Transferium nadert voltooiing Extra geld verbouwing school nodig door foute berekeningen Een kunstwerk van formaat Studie naar vorming één directie openbare scholen N-Beveland Vlissingen investeert in hangplek jeugd Zwembadvloer De Honte toont kuren zeeland 20 Drente en Friesland tonen interesse voor ontwikkelingen in Renesse Celstraf voor oplichter Vrijwilligers niet aansprakelijk Vernielingen door baldadigheid Vrienden van Tinca terug Voor twee mille buit bij inbraak Politie houdt zakkenroller aan Luidsprekers weg bij inbraak weekenddiensten kerkdiensten zaterdag 19 april 1997 van onze verslaggever Herre Stegenga RENESSE - Nog een paar maanden en dan is het zover: dan beschikt Renesse over het eerste recreatietransferium van Nederland. De stuwende kracht achter dit project, wethouder C. W. Veerhoek van Scliouwen- Duiveland, plaatste vrijdag middag officieel het laatste spant van het dienstencentrum en liet en passant enkele nieuw tjes horen. Zo zouden ook in Drente en Friesland plannen bestaan voor een reereatietran- ferium en wordt gesproken over een soort 'landmark' aan de Roelandsweg in Renesse. Veerhoek is trots op het transfe rium en laat er geen twijfel over bestaan of het initiatief een suc ces wordt. Wellicht wordt het recreatietransferium zelfs 'na geaapt" op enkele plaatsen in het noorden van het land, meld de hij vrijdag. Onder voorbe houd: ,.Er wordt alleen nog even afgewacht hoe het hier loopt." Ook kwam Veerhoek op de proppen met het plan voor een 'eyecatcher'. „Dat je het vanuit de verte al ziet: daar in het transferium." Hij verwees hier bij naar vakantiepark Aqua Delta in Bruinisse waar een om streden appartementencom plex een soortgelijke functie is toebedeeld. VVV In het transferiumgebouw aan de Roelandsweg is ook een ruimte gereserveerd voor de VW. Belangrijk, aldus Veer hoek, want deze club zorgt voor de 'eerste opvang' van de auto mobilisten. Volgens de wethou der zit de VVV echter enigszins met de inrichtingskosten in haar maag. Maar geen nood, de van onze verslaggever Marten de Jongh WISSENKERKE - Onderzoek moet uitwijzen of het zinvol is één directie te vormen voor de vier openbare basisscholen van Noord-Beveland. Het dagelijks bestuur van de gemeente stelt voor zo'n onderzoek uit te voe ren vanwege de snelle verande ringen in de rijksregels voor het onderwijs. De belangstelling voor het functioneren van het management neemt toe vanwe ge het groeiend aantal taken van de schooldirecteuren. De bij het onderzoek betrokken scholen zijn Het Stelleplankier te Colijnsplaat, De Prinses Mar griet in Kats,- De Zuidvliet in Kortgene en De Vliete te Wis- senkerke. Voorstel is het Regio naal Pedagogisch Centrum Zeeland het project te laten uit voeren. Dat kost een kleine tien mille. De gemeente speelt in op ontwikkelingen die willen dat besturen en scholen ee'n steeds grotere vrijheid krijgen voor het voeren van eigen beleid. Ook de van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - Een kunstwerk van formaat is het geworden. Zeker waar het de af metingen betreft. Een doek van achttien bij elf meter past moei lijk boven de open haard. Daar om lag het vrij dag te pronk op de vloer van de aula van scholen gemeenschap Roncalli te Bergen op Zoom. Zo'n 770 leer lingen maakten die dag een te kening op de jaarlijkse Roncal- lidag. De honderden tekeningen vormen samen het kunstwerk waarop de school te zien is. De scholengemeenschap voor atheneum, havo en mavo is ver noemd naar paus Johannes gemeente reikt waarschijnlijk de helpende hand. Veerhoek: „Binnen het college willen we een creatieve oplossing zoe ken." Het transferium, dat straks plaats biedt aan negenhonderd auto's, is een onderdeel van het in de voormalige gemeente Wes- terschouwen ontwikkelde mo biliteitsscenario. Een plan dat aanvankelijk op veel weerstand stuitte in 'ondernemersland', memoreerde Veerhoek vrijdag. Hij herinnert zich de eerste pre sentatie nog goed. „Eén grote stormloop." Deze periode ligt achter hem, het plan wordt in middels breed gedragen. „Alle seinen staan op groen." financiële risico's nemen echter toe. Dat zou vooral tot uiting komen in de personele sfeer. Op Noord-Beveland is een aantal taken via het directiestatuut toegewezen aan de directeuren van de openbare basisscholen. Voorwaarden De gemeente wil nagaan welke directiestructuur de beste voor waarden schept voor het func tioneren van de directie. Het is een keus maken tussen een tra ditionele structuur met één di recteur per school of een boven schoolse oplossing met één directie voor de vier openbare basisscholen. Nagaan of het zinvol is één bovenschoolse directeur of directie samen te stellen acht het dagelijks ge meentebestuur ook van belang vanwege de aankomende regio nale samenwerking in het on derwijs. Het voorstel komt don derdag 24 april ter sprake tijdens de raadsvergadering. De bijeenkomst in het gemeente huis te Wissenkerke begint 19.30 uur. Vrijdag werd in Renesse het laatste spant van het transferiumgebouwtje geplaatst. foto PieterHonhoff TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter mr. M. Zomer heeft vrijdag een 24-jarige inwoner van Westdorpe bij verstek veroor deeld tot twee weken gevangenisstraf en een voorwaardelijke boete van vijfduizend gulden. De man mocht op 16 juli 1995 een auto van een vrouw gebruiken om naar Luxemburg te gaan. Toen de auto niet werd teruggebracht, deed de vrouw aangifte bij de politie. De auto werd flink beschadigd aangetroffen in Utrecht. De Westdorpenaar moet de vrouw de schade van 3400 gulden ver goeden. Paulus de 23ste. De onderwijs instelling geeft de jaarlijkse Roncallidag tegenwoordig al- tijdeen cultureel tintje. Ditmaal mochten de leerlingen een werkstuk maken waarin zij iets van hun hobby's lieten zien. Werkstukken die samen de puz zelstukjes vormen voor het kunstwerk. De één zocht het in dans, de ander in voetbal. „Het resultaat is prachtig", zegt lera res tekenen A Broos-Suwijn. „We slaan de tekeningen op zo dat we ze volgend jaar mis schien weer kunnen gebruiken als de school veertig jaar be staat." foto Willem Mieras Tijdelijke ontruiming wegens de verbouwing van de school aan het Jannewekken. foto PieterHonhoff van onze verslaggever Herre Stegenga ZIERIKZEE - Het college van Schouwen-Duiveland wil een aanvullend bedrag van 420 duizend gulden uittrekken voor de verbouwing van het schoolgebouw aan het Janne wekken in Zierikzee. Volgens wethouder D. van der Wekken (onderwijs) ligt een 'complex van oorzaken' ten grondslag aan het ontstane tekort. „Er zijn fouten gemaakt, slordig heden." Om de opknapbeurt geen vertraging te laten oplo pen, wordt het voorstel vol gende week al Jbehandeld tij dens een ingelaste vergadering van de commissie maatschap pelijke aangelegenheden. Het pand, een voormalige dé pendance van scholengemeen schap Schouwen-Duiveland, wordt momenteel aangepast om onderdak te bieden aan drie instellingen: het volwas senenonderwijs, een afdeling van de Beatrixsehool en peu terspeelzaal Harlekijn. De klus is voorbereid door de voormalige gemeente Zierik zee en de werkzaamheden zijn begin dit jaarvanstartgegaan. „Alles leek toen nog in kannen en kruiken", aldus Van der Wekken. „De kosten pasten binnen het financiële kader en zaten zelfs een beetje onder het bedrag dat was aangegeven." Onlangs kwam aan het licht dat veel meer geld nodig is dan de geraamde 1,7 miljoen gul den. Er bleek één en ander niet in de haak. Zo klopt de bereke ning van het bestek op enkele punten niet. „Een aantal za ken is bijvoorbeeld weggela ten terwijl ze wel in het bestek thuishoorden", licht de wet houder toe. ..Bijvoorbeeld de vloerbedekking." Ook zou er teveel zijn uitgegaan van 'aan names'. Kortom, meent Van der Wekken: „Op sommige punten is onzorgvuldig gehan deld." De werkzaamheden hebben nog geen vertraging opgelopen Bedoeling is dat de klus in juni wordt afgerond en dat de verhuizing nog voor de zomervakantie een feit is, meldt Van der Wekken. Na de zomer moet het gebouw dan de deuren heropenen. Om dit te halen, moet het voorstel voor een aanvullend krediet nog wordt behandeld in de raad van april. De voorafgaande commissievergadering wordt woensdag 23 april ge"houclen in het voormalige stadhuis van Brouwershaven Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur. van onze verslaggever Maurits Sep VLISSINGEN - De Jeugd- en jongeren Ontmoelings Plek (JOP) in Vlissingen blijft open. I-Iet Vlissingse college van B en W maakt van de ontmoetings plek - die in 1996 begon als een experiment - een structurele voorziening. Het college over weegt nog meer voorzieningen voor jongeren te realiseren, maar wil vooral in activiteiten investeren. Dat staat, zegt wet houder L. C. Poppe-de Looff (welzijn), ook in de langver wachte conceptnota jeugdbe leid, die volgende week wordt gepubliceerd. Het besluit van het college om het JOP voort te zetten is geno men op advies van de commissie Sociaal Cultureel Werk Vlissin gen. Aan het voortbestaan zijn wel strenge voorwaarden ver bonden. Ambulant jongeren werker Geert van Enckevort wordt ontheven van zijn ambu- lante taak en moet zich volledig richten op het JOP. Hij moet er op toezien dat de strenge huisre gels worden nageleefd. Van Enckevort krijgt bovendien meer ondersteuning van de straathoekwerker, de wijkagent en de groepswerker voor Ma rokkaanse en Turkse jongeren. Aanspreekpunt voor het JOP wordt Fred Hanny van SCW. De voorwaarden zijn een gevolg van problemen in het JOP eer der dit jaar. Vanwege het onver wachte succes van de ontmoe tingsplek - het aantal min of meer vaste bezoekers is opgelo pen tot meer dan tweehonderd - kon Van Enckevort het werk niet meer alleen aan. Nadat in het gebouw aan de Adriaen Coortelaan waarin het JOP huist vernielingen waren aan gericht en het tussen de jonge renwerker en de jongeren tot botsingen was gekomen, werd de ontmoetingsplek zelfs tijde lijk gesloten. In maart heeft hierover overleg plaatsgevonden tussen wethou der Poppe-de Looff en alle betrokkenen bij het jeugd- en jongerenwerk in Vlissingen. Uitkomst daarvan was de ande re wijze van begeleiden van en toezicht houden op het JOP. Van Enckevort is opgelucht dat het JOP wel blijft bestaan: „Als ik kijk naar de doelgroep, dan is dit een goede plek voor de jon geren om even tot rust te komen. Vergeet niet dat veel van hen al heel wat problemen in hun leven hebben meegemaakt. Uit dat overleg en uit het eind verslag van SCW over het JOP HEINKENSZAND - Het kan niet zo zijn dat speeltuinvrjj willigers aansprakelijk zijn voor ongelukjes op 'hun' terreir Dat vindt het dagelijks gemeentebestuurvan Borsele. De vel vrijwilligers die zich met het speeltuinwerk bezighoudei vrezen dat zij door de nieuwe veiligheidsnormen verantwoor delijk zijn voor persoonlijke ongevallen die zich kunnen voor. doen. Sinds eind maart geldt het Besluit Veiligheid vat Attractie- en Speeltoestellen. Deze nieuwe normen, die geba seerd zijn op Europese regelgeving, zijn bijzonder streng. Z( moet elke gemeente allerlei gegevens van speeltoetstelleni; kaart brengen. En voldoen ze niet aan de eisen, dan mogen a niet zo blijven staan. Borselse vrijwilligers wezen echter dat het besluit ook anden gevolgen heeft. Ze zijn bang dat ze persoonlijk aansprakelijl kunnen worden gesteld voor ongelukjes in 'hun' speeltuin Volgens wethouder P. M. van Wingerden (WD, speeltuinen kan daar geensprake van zijn. „Wij gaannuuitzoekenhoehe zit. We waarderen de inzet van die vrijwilligers en dus moetei wij verantwoording nemen. VLISSINGEN - Twee baldadige 21-jarige Vlissingers zijnet vrijdagmorgen in hun woonplaats onder meer met een krui wagen vandoor gegaan. Ze ver-plaatsten tevens een ruit vai een windscherm. Het tweetal werd op de Hobeinstraat aange- houden. De baldadigheid was het resultaat van een avond); stappen. Ze kregen allebei een proces-verbaal. VEERE - De vereniging Vrienden van Tinca is teruggekeerd van een succesvol verlopen humanitair transport naar df Roemeense plaats Tinca. Zij hebben er toiletten gebouwdir. een school in het plaatsje Gorbediu (bij Tinca) en kledingei rolstoelen bezorgd. „Met name die rolstoelen zijn goed te rechtgekomen", aldus een tevreden M. Kwekkeboom van de Vrienden van Tinca. „Die mensen wisten niet hoe ze het had den. Een man zonder benen werd tot nu toe op een kistje ver voerd." Ook de directrice van de school was volgens hem bij zonder blij met het nieuwe sanitair. „De vreemde situatie doe! zich wel voor dat in de stad Tinca eigenlijk alles te koop is voor in onze ogen weinig geld, maar dat een doos kleren zoals wil die bezorgd hebben toch een half jaarinkomen kost." BORSSELE - Bij een inbraak in een constructiebedrijf voor landbouwmachines in Borssele, is in de nacht van donderdag op vrijdag tweeduizend gulden gestolen. Getuigen worden gevraagd contact op te nemen met de politie. TERNEUZEN - De politie heeft vrijdagochtend in Terneuzen een twintigjarige man uit die stad aangehouden. Hij word! verdacht van zakkenrollen. Donderdagavond werd een acht tienjarige Belg uit Middelkerke in de Terneuzense Niemv- straat beroofd van zijn portemonnee, met daarin ruim twee honderd gulden. Verklaringen van de gedupeerde en getuigen zetten de politie op het spoor van de Temeuzenaar De ver dachte werd ingesloten voor verhoor. THOLEN - Bij een inbraak in de nacht van donderdag op vrij dag in een woning aan de Kuipersdreef in Tholen zijn luid- j sprekers en geld weggenomen. De daders kwam het huis bin nen door een slot te forceren. Getuigen wordt gevraagd con tact op te nemen met de politie. 19 en 20 april 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. de Jonge, Zierikzee, tel. (0111) 412280. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwer shaven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. (0111)461280. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Ooster- land, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg 5, Bruinis se, tel. (0111) 452120. Tandartsen: R. C. A. Backer, Poststraat 14, Brui nisse, tel.(0111)482666. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. (011311 251177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): F. Schipper, Zierikzee,tel. (0111)412180. Zondag 20 april 1997 Brouwershaven Gereformeerde Kerk 10 en 18.30 ds. Spaa; Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 ds. Mostert, 17 eredienst; Bruinisse Ne derlandse Hervormde Kerk 10 ds Smit, 17 ds v.d. Heijden; Gerefor meerde Kerk 10 past. Hondius; Ge reformeerde Gemeente in Neder land 10 en 17 leesdienst; Burgh Ne derlandse Hervormde Kerk 10 ds ten Have; Dreischor Nederlandse Hervormde Kerk 10 ds Eekhout; Haamstede Nederlandse Hervorm de Kerk 10 ds Kerssen, 19 ds Ver- weij; Gereformeerde Kerk 10 (HA) en 19 ds. Lingen; Christelijke Gere formeerde Kerk 10 ds. Dijkstra, 19 ds. Mulder; Rooms-Katholieke Kerk 11 past. Verdaasdonk; Kerkwerve Nederlandse Hervormde Kerk 10 H Schipper; Christelijke Gerefor meerde Kerk 10 en 18 ds. v.d. Ham; Nieuwerkerk SOW-Gemeente 10 ds. Knoop; Gereformeerde Ge meente in Nederland 9.45 en 15.30 leesdienst; Gereformeerde Gemeente 9.30 en 15.30 leesdienst; Noordwelle Ne- werd ook duidelijk dat er in Vlissingen meer ontmoetings plekken voor jongeren moeten komen. „De druk op het JOP als enige stedelijke voorziening is te groot", legt Fred Planny (SCW) uit. „Er moet ook elders wat komen zodat jongeren kun nen kiezen." Met name in Oost- Souburg is volgens Van Encke vort, Hanny en straathoekwer ker Leon van Aerle grote be hoefte zijn aan een soort JOP. Poppe-de Looff wil echter zo veel mogelijk via bestaande buurtverenigingen en -gebou wen jongeren bedienen. „Ik wil investeren in inhoud, in activi teiten, en niet zozeer in nieuwe gebouwen. Ik zou wel het liefst zien dat zij binnen buurthuizen een aparte ruimte krijgen. Welke activiteiten ook worden ontwikkeld of hoeveel accom modaties er ook zijn, er zullen altijd groepjes jongeren zijn die op straat rondhangen, meent wijkencoördinator sociale ver nieuwing Kris van Wezel. derlandse Hervormde Kerk 11 ds. Goodijk; Oosterland Nederlandse Hervormde Kerk 10 en 18 ds de Haan; Oud-Gereformeerde Ge meente 9.30, 14 en 18 leesdienst; Ouwerkerk Nederlandse Hervorm de Kerk 10 dhr. Binnenmarsch; Re nesse Nederlandse Hervormde Kerk 9.30 ds. Goodijk; Serooskerke Nederlandse Hervormde Kerk 10ds Riphagen en 19 ds Kerssen; Scha- rendijke SOW-Gemeente 10 en 19 da Graafland; Sirjansland Neder landse Hervormde Kerk 10 en 18.30 ds Boer; Zierikzee Nederlandse Hervormde Kerk Gasthuiskerk 9.30 ds Kansen; Christelijke Gereformeerde Kerk 10 ds. Velema, 18 ds. Oosterbroek; Gereformeerde Gemeente in Ne derland 10 en 18 leesdienst; Oud- Gereformeerde Gemeente 10 en 18 leesdienst; Leger des Heils 10 sa menkomst; Pinkstergemeente 10 samenkomst; wo 20 samenkomst' Rooms-Katholieke Kerk zat. 19 en zon. 9.30 past. Verdaasdonk; Zon- nemaire Nederlandse Hervormde Kerk 10 ds Buijs. TERNEUZEN - De beweegbare bodem van het instructiebad van De Honte in Terneuzen moet nodig vervangen worden. De vloer vertoont al langere tijd kuren. Nog een seizoen wachten zou betekenen dat de veiligheid van de bezoekers niet langer kan worden gegarandeerd, zo merken burgemeester en wet houders van Terneuzen op in een kredietvoorstel aan de ge meenteraad. Het college heeft inmiddels bij twee gespecialiseerde bedrijven een offerte aangevraagd voor vervanging van de bodem van het overdekte zwembad. De voorkeur gaat uit naar - net als in de huidige situatie - een schuin afstelbare kunststof vloer met een maximale water diepte van 1.40 meter. Door toe passing van die constructie is het instructiebassin ook be gaanbaar voor minder-validen, Met de vervanging van de vloer i is een bedrag gemoeid van j 250.000 gulden. Het voorstel wordt donderdag 24 april be sproken in de gemeenteraad. De openbare vergadering in het stadhuis begint om 19.30 uur. De raad bespreekt dan tevens de herinrichtingsplannen voor de Axelsestraat in Terneuzen. Na genoeg de voltallige commissie ruimtelijke ordening en ver- keerszaken sprak zich vorige week uit voor variant I. die te- vens de voorkeur geniet van j aanwonenden en de winkeliers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 54