Actie tegen verhoging van huren 69: 139: 69 Markt Westkapelle zandvlakte Zwaar nylon -Vouclé "Polo"®g3gS, Bonaparte zwaar nylon taP'jt Ui VINYL-»», vele dessins 1 PZC Wijkschouw stemt tevreden zeeland donderdag 17 april 1997 w 18 Stijging met drie procent Helft auto's rijdt te hard op A58 Auto gestolen in Vlissingen Automobilist botst tegen boom Vlissinger steelt spijkerbroeken Nieuw besluit over terras nodig Inbreker aan de haal met auto Stichting Emergis neemt sociale werkplaats over S JAAR GARANTIE S JAAR GARANTIE NIEUW LOS TE LEGGEN! Van 109,- alleen bij ons Longeviele 16, MIDDELBURG tel. 0118-63 74 73 van onze verslaggeefster Nicole Kluijtmans MIDDELBURG - De Huurders- vereniging Middelburg roept de huurders van de Woningbouw vereniging Middelburg (WVM) op zoveel mogelijk bezwaar schriften in te dienen tegen de aanstaande huurverhogingen. De WVM wil de huren dit jaar met gemiddeld 3 procent verho gen. De huurdersvereniging meent echter dat kan worden volstaan met stijgingspercenta ge van 2.6 procent. Het is de eer ste keer in drie jaar dat de WVM het advies van de huurdersver eniging niet overneemt. Tijdens het reguliere overleg tussen de huurders en de wo ningbouwvereniging eerder de ze week kwamen de twee partij en niet tot een compromis. Volgens de huurdersvereniging zijn de argumenten die de WVM hanteert onjuist. ,,De WVM komt met een slechte solvabili teit (kredietwaardigheid) als ar gument. Dat verhaal gaat niet meer op. De WVM timmert aar dig aan de weg met de verkoop van huurwoningen. De op brengsten zijn zelfs hoger dan in de prognoses. Maak dan ook een kentering in de huurverho ging", aldus A Rosbach, voor zitter van de huurdersvereni ging- Volgens de huurdersvereniging is de financiële positie van de WVM inmiddels zo verbeterd dat kan worden kan worden in gestemd met een minimale huurverhoging. „Eengemiddel- MIDDELBURG Uitvoering - In De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in Middelburg wordt morgen, vrij dag, de voorstelling Reis om de Wereld uitgevoerd. De uitvoe ring, die onder leiding staat van Jannie Lock, begint om 19.00 uur. de verhoging van 26 procent (de inflatiecorrectie plus een half procent) moet in principe vol doende zijn om de exploitatie rond te kunnen breien", aldus Rosbach. De huurdersvereni ging en de WVM zijn het overigens wel eens geworden over een maximum stijging van 5 procent. Woningverkopen De huurdersvereniging ziet de resultaten van de verkoop van woningen iets te zonnig in, meent Eric de Ceuster, hoofd ondersteunende diensten van de WVM. Tot nu toe zijn er minder woningen verkocht dan ver wacht. ,,Als alles naar wens ver loopt, komt onze solvabiliteit eind dit jaar in de buurt van de 6 procent door de opbrengsten uit de verkoop van woningen. Wij streven naar 8 procent. Dat ha len we wellicht in 1998/1999." De Ceuster legt uit de WVM be slist niet rijker wil worden dan de gemiddelde woningbouw corporatie in Nederland. ..Het landelijke solvabiliteitsgemid- delde in Nederland was eind 1995 11,2 procent. Wij zijn in volkshuisvestingsland een arme corporatie." In vergelijking met de rest van het landwaar de hu ren gemiddeld met 3,6 procent stijgen, komen de huurders van de WVM er nog goed van af. „Natuurlijk is het voor de huur ders altijd een bittere pil als zij een huurverhoging krijgen. Ge lukkig wordt voor de laagste in komens de pijn verzacht door een verbeterde huursubsidiere- geling." Of veel huurders gehoor zullen geven aan de oproep en be zwaarschriften indienen, be twijfelt De Ceuster. In de huur verhogingen heeft de WVM al rekening gehouden met de on- derhoudstoestand van de wo ningen. De huurders van wonin gen met veel achterstallig onderhoud krijgen geen of een geringe huurverhoging. De herinrichting van de Markt en het laatste deel van de Zuidstraat in Westkapelle wordt met gemengde gevoelens ontvangen. foto Lex de Meester van onze verslaggeefster Nicole Kluijtmans WESTKAPELLE - Tijdens de paasdagen was de Zuidstraat in Westkapelle tijdelijk open gesteld voor verkeer uit de richting Zoutelande. Na vier dagen werd het werk weer op gepakt. Het ziet er naar uit dat de wegwerkzaamheden aan de Zuidstraat zeker met twee a drie weken zijn vertraagd, tot groot verdriet van de midden stand. Sinds begin maart is het middelpunt van het dijkwer kersstadje een grote zandvlak te. Stratenmakers zijn druk bezig met de nieuwe bestrating van het marktplein aan de zijde van de horeca-gelegenheden. Het terras tegenover het voor malige stadhuis is inmiddels betegeld. In de buurt van het verenigingsgebouw Westka pelle Herrijst wordt een muur tje gemetseld voor het stand beeld van de dijkwerker. In ju ni moet de herinrichting wor den afgerond. Een paar winkelende Westka- pellaren nemen de werkzaam heden in ogenschouw en schudden afkeurend hun hoofd. „Voor de meeste West- kappelaren hoeft dit niet", moppert een oudere man. „De Markt was toch goed zoals zij was. We hadden een mooie brede straat met voldoende parkeergelegenheid. Dit is weggegooid geld. Ze hadden het beter aan de bejaardenzorg kunnen besteden." De herinrichting van de Markt en het laatste stuk van de Zuidstraat is in Westkapelle met gemengde gevoelens ont vangen. De middenstand vindt het vreselijk dat de werkzaamheden zijn ver traagd. Het omzetverlies dat de ondernemers aan de Zuids traat en de Markt al lijden wordt daardoor nog groter. G. Molopodis, eigenaar van de Accent-supermarkt, merkt te leurgesteld op dat de werk zaamheden aanvankelijk in fasen zouden worden uitge voerd. Maar door de vertra ging is het volgens hem een rommeltje geworden. „En waaxwoor? Mijn persoonlijke voorkeur gaat uit naar meer parkeergelegenheid. Klanten willen nu eenmaal hun auto voor de deur kwijt. Bovendien is de straat veel te smal. Of moeten de fietsers straks op de stoep fietsen?" Opstoppingen Niet alleen Molopodis praat er over, ook twee oudere dames die aan de Zuidstraat wonen. „Ik durf hier straks niet meer te fietsen. Het is veel te smal. Straks met die verkeersdrukte in de zomer. Voor mij had die stoep niet zo breed hoeven te zijn", zegt een van hen. Ze wijst naar het smalle gedeelte van de Zuidstraat ter hoogte van het voormalige stadhuis. Hier is de weg niet alleen met enkele meters versmald, ook is een bushaven komen te ver vallen. Sommige ondernemers vrezen opstoppingen en le vensgevaarlijke verkeerssitu aties op de Zuidstraat. Toch valt het volgens gemeen teopzichter J. A L. Kortsmit wel mee met de breedte van de weg. „Een smalle weg heeft een snelheidsremmend effect. Vergeet niet dat de Zuidstraat een dertig-k'ilometerzone is. Alleen moesten we hier nog uitwerking aan geven. Dat hebben we nu gedaan. De weg is niet breder dan noodzake lijk is." De straat wordt ruim anderhalve meter smaller. Vol gens Kortsmit is de weg dan nog zo breed dat twee auto's el kaar met gemak kunnen pas seren. Lang niet alle Westkappelaren zijn ontevreden over de herin richting. De wegversmalling komt er volgens de slager niet voor niets. Er werd nogal eens hard gereden. Bovendien krijgt Westkapelle er een breed, aantrekkelijk trottoir en een mooi marktplein voor terug, redeneert hij. In ge dachten ziet hij al massa's mensen in het avondzonnetje flaneren over de heringerichte markt. KAPELLE - Auto's lappen massaal de snelheidsbeperking aan hun laars bij de wegwerkzaamheden op rijksweg A58 tg hoogte van Kapelle. Veertig minuten radarcontrole leverdj woensdag 214 bekeuringen op. In totaal werden 412 auto'sge. controleerd. De snelste passant reed 116 kilometer per uur teiwijl de tijdelijke limiet zeventig kilometer per uur is. In Kapelle werd verder nog gecontroleerd op de Noord wegen de Abdijstraat. Daar overschreden 34 automobilisten dt maximumsnelheid Bij Kruiningen maakte een bestuurder het bont. Hij reed op Oude Rijksweg 159 kilometer per uur, twee keer zo snel alsis toegestaan. De politie noteerde nog 52 andere snelheidsover tredingen. In tweeënhalf uur tijd passeerden 1145 auto's dj radar. Bij snelheidscontroles in Goes zijn woensdagmiddag 236 automobilisten geflitst. De radar controleerde in totaaï 1.435 voertuigen op Ringbaan-West, de Westhavendijk end* Anthony Fokkerstraat. Op de drie wegen geldt een limiet var vijftig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 85 kilometer per uur. VLISSINGEN - In Vlissingen is in de nacht van dinsdag op woensdag een donkerblauwe Volkswagen Golf gestolen. Dü auto stond geparkeerd op de Leeghwaterstraat in Vlissingen Het kenteken van de gestolen auto is SH-17-GX. KOUDEKERKE - Een 23-jarige automobilist uit Vlissinger is in de nacht van dinsdag op woensdag op de Zwaan weg u Koudekerke met zijn wagen tegen een boom gereden. De mar raakte op weg naar Zoutelande in een flauwe bocht de machi over het stuur kwijt en botste tegen een boom en een reflector paaltje. De bestuurder en zijn passagiers kwamen met df schrik vrij. De auto liep flinke schade op. MIDDELBURG - Een 27-jarige Vlissinger is woensdagmor gen in een winkel aan de Markt in Middelburg aangehouden wegens winkeldiefstal. De man had drie spijkerbroeken mee genomen zonder die af te rekenen. De broeken waren samer 299,85 waard. De man is na verhoor met een dagvaarding naar huis gestuurd. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland moet eet nieuw besluit nemen over het al dan niet verlenen van een ver gunning voor een terras bij eetcafé De Egelantier in Zierik- zee. De rechtbank in Middelburg vernietigde woensdag he; besluit van de oude gemeente Zierikzee het terras niet toe le staan. Dat betekent echter niet dat uitbater F. Kramer nu een terras voor de deur mag uitstallen. De bestuursrechter wee ook het verzoek om een voorlopige voorziening af. Volgens de gemeente levert een terras aan de Lange Nobel- straat gevaar op voor het verkeer en zou het niet passen in hei straatbeeld. De gemeente heeft de vergunning echter formed op onjuiste gronden geweigerd, aldus de rechter. ZIERIKZEE - Bij een inbraak in een garage aan de Oudeweg in Zierikzee is dinsdagnacht een auto gestolen. Behalve df wagen, een Citroen Xantia 1.8i XEZ met het kenteken GX- XT-30, werd een aantal autoradio's en een videorecorder weg genomen. De dieven kwamen het pand binnen door het open breken van een deur. De 47-jarige eigenaar ontdekte de in braak om 5 uur 's ochtends. van onze verslaggever Maurits Sep VLISSINGEN - De eerste wijkschouw in Vlissin gen heeft wijkwethouder C. de Keijzer en de aan wezige raadsleden en ambtenaren weinig nieuws opgeleverd. Op een wandeling door een deel van het Middengebied, woensdagavond, zijn geen on bekende problemen aan het licht gekomen. In fei te, concludeerden zij, ziet de bezochte wijk er zelfs redelijk goed uit. Geschrokken zijn ze alleen van de puinhopen in sommige brandgangen. „Daar zie je pas de echte verloedering, de echte gevoelens van onveilig heid", merkte P. van Eek van D66 op. Zoals in de brandgang bij de Hercules Segherslaan, achter de MeindertHobbemalaan. Buurtbewoner A Monté; „Hier wordt 's nachts veel gedeald. Er is geen vrouwtje dat hier nog door durft. Er wordt ook vaak brand gesticht." Wijkagent PvdA-raadslid E. Walrave-Troost vroeg hem of hij bij overlast de wijkagent belt. Monté: „Nee, ik heb zijn nummer niet." Walrave-Troost: „Kijk, de politie moet het natuurlijk wel weten, anders be staan problemen niet voor hen." Monté trok daar op onmiddellijk de wijkagent, F. Bouwman, aan zijn jas om diens telefoonnummer te vragen. De belangstelling van de bewoners voor de wijk schouw viel enorm tegen. Slechts negen van de 750 aangeschreven mensen wandelden met hun bestuurders door de wijk. Of dat betekent dat de bewoners dus tevreden zijn met hun buurt, durfde wethouder De Keijzer niet te zeggen. Hij vond de lage opkomst wel jammer: „Hier lopen allemaal gemeentebestuurders die maar een klein duwtje in de rug nodig hebben om te doen wat de burgers het belangrijkst vinden. Maar kennelijk nemen mensen niet de moeite om te komen." Groen De buurtbewoners die welmeeliepen, namen de kans waar hun grieven en wensen kenbaar te ma ken. Voorzitter J. van Hoecke van het huurdersco- van onze verslaggeefster GOES - De Demontage Werk plaats Zeeland (DWZ) gaat over in handen van Emergis, stich ting voor geestelijke gezond heidszorg in Zeeland. Dat is dinsdagavond besloten door de aandeelhouders, DELTA Nuts bedrijven NV en de Federatie Sociale Werkplaatsen Zeeland. De overdacht van de aandelen vindt plaats op 21 april. De werkplaats is drie jaar gele den opgericht als sociale werk voorziening waar zogenoemd wit- en bruingoed wordt gede monteerd. DWZ is niet succes vol gebleken omdat de leveran ciers van sloopmateriaal afhaakten. Verder bleef wetge ving uit die makers en impor teurs van wit- en bruingoed verplicht tot terugname en ver werking van hun producten. Emergis wil van het bedrijf ea werkplaats voor arbeidsthera- pie maken. De bedoeling is dai patiënten daar werkervaring kunnen opdoen voordat ze weet terugkeren in de maatschappij, Wijkbewoners wijzen tijdens de rondwandeling hun bestuurders op de knelpunten in hun woon omgeving. foto Ruben Oreel mité Basco/Meindert Hobbemalaan wil dat de ge meente eindelijk eens wat doet aan het openbaar groen in die straat. „Iemand moet het voortouw nemen. De bewoners wisselen hier snel, het zijn vaak starters die na twee, drie jaar weer weggaan. Die doen niks aan hun tuintje. De gemeente wil echter eerst van Basco weten of de flats in de toe komst worden gesloopt. Zolang gebeurt er helaas niks." Dat het ook anders - en dus beter - kan, liet A Len- sen vol trots zien. Hij woont in een flat aan de Si mon de Vliegerlaan. „Wij als bewoners hebben zelf een spaaipot, waarin we elke maand vijftig gulden stoppen. Daarvan betalen we de elektrici teit voor de hal. Van wat overblijft knappen we deuren, brievenbussen, het dak of balkonnetjes op. We hebben ook zelf een intercom aangelegd." De route voerde tevens langs mooie, inmiddels op geknapte plekjes aan bijvoorbeeld de Bloemen- laan en de President Rooseveltlaan. En de Albert Cuyplaan. De Keijzer: „Dit pleintje was vroeger echt een kritiek punt. We hebben de bosschages weggehaald, het pleintje opnieuw ingericht. Het is duidelijk een verbetering, We zijn best wel met een hele hoop dingen bezig hoor. Met die brand gangen ook bijvoorbeeld. Maar dat kost geld, veel geld. Samen met de woningbouwverenigingen VW en Basco pakken we die aan." Extra geld Als wethouder voor het Middengebied ziet De Keijzer mogelijkheden genoeg het Middengebied verder te verbeteren. „Ik krijg uit het fonds voor Stadsvernieuwing meer geld dan de andere wijk wethouders. Ik kan dus ook meer doen. Ik vind wel dat we als gemeente anders moeten werken. Als we met iets bezig zij nmoeten we kleine dinge tjes direct meenemen. Ik wil af van die correspon dentie. Mensen zijn geen brievenschrijvers." De tweede wijkschouw vindt plaats op zaterdag ochtend, 3 mei, van 10.00 tot 12.00 uur. De wande ling vertrekt vanuit de wijkwinkel aan de Hoge- weg 88 en voert door de Bonedijkebuurt-Noord. Bewoners die mee willen lopen kunnen zich opge ven bij de gemeente. 400 cm breed, op zware jute rug 8 Kleuren. Van .99/ nü Geschikt voor be7,alve trappen ieder vertrek 400 cm breed, vele kleuren. en trappen. 400 breed, Van 163,- alléén bij ons U vindt Briljant Wonen in: Middelburg 's-Hertogenbosch Oss Tiel Tilburg (Koopboulevard leyparc) Tilburg (t.o. station) Doetinchem Zutphen Ede Apeldoorn Hengelo Almelo Enschede Valkenswaard Eindhoven Nuenen Helmond en uw portemonnaie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 18