsprong de kleedkamer konden opzoe ken. Na de hervatting bleef het bij Vlissingen moeizaam gaan, mede omdat Cynthia Zaal en Yolanda Joosse niet van de partij waren. Vlissingen zag de achterstand oplopen naar 40-55, wist zich terug te knokken naar 50- 57maar verder kwam de ploeg niet. Scores BC Vlissingen: Doelancl (15 punten), Vandewynckel (15), Van Eenennaam (8), Verhage (6), Boerma (6), Van de Kaaden (4) en Craste (2), Mannen. BC Vlissingen - BC Shooters 49-56 Na een 3 0-2 5-voorsprong halverwege, kwam de ploeg uit Bunschoten door een ste vige press langszij. In de slotfase liepen de gasten uit naar de 49-56-eindscore. Vrouwen eerste divisie: Hoofddorp - Prisma College 49-36, Jumpers - Idetra- ding 97-54, Vertraco/Vlissingen: 56-73. Mannen tweede divisie: Pendragon - Braggarts 82-67. Vrouwen derde divisie: Vossenberg - Filtech Five 2 74-58. Vrou wen eerste klasse: Marathon 2 - Vertra co/Vlissingen 2 35-58, Marathon - Vol harding 66-59, Oostburg - Dynamo'70 68-28. Mannen eerste klasse: Volharding - Dynamo'70 62-58, Vossenberg -Simple Dribble 78-79, Barons - Eastwood Tigers 2 64-55. Mannen tweede klasse: Dyna mo'70 2 - Mevo'80 59-79, Marathon - Scheldesport 2 51-63. Meisjesjunioren eredivisie: Piranha's - Blauw-Wit 98-54, Vertraco/Vlissingen - Shooters 49-56, Leiderdorp - Groene Ster 136-42, Akrides - Prisma College 49-57, Hoofddorp - Grasshoppers 36-43, Jolly Jumpers 50- 108. Jongensjunioren hoofdklasse: Con Brio - Black Eagles 71-56, OBC - Spring field 48-74. Jongenskadetten hoofdklas se: Barons - Vlissingen 67-96. Biljarten Eredivisie driebanden. Van Donge - IJs- selzicht 8-0, Tegelhal - Zegam 6-2, Strauss - Poppeliers 4-4, Ockenburgh - Zutex 1-7, Minkels Products - Multimos 7-1, Horecabon - ProCall 4-4. Stand: 1. ProCall 20-34, 2. Van Donge 20-32, 3. Zutex 20-30, 4. Minkels 20-28, 5. Ocken burgh 20-19, 6. Strauss 20-17,7. Horeca bon 20-17, 8. Poppeliers 20-17, 9. Tegel hal 20-15,10. Zegam 20-13,11. Multimos 20-12,12. IJsselzicht20-6. Hockey Vrouwen derde klasse E: Liberty-DDHC 0-2, Olympia-Hilvarenbeek 3-1, Shot- Dommel 2-0, Hoekse Waard-Made 2-0, Zevenbergen-Udenhout 1-1, Vlissingen- Pelikaan 2-0. Vierde klasse D: Gilze Rïjen- Vlijmen 4-1, DES-HSD 3-2, Teteringen- Goes 7-0, Liempde-Prinsenbeek 3-3, Ou- denbosch-HCGO 9-0. Stand: Liempde 19-33, Oudenbosch 17-29, Prinsenbeek 18-27, Rapide 18-24, Teteringen 18-24, Gilze Rijen 18-21, Vlijmen 18-13, HSD 19- 11, DFS 18-9, HCGO 18-6, Goes 17-1. Mannen tweede klasse C: Berkel En- schot-Nuenen 2-2, Geleen-Etten Leur 5- 3, Hoco-Berlicum 2-1, Eersel-Rapide 3-1, Dommel-Boxmeer 1-1, Uden-Racing 5-1. Stand onderaan: Rapide 20-15, Berkel Enschot 20-15, Eeersel 20-12, Berlicum 20-12, Etten Leur 20-11, Boxmeer 20-7. Derde klasse E: Gilze Rijen-Pelikaan 4-2, Olympia-Goirle 2-3 Goirle kampioen, Shot-Zevenbergen 4-3, Hilvarenbeek- Prinsenbeek 5-2, Best-Oirschot 1-1, Mid- delburg-Liberty 3-2. Stand onderaan: Gilze Rijen 20-14, Prinsenbeek20-10, Ze venbergen 20-9, Middelburg 20-9. Vier de klasse D: Vlissingen-DDHC 1-4, DES- HSD 3-1, HCGO-Made 3-2, Liempde- Udenhout 2-2, Oudenbosch-Drunen 2-4 Drunen kampioen, Motorsport ter Wisse; 2e manche: 1 Den Engelsman, 2 De Ruiter, 3 Wattel, 4 Wisse, 5 Cornelis- se; 125cc senioren: 1e manche: 1 Mlkel van de Goor, 2 Arjo Verhage, 3 Ron Bos, 4 Rutger Bimmel, 5 Freddy Blaas; 2e man che: 1 Bos,2v.d. Goor, 3 Verhage, 4 Bim mel 5 Blaas; 250cc junioren: 1e manche: 1 JosColijn, 2 Bart de Looff, 3 Loek Puts, 4 Maurits Wouters, 5 Kevin van de Ketterij; 2e manche: 1 Frits de Best, 2 Colijn, 3 De Looff, 4 v. d. Ketterij, 5 Michael van Loon. Superklasse: Ie manche: 1 Marco Over- weel, 2 Richard Leeuwesteijn, 3 Erik van der Wekken, 4 Kees den Hollander, 5 Jo ris van Strien; 2e manche: 1 Leeuwe steijn, 2 Overweel, 3 v. d. Wekken, 4 v. Strien, 5 Den Hollander. Veteranen: Ie en 2e manche: 1 Floor van Dommelen, 2 W. v. d. Berg, 3 Leo Francke. Paardensport Kapelle. Dressuurwedstrijd LR en PC Paardenbloem manege De Braanjen- hoek. Paarden L: 1. Benno van Gilst/lnstalateur (Weelr.) 164; 2. Eppo Roovers/Hinnynetty (Paardebloem) 164; 3. Jantien van Gorsel/Jonathan (Vlaan- dertse R.) 160. Tweede proef: 1. Eppo Roovers/Hinnynetty 172; 2. Jantien van Gorsel/Jonathan 165; 3. Benno van Gllst/ Instalateur 161. B: 1. Martje Moerlan d/Amarant (Z-Bev.) 164; 2. Lidy van Goudswaard/Dandelion's Lou Lou (N- Bev.) 162; 3. Erleine Brookman/Gïdeon (VlaandertseR.) 158. Tweede proef: 1. Li dy Goudswaard/Dandelions Lou Lou 159; 2. Corine Krijger/Hester (Weelr.) 156; 3. (gelijk) Erleine Brookman/Gideon en Martje Moerland/Amarant 152. Pony's L, cat. DE: 1. Ramona Izeboud/Nicky (Weelr,) 161; 2. Janine Commee/Everest for Ever (Paarde bloem) 159. Tweede proef: 1. Ramona Izeboud/Nicky 165; 2. (gelijk) Janine Commee/Everest for Ever en Danielle Solleveld/Queeny (Paardebloem) 153. L, cat. AB: 1, Rilana Ruissen/Tara (Paarde bloem) 154. Tweede proef: Rilana Ruis sen/Tara 154. B, cat. DE: 1. Linda de Vos/ Monnlight (Weelr.) 169; 2. Albertine de Jonge/Lannegan (Weelr.) 168. Tweede proef: 1. Albertine de Jonge/Lannegan 155; 2. Melissa Ruissen/Le Papillon (Paardebloem) 148. B, cat. ABC: 1. Sabi ne Korstanje/Stilmar (Paardebloem) 154; 2. Madeion van Liere/Robin (Paarde bloem) 144. Rugby Praag. Kwalificatie World Cup: Tsjechië - Nederland 19-18(16-3). Tafeltennis Suzuka. Grand Prix van Japan, wegra cen. 125cc: 1. Ueda (Jap) Honda 41.48,072, 2. Sakata (Jap) Aprilia 41.48,437. WK-stand na twee races: 1. Ueda 41 punten, 2. Sakata 40, 3. Rossi (Ita) 25. 250cc: 1. Kato (Jap) Honda 41.42,226, 2. Ukawa (Jap) Honda 41,42,434. WK-stand na twee races: 1. Harada 36, 2. Biaggi 34, 3. Ukawa 30. 500cc: 1. Doohan (Aus) Honda 45.11,995, 2. Crivillé (Spa) Honda 45.12,426,15. Van den Goorbergh (Ned) Honda. WK-stand na twee races: 1. Doohan 50, 2. Crivillé 40, 3. Nobuatsu Aoki 27, 20. Van den Goorbergh 2. Vlissingen. Wedstrijd De Uitlaat. 60/80cckl. baan: 1e en 2e manche: 1 Nïc- key Huiszoon, 2 Jurgen den Engelsman, 3 Romina van Aert, 4 Mike Boot. 60/80cc gr. baan: 1e manche- 1 Michael Kools,2 GregorydeNooijer,3RinusvandeVen,4 Dominique Witte; 2e manche: 1 Kools, 2 Van de Ven, 3 De Nooijer, 4 Witte. 125cc junioren: 1e manche: 1 Willem Jan den Engelsman, 2 Abco Wattel, 3 Jan Willem Cornelisse, 4 Pieter den Hollander, 5 Pe Landelijke competitie. Mannen, eerste divisie: 't Zand-Jumper/Flitst 6-4. Vrou wen, eerste divisie: Olympia (E)-Perfec- tion 5-5. Afdeling, senioren, kampioens klasse: 't Batje-SAR'72 2 2-8, SAR'72 2- Arnemuiden 2 7-3, MZ-'t Batje 8-2, Big Smash-Effect'71 7-3. Eerste klasse: SAR'72 3-'t Zand 4 7-3, 't Zand 5-Wester- zicht 1 4-6, Arnemuiden 3-Yerseke 4-6. Tweede klasse: 't Zand 6-Westerzicht 2 6- 4, Scaldïna-SAR'72 4 8-2, MZ 2-ONA 7-3, Oudelande-MZ 2 4-6, ONA-Effect'71 2 4- 6. Derde klasse: Yerseke 2-Scaldina 29-1, Westerzicht 3-'t Zand 7 3-7, 't Batje 2-Ar- nemuiden 5 4-6, Slagvast 3-MZ 4 4-6, Ka pelle 3-8ig Smash 2 3-7, Yerseke 3-Kerk- werve 2 4-6, Slagvast 2-Kapelle 2 6-4, Oudelande 2-MZ 3 2-8, Reynaert 2-St. Aloysius2-8, Effect'71 3-Den Dijk9-1St. Aloysïus-Reynaert 2 5-5, Reynaert-RDT 7-3. Vierde klasse: Big Smash 3-Kapelle4 4-6, Kapelle 6-Arnemuiden 6 3-7, 't Zand 9-Kerkwerve 3 8-2, Oudelande 3-Scaldi- na33-7, MZ5-Westerzicht45-5, Effect'71 4-Reynaert 3 5-5, HCG 2-Steen 6-4, STV 3- St. Aloysius 2 9-1, Reynaert 4-STV 4 8-2, STV 2-SAR'72 5 7-3. Vijfde klasse: Wes terzicht 6-T Zand 10 10-0, Oudelande 4- Yerseke 4 6-4, 't Batje 3-Arnemuiden 7 6- 4. Arnemuiden 8-Scaldina 4 2-8, Slagvast 4-'t Zand 11 4-6, SAR'72 7-ASOC 10-0, STV 5-RDT 2 4-6, St. Aloysius 3-SAR'72 6 1-9, Den Dijk 3-STV 6 4-6, Reynaert 5- SAR'72 8 10-0 Zesde klasse: Reynaert 6- St. Aloysius 4 4-6, STV 7-Den Dijk 5 6-4, STV 8-St. Aloysius 5 7-3, ASOC 2-St. Aloysius 6 6-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 15