Spaanse justitie bol van intriges PZC Ganzenlever speerpunt voor Animalpeace Meer kennis nodig over drugsgebruik automobilisten Tom Poes en de Niks varia 4 Corruptie, vriendjespolitiek, afpersing en onkunde op alle niveaus het weer in zeeland puzzel Doorloper recept en in europa snelheidscontrole vrijdag 18 april 1997 van onze correspondent in Madrid Henk van den Boom De al langer sluimerende machtsstrijd binnen het justitiële apparaat in Spanje is uitgemond in een openlijke oor log. Corruptie, afpersing, om koping, vriendjespolitiek en on kunde hebben van Justitie een slangenkuil gemaakt, waarin je als burger in overtreding maar beter niet in kunt vallen. Nu de rechters op de stoel van de rege ring dreigen te gaan zitten met het bevel om vertrouwelijke stukken van de Spaanse gehei me dienst openbaar te maken, klinkt de roep om beteugeling van de derde macht met de dag luider. De grootste intriges spelen zich af binnen de muren van de Au- diencia Nacional. het hoogge rechtshof in Madrid, waar grote zaken van nationaal belang, zoals de ETA de GAL (vuile oorlog tegen de ETA) en de tien tallen lopende corruptieschan dalen worden afgehandeld. De Socialisten van Felipe Gonzalez als de grootste oppositiepartij, hebben deze week het aftreden geëist van de procureur gene raal Ortiz Orculo, de grote baas van het openbaar ministerie. Eerdere zuiveringen in de hoog ste regionen van de wettelijke macht hebben tot op heden niets opgeleverd. Vorig jaar werd rechter Moreiras voor een jaar op non-actief gesteld. Onder zoeksrechter Pascual Estevill is vorige maand tot gevangenis straf veroordeeld omdat hij een stevige bankrekening in Zwit serland had opgebouwd met afkoopsommen in ruil voor vrij lating van verdachten. Eerder deze maand werden vier officie ren van justitie, 'los rebeldes' geschorst. Media De strijd beperkt zich niet tot de rechters en opsporingsambte naren. Veel van hen staan onder invloed van politieke partijen en andere maatschappelijke machtsblokken, zoals de media. Vooral inzake de GAL, een af faire die Spanje al jaren in zijn greep houdt, speelt de politiek een grote rol In de jaren tachtig, onder de regering Gonzalez, werden speciale politie-eenhe- den (GAL) gevormd, die 28 ETA- en niet-ETA-leden heb ben vermoord. De rechtbank die de zaak onderzoekt heeft ge vraagd om stukken van de ge heime dienst uit die periode openbaar te maken. Gonzalez verzet zich daar fel te gen, formeel omdat hij vindt dat dit soort beslissingen door de re gering moet worden genomen. De leider van de Socialisten heeft er natuurlijk geen belang bij dat stukken naar buiten ko men waaruit zijn eventuele be trokkenheid zou kunnen blij ken. Hoe hoog deze zaak hem zit bleek uit zijn openlijke scheld partij vorige week, waarin hij een aantal rechters afschilderde als 'hersenloos'. Intussen mist de justitiële veld- De mensen achter Animalpeace: vlnr. historicus, socioloog, student rechten en secretaris Bernt Timmerman, bestuurslid Janne Kuil, Su zanne Heijnen, adviseur Hans van Boven en Paty Lansberg. foto Cees Zorn/GPD doorTheo Haerkens Hoeveel ganzenleverpastei er in Neder land wordt gegeten weet AnimalPeace niet, maar het is in ieder geval een schande waar onmiddellijk een eind aan moet komen. De nieuwste loot aan de tak van die renbeschermers bleek gisteren op zijn pre sentatie in Den Haag niet de meest prakti sche. De club, die vooral internationaal aan de weg wil timmeren in de strijd tegen de bio- industrie, bestond het varkenspest en BSE links te laten liggen en een marginaal pro duct als ganzenleverpaté te kiezen om zich te profileren. ,,De partners in België en Frankrijk wdren daar al mee bezig", klinkt het verontschuldigend in het achterzaaltje van een vegetarisch restaurant in Den Haag. AnimalPeace wil het dier echte rechten ge ven. De organisatie wenst geen genoegen te nemen met verbetering van de levensom standigheden van dieren in de intensieve veehouderij. ,,Wij willen Amnesty Interna tional zijn voor het dier." Uiteindelijk ligt het doel nog een stuk verder: Mensen moe ten beseffen dat ze er goed aan doen minder, of helemaal geen vlees meer te eten, aldus de bestuurders die allen sinds jaar en dag vege tariër zijn. Wantoestanden Adviseur Hans van Boven, directeur van de Nederlandse Vegetariërsbond, liet een on fris videofilmpje zien waarop ganzen en eenden geforceerd worden gevoerd met een soort, lans die diep in de keel wordt gesto ken. De nieuwe organisatie wil dat de con sument weet hoe zijn dagelijks stukje vlees wordt geproduceerd. Dan beseft hij vanzelf dat hij zijn eetgewoonten moet aanpassen, is de gedachte. Er zijn folders over dit onderwerpen hon derd vrijwilligers staan klaar om spreek beurten te houden, en scholen en de Tweede Kamer te benaderen om een eind te maken aan de wantoestand waaronder meer dan twintig miljoen eenden en een miljoen Franse en Belgische en ook Hongaarse gan zen te lijden hebben. De veronderstelling dat het gezien de gerin ge omvang waarin dit luxe product over ta fel gaat, mogelijk effectiever is om een an der speerpunt te kiezen, wijst psychologe en bestuurslid Janne Kuil verontwaardigd van de hand. ,,Wij zijn tegen het populariseren van deze zogenaamde delicatesse. Straks is het struisvogel of krokodil wat de mensen wordt opgedrongen." Wat de organisatie straks gaat doen als ze weet wie de vermaledijde lekkernij aan de man brengt? Voor Kuil is dat geen vraag. Al leen al de gedachte aan hardere acties doet het keurig in het pak gestoken gezelschap gruwen. ,,We gaan met die mensen praten, we doen een beroep op hun moreel besef en verantwoordelij kheidsgevoel.GPD door Carel van de Velden De Nederlandse overheid doet veel te weinig om het drugsgebruik onder au tomobilisten terug te drin gen. Dat meent professor dr. J. de Gier, die aan de univer siteit van Maastricht onder zoek doet naar onder meer de effecten van hasj en slaap- en kalmeringsmiddelen op het rijgedrag. Met name jonge chauffeurs rijden steeds vaker onder in vloed van XTC en smart- drugs, maar volgens de we tenschapper zijn agenten niet opgeleid om dergelijke overtredingen te constate ren. Uit internationaal on derzoek blijkt dat naast de alcoholgebruikers er veel chauffeurs regelmatig ge drogeerd rondrijden. Afgelopen zaterdag pakte de politie een 25-jarige spook rijder, die na een wilde achtervolging van honderd kilometer ter hoogte van Zaandam werd klemgere den. De alcoholtest leverde geen resultaat op, maar ver moedelijk heeft de man wel pillen geslikt. Bij hem is een bloedproef afgenomen. Het gerechtelijk laboratorium geeft binnen enkele weken uitsluitsel. De man, die mo gelijk poging tot doodslag ten laste wordt gelegd, is zondag vrijgelaten. Uitzondering De aanhouding vormt een uitzondering, de meeste ge bruikers van medicijnen en drugs kunnen ongestoord blijven rondrijden. De politie is niet actief op zoek naar au tomobilisten die met drugs of medicijnen in het lijf achter het stuur zitten, hoewel dat strafbaar is. „Wij hebben niet de indruk dat veel chauffeurs drugs ge bruiken," zegt J. Simonis van het Openbaar Ministerie (OM) in Den Haag. „Boven dien zijn overtredingen moeilijk te constateren. We kunnen geen gebruik maken vanblaastesten, zoals bij al coholgebruik. Bij een reële verdenking kunnen automo bilisten worden onderwor pen aan een bloedonder zoek." Professor de Gier, verbonden aan het Nederlands instituut voor humane psychofarma cologie van de universiteit in Maastricht, vindt dat het OM de problemen bagatelliseert. „De overheid zegt dat het strafbaar is om onder invloed van bepaalde middelen te rij den. De gemiddelde agent is echter niet opgeleid om drugs- of medici jngebruik te herkennen. Er zijn wel signa len dat er sprake is van een toenemend probleem. Ken nis over de effecten van drugs als XTC op het rijgedrag be staan bovendien niet." In internationaal verband is er wel het nodige bekend. In Amerika is bij 13 procent van de verkeersdoden drugs in het bloed gevonden. Ook me dicijngebruik kan een zeer negatief effect op de ver keersveiligheid hebben. Gebruikers van kalmerings middelen en slaaptabletten hebben de eerste weken van het gebruik een tien keer zo grote kans op een auto-onge luk. In een later stadium daalt het risico tot de factor drie. Ter vergelijking: Een automobilist die nipt de wet telijke norm aan alcohol in zijn bloed (0,5 promille) overschrijdt, heeft eveneens een drie keer zo grote kans op brokken. Volgens De Gier ge bruikt zo'n tien procent van de automobilisten regelma tig medicijnen die de rijvaar digheid onaanvaardbaar be ïnvloeden. Er bestaan geen statistieken van het aantal drugsgebruikers in het ver keer. De professor meent dat deze lacune in de kennis snel moet worden opgevuld. De univer siteit in Maastricht wil graag onderzoek doen naar het ef fect van bij voorbeeld XTC- gebruik op de verkeersveilig heid, maar dat kan volgens De Gier alleen als het minis terie van Verkeer en Water staat geld beschikbaar stelt. Het effect van het gebruik van hasj en marihuana op het rijgedrag werd in Limburg al eens onderzocht. Automobi listen die cannabis gebruik ten bleken voorzichtiger te worden in het verkeer. „Qua reactievermogen, beoorde lingsvermogen en strate gisch gedrag gingen de chauffeurs er echter op ach teruit," relativeert De Gier. GPD slag op hoog niveau zijn uitwer king niet in de dagelijkse prak tijk. Uit het jaarlijkse verslag, dat de ombudsman onlangs naar het Spaanse parlement zond. blijkt dat er ontzettend veel klachten over justitie bin nenkomen. De rechtbanken lo pen meer dan vier jaar achter bij de afhandeling van zaken. Ver dachten zitten weken, soms maanden in voorarrest, het we melt van de vormfouten en het aantal persoonsverwisselingen is dagelijkse lectuur- in de la-an ten. Witboek Zo kreeg Francisco Javier Carro vorig jaar een bevel in de bus om een gevangenisstraf van twee- eneenhalf jaar te komen uitzit ten. Het ging om de uitvoering van een vonnis dat twaalf jaar- geleden was uitgesproken in verband met een straatgevecht. De man is inmiddels dertig jaar, getrouwd en heeft een kind. Ook kon het gebeuren dat de 37-jari ge Juan Hustariz zich gedwon gen zag om door een hongersta king een einde te maken aan zijn onterechte gevangenschap. Hij zat nog steeds in 'voorarrest' op beschuldiging van verkrach ting. Een DNA-test had vier maanden eerder echter al aan getoond dat hij onschuldig was. Rechter Beatrix Grande veroor deelde op 6 maart een jonge de monstrant in Barcelona tot niet minder dan vier jaar cel. Hij had zich bij een protestdemonstra tie tegen de ontruiming van een kraakpand 'agressief gedragen jegens het wettig gezag', luidde de uitspraak. Dezelfde rechter sprak een paar dagen eerder vier militairen vrij, die ervan werden beschuldigd de dood van een soldaat te hebben ver oorzaakt. De zaak sleepte zich al elf jaar voort en de rechter vond dat ze er nu geen uitspraak meer over kon doen. Dit soort voorbeelden, gevoegd bij de dagelijks in de media breed uitgemeten ruzies binnen de rechterlijke macht hebben ertoe geleid dat het vertrouwen van de Spaanse burger in Vrou we Justitia tot een dieptepunt is gedaald. Het regeringsorgaan dat toezicht houdt op de wette lijke macht, de CPGJ, heeft de i-echters en het openbaar minis terie gewaarschuwd, en met disciplinaire maatregelen ge dreigd. GPD Toonder Studio's Heer Bommel ging in zijn bed zitten en keek peinzend naar de han denwringende niks. „Hm", mompelde hij. „Jij kunt dus in de toekomst zien? Dat is een aardig idee." „In de toekomst van straks", zei het ventje ijverig. „Als jij de verf- schilderij verdiggelt zal ik jou verhalen wat morgen gebeuren gaat, zie? Zeg maar wat je wilt weten; dan zal de arme rap-snelle niks kij ken gaan." „Kijk, dat is niet zo mal", sprak heer Ollie tot zichzelf. „Die lezing die i k morgen in de Kleine Club moet houden zit me wat dwars. Niet dat ik er bang voor ben! Dat natuurlijk niet. Maar er hangt veel van af. Er komen journalisten en zo - en het onderwerp is moeilijk. Wan neer ik nu wist, dat het niet goed zou gaan, zou ik een griepje kunnen voorwenden. Niet, dat het niet goed zal gaan... Maar ik wil toch graag weten of ik succes zal hebben..." „Ja?", vroeg de niks haastig. „Zal ik kijken gaan? Dan verdiggel jij de verfschilderij die mij sloomgetraagd heeft. Afgespreekt!" „Wacht even", zei heer Bommel opschrikkend. „Niet zo vlug! Ik vernietig dat schilderij pas, wanneer jouw voorspelling uitkomt; dat spreekt!" „Dat spreekt", bevestigde de ander. Zijn piepstem was nog dunner dan anders en toen heer Ollie goed keek zag hij, dat het ventje doorzichtig begon te worden. Daarbij wrong hij zich zuchtend in knopen, doch het was duidelijk, dat dit hem moeilijk viel. „De arme rap-vlugge niks is sloomgetraagd", zeurde het met een ijle stem. Hij was nauwelijks hoorbaar boven het gieren van de wind buiten - en zijn geduw en gewring begon zich in de schaduwen te verliezen totdat hij plotseling in een punt verdween. 1 23456789 HORIZONTAAL: 1. Kledingstuk; 2. op elkaar, zangstuk; 3. gezegde, loof boom; 4. beroep, nobel; 5. godin v.d. vrede, vreemde munt; 6. roem, verti cale zonnewijzer; 7. deel v.e. trap, mid del; 8. hemellichaam, muzieknoot, tel woord; 9. spil, herkenningsmelodie, bar; 10. edelgas, legeronderdeel; 11. pottenbakkersklei, groeistof; 12. laag- water, pausennaam, geliefde van Zeus, 13. serie, vlug. VERTICAAL: 1. Vogel; 2. stapel hooi, liefdegod, riv. in Duitsland; 3. liever, takje gekheid; 4. grote watervlakte, he melgeest, enig; 5. voegwoord, gerui me tijd durende, noodsein; 6. pook, waterzucht, briefaanhef; 7. vreemde munt, vreemde munt, kippenloop, tel woord; 8. vorderaar, Egyptische zon negod, lid- woord; 9. drinkbakje, jaar getijde, cijfercombinatie. Oplossing donderdag Nagel, wees, pinda, peen, zager, bord, rafel, deuk, label, zink, bo dem, speer, tooi, linde. Het citaat is van Horatius: "De waarheidlievende Bacchus legt het omhulde hart bloot." Janny van der Lee_ Vandaag Een hogedrukcentrum ligt met cen trum bij IJsland. Lagedrukgebieden vinden wij boven Finland en Zuid- Europa. Restanten van zwakke sto ringen zorgen voor wat wolkenvel den, maar er is ook zon en het blijft droog. Met de noordelijke stroming komt frisse lucht naar Zeeland. De maximum temperatuur ligt evenals gisteren rond 12 graden. De wind komt uit het noordnoordwesten en is matig 3 tot 4 Bft. Geleidelijk draait deze verder naar het noorden. Van avond en vannacht is er weinig be wolking en de temperatuur daalt naar 2 graden in Oost-Zeeland en naar 4 graden aan zee. Nautisch bericht Wind: noord tot noordwest, rui mend noord matig 4 Bft., zicht: ma tig, oplopend goed, temperatuur kustwater: 9 graden, afwijking wa terstanden: geen afwijking van be tekenis, maximum golfhoogte monding Scheldes: een meter. ook dan wordt er nog geen neersfe verwacht. Wisselend bewolkt m af en toe zon. Maxima geleidelj naar 14 tot 15 graden, minima ros 3 graden. De oost tot noordoost wind is matig 3 tot 4 Bft. Een beej lente. Hoog water ZON EN MAAN Zon Maan op 06.41 op 16.09 onder 20.45 onder 04.59 Vooruitzichten Voor het weekeinde: ook in het weekeinde verandert er weinig. De droogte houdt aan en zon en bewol king wisselen elkaar af. De stroming ruimt verder naar noordoost en iets zachtere lucht komt naaronstoe. De maximum temperatuur ligt rond de 13 graden, de minimum 's nachts omstreeks 3 graden. De noordelijke wind draait naar oosttot noordoost, maar blijft matig 3 tot 4 Bft. Voor maandag tot en met dinsdag: uur cm uur t Vrijdag 18 april Vlissingen 00.16 134 12.41 li Terneuzen 00.32 157 12.55 Bath 01.26 184 13.52 t Roompot Buiten 00.20 99 12.40 ij Zierikzee 01.15 104 13.55 i Wemeldinge 01.25 117 14.00 u Philipsdam West -01.20 118 13.55 Zaterdag 19 april Vlissingen 01.02 160 13.21 J Terneuzen 01.22 185 13.45 2 Bath 02.15 220 14.38 2 Roompot Buiten 01.15 115 13.20 |l Zierikzee 02.15 120 14.45 li Wemeldinge 02.30 137 14.55 li Philipsdam West 02.15 131 14.45 li I Laag water uur cm uur i Vrijdag 18 april Vlissingen 06.26 162 18.451 Terneuzen 06.46 168 1 9.05 1 Bath 07.24 188 20.05 1 Roompot Buiten 06.25 135 1 8.50 l Zierikzee 07.20 142 20.00 t Wemeldinge 07.35 154 20.051 Philipsdam West 07.25 147 20.05 1 Zaterdag 19 april Vlissingen 07.20 177 1 9.29 li Terneuzen 07.39 185 1 9.55 I Bath 08.36 209 20.56 2 Roompot Buiten 07.15 141 19.301 Zierikzee 08.25 146 20.50 I Wemeldinge 08.30 160 20.55 1 Philipsdam West 08.25 153 20.501 Komkommersoep met bieslook 4 personen Ukunt de soep eventueel extra gar neren door er bijvoorbeeld reep jes crabantasy (surimi) aan toe te voe gen of Hollandse of Noorse garnalen. Laat de soep na het toevoegen van de crème frat che niet meer koken, maar laat de soep alleen nog maar doorwar- men- 1 klein uitje 1 eetlepel boter 1 grote komkommer 7,5 dl kippenbouillon 1 dl Noilly Prat (droge vermouth) allesbinder 1/81 crème fraiche 1 eetlepel fijngehakte peterselie 2 eetlepels kleingeknipte bieslook Pel en snipper het uitje. Fruit de uis nippers in de boter in een soeppan zacht. Schil ondertussen de komkom mer en rasp het vruchtvlees. Voeg het vruchtvlees bij de uisnippers en fruit 1 minuut mee. Schenk hierbij de bouil lon en Noilly Prat en breng alles lang zaam aan de kook. Draai de warmte bron iaag en laat de soep 15 minuten zachtjes koken. Pureer de soep met een staafmixer en bind de soep licht door er al roerend wat allesbinder in te strooien. Crème fraïche toevoegen en proeven of nog peper of zout moet worden toegevoegd. Voor het serve ren bestrooien met de versgehakte kruiden. Weersvooruitzichten voor diverse landen geldig toten met zaterdag: Finland: Af en toe zon en een enkele winterse bui. Middagtemperatuur dalend tot rond 2 graden boven nul. Noorwegen: Aan de kust ten noor den van Bergen winterse buien. El ders af en toe zon en droog. Vooral rond Oslo flink wat zon. Maxima in het noorden vaak onder nul, in het zuiden vrijdag rond 10 graden, za terdag wat frisser. Zweden: Vrijdag vooral in het zui den een bui. Verdergeregeld zon en vrijwel overal droog. Maxima van plus 2 graden in Lapland tot onge veer? graden in het zuiden. Denemarken: Vrijdag wolkenvel den en vrijwel overal droog. Zater dag meer zon. Middagtemperatuur rond 10 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ier land: Geregeld zon, maar vooral in Schotland vaak wolkenvelden. In de vroege ochtend plaatselijk mist. Vrijwel overal droog. Middagtem- peratuurongeveer 14graden, langs de Noordzeekust en in Schotland rond 10 graden. België en Luxemburg: Vrijdag eerst plaatselijk mist. Overdag enkele wolkenvelden en droog. Zaterdag meer zon. Middagtempe ratuur ongeveer 12 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Flink wat zon. Vrijdag in het noorden en oosten ook enkele wolkenvelden en droog. Middagtemperatuur van 12 graden in de Elzas tot tegen de 20 graden in de Vendee. Portugal: Veel bewolking en regen- of onweersbuien. Sommige met veel neerslag. In de loop van zater dag van het westen uit tijdelijk wat zon en droger. Maxima aan zee rond 20 graden, zaterdag in het noordelijk kustgebied nog maar 16 graden. Madeira: Vrijdag geregeld zon en meestdroog, zaterdag meer bewol king en enkele regen- of onweers buien. Maximumtemperatuur on geveer 20 graden. Spanje: Geregeld zon. Vrijdag aan de Costa Brava en zaterdag vooral in het zuiden en westen kans op een regen- of onweersbui. Maxima uit eenlopend van 17 graden in het noordoosten tot iets boven 20 gra den elders. Zaterdag in het zuiden plaatselijk rond 25 graden. Canarische Eilanden: Vrijdag flink wat zon, maar zaterdag toenemen de kans op een enkele regen- of on weersbui. Middagtemperatuur dichtbij 25 graden. Marokko: Westkust: Vrijdag aardig wat zon. Zaterdag bewolkt en enke le regen- of onweersbuien. In het noorden sommige met veel neer slag. Temperatuur vlak aan zee da lend tot iets onder de 20 graden, in het zuiden rond 25 graden. Tunesië: Toenemende bewolking en enkele regen- of onweersbuien. Zaterdag afnemend buiig en mo; lijk wat zon. Middagtemperati dalend tot rond 18 graden. Zuid-Frankrijk: Vrij zonnig, mi aan de voet van de Pyreneeën vi hardnekkige bewolking en vrije wat regen, in de bergen sneei Iets frisser met op vrijdag midd temperatuur rond 16 graden, za! dag maxima uiteenlopend van graden in het oosten en langs Middellandse Zee kust tot 20 g den in Les Landes. Mallorca en Ibiza: Overwegendl wolkt en vooral vrijdag enkeiet en. Middagtemperatuur ongevi 20 graden. Italië: Perioden met zon, maarin zuiden en op Sicilië meer bewolk en enkele buien. Maxima rond graden, zaterdag enkele gradenl ger. Corsica en Sardinië: Flink watz maar in het zuiden van Sardi kans op een bui. Middagtempf tuur rond 18 graden. Malta: Perioden met zon en za' dag kans op een regen- of onwei bui. Maxima ongeveer 17 grade Griekenland en Kreta: Periot metzon, maar zaterdag op desk den in het zuiden en op Kreta fc op een regen- of onweersbui. dag maxima op de stranden on veer 16 graden, zaterdag rond 1i Turkije en Cyprus: Geregeld z maar aan de Turkse kusten enl buien, mogelijk onweer. Op Cyp en zaterdag ook elders mt droog. Maxima van 11 gradenr( de Dardanellen tot 16 in hetzuic Op Cyprus beide dagen rond 20t den. Duitsland: Wolkenvelden, m ook af en toe zon. Zaterdag in oosten kans op een winterse l Middagtemperatuur ongeveer graden, in de noordelijke deel ten rond 10 graden. Zwitserland: Flinke perioden i zon en droog. Middagtemperel rond 14 graden, zaterdag hoger. Oostenrijk: Flinke perioden zon. In het noordoosten meer wolking en vrijwel overal dro Middagtemperatuur van 14grs: in het noorden tot 17 in het zuid: Polen: Vrijdag wolkenvelden ei het noorden wat regen, midd temperatuur ongeveer 8 grac Zaterdag wisselend bewolkt overal kans op een winterse I maxima zaterdag dalend tot rot graden. Tsjechië en Slowakije: Geleide meer zon, maar in Slowakije wat regen. Zaterdag opnieuw' nemende bewolking en in hetrx den kans op een bui, in de bef sneeuw. Middagtemperatuur n 12 graden, maar in het noot ruim onder de 10 graden. Hongarije: Vrijdag wolkenvek en vrijwel overal droog. Zate" toenemende kans op een bui. De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontroles ai A2 tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa A10 ringweg Amsterdam A15 tussen Gorkum-Deil A28 bij Harderwijk, werkzaamheden 449Q

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 4