Terneuzen krijgt lokale partij PZC Gemeentehuis Oostburg wordt grondig opgeknapt Commissie nog niet akkoord met steun Reynaertommeganck Hulsterloo is klaar voor zijn feesten zeeland Groep wil bezem halen door zelfingenomen raad Forumdiscussie over Zeeland in de internationale samenwerking Axelse Vlakte varkensvrij Getuigen overval GWK gezocht Klachten over verplicht drankje Veel bezwaren hertaxatie Hulst Inbraak woning in Sint Kruis AID schort mestcontroles op wegens varkenspest Raad Oostburg is voor privatiseren sportcomplex weekenddiensten Oostburg wil toch negentig woningen gaan bouwen Auto gestolen Drie katten vergiftigd vrijdag 18 april 1997 z 14 van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Een groep rond de Terneuzense boekenverko per en ondernemerssecretaris Ariël Meeusen heeft het initia tief genomen tot de oprichting van een plaatselijke politieke partij. Groot-Terneuzen (de voorlopige werktitel) wil mee doen aan de gemeenteraadsver kiezingen van maart 1998. Ui terlijk over twee weken volgt de definitieve oprichting, waarna de partij zich officieel naar bui ten zal presenteren. De initiatiefnemers van de plaatselijke lijst verwachten ze ker twee zetels te kunnen af snoepen van de gevestigde orde. ,,De grote partijen hebben toch altijd nog rekening te houden met de landelijke lijn", meent Meeusen. „Wij kunnen échte ge meentepolitiek gaan voeren." Kernen „We staan gewoon dichter bij de burger. We gaan er dan ook van uit dat we beter weten wat er in Terneuzen en de kernen leeft. Zaken als het schrappen van het schoolzwemmen en dreigende financiële problemen voor de peuterspeelzalen bijvoorbeeld. Van die kleine, maar voor veel mensen belangrijke aspecten, die door de grote vier wat al .te gemakkelijk aan de kant wor den geschoven. En als ze er al over beginnen, is het vaak te laat. Dat alles omdat er zo nodig een stukje specifieke welvaart (het project Steenen Beer) moet worden gecreëerd en een klein stukje stad. Het wordt hoog tijd dat de bezem eens door die zelf ingenomen raad gaat." Brede achterban Groot-Temeuzen begint nog voor de daadwerkelijke oprich ting met dertig leden. Onder hen bevinden zich oud-leden van CDA D66, VVD en PvdA Voor alsnog geen bekende Terneuze- van onze verslaggever HULST - Het is nog allerminst zeker dat er volgend jaar een Reynaertommeganck door Hulst waart. De leden van de Hulster commissie financiën waren donderdagavond niet al lemaal overtuigd van de haal baarheid van de plannen van de stichting Evenementen Rey- naert Historie. Als er niet meer concrete gegevens over dit magnifieke evenement, zoals CDA'er J. van Eek het formu leerde, op tafel komen vóór de raadsvergadering van donder dag 24 april dan zal een aantal raadsleden waarschijnlijk te gen stemmen. Wethouder P. Weemaes betoog de dat de stichting al een eind op streek is en flink werk maakt van het inzamelen van sponsor gelden. Evenementen Reynaert Historie heeft de zaken op de rails en wil snel spijkers met koppen slaan. De stichting heeft, zei Weemaes, 'kwaliteit en professionaliteit' in huis om organisatorisch goed werk te le veren. In totaal moet voor na jaar '98 ongeveer een miljoen gulden bijelkaar zijn gesprok keld. Op zich hangt het door gaan van de ommeganck, een musical en een openlucht-spek takel niet af van de subsidie van de gemeente. Maar mocht de gemeenteraad de stichting binnenkort geen tien mille toewijzen dan zou ze problemen kunnen krijgen met de lopende verplichtingen, be toogde de wethouder. Een aantal raadsleden - F. de Vries (eigen lijst) en J. van Eek (CDA) voorop - was nog niet echt onder de indruk en wilde meer en betere garanties dat de plannen voor de grootschalige Reynaertfestivïteiten volgend jaar tot leven kunnen komen. Van Eek: „Iets organiseren om later failliet te gaan, heeft geen GOES - In Hotel Terminus in Goes wordt vrijdag 18 april een forumdiscussie gehouden over 'De kansen van Zeeland in de in ternationale samenwerking'. Het panel bestaat uit de Twee de-Kamerleden voor D66 Joke Jorritsma en Guikje Roethof, fractieleider D66-Vlissingen Ton Veraart en statenlid D66 voor Zeeland Patricia van Veen. Centraal staan de termen globa lisering, internationalisering, mondialisering. Wat betekent dat nu eigenlijk en wat heeft Zeeland ermee te maken? Het naren, aldus Meeusen. „Ieder een die zich op lokaal niveau niet (meer) thuisvoelt bij een landelijke partij is welkom. On ze achterban is heel breed. Geen partijpragmatiek, maar gewoon een clubje lieden die de gemeen te Terneuzen en haar inwoners op de eerste plaats laten ko men." Uit het midden van de oprich tingsvergadering worden over twee weken een voorzitter, se cretaris en penningmeester ge kozen. Ook wordt dan een eerste aanzet gegeven voor samenstel ling van de kieslijst. Meeusen houdt nog in het midden of hij zichzelf verkiesbaar stelt. De Terneuzense boekenverkoper stond goed drie jaar geleden ook aan de wieg van de ZVP, die ge- lijkmet twee zetels in de provin ciale staten kwam. zin." Ook vertegenwoordigers van PvdA Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen en D66 gaven niet zon der meer een positief advies. T. Blommaert (D66) liet weten dat hij wel voorstander was om de tiendui zend gulden subsidie toe te ken nen, maar 'dat is dan ook de uiterste limiet'. Wethouder Weemaes wees er al vast op dat, mocht de sponsoring succesvol verlopen, er volgend jaar nog een aanvraag van veertig mille verwacht kan worden. forum wordt ingeleid door Jo hanna Boogerd (lid van het Eu ropese Parlement voor D66) en I. Baaijens (bestuurslid COS Zeeland, het provinciale Cen trum voor Internationale Sa menwerking). Zij geven met concrete voorbeelden aan waar de kansen voor Zeeland liggen. Daarna krijgen het panel en de zaal de kans hierover in discus sie te gaan. De organisatie is in handen van D66. Om 19.30 begint de bijeen komst. Aan het einde van de bij eenkomst (22.00 uur) vindt de regiovergadering plaats. Ariël Meeusen:...echte gemeentepolitiek voeren... foto Charles Strijd SAS VAN GENT - De gemeenteraad van Sas van Gent he woensdagavond het gemeentelijk grondgebied voor hondi procent ontoegankelijk gemaakt voor nieuwe intensieve v houderijen via het nemen van een voorbereidingsbesluitB tengebied. Gedeputeerde Staten vroegen alle Zeeuwse meenten eind februari het agrarisch vestigingsbeleid zodai te wijzigen dat er geen milieuruimte was voor grote varkei stallen. Sas heeft tot nu toe geen bouwvergunningen verlee voor vestiging van intensieve veehouderijen en er zijn o geen aanvragen meer in behandeling. Maar het bestemmini plan Axelse Vlakte was nog niet helemaal beschermd tegen gevreesde varkensinvasie. Met het nemen van het voorber dingsbesluit is die dreiging weggenomen. KAPELLEBRUG - Zes dagen na de gewelddadige overval het grenswisselkantoor (GWK) in Kapellebrugzijndepolit korpsen in Nederland en België nog niet veel verder gekoa met het onderzoek. Er is nog geen spoor gevonden van de v gewapende en gemaskerde overvallers die vrijdagmidd omstreeks 14.40 uur het kantoor binnendrongen en mete onbekende geldbuit verdwenen. Buurtonderzoek in Kapel brug en sporenonderzoek bij de achtergelaten vluchtwag op een carpoolstrook aan de Expres weg bij het Belgisc Vrasene leverden vooralsnog geen 'gouden' aanwijzingen! De Terneuzense politie roept getuigen op die vrijdagmidd in Kapellebrug of in Vrasene een donkerblauwe Mercedes! Belgisch kenteken hebben gezien. OOSTBURG - Ouders van kinderen die zwemlessen volgen het nieuwe sportcomplex De Eenhoorn in Oostburg, zijngej keerd dat bij het betreden van de kantine een consumptie v( plicht is. De ouders vinden dat de zwemlessen al duur geno zijn en verklaren dat in het vroegere zwembad geen consum tie genuttigd hoefde te worden. Er is in het zwembad ooke benedenruimte waar geen consumptie verplicht is. Maar vi gens de ouders kunnen daar slechts acht mensen zitten. cretaris W. Naessens van de stichting Sportcomplex Oostbu legt uit dat de uitbater van het cafébedrijf in De Eenhoo personeel moet inzetten om de kantine open te houden. E personeel moet betaald worden en daarom is het logisch d een consumptie verplicht wordt gesteld. Naessens wil well kijken of het mogelijk is extra stoelen te plaatsen in de ben denruimte bij het zwembad. HULST - De gemeente Hulst heeft al zeshonderd bezwaó schriften binnengekregen tegen de gemeentelijke hertaxai voor de onroerende-zaakbelasting (ozb). Tien procent van taxaties moet nog worden verstuurd en het college reke daarom in totaal op zo'n zevenhonderd bezwaren, zei wi houder P. Weemaes donderdagavond tijdens de vergadert van de commissie financiën. Raadslid F. de Vries had ba kend dat de gemeente zo'n drie tonmeer aan ozb ontvangtd, vorig jaar. Hij zat er niet ver naast: de gemeente rekent op zc 275 mille. Weemaes waarschuwde dat eerst alle bezwaren! handeld moeten zijn vóór er over opbrengsten of verliez kan worden gesproken. „We hebben afgesproken dat de tot? opbrengst niet mag stijgen. Mocht de opbrengst hoger zi; dan moet er volgend jaar dus weer een bedrag naar de burge terugvloeien." SINT KRUIS - Bij een inbraak in een woning aan de Dorp straat in Sint Kruis is in de nacht van woensdag op donderd: een bedrag van ruim tweeduizend gulden buitgemaakt. VLISSINGEN - De Algemene Inspectiedienst (AID) van het ministerie van Landbouw in Zuid-Nederland heeft het zo druk met de varkenspest dat zij haar controles van de mest- boekhouding van boeren op schort. De boycot van zo'n ver plichte mestregist ratie was voor sommige boeren een belangrijk wapen om het mestbeleid te on dermijnen. Het besluit om tijdelijk af te zien van mestcontroles in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg is ook ingegeven door vrees dat de AID-controleurs anders mis schien bijdragen aan de ver spreiding van de varkenspest. In de rest van Nederland gaan de controles gewoon door. Bang voor besmetting zijn ook de circa 150 varkenshouders in Noord-Holland, omdat kada vers uit de varkenspestgebieden in Zuid-Nederland worden ver voerd naar een koelhuis in Mid- denmeer. De Westelijke Land en Tuinbouworganisatie (WL- TO) is hierover vooraf niet geïn formeerd en voelt zich gepas- seerd.ANP OOSTBURG - De IJzendijkse horeca-ondernemer F. Lievens mag van de Oostburgse gemeen teraad het nieuwe sportcom plex aan de Baljuw Veltersweg gaan runnen. De Oostburgse ge meenteraad stemde gisteren in meerderheid in met de privati seringvan de sportaccommoda tie, het zwembad en het bijho rende restaurant. Alleen de PvdA-fractie kon zich niet met het collegevoorstel ver enigen. Het zeer zat bij de soci aal-democraten in een artikel in de privatiseringsovereenkomst dat naar de overtuiging van fractievoorzitter L. Wille finan ciële risico's voor de gemeente inhield. Dat risico bovenop de jaarlijkse gemeentelijke in breng van bijna 1 miljoen gul den in de exploitatie van het complex vond de PvdA te gortig. D66-er A Verhage constateerde dat het bewuste artikel wat hem betrof gewoon uit de overeen komst kon worden gehaald. Het college hield echter voet bij stuk. Een brede raadsmeerder- heid steunde het privatiserings- voorstel. van onze medewerker NIEUW-NAMEN - De voetbal vereniging Hulsterloo staat weer aan de vooravond van de jaarlijkse Hulsterloofeesten. De festiviteiten werden dertien jaar geleden bij het 25-jarig be staan van de vereniging in het leven geroepen. Inmiddels is het vierdaags festijn, van donder dag 8 tot en met zondag 11 mei, uitgegroeid tot een waar dorps feest en een begrip in de streek. De activiteiten zijn gesitueerd in en rond de grote feesttent op het voetbalveld. Met optredens van onze verslaggever OOSTBURG - Oostburg heeft behoefte aan zo'n 90 woningen en die zullen de komende drie jaar ook gebouwd worden. Een provinciaal woning bouwprogramma en een vermanende gedeputeer de zullen daar niets aan veranderen. Die wat uitdagende hou ding nam de Oostburgse raad gisteren aan bij de vaststelling van het ge meentelijke volkshuis vestingsplan. Alle fracties vonden dat het provincie bestuur behoorlijk piet luttig bezig was. Oostburg geen enkele bouwmoge- lijkheidgunnen vond een ieder een gotspe, temeer omdat met gedegen on derzoek wel degelijk was aangetoond dat er voor bepaalde woningen een behoefte bestaat. Waar nemend-burgemeester C. Bolijn-Hertzberger sprak klare taal. Zei dat het ge meentebestuur voorals nog niet uit is op conflic ten met de provincie. Dinsdag 22 april voert het college overleg met het provinciebestuur. Uit gangspunt blij ft da t de ge meente bouwmogelijkhe den blijft houden. „Wij zijn overigens wel zo reëel dat we inzien dat niet bij elke kern nieuwe bouw plannen kunnen worden gehonoreerd," zei ze. van artiesten en een leuk omlijs tingsprogramma is er voor elk wat wils. De Hulsterloofeesten worden donderdag 8 mei (He melvaartsdag) om 14.30 uur ge opend met een schieting op de liggende wip. 's Avonds is er een barbecue met muziek van een discotheek. Vrijdagmiddag staan er jeugdvoetbal wedstrij den op het programma. De lief hebbers kunnen om 14.30 uur in de feesttent aanschuiven voor een kaarting. Voor de jeugd be gint om 20.30 uur een disco-fes tijn met live-optredens van de bands 2nd Gear met muzikan ten van eigen bodem en The Chain uit België. Zaterdag is er weer een internationaal volley baltoernooi. De organisatie is mede in handen van de plaatse lijke recreatieve volleybalclub NieNaVoc. De eerste bal wordt om 13.00 uur geserveerd. Springkasteel De allerkleinsten kunnen zich vermaken met het springkas teel. Om 20.30 uur gaat de feest avond van start met optredens van de Belgische artiesten Lisa del Bo (bekend van het Eurovi sie Songfestival) en Sam Gooris. Het zangeresje Patty uit eigen streek krijgt ook de gelegenheid zich te manifesteren. CX Sound verzorgt professioneel de be lichting en muziekkwaliteit. DJ Patrick vult de ruimtes tussen de optredens op. Zondag 11 mei worden de Hulsterloofeesten traditioneel eerst sportief afge sloten. Hulsterloo 1 en 2 spelen dan een voetbalwedstrijd tegen de vertegenwoordigende elftal len van het aangrenzende Kiel- drecht. Deze sportieve strijd staat ook in het teken van de verbroedering. Na afloop kan men in de tent nog enkele uur tjes gezellig verpozen. HULST Rommelmarkt - Basisschool De Ark aan de Tabakstraat in Hulst houdt zaterdag 26 april een gro te rommelmarkt. Naast de ver koop van tweedehands spulle tjes draait het rad van fortuin. De opbrengst van dit festijn, dat om 14.30 uur begint, gaat voor de helft naar de Ronald McDo- nald-huizen. SINT KRUIS - De groene Ford Escort, kenteken GV-TF-23, van een inwoner van Sint Kruis is in de nacht van woensdag op donderdag ontvreemd uit de Dorpsstraat van die plaats. Als alle plannen doorgaan krijgt het gemeentehuis onder meer nieuwe ramen en een flinke verf- beurt. foto Charles Strijd van onze verslaggever Conny van Gremberghe OOSTBURG - De Oostburgse politici hebben het de voorbije jaren regelmatig zelf ervaren - dat hun gloedvolle betogen, waaraan ze uren gewerkt hadden, verloren gingen in het gedender van passerende vrachtwagens of het geronk van andere automobielen. Binnenkort komt daaraan een eind en kunnen mensen in de raadszaal, maar ook in de burgerzaal weer een speld horen vallen. Heel de noordgevel van het gemeentehuis wordt - als de raad ermee in stemt - voorzien van nieuwe kozijnen (alumi nium in plaats van staal) en dubbel glas. Daar naast wordt alles opnieuw in de verf gezet. De opknapbeurt kost de gemeente 183.000 gul den. Los van de werkzaamheden aan de gevel is het ook nog de bedoeling om de naaste omgeving van de hoofdentree van het gemeentehuis aan te pakken. Inmiddels is er een plan gemaakt om in aansluiting van de voorgenomen recon structie van de Zuidzandsestraat de parallel weg en de tuin aan de voorzijde van het gemeentehuis te herinrichten en wel zo dat be zoekers en bruidsparen daadwerkelijk onder de luifel van het gebouw kunnen arriveren. De herinrichting van tuin en oprit mag - zo blijkt uit het herziene urgentieschema voor 1997 - ook nog eens een ton kosten. Burgemeester en Wethouders willen verder ook nog dat het gemeentehuis aan de voorzijde goed toegankelijk wordt gemaakt voor min- der-validen. Dat kost nog eens 20 mille. De commissie financiën buigt zich vri jdag 25 april over het voorstel en het herziene urgentiesche ma. De vergadering begint om 16.00 uur en wordt gehouden in het Oostburgse gemeente huis. 19 en 20 april 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. (0115) 614000. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: P. R. L. Vercauteren, Beethovenhof 3b, tel.(0115)613768. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: H. D. Bruggeman, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. (0117) 452121. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. (0115)481345. Breskens en Groede: R. Bonarius, Walenstraat 1, Groede, tel. (0117) 371825 spreekuur 11 en 17 uur. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: G. P. Harskamp, Noordstraat 8, tel. (0115) 561666. Spreekuren zat. van 10-10.30 én 16- 16.30 uur, zon. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. Feyen.tel. (0115) 452525. Spreekuurzat. 10.00 uurop Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - ma. 08.00 uur: B. den Ouden en V. Voorbrood, Gr. Bagijnestraat 16, tel. (0114)313131. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. M. Nijsten, Bernhardstraat 1, Hoek, tel.(0115)441255. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. M. van Kalmthout, Groenendijk 52, tel (0114) 681377, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: R. Apers, Sassenstraat 16, Aarden burg, tel. (0117)491380. Spreekuurzat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: E. Picavet, Hemelstraat 12, St. Jan steen, tel. (0114) 312084. Spreekuren zat. en zon. 12-12.30 Apotheken: R. T. Versol en J.C. Versol-ten Hoe en. Hengstdijk, tel. (0114) 6823( Spreekuur 13-14 uur, Plevierstr< 18, Hengstdijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (01' 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Di menstraat 83, tel. (0115) 61962 Spreekuurzat. van 12.30-14.00 ui Peter de Vos, Van Steenbergenla: 7, tel. (0115) 696425. Spreekuurz van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oostbu en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', t (0117) 382769/ (0117) 4923S (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Ooi burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, z en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Ooi burg, tel. (0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tl (0115) 453800, spreekuurzat. 11.0 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tf (0114) 312701. Spreekuur 11.00 12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuw Vlaanderen, voor spoedgeval! dag en nacht bereikbaar: We: Zeeuws-Vlaanderen: Telefoo: nummer (0117) 456500, Kanaato ne: Telefoonnummer (011! 674500, Oost-Zeeuws-Vlaandere Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzoi Zeeland, kraamcentrum Zeeuw Vlaanderen, dag en nacht berei baar via tel. (0115) 674555. Past. zondagdienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 ma 24 uur: J. ter Braak, Hulst, tel. (011! 319595. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 1 -ma 24 uur: M. Janssen, tel. (0117) 461208. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur W. Vervaet, tel. (0115) 561532. Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. F. J. Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 612060. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115)562888. Hulst,zat. 10-18 en zon. 11-12en 14- 18 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114)314255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 Hulst en Hengstdijk: TERNEUZEN - In de Ter neuzense wijk Oude Vaart is de laatste dagen een kattenhater actief. Bij dierenarts P. de Vos zijn woensdag en donderdag drie dieren met vergifti- gingsvei-schijnselon bin nengebracht. „Alle drie de beesten hadden'dezelf de symptomen. Waar schijnlijk hebben ze een Landbouwgif binnenge kregen. Het lijkt me het beste dat kattenbezitters in Oude Vaart hun dieren een paar dagen binnen houden". zei de arts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 46