Alles in het teken van atletiek Meeleven met sporters in de hal PZC sport Hulster gezin Segers vormt hecht blok binnen RKHAV vooruitzicht Zware klus tennisclubs achter de schermen tussen schelde en grens Steen en Sluiskil in de race voor periodetitel vrijdag 11 april 1997 z26 van onze medewerker Peter van Kouteren HULST - Ze vormen al jaren vanwege hun aantal een bijzondere verschijning op de atletiekbaan en zijn met zijn allen verslingerd aan de moeder der sporten. De 51 - jarige Donald Segers en zijn kin deren genieten bij voorbaat van krachtmetingen op de baan en openden zaterdag het seizoen met een testwed strijd in Terneuzen. Met zijn vijven wa ren ze van de partij, onder het goedkeu rend oog van moeder Riet. Atletiek, als hoeksteen van de samenle ving. Donald Segers is er trots op en ge niet van elk moment. ,,Veel mensen zeggen dat het op zich in deze tijd een beetje bijzonder is als je veel kinderen hebt. Bij ons doen ze bovendien alle maal aan atletiek. Het is de band van ons gezin. Kinderen lopen tegenwoor dig overal op straat, of groeien op bij een zorgmoeder of in de crèche. Na de geboorte van onze eerste is mijn vrouw gestopt met werken. Wij vinden dat er altijd iemand thuis moet zijn. Mijn vrouw blijft graag een beetje op cle ach tergrond. Ze zorgt voor goed eten, maakt alles klaar voor de wedstrijd en werkt na afloop het wasgoed weg. Ze is ook heel fanatiek, je mag haar geen strobreed in de weg leggen." Elf jaar geleden raakte Donald Segers besmet met het atletiekvirus, nadat zijn oudste dochter Daniëlla (24) twee jaar eerder lid was geworden van RKH AV uit Hulst. Daniëlla Segers, door een slepende oorontsteking afgehaakt bij de zwemclub, specialiseerde zich op de werpnummers en won ooit zilver op het Nederlands kampioenschap. Maar ook Bianca (22) stond diverse keren in een nationale finale. Diana (18) is sinds kort gestopt. Jessica (11) en Donald ju nior (8) komen eveneens voor RKHAV uit. Donald senior legde vorig jaar be slag op de derde plaats bij het Zeeuws kampioenschap kogelstoten, achter Erwin Simpelaar en Robert van dei* Vegt. Spierballen Van het actieve vijftal uit Hulst zijn de meesten gespecialiseerd op nummers waarin het op spierballen aankomt. ,,We zijn allemaal redelijk stevig ge bouwd", verklaart vader Donald Se gers die voorkeur. „Voor het hoogsprin gen moet je wat lichter gebouwd zijn en het lopen van lange afstanden zat er ook niet in. Ik heb ze bewust een andere richting uitgestuurd. Dat kwam ook, omdat ik dat zelf graag deed. Ik heb zelf gevoetbald, bij HW'24 in het tweede elftal, totdat ik door een blessure moest Riet (rechts), Donald Segers (derde van rechts) en hun kinderen zijn vaak op de atletiekbaan te vinden. stoppen. Daarna heb ik jaren niks aan wedstrijdsport gedaan." Segers pakte de draad op, toen Daniël la bij RKHAV haar eerste schreden on der de bezielende leiding van Piet Los- sie zette. Pa Segers reed met zijn auto ovex"al mee naar toe, onderhield mate rialen en terreinen en verdiepte zich in de sport. Nadat hij een jurycursus met goed gevolg had afgesloten, toonde Do nald Segers vervolgens belangstelling voor het trainen en begeleiden van jeugd. Het levex'de hem het JAL-diplo- ma (Jeugd Atletiek Leider), maar hij benutte dat vooral om de ontwikkeling van zijn eigen kroost te volgen. „Ik heb er veel van geleerd", kijkt hij terug. „Anatomie, blessurepreventie. En het totale atletiekpakket kwam in spelvorm aan de orde. Ik ben nooit trai ner geweest en heb die cursus eigenlijk alleen maar gevolgd om te kijken hoe ver je met kindex'en kunt gaan. Je mag veel verlangen, maar je kunt dingexx doen die vei'keerd zijn. Krachtspoxt is en blijft levensgevaaxiijk." Krachthonk Zijn gedrevenheid ging zelfs zo vex-, dat Donald Segers zich thuis in de kelder een eigexx krachthonk aanschafte. „Omdat die meiden het deden, maar ik was er zelf ook ziek van", geeft hij eer lijk toe. „Ik kreeg schema's van Douwe Smit, de bondscoach. Bankdrukken, kniebuigen, voorslaan, nekstoten en curlen. Je hebt het allemaal specifiek nodig voor krachtsport en het kan bij ons allemaal. Bianca ging op den duur in de verpleging, Daniëlla koos voor de chemie. Ze moesten thuis veel leren en konden daardoor in hun eigen tij d trai nen. Ik ben er altijd bij geweest en deed zelf mee. Heerlijk", stelt hij vast, „voox-al na een zware dag op je wex-k. Je blijft er jong bij. Als het enigszins kan, ben ik met gewichten bezig." Zo stroopt het gezin al jaren stad en land af, om aaxi wedstrijden mee te doen. Donald Segex's: „In de auto is de spanning altijd voelbaar Tijdens de wedstrijden moeten er ook niet te veel mensen in mijn buurt komen. Het. is wel eens balen natuurlijk, als het niet goed is gegaan, of als de één wat beter heeft gepresteerd dan de ander. Ik heb nooit gedacht: waar doen we het allemaal voox'? We hebben veel mensen lei'en kennen. Jacqueline Goormachtigh, Corrie de Bruin, Erik de Bruin. Ze ko men wel eens stug ovex-, maar zijn in we zen heel erg sympathiek. Ik heb in de loop der jaren enorm veel kilometers foto Charles Strijd gereden, tot aan centrale trainingen in Dordrecht en Den Haag toe. Kosten heb ik nooit bijgehouden. Het is ons nooit te veel of te ver geweest. We heb ben altijd voor de kinderen klaar ge staan. Het streven was dat ze bleven sporten." Daarvoor heeft in de loop der jai'en het gezinsleven veelal in het teken van at letiek gestaan. „Niet te veel chips, ixiet te veel jus bij de aardappelen, op zijn tijd een Isostartje, het is allemaal zo ge groeid", zegt vader. „Ik ben al lang blij dat ze zo lang" uit de bar zijn gebleven. Atletiek is een prachtige sport. Als je iets hebt bereikt, dan is datje eigen ver dienste. Als er iemand geblesseerd is, steunen ze elkaar. Dat is bij voetbal bij voorbeeld wel anders. Dan zijn ze blij als er iemand een blessure heeft, want dan kunnen ze zelf lekker spelen. van onze medewerker Jan Roovers TERNEUZEN - 'Handhaven', daar zijn de drie Zceuws- Vlaamse clubs, die in de derde klasse van de landelijke tennis- competitie zijn ingedeeld, al te- vreden mee. Maar dat er een moeilijk seizoen voor de deur staat, daarover zijn de spelers van TV Sluiskil, Ludo et Emer- go uit Oostburg en het reserve team van het Terneuzense Ani mo het eens. Na de promotie van Sluiskil en de degradatie van het Oost- burgse team staan er regionale derby's op het programma. En dat is toch best aantrekkelijk, vinden de clubs. Menno van den Hout (31) verwacht dat de routi ne in het team van doorslagge vende betekenis kan zijn. „In de singles zijn de Zeeuws-Vlaamse teams aan elkaar gewaagd", steltt Van den Hout. Ook voor zitter Johnny Bleijenbex'g van de tennisvereniging Sluiskil ziet weixxig kxachtsvex-schil tus sen de Zeeuws-Vlaaixise clubs. Hij rekent op de kwaliteiten van de gebx-oedex-s Bernd en Onno van Quekelbex-ghe. Met Riny Koit, Philip Heinze en Edward Bleijenbex-g daarachter heeft Bleijenberg alle vertrouwen in een goed eindresultaat. „Het moet kunnen", zegt hij. Robin Morel van Ludo et Emer- go ziet ook niet dix-ect degrada- tiegevaar. Nadat de club voxig jaar enkele jeugdspelers had in gepast, volgde degradatie uit de tweede klasse. „Maar op dit ni veau moeten we ons zeker kun nen handhavexx", zegt Morel. Naast de drie mannenteams speelt het - erg jonge - mixed team van Hulster Ambacht na de promotie in vierde klasse van de landelijke competitie. „Het wordt in een klasse met veel ge routineerde teams heel lastig. We zullen voor elk punt moetexx vechten", beseft Benny van Poecke. Onno van Quekelberghe Marijke Klaver beheert sporthal in Cadzand van onze medewerker Peter de Koning CADZAND - Wie een aantal jaren geleden Marijke Klaver had gezegd dat ze binnen af zienbare tijd beheerder van een sporthal zou zijn, was waarschijnlijk eens meewarig aangekeken. Een balletje kan raar rollen, want begin juni is het alweer twee jaar geleden dat ze samen met collega Jacky Neele het beheer van de sport hal in Cadzand op zich nam. Met veel enthousiasme, wat geconcludeerd kan worden uit het aantal keren dat ze alles wat met haar werk te maken heeft met ontzettend leuk om schrijft. De 36-jarige Maxijke Klaver is inmiddels een vertrouwd ge zicht voor de vele bezoekers van het Sportcenter Cadzand, zoals de naam officieel luidt. Maar voor de gebruikers is het gewoon de sporthal in Cad zand. Terwijl het te beheren complex nogal wat meer om vat: twee squashbanen, vier tennisbanen, een sportveld en een ruim horecagedeelte. Een hele klus dus om te runnen. Maxïjke Klaver rolde er nxin of meer vanzelf in. Ze deed er voor haar voox-ganger schoon- maakwex'kzaamheden, werd steeds vaker ingeschakeld bij het werken achter de bar en deed reservex'ingen. „Zo maakte ik er steeds meer uren. Koxfom: ze leerde geleidelijk aan het werk in de praktijk. Toen haar werkgever er mee stopte, besloot ze van werkne mer eigen baas te worden, Sa men met haar partner Jacky Neele, die veel hox-eca-erva- ring heeft, had ze genoeg ken nis in huis om het aan te dur ven. „Het was natuurlijk niet helemaal vreemd, je weet wat er omgaat en het is niet direct een sprong in het diepe. Maar een gok bli jft het natuurlijk al tijd als je aan zoiets begint." Omni-club De sporthal in Cadzand wordt voor de gemeente uitgebaat door de plaatselijke omni-club Algemene Sport en Ontspan ningsvereniging Cadzand. En omdat dit nogal een xxxond vol is oxxx regelmatig uit te spreken, is die in de streek beter bekend onder de afkorting: Asoc. Het bestuur van Asoc koos uit een rits sollicitanten Klaver en Neele uit als beheerdersduo. „Het was wel vreemd in het be- Sporthalbeheerster Marijke Klaver: „Het is nieuw voor me, maar ik heb het hartstikke naar m'n zin. gin", ex-kent de 36-jarige, goedlachse Marijke volmon dig. „Je moet plotseling alles doen, terwijl daarvoor maar een deeltje voor je rekening kwam. De tijdsinvestering is dan ook gigantisch. Je maakt al gauw zo'n vijftig tot zestig uur per week, want we zijn ze ven dagen per week open vanaf tien uur tot soms in de kleine uurtjes. Maar dat is het qua het plezier dat we er in hebben ze ker waard." Dat plezier ervaart ze zeker in de contacten met de sporters die van de accommodatie ge bruik maken. „Het is een vre selijk leuk publiek. De mensen komen voor hun lol, zijn spon taan en zoeken ontspanning. Zowel in sportief opzicht als in de bar." Maar naast het schenken van drankjes en het klaax-maken van allerlei lekkers in de keu ken moet er in de sporthal heel wat meer gebeuren om het de sporters naar de zin te maken. „Je hebt je dagelijks onder houd, de reserveringen voor de banen en de hal plannen en boeken, de contacten met Asoc en de gemeente onderhouden, de sporthal klaarmaken voor de verschillende gebruikers." Vaste klanten En dat zijn er in Cadzand van verschillend pluimage, al vormt tennis wel de hoofd moot. Maar ook vindt volley bal, basketbal, badminton, ta feltennis, squash, zaalvoetbal en gymnastiek er onderdak. Terwijl voor wat betreft het buitengebeuren de tennisclub en niet te vergeten de plaatse lijke voetbalelftallen vaste klanten zijn. Mai'ijke Klaver, die zelf geten nist heeft („maar dat komt er nu juist niet meer van"), voelt zich ex'g betrokken bij het wel en wee van de sporters. „Na tuurlijk leef je mee, hou je de standen bij. Als ze binnenko men na een wedstrijd wil je toch wel de uitslagen horen, weten wie er gescoord hebben en ga zo maar door." De afwisseling van de seizoe nen ervaart ze als ei-g plezierig in haar wei'k. „In de winter heb je de hal en het voetbal, in de zomermaan denricht het mees te zich op de tennisbanen bui ten. Dat is een welkome afwis seling. In de winter zie je steeds dezelfde mensen, maar in de zomer veel anderen." In. dat opzicht benadrukt ze de be langrijke toeristische functie die de hal heeft. „Veel badgasten maken ge bruik van de tennisbanen, en afhankelijk van het weer ook de sporthal. Het is een duidelij- foto Charles Strijd ke slechtweervoorziening in de stx'eek. „Het is leuk werk, ik heb het super naar mijn zin", stelt Marijke resoluut. „Je moet een sfeer scheppen waar in de sporters zich thuisvoelen. Alles moet er netjes en ver zorgd uitzien. Je hebt daar naast een sociale functie, bent vaak een aanspreekpunt. Het contact met haar partner Jacky Neele verloopt, hoewel ze elkaar bij de start niet echt goed kenden, naar volle tevre denheid. Een dolletje moet kunnen, zoals vorige week. Marijke had een vrije dag toexx de telefoon ging. „Jacky aan de lijn, of ik direct wilde komen, want er waren onverwacht tientallen eters". In desporthal aangekomen trof ze een grijn zende Jacky exx een aantal spottende voetballers. 1 april! Marijke kan er nog steeds sma kelijk om lachen. van onze medewerker Aector Dooms TERNEUZEN - De meeste Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs krijgen in het inhaalprogramma op zondag voor de tweede keer binnen acht dagen met dezelfde tegenstanders te makeix. Zo speelt Terneuzen in de tweede klasse op eigen veld tegen RKT- W, dat de rood-zwarten afgelo pen zondag in Tilburg een nage noeg beslissende tik (3-1) uitdeelde. Alleen in theorie kan de degradatie nog worden ont lopen, maar niemand bij Ter- neuzen gelooft in dat mirakel. Integendeel. De aandacht is al gericht op de derde klasse. In cle vierde klasse van het zon dagvoetbal staan dezelfde clubs eveneens opnieuw tegenover el kaar. Zondag staat zowel voor Steen als Sluiskil de tweede pe riodetitel (tweede plaats achter kampioen HW'24) op het spel. Steen pakt bij winst (uit tegen Luctor'88) de tweede periodeti tel. Bij elk ander x-esultaat is het afhankelijk van het duel tussen Sluiskil en IJzendijke, die el kaar in het Kanaaldorp treffen. Koewacht-Walcheren is van be lang voor de degradatie. Ook HVV'24-Hansweeitse Boys wordt gespeeld. AZ W speelt morgen in de twee de klasse zaterdag om 15.00 uur thuis tegen het gedegradeerde Serooskerke. Terneuzen Het is nog een kans van één pro cent dat Terneuzen de degrada tie kan ontlopen. Bij winst in het thuisduel tegen RKTW kan het vonnis nog een week worden uitgesteld, maar dan nog blijft de ploeg vaxi trainer Eddy van der Hooft afhankelijk van de re sultaten van de concurrentie. Ryan Adam heeft zich neerge legd bij de degradatie. „Het is in feite gebeurd." Hoe kon het zo ver komen? Adam: „Terneuzen had vorig jaar succes met de speelwijze. We speelden een soort Engels voetbal met Pa trick Baumgarte, Mare de Kun- der en Michel de Ridder. Tegen Goes uit was dit ook het geval. We hebben zonder vertrouwen gespeeld, waai'door het er niet beter op werd. Ik denk ook dat het inpassen van enkele jonge spelers een omschakeling is ge weest. Ovexigens niets ten nade le van deze jongens, want iedei"- een speelt een slecht seizoen. Je moet je natuurlijk afvragen of we nu wel rijp zijn voor de twee de klasse." Volgens Adam zal de degradatie pijn doen bij de ras echte Terneuzen-spelers. „Zij hebben emotioneel gezien toch meer binding met de club clan ik", zegt cle 25-jax-ige Westdor- penaax-, die aan zijn tweede sei zoen bezig. Hij is van ox'igine een middenveldel", maar Henk Ot- tens turnde hem vorig jaar om tot verdediger. „Mijn voorkeur gaat uit naar het middenveld, maar ik zal het nu zeker niet be ter doen dan de jongens die er nu lopen. Ottens heeft me zover ge kregen, want ik kon geen meter verdedigen." De verdediger hield een zwaar en machteloos gevoel over aan de laatste twee duels. „Er zit te weinig lijn in ons spel. Ik zeg het liever niet, maar Terneuzen heeft met zo'n mooie accommo datie een slecht bespeelbaar veld. Je eerste taak is verdedi gen, maar in de opbouw ben je bang een vex-keerde bal te geven. De ballen springen alle kanten opAdam vi ndt dat de ploeg te genover de trouwe aanhang ver plicht is om zondag ook eens op eigen veld te winnen. Steen De trainersperikelen mogen volgens Werner Bisschop geen weerslag hebben op de spelers groep. Jo van Remortel neemt in de resterende wedstrijden de ta ken over van Freddy de Rooij. „Natuurlijk is het teleurstel lend dat het zo gelopen is, maar wij moeten verder. We moeten ons vooral concentrex"en op de wedstrijd tegen Luctox". Ik vind het spijtig dat we deze tegen stander nu twee keer achter e! kaar treffen. Luctor is na o' winterstop aan een goede seii bezig en dat betekent voor or een nadeel", zegt de aanvoerde Bisschop vinclt dat Steen vo: doende kwaliteit heeft om m? te dingen naar de bovensi plaatsen. „We hebben ons ij een slecht begin goed herstel] Onze speelwijze houdt in dat w gemakkelijk scox-en, maar oc veel tegendoelpunten krijg® Dat zit in ons spel opgesloten Steen is bij winst tegen Lucti verzekex"d van de tweede peril detitel, maar Bisschop real seei't zich dat het geen gemaj kelijke klus zal worden. „Het mooi dat je in deze fase van c' competitie nog mee kunt dot voor eexx prijs. Zondag was h gelijkspel terecht, hoewel v voor de rust ruim afstaxxcl hai den moeten nemen", zegt aanvaller. Bisschop staat we opgesteld in de punt van de aai val, nadat hij eerder als aanva lende middenvelder speeld Het maakt hem niet veel uit. „1 speel naast Jeroen Navarro. voelen elkaar goed aan. Ell wedstrijd pik ik mijn doelpxi: mee." Bisschop's deelname t gen Luctor is overigens t wij ft achtig vanwege een enkelble sure. Marco Ottjeshervatte de week training. Verder de rest de ploeg compleet. Sluiskil Trainer Beid Timmers vj Sluiskil hoopt op een misst; van Steen, maar hij realise? zich dat er sowieso gewonni moet worden van IJzendijl: „Geen gemakkelijke opgave vindt Timmers. De uitwedstn werd met nipte cijfers (2-3) g wonhen. „IJzendijke heeft n tuurlijk geen verkeerde ploe Frank Neve en Adrie van Han gem blijven goede voetballe van wie dreiging uitgaat. O voor cle rest zit het elftal goed elkaar. Ik vond het jammer d het veld er zo slecht bij laginl zendijke. Misschien kunnen i er thuis van profiteren, hoev IJzendijke ook baat zal hebb bij een beter veld." Sluiskil is zowel voor de eers als de tweede periodetitel n volop in de race. „Bij een ovt winning kunnen we er dubt voordeel uithalen. Al moe Steen winnen, dan hebben nog uitzicht op de tweéde pla; in de eindstand. De punten ku nen we goed gebruiken, want spelen nog tegen Steen (thu en Breskens (uit), de concuire voor de tweede plaats. Thinners hoopt zo sterk mof lijk aan het duel met IJzendij te beginnen. „Zoals elke cl hebben we de nodige tegensi gen gehad. In dit verband wij twee spelex's noemen, die al v kenmet een blessure voetbal! Martin van clen Bossche en Ei Mobach hebben een echte we strijdmentaliteit. Ze zijn dc hun inzet en karakter een vot beeld voor de ploeg", meent Axelse oefenmeester AZVV Paul van Kouteran waarschu voor een te groot optimisme.! AZVV-trainer vreest dat het gedegradeerde Serooskerkez ploeg niet zal inspirex'en. ,,Da' het enige probleem voor on zegt hij. AZVV verkeert de la; ste weken in een ovex-winnini roes. Alle aandacht is gefixei op de periodetitel, die in de la ste twee duels tegen Middelbi (uit) en Rillandia (thuis) stand moet komen. Van Kou x-en zal tegen Serooskerke s] Iers met blessures zeker will sparen en niets aan het toe1 overlaten om met een fitte sel< tie aan het competitieslot te I gimien. GerbenSteijaext enJi co Koekkoek vielen geblessei uit, Marco Bolleman is j schorst. AZW beschikt over een br< selectie en dat biedt perspeeti „Er gaat niemand weg. Degrc wordt volgend seizoen zelfs v sterkt met de komst van Patr Baumgarte van Terneuzen Wilco Broekhoven", zegt i Kouteren, die volgend j; Sluiskil traint. Jo van Remortel, de nieuwe trainer van Stt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 44