in plaats van vete In Oost-Duitsland regelde staat alles op dope-gebied feel favorieten n wielerronde Route en tijdschema De Schipper Trofee Belangrijkste ploegen iatistuta ontbreekt Makinen zeven seconden sneller n selectie Argentinië s'-fi 4-ifr. loegleider Hans Harinck wil geen conflicten in Arjaan de Schipper Trofee uitslagen fitel Vlissingse eugdschakers onze verslaggever Indge Pentury JEER ABTSKERKE - Hij zit jt wel met het conflict in zijn iag, dat moet hij toegeven. bs Harinck, ploegleider van wielerformatieTheo Middel- mp, draait er niet omheen, oals het nu gaat, kan het niet iger. Dat komt de Zeeuwse elersport niet ten goede." wende zaterdag staat de Ar- in de Schipper Trofee, een 'lateurklassieker in de Zak a Zuid-Beveland, op de rol. ndan moeten we die negatie ve publiciteit niet meer heb ben." Twee weken geleden, bij de 28e Omloop van De Braak man, kreeg Harinck - gisteren (woensdag) werd hij vijftig jaar - het aan de stok met Ab Ver- planke, ploegleider van wieler vereniging Zeeuws-Vlaande- ren. In het heetst van de strijd reed de een (Verplanke) met de ploegleidersauto de ander (Ha rinck) bijna van de weg. Het kwam Verplanke op een zware boete en een waarschuwing te staan. De renners zelf gunden elkaar de zege niet. Peter Mol en Pa- nonze sportredactie JSSINGEN - Honderdvijftig uiers, verdeeld over vijfen- iutig ploegen, starten zater- jin Goes voor de Arjaan de hipper Trofee, een klassieker 163 kilometers. Onder de iihemers bevindt zich een iot aantal favorieten. Zeeuwse afvaardiging wordt formd door ZRTC Theo Mid- Ikamp en WV Zeeuws-Vlaan- ten. Bij de Zeeuws-Vlamin- zullen onder andere Peter i Johan van Schaik en Pa- ik van Passel proberen een ordje mee te spreken, team van Piels-Timmers- derie heeft in Norman van st en Arnold Stam gevaarlij- wapens. Bij Alcmaria Vic- dat vorig jaar bij de ADS jfee de ploegenprijs won, is trick Kops kanshebber. Ook ploeg van Europolis, dat dit irjaar goed presteert in de icompetitie, heeft favorieten: nno Vink, Herald Dat, Jeroen mes (ooit winnaar in de nde van Midden Zeeland) en trick van Dijken. lta-France-Limousin heeft Emiel van Dijk, die vorig de OZ-Tour Beneden Maas in, een ijzer in het vuur. De eg van Golff supermarkten, 3team met voornamelijk jon- renners, kan wellicht ook een pfdrol spelen. De Jonge Ren- ttreedt aan met onder andere Wilfried Bastiaanse, Henk van Hees en Jeroen Lenting. Bij TWC Maaslandster, winnaar van de Nederlandse clubcompe titie vorig jaar, behoren Robert van der Donk (winnaar van De Braakman 1997) en Jos Lukas- sen tot cle kanshebbers. Ondanks deelname aan de Te- lef lex-Tour, die van 15 tot en met 20 april gehouden wordt, zal Van Vliet/Weba aantreden met een sterke ploeg: Theo Ak kermans, Rob Sienders en de neo's Pascal Hermes en Andre van der Reep, die vorig jaar de Omloop van Borssele won. RMH-Rooftop/Willebrord stuurt ploeg met onder andere John Leijs en Marcel Remijn. Perry Bothof, Remco Noorder- meer en Tommy Post zijn favo rieten namens De Hoekse Ren ners. Uit België komen drie teams: KSV Deerlijk Westauto's met onder andere Jui-gen Debuys- schere (Belgisch Kampioen 1996) en Tom Serlet (hij won 1996 als eerstjaars amateur de hoog aangeschreven Paasprijs), Eddy Merkx Boys Aslk heeft Rolf Verhagen (Belgischkampi oen bij de beloften/neo's), Kris- tof Meeus en Laurent Caps. Pom Deli Peugeot (Oost-Vlaande- ren) bestaat uit voornamelijk jonge renners, die een rol van betekenis kunnen spelen. Lietuva Cycling Team, een ploeg uit Litouwen, completeert het wielergezelschap. trick van Passel wilden geen kopwerk doen voor Middel kampers Wilfred Geijs en Fran- gois Franse. „Maar ik geef mijn renners altij d mee dat ze moeten rijden zoals ze zelf willen. En niet te letten op wie er naast hen rijdt. Dat heb ik toen ook tegen ze gezegd", zegt Harinck. „Frangois Franse heb ik in die wedstrijd opdracht gegeven aansluiting te zoeken met de koplopers toen Peter Mol achter hem zat. Ik bedoel maar..." De Limburger Robert van der Donk profiteerde van het geharrewar tussen de twee partijen. Hij reed als eerste over de finish. Ha rinck: Maar Van der Donk is ook gewoon een goeie, Wraak Zaterdag legde de vete de wie lerronde van Kwadendamme volledig lam. Middelkampers Antoin Goense en Walter Schmid reden na vijftien kilo meter van het peloton weg. Dordtenaar Richard Visscher wist het tweetal te achterhalen. Samen reed het drietal naar een voorsprong van ruim een halve minuut. Een reactie vanuit het peloton bleef uit. De renners van Middelkamp wilden niet, die van Zeeuws Vlaanderen konden niet. Harinck: „Het ene was het gevolg van het andere." Waarmee dein 's-Heer Abtsker- ke woonachtige objectbeheer der van Staatsbosbeheer doelde op het incident bij De Braak man. „Het was te verwachten dat mijn rijders een soort wraak zouden nemen voor wat er een week eerder was gebeurd." Maar het moet, vindt Harinck, nu maar eens afgelopen zijn. „De Zeeuwse wielersport zit in een dip. Negatieve publiciteit kunnen we niet gebruiken. Al moet ik zeggen dat de situatie wel een beetje ovetrokken wordt. Maar het heeft inder daad weinig nut om elkaar nog langer dwars te zitten." Zater dag bij de Arjaan de Schipper Trofee zal hij zijn rijders erover aanspreken. „Wat ik ze precies ga zeggen? Dat vertel ik niet. Het komt er in ieder geval op neer dat zich in de wedstri j d niet meer moeten bezighouden met wat er bij De Braakman is ge beurd. Ik vind dat mijn renners gewoon moeten kunnen com municeren met rijders, van wel ke club ze ook mogen zijn." „Een wedstrijd als in Kwaden damme moeten we niet meer hebben. Dat is geweest. Het pu bliek zit daar niet meer op te wachten. Als ik Ab Verplanke zaterdag tegenkom, zal ik met hem hierover praten. Toeschou wers willen gewoon een aan trekkelijke koers zien. Voor ons is het in elk geval een thuiswed strijd. Hopelijk met een Middel kamper die wint." Voor Harinck is de Arjaan de Schipper Trofee - dit jaar de tweede editie - tevens een speci ale koers. „Arjaan de Schipper (de in 1992 overleden wieier- consul, die voor Zeeland veel betekend heeft) heb ik goed ge kend." Voor het eerst dit seizoen kan Harinck zaterdag ook een be roep doen op Patrick Tolhoek, de renner uit Yerseke die zich (als semi-prof) heeft toegelegd op het mountainbiken. Ha rinck: „Met Patrick is de af spraak gemaakt dat hij door geeft, wanneer hij beschikbaar is. Wij bepalen dan of we hem kunnen gebruiken.Tolhoek zal zaterdag met Francois Franse, Antoin Goense, Wilfred Gevs, John van de Klooster en Dennis Mesu de Middelkamp-ploeg vormen. Walter Schmid heeft daardoor zijn plaats moeten af staan. Harinck: „Maar dat is in overleg gebeurd. Walter vindt het prima." Goes, Markt START 13.15 uur, Koningstraat, Grote Kade, Joachi- mikade, Houtkade, Goese Meer, Goesemerenlaan, Krukweg, YVilhel- minadorp 13.25 uur, Langeweg, Kwistenburg, Aardebolleweg, YVol- phaartsdijk 13.35 uur, Muidenweg, Pietweg, Lewedorp 13.50 uur, Nw Kraayertsedijk, Postweg, Lewedijk, Nieuwdorp 13.57 uur. Havenweg, Hertenweg, Frankrijkweg, Ëuropa- weg-Oost PREMIESPRINT, Wilhel- minahofweg, Zeedijk, Trenteweg, Ellewoutsdijk 14.24 uur, Langevie- le, Zwinweg, Iseweg, Zweemers- dam, Zeedijk, Scheldeoord 14.31 ■uur, PREMIESPRINT, Kapuinhoek- weg, Zeedijk, Hoedekenskerke 14.38 uur, Nieuwe Veerweg, Haven weg, Molenstraat, Aalweg, Langeweegje 14.41 uur, Oudvree- landsedijk, Vreelandsedijk, Nieuw- vreelandsedijk, Kwadendamme 14.45 uur, Stelsedijk, Dierikweg, Stationstraat, Oudelande 14.49 uur, Ovezandseweg, Oudelandsepolder- dijk, Noord Polderdijk, Weldijk, I-Iooglandsedijk, Westeindsedijk, 's- Heerenhoeksedijk, 's-Heerenhock 15.02 uur, Kuijpersdijk, Molendijk PREMIESPRINT, Heinkenszandse- weg, Heinkenszand 15.10 uur, Dorpsstraat, Stenevate, Kruisjes- wegje, Drieweg, Nisse 15.16 uur. Gerbernesseweg, 's-HeerAbtskerke 15.18 uur, Polderweg, 's-Gravenpol- der 15.22 uur, Provincialeweg, Baarlandsezandweg RAVITAILLE RING, Gravénpoldersestraat, Vrou wen weg, Nw.Hoondertsedijk, Oosterzwakedijk, Heerjansdijk, Zeedijk. Hansweert 15.44 uur, PRE MIESPRINT. Werfdijk, Kanaalweg, Loskade, Vlakebrug, Kanaalweg, Sluisweg, Kruiningen 15.17 uur, Blauwhofseweg, Zwarteweg, Pol derweg, Inkeldijk, Vroondijk, West veerdijk, Waarde 16.10 uur, Haven straat, Weel weg, Gaweegsedijk, Gawege, Krabbendijke 16.17 uur, Zuidweg, Oude Rijksweg, Schapen- dijk, Maagspolderweg, Oostdijk 16.24 uur, Bolwerk, Nieuwlandse- bmnendijk, Inundatieweg, Koksedijk, Olzendedijk, Olzende- polder. Yerseke 16.32 uur, Molendijkseweg. Korringaweg PREMIESPRINT, Havendijkl Gr.v. Zoelenstraat, Burenpolderweg, Dam, Breedsendijk, Kanaalweg, Postweg, West. kanaalweg, YVemel- dinge 16.4S uur Boulevard, Nieu- wedijk, Binnendijk, Steldijk, Oude Zeedijk, Kallendijke 17.05 uur, Monnikendijk, Plasweg, Noordweg, Kapelle 17.08uur, Ooststraat, Kerk plein, Weststraat, Goesestraatweg, Noordweg, Kapelseweg, Kloetinge 17.13 uur, Tervatenseweg, Mannee- weg, Kattendijksedijk, Goes 17.15 uur, Krukweg, Oosthavendijk. Wil- helminadorp 17.16 uur, Brug, West- havendijk. Goes 17.19 uur, Westha- vendijk FINISH. Hans Harinck: „Negatieve publiciteit kunnen we niet gebruiken." foto Willem Mieras PIELS-TIMMERS-BADEKIE. Ploegleider: Jan van Doornmalen. 1. Norman van Hest, 2. Barry Porsi- us, 3 Arnold Stam, 4. Ruud van Dorst, 5. Patrick Speijer, 6. Tom Hoedemakers. ZRTC THEO MID DELKAMP- TACKX. Ploegleider: Hans Ha rinck. 7. Patrick Tolhoek, 8. Fran cis Franse, 9. Wilfred Geijs, 10. Antoïne Goense, 11. John van de Klooster, 12. Dennis Mesu. WV ZEEUWS-VLAANDEREN - RABOBANK. Ploegleider: Ab Ver planke. 19. Peter Mol, 20. Edward Fahrenhout, 21. Patrick van Passel, 22. Johan van Schaik, 23. Nico van de Klundert, 24. Paul Coehorst. EUROPOLIS GROENEWOUD. Ploegleider: Ton Welling. 25. Ger- ben van de Broek, 26. Herald Dat, 27. Michel Stobbelaar, 28. Paul van Dongeren, 29. Dennis van Dijken, 30. Patrick van Dijken. WV BREDA KNOOPPPUNT. Ploegleider: Johan van de Velde. 31. Wiebe de Jong, 32. Robert Jongene- len, 33. Jarno Toepoel, 34. Francois Verhei jen, 35. Rob Plantsoen, 36. Jos Elen. GOLFF SUPERMARKTEN CY CLING TEAM. Ploegleider: Frits Scliur. 55. Dennis Hey, 56. Dermis Hammink, 57. John Kerstholt, 58. Hielke Boersma, 59. Mark van Kuik, 60. Tim Smeets. W V DE JONGE RENNER. Ploeglei der: Arthur van Dongen. 67. Wilfred Bastiaanse. 68. Robin Veen, 69. Danny in 't Ven, 70. Willem Jan Lambregts, 71. Jeroen Lenting, 72. Michel Zanoli. TWC MAASLANDSTER - SLEN- AKEN. Ploegleider: Wiel Offer mans. 73. Robert van de Donk, 74. Mike Kuipers, 75. Patrick Harings, 76. Frank Ackermans, 77. Roger van de Borgh, 78. Cristian van Deursen. VAN VLIET/WEBA BV. Ploeglei der: Henk Zonneveld. 97. Theo Ak kermans, 98. Pascal Hermes, 99. An dre van de Reep, 100, Peter van de Reep, 101. Hein Swinkels, 102. Ro nald van de Tang. RMH ROOFTOP WILLEBRORD. Ploegleider: Frits Pirard. 103. John Leijs, 104. Marcel Remijn, 1.05. Paul Konings, 106. Eddy Schrer, 107. Raymond Raadtgever, 108. Dennis Raadtgever. KSV DEERLIJK WESTAUTO'S (Bel), Ploegleider: Eric van Lancker. 127. Dimitn Bral, 128. Crist Sabbe, 129. Jurgen Debuysschere, 130. Jur- genDeunïnck, 13Ï.Tom Serlet, 132. Jean-Pierre Turpijn. EDDY MERKX BOYS ASLK (Bel). Ploegleider: Valeria Piva. 133. Rolt' Verhaegen, 134. Kristof Meeus, 135. Tim Meesen, 136. Bruno Schoon- broodt, 137. Laurent Caps, 138. Wim Heselmans. Autosport nonze sportredactie IENOS AIRES - Bondscoach iniel Passarella van Argenti- ïlieeft opnieuw Gabriel Bati- ita voor het nationale team liana wint ipercup ggende wip JSSINGEN - Afgelopen win- periode werd de supereup- apetitie verschoten met als luiting de finale tussen Wil- i Tell 1 uit Ovezande en =na uit Yerseke. Diana won finalewedstrijd, die zeer amend te noemen was, met li tegen 102 punten. Winnaars iren Erwin Smid, Tony Pon st, Rinus Kriekaard, Jan Ha ai en Ramon Schrik. Na af- reikt voorzitter Rinus Ver lak de prijzen uit en bedankte Èïreen voor de sportieve II ERKZEE - Met een overtui- ndc 1-3 -overwinning in de atsle match tegen Zierikzee «ft het Vlissingse A-jeugd- tital de Zeeuwse titel in de icht gesleept. Het viertal van Jes behaalde evenveel match- Men maar kwam drie bord- Men tekort. de beslissende wedstrijd ;amen Omstaan Cevaal en nik Westerweele al snel op ast te staan, waarna de ande twee Vlissingers tactisch re- aanboden. Beide remises aangenomen en beide werden verzil- fd, waardoor Vlissingen karn en Was. pingen verwierf hiermee het it om het volgend seizoen uit 5®nen in de landelijke jeugd- In deze competitie een Vlissings viertal het 1994 nog tot de finale waar PJ| een derde plaats werd be A van Wijngaar- C. Cevaal 0-1. P. van Welt - Westerweele 0-1, P. van de !r9- C. Kouwijzev 0,5-0,5, E. 'jonge - S. van de Heijden 0,5- Mstand: 1Vlissingen 1 9 mp 2. Goes 9 mp 13,5 bp, 3. 2 4 mp 9,5 bp, 4. Zie- 4 mp 9 bp, 5. Middelburg 6,5 bp, 6. Vlissingen 2 2 genegeerd. Hij riep de spits van Fiorentina niet op voor de cruci ale WK-kwalificatiewedstrijd over twee weken tegen Ecuador. Argentinië moet die wedstrijd winnen om nog kansen te be houden op deelname aan het WK volgend jaar in Frankrijk. De voormalige wereldkampi oen staat op de vijfde plaats, terwijl de eerste vier landen zich plaatsen. Uit de hand Batistuta ontbrak ook bij de laatste twee interlands tegen Colombia en Bolivia. Dat laat ste duel liep twee weken gigan tisch uit de hand. Twee Argen tijnen kregen de rode kaart en na de wedstrijd volgde een mas sale vechtpartij op het veld. Ge zien de tegenvallende prestaties was de verwachting dat Passa rella Batistuta weer zou oproe pen. Officieel zegt de bondscoach dat de spits niet kan samenspelen met Hernan Crespo, de aanval ler van Parma die bij Passarella altijd een basisplaats heeft in het Argentijnse elftal. Maar of ficieus spelen volgens Argen tijnse toanten persoonlijke mo tieven een rol. De trainer ligt ook al jaren overhoop met Fer nando Redondo, omdat de spe ler van Real Madrid zijn haar weigert af te knippen. Passarella selecteerde tien „buitenlanders": Ayala (Napo- li), Chamot (Lazio), Paz (Teneri- fe), Sensini en Crespo (Parma), Almeyda (Sevilla), Ortega en Lopez (Valencia), Veron (Samp- doria) en Simeone (Atletico Ma drid). RTR Nieuw verlies ijshockeyers van onze sportredactie KATOWICE - Het Nederlandse ijshockey team heeft zoals ver wacht ook zijn vierde wedstrijd op het B-WK in Polen verloren. Wit-Rusland was veel te sterk voor Oranje: 10-2. De favoriet had geen zin zich te laten verrassen. Al na één perio de stonden de Wit-Russen met 4-0 voor. Daarna nam de ploeg gas terug en Nederland kon wat meer in zijn spel komen. Dat le verde een treffer op voor de in Engeland spelende Chris Ei- mers. In het derde part scoorde de eveneens in het buitenland spelende aanvoerder Tommie Hartogs zijn derde treffer van het toernooi. ANP van onze sportredactie LLORET DE MAR - Tommy Makinen heeft de Rally van Ca- talonië gewonnen. De Finse we reldkampioen bleef in zijn Mit subishi de Italiaan Piero Liatti (Subaru) zeven seconden voor. Door zijn zege bouwde Makinen zijn voorsprong in het WK-klas- sement verder uit. Aan het begin van de laatste etappe stond Makinen nog sa men met Liatti aan de leiding. Voor het laatste deel van de slo tetappe stond de Fin vier secon den voor. Uiteindelijk bouwde hij tijdens de laatste klasse mentsproef zijn voorsprong uit tot zeven seconden. Het komt niet vaak voor dat een rally met een dergelijk klein verschil beslist wordt. Het toe val wil dat de Schot Colin McRae de Rally van Catalonië vorig jaar ook met een marge van zeven seconden won. Drie weken geleden zegevierde Makinen al in de Rally van Por tugal. Door zijn overwinning in Spanje vergrootte de Fin zijn voorsprong in het WK-klasse- ment tot 12 punten. Liatti en McRae delen de tweede plaats. AFP - "if Wereldkampioen Tommi Maki nen (rechts) en zijn co-piloot Seppo Harjanne vieren de over winning in de Spaanse rally voor de wereldbeker. De Fin had na drie dagen racen zeven se conden voorsprong op de Itali aan Liatti. foto Reuters van onze sportredactie BERLIJN - De Duitse Justitie zegt over aantoonbare bewijzen te beschikken dat in de voormalige DDR sporters systema tisch dope is toegediend. Na vier jaar on derzoek is er volgens het Openbaar Minis terie een duidelijk en redelijk compleet beeld ontstaan over het door de staat ge leide dopingsysteem. „Het gebruik van dope in cle DDR-sport- wereld is door de staat geleid en gecontro leerd", verklaarde de openbare aanklager Christoph Schaefgen gisteren. De aan voer van verboden middelen werd even eens centraal geregeld. Het gebruik van dope kwam volgens het Openbaar Minis terie in alle sporttakken voor, tot aan de zeilsport en ritmische gymnastiek toe. Momenteel is het OM bezig met een diep gaand onderzoek naar het dopegebruik bij zeer jonge zwemmers van een tiental clubs uit de voormalige DDR-hoofdstad Berlijn. Zwaartepunt van het onderzoek ligt bij de clubs Dynamo Berlin en TSC Berlin. Schaefgen verwacht in dit geval al in juni met aanklachten te komen tegen destijds bij die praktij ken betrokken trai ners en artsen. „We zijn bezig met de laat ste stappen van het onderzoek." Een van de belangrijkste sportfiguren uit de vroegere DDR, Manfred Ewald, staat onder zware verdenking. Hij zou betrok ken zijn bij een topsportcommissie die zich louter bezighield met duistere zaken. Die commissie is in geen enkel tot nu toe ontdekt organisatieschema teruggevon den. Het onderzoeksteam is tot de conclusie gekomen, dat kinderen en hun ouders in de meest voorkomende gevallen niets wisten van de toegediende anabolica. „Trainers verklaarden altijd dat het om vitaminen ging." Het dopegebruik werd geïntensiveerd op het moment dat de sporters uitgezonden werden naar inter nationale evenementen. DPA Lloret de Mar. Rally van Catalonië. Eind stand: 1. Makinen (Fin/Mitsubishi) 4.08.46, 2. Liatti (Ita/Subaru) 0.07, 3. Pa- nizzi (Fra/Peugeot) 3.09, 4. McRae (Sch- /Subaru) 3.34, 5. Medeghini (Ita/Subaru) 4.58. Stand WK na 5 van de 14 wedstrij den: 1. Makinen 28 punten, 2. Liatti en McRae 16. Sportprijsvragen Duitse lotto. Trekking A: 6 - 10 - 13 - 34 - 40 - 47. Reservegetal: 16.-Trekking B: 13 - 16 - 25 - 37 - 38 - 46. Reservegetal: 20. Su pergetallen: 4 - 0. Spel 77: 5977922. Su per 6: 773052. (onder voorbehoud) Belgische lotto. 7 -11 -22-34-38-42. Re servegetal: 17. Jokergetal: 4747856. (onder voorbehoud) Lucky Ten. Woensdag 16april:3-4-5-18 -25-29-30-31-32-33-34-37-41-49-50 - 55 - 68 - 70 - 75 - 78. (o.nder voorbehoud). Tennis Tokio. Mannen, tweede ronde: Krajicek (Ned/1) - Godwin (ZAf) 6-3 6-4, Tarango (VSt/14) - Suzuki (Jap) 6-3 6-2, Johansson (Zwe/5) - Nestor (Can) 6-4 6-4, Stark (VSt/10) - Fetterlein (Den) 4-6 6-3 7-5, Roux (Fra/16) - Fleurian (Fra) 7-6 6-4, Woodforde (Aus/13) - Sinner (Dui) 6-1 6- 4, Matsuoka (Jap) - Kaneko (Jap) 7-5 6-1, Rafter (Aus/6) - Ran (Isr) 6-0 6-4, Norman (Zwe/15) - Gimelstob (VSt) 6-4 6-2, Holm (Zwe) - Tillström (Zwe/14) 4-6 6-3 6-3, Damm (Tsj) - Delaitre (Fra) 7-5 4-6 6-4, Rosset (Zwi/3) - Richardson (GBr) 7-6 2-6 6-2, Tsjerkasov (Rus) - Arriens (Dui) 6-1 4- 6 7-5. Vrouwen, tweede ronde: Shi-ting (Tai/5) - Kschwendt (Oos) 6-2 6-4, Ellwood (Aus/9) - Hiraki (Jap) 6-0 3-6 6-4, Frazier (VSt/3) - Yoshida (Jap) 6-46-3, Lee (VSt) - Saeki (Jap) 6-3 6-1, Morariu (VSt) - Kiji- muta (Jap/7) 6-4 7-6, Po (VSt/2) - Watana- be (VSt) 6-2 6-2, Sugiyama (Jap/4) - Tu (VSt) 6-2 6-2, Sawamatsu (Jap/6) - Endo (Jap) 6-1 4-6 6-4. Barcelona. Mannen, tweede ronde: Vi cente (Spa) - Burillo (Spa) 6-4 6-2, Pioline (Fra/16) - Filipplnï (Uru) 6-2 6-4, Ruud (Noo) - Johnson (VSt) 6-4 7-6, Berasate- gui (Spa/9) - From berg (Aus) 6-4 6-3, Moya (Spa/4) - Clavet (Spa) 6-4 6-4, Arazi (Mar) - Alonso (Spa) 6-3 4-6 6-3, Mantilla (Spa/8) - Roig (Spa) 6-4, Meligeni (Bra) - Schalier (Oos) 7-5 6-2, Medvedev (Oek) - Carlos Costa (Spa) 6-2 6-0, Goellner (Dui) - Lopez (Spa) 6-7 6-4 7-6, Portas (Spa) - Rios (Chl/5) 7-5 7-6. Voetbal België. Beker, halve finales, eerste wed strijd: Ekeren - Aalst 0-0, Tielen - Ander- Iecht0-1. Frankrijk. Competitie: Auxerre - Le Ha vre 2-0, Caen - Nancy 1-1, Bordeaux - Mo- naco2-1, Metz-Guingamp2-0, Marseille -Montpellier2-2, Nice - Lens 1-2, Rennes - Lyon 2-1, Strasbourg - Nantes 0-1. Stand aan kop: Monaco 33-68, Paris SG 33-57, Nantes 33-56, Bastia 33-55, Bor deaux 33-54, Strasbourg 33-53, Auxerre 33-52, Metz 33-50, Lyon ,33-49.Spanje. Competitie: Bilbao - Gijon 4-0, Celta - Lo- grones 4-0, Deportïvo - Compostela 1-0, Vallecano - Sociedad 1-0, Belis - Zarago- za 2-2, R. Madrid - Sevilla 4-2, Valladolid - Barcelona 3-1Stand aan kop: R. Madrid 34-79, Barcelona 34-69, Betis 34-68, De portïvo 34-66, Atl.Madrid 32-55.Grieken- land. Bekerfinale: AEK - Panathinaikos 0- 0 na verlenging. AEK wint na strafschop pen. Engeland. Competitie: Everton - Liver pool 1-1, Newcastle - Chelsea 3-1, Wim bledon - Leeds 2-0. Stand aan kop: Man chester United 33-66, Liverpool 34-64, Arsenal 34-63, Newcastle 33-57, Aston Villa 34-56, Sheffield Wednesday 33-53. Turkije. Beker, finale, tweede wedstrijd: Kocaelispor - Trabzonspor 1-0. Eerste wedstrijd 1-1, Kocaelisport beker. Oostenrijk. Competitie: Grazer AK- Salz burg 1-0, Linzer ASK - Austria Wien 2-2, Rapid Wien - FC Linz 4-2, SV Ried - FC Ti- rol 2-1, Sturm Graz - Admira Wacker 7-0. Duitsland. Beker, halve finale: Stuttgart - HSV 2-1. Stuttgart naar finale. Volleybal Middelburgse Bedrïjfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: Houg/Young Boys - Beko 4-2, Dynamo - Tecona 3-3, Si- mons/'t Zand - Serooskerke 4-2. Stand aan kop: Voskamp/'t Zand 15-77, Dyna mo 15-66, Houg/Young Boys 17-64, Mur- re Moens/TMS 14-56, Tecona 16-54. Tweede klasse: LVV - Blauw Wil 4-4, At las/Rijk - Bistro Juliana 2-4, Deltan - SV Duo 6-0. Stand aan kop: Tonny Leynse 14-66, Deltan 15-66, PSW 14-59, AKZ- /Lahr verzekeringen 16-59, LVV 17-55. Derde klasse: Hoechst - Drukkerij Verha- ge 4-4, Verkaik/'t Zand - Installatie bedrijf Goes 4-2, Ziekenhuis - De Vijgheter 5-1. Stand: Hercules 14-66, Ziekenhuis 17-65, Drukkerij Verhage 16-63, Verkaik/'t Zand 16-58, Doeland/SVS 14-51, Hoechst 15- 42, IBG 14-42, De Wellinge 13-34, De Vijg- heter 17-34, Bouwgroep Peters 14-32, Vierde klasse: Scheldebouw/Astrow - HZ/Sport 2-6, Brandweer - Frans Gillis sen 6-2. Stand aan kop: Van den Akker- /Dauwendaele 16-73, Surabaya 16-70, HZ/Sport 17-61, Brandweer 17-60. Vijfde klasse: Greenpeace - WEA/Dauwendae- le 0-6, Middelburg Zuid - EPZ 4-2. Stand aan kop: Sagro/MZ 17-83, A P 15-72, Delta College 216-69, WEA/Dauwendae- le 17-65, EPZ 14-60, Ziekenhuis 2 14-51. Zesde klasse: Rabo M. Walcheren - AZZ 6-0, Delta College 1 - Delta College 3 4-4, Hoechst 2 - CZ-groep 6-2. Stand aan kop: SV Duo 2 13-74, Hoechst 2 14-71, Prov. Zeel. 214-61, Delta College 1 14-51. Vrouwen. Eerste klasse: SV Duo/Kasteel van Batavia - LVV 2-4, Sïnke/SVS - Sura- baya/'t Zand 6-0, Smith Kaas - BVC 2-4, Restaurant Bleïj - Poseidon 0-6. Stand aan kop: Sinke/SVS 15-76, BVC 14-72, Smith Kaas 15-61, Poseidon 14-58. Tweede klasse: Astrow 2 - Tènce/Dau- wendaele 0-6, Wasserij Edelweis/SVS - Vlijtig Liesje 2-4. Stand aan kop: Vlijtig Liesje 15-69, Wasserij.Edelweis/SVS 14- 60, Zilveren Kruis/MZ 15-52, De Wellinge 13-48. Derde klasse: SVA/Van Marion - Rhodos/Ena 0-6, Dauwendaele 3 - Rho- dos/'t Zand 6-0. Stand aan kop: Dau wendaele 2 15-80, PSW 14-57, Rhodos- /Dyo 13-49, Jong Ambon 14-48. Wielrennen Waalse Pijl. 1. Jalabert 200,5 km in 5.07.00, 2. Leblanc (Fra) 0.19, 3. Zülle (Zwi) 0.50,4. Bartoli (Ita), 5. Pantani (Ita), 14. Boogerd (Ned), 16. Breukink (Ned), 17. Den Bakker (Ned), 82. Jonker (Ned) 5.54, 106. en laatste Baldinger (Dui) 15.00. Ronde van Aragon. Eerste etappe, Zara- goza-Teruel: 1. Dietz (Dui) 194,8 km in 5.04.17, 2. Scirea (Ita), 3. Cerezo (Spa), 4. Zabel (Dui), 5. Abdoesjaparov (Oez). Teleflextoer. Tweede etappe, Schijndel- Schijndel: 1, Cornelïsse (Ned) 169 km in 3.54.46, 2. Hiemstra (Ned), 3. Talen (Ned), 4. Van Steen (Ned), 5. Gilmore (Aus). Algemeen klassement: 1. Corne lïsse 8.02.32, 2. Talen 0.05, 3. Hiemstra 0.15, 4. Van Steen 0.17, 5. Ophof (Ned) 0.20, 6. Van der Wolf (Ned) 0.22. Remise arbiters WEMELDINGE - De scheids rechters van Walcheren en Zuid-Beveland hebben het goe de voorbeeld gegeven. Zij voet balden gisteren in Wemeldinge tegen elkaar en deelden broe derlijk de punten: 2-2. Boven dien hoefde arbiter Koens nau welijks in actie te komen. Voor Zuid-Beveland scoorden Kees Toorenaar en Sjaak Koole. Ar jan van der Rei jt nam beide Wal- cherse treffers voor zijn reke ning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 21