Stek voor actieve gehandicapten PZC Van paarden tot paardenkrachten Bedankt voor de moeite, maar we doen het anders Nog geen besluit over planbegeleider theater Hulst geeft tien mille voor organisatie van Reynaertommegancli zeeland z 18 Centrum Terneuzen geeft mensen met handicap bezigheid in eigen regio weekenddiensten kerkdiensten zaterdag 12 april 1997 Iii het Aktiviteitencentrum Zeeuvvs-Vlaanderen kunnen gehandicapten dankzij mallen ook met één arm nog volwaardig knutselen. foto Peter Nicolai van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Het Terneuzense college van burgemeester en wethouders heeft nog geen keuze kunnen maken uit de drie bu reaus die - op verzoek - offertes hebben uit gebracht voor de planbegeleiding van een nieuw theater. Volgende week worden ver tegenwoordigers van de gerenommeerde adviesbedrijven DHV, Twijnstra Gudde en Varocom (van oud-wethouder Van Rooijen) in de gelegenheid gesteld monde ling een toelichting te geven op hun planvi sie. Aan de hand van die gesprekken neemt het college eind deze maand een beslissing, aldus cultuurwethouder P. Hamelinck (CDA). De gemeentelijke stuurgroep die de plannen voor een nieuw theater aan de Westkolk- straat in Terneuzen vorm moet geven, neemt het reeds in 1991 opgestelde programma van eisen als uitgangspunt. Een 'gedegen herijking' van die achterhaalde formule ring is aan de stuurgroep nog wel toever trouwd, maar voor 'theatertechnische aan gelegenheden' is externe deskundigheid nodig, stelt Hamelinck. ,Die zeer specifieke kennis heeft geen enke le gemeente in huis. Hoe vaak bouw je nu een nieuwe schouwburg? Misschien eens in de dertig jaar. DHV heeft de laatste tien jaar op dat vlak behoorlijk wat kennis en erva ring gemanifesteerd. Ook Twijnstra Gud de heeft eerder met het bijltje gehakt." DHV stond Terneuzen reeds bij voor realisatie van het nieuwe stadskantoor. Daarmee lijkt Varocom, het bureau van voormalig wethouder Van Rooijen, bij voor baat weinig kans te maken. Hamelinck aar zelt even wanneer hem die vraag wordt voorgelegd. De 'vernieuwer van Terneuzen' was december vorig jaar immers nog lid van het college toen de raad besloot dat er een nieuw theater moet komen. Verschillende fracties uitten hun bedenkingen over de mogelijke belangenverstrengeling. Ander zijds speelt mee dat het bestuursverleden Van Rooijen in zijn huidige commerciële le ven geen parten mag spelen en dat er geen 'afkoelingsperiode' wordt ingesteld alvo rens de gemeente zaken met hem zou kun nen doen, zoals burgemeester Barbé on langs opmerkte. Hamelinck houdt de deur voor Varocom dan ook nog steeds wagenwijd open: „Wij zullen de betreffende drie bureaus afrekenen op kwaliteit, niet (alleen) op het kostenplaatje. Het staat hen op hun beurt natuurlijk vrij andere deskundigen in te schakelen." Wat inschakeling van een bureau de ge meente gaat kosten is nog niet bekend. „Het enige dat momenteel vaststaat is wat het theater mag kosten (zeventien miljoen gul den), waar het komt en hoe groot het onge veer mag zijn. De rest moet allemaal nog worden ingevuld. Daar vernachten we voor het eind van het jaar mee klaar te zijn." van onze verslaggever HULST - Burgemeester en wet houders van Hulst hebben er een hard hoofd in dat de stich ting Evenementen Reynaert Historie volgend jaar al een om- meganck, een openlucht-spek takel en een musical kunnen realiseren. Reynaerts Histori sche Week zou nog wel een extra jaar voorbereiding kunnen ge bruiken, vindt het college. Des ondanks willen B en W tien mil le uittrekken om de stichting de gelegenheid te geven een spon sormap te maken en een begin te maken met de werving. Werkstraf voor amokmaker TERNEUZEN - Een 48-jarige man uit Schoondijke vernielde opl2 januari dit jaar uit pure frustratie het meubilair en rui ten van een motel in zijn woon plaats. De Terneuzense politie rechter vonniste vrijdag de man bij verstek tot 40 uur dienstver lening. Daarnaast dient hij een schadevergoeding van 2.500 gulden aan de eigenaar te beta len. De Schoondijkenaar had latei- tegenover de politie verklaard zijn agressie te willen botvieren op de eigenaar. Hij kon niet ver kroppen dat de man de asielzoe kers, die in het motel verbleven, goed te eten gaf. De eigenaar zou daarvan profiteren door in een mooie auto te rijden, terwijl hijzelf van zo weinig geld moest rond komen. Voor hij zijn wan daad kwam had de verdachte medicijnen geslikt en een paar blikjes bier gedronken. De tota le schade bedroeg 4.800 gulden. De verzekering dekte de schade tot een bedrag van 23 00 gulden, het restant is eigen risico. Dat gedeelte (2.500 gulden) wil de eigenaar vergoed zien. Poes vergiftigd KOEWACHT - Een 54-jarige in woonster van Koewacht deed vrijdagmorgen bij de politie aangifte van vergiftiging van haar poes. Het dier was bezwe ken na het eten van het land bouwgif parathion in de omge ving van het Vennepad in haar woonplaats. Voor de historische week is bij, na één miljoen gulden nodig Ruim de helft daarvan nio-l door sponsors bij elkaar wordq gebracht en het college gaat a dan ook vanuit dat de stichting) als het verwerven van middeltj succesvol verloopt - binnen ai zienbare tijd nog eens met etj verzoek om een vervolgsubsidij op de stoep staat. Hoewel Huis wel wat over heeft om de naas Reynaertstad met ere te dragej 'heeft de gemeente niet de taa! om als financieel vangnet ij fungeren', waarschuwt het col. lege alvast. Aan de andere kant zou het da gelijks gemeentebestuur z«j verguld zijn met de organisaïj van een heuse Reynaertomme, ganck. Om de kans op dj schouwspel, waarbij het Re;,. naertverhaal op rondtrekkend! wagens wordt opgevoerd, t| vergroten willen B en W tiej mille bijdragen aan het opstai- ten van de organisatie. De ge, meenteraad beslist donderdsj 24 april over het voorstel. Di commissie financiën buigt ziel een week eerder, donderdag ii april vanaf 19.30 uur, al overhel voorstel. Drankrijder moet fietsen TERNEUZEN - Een notoin drankrijder uit Hengstdijk i vrijdag door de Terneuzensepo- litierechter conform de eó veroordeeld tot een jaar rij-onl- zegging en een boete van 1.251 gulden. De 41-jarige man werd 23 janu ari dit jaar in Terneuzen aange houden. Uit de blaastest bleei dat hij 595 microgram bloed ie zijn alcohol had. Hij was al drie keer eerder veroordeeld vo« drankrijden. „Ik woon alleenii de polder zonder elektriciteit Dan wil ik er eens uit", ver klaarde de man. Officier va- justitie mi-, J. J. A Groen hsc daar geen moeite mee, mits hr zijn auto laat staan. De mar voelde zich gedupeerd door he rijverbod. „Voor boodschappei zou ik clan-zes, zeven kilomete; moeten fietsen." De officier zaj daar wel perspectief in. „Datii gezonder dan zes biertjes drin ken." van onze verslaggever Hans Heijt SINT ANNA-TER-MUIDEN - De seizoens expositie in het Streeklandbouwinuseum Agrimuda in Sint Anna-ter-Muiden leert dat de landbouw zich deze eeuw op dynami sche wijze heeft ontwikkeld. Aan de hand van foto's, documenten, affiches, bouwte keningen en ander materiaal wordt duide lijk dat ook in West-Zeeuws-Vlaanderen de spierkracht van mens en dier grotendeels hebben moeten wijken voor tractoren, com bines en andere landbouwmachines. Beheerder Milos Grbic van Streekland- bouwmuseum Agrimuda verklaart dat het materiaal op de expositie afkomstig is van mensen uit de streek en dat ook de Heem kundige Kring West-Zeeuws-Vlaanderen voorwerpen beschikbaar heeft gesteld. Op de expositie komen het wonen, transport, vervoer, het oogsten en andex-e aspecten van het West-Zeeuws-Vlaamse plattelandsle ven aan bod. Met foto's, bouwtekeningen en ander materiaal wordt duidelijk gemaakt dat veel West-Zeeuws-Vlaamse plattelan ders in grootmoeders tijd in kleine boerde rijtjes met rieten daken woonden. Pal naast dat materiaal hangt een grote kleurenfoto van een moderne, uit clamwand opgetrok ken boerderij. „Bij alle thema's die we be handelen zijn zwartwitfoto's van vroeger geplaatst naast kleurenfoto's van nu. Je merkt dan heel duidelijk het verschil", zegt Grbic. Niet alleen zijn er tegenwoordig veel min der mensen werkzaam in de landbouw dan vroeger. Ook zijn agrariërs zich veel meer gaan specialiseren en maken ze gebruik van heel andere middelen om hun producten te vervoeren. Op de zwartwitfoto's zijn ossen en paarden te zien die kilo's goederen op de rug dragen. Ook is er een illustratie van en kele boeren die hun producten op de tram 12 en 13 april 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: M. P. Schaub, Zaamslag, tel. (011; 431366. Spreekuur, zat. 11-12 uik Bastionstraat 2, Axel. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0111 301388 bgg. (0117)348424. Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uurir Beheerder Milos Grbic is volop bezig met de inrichting van de seizoensexpositie in het Streeklandbouwinuseum in St. Anna-Ter-Muiden. foto Charles Strijd meenemen. Om te tonen dat het laden, los sen en transporteren tegenwoordig een veel minder omslachtig karwei is, wordt, een gro te foto van een gele kraan getoond. Uit de collectie historische krantenknipsels blijkt echter ook dat sommige dingen nooit veranderen. In de oude artikelen wordt ver slag gedaan van boerenprotesten tegen de bemoeienis van de overheden met hun werk. Ook al hadden de landbouwers toen nog niet te maken met een Herinrichting Kust West-Zeeuws-Vlaanderen, milieutoezicht en productkwaliteitseisen. De expositie Van paarden naar paarden krachten. Boerenleven in West-Zeeuws- Vlaanderen is vanaf vandaag (12 april) tot en met 30 september te zien in Agrimuda aan de Greveningseweg 1 in Sint Anna ter Muiden. Het museum is geopend op zater dag enzondag van 13.00 tot 17.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 en 13.00 tot 18.00 uur. van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Foutloos en in hoog tempo vliegt Kees Vis (40) zijn helikopter van stad naar stad. Hij kent de kaart van Euz- ropa op z'n duimpje. Amster dam, Reijkjavik, Bristol, 'bliept' het computerscherm achtervol gend de vliegopdrachten. „Pff. makkie", pocht Kees. „Azië, dat is pas moeilijkKees is geboren met een lichte handicap. De rechterhelft van zijn lichaam wil wat minder goed mee. Toch heeft hij al een arbeidzaam le ven achter de rug. In werkplaat sen vooral. Twaalf jaar van zijn tij d sleet hij in Goes. En öf ie het daar naar z'n zin had! Alleen de radio stond er altijd zo hard „Uitvier boxen tegelijk. Een lawaai!" Dus is hij er weg gegaan Kees woont tegenwoordig in de Cavalier in Terneuzen. daar waar hij oorspronkelijk ook vandaan komt, zo zegt hij. De opening van het wooncentrum maakt dat mensen als Kees niet langer zijn aangewezen op soortgelijke voorzieningen 'aan de overkant'. November vorig jaar mocht de Zeeuws-Vlaamse Scheldestad op dat vlak een nieuwe aanwinst verwelkomen. In de voormalige kleuterschool aan de Edisonstraat opende de Stichting Zorg Lichamelijk Ge handicapten (ZLG) een activi teitencentrum voor lichamelijk gehandicapten. De buurtbewo ners hebben - ter kennismaking - al een rondleiding gehad, vrij dag 25 april volgt de officiële openingsplechtigheid voor ge nodigden. In het Aktiviteitencentrum Zeeuws-Vlaanderen is dage lijks plaats voor achttien tot twintig mensen. „In de toe komst willen we ook buitenacti viteiten (zoals zwemmen) gaan opzetten, zodat er binnen weer Rijbewijs kwijt TERNEUZEN - Een 54-jarige automobilist uit Terneuzen moest donderdagavond zijn rij bewijs inleveren, omdat hij om streeks 21.00 uur beschonken over de provinciale wegN252 in Sluiskil reed. De man had drie keer zoveel gedronken als wet telijk is toegestaan. van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Dat de par keertarieven in het Terneu zense centrum weer omlaag moeten, dat vinden de meeste fracties uit de gemeenteraad geen enkel probleem. Aan zienlijk meer moeite hebben de partijen met de bedoeling van het college om het aantal parkeervakken op de Markt uit te breiden tot 28 stuks. Coalitiepartij PvdA, Groen- Links, GPV/RPF en de SGP hebben wethouder Verkeers zaken K. van der Hoofd (WD) fijntjes gewezen op de onzinnige maatregel meer 'blik' toe te laten tot de Markt, terwijl op twee minu ten loopafstand een onder grondse parkeergarage hon gert naar frequenter gebruik. Doe eerder iets moois met dat plein om de boel weer wat le ven in te blazen, zo luidt de boodschap. En daar zal het bij blijven ook. Hoewel de commissie don derdagavond in numerieke meerderheid negatief oor deelde over de terugkeer van auto's op het plein, de voor standers (WD. CDA èn D66) vormen uiteindelijk in de ge meenteraad een groter blok. Bovendien is de raad enkel bevoegd om de parkeertarie ven te veranderen. Over in vulling van het aantal par keerplaatsen op de Markt en de bijkomende verkeers maatregelen (openstellen van de Blokken en de De Jon- gestraat in beide richtingen) mogen burgemeester en wet houders in Terneuzen eigen- Zondag 13 april 1997 Aardenburg SOW-Gemeente (Sint Baafskerk) 10.30 ds Valk; Rooms- Katholieke Kerk zo 9.15, Coensdike zo 9; Axel Nederlandse Hervormde Kerk 10 ds v.d. Hoek; Gereformeer de Kerk 10 ds v. Elderen 17 ds de Haan; Gereformeerde Kerk Vrijge maakt 10-15 ds Burger Gerefor meerde Gemeente 10-15 lees- dienst; Rooms-Katholieke Kerk zo 11; Biervliet Nederlandse Hervorm de Kerk 9.30 ds v.d. Schee; Rooms- Katholieke Kerkza 19. Boschkapelle Rooms-Katholieke Kerk zo 9; Bres- kens Vrije Evangelie Gemeente 9 wat meer ruimte komt voor an deren", zegt 'hoofd' Ronald Masclé. Het centrum beoogt de situatie van de gehandicapten zo veel mogelijk te normalise ren. „Over het algemeen werkje niet thuis, dat proberen wij dus ook te benaderen. Als je stopt met roken, moetje chagrijnig op je werk kunnen komen. Dat geeft het dagelijks leven wat meer dynamiek." Zeeuws-Vlaamse minder-vali- den waren vooreerst aangewe zen op het ZLG-bolwerk in Goes. Met de opening van een centrum in Terneuzen, is een be gin gemaakt met de regionalise ring van de voorzieningen. Voor een vestiging op Walcheren zijn er plannen in de maak, aldus Masclé. Mallen Trots toont begeleider Marco den Engelsman kistjes van ei gen makelij. Vogelhuisjes en tuinmeubelen, de deelnemers draaien er hun hand niet voor om. Dankzij speciale mallen is één gezonde arm voldoende om volwaardig te kunnen knutse len. Den Engelsman legt drie plankjes in de mal. „Even kets, kets, kets en de boel is in elkaar geniet." Bijzonder is de gele zaal. Sober van inrichting. Heel bewust, legt Inge Baart uit. Het is de plek waar Kees zijn computerspelle tjes speelt, waar gezamenlijk een kaartje wordt gelegd, video kan worden gekeken en dage lijks de kranten worden gelezen. Alles met doel het geheugen en de communicatieve vaardighe den te trainen. Bij uitstek ge schikt voor de opvang van men sen die een hersenbloeding hebben gehad. De indeling van de weinige kasten is iedere dag exact hetzelfde. Om uit te slui ten dat de deelnemers worden afgeleid door een kleine wijzi ging. Buiten ontfermt een eigen tuin man zich over de coniferen. De keuken is zojuist opgeruimd. Kees kijkt even op vanachter het toetsenbord. „Kom, wat wou ik zeggen, het is hier mis schien wel iets tè rustig. Best wel leuk, alleen het werk is niet helemaal wat ik er van had ver wacht. Ik denk dat ik binnen kort maar weer eens een keer bij mijn vrienden ga kijken in Goes." machtig beslissen. De com- misssie is dus bedankt voor de moeite en begint op een zo kort mogelijke termijn een kleine verbouwing van de Markt. Kosten: een slordige vijftigduizend gulden. Want, zo motiveert Van der Hoofd het collegestandpunt daags na de roerige avond, 'het is maar net hoe je zo'n signaal inschat'. „De Markt moet aantrekke lijk zijn en vollopen met al lerlei mooie evenementen, allemaal waar, maar onder tussen moeten de onderne mers in die omgeving wel verder kunnen. De consu ment moet wel blijven ko men. Als die ondernemers een duidelijk signaal afgeven dat minder parkeerplaatsen en verhoging van de tarieven destijds een verkeerde keuze is geweest, moeten wij als ge meente daar lering uit trek ken." Met 28 auto's blij ft er volgens de wethouder voldoende ruimte over om het open ka rakter van het plein geen ge weld aan te doen. „Dat van die uitbreiding werd donder dag nogal zwaar aangezet door verschillende partijen. Ook het college is van me ning dat de verblijfsfunctie van het plein voorop staat. Maar het één hoeft het ander ook weer niet uit te sluiten. Als er evenementen zijn, is parkeren even niet toege staan. En natuurlijk hopen ook wij dat de ontwikkelin gen straks zo gunstig zijn dat we over één of twee jaar kun nen besluiten de maatregel weer terug te draaien. dhr Kruidenier; Rooms-Katholieke Kerk zo 10; Cadzand Nederlandse Hervormde Kerk 9.30 dhr Peterse; Clinge Rooms-Katholieke Kerk za 19; Graauw Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Groede Nederlandse Her vormde Kerk lOdsv.d. Sar; Rooms- Katholieke Kerk za 19; Heikant Rooms-Katholieke Kerk zo 9; Hengstdijk Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Hoek SOW-Gemeente 10 ds v.d. Maas; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30-15 ds Souman; Gereformeerde Gemeente in Ne derland 9.30 en 14 leesdienst Rooms-Katholieke Kerk zo 11Hon- tenisse Nederlandse Hervormde Kerk 9.30 ds ten Kate; Hoofdplaat Rooms-Katholieke Kerk za 17; Hulst Nederlandse Hervormde Kerk 11 past. Rouw; Rooms-Katholieke Kerk za 19; zo 10.30; Koewacht Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Kloosterzande Rooms-Katholieke Kerk za 18.30; zo 10.30; Lamswaar- de Rooms-Katholieke Kerk za 19; Nieuw-Namen Rooms-Katholieke Kerk zo 9; Nieuwvliet Nederlandse Hervormde Kerk 10 dhr v.d. Bauw- hede; Vrije Evangelische Gemeente 10.30 dhr Kruidenier; Oostburg Nederlandse Hervormde Kerk 10 ds de Meij Mecima; Gerefor meerde Kerk 10 ds Riesebos; Gere formeerde Gemeente 10 (HA)-15.30 (HD) ds Kattenberg; Oud-Gerefor meerde Gemeente 9.30 en 14.30 leesdienst; Gereformeerde Ge meente in Nederland 10 en 14.30 leesdienst; Christengemeente De Hoeksteen (Den Hoekzak) 10 dhr Koste r; Jehova's Getuigen 10 en di 19.30; Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Ossenisse Rooms-Katholieke Kerk zo 9, Philippine Rooms-Katholieke Kerk zo 9.30; Retranchement Vrije Evangelische Gemeente 10 ds v.d. wetering; Sas van Gent Nederland se Hervormde Kerk 10 dhr Oechies; Rooms-Katholieke Kerk zo 11; Schoondijke Nederlandse Her vormde Kerk 10 ds v.d. Sar; Rooms- Katholieke Kerk zo 9.15; Sint-Anna ter Muiden Nederlandse Hervorm de Kerk 11 dhr Peterse; Sint-Jan steen Rooms-Katholieke Kerkza 19; Sluis Rooms-Katholieke Kerk zo 10.45; Sluiskil Rooms-Katholieke Kerkzo 11Slijkplaat Rooms-Katho lieke Kerk za 17; Stoppeldijk Rooms-Katholieke Kerk za 19; Ter hole Rooms-Katholieke Kerk zo 9; Terneuzen: Nederlandse Hervorm de Kerk: Opstandingskerk 10 ds Heijting;Grote Kerk 10 dhr Ende; Goede Herderkerk 10-19 dsv. Alder- wegen;Ziekenhuis'De Honte' 17.45 ds Stap ;'Ter Schorre' 10.30ds Hoo- gendoorn; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30-15 ds Storm .-Ge reformeerde Gemeente 10 lees dienst, 18 ds Kattenberg; Oud-Ge reformeerde Gemeente 10 en 17 leesdienst; Oud Gereformeerde Huisgemeente 10 en 19.30 dhr Tol lenaar; zat. 19.30 dhr Tollenaar,-Ge reformeerde Gemeente in Neder land 9.30, 14 en 18 leesdienst; Nederlands Hervormde Evangeli satie, ZeldenrustcollegelO ds Oor schot; De Levensbron 17 ds Oor schot; Evangelische Gemeente (De Kandelaar) 10 dhr Goudswaard; Pinkstergemeente Gebouw Bethel 10 dienst; Nieuwstraat 27" 10.30 dienst; Zevende Dags Adventisten (Goede Herderkerk) za 10 dienst; Je hova's Getuigen 10 en di 19.30; Rooms-Katholieke Kerk Trinïteïts- kerkza 19; Opstandingskerk zo 9.30; Waterlandkerkje Nederlandse Her vormde Kerk 10 dienst; Westdorpe Rooms-Katholieke Kerk za 19; IJ zendijke Rooms-Katholieke Kerkzo 10,30; Zaamslag Nederlandse Her vormde Kerk 10 ds Reinders (HD); Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 9.45 ds Geelhoed 16.45 ds Storm; Christelijke Gereformeerde Kerk 9.45-15.15 ds v. Ek Zandstraat Rooms-Katholieke Kerk zo 9.30; Zuiddorpe Rooms-Katholieke Kerk zo 9.30; uur: H. E. F. A. Nijsten Jr/H. D. D. Zuider- baan, Anna Bijnstraat 25, tel. (0115) 612324. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: H. J. W. A. Meijerink, Beethovenhof 3b, tel. (0115) 613768. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: P. A. M. de Bruijckere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. (0117) 455555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. (0117) 301366. Breskens en Groede: R. J. Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel (0117) 381956. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: W. L. Fraanje, Voorburcht 2, tel. (0115)431244. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur, zon. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. Dierick, Graaf Jansdijk A 185, Westdorpe, tel (0115) 452525. Spreekuurzat. 10.00 uurop Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - ma. 08.00 uur: B. Schulte en R. van Berkel, Gr. Ba- gijnestraat 16, tel. (0114) 313131. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. G. van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. (0115)471955. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. F. Helmers, Cloosterstraat 72, tel. (0114) 681277, spreekuurzat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: C. Thomaes, Nieuwstraat 55, Oost burg, tel. (0117)453580. Spreekuurzat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: P. J. F. de Booy, Canadalaan 1, Sas van Gent, tel. (0115)453022. Spreekuren zat. en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen, Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 612090. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115)562888. Hulst,zat. 10-18enzon. 11-12en 14- 18 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel.(0114)314255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. B-urm, Van Die menstraat 83, tel. (0115) 619628 Spreekuurzat. van 12.30-14.00 uur, Peter de Vos, Van Steenbergenlaar 7, tel. (0115) 696425. Spreekuurzat van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oostburs en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', te! (0117 382769/ (0117) 4923SS (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oost burg, vrijdag 19.00-20.00 uur. zet en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel. (0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuurzat. 11.00 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel (0114) 312701. Spreekuur 11.00 12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws Vlaanderen, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzo ne: Telefoonnummer (0115 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws- Vlaanderen, dag en nacht bereik baar via tel. (0115) 674555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12- ma 24 uur: E. van Acker, Hulst, tel. (01W 313167. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: R. Schouteten, tel. (0117) 452003. b.g.g. (0117) 459000. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur: J. Eggermont, tel. (0115) 451882. Motorrijder valt door overstekende bromfietser TERNEUZEN - Een 28-jarige motorrijder uit Axel kwam don derdagavond ten val op de Roo; seveltlaan in Terneuzen. Hij moest zich in ziekenhuis De Honte laten behandelen aaneen gekneusde elleboog en schaaf wonden aan een arm en been. Het ongeluk ontstond, omdat de motorrijder krachtig moest af remmen om een aanrijding met een overstekende bromfietserte voorkomen. De motorfiets liap deuk- en lakschade op. De bromfietser reed door zonder zijn identiteit bekend te maken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 60