Snode plannen op de marathon Ben Meziane is een natuurmens Harry Decheiver naar Utrecht Zaalvoetballers uit Brabant naar titel Marathon rekent op droog en goed weer Ü2 sport 46 Jos Hermens: nog nooit zo veel kanshebbers in Rotterdam uitslagen zaterdag 19 april 1997 van onze sportredactie ROTTERDAM - Jos Hermens glom van trots temidden van zijn topatleten op de presentatie voor de zeventiende editie van de marathon van Rotterdam. „We hebben nog nooit zo'n dich te groep kanshebbers gehad", zei de manager twee etmalen voor de start van het evenement, die zondag om twaalf uur op de Coolsingel plaatsvindt. „Het is moeilijker dan ooit een favoriet aan te wijzen. Ik kan er wel tien opnoemen." Na enig aandringen wilde Her mens, die opnieuw over een budget van ruim een miljoen gulden beschikte, zich toch la ten verleiden tot een 'geheim- tip'. „Let op Sammy Korir", zei hij op fluistertoon. Niemand heeft het nog over hem gehad. Hij schijnt in bloedvorm te zijn. Ik zeg niet dat hij wint, maar ik heb wel zo'n vermoeden dat hij een heel eind kan komen." Snode plannen Voor de 25-jarige Keniaan wordt het de derde wedstrijd over de klassieke afstand van 42 kilometer en 195 meter. Zijn voorgaande marathons won hij binnen een tijdsbestek van veertien dagen in december vo- rig jaar. Eerst in Florence (2.15.04) en vervolgens in de Mexicaanse stad Cancun (2.12.33). Her mens: „Die tijden zeggen niets. Ik weet dat hij snode plannen heeft." Voor hetzelfde geld kon Her mens een andere gi'eep doen in de rijk gevulde grabbelton met grote namen. Een kleine bloem lezing: viervoudig winnaar Be- layneh Densamo uit Ethiopië (1987, '88 in het wereldrecord van 2.06.50, '89 en vorig jaar), zijn landgenoot Mekkonen, de Braziliaan dos Santos, de Ja panners Oya en Horio, de Tan- zaniaan Naali, de Italianen Leone en Goffi, de Portugees Castro, de Keniaan Lopuyet en niet te vergeten Bert van Vlaan deren. Grens Zeven van hen zijn al één of meer keren onder de grens van 2 uur en 10 minuten gedoken. Over de voorbereiding van Van Vlaanderen op de twaalfde ma rathon van zijn loopbaan frons ten de meeste concurrenten htm wenkbrauwen. De 32-jarige loper uit Maar tensdijk landt, als alles volgens schema verloopt tenminste, pas zaterdag aan het eind van de middag op Schiphol na een ver blijf van drie weken op grote hoogte in Mexico. „Veel te link", oordeelde de er varen Mekonnen, die in 1986 al in Rotterdam won met een se conde voorsprong op Densamo. „Ik zou het nooit zo doen. Er kan van alles op het laatste moment misgaan. Ik zou zeker drie tot vijf dagen speling nemen. De komst van Mekonnen naar Rotterdam is in zoverre verras send omdat hij nog pas een maand geleden derde werd in de marathon van Kyongju (2.12.45). „Daar was het veel te slecht weer voor een goede tijd. Ik heb lang niet alles gegeven. Ik durf het wel aan zo snel weer een marathon te lopen." Ook Lopuyet en Leone zetten vraagtekens bij, de late over komst van Van Vlaanderen. „Onverantwoord", stelde de Keniaan, in 1995 haas in Rotter dam. „Als het vliegtuig vol is, zit je uren in dezelfde houding. Dat is niet erg bevorderlijk voor de spieren. Er kan bovendien ge makkelijk vertraging ontstaan. E n die j etlag lij kt me ook niet al les. Mij niet gezien." Hoogte Leone, .vorig jaar winnaar in New York en met Goffi al zeker van kwalificatie voor de WK van augustus in Athene, trainde zelf op 1600meter hoogte inNa- mibië. „Maar dat was in februari. Ik sta op het standpunt dat je zo iets voor een marathon gerust een of twee maanden van tevo ren kunt doen. Zo weinig spe ling als Van Vlaanderen nu neemt, lijkt me niks. Maar mis schien werkt het bij hem juist wel. Iedereen is weer anders." De loper uit de buurt van Brin- disi kampt al weken met een lichte beenblessure. „Daarom ben ik van plan rustig van start te gaan. Krijg ik geen last, dan probeer ik halverwege te ver snellen. Dat is trouwens meestal mij n taktiekANP Harry Decheiver speelt voor de komende vier seizoen bij FC Utrecht. foto Vincent Boon/ANP van onze sportredactie UTRECHT - Waarom kiest Harry Dechei ver (27) niet voor een mooie buitenlandse club, maar 'gewoon' voor FC Utrecht? Hij moet even grinnikken. „Ik denk dat Gal genwaard mij op het lijf geschreven is. Aanvallend voetbal, enthousiast publiek en een goed voetbalsfeertje. Dat is nog be langrijker dan een stukje meer salaris dat ik misschien elders had kunnen krijgen. Sfeer is belangrijk, ik ben daar erg gevoe lig voor." Dat was ook de reden dat hij het in Frei burg lange tijd prima naar zijn zin had. Een club die qua omstandigheden nogal wat overeenkomsten vertoont met FC Utrecht. Geen dikdoenerij in het Zwarte Woud, puur een ploeg van het volk. Make laar Ton van Dalen: „Daarom is het jam mer dat er een conflict is ontstaan met een deel van de groep die het de laatste maan den niet meer in Harry zag zitten. Hij scoorde negentien keer in dertig wedstrij den, dan ben je toch belangrijk voor een elftal. Maar er is een soort hetze ontstaan, die vooral kwam van de gevestigde orde. Gisteren had ik de voorzitter nog aan de telefoon. Hij bleek spijt te hebben van het fëit dat hij zijn oren had laten hangen naar spelers die het nu helemaal niet kunnen waarmaken. Voor Harry komt die spijt te laat en Freiburg staat onderaan." Jan Wouters omschrijft Decheiver als een balvaste en altijd aanspeelbare spits. De interim-trainer van FC Utrecht gelooft dat zijn club een goede slag heeft gesla gen. „Er zaten niet voor niets tal van clubs op het vinkentouw. Ik heb me erover ver baasd dat hij niet eerder bij een topclub terecht is gekomen. Wanneer je bij RKC en Go Ahead steeds aan een respectabel aan tal doelpunten komt, is dat veelzeggend. Bovendien is het een originele speler, ie mand met eigen opvattingen. Dan sta je in het voetbalwereldje al gauw bekend als een betweter, maar hij komt gewoon voor zijn mening uit." Collega John van Loen deelt de mening van zijn trainer. „Een prima voetballer, dat is duidelijk. Het wordt volgend sei zoen dringen voor de spitsposities van FC Utrecht. Maar voor een beetje concurren tie ben ik niet bang, voor mijn blessure draaide ik een heel goed seizoen. We wil len met FC Utrecht hogerop, dus dan moet je goede spelers kopen.'' Harry Decheiver blijft tot het einde van het seizoen trainen bij Go Ahead in De venter, zijn geboorteplaats. „Ik had ook tussentijds al kunnen komen, maar dat lijkt me minder geschikt." Zijn makelaar Van Dalen had Decheiver tussentijds kunnen verkopen aan een prominente En gelse club, ook FC Köln had interesse. „Maar Harry wilde per se terug naar Ne derland. Ik kan me dat ook wel voorstel len na de dingen clie hij in de weinig colle giale Bundesliga had meegemaakt." GPD van onze medewerker Hans Hollestelle MIDDELBURG - Het team van Trijp King Cars is kampioen ge worden in de eerste klasse van het zaalvoetbal in Zuid I. Na een 7-3 winst op Nomi was de Roo- sendaalse ploeg zeker van de ti tel. ZVH/Morres, dat bij verlies van Trijp nog kans had om gelijk te komen, kwam twee dagen la ter in eigen buis tegen Zuidwest Negen niet verder kwam dan een puntendeling: 4-4. ZVH/Morres - Zuidwest Negen 4-4: De thuisploeg wist dat de ti tel er niet meer in zat. De druk was van de ketel. In een matig partijtje werd slechts een gelijk spel bereikt. Mike van Rossum, Jurgen Verbraeken, Kees de Putter en keeper Robbie Roctus scoorden voor ZVH/Morres. De tegentreffers waren van Niek Corré, Marco Schroevers en Wilco Lievense (2). Jongepier Sport - Matisse 4-3: Een leuke en gelijkopgaande wedstrijd, waarin over en weer werd gescoord. Enkele minuten voor het eindsignaal was de ba lans nog in evenwicht. Michel Louwerse schoot Jongepier Sport naar de overwinning. Rob Hoorenman (2) en René Poort vliet schoten ook raak voor Jon gepier Sport. Voor Matisse scoox-den Edwin Moens (2) en Frank Keizei'. SVSW/Klaassen Tweewielers - Groene Ster Maroc 8-2: Een sportieve wedstrijd, waarin c spelers van Groene Ster Maro te individualistisch opti'adene daardoor de aanvallen steed weer vast zagen lopen. Met dj x-ust was er al een 4-1 voor. sprong opgebouwd. Jan Kam phoi'st leverde daaraan met ee hattrick het grootste aandeel Dezelfde speler had ook indi tweede helft nog een keer sue ces. Aart Joziasse en Harro H§ zeiaar schoten twee keer raai voor de thuisclub Jamal Bou zambou en Ghalid Achkala doelpuntten voor Groene Ster, Biezentrappers - Hulshoff 1-f Veel kansen aan beide kantec maar bij Biezentrappers lukt; er niet veel. De Brabanders had den minder moeite om het nettj vinden. Eef Boelhouwer tenslotte de eer nog redden voo: Biezentrappers. De Landbouw - Zavio/Sport huis De Cocq 4-4: De Landboui kon de 4-2 achterstand halve wege toch nog inlopen. Marp Borghart, Geit Jan de Groen: Jacco Beken es en Jon Hersé man scoorden voor De Land bouw. Dirk Verdonk (3) en Ma. rio de Vreeze schoten voor Zavii raak. Programma, maandag: Sport punt Zeeland, Goes: 21.15 u Matisse - Trijp King Cars woensdag 23 april, sportha Baskensburg, Vlissingen: 20.20 uur Groene Ster Maroc - ZVfl /Mon-es, 21.15 uur Zuidwe Negen - Jongepier Sport. van onze sportredactie ROTTERDAM - De organisatie van de zeventiende marathon van Rotterdam rekent voor zon dag tussen de start en de finish van de voorsten (circa 14.10 uur) op redelijk gunstig weer. „We hebben alles in de hand", aldus directeur Mario Kadiks vrijdag. „Alleen het weer kunnen we niet beïnvloeden." Volgens de laatste berichten wox-dt het zondagmiddag onge veer tien gx-aden, het blijft droog en er zal een noox-d-oostelijke wind met kracht vier a vijf staan. Kadiks: „Daar zouden we niet ontevreden mee zijn. Een goede tijd voor de winnaars bij de mannen en de vrouwen be hoort dan zeker tot de mogelijk heden." Het pai-koers is volg Kadiks sneller dan ooit. „Er« alleen hoogteverschil bij hetm men van de Ex-asmusbx-ug, kos na de stax*t en na 22 kilomete Verder zijn er in totaal slecht zestien bochten." Er worden circa 15.000 deete mers verwacht. Van hen zulle er rond 10.000 starten op de hé marathon, 5000 mensen hebbe ingeschreven voor de 10 kilome ter van het raamprogramrric Kadiks: „We verwachten mee toeschouwers dan anders. Da komt doordat alle winkels into centrum zondagmiddag ope zijn." Volgens schattingen zul. len een miljoen mensen lang het parkoers staan. ANP Koeman krijgt minder straf ZEIST - De schorsing voor vier wedstrijden van Erwin Koeman is gehalveerd. De oud-interna tional gaf in de emotionele slot fase van de wedstrijd tegen NAC tegenstander Brusselers een klap. De 35-jarige verdedi ger ging tegen de straf in beroep. De straf van Koeman was vier wedstrijden. De beroepscom missie zette die om in vier wedstrijden, waaxwan twee voorwaardelijk. Hij mist de duels tegen FC Utrecht en Ajax. ANP Van Wely en Piket starten met zeges MONTE-CARLO - De twee Ne- derlandse grootmeesters die meedoen aan het zesde Amber- toex-nooi in Monte-Carlo zijn vrijdag uitstekend begonnen. Loek van Wely, debutant in het Prinsendom, won tweemaal van Ulf Andersson. In de eerste (blind-)partij won Van Wely overtuigend, maar in de rapid- partij had de Til burger het ge luk aan zijn zijde. Jeroen Piket deed niet voor zijn landgenoot onder en versloeg de Fransman Joël Lautier tweemaal. Behalve het Nedei'landse duo kwam ook de Indiase groot meester Viswanathan Anand in zijn partij en tegen de Joegoslaaf Ljubomir Ljubojevic twee keer tot winst. Het Amber-toernooi is een jaar- lijks evenement dat wordt geor- ganiseei'd en gefinancierd door de Nederlandse schaakmecenas Joop van Oosterom. De twaalf grootmeestex-s spelen een blind- paxtij (uit het hoofd, zonder bord en stukken) en een rapid- partij (partij met versneld tempo) tegen elkaar Titelvei'de- diger in Monaco is de Rus Vladi mir Kramnik. ANP Bouwmans leidt in Teleflextoer VALKENBURG - Eddy Bouw mans heeft vrijdag de leiding genomen in de Teleflextoer. De renner van de Foreldorado Golff-ploeg werd in de vijfde etappe tweede. De eerste plaats was voor Lotz. Van de Meiden hof legde beslag op de derde plaats. In de vijfde etappe, de 185 kilo meter tussen Eindhoven en Val kenburg, ontsnapte een groep van twaalf renners uit de gi'eep van het peloton. De groep had uiteindelijk een voorspx-ong van ruim een minuut. Dat was vol doende voor Bouwmans de Let Silovs als klassementsleider af te lossen. ANP Zondag debuut in marathon van Rotterdam Schaken van onze verslaggever Michel Brands ZIERIKZEE - Ra chid Ben Me ziane weet het natuurlijk ook: „De laatste week voor een ma rathon is de belangrijkste." Het marathon-debuut van de 29-jarige Marokkaan uit Zie- rikzee staat voor zondag in Rotterdam op het programma. Hij tracht, hoewel de nervosi teit met het uur toeneemt, rust te nemen en vooral geen gekke dingen te doen. De drie maan den intense voorbereiding voor ruim tweeënveertig slo pende kilometers mogen niet verloren gaan. Kleine mutaties in het voe dingspatroon zouden Ben Me- ziane's pretenties (2.20 uur) wreed in de war kunnen stu- ren. „In de laatste dagen voor een marathon moet je leven, zoals je dat normaal ook doet. Dan kom je zeker niet voor ver rassingen te staan." „Conserven zijn verboden in huize Ben Meziane." Terwijl hij zijn bakje met rauwkost met genot vei'orbext, legt Ben Meziane zijn tanden bloot in het zichtbaar afgetrainde ge zicht. „Kijk, hier zitten pas echte vitaminen in. Gibteren heb ik die gehaald bij de groen teboer in Rotterdam. Verser en gezonder kun je gi'oente echt niet krijgen." Ben Meziane loopt van de sober ingerichte woonkamer richting keuken. Daar haalt hij een papiei'en zak met sappige tomaten, vol- gei'ijpte komkommers en een echte aubergine vandaan. „Die vind je niet in glas. Je moet ge zond eten en zeker niet plotse ling overstappen op een ander eetpatroon of op strenge dië ten, omdat bepaalde magazi nes dat voorschrijven. Dat scheelt niets, alleen in je porte monnee." Koolhydraten Voor de rest eet Meziane zoveel mogelijk gezonde kost. Hij bakt. mede vanwege zijn medi- tei'ane x-oots, zijn rijst, vis en kip (filet), in olijfolie, dat niet zo vet is als margarine. De broodnodige koolhydraten haalt hij 's moi'gens uit een bord muesli. Van mensen die heel vaak pasta op het menu zettenzo koxi; voor een race te gen de klok, snapt Ben Mezia ne niets van. „Wanneer je dat normaal niet doet, dan moetje dat nu ook niet doen", meent Meziane, in Marokko afge stuurd in biologie. „Dat kan Rachid Ben Meziane: „Je kunt geen goede marathon lopen als je maar één paar sportschoenen hebt." alleen maar tegen je gaan wei ken. In elk produkt zitten stof fen die je nodig hebt. Je moet de natuur zijn wei'k laten doen." Een natuurmens is Ben Mezia ne altijd geweest, al vanaf zijn jeugd in Mai'okko. Met volle teugen genoot hij van het glooiende landschap van het Atlasgebergte. Vooral van de serene mst. die hij nu texoxg- vindt in de domeinen van de boswachterij Westenschou- wen. En die hij miste toen hij voor een half jaar wegens zijn werk (vei-zekeringsadviseui-) naar Heinenoord nabij Rottex-- dam vei'kaste. Ben Meziane is blij dat hij te- rug in het Zeeuwse land: „In dat gebied kon ik me niet in al le rust voor-bereiden op een wedstrijd. Daar hebben ze geen poldex-s en bossen. Ze hebben er veel vei'keer; je moet telkens opletten waar je loopt. Onder zulke omstandigheden kan ik me niet goed voorberei den op een max-athon. Als je een goede balans weet te vinden tussen je trainingsarbeid en je rust, dan pas ben je een goede max-athonloper. Robuust Zijn eerste van twee trainingen op deze doordeweekse dag zit er net op. Ben Meziane heeft net een 'hei-stelti-aining' (ze ventig minuten) in de duinen van Westenschouwen afge werkt, op blauwe, vrij robuus te sportschoenen van Adidas, een voormalige sponsor-. „Voor een goede voox-bex-eiding op een marathon heb je minimaal drie paar schoenen nodig", zegt de 29-jarige atleet. „Voor een hersteltraining heb je bij- vooi-beeld een stevige schoen nodig. Je gaat niet voor de snelheid, alleen voor de duur. Daarbij is het belangrijk dat je een goede steun voor je enkels hebt. Die zijn namelijk erg kwetsbaar." „Voor de intei-valtrainingen op de baan heb je een wat lichtere schoen nodig." Ben Meziane pakt uit de gang een zichtbaar minder zware schoen en pakt ook direct zijn vederlichte wedstrijdschoen. „En voor de wedstrijden heb ik deze schoen, al een paar jaar Daar liep ti-ouwens de winnaar van Rotterdam van het vorig jaar op, maar daarom heb ik ze niet genomen, hoor Het is een heel lichte schoen, ideaal om tempo te lopen. Maar voor dagelijkse gebruik tijdens trainingen is hij te instabiel en te blessure- gevoelig." De uitx-usting voor 'de mooiste marathon ter wereld' ligt klaar foto PieterHonhoff voor gebx-uik. Het shirt van zijn sponsor en werkgever-, Adrie van de Bex-g uit Heinenooi'd, is vex-vaax-digd uit het lichte po lyester Daaronder komt even tueel een wit t-shirtje wanneer de temperatuur plots onder de tien gx-aden duikt. Sokken zon der naad, want met naad kan irritaties opleveren aan het voetbed. Een zo hoog mogelijk uitgesneden sportbroekje, voor zo weinig mogelijk weer stand aan de binnenkant van de lies. En natuurlijk de wed- stii jdschoenen. Voor de masse rende werking voor de spieren smeert Ben Meziane spoxtbal- sem op zijn benen. Ben Mezia ne: „Die dingen kun je gewoon niet missen. Zo'n pleister op mijn neus heb ik ook wel eens gepi-obeerd. Misschien geeft het voor andex-e hardlopers meer lucht, maar ik merk geen verschil. En als het voor jezelf geen zin heeft., dan moet je het gewoon niet doen." Monte Carlo. Ambertoernooi. Eerste ronde: Nikolic (Bos) - Sjirov (Spa) 1-0,0-1 (1-1), Piket (Ned) - Lautier(Fra) 1-0,1-0 (2- 0), Van Wely (Ned) - Andersson (Zwe) 1- 0,1-0(2-0), Anand (Ina) - Ljubojevic (Joe) 1 -0,1-0 (2-0), Topalov (Bul) - Karpov (Rus) 1/2-1/2, 1/2-1/2 (1-1), Kramnik (Rus) - Ivantsjoek (Oel<) 1-0, 1/2-1/2 (1 1/2-1/2). Stand na de eerste ronde: 1. Anand, Pi ket, Van Wely 2, 4. Kramnik 1 1/2, 5. Kar pov, Nikolic, Sjirov, Topalov 1, 9. Ivantsjoek 1/2, 10. Andersson, Lautier, Ljubojevic 0. Sportprijsvragen Lucky 10, vrijdag 18 april 2-9-14-15-16-19-23-24-27-31 -41 -48-57- 58-59-62-65-67-68-75. (onder voorbehoud) Tennis Tokio. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Kwartfinale: Krajicek (Ned/1) - Prinosil (Dui/8) 6-4 6-3, Rafter (Aus/6) - Wood- bridge (Aus/4) 6-4 7-6, Johansson (Zwe/5) - Woodforde (Aus/13) 6-3 6-4, Roux (Fra/16) - Damm (Tsj/7) 6-3 6-1Kra jicek in halve finale tegen Rafter. Vrouwen, 300.000 gulden. Halve finales: Frazier (VSt/3) - Ellwood (Aus/9) 6-2 6-3. Barcelona. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Kwartfinales: Albert Costa (Spa/7) - Pioli- ne (Fra) 6-4 6-2, Moya (Spa/4) - Medve- dev (Oek) 6-4 6-2, Berasategui (Spa/9) - Meligeni (Bra) 6-2 7-5, Portas (Spa) - Ala- mi (Mar) 6-2 7-5. Halve finales: Moya - Costa en Berasategui - Portas. Dubbel spel, kwartfinales: Oosting/Siemerink (Ned) - Alonso/Balcells (Spa) 6-3 6-3. Voetbal Wielrennen 5.43,56. Tolhoek7.05,64. Barsingemr 8.30, 66. Slagter 8.53. 78. Legtenbï 10.35, 80. Rykens 11.24, 83. Helma 12.00,92. Veneberg 21.48. Trimkoers in Hoek: A/cat: 1. W. Lenser: Lede (B), 2. J. Vervecken, Herenthalsit 3. K. Pauwels, Maldegem (B), 4. E.Vs eecken. Hulst, 5. F. Leijseele, Aalter lE 10. A. Klaassen, Kruiningen. B/C-cat:l. Roelekens, Ersele (B), 2. K. Beenhakke 'sHeerArendskerke, 3. E. Steijns,Knotói (B), 6. K. Harms, Axel. IJshockey PTT-Telecompetitie: Ajax-NEC 5-0. Stand bovenin: PSV 28-62, Feyenoord 28-62, FC Twente 28-55, Ajax 28-51Hee renveen 28-47, Vitesse 27-44.Eerste divi sie: Eindhoven - VVV 1-4 (1-2). 9. Van der Borght 1 -0,16. De Wolf 1 -122. Graef 1 -2, 64. Pieren 1-3, 68. Schol 1-4. Scheids rechter: Inia. Toeschouwers: 2300. Gele kaart: Van Huijksloot (Eindhoven), Cor- neille en Bakboord (VVV). Duitse competitie: Düsseldorf-Duisburg 1-1, Rostock-M'gladbach 1-0. Ronde van Aragon: Derde etappe, Binefar - Cerler: 1. Zarrabeitia (Spa) 165 km 4.46.32, 2. Garmendia (Spa) 0.03, 3. Donatï (Ita) 0.10,4. Escartin (Spa), 5. Bel- tran (Spa) 0.31, 6. Olano (Spa), 7. Maule- on (Spa) 0.40,8. Garcia Casas (Spa) 1.06, 9. Paluan (Ita) 1.13,10. Dominguez (Spa). Klassement: 1. Zarrabeitia 15.04.04, 2. Garmendia 0.05, 3. Donati 0.14,4. Escar tin 0.16, 5. Olano 0.37, 6. Beltran, 7. Mau- leon 0.46,8. Garcia Casas 1.12,9. Domin guez 1.18,10. Moller (Den) 1.19. - Teleflextoer: Vijfde etappe, Eindhoven - Valkenburg: 1. Lotz (Ned) 185 km in 4.19.17, 2. Bouwmans (Ned), 3. Van de Meulenhof (Ned), 4. Van Steen (Ned), 5. Pankov (Oek), 6. Hiemstra (Ned), 7. Rei- nerink (Ned), 8. Lust (Ned), 9. Van Kessel (Ned), 10.Trouvé (Bel). Klassement: 1 Bouwmans 25.25.19, 2. Hiemstra 0.04,3. Van de Meulenhof 0.32, 4 De Clerck (Bel) 0.43, 5. Reïnerink 1.24, 6. Lotz 1.31, 7. Van Kessel 1.40, 8. Van Steen 1.41, 9. Van Velzen (Ned) 3.42, 10. Lust 3.53. Ronde van Nedersaksen: Vierde etappe, Melle - Verden: 1Pollack (Dui) 140,2 km in 2.56.10,2. Weissmann (Dui) 3. Kappes (Dui), 4. Voigt (Dui), 5. Hendrix (Dui), 20. Tolhoek, 41, Van Dartel, 54. Van der Werff, 57. De Jong 0.24, 62. Barsinger- horn, 63. Rykens, 70. Slagter, 73. Hel- mers 1.29,74. Kil 1.44,78. Van de Ven, 83. Legtenberg 7.07, 99. Veneberg 13.54. Klassement: 1. Pollack 14.12.47, 2. Voigt 0.19, 3. Muller (Dui) 0.22, 4. Lehmann (Dui) 0.33, 5. Blochwitz (Dui) 0.41, 7. Van Dartel 0.44, 30. Van de Ven 2.40, 40. De Jong 3.23,46. Van der Werff 4.03,51. Kil Katowice. WK B-landen, vijfde speelro: de: Denemarken - Nederland 4-6 (3-O.V 0-2). Toeschouwers: 300. Strafminutr Denemarken 10, Nederland 10. Kazachstan - Polen 3-3 (3-0 0-1 0-2),0s tenrijk- Groot-Brittanniè 2-2 (0-11-11-3 Zwitserland - Wit-Rusland 5-6 (3-22-11 3). Stand: 1. Wit-Rusland 5-10 (36-15),2.fe zachstan 5-7 (20-14), 3. Oostenrijk (16-14), 4. Groot-Brittannië 5-5 (24-131,i Zwitserland 5-5 (21-18), 6. Polen 5-4(1; 19), 7. Nederland 5-3 (15-32), 8. Der,: marken 13-33. Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuid I: Biezentr;;i pers- Hulshoff 1-6, De Landbouw-Zaw /Sporthuis De Cocq 4-4, Nomi -TrijpKw Cars 3-7, SVSW/Klaassen Tweewieler. Groene Ster Maroc8-2, JongepierSpo: Matisse 4-3, ZVH/Morres - Zuidwest )>j gen 4-4. Stand: Trijp King Cars 233 (kampioen), ZVH/Morres 23-48, Hulsra 24-45, Nomi 23-42, Zavio/SporthuisS Cocq 21-34, Matisse 23-34, Jongew Sport 23-34, Kloeti nge 24-32, Biezentra pers 24-31, De Landbouw 24-27, SVSij /Klaassen Tweewielers 23-19, Zuidwa Negen 22-18, Groene Ster Maroc 23-1. Tweede klasse regio Walcheren: Blavj Wit - Taxi Centrale Vlissingen 3-6. EinS stand: Dauwendaele 22-58 (kampioerJ Taxi Centrale Vlissingen 22-45, Arnenw den 22-45, Schinkel Assurantie 224| Jong Ambon 22-36, Ontop 22-34, Sin? 22-32, Sport Profile 22-30, VOCTympsü 22-19, Blauw Wit 22-17, EPZ 22-14, We? kapelle 22-10. Zwemmen Göteborg. WK korte baan, tweede da finales. Mannen: 100 m school: 1- M son (Zwe) 59,99, 2. Loptsjov HM 1.00,05, 3. Kruppa (Dui) 1.00,18. 200^ rug 1. Bent (Cub) 1.54,21, 2. WeïWa (Chi) 1.54,82,3. Selkov (Rus) 1.55,15 h m vrij: 1. Carstensen (Den) 3.43,4*. j Carvin (VSt) 3.43,73, 3. Hackett (A^ 3.43,83. 4x200 m vrij: 1. Australië (Kif] Hackett, Kirby, Dunn) 7.02,74 (wr).l Zweden 7.05,61, 3. Groot-Brittan* 7.05,81. Vrouwen: 50 m vrij: 1, Vól" (Dui) 24,70, 2. Thompson (VSt) 24,78,5 Jingy Le (Chi) 24,83.100 m rug: I.Dopj hua Lu (Chi) 59,75, 2. Yan Chen (CS 1.00,14, 3. Hyman (VSt) 1.00,17.2001 school. 1. Ellem (Aus) 2.22,68,2. Lacud (Roe) 2.25,60,3. Peczak (Pol) 2.25,62,$ m vrij: 1. Poll (CRi) 1.54,17 (wr),2.Yirrt' an (Chi) 1.56,24, 3. Moravcova IS* 1.56,66. 800 m vrij: 1. Bowron 8.26,45, 2. Kielgass (Dui) 8.28,10, Geurts (Ned) 8.28,96. Maradona gaat weer voetballen BUENOS AIRES. - De Wj voetballer van de jaren tachlï gaat op weg naar de 40 als actio speler. j Diego Maradona zal vrij wel Sj ker een nieuw contract tekenq bij Boca Juniors. De Argegufj 36 jaar en al meermalen afö kickt van di-ugsverslaving. AFP/EFE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 46