De missie van Bentschap Knook De straatvoetballer bestaat niet meer PZC Hooman traint mee met tafeltennisploeg ondanks nieuwe rel sport vrijdag 18 april 1997 sbw 29 Amsterdam Marathon verhuist Inia van AZ naar Volendam Na 51 jaar excuses voor Robinson Contract Ronaldo in de maak Pacers kansloos voor play-offs NAC ziet af van Van Burik uitslagen Tormgever gaat morgen met Kloetinge in Hoek op jacht naar lijfsbehoud P" j Het zijn de opofferingen die ouders en grootouders willen doen voor hun land eren. Zonder zekerheid te hebbeix dat zij ooit in die grote Kuip zullen spelen of elders profvoetballer kun nen worden. Bovendien is de concui-- rentie groot. Met vijftig tegelijk woi- den de talentjes in de jeugdopleiding van Feyenoord bekeken. Als er een handvol overblijft is het veel. AMSTERDAM - De start en finish van de Amsterdam Mara thon op 2 november is niet meer in de Arena. Het nog te reno veren Olympisch stadion fungeert als de nieuwe locatie. In en om de Arena moesten erg veel kosten worden gemaakt om de 10.000 lopers voldoende sendee te bieden. Dat bedrag drukte te zwaar op de begroting. De organisatie heeft voor het Olym pisch stadion gekozen omdat dat daar in de toekomst het na tionaal atletiekcentrum komt. ANP ALKMAAR - Silvain Inia gaat aan het eind van het seizoen van AZ naar Volendam. De 28-jarige middenvelder tekende een contract voor drie jaar. Inia had ook een aanbieding van AZ op zak. Hij kon zijn verbintenis in Alkmaar, waar hij sinds 1990 actief is. voor twee seizoenen verlengen maar koos voor de nieuwe uitdaging.,Ik had het idee dat ik b ij AZ geen moge lijkheden meer had.ANP SANFORD - Het bestuur van het stadje Sanford in Florida heeft 51 jaarna dato alsnog excuses aangeboden aan de fami lie van de zwarte honkballer Jacky Robinson. In februari 1946 haalde de politie Robinson uit het plaatselijke honkbal stadion omdat het verboden was dat blanken en zwarten sa men speelden. Volgens het huidige bestuur is het besluit van destijds een „schandvlek op onze ziel". In 1947 was Robinson de eerste zwarte honkballer in de Major League. Sanford, in het conservatieve zuiden van de Verenigde Staten, had in 1946 nog een verordening die blanken en zwarten verbood sa men te sporten op gemeentegrond. RTR BARCELONA - Barcelona wil ver gaan om de Braziliaanse topschutter Ronaldo te behouden. Vertegenwoordigers van de spits praten vandaag met het clubbestuur over een nieuw contract. De belangenbehartigers eisen miljoenen aan jaarsa laris voor de speler. Barcelona zou Ronaldo willen laten bijte kenen tot 2006. Per jaar zou de Braziliaanse international dan ruim zes miljoen gulden gaan verdienen; een verdubbeling van zijn huidige loon. Mochten Ronaldo en zijn begeleiders akkoord gaan met het voorstel, dan wordt de aanvaller de duurste speler ooit. De club die hem eventueel wenst over te nemen, moet dan 182 miljoen gulden op tafel leggen. SID NEW YORK - De Indiana Pacers zijn kansloos voor een plaats in de play-offs van de Amerikaanse basketbalcompetitie. De ploeg van Rik Smits verloor de cruciale ontmoeting tegen de Washington Bullets met 103-90. De Pacers ontbreken voor het eerst sinds 1988 in de beslissende fase van de titelstrijd. RTR UTRECHT - NAC ziet af van Dick van Burik. De verdediger van FC Utrecht is voor de Bredase club onbetaalbaar. Van Bu rik, die tot medio 2000 vastligt bij FC Utrecht maar een geli miteerde afkoopsom in zijn contract liet opnemen, zat giste ren met zijn oude club om de tafel. FC Utrecht heeft belangstelling voor Harry Decheiver. De spits is uit de gratie bij het Duitse SC Freiburg en traint momenteel bij eerste-di- visieclub Go Ahead Eagles. ZijnzaakwaarnemerTon van Da len bevestigt de interesse uit Utrecht„Maar voor Harry slaan de clubs in de rij." Reinier Robbemond brak zijn contract bij de ercüvisionist uit de Domstad open. De midenvelder blijft nu tot 2001 in Utrecht. GPD van onze verslaggever Rob Pietersen PAPENDAL - Edgar Davids hoeft op geen training van Oranje meer te verschijnen. Guus Hiddink zit echt niet op hem te wachten. Maar in de ta feltenniswereld is alles anders. Bondscoach Peter Engel laat Mirjam Hooman dus gewoon meespelen tijdens het trainings kamp op Papendal. De Nederlandse tafeltennisse- lectie bereidt zich op het natio naal trainingscentrum voor op het WK, dat donderdag in Man chester start. Mirjam Hooman bedankte een paar weken gele den voor de eer. Na de zoveelste rel. Ze veegde met elke bonds- bestuurder de vloer aan. En des ondanks traint ze weer gewoon mee. „Niemand in de ploeg heeft pro blemen met Mirjam"zo betoog de Engel. „We kunnen haar ge woon goed als sparring-partner gebruiken, we zijn blij met haar komst. Het is gewoon moeilijk om goede vrouwen te vinden en over te halen naar ons trainings kamp te komen." Engel heeft in Manchester de beschikking over Gerdie Keen, Emily Noor, Melisa Muller en Suzan Derkx. Keen, na .het af haken van Hooman de nieuwe aanvoerster: „We zullen haar missen, het is zonde dat een speelster van haar niveau niet meegaat. Maar ondexiiag had den we afgesproken Mirjam niet ten koste van alles een terugkeer te bewerkstelligen." Ook de overblijvers blijken het geruzie beu. Het is tijd voor de Darten Eerste divisie: Polar Bears - Barbier 6-7, Souburg - Trollen 13-0, Roode Leeuw - Moby Dick 2 10-3, Karoling 2 - Westkant 9-4, Gompy 1 - Gompy 2 4-9. Stand aan kop: 1. DT Souburg 177-70, 2. Gompy 2 176-713. De Roode Leeuw 164-83,4. The Polar Bears 155-92, 5. De Basken 154-80. Eredivisie: Arrows 1- Arrows 2 12-1, EMM - Triple PI. 3-10, Karoling 1 - Scum bags 6-7, Red Lions - Walk Inn 4-9, Kanta- ria 1 - DTP 8-5. Stand aan kop: 1The Tri ple Players 205-42, 2. The Arrows 1 197- 63, 3. Karolingenburcht 1 170-90, 4. Kan- taria 1 150-110, 5. The Desperados 137- 110. Schietingen In's Lands Welvaren in Kwadendamme hield de vereniging Victoria een schie ting op de liggende wippen. Er waren 27 schutters van zeven verenigingen. Eer- lieve vrede. De vrede van Peter Engel, die gisteren eigenlijk lie ver helemaal niet over Hooman was begonnen. Hij startte zijn betoog met: „De voorbereiding is niet helemaal gelopen als ver wacht. Iedereen dacht aan „het vertrek", de bondscoach be doelde wat klein leed. Muller zakte tijdens een potje hockey tegen de Zweedse tafeltennis sters door haar enkel, Noor had wat last van buik- en hoofdpijn. Engel: „Maarhetzieternugoed uit. De dames naderen de goede vorm." Kwartfinales De mannen werden niet afgeleid door een ruzietje of gehinderd door blessureleed. Danny Hei ster reisde in vormnaarhet trai ningskamp van bondscoach- voor-een-WK-maand Paul Hal- dan. De voormalige internatio nal begreep dat de overbelaste Trinko Keen vooral rust nodig had. Chen Sung en Jorg de Cock trainden zich op Papendal in vorm. Haldan denkt dat de kwartfinales in het landentoer- nooi haalbaar moet zijn. „Maar als we daarvoor zijn uitgescha keld, zullen we Trinko en Danny wat proberen te sparen voor het 'individuele toernooi, Die kun nen daar, als ze voldoende rust krijgen, in het enkel- en dubbel spel best wel eens tot de kwart finales komen." De verwachtingen zijn niet al te hoog gespannen. De Neder landse tafeltenniswereld heeft afscheid genomen van Bettine Vriesekoop. En op een heel aparte wijze ook van Mirjam Hooman. ANP ste wip: eerste hoofdvogel B. Vermeule, tweede hoofdvogel C. Jeremïasse, eer ste zijvogel B, Vermeule, beiden Zorg- vlied; tweede zijvogel John Repkes, Vic toria; derde zijvogel B. Vermeule, Zorgvlied; vierde zijvogel R. Govers, eer ste kal K. Repkes, tweede kal P. Repkes, derde kal Jac Doene, allen Victoria; vier de kal T. Ponsaert, Diana. Meeste kleine vogels, zeven, JWouterse; de vliegende vogelprijzen waren voor H, van Hekken en R. Repkes, allen Victoria. De extra hoofdvogels waren voor H. van Stee, Diana; R. Steenbakker, Victoria; P. Stout- hamer en C. Jeremiasse, beiden Zorg vlied. Tweede wip: eerste hoofdvogel P. Repkes, Victoria; tweede hoofdvogel J. Harinck, Diana; eerste zijvogel O. Steenaert, Vooruitgang; tweede zijvogel C. Jeremiasse, Zorgvlied; derde 2ijvogel R. Govers, Victoria; vierde zijvogel P. Vet te, Concordia; eerste kal K. Repkes, twee de kal P. Repkes, beiden Victoria; derde kal H. Daalman, Zeelandïa; vierde kal M. van Steenbergen, Willem Teil. Meeste kleine vogels, zeven, H, van Hekken: eer ste extra hoofdvogel John Govers, bei den Victoria; tweede en derde extra H. van Stee, Diana. Feyenoord zoekt jong talent vooral buiten Rotterdam an onze verslaggever jerard Borgman jlDDELBURG - Hij wilde het sizoen tot het 'zijne kronen, jog een jaartje excelleren in de oofdklasse, en John Bentschap nookzourijpzijnvoorhetgro- i i\verk. Het betaalde voetbal inkte, tot die ene seconde, die jjn roze toekomstdroom veran- erde in sneeuw van gisteren. Ie voetballer van Kloetinge ioest terug naar af, een been- reuk dwong hem zeven maan- eunaar de kilte van de achter- rond. Maar zie, het ergste lëed geleden. Bentschap Knook !5) is terug. Boordevol verlan- ms. Naar zijn oude niveau, aar handhaving met Kloetin- e,En, stiekem, naar alsnog een ickomst in het profvoetbal. oe bepalend voor een spor- rsloopbaan kan een enkel lelmoment zijn? Vraag het entschap Knook. HeelZee- ind lag afgelopen zomer aan jjn voeten, de interesse uit het etaalde voetbal was een lo- isch gevolg van het ijzersterke iizoen dat de aanvallende mid envelder achter de rug had. Kees Zwamborn (de toenmali- trainer van Kloetinge, red.) id opgevangen dat er belang- elling was van clubs uit de eer- Ie divisie. Ik denk dat Den losch er een van was. Bij onze edstrijden waren scouts aan- ezig. Ik had het idee dat ik dit lizoen mijn kans moest grij- •n. Dat was ook de boodschap ieZwambornme meegaf. En ik as ervan overtuigd dat het zou Ifcèn." e goede voornemens stierven enwel een vroege dood. Tij- ens één gewraakte actie, één ïsoonlijk duel in de beker- rijd tegen Yerseke. Bentschap nook over het cruciale mo- lent: „Ik had zoveel toekomst- lannen uitgestippeld. Richting et betaalde voetbal, maar ook ichting Klo.etinge. In een se inde was dat allemaal weg. lijn eerste reactie was heel dra- latisch. De werkelijkheid, ik on en wilde het even niet meer en. Ik kon alleen maar jan- ang duurde, zijn geestelijke lalaise echter niet. „Slapeloze achten heb ik niet gehad. Daar en ik te nuchter voor. Ja, toen imet de looptraining wilde be- innen, en ik last kreeg van 'een John Bentschap Knook: „Ik schat de kans vijftig procent dat ik het betaalde voetbal alsnog bereik." spierblessure in de knieholte, toen wilde ik mijn voetbal schoenen wel even in een hoek smijten. Maar echte tegensla gen heb ik niet gehad. Het scheelde ook dat ik vrij snel kon beginnen met revalidei'en. Het is het vermelden waard dat onze fysiotherapeut Kees van der Plank me ontzettend goed heeft geholpen. Dag en nacht stond hij voor me klaar. Zoals de hele vereniging fantastisch met me heeft meegeleefd. Er zijn veel supporters bij me over de vloer geweest. Typisch Kloetinge, een heerlijke club om te spelen. Ondanks al het medeleven leer de Bentschap Knook de keerzij de van sport kennen. Niet spelen levert een verbanning op. Spor tief, maar zeker ook gevoelsma tig. „Tijdens de revalidatie ver geet je alles om je heen. Dan ben je alleen met jezelf bezig. Ik heb de wedstrijden van Kloetinge ook heel anders beleefd. Na een nederlaag baalde ik wel. maar ik kon de knop meteen omscha kelen. Doordat ik niet mee speelde, kon ik geen spelmo menten terughalen. Dat kan alleen als je de wedstrijd zelf hebt gespeeld." Vaste patronen Zijn trainer, Diederik Hiensch, kwam met een ludieke oplos sing op de proppen om de be trokkenheid van zijn pupil te waarborgen. Of John er wat voor voelde tegenstanders te analysen, zo luidde zijn voor stel. De voetballer hapte onbe vangen toe. „Ik had geen idee waar ik op moest letten." Bent schap Knook, in het veld geze gend met een uitstekend spelin zicht, bleek een snelle leerling. „Elke ploeg heeft vaste patro nen. Een kopsterke voorstopper die bij standaardsituaties mee naar voren komt, of corners die altijd bij de eerste paal belan den." Dergelijke gegevens briefde hij door aan zijn trainer. Of zijn waarnemingen enig nut hebben gehad? „Ik denk het wel. Bij Lis- se hebben we er bijvoorbeeld een punt door gepakt. De spit sen van Lisse laten zich vaak zakken. Dan worden ze inge speeld en sturen ze meteen de snelle linksbuiten in de diepte. Dat kun je ook tijdens de wed strijd ontdekken, na twee ac ties, maar dan is het misschien al 1-0. Toen wij tegen Lisse foto Willem Mieras speelden hebben we de pass op de zakkende spitsen eruit ge haald. Het verdienste van het hele elftal natuurlijk. We heb ben er wel een punt door gepakt (3-3)." Kansen ^yNu Bentschap Knook de oppo nenten in de hoofdklasse A zo intensief heeft gevolgd, kan hij de overlevingskansen van Kloe tinge natuurlijk als geen ander naar behoren inschatten. Zes speelronden voor het einde be draagt de achterstand van op het virtueel veilige ARC zes punten. „Ik vernacht dat we Veere onder ons houden. Als we ook boven Heerjansdam eindi gen, staan we derde van onderen en krijgen we een beslissings wedstrijd. Dat vind ik een rea listische voorspelling. Of er voor Kloetinge meer in zit? Al leen als we winnen van Hoek. In de Zeeuwse derby zal de sco rende spelverdeler ongetwijfeld van de partij zijn. Zeker nu Kloetinge door schorsingen en blessures met een afgeroomd gezelschap naar Zeeuws Vlaan deren afreist. Bentschap Knook is er in ieder geval klaar voor. Een uurtje kan hij zeker spelen. De vorm is al terug. Alleen heeft hij telkens even tijd nodig om warm te worden. Torenhoog In het spannende restant van de competitie sleept hij een toren hoog verwachtingspatroon mee op zijn schouders. John Bent schap Knook moet Kloetinge de weg wijzen richting klassebe- houd. „Hij brengt rust in de ploeg en met zijn aanvallende acties zorgt hij altijd voor drei ging", zo had ook Hiensch afge lopen zaterdag na Knooks ren tree gesproken. „John kan net dat beetje extra's brengen dat ons in de hoofdklasse kan hou den." En Bentschap Knook zelf? Die beseft het belang van zij n missie als geen ander. Grootspraak is hem vreemd, daar is de sierlijke voetballer te bescheiden voor. Liever laat hij zijn voeten spre ken. En goed ook. Aan motivatie geen gebrek. „Ik wil zo snel mo gelijk weer naar mijn niveau van vorig seizoen. Dat gaat me zeker lukken. Ik hoop dat de in teresse uit het betaalde voetbal dan terugkomt. Ik schat de kans vijftig procent dat ik het betaal de voetbal alsnog bereik." Niet dat hij zich blind staart op het evenveel bejubelde als ver maledijde prof circuit. Zeker niet. „Ik ben nu een tevreden mens", besluit de magazijnme dewerker bij een Middelburgse groothandel in levensmiddelen. „Na zeven maanden kan ik weer lekker voetballen. Dat is mijn grote passie. In het voetbal kan ik alles kwijt. Pas vorig jaar werd ik me van mijn mogelijk heden bewust. Te laat eigenlijk. Ik sta nu even op een zijspoor, maar ik heb de hoop op betaald voetbal niet opgegeven. Met alle x-espect hoor, maar ploegen als Oostlcapelle, Arnemuiden en Yerseke heb ik inmiddels wel gezien. Daarom wil ik in ieder geval met Kloetinge in de hoofdklasse blijven." van onze verslaggever Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Twee turven hoog, een klein staartje in z'n nek en kleine, donkere pretogen. Zelfs het kleinste Feyenoord-tenue is hem nog te groot. Het deert hem niet. Als de bal weg is, hijst hij zijn broek weer eens hoog op en dan vliegen zijn beentjes weer over de velden van Varkenoord. Na va j o Ta - maela, zeven jaar pas en dromend vaix een toekomst als profvoetballer. Hij is een van de ruim vijftig talentjes die door de scouts van Feyenoord zijn ontdekt en die gedurende twee maan den mogen tonen of ze daadwerkelijk de techniek en het talent hebben om aangenomen te worden. Ooit wordt Navajo misschien een nieuwe Gaston Taument. Zijn moeder hoopt het, zijn opa gelooft het. Die heeft alles voor zijn kleinzoon ovex-. Bi'engt Navajo en zijn oudere broer Joey, die al drie sei zoenen in de jeugd bij Feyenoord speelt, voor elke trairxing en voor elke wedstrijd van Arfiërsfoort naar Rot terdam-Zuid. Ruim 160 kilometer heen en terug, drie, soms vier keer in de week. Maar denk niet dat Feyenoord over één nacht ijs gaat. Iedere speler wox-dt wekenlang nauwkeurig gevolgd. In- j dividuele rapporten worden na elke wedstrijd of training gemaakt en lei- I den uiteindelijk tot een positief of ne- 1 gatief advies. Feyenoox-d zet al zijn manschappen in om de spelertjes te begeleiden en te beoordelen. Chris l Dekker-, Wlodi Smolarek, Ricax-do Moniz, Cor Adxiaanse, Fx-ans Bouw meester-, stuk voor stuk mensen die hun sporen in het betaalde voetbal hebben verdiend. Samen met de ande re scouts en jeugdtrainers staan ze langs de kant. Op de linkervleugel bij de E-tjes speelt een blond ventje de sten-en van de hemel. Frans Bouwmeester volgt hem een uur lang en geniet. „Kijk eens, wat een techniek! Waheen lin kerpootje, zeg." Het 9-jarige talentje doet hem denken aan Coen Moulijn. i.Het is een licht kex-eltje. Hij zweeft bijna over het veld. Maar met één be weging vliegt hij steeds langs zijn te genstander-. Prachtig om te zien, hè. Dat wox-dt een goeie, let maar op." Een week later is het wat minder met de Nieuwe' Coentje Moulijn. „Maar dat is jeugdvoetbal, hè," zegt Bouwmees ter, die Mare Overmars ook al op jonge leeftijd ontdekte. „Als ze klein zijn is het de ene week alles en de volgende week opeens niks. Ik vind dat niet erg. Aan een paar momenten heb ik vaak al genoeg om te zien of iemand 'het' heeft." Een paar jaar- geleden moesten op Varkenoord, de kweekvijver van Fey enoord, de dubbeltj es nog worden om gedraaid. Maar de tijden zijn veran derd. In de hoop dat men vroeg of laat niet in Zuid-Amerika of andere verre oorden hoeft te blijven winkelen voor de hoofdmacht, worden nu kapitalen geïnvesteerd in de jeugdopleiding. De tx-ainersstaf is even groot als die van Ajax en PSV, het scoutingsappa- raat zelfs groter en de mogelijkheden bijna onbeperkt. Om het niveau van de jeugdelftallen omhoog te brengen wordt vooral energie gestoken in de allerjongste voetballers. Maup Mar tens en Albert Stuivenberg hebben er een dagtaak aan. Persoonlijk „Maar het werkt," zegt Martens, die nog niet zo lang geleden assistent van Willem van Hanegem was. „We heb ben gekozen voor een heel persoonlij ke benadering en dat vinden de ouders en de spelex-s fijn. We houden ze hier zes weken bij ons, laten ze wennen aan alles en proberen op die manier een goede indx-uk te krijgen van iedex-e speler. Laat je ze één keer komen, dan wex*lct het niet. Ze staan allemaal stijf van de zenuwen, kijken naar dat gi-ote stadion aan de achtex-kant vaix Var- kexxoox-d, schrikken van al die aan dacht en van de omgeving." Na de pupillentijd stromen voetbal lers door naar de Thorbecke topspox-t- school. Een volledig aangepaste mid delbare school, waar de spelers in de ochtenduren les hebben, wai-m eten en onder leiding van Feyenoord-coaches trainingen volgen. Daardoor hoeven ze in de avonduren ixiet steeds tex-ug te kerexx naar de club. Een ideaal plaatje, denkt men bij Feyenoord. Bij Ajax geweest De vader van Tim staat nagelbijtend langs de kant. Zijn zoon moet en zal zich waarmaken. Hij neemt al zijn vx-ije dagen op om zijn zoon bij prof clubs onder de aandacht te brengen. „Vorige week zijn we bij Ajax ge weest. Daar mag hij terugkomen. Maar ja, je weet niet of je uiteindelijk wox-dt aangenomen. Nu zijn we hier bij Feyenoord, Misschien lukt het hiex'..." Als Tim met een rood hoofd van het veld afstapt, zegt zijn vader: „Gauw douchen, jongen. Om half zes moeten we bij ADO Den Haag zijn." Daar wacht Tim de volgende proef- training. Maup Maitens kijkt van dergeli j ke ta ferelen niet meer op. „Er zijn een hoop Navajo Tamaela, twee turven hoog, krijgt instructies van Feyeuoord-trainer Arno Pijpers. foto Jaap Rozema/.GPD trotse ouders. Daarom vertellen we ze de allereerste keer dat ze hier komen meteen dat ze zich niet al te veel illu sies moeten maken. Je bent niet me teen lid van Feyenoord als je bij je duppie bent ontdekt door een scoxit van ons." Stuivenbex-g houdt voor het begin van elke stageperiode een betoog over de opleiding van Feyenoord. „Zo'n bij eenkomst maakt de vaders en moe ders een hoop duidelijk. Dan snappen ze meteen hoe het werkt en is meteen de gedachte de wereld uit dat hun zoon door ons is ontdekt als toekom stig profvoetballex-." Het neemt niet weg dat het doorzet tingsvermogen van de spelertjes en hun ouders groot blijft. Feyenoord ontdekte een poosje terug een paar aardige voetballers in Tilburg, Mid delburg en de omgeving van Amers foort. Martens: „Maar wij dachten dat de afstand een beetje te groot zou zijn. Als je in de pupillen speelt en je moet uit Brabant of Zeeland drie keer in de week naar Rotterdam-Zuid komen, is dat een hele opgave. Maar men vond het geen enkel probleem. Ik denk dat men zelfs beledigd was als Feyenoox-d met die spelex-s niet in zee was gegaan. Ik vind het knap, hoox-, dat ouders zich zo opofferen voor een ventje van zes jaax-." Uit de stad Rotterdam zelf kan Feye noord nauwelijks nog putten. De ech te straatvoetballer bestaat niet meer. Jonge gezinnen zijn naar de randge meenten verhuisd. In de oude wijken wonen voornamelijk allochtonen. „Uit Rotterdam krijgen wij hoofdza kelijk donkere jongens met echt ta lent. Dat zijn de enige jongens die nog op straat voetballen. Ik vind dat jam mer Vroeger voetbalde iedereen op straat. Ik constateer dat het spelpeil en de techniek van jonge spelers daax-- door achteruit zijn gegaan." Behalve op Rotterdam concentx-eert Feyenoox-d zich, net als Spax-ta, op de regio Den Haag. De club heeft opmer kelijk veel spelex-s ontdekt in de hof stad. En ze willen allemaal dolgraag komen. De naam Feyenoox-d doet, be halve in Utrecht, Zeeland of delen van Brabant, ook in de Haagse i'egio won- deren. Uitstraling „Feyenoox-d," zegt de moeder van Na vajo, „heeft toch meer uitstraling dan elke andere club. Wij wonen in Amersfoort, maar de jongens zijn gek van Feyenoord. Ze vinden het niet erg om een paar keer in de week die af stand af te leggen. We hebben geluk dat opa ze wil bx-engen. M'n man en ik hebben geen rijbewijs. Het moet na tuurlijk wel de moeite waard zijn. Ik denk dat ze het ver kunnen schoppen. Niet dat ik er zelf zoveel verstand van heb, maar door de opmex-kingen van andex-e oxiders of trainers denken we dat. Als we langs de kant staan te kij ken, horen we iedereen roepen hoe goed en hoe technisch onze boys zijn. Je gaat er bijna van naast je schoenen lopen. Joey heeft al bij Jong Ox-anje gespeeld en doet het nu goed in de jeugdelf tallen van Feyenoord. Ook al haalt hij het niet, dan willen we toch zeker weten dat we hem de kans heb ben geboden om profvoetballer te worden. Los daai*van heeft hij een prachtige tijd. Feyenoord neemt de jongens, zo klein als ze zijn, overal mee naar toe. Vorig jaar is Joey naar Saudi-Ai-abië geweest. Even aan een toei-nooi meedoen. Waanzinnig toch voor zo'n knulletje?" GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 29