Davidsterren zorgden voor werk PZC PZC Koerden herdenken begin opstand Tom Poes en de Niks varia 4 Joodse oud-directeur Enschedese stoomweverij relativeert drukorder Duitsers het weer in zeeland redactie puzzel Cryptogram recept ...en in europa snelheidscontrole bij nader inzien zaterdag 19 april 1997 door Bert Janssen Hij haalt gelaten de schou ders op. Hij wist het al meer dan vijftig jaar, zegt oud-direc teur Henk van Gelderen van textielfabriek De Nijverheid. Dat in de Enschedese stoomwe verij van zijn - joodse - familie de ruim 500.000 davidsterren voor alle 120.000 vaderlandse joden zijn gemaakt, op goedko pe gele binnenvoering, is niet nieuw voor hem. Pal na de oor log vond de 75-jarige ex-eige naar al proeflapjes in een maga zijn, die waren gebruikt om te testen of de order naar behoren kon worden uitgevoerd.„We hebben erom gesmaald", zegt hij. Het klinkt nuchter, al hebben zijn ouders met de vervloekte ster op de borst gelopen tot ze een veilig onderduikadres in Enschede vonden. Zit er dan geen emotionele lading aan die rol katoen, bedrukt met vijf- puntige sterren en de grillig vormgegeven aanduiding 'Jood'? Van Gelderen heeft ge noeg boeken over oorlogs- en kampellende gelezen om te rela tiveren. „In tijden van nood geldt gewoon Erst das Fressen, darm die Moral..." Onbeduidend Hij is niet geschrokken van de publiciteit rond de ontdekking, gedaan door samensteller Da niel M. Swetschinski van het Joods Historisch Museum in Amsterdam, waar deze week een expositie over joods textiel is geopend. De katoenrol met de davidsterren - eigendom van het Rijksinstituut voor Oorlogs documentatie - èn de Enschede se herkomst ervan, hebben rui me aandacht gekregen. Voor Henk van Gelderen is het echter niet meer dan dundoek. „Een lapje bedrukt textiel. Het klinkt misschien afstandelijk, maar het ging om het bevel van de Duitsers. Dat lapje is maar een onbeduidend deel van het ge heel: van het satanische, van al le flauwekul." De familie runde voor en na de oorlog De Nijverheid. Op het moment dat de Duitsers Neder land binnenvielen, werd de weverij overgedaan aan niet- joodse relaties. Later werd een Duitse beheerder aangesteld om de orders van de bezetters uit te voeren en leiding te geven aan de achthonderd textielarbei ders. Van Gelderen bestempelt deze 'Verwalter' als een 'keurige man', iemand die de zaak niet leegroofde, zoals bij andere En schedese textielfabrieken van joodse origine - zoals Menko - wel gebeurde. Rijker De Duitse zetbaas heeft de op dracht voor het drukken van de jodensterren in het begin van 1941 uitgevoerd. De oud-direc teur neemt het de toenmalige bedrijfsleiding en medewerkers niet kwalijk dat de drukorder is afgewerkt. „Op die manier wa ren ze kolen rijker en konden ze doorwerken. Het personeel hoefde dan niet naar de Ar- beitseinsatz in Duitsland. Wie waren zij om te zeggen: Dat doen we niet?" Of het nu ging om gele sterren of om gevlekt ca mouflagedoek voor de Wehr- macht, het principe verschilt in zijn ogen niet. Van Gelderen droeg de david ster zelf overigens niet, ondanks zijn joodse 'roots'. Hij studeerde voor de oorlog economie in Am sterdam en kon in de hoofdstad onderduiken op een 'heel mooi' vals persoonsbewijs. Hij zat in het verzet en haalde - onder an dere als Jantje Boers - de bevrij ding. „Ik ben de hele oorlog zes tien geweest; ik zag er altijd nogal jong uit", glimlacht de kleine beschaafde Enschedeër. Na de Duitse capitulatie was de familie sterk 'uitgedund'. Vader Lodewijk en de ooms Karei en Henk moesten de fabrieken De Nijverheid en Ramie-Union op stoten in de vaart der volkeren. Het was tijd voor de wederop bouw. Het proeflapje met ster ren dat Henk rond 1946 in de magazijnschappen vond, hield hem daar niet van af. Brandende vraag Toen hij enige tijd geleden werd benaderd over de drukorder, heeft-ie meteen erkend dat de 569.355 exemplaren - ook die van Anne Frank - uit 'zijn' fa briek kwamen. Hij bracht het niet eerder zelf naar buiten, ook niet nadat prof. dr. L. de Jong in zijn standaardwerk opperde dat de sterren voor de Nederlandse joden mogelijk in het getto in het Poolse Lodz waren ge maakt. „Ik heb nooit begrepen dat het zo'n brandende vraag was." HOOFDREDACTIE: A.L. Oosthoek ADJUNCT-HOOFDREDACTEUR: M. van Zuilen CHEF-REDACTEUREN: M. Antonisse, A.L. Kroon COMMENTAARGROEP: A.L. Oosthoek, A.J. Snel, M. van Zuilen, B. Jansen, L. Sleutjes NIEUWSDIENST Chef: M. Antonisse Eindredacteuren: J.D. van Scheijen; Th.J.M. Giele Verslaggevers algemeen: W.A. Bareman; J.C.M. Cats; W.J. van Dam; R.H. Hoving: A.M. van der Jagt; B. Jansen (plv chef nieuwsdienst); H.O. Postma; M.J. Schrier; L. Sleutjes (Den Haag); A.J. Snel; C.M.J. Sondervan (ondernemend Zeeland); H. van der Werf. Verslaggevers Bevelanden/Noord-Zeeland: F.B. Balkenende (chef); M. van Barneveld; M. Hitzert; M.A. de Jongh; C.A. Moerland; H. Stegenga. Verslaggevers Walcheren: A.A. van der Sluis (chef); N.J.C. Kluijtmans; E.L. Ramakers; M.P.T. Sep Verslaggevers Zeeuws-Vlaanderen: C.A.M. van Gremberghe (chef); P.I.F.M. Cappetti; J.J. Heijt; R.E.A. Hoonhorst; M. Modde Bureau: R. Bosboom; M.E. Ernens; B. Goudswaard; S.C. Osman; A.W.C. Mullink; A. Nijmeijer; J.P. van de Sande; M.T.O. van der Vleuten CENTRALE REDACTIE Chef: M. van Zuilen Binnen- buitenland, opinie: Ch.J. Schets (chef); H.D. Hekking; G.J. Kers; F.T.J. Koopmans; W.P. Staat Kunst en bijlagen: J. van Damme (chef); K. Cijsouw; F.P.J. Doeleman; E.J. Rozendaal; J.A.M. Tabbers; A. Zevenbergen Sport: R. Thannhauser(chef); J.F.D. Bakker; G.J.W. Borgman M.H.J. Caldenhoven; E.M.S. Pentury; K.L. de Vries Levensbeschouwing: W.P. Staat Secretariaat: J. Everaars (hoofdredactie), G.M. Boersma, C.L.Geelhoed, I. Wirtz PRODUKTIE en VORM Chef: A.L. Kroon Vormgeving: A.A. Adriaanse; W.J. Adriaansens; F.J. Binicewicz; E.F. Bouwens; W.H. Diepeveen; S. Haanstra; P.C. de Jonge; C.A. Lammers; L. Minnaard; A. Mommer; J.P.H. Noot; J.J. de Rijke; A.F. Schreurs; J.P. Verbeek; W.M.J. Verstuyf Systeembeheer: R.G.C. de Ridder Beeld: J.B. Siwabessy Documentatie: L. van der Horn, C. Flipse, R.J. Jongelings CORRESPONDENTEN A.B.C. Knol (Brussel); P.J.A.H. Koopman (Brussel); P.G.W. van Nuijsenburg (Bonn); J.A.Geleijnse (Londen); C. van Zweeden (Parijs); H.B.Hoogendijk (Moskou); E.J.A. van der Linden (Rome); J.W.M. Gertsen (Boedapest); R.E. Kroon (Genève); A. Bloemendaal (Tel Aviv); J.E.J.M. Lutz (Is tanbul); J.A.M. de Bruijn (Washington); R.Hellinga (Kaap stad); F.J.M. van den Houdt (Nairobi); J.Stalpers (Tokyo); Y. van der Heijden (Peking); K.Gottlieb (Mexico-stad) REDACTIEKANTOREN Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel: (0118) 484000. Fax: (0118)470102. Goes: Voorstad 22, 4461 KN Goes. Tel (0113) 273000. Fax: (0113)273010. Terneuzen: Axelsestraat 16, 4537 AK Terneuzen. Tel: (0115) 694457. Fax: (0115)620951 Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee. Tel: (0111) 415380. Fax: (0111 )414126 De redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant maakt naast de eigen nieuwsgaring gebruik van de volgende bronnen: Ge associeerde Pers Diensten (GPD), Algemeen Nederlands Persbureau (ANP). Associated Press (AP). United Press Inter national (UPI), Deutsche Presse Agentur (DPA), Agence France Press (AFP), Reuters (RTR), Belga en European Pressphoto Agency (EPA) Van Gelderen wil de jubileum expositie in het Joods Histo risch Museum binnenkort be kijken. Maar niet om die rol gele katoen uit De Nijverheid, in middels opgegaan in Gamma Holding. „Als je zoveel hebt meegemaakt, doet zo'n lapje je niks. Je kunt iedere dag prikkels krijgen. Ik ben niet met trau ma's uit de oorlog gekomen, maar dat geldt niet voor ieder- Koerden en Turken in Rotterdam. foto Jaap Rozema/GPD van onze redactie binnenland Tijdens het Koerdische Nieuwjaar, offi cieel op de avond van 20 maart, her denkt het Koerdische volk het begin van de opstand tegen de Assyrische overheer- sing in 612 voor Christus. Morgen vieren de Koerden in Nederland voor de zeven tiende keer in ons land hun Newroz (Nieuwjaar). In de zevende eeuw voor Christus werden de Koerden overheerst door een dictator. Deze Assyriër leed aan een ziekte. Zijn lijfarts schreef hem voor elke dag de her sens van twee jonge kinderen te eten. Al leen dan zou hij blijven leven. Hij liet zijn soldaten vervolgens zijn dagelijkse portie brengen. De Koerden namen maatregelen en verborgen hun kinderen in de bergen. Op 20 maart 612 kwamen zij gezamenlijk in opstand door vuren te ontsteken en el kaar zo over de bergen te waarschuwen dat het uur U daar was. Zij staken de pa leizen van de Assyrische dictator in brand en overwonnen. Sindsdien hebbende Koerden altijd reden gehad Newroz te vieren. Het over de we reld verspreide volk heeft nauwelijks rus tige jaren gekend. Altijd waren er wel overheersers die zich uitleefden in moor den en slachtpartijen onder het geteisterd de volk. In het oostelijk deel van Turkije heeft het Turkse leger de duimschroeven flink aan- gedraaïd. Ook in het aangrenzende Irakis een Koerd zijn leven niet zeker. Spanningen Het nieuwjaarsfeest staat dit jaar onder extra druk gezien de spanningen binnen de Turkse gemeenschap. De Koerden zelf verwachten geen moeilijkheden en mogen de viering in de Houtrust in Den Haag la ten doorgaan. Zij venvachten ongeveer vijfduizend bezoekers, alleen Koerden uit Nederland. Naast veel muziekgroepen, dans en dich ters heeft de bijeenkomst ook een politiek tintje. Er komen toespraken van een lid van het Koerdisch parlement in balling schap en van een vertegenwoordiger van het Nationale Bevrijdingsfront Koerdis- tan (ERNK), de politieke arm van de mili tante PKK. Al zeventien jaar vieren de Koerden in Nederland het feest. Dit jaar letten zé met eigen mensen extra op wie naar binnen wil. Toegangskaarten waren voor Koer den vrij verkrijgbaar. De controle aan de deur gebeurt met eigen mensen, Er zijn uitgebreide afspraken met de Haagse po litie. ANP Heer Bommel had met klimmende verbazing naar het geduw en ge- wring van zijn gast gekeken. Toen deze nu plotseling met een licht plofgeluid in het niets verdween brak het koude zweet hem uit. „Dit is toch wel eng", prevelde hij. „Het bevalt me niet. Joost had gelijk; het is beter om een onaangenaam iemand te zien, dan om hem niet te zien." Hij keek schichtig om zich heen en klom zijn bed uit. „Hier stond hij", hernam hij, zich bukkend. „En toen ging hij in de toekomst kijken en toen werd hij doorzichtig en toen plofte er iets en toen..." „Hier ben ik wederom", zei de piepstem achter hem. Heer Ollie keerde zich met een ruk om en staarde met bolle ogen naar het ventje. „J-je laat me schr-schrikken!", stamelde hij. „Hoeft niet, hoeft niet", suste de ander. „Ik heb gedaan wat was af- gespreekt. Ik ben kijken gegaan naar morgen en nu ben ik weder om." „O", zei heer Bommel, „dat gaat vlug!" Zijn schrik begon te zakken en zijn nieuwsgierigheid kwam boven. „Nu, hoe was het?", vroeg hij. „Hoe zal mijn lezing op de Kleine Club morgen gaan? Zal ik succes hebben?" „Ja", verzekerde het ventje. „Groot succes." Heer Ollie zuchtte verlicht. „Weet je het zeker?", drong hij aan. „Het is een moeilijk onderwerp over wat de toekomst ons zal brengen. Daar hangt veel van af, als je begrijpt wat ik bedoel." „Jaja", zei het kereltje ongeduldig. „Wees maar onbang. Je hebt veel succes. Verdiggel nu de verfschilderij, hè?" „Nog niet", zei heel Bommel voorzichtig. „Ik vernietig dat ding pas als ik merk, dat je de waarheid spreekt." Horizontaal: 1. Die kleurstof is net even anders (6); 4. Delfstof van een rood stel (8); 6. Tamelijk zon der beperkingen... (3); 7. ...en juist nagenoeg (3); 9. opgewonden dooreen berisping (7); 11. Het bes te van die dichter is toch nog melig (5). Verticaal: 1. Voor die drank komt een broekje terug (4); 2. Ik ga met de trein om indrukte maken! (5); 3. De uitgave op maat is voortreffelijk (4); 5. Dessert in het mondje (6); 6. Paard vol streken (3); 8. Dat verbond is bijna enig (4); 10. Betaalplaats van speelgoed (3). Oplossing vrijdag boezeroen opeenaria spreukesp rederedel irenelire eergnomon treeleest zonladrie astuneerg neongenie gleismest ebleoleda reekssnel Janny van der Lee Vandaag een. Vrienden van me zijn nog iedere dag met het verzet bezig. Dat heb ik niet, dat zal wel een pantsertje van me zijn." GPD Een krachtig hogedrukgebied met centrum tussen IJsland en Schot land trekt langzaam naar het zui den. Lagedrukgebieden bevinden zich boven Zuid-Europa en Rus land. In de noordelijke stroming is in de nanacht een koufront gepas seerd, erachter klaart het op. Gelei delijk meer zon met vanmiddag wat stapelbewolking. Het blijft droog. De aangevoerde lucht is fris en de temperatuur stijgt naar maximaal 10 graden. Op veel plaatsen wordt het nog een graadje frisser. Ook de wind is wat toegenomen. Hierdoor voelt het nog wat kouder aan. De noordelijke wind is matig tot vrij krachtig, 4 tot 5 Bft. Vanavond en vannacht is het vrij wel onbewolkt en het kwik daalt naar waarden van 1 graad in Oost- Zeeland totomstreeks4graden aan zee. Plaatselijk kan het aan de grond licht vriezenDe wind neemt geleide lijk iets af en draait naar het noord oosten. Nautisch bericht Wind: noord, ruimend noordoost vrij kachtig 5 Bft., zicht: goed, tem peratuur kustwater: 9 graden, afwij king waterstanden: geen afwijking van betekenis, maximum golfhoog te monding Scheldes: een meter. ZON EN MAAN Zaterdag Zon op 06.39 onder 20.47 Maan op 17.12 onder05.23 Zondag Zon op 06.37 onder 20.48 Maan op 18.16 onder05.46 Vooruitzichten Voor morgen: het centrum van het hogedrukgebied ligt nu boven Noord-lerland met een rug tot over Zeeland. Storingen blijven daarom ver uit de buurt. Zonnige perioden met stapelwolken. Het blijft schraal weer. De temperatuur overdag op lopend naar rond de 9 graden, de minimum in de nacht net boven het vriespunt. De wind draait naar het oostnoordoosten en is zwak tot ma tig 2 tot 4 Bft. Voor maandag tot en met woens- dag: aanhoudend schraal weerj zon. De temperaturen overdagi lopend naar 10 tot 11 graden, dei nima 's nachts omstreeks 2 gracj De wind draait geleidelijkweerrt noord tot noordwest maar tj 2wak tot matig 2 tot 4 Bft. Hoogwater uur cm uur Zaterdag 19 april Vlissingen 01.02 160 13.21| Terneuzen 01.22 185 13.451 Bath 02.15 220 14.38] Roompot Buiten 01.15 115 13.201 Zierikzee 02.15 120 1 4.451 Wemeldinge 02.30 137 14.55 Philipsdam West 02.15 131 14.451 Zondag 20 april Vlissingen 01.41 182 13.591 Terneuzen 02.01 208 14.19; Bath 02.58 247 15.18; Roompot Buiten 01.45 130 13.55 i Zierikzee 03.05 132 15.25-1 Wemeldinge 03.15 151 15.351 Philipsdam West 03.05 143 15.301 Maandag 21 april Vlissingen 02.16 199 14.281 Terneuzen 02.36 226 14.511 Bath 03.36 269 1 5.523 Roompot Buiten 02.15 144 14.30] Zierikzee 03.45 142 16.00] Wemeldinge 03.50 163 16.10] Philipsdam West 03.45 152 16.10] Laag water uur cm uur i Zaterdag 19 april Vlissingen 07.20 '177 19.291 Terneuzen 07.39 185 19.55 Bath 08.36 209 20.56 l Roompot Buiten 07.15 141 19.301 Zierikzee 08.25 146 20.50 Wemeldinge 08.30 160 20.55 1 Philipsdam West 08.25 153 20.50 1 Zondag 20 april Vlissingen 08.00 188 20.10 1 Terneuzen 08.25 197 20.36 1 Bath 09.22 224 21.351 Roompot Buiten 07.55 146 20.101 Zierikzee 09.10 150 21.30 Wemeldinge 09.15 163 21.30 1 Philipsdam West 09.10 157 21.25', Maandag 21 april Vlissingen 08.36 196 20.46 f Terneuzen 09.00 206 21.12 1 Bath 10.02 232 22.12 2 Roompot Buiten 08.25 150 20.35 Zierikzee 09.45 151 22.00 Wemeldinge 09.50 166 22.05 1 Philipsdam West 09.45 160 22.00! Toonder Studio's Lauwwarme witte chocoladesaus met pistaches Serveer deze lauwwarme chocoladesaus bijvoorbeeld bij een kant en klaar gekoch te chocolade (Sacher)taart als dessert. 2 eetlepels suiker 1/4 liter (2,5 dl) slagroom 100 gram witte chocolade 2 eetlepels Baileys of andere likeur 50 gram pistaches Los de suiker op laag vuur in de slagroom op en laat de room zachtjes indikken. Pel ondertussen de pistaches en ontvel ze zo veel mogelijk. Leg ze in heet water. Neem ze uit het vocht en dep ze droog. Rasp de chocolade en los deze al roerend op in de warme slagroom. Neem de pan van het fornuis en voeg de likeur toe. Serveer de saus lauwwarm en bestrooi met de pistaches. Varieer de chocoladesaus door bijvoor beeld sinaasappellikeur te nemen inplaats van Bayleys en voeg tegelijkertijd 2 thee lepels geraspte sinaasappelschil toe. Of voeg di Soronne Amaretto aan de witte chocoladesaus toe en bestrooi de saus met geschaafde kort geroosterde amande len. Of neem een notenlikeur en bestrooi de witte chocladesaus met walnoten. Vooruitzichten voor diverse landen geldig toten met zondag: Noorwegen: Langs de westkust wolkenvelden en winterse buien. Elders droog en meer zon, vooral rond Oslo. Maxima uiteenlopend van rond het vriespunt in het noor den tot een graad of 9 in het zuiden. Zweden: Wolkenvelden en vooral in het oosten eerst nog winterse buien. Met name in het noorden ook zon. Middagtemperatuur van rond het vriespunt in het noorden tot onge- veer7 in het midden en zuiden. Denemarken: Naast enkele wolken velden ook zonnige perioden. Vrij wel overal droog. Middagtempera tuur rond 8 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ier land: Flink zon maar in het noorden en oosten soms ook wolkenvelden. In de nacht en ochtend plaatselijk mist en vrijwel overal droog. Mid dagtemperatuur ongeveer 12 gra den, langs de Noordzeekust veelal wat frisser. Noord- en Midden-Frankrijk: Flinke zonnige perioden maar in de ooste lijke departementen ook wolkenvel den. Droog. Zaterdag maxima van 13 graden in de Elzas tot 18 in de Vendee. Zondag kouder met een aantrekkende oostenwind en lage re maxima. Portugal: Wisselend bewolkt en een aantal buien, ook met onweer. Middagtemperatuur omstreeks 17 graden. Madeira: Wisselend bewolkt. Zater dag waarschijnlijk droog, zondag kans op een regen- of onweersbui. Middagtemperatuur iets dalend tot ongeveer 18 graden. Spanje: Van tijd tot tijd buien, ook metonweeren hieren daarflinkwat neerslag. Soms ook zon. Zaterdag maxima rond 20 graden, zondag op veel plaatsen net iets lager. Canarische Eilanden: Perioden met zon en eerst nog kans op een bui. Iets lagere maxima, zondag rond 22 graden. Marokko: Westkust: veel bewolking en buien, ook met onweer en vooral zaterdag hieren daar veel neerslag. Middagtemperatuur dalend tot on geveer 17 graden op zondag. Tunesië: Perioden met zon en voor al zondag later op de dag een toene mende kans op enkele buien. Mi dagtemperatuur omstreeks graden. Zuid-Frankrijk: In het uiterste zu den enkele regen- en onweersbu en. Naar het noorden toe flink v/i zon, droog en een stevige ooste wind. Middagtemperatuur ot streeks 17 graden. Mallorca en Ibiza: Half tot zwaarb wolkt en enkele regen- of onweers buien. Middagtemperatuur op 2 terdag rond 21 graden, zondag is lager. Italië: In het noorden zonnige perk den en droog. In het midden enzu den meer bewolking en van tijdli tijd regen- en onweersbuien. Lichl stijging van temperatuur; zonda maxima rond 19 graden. Corsica en Sardinië: Meest bewoll en buien, soms met onweer. Mil dagtemperatuur rond 19 graden. Malta: Zaterdag regen- en or weersbuien. Zondag meer zone waarschijnlijk droog. Maximumtemperatuur omstreek 20 graden. Griekenland en Kreta: Zaterdagvs het westen uit buien, ook meto: weer. Zondag overwegend drofl en geleidelijk meer zon. Stijgir] van temperatuur; zondag maxim rond 20 graden. Turkije en Cyprus: Perioden ns zon en vooral langs de Turkse weS kust kans op enkele buien, mogelij met onweer. Iets hogere tempers tuur, zondag maxima ongeveer li graden. Duitsland: Soms zon, soms wolken velden en vooral in het zuiden kers op wat regen of sneeuw. Voors zondag nogal koud met maxims tussen 5 en 12 graden. Zwitserland: Vooral in het zuidf' en westen zonnige perioden. In hs noorden en oosten geleidelijk mee bewolking en later misschien regen of sneeuw. Middagtempers tuur ongeveer 15 graden. Oostenrijk: Van het noorden uittof nemende bewolking en laterookm gen of sneeuw. In het zuiden vrijssd droog en eerst nog zon. Zaterdsi maxima rond 13 graden; zonds met uitzondering van het westö veel kouder. Polen: Meest bewolkt en af enlo! regen of sneeuw. Koud metopved plaatsen maxima rond 5 graden. De politie kondigt voor vandaag en morgen de volgende snelheidscontrc les aan: A2 tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa A10 ringweg Amsterdam In een artikel in de PZC van 17 april worden namen genoemd van CDA-k«' merleden die van het partijbestuur uit de Tweede Kamer moeten vertrek; ken. Ten onrechte staat daarbij kamerlid M. Beinema uit Middelburg vertrekt in 1998 weliswaar uit de kamer, maar doet dat op eigen initiatief. De bemoeienis van het Rijk met Zeeland Seaports-de opvolger van dehf venschappen Terneuzen en Vlissingen - moet nog formeel worden beéi'- digd. Daarvoor zijn opheffingsbesluiten van de ministers van Verkeere' Waterstaat en Financiën nodig, die bij speciale wet moeten worden te" krachtigd. In de PZC van 17 april stond dat het Rijk al officieel uit de have" schappen was gestapt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 4