Zorgfusie blijft uit Briljant wonen PZC Gouden jubileum koorzangeres Zwaar nylon bouclé "Polo»«uyg|, Bonaparte I VINYL^SSJ zwaar nylon ve|e dessins F eestprogramma 450-ste verjaardag Sas vastgesteld Natuurbeschermers zijn nog steeds boos over kap Sasse beuk Roodlicht- en snelheidscamera bewaken kruispunt bij Roofack Geen subsidie voor eenakterfestival zeeland .18 In Oost-Zeeuws-Vlaanderen Kind gewond bij aanrijding GS gedogen opslag wrakken Erepenning bestuurslid NIRIA Nieuw Oranjecomité Oostburg Artiesten op Meerminnefeest Drugstoeristen aangehouden Lustrum SKI in Meulengat Pleidooi betere voorlichting in Oostburg over bijstand •5 JAAR GARANTIE 5 JAAR GARANTIE I NIEUW LOS TE LEGGEN! Van 103,- alleen bij ons Langeviele 16, MIDDELBURG tel. 0118-63 74 73 donderdag 17 april 1997 van onze verslaggever AXEL - Hoe lang ze nog doorgaat, weet de Axelse koorzangeres E. F. Wijnia-de Kra ker nog niet. „Dat hangt van mijn stem af. Zo lang ik nog mee kan met de hogere no ten blijf ik zingen, want ik doe het hart stikke graag." Mevrouw Wijnia zingt een halve eeuw bij het Nederlands Hervormd Kerkkoor van Axel. Na de wekelijkse re petitie en de jaarvergadering kreeg ze woensdag een oorkonde van het koor en een verzilverde broche van de gemeente Axel. Een gouden jubileum bij een kerkkoor komt niet al te vaak voor, maar bij het Ne derlands Hervormd Kerkkoor zijn ze er sinds vorig jaar aan gewend. In april '96 werden liefst vier dames in het zonnetje gezet. „Daar had ik ook liever tussen ge staan. want nou sta ik in mijn eentje in het middelpunt.'' Volgens voorzitter H. Schipper mag dat ook wel. „We hadden inderdaad vorig jaar ook vier mensen die al vijftig jaar bij het koor zitten, maar de meeste mensen haken na twintig, dertig jaar wel af. Een halve eeuw blijft een bijzonderheid." Mevrouw Wijnia zingt overigens al meer dan een halve eeuw. Ze mocht pas op haar achttiende bij het 'volwassenenkoor' - ze wordt over twee weken 68 jaar - maar zong daarvoor ook al in' kinderkoren. „Wanneer ik precies begonnen ben, weet ik niet meer, maar tijdens de oorlogsjaren zat ik als meisje al bij het koor." Wijnia is al die tijd het kerkkoor trouw ge bleven en heeft nooit de behoefte gehad om ook profaan repertoire te gaan zingen bij een ander koor. Ze vindt de gezangen uit het liedboek 'allemaal even mooi". Daarnaast zingt ze graag voor de afwisse ling een Duits lied van een beroemdheid als Bach of een geestelijk lied in het En- gels. van onze verslaggever HULST - De voorgenomen fusie tussen de verzorgingshuizen de Blaauwe Hoeve in Hulst, Lange Akkers in Koewacht en Sint- Antonius in Kloosterzande, als mede hel verpleeghuis de Blaauwe Hoeve gaat vooralsnog niet door. Besturen en directies van de in stellingen zijn tot de conclusie gekomen dat de vorming van één grote zorginstelling in Oost- Zeeuws-Vlaanderen te grote or ganisatorische, juridische en fi nanciële problemen met zich meebrengt. Problemen, die vol gens algemeen-directeur A Jan- se van de Blaauwe Hoeve 'de be drijfsvoering van de huidige instellingen zou kunnen belas ten'. In eerste instantie hadden de verzorgingshuizen tegen 1999 onder één noemer verder willen gaan, maar dat zit er nu niet in. Volgens Janse zal nu geprobeerd worden om eerst de Blaauwe Hoeve (verpleeg-en verzor gingshuis) en Lange Akkers on der één bestuur te krijgen. Dat zal naar alle waarschijnlijkheid voor 1999 gebeuren. Is dat gere geld, dan komt de fusie met An- tonius weer in beeld. De huidige samenwerking van de Blaauwe Hoeve en het Kloosterzandese verzorgingshuis op het vlak van substitutie verpleeghuiszorg, medisch adviseursschap en au tomatisering wordt gewoon ge continueerd. van onze verslaggevers SAS VAN GENT - Sas van Gent viert van vrijdag 6 tot en met zondag 22 juni haar 450-ste ver jaardag. Het feestprogramma, dat de gemeente 23.375 gulden kost, werd woensdagavond in een extra raadsvergadering vastgesteld. Weliswaar waren niet alle raadsleden geheel te vreden over het programma, maar de meerderheid van de raad onderschreef de woorden van PvdA'er R. de Meijer dat er 'toch wel een redelijk even wicht' in de programma-activi teiten zit. Met een paar wandeltochten, een fietsavond. exposities, sporttoemooitjes, muziekfestij nen en een groots vuurwerk (dat overigens wordt betaald door een sponsor) is er voor elk wat wils te vinden. Enkele raadsle den hadden wat moeite met de kosten van het hoogtepunt van het feest; de ontvangst van een historische stoet uit Gent. Kei zer Karei en zijn gevolg komen via het kanaal Gent-Terneuzen afzakken naar Sas van Gent, wonen de plaatsing van een ge denksteen en wat optredens in de Vlaanderen bij en reizen dan weer terug naar de Oostvlaamse hoofdstad. Dit festijn op zater dag 14 juni kost 13.500 gulden. Voor dat geld haalt Sas wel een evenement met internationale uitstraling binnen, vond burge meester J. van Rest. De opposi tiepartijen CDA en WD vonden het jammer dat speciale evene menten van enkele verenigin gen niet in het programma zijn opgenomen. Wethouder L. Marquinie legde uit dat het feestprogramma - op een oecumenische dienst op zondag 25 mei na - nu eenmaal in juni wordt gehouden. „Het internationale schaaktoernooi van Het Witte Paard zou voor september zijn en het Interna tionale Folklorefestival zit vast aan de maand juli. Vandaar dat die activiteiten niet bij de vie ring van het 450-jarig bestaan passen." van onze verslaggever SAS VAN GENT - Natuurbe schermingsvereniging De Stelt- kluut, de Welzijnsraad Sas van Gent en de regionale afdeling van de Bomenstichting hebben nog steeds geen bevredigend antwoord gehad op de vraag waarom een monumentale beuk aan de Kloosterlaan moest ver dwijnen. De Welzijnsraad vraagt daarom aan alle raads fracties om er op aan te dringen dat de procedures rond de kap- vergunning in het vervolg vol gens de regels worden afgehan deld. De natuur- en milieubescher mers verwijten het college dat zij als bezwaarhebbenden vorig j aar voor een voldongen feit zij n gesteld. Bij de rigoureuze ver bouwing van het Rabobank- kantoor aan de Westkade ging een van de twee rode beuken tegen de vlakte. De drie organi saties tekenden daar bezwaar tegen aan, maar kregen in sep tember vorig jaar pas een dag na het vellen van de boom een me dedeling over het kapbesluit in de bus. De natuurbeschermers schakel den vervolgens een advocaat in, die burgemeester en wethou ders op 'vele onzorgvuldighe den en fouten in de te volgen procedures' wees. Een bevredigend antwoord over het handelen van het dagelijks bestuur ontving dé raadsman echter niet. De stichting Wel zijnsraad stapt nu naar de Sasse raadsfracties om de 'dubieuze gang van zaken' aan hen voor te leggen. Tegelijkertijd vragen de drie organisaties nogmaals een andere afhandeling van de kap- verordening, zodat waardevolle bomen in de toekomst beter worden beschermd. VOGELWAARDE - Een 8-jarige jongetje uit Hengstd raakte dinsdagavond gewond toen hij met zijn fiets van een uitrit de Bossestraat in Vogelwaarde opreed. Daarop re juist een 53-jarige automobilist uit Heikant. De man kon kind niet ontwijken. De jongen kwam te vallen en moestn lichte verwondingen overgebracht worden naar streekz kenhuis De Honte in Terneuzen. Na behandeling kon hetki huiswaarts keren. BRESKENS - Ondernemer J. van Ommen mag in afwachti van de ver-gunning Wet Milieubeheer een nieuwe loods bc wen voor de opslag en het verwerken van autowrakken opz bedrijf aan de Deltahoek in Breskens. Gedeputeerde Stat menen dat het verwerken van autowrakken in een loods e belangrijke miliehygiënische verbetering is en zijn daan bereid een gedoogbeschikking af te geven. TERNEUZEN - Bij zijn afscheid als bestuurslid van de afc ling Zeeuws-Vlaanderen van de Nederlandse ingenieursvf eniging" NIRIA heeft ing. R. Schoester de erepenning van vereniging gekregen. Sinds 1981 is hij actief geweest in 1 bestuur van de kleinste afdeüng van de landelijke verenigii Hij onderhield de contacten met de andere afdelingen inl zuiden. OOSTBURG - In Oostburg is een nieuw Oranjecomité opj richt met Jaques Huijbregtse als voorzitter, Miranda deB als secretaris en penningmeester Gërry Fieret. Ook Job Kesteloo en Hetty Vercouteren zijn tot het bestuur toegeb den. In Oostburg was geruime tijd geen Oranjecomité actie WATERLANDKERKJE - Tatjana, Lee Towers en Gerard.] ling zijn dit jaar op 23,24 en 25 mei de publiekstrekkers oph Meerminnefeest in Waterlandkerkje. Het opgraven van kermis, de boerentrekkertrek, de grasmaai-puHing en andt traditionele activiteiten staan opnieuw op het programma TERNEUZEN - De politie in Terneuzen hield dinsdagavoi twee Franse drugstoeristen aan in de binnenstad. De twee,: en 24 jaar, afkomstig uit Mouscron en Tourcoing, trokkeni aandacht van de dienders omdat ze een weedlucht meevoe den. Bij controle bleken de neuzen van de agenten het juis signaal te hebben afgegeven. De mannen waren elk in hetb zit van een kleine hoeveelheid softdrugs. De twee kregen a boete van honderd gulden en een binnenstadsverbod opg legd. De drugs werden in beslag genomen. SLUISKIL - Het Sociaal Kultureel Initiatief (SKI) i Sluiskil houdt zaterdag 19 april weer een bijeenkomst in ve band met het vijfjarig bestaan. In cultureel centrum 't Me lengatgaat om 14.00 uur de zogenaamde spelbak open, waa in de onderlinge strijd kan worden aangemeten met (ond meer) tafeltennis, biljart, computer, tafelvoetbal en flippere Voor de jeugd van drie tot twintig jaar start om 13.00 uur bij Meulengat een vossenjacht. Na afloop van de korte recept voor genodigden (20.30 uur) is er een feestavond met med werking van de plaatselijke band Yankee Doodle Session. Mevrouw E. F. Wijnia-de Kraker werd woensdag gehuldigd in verband met haar 50-jarig jubileum in het Nederlands Hervormd Kerkkoor in Axel. foto Charles Strijd van onze verslaggever BRESKENS - Bij de verkeers lichten op het kruispunt tus sen Schoondijke en Breskens (Roofack) is woensdag de eer ste camera in Zeeuws-Vlaan- deren geplaatst, die zowel snelheidsovertredingen als roodlicht-overtredingen re- gisteert. Rijkswaterstaat heeft de camera in bruikleen gegeven aan de politie Zeeuws-Vlaanderen. De afge lopen zes jaar zijn op het kruispunt Roofack een aantal ernstige ongelukken gebeurd. Bij de bijeenkomsten voor de cascoplanning van het project Duurzaam Veilig West- Zeeuws-Vlaanderen maakten veel bewoners duidelijk dat de ongevallen nog vers in het geheugen liggen. Daarom ver zochten ze Rijkswaterstaat maatregelen te nemen. Voorzitter J. E. van Opdorp van het Gericht Verkeerstoe zicht (GVT) in Zeeuws-Vlaanderen legt uit dat er een bord bij de installatie komt te staan, zo dat de verkeersdeelnemers weten dat zowel op rijden door het rode licht als op snel heid wordt gecontroleerd. „We weten allemaal dat er mensen zijn die bij Roofack' met een snelheid van 95 kilo meter per uur de verkeerslich ten passeren op weg naar de boot", aldus Van Opdorp. Tijdelijk De door Rijkswaterstaat beschikbaar gestelde rood- lichtcamera is een tijdelijke maatregel. Om het kruispunt structureel veiliger te maken, is tijdens de cascoplanning besloten het punt om te bou wen tot een rotonde. Deze ro tonde wordt niet voor 1999 aangelegd. Voorzitter J. E. van Opdorp van het Gericht Verkeerstoezicht plaatst persoonlijk de camera in het kastje bij het kruispunt Roofack. foto Charles Strijd De roodlichtcamera wordt voorlopig alleen op het kruis punt Roofack-Schoondijke ingezet. Van Opdorp: „We gaan wel bekijken of het mo gelijk is op verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaande ren palen te plaatsen, waarop de camera bevestigd kan wor den." OOSTBURG - De fractie van de PvdA in de gemeente Oostburg vraagt het college van B en W om de inwoners van de gemeente Oostburg door middel van een folder te wijzen op de mogelijkheden voor bijzondere bijstand. De PvdA heeft geconstateerd dat het aantal mensen dat de voor lichtingsbijeenkomsten bezoekt klein is. Volgens de sociaal-demo craten willen veel mensen die in aanmerking komen voor bijzonde re bijstand, anoniem blijven. Ook stelt de PvdA voor het onderwerp aan de orde te stellen bij verenigingen die regelmatig thema's zoe ken om een bijeenkomst zinvol te maken. Daarnaast verzoekt de fractie het college op korte termijn een evaluatie van-de voorlich tingsactiviteiten aan te bieden aan de gemeenteraad. TERNEUZEN VOGELWAARDE - De toneel vereniging Ontspanning Door Inspanning uit Vogelwaarde krijgt geen subsidie van Gede puteerde Staten van de provin cie Zeeland voor de organisatie van een eenakterfestival op 25 mei. ODI had met dit festival het 25- jarig jubileum van de vereni ging luister willen bijzetten. GS vinden het initiatief een pri ma zaak, maar stellen dat het provinciaal beleid zich op het vlak van het amateurtheater be perkt tot het financieel onder steunen van het Zeeuws Cen trum voor Amateurtheater (ZCA) en de bekostiging van twee in Zeeland werkzame amateurtheateradviseurs. „Een jubileum is geen reden voor provinciale subsidiëring", stellen GS. Het provinciebe stuur zou er evenwel geen moei te mee hebben als het ZCA het ODI-eenakterfestival op een of andere manier mede mogeli maakt. De Zeeuwse koepelo ganisatie vond het initiatief v< ODI juist de moeite waard f drong bij het provinciebestm aan op een provinciale bijdraj van 2500 gulden voor het evem ment. GS beslisten deze wet anders. Stekjesbeurs - In het Terneu- zense Zuidlandtheater wordt woensdag 23 april een ruil- en stekjesavond gehouden. De or ganisatie is in handen van de afdeling Zeeuws-Vlaanderen/- Noord-België van de vereniging Groei en Bloei. Vanaf 19.30 bie den de tuinfanaten hun jongste kweek van diverse planten aan. De bijeenkomst is primair be doeld om de leden aan mooie en gezonde planten te helpen en kent geen commercieel oog merk. Het aanbod vindt om die reden plaats tegen kostprijs of in de vorm van uitruil. 400 cm breed, op zware jute rug 8 Kleuren. Van 99^ nü en trappen. 400 breed, Van 1£9> alléén bij ons 400 cm breed, vele kleuren. U vindt Briljant Wonen in: Middelburg 's-Hertogenbosch Oss Tiel Tilburg (Koopboulevard Leyparc) Tilburg (t.o. station) Doetinchem Zutphen Ede Apeldoorn Hengelo Almelo Enschede Valkenswaard Eindhoven Nuenen Helmond t:- en uw portemonnale!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 28