Schoonmaken wordt echt vak PZC Ouderenwerk met zilveren randje Wachtlijst voor hulp Fan maatschappelijk werk Z-Vlaanderen PvdA Oostburg: pas regels collectief vervoer soepeler toe Wat Breskens betreft kan de bom barsten zeeland z 17 Bij klanten groeit waardering voor professionaliteit ondernemend zeeland in detail Chileense witte wijn weer beste begeleider asperges mensenwerk Wandelgids agenda donderdag 17 april 1997 van onze verslaggeefster Claudia Sondervan VLISSINGEN - Ongeschoold werk bestaat nauwelijks meer: zelfs de spreekwoordelijke putjesschepper is heden ten dage doordrongen van kennis over mogelijke milieu- en ge- zondheidsbelastende stoffen in de substanties die hij verwij dert. Ook de notie dat iedereen wel kan schoonmaken wordt danig onderuit gehaald door de be roepskennis die medewerkers van schoonmaakbedrijven meedragen en die steeds vaker wordt bekroond met een vak diploma. Begin deze maand ontvingen nieuwe Vakge- schoolde Schoonmakers hun diploma's aan het Centrum Vakopleiding Middelburg uit handen van directeur L. A A van Overbeeke van Schoon maakbedrijf Simons in Mid delburg. Dinsdag 6 mei zien Dethon blijft samenwerken met Unitron OOSTBURG - De fusie van het elektronicabedrijf Unitron in IJzendijke met Superior Print Assembly heeft geen nadelige gevolgen voor de samenwer king met het Zeeuws-Vlaamse sociaal werkvoorzienings schap Dethon. Unitron-directeur R. de Gier veiwacht dat de samenwer king met Dethon juist kan wor den geïntensiveerd door de fu sie. Er moet wel een nieuwe constructie gevonden worden voor de samenwerking. De thon en Unitron werkten sa men als een vennootschap on der firma (vof), maar dat is als gevolg van de fusie niet meer mogelijk. De fractie van PvdA in de gemeente Oostburg had het college van B en W duide lijkheid gevraagd over de rela tie tussen Dethon en Unitron. De sociaal-democraten had den geluiden vernomen dat Dethon in mindere mate, en wellicht helemaal niet meer, betrokken zou worden bij het productieproces bij het IJzen- dijkse elektronicabedrijf. nog eens dertien voorwerksters en een voorwerker van Schoonmaakbedrijf Bleijen- berg in Vlissingen hun studie beloond met het diploma van de Stichting Scholing en Vor- om gediplomeerde werksters en mensen presenteren zich va ker met hun SVS-diploma", signaleert John Blijenberg. Bij het Vlissingse schoonmaakbe drijf Bleijenberg hebben nu al- ming Schoonmaakbedrijven (SVS). Diplomering is in zwang in cle schoonmaakbranche. ,,Ik zie steeds vaker bedrijven vragen le voormensen een vakdiploma op zak, op twee na die voor hun herkansing werken. „Ons stre ven is dat komend najaar 25 procent van onze mensen het basisdiploma heeft", zegt Cockie Bleijenberg. Een volle dig gediplomeerde staf is niet haalbaar, stelt de directrice. „Voor sommige mensen, hoe ervaren ook, is de cursus een te grote belasting.Een verplich ting tot de cursus werkt ave rechts, gelooft ze. „Wij probe ren mensen te stimuleren om de cursus te volgen. Wanneer ze eraan beginnen, groeit het en thousiasme. Er zijn weinig uit vallers." Schoonmakers zijn moeilijk te werven. Zelfs intercedenten bij uitzendbureaus reserveren en kel de bak hopeloze gevallen voor aanbiedingen in schoon maakwerk. Langdurig werklo zen kijken er op neer. Cursus Wie binnenstapt in de schoon maakbranche ervaart snel dat er meer achter steekt dan een dweil en spons, ervoer Bleijen- bergs bedrijfsleider Jacques Weijers zelf. Arbeidsvoorzie ning Zeeland boodt werklozen de SVS-cursus aan en boekte vervolgens een flinke groei in vacatures en de invulling daar van. De SVS-cursus biedt technische kennis over de af- werkmaterialen in de schoon te maken oppervlakken, wer king, onderhoud en inzet van de apparaten en management kennis over methodische aan pak, voorraadadministratie, sociale wetgeving, arbowetge- ving en communicatieve vaar digheden. Door middel van informatiedagen van leveran ciers wordt productkennis ac tueel gehouden, vertelt Blij en- berg. Maar de waardering voor de professionaliteit van de schoonmaakbranche groeit. Bedrijven krijgen in de gaten welke bepalende rol de dage lijkse reiniging van de werkomgeving speelt in be drijfspresentatie, een prettige werkomgeving en de vroegtij dige signalering van loshan gende stopcontacten en het raam dat onverhoeds open bleef staan. Diende de schoon maker vroeger onzichtbaar te blijven bij bedrijven en instan ties, vandaag liggen zijn werktijden vaker zo dat er per soonlijk contact is met de kan toormedewerkers. „Dat is be langrijk voor de mensen", stelt John Bleijenberg. Soms wordt de betrokkenheid met de op drachtgever zo hecht dat zijn personeel meegaat naar het personeelsfeest van de op drachtgever. „Ik heb mensen die liever stoppen met werken dan dat ze weg zouden moeten bij hun 'object'." De rubriek Ondernemend Zeeland staat onder de re dactie van Claudia Son dervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen of via faxnr. 0118-470102. Ook schoonmaaksters gaan tegenwoordig gediplomeerd door het leven. foto Ruben Oreel VOF Assurantie en Bemidde ling Onroerend Goed Zeeland aan de Groeninx van Zoelen- straat in Yerseke is woensdag door de rechtbank in Middel burg failliet verklaard. Naast de beide vennoten, het echt paar B. J. M. en A M. Noor- dijk-Adeler, was er geen perso neel in dienst. Het bedrijf bemiddelde in aan- en verkoop van onroerend goed en het af sluiten van hypotheken, pensi oenen en verzekeringen. Als curator is aangesteld mr J. A M. Dietvorst te Goes. Autobedrijf Renault Dijkwel bv in Vlissingen begint met het verhuren van auto's onder de naam Renault Rent. Nieuwe Renaults worden volledig ver zekerd per dag verhuurd, van de Twingo tot de Trafic. Voor de zakelijke rijder biedt Dijkwel ook short leases aan om tijde lijk over een auto te beschik ken. Het Renault Rent pro gramma wordt in Nederland uitgeprobeerd voordat Renault het concept in andere landen toepast. Autobedrijf Renton Rover in Middelburg viert het 12,5 jarig bestaan met een actiemaand gedurende april en een show- roomfeest op de 22e. Het auto bedrijf dat Henk en Stanny Moolenaar op 22 oktober 1984 stichtten kent een roerige ge schiedenis. De aanvankelijke Lada-subdealer werd al na een jaar Rover-dealer. Zes jaar na het begin brandde het bedrijf volledig af. Een jaar na de brand herrees het bedrijf uit de as. In 1995 voegden de Moole- naars het MG-dealerschap toe aan het bedrijf aan de Noord- monsterweg. Afslankbegeleidster Nadia de Keer en kracht-fitnesstrai ner Krijn Dobbelaar hebben de zestiende vestiging van de ke ten afslankstudio"s SlimMy aan de Beneluxstraat in Sas van Gent geopend. van onze verslaggever HULST - Voor het tweede achtereenvolgende jaar is een witte wijn uit Chili gekozen als het beste maatje bij de asperge. De Esta te Contue Valley 1996 van wijnimporteur Bart uit Zuidoostbeem- ster behaalde woensdag op de verkiezing van de Hulsterse restau rants De Korenbeurs, Napoleon en 't Hemelrijk het hoogste aantal punten. De Chileen is gemaakt van de veel gebruikte Sau- vignon-druif. Een goede tweede en derde werden de Montravel Domaine du Gouyat (Bergerac) uit 1996 en de Domaine duTariquiet (Gascog- ne). Deze laatste wijn wordt geïmporteerd door Horeca Totaal in Sluis. De proeverij werd uitgevoerd door 58 wijnliefhebbers. De Pinot Blanc was traditioneel uitgesloten van deelname. De or ganisatie heeft daartoe vier jaar geleden besloten om te voorko men dat de zelfde wijn wordt gekozen als bij de mossel wijnver kiezing in Philippine.,De Pinot Blanc is een klassieker die het bij asperges en mosselen gewoon heel goed doet. Wij willen andere inzenders, die zeker niet minder zijn, ook een kans geven", ver klaart Carlo de Wolf van De Korenbeurs de beperkte voorselectie. De restaurateur verwacht dat nog dit weekeinde asperges uit ei gen streek kunnen worden geserveerd. pan onze verslaggever TERNEUZEN - De stichting (Algemeen Maatschappelijk Iferk (AMW) Zeeuws-Vlaande- lien kan niet iedere hulpvrager iinde regio direct van dienst zijn. De personeelssterkte van het [AMW is vorig jaar met twee for matieplaatsen afgenomen en mede daardoor dreigt in Zeeuws-Vlaanderen een struc turele wachtlijst voor het maat schappelijk werk te ontstaan. n het woensdag uitgekomen aarverslag over 1996 consta teert het stichtingsbestuur dat »j een gelijk aantal hulpvragen Een wachtlijst niet is te voorko men, Hoofd L. Kimpe van het Algemeen Maatschappelijk Werk verklaarde dat in de Ka naalzone af en toe al met een wachtlijst wordt gewerkt. „De meest dringende zaken worden direct afgehandeld. Maar men sen met bijvoorbeeld psycho sociale problemen die wat lan ger behandeld dienen te wor den, moeten soms een tijdje ge duld oefenen. Ook in het oosten en het westen van de regio moe ten hulpvragers soms enkele weken wachten als er vakanties of ziektes zijn, omdat de perso neelsbezetting nogal krap is. De reorganisatie van het Alge meen Maatschappelijk Werk is vorig jaar doorgevoerd en sinds 1 januari van dit jaar wordt vol gens het nieuwe systeem ge werkt. De stichting werkt vanaf dit jaar ook met budgetfinan ciering. Mochten de wachtlijs ten een blijvend probleem zijn, dan ligt het in de lijn der ver wachting dat het bestuur toch weer bij de Zeeuws-Vlaamse ge meenten aanklopt voor een ho gere bijdrage om de personeels sterkte op peil te brengen. Ü?n onze verslaggever •OSTBURG - Het collectief vervoer in West-Zeeuws-Vlaan- dcren werkt niet voor alle ge handicapte gebruikers even ?oed. Een conclusie die niet meuw is, maar de Oostburgse PvdA-fractie heeft alle klach ten nog eens op een rijtje gezet. Het bestuur van het Samenwer kingsverband Welzijn West- Zeeuws-Vlaanderen evalueert binnenkort de eerste resultaten van de regeling collectief ver voer en de fractie vindt dat een Kinderspelen GROEDE - In Het Vlaemsche Erfgoed in Groede worden op latepdag 19 april van 13.00 tot '6.15 uur Ot en Sien kinderspe len gehouden. Hinderen kunnen wafels bak- steltlopen, stokpaardje lo- Pon, stoeptekenen en met paard *1 wagen door de Slijkstraat rij den, Verder kunnen ze prijzen jannen bij Vlaamse spelen, "eelname kost 7,50 gulden per ttersoon. mooi moment om het bestuur enkele aanbevelingen te doen. De regeling moet in de eerste plaats flexibeler worden, vin den de Oostburgse sociaal-de mocraten. Jonge gehandicapten hebben een grotere reisbehoefte dan de regelgeving toestaat en autobezitters zijn juist weer on tevreden over het verplichtende karakter van het collectief ver voer. Daarnaast zijn de wacht en omrijtijden (IJzendijke-Aar denburg kost een reiziger via het collectief vervoer twee uur) en de beperkte reistijden (tussen negen uur 's ochtends en elf uur 's avonds) veel gebruikers een doorn in het oog. Ook het registratiesysteem en de gebrekkige informatie over het aantal strippen blijven een bron van ergernis. Een maand overzicht over de bestedingen en tegoeden aan verreisbare strippen zou voor veel gehandi capten een uitkomst zijn, weet de fractie. De klachten zijn wel vaker gesignaleerd, maar de ge bruikers zelf schrijven minder snel over hun ongenoegens. Een mondelinge enquête levert een zuiverder beeld op, verwacht de PvdA Gymnastiek voor senioren, een van de vele activiteiten van de jubilerende Stichting Welzijn Ouderen Zaamslag. foto Charles Strijd. door Piet Kentin De Stichting Welzijn Ouderen Zaamslag bestaat 25 jaar. Het 'gezel ligheidsclubje' houdt deze week open huis in het Dorpscentrum aan de Riemens- straat. Iedereen die interesse heeft, kan vrijblijvend binnenlopen en zich op de hoogte stellen van de activiteiten die yoor de ouderen uit Zaamslag en omgeving worden georganiseerd. Met de viering van het jubileum wordt ook af scheid genomen van de 81-jarige J. W. Kusee, die de voor zittershamer van de stichting per 1 mei overdraagt aan Leen Willemsen. „De eerste aanzet voor het bejaardenwerk in Zaamslag werd gegeven in 1962", ver telt Kusee. „Het was mede dankzij eenini- tatief van de toenmalige burgemeester van Zaamslag, de heer J van Wijk, dat er in de wintermaanden enkele culturele middagen voor de Zaamslagse bejaarden werden georganiseerd. Er ontstond een comité dat bestond uit vertegenwoordi gers van de gemeente, de gezamenlijke kerken en de Oranjevereniging, waarin ik toen actief was". Tien jaar later, in 1972, besloten de heren de Visser en Kusee en de dames Willem- sen-de Ridder en Andreas-Mast om het bejaardenwerk in Zaamslag in eigen han den te nemen. Zij formeerden een bestuur en brachten de plaatselijke activiteiten voor ouderen onder bij de Stichting Open Bejaardenwerk Terneuzen. De woning van oud-politieman J. Stegeman op het hoekje van het Plein en de Veerstraat kwam vrij voor wekelij kse activiteiten. Er werd gestart met kaarten, pieken en handwerken. Een paar maanden nadien konden ook biljartliefhebbersTierecht in 't Hoekje. „De activiteiten van de Stichting namen steeds meer toe en onze toenmalige voor zitter -de heer De Visser- merkte dan ook terecht op dat een andere, ruimere locatie, noodzaak werd", vertelt Kusee. „Op een bepaald moment mocht de bovenverdie ping van het pand, waarin de handwerk groep elke week bij elkaar kwam, niet meer worden gebruikt in verband met de brandveiligheid. Ook op de begane grond moesten er speciale veiligheidsvoorzie ningen getroffen worden." Bij de ingebruikname van 't Hoekje was afgesproken dat de gemeente Terneuzen het onderhoud van het gebouw voor haar rekening zou nemen. „Zij kwam haar af spraken echter niet na", aldus de schei dende voorzitter. De situatie in het gebouw werd steeds nij pender. De accommodatie bleek op een bepaald moment zo lek als een mandje. Biljarten was bijna onmogelijk. In eenpo ging het groene laken te vrijwaren van doorsijpelend hemelvocht werden em mers ingezet. Het bestuur van het bejaar denwerk Zaamslag zag dat het zo niet ver der kon en ging in onderhandeling met de gemeente. Ze kregen steun van de kaar ters en de biljarters die de handen ineen sloegen en een actiegroep oprichtten om de eisen van hun bestuur meer kracht bij te zetten. Er werden hoorzittingen be zocht, spandoeken opgehangen en zelfs met harde acties gedreigd. Zo ver kwam het gelukkig niet. In 1979 werd er een huurovereenkomst afgesloten met de beheerscommissie van De Poort, het gebouw van de gereformeerde kerk. Rustige tijden Er braken rustige tijden aan. Een tweede biljart werd aangeschaft en de wekelijkse activiteiten werden uitgebreid met. gym nastiek, zang en sjoelen. Ook kwamen tij dens de zomermaanden fietstochten op het programma. De periode in De Poort duurde van 1979 tot 1991. Intussen was het bestuur terug gebracht tot drie personen, met Kusee als voorzitter. Nadat de voormalige gerefor meerde school aan de Riemensstraat een grondige verbouwing had ondergaan werd dit pand omgedoopt tot Dorpshuis. Een dorpshuis waarin elke vereniging van Zaamslag zich thuis zou moeten voelen Dorpshuis Kusee: „In het najaar van 1991 hebben wij besloten om ook van het Dorpshuis ge bruik te gaan maken. Een jaar daarvoor zijn we zelfstandig geworden en hebben gekozen voor de naam Stichting Welzijn Ouderen Zaamslag, Mede omdat er meer ruimte beschikbaar was in het Dorpshuis, zijn ook de activiteiten uitgebreid. Er wordt nu dagelijks gekaart en gebiljart, terwijl de mensen voor andere interesses op wekelijkse basis bij ons terecht kun nen. Ook zijn er zo nu en dan speciale activiteiten zoals de jaarlijkse mossel maaltijd en de erwtensoep met pannen koeken." Vijfentwintig jaar na de oprichting van het bejaardenwerk kunnen we terugkij ken op een geweldige periode, vindt aan komend voorzitter Leen Willemsen. „Wa ren de eerste jaren moeilijk vanwege de huisvesting, de laatste tijd kenmerkt het ouderenwerk in Zaamslag zich door het enthousiasme waarmee wordt deelgeno men aan diverse activiteiten. En dat is voor een groot gedeelte te danken aan de groep vrijwilligers en vrijwilligsters die altijd klaar staat. Dat mag best eens ge noemd worden, want zonder hen zouden veel activiteiten binnen onze stichting geen doorgang kunnen vinden". van onze verslaggever Marcel Modde BRESKENS - De inwoners van Breskens krijgen er al ervaring mee. Zo ook de autoriteiten. De verwachting is dan ook dat de tijdelijke evacuatie van zo'n 250 mensen uit het gebied aan de Nieuwesluisweg op vrijdag 25 april gladjes zal verlopen. Honderd mensen van politie, Rode Kruis en brandweer en een beleidsstaf van vijftien perso nen zien er op toe dat de Explo sieven Opruimingsdienst (EOD) zijn werk in alle rust kan doen. Breskens loopt niet meer uit voor informatie over de derde grote bomruiming op rij. Slechts zeven inwoners kwa men woensdagavond naar de speciale bijeenkomst van het Beleidsondersteunend Crisis team Zeeuws-Vlaanderen en de gemeente Oostburg. Toch mag de ruiming niet als een routineklus worden gezien, waarschuwde voorlichter O. Vosveld. Die redenering werd deze week bevestigd met de vondst van nog twee zware blindgangers uit de Tweede We reldoorlog op het terrein naast camping Zeebad. In totaal moe ten twee Amerikaanse duizend ponders en twee Engels vijfhon derdponders op een diepte van anderhalve tot zes meter on schadelijk worden gemaakt. Toen er nog sprake was van twee bommen, dacht het crisisteam te kunnen volstaan met een be perkte evacuatie. De bewoners van de buitenwijk 't Heem zou den alleen binnenshuis moeten blijven tijdens de operatie. Nu moet ook 't Heem tijdelijk leeg. Vanaf acht uur 's ochtends wordt een ongeveer 45 hectare groot gebied (ruwweg van het PSD-veerplein naar het via duct, tot ongeveer halverwege de Langeweg en zo achter caixi- ping Napoleonhoeve langs het strand op) afgesloten. Om 10,20 uur vertrekt de laatste veerboot uit Breskens. De dienst zal en kele uren gestremd zijn. Het verkeer wordt omgeleid via Perkpoldex-Kruiningen. De bedoeling is dat alle burgers uiterdijk half twaalf de risico- zone hebben verlaten, waarna de EOD aan de slag gaat. Opera tieleider sergeant-majoor L. Verhoeven verwacht maximaal twee uur nodig te hebben. Na dien wordt de toegang tot het gebied vrijgegeven en worden ook de veerdiensten heiwat. Voor opvang van mens en huis dier is gezorgd. Alle belanghebbenden (voorzo ver adressen vallen te achterha len ook eigenaren van vakantie huisjes in het gebied) worden persoonlijk geïnformeerd over wat hen te doen staat, aldus waarnemend burgemeester C. Bolijn-Hertzbergei*. Daarmee denkt de gemeente misver-stan den, zoals zich vorig jaar okto ber voor-deden bij een kleinex-e ruiming, te voor-komen. De ge meente heeft met onmiddelijke ingang een telefoonnummer (06-0226006) opengesteld voor nadere informatie. KLOOSTERZANDE - Burge meester T. Steenkamp van Hon- tenisse overhandigde woensdag het volledig herziene wandel-en fietsrouteboekje van de ge meente aan samensteller G. Sponselee uit Hulst en mevrouw T. Maenhout van het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen. Het gidsje met tien wandelingen en drie fietstochten door het Hontenisser en Terneuzense poldergebied is gedeeltelijk herschreven, nieuwe bijzonder heden zijn toegevoegd en gewij zigde locaties aangepast. In totaal zijn vijfduizend gidsjes gedrukt. De eerste uitgave is uitverkocht. De gids wandel-en fietsroutes is verkrijgbaar bij de gemeente en de WV-kantoren in de regio. EVENEMENTEN MIDDELBURG - Stadsschouwburg, 20 uur: Youp van 't Hèk met zijn nieuwe theatershow 'Scherven'; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 20 uur: Symfonie Orkest van Vlaande ren met als soliste Emmy Verhey; Porgy Bess, 20.15 uur: Lezing door schrijver Rudy Kousbroek over zijn filosofische helden; VLISSINGEN - Arsenaaltheater, 19.30 uur: Lezing door dr. Ph. Bos- scher 'Vlissingen als vlootbasis'; Vestzaktheater, 20.15 uur: Klooster- boeropSolotoer! ca ba retsk concert door Arno van der Heyden, Rob El- zenga en Jan Veldman; BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Theempirestrikes backen The Eng lish patient; Cinemactueel, 20 uur: Dante's Peak, The Devil's own en Metro; GOES - Grand, 20 uur: One fine day; 't Beest, 20.30 uur: Emma; HULST - De Koning van Engeland, 20uur:TheEnglish patient, One fine day, In love and war, Dante's Peak, The Devil's own en The empire stri ke? back; MIDDELBURG - Cinema, 20.30 uur: In love and war; VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Dante's Peak, The Devil's own. The English patient en The empire stri kes back; TENTOONSTELLINGEN SINT ANNA TER MUIDEN - Streek- landbouwmuseum Agrimuda, 10- 12 en 13-18 uur: 'Van paarden naar paardenkrachten', boerenleven in West Zeeuws Vlaanderen (t/m 30/9); SINT ANNALAND - Museum De Meestoof, 14.15-16.45 uur: Foto-ex positie 'Bruidssuikers en witte broodsweken', trouwrituelen (t/m okt.); AXEL - Streekmuseum, 13.30-17 'uur: Aquarellen van diverse kunste naars (t/m 31/5); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 11-17 uur: 'Passages', Aagje Pel, ge mengde techniek en Bert Bevers, poëzie (t/m 6/7); Eugène Peters, schilderijen (t/m 8/6); BURGH-HAAMSTEDE - Galerie 't Zuuddek, 10-17 uur: Ida Wendrich en Liesbeth Mullemeister (kera miek) t/m 2/5; De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: Piem Aukes, schilderijen (t/m 3/5); De Burghse Schoole, 13.30-16 uur: 'Rozen verwelken, scheepjes ver gaan' over 150 jaar poëzie-albums; 'Hazen en konijnen'; 'Vlinders' (t/m 25/10); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 en 19-21 uur: Iris Slock (schilderij en) en Pierre Everhortz (beelden) (t/m 27/4); GOES - Museum, 10-17 uur: Kees de Hond, tekeningen en schilderijen (t/m 11/5); Galerie v.d. Berge, 13-17 uur. Flo- rette Dijkstra 'De voorgeschiede- nis'(t/m 26/4) HEINKENSZAND - Gemeentehuis, 8.30-12.30 en 17-20 uur: A. van Hoorn, olieverfschilderijen (t/m 27/5); HULST - Galerie Rattenfanger, 13.30-17 uur: Trees Verwilligen, schilderijen (t/m 24/4); Streekmuseum, 14-17 uur: Exposi tie over Stijn Streuvels en Reynaert de Vos (t/m 17/5); Stadhuis, 9-12 en 13-16 uur: Exli- brissen van Reynaert de Vos (t/m 9/5); KAPELLE - Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16uur: Nelly den Engelsman- Korsuize, schilderijen in pastel aquarel (t/m 18/4); Fruitteeltmuseum, 13-17 uur: 'Wea ken in de Fruitteelt' (zwart/wit fo to's) (t/m 1/9); MIDDELBURG - Zeeuwse Biblio theek, 9-21 uur: Foto-expositie "Langs de deur"(t/m 19/4); Werken cursisten MIKV (t/m 16/5); Werk In ge van der Kooij (t/m 31/5); Zeeuws Museum, 11-17 uur: Rei- mond Kimpe, De gulden midden weg, schilderijen en tekeningen (t/m 15/6); Galerie 'tHaentje te Paart', 14-16.30 uur: Wim Zurné, grafieken en schil derijen (t/m 24/4); Balans 17, 10-17 uur: Beelden van Abdij-Collectief (t/m 26/4); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Maritieme werken leden IKV Mid delburg (t/m 11/5); Galerie 'T', 11-16 uur: Greet Lykle- ma, schilderijen (t/m apr); Marja de Lange, schilderijen (t/m juni); Galerie Het Gouden Briefke, 10- 17.30 uur: Joke Struik, lino's, steen drukken, etsen en zeefdrukken (t/m 8/5); OOSTBURG - Gemeentehuis, 9-12 en 14-16 uur.werk Dolf Jaspers(t/m 17/4); Den Hoekzak, 10-12 en 14-17 uur: 'Van Lama tot Lap', weeftechnieken van Willy de Jager (t/m 17/4); OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, 10-17 uur: Onder waterfoto's van de Grevelingen en de Oosterschelde (t/m 25/5); Expo sitie van botten van fossiele zoog dieren; OOST-SOUBURG - Watertoren, 12- 17 uur: Werken Torie Begg (t/m 4/5); OUDDORP - Bezoekerscentrum De Grevelingen, 10-17 uur: Natuurex- positie 'Het leven van hommels' (t/m 26/4); VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: Klaus Peter Noever (Objecten) en Theo Windges (Foto's) (t/m 19/5); VLISSINGEN - Theo van Doesburg centrum, 9-20 uur: Yvonne Slagter, schilderijen (t/m 4/5); Mee De Kloek, 13.30-17 uur: "Twee kanten van afval" (t/m 6/5); Stedelijk Museum, 10-17 uur: 'Van Zeeuwse Admiraliteit tot marine in Zeeland'(t/m 28/9); WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide, 13-17 uur: Gerhild Tóth-Van Rooij, schilderijen, pente keningen en objecten (t/m 3/5); IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10- 12 en 13-17 uur: '125 jaar Groei en Bloei'(t/m 25/10); ZIERIKZEE - Galerie "Galerij", 13-16 uur: Tien Heestermans, "Naar Mar- sella" tekeningen, collages en schil derijen (t/m 19/6); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 112. Centraal Meldpunt Milïeuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land,tel.0118615551 (dagen nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 636251, van 10.00-14.00 en 20.00-23.00 uur, weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. De politie houdt vandaag snel heidscontroles op de N59 Zierikzee- Bruinisse, de Weg naar de Val in Zierikzee, de Noorzakweg in 's-Heer Arendskerke, de N61 in IJzendijke en de weg tussen Retrenchement en Cadzand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 27