Handhaving is doel Animo PZC Kloetinge mist bijm complete voorhoede voor duel met ARC Kwadendamme kenl een prima bezetting sport z24 VOETBAL f/itsen Tennisprofs moeten in beginfase voor punten zorgen sportagenda vrijdag 11 april 1997 „Het is erop of eronder" Trai ner Stoffel Schipper windt er geen doekjes om. Oostkapelle, net boven de gevarenzone, staat voor een cruciaal duel met Roda Boys, dat in de eerste klasse txoee punten minder heeft. Schipper, die morgen geen be roep kan doen op de geschorsten Jean-Paul Mulder (nog drie duels) en Harro Hazelaar (één duel) en Abdoe Benkhedda als twijfelgeval heeft: „Bij verlies is het gebeurd,, denk ik. En als we gelijkspelenwordt het heel moeilijk. We zullen er in ieder geval in moeten geloven, vorige week tegen Altena was dat be paald niet het geval." Eddy van der Hooft, trainer van zondag-tioeedeklasser Ter- neuzen, beseft na de verliespar- tij tegen RKTW - de Tilburgers zijn ook zondag de opponent - dat degradatie niet meer te ont lopen is. Officieel is het nog één puntje, maar het is duidelijk: we degraderen. De rest van het sei zoen zal in het teken staan van doorbouwen aan de ploeg van volgend jaar. Dan willen we na melijk terug naar deze klasse." In Temeuzenmist Van der Hooft de geschorsten verdedigers Mi chel de Vries en Hubert van den Hemel. Erik Tissink is vier tot acht weken uit de roulatie van wege een achillespeesontste king. Goes kan zondag bij winst in de uitwedstrijd tegen NOAD de tweede periodetitel in de wacht slepen. Bij puntenverlies is de formatie van Hugo Barends af hankelijk van het duel TACBWB-Roos endaal. Ba rends: „Voor het seizoen hebben we gezegd: we willen meedraai en in de middenmoot en eventu eel een periodetitel pakken. Als we hem winnen, is dat mooi meegenomen, maar niet meer dan dat. We mogen dan wat meer wedstrijden spelen en kunnen verder bouwen aan de ploeg voor volgend jaar." Op sportpark Het Schenge hielden beide ploegen afgelopen week einde elkaar nog in evenwicht (2-2). Barends heeft in Leen Koster, Mart van de Gu'chte, Marco Vogel, Jacco de Kok, Jan- Paul Harthoorn twijfelgeval len van onze medewerker Peter van Kouteren TERNEUZEN - Met twee ten nisprofs in de gelederen be schikt het mannenteam van Animo op papier over misschien wel de sterkste ploeg van de eer ste klasse, maar dat is op zich geen garantie voor succes. Trai ner Filip Versluys weet zeker dat hij regelmatig niet over zijn sterkste spelers kan beschikken en beseft dat het Terneuzense team een bijzondere prestatie verricht als tot het einde van het seizoen wordt meegestreden voor de bovenste plaatsen. „Wij zouden een zeer goede competi tie kunnen spelen, maar Animo is afhankelijk van het interna tionale programma. Filip Versluys, net hersteld van een griepje, hinkt als trainer van een sterk team op twee gedach ten. Animo debuteerde vorig seizoen in de eerste klasse en sloot de competitie af met een verdienstelijke vierde plaats. Het vertrek van Bemd van Que- kelberghe en Dethlef Pieters dwong de trainer tot een nood oplossing. Bij gebrek aan jeug dig talent in de eigen vereniging maakt de nog altijd ambitieuze Filip Versluys voor een aantal duels gebruik van de inbreng van de Belg Tim Blondeel (27) en de Fransman Jacques Gley (16). Daarnaast zullen Jeroen Ver- straeten (24) Boas Bierings (20) en de trainer zelf de Terneuzen se kleuren verdedigen. in de internationale tenniswe reld. Als voorbereiding op het gravelseizoen zullen Gley en Blondeel een aantal wedstrij den voor Animo spelen. „Maai de internationale carrière van Gley gaat voor", speelt Versluys open kaart. „Als hij hier is, dan speelt hij voor Animo. Dat geldt ook voor Blondeel, die zijn brood met tennissen verdient. Gley kan in principe niets leren in de competitie van de eerste klasse. Hij moet internationale jeugdtoernooien spelen om zich te kwalificeren voor de US Open, Roland Garros en Wim bledon." „Wij kunnen dus met Animo een zeer goede ploeg hebben, maar we hebben geen vast team. De eerste drie wedstrijden zijn we wellicht nog volledig, maar daarna hebben we een pro bleem, omdat Dethlef Pieters ons - voor mij althans - onver wacht heeft verlaten. Het is zon de dat we een beetje een vertim merd geheel hebben. Boas is met zijn twintig jaar de jongste van Grote belofte Tim Blondeel wordt al jaren door Filip Versluys getraind en tijdens toernooien begeleid en verdient zijn brood als prof. De jonge Fransman Jacques Gley werd in december tijdens het WK voor junioren in de achtste finales door de latere winnaar in twee sets uitgeschakeld (6-4, 7- 6) en geldt in eigen land als een grote belofte. Gley studeerde aan een door de Franse overheid gesubsidieerd sportcollege. Hij werd daar weggestuurd, omdat hij verzuimde zijn werk naar behoren te doen. Vorig jaar augustus leerde Gley tijdens een toernooi in Oostende Filip Versluys kennen. Sinds dien is de jonge Fransman kind aan huis bij Versluys, die met Jacques Gley naam wil maken Jacques Gley, Jeroen Verstraeten en trainer Filip Versluys - van links naar rechts - zijn al blij als Animo zich kan handhaven in de eerste klasse van de tenniscompetitie. foto Charles Strijd de drie Zeeuwen. Daarna valt er een groot gat, omdat Ronnie van Kessel nog maar vijftien jaar is en er tussen hen in helemaal niks is. Ik was dus wel genood zaakt om met vrienden van mij te spelen. Ze spelen enkel en al leen om mij te helpen. Gley, om dat hij dagelijks met mij traint. Blondeel, omdat ik hem al drie jaar coach." Met de inbreng van de twee profs hoopt de trainer al in de eerste drie wedstrijden aan de doelstelling van het bestuur te voldoen. Handhaving, luidt het motto, niks meer en niks minder. Versluys:,De club wil geen aan kopen doen om kampioen te worden. Ik heb veel relaties in België en kan zo vijf, zes spelers meenemen. Maar ik heb meteen voor deze klasse een hele goeie speler meegenomen, waardoor we voor 99 procent zeker punten pakken. In de eerste drie wed strijden reken ik minimaal op twaalf (van de achttien) punten. Dan is er een goede basis gelegd om de doelstelling te realiseren en kunnen we jongere spelers inpassen." Topper Animo staat zondag in de eerste competitiewedstrijd meteen voor een topper. De club ont vangt in eigen huis landskampi- oenDuno, dat in de eerste klasse tot de favorieten voor de titel behoort. Jeroen Verstraeten, aanvoerder van Animo, rekent zijn ploeg ondanks een mogelij ke aderlating eveneens tot de kanshebbers. Verstraeten heeft zin in een avontuur in de na dit seizoen te vormen hoofdklasse. Die hoogste klasse van Neder land zal bestaan uit de beste acht teams van de drie huidige eerste klassen. De aanvoerder rekent erop dat Animo een goede kans heeft om zich bij dat elitegroepje te scha ren. „We hebben ons vorig jaar in ons eerste seizoen in de eerste klasse goed gemanifesteerd. Nu hebben we er twee nieuwe en hele sterke spelers bij. Die moe ten in principe in deze klasse van iedereen kunnen winnen. Blondeel is een hele goede A2- speler. Jacques Gley is nog iets sterker. We hebben er voor dit seizoen echt twee toppers bij. Dat scheelt een slok op een bor rel." van onze verslaggever Michel Brands VLISSINGEN - Kloetinge leeft van week tot week, van wed strijd tot wedstrijd. Geen mo ment is de hoofdklasser bezig met de beroepszaak van 'buur man' Veere, die Kloetinge in het gunstigste geval een nieuwe mogelijkheid op drie extra pun ten kan opleveren. Vermoedelijk vandaag - of an ders begin volgende week - zal de beroepscommissie van de KNVB uitspraak doen. Maar of Kloetinge het duel met mede degradatiekandidaat Veere mag overspelen, daar houdt trainer Diederik Hiensch nog geen rekening mee. „Wat er uit die zaak komt, is pas belangrijk wanneer de uitspraak komt. Maar als de wedstrijd wordt overgespeeld, kan dat alleen maar in ons voordeel werken." Vooralsnog heeft Hiensch voor het duel van morgen met ARC hoofdbrekens te over, met name in aanvallend opzicht. Zo heeft spits Paul Schipper een be drijf songelukje gehad. Hij ver loor daarbij tijdelijk het topje van een vinger, maar dat is er weer aan gehecht. Hiensch ver wacht in elk geval geen beroep te kunnen doen op de 33-jarige routinier. Ook zijn normale stand-in Jef frey van de Velde moet verstek laten gaan. De lange aanvaller liep net als vleugelspits Alex Lourens in de confrontatie met Rijnsburgse Boys tegen zijn vijfde gele kaart aan. Beide voorhoedespelers zitten de ko mende twee duels aan de kant. Wie nu de frontlinie zal vormen, hield Hiensch nog voor zich. Volgens Hiensch is ARC een te kloppen ploeg. „ARC had aan het begin van de competitie nog kampioensaspiraties. Ze heb ben goede spelers bij elkaar ge zocht, maar het is geen echt team. Ook zij staan nog niet vei lig. Wil Kloetinge nog wat, dan zullen wij van die onzekerheid moeten profiteren. We mogen in ieder geval niet verliezen. Veere Ron Schrier, trainer van Veere, is het gezeur rond de zaak Bu- t/Eikenhout meer dan beu. „Voor vragen kun je terecht bij onze advocaat Schieman, wij concentreren ons liever op h voetbal." Veere speelt morgi thuis tegen Rijnsburgse Boys, i ploeg die zaterdag werd versl gen door Kloetinge. Veere ve loor zelf met grote cijfers v; Scheveningen (6-1), koplop van de eerste klasse A „Dat w in feite een ingecalculeerd ve lies", zegt Schrier. „De eens' helft konden we redelijk par geven, maar na het uitvall van voorstopper Jurjen Swie werd het steeds moeilijker. een gegeven moment knapte iets. De uitslag was geflatteei We hebben nog zes duels om d gradatie af te wenden. We goc en de handdoek absoluut niet de ring. Als we winnen staan zaken er weer heel anders voo Swiers heeft aan de confront tie met Scheveningen e zweepslag in de kuit overgeho den. De verdediger is minims een paar weken uit de roulat Adrie Belfroid kreeg één we strijd schorsing naar aanleidii van zijn rode kaart - hij veroc zaakte een penalty - bij Qui Boys. Terug van een schorsi zij n verdediger Peter de Jong, de aanvallende middenveld* But en Eikenhout, die door tuchtcommissie van de KN1 een extra wedstrijd schorsi: opgelegd hadden gekregen .gevolg van de 'kaarten-zas rond het duel met Kloetinge o) maart. Verder mist hekkensh ter Veere de gekwetsten Man Koole (lies) en Erwin de Nijs. Hoek Hoek is na het verlies bij Nooi wijk een figurant in de compe tie van de hoofdklasse A Del: kercompetitie kan - na de wit dinsdag op Papendrecht - 1 seizoen van de Zeeuwsvlami gen nog glans geven. Voor 1 komende duel met Lisse - twi de op de ranglijst - van morg spaart J ohan Ballegeer een ps twijfelgevallen. Verdediger I Kayser (één duel schorsing) m hij zeker. Ballegeer: „Het is ev afwachten hoe het er voorsta Zijn ze - Benedikt van de Wal Patrick Naudts en Frank Damme - fit, dan doen ze mee er twijfel, dan spaar ik ze vt cünsdag, voor de halve final Vandaag vindt de loting pla: van de halve finale beker v district Zuid I. Bij winst plaa Hoek zich automatisch voor Amstel Cup. Betaald voetbal Eredivisie: Zaterdag: Fortuna Sittard-AZ, Roda JC-Sparta. Zondag: De Graafschap-NAC, PSV-Ajax, FCTwente-FC Groningen, FC Utrecht-Heeren- veen, Vitesse-Volendam, Willem ll-Feyenoord. Eerste divisie: Vrijdag: FCZwolle-TOP Oss* Zaterdag: Cambuur-Veendam, Dordrecht '90-MVV, Emmen-Heracles, Go Ahead Eagles-Haarlem, Hel mond Sport-FC Den Bosch, RBC-ADO Den Haag, Telstar-Eindhoven, VVV- Excelsior. Zaterdagvoetbal Hoofdklasse: ASWH-Katwijk, Veere-Rijnsburgse Boys (15.00 uur), Lisse- Hoek, Kozakken Boys-Achilles Veen, Scheveningen-Noordwijk, ARC-Kloe- tinge, Quick Boys-Heerjansdam. Eerste klasse: Good Luck-Groote Lindt, RVVH-Wilhelmina '26, Roda Boys-Oostkapelle. Dinsdag: Dinteloord-Wil- helmina'26. Tweede klasse: AZVV-Serooskerke. Derde klasse B: Baronie- ONI. Vierde klasse A: Nieuwland-Nieuwdorp. Vierde klasse B: Klundert- Chrislandia, Unitas-Brouwershaven. Vijfde klasse: Beek Vooruit-Bavel, Halsteren-lnternos. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Juniorenvoetbal Vrouwenvoetbal Zondagvoetbal Atletiek Kapelleloop: De atletiekvereniging AV'56 houdt morgen (zaterdag) in Ka- pelle de 28e Kapelleloop over een afstand van 15 kilometer. De wedstrijd start om 14.45 uur voor de Sporthal aan de Vroonlandseweg te Kapelle. Basketbal Vrouwen eerste divisie: Vertraco/Vlissingen-BV Hoofddorp (zondag 15.15 uur), Idétrading-Prisma College, Filtech Five-Cady'73. Mannen tweede di visie: Eastwood Tigers-Vertraco/Vlissingen (zaterdag 14.00 uur), Brag- garts-Peelland Cracks. Vrouwen derde divisie: Waldric-Flash'82, Mannen eerste klasse: Barons-Volharding, Vossenberg-Jumping Crabs 2. ouwen eerste klasse: Marathon-Vertraco/Vlissingen 2, Marathon 2-Smokkelhoek, BV Oostburg-Volharding 2. Mannen tweede klasse: BV Souburg-Volhar ding 2, BV Souburg 2-Smokkelhoek, Marathon-Mevo'80, Oostburg-Dyna- mo'70 2. Meisjesjunioren eredivisie: Den Helder-Vertraco/Vlissingen. Jon gensjunioren hoofdklasse: Vertraco/Vlissingen-Con Brio (zaterdag 20.00 uur). Biljarten Titelstrijd jeugd: In multifunctioneel centrum het Hof van Eede te Eede wordt dit weekeinde het Zeeuws-Vlaams kampioenschap biljarten voor jeugdspelers gehouden. Aanvangstijden: morgen (zaterdag) en zondag: 10.00 uur. Slotpartijen: zondag 15.00 uur. Hockey Mannen tweede klasse C: Etten Leur-Hoco, Berlicum-Berkel Enschot, Nue- nen-Uden, Racing-Dommel, Boxmeer-Rapide, Geleen-Eersel. Derde klas se E: Goirle-Shot, Zevenbergen-Gilze Rijen, Pelikaan-Middelburg, Liberty- Best, Oirschot-Prinsenbeek, Olympia-Hilvarenbeek. Vierde klasse D: Tete- ringen-HSD, Oudenbosch-DDHC, Liempde-Drunen, Made-Udenhout, HC- GO-DES. Aanvang 14.30 uur. Kleiduivenschieten Teamwedstrijd: Op de schietbaan Midden-Zeeland wordt vandaag (vrij dag) een teamwedstrijd gehouden. De inschrijving is open vanaf 17.30, de wedstrijd moet voor20.30 uur beëindigd zijn. Regio insigne schieten: Morgen (zaterdag) is het regio insigne schieten in de A-, B- en C-klasse. De inschrijving hiervan is vanaf 13.00 uur en het schie ten moet voor 17.00 uurafgerond zijn. Motorsport Cross Wemeldinge: Morgen (zaterdag) opent MC De Sproeier het seizoen op het circuit in Wemeldinge. Aan de start komen de klassen 60cc, 80cc, 125cc, 250/500cc. De trainingen beginnen om 10.30 uur, de wedstrijd be gint om 12.30 uur. A-junioren, eerste divisie: PSV A2-Fortuna Sittard. Woensdag 15 april: Dor drecht Al-Middelburg A1 (18.30 uur). Derde divisie: SVV-Oranje Wit, Kapel- le-Halsteren (12.45 uur), Internos-Terneuzen, Papendrecht-RCS, ONA- Zwart Wit, HOV-DFC. Hoofdklasse: WR-Baronie, DOSKO-Unitas, Kloetin- ge-Beek Vooruit. B-junioren, tweede divisie: Dordrecht-Den Bosch, RKC-Sparta, Excelsior- Alphense Boys, Terneuzen-ADO Den Haag B2, Feyenoord B2-NAC, SVV- Spartaan. Derde divisie: HVCH-TSC, Middelburg B1-BaronieB1 (13.00 uur). Hoofdklasse: JEKA-Zierikzee, Halsteren-lnternos. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Paardensport Springconcours Nieuw- en St. Joosland: De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Walcheren uit Arnemuiden houdt zaterdag, in Stal De Kroo aan de Boomdijk 1 te Nieuw-en St Joosland, een springconcours Voor paarden en pony's. Programma pony's: 10.00 uur: klasse B en L. Paarden: 13.00 uur: B, L, MenZ. Springconcours Heikant: De Stichting Hippische Hippisch Sportcentrum Heikant houdt zaterdag en zondag in Manege Heikant aan de Vylainlaan30 een springconcours voor paarden. Programma. Zaterdag aanvang 9.00 uur: Drie Provicieën westrijd klassen 90,100, 110 en 125cm. Zondag aan vang 9.00 uur: 90,100,110 en 120 cm. Eerste klasse: Wit Rood Wit-Oliveo, Unitas-Oostkapelle, Braakhuizen- NOAD. Tweede klasse: Rijsoord 2-Stedoeo 2, Tricht-Capelle, Ter Leede 2- RVVH, Zwart Wit-Botlek. Derde klasse: Papendrecht-EBOH. Schaken Tweede klasse: Dongen-Terheijden, MOC-Longa, NOAD-Goes, TAC/BWB- Roosendaal, Terneuzen-RKTVV. Derde klasse: Middelburg-Patrijzen, Zie- rikzee-Unitas, Vlissingen-Sprundel, BeekVooruit-RCS. Vierde klasse: HVV- Hansw. Boys, Koewacht-Walcheren, Sluïskil-I Jzendijke, Luctor-Steen. Vijf de klasse: Hoofdplaat-Aardenburg, Lewed. Boys-Zeelandia, Oostburg-Hul- sterloo, Renesse-Graauw, Sluis-Corn Boys, Hontenisse-Robur. Zesde klas se A: Ouwerkerk-Zonnemaire, Volharding-Kwadendamme, Groede-Jong Ambon. Zesde klasse B: Vivoo-Nieuw Borgvliet, Terhole-Val Aan, Vos- meer-Ria, Moerstraten-Rimboe, WVV-SDO. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Grevelingen Cup: Voor de tweede keer in successie wordt morgen, zater dag, in Bruinisse het open snelschaaktoernooi om de Grevelingen Cup ge houden. Het toernooi wordt gespeeld op de rondvaartboot De Veerman, die het ruime sop zal kiezen. Deelnemers moeten zich om 13.00 melden op de boot, die afgemeerd ligt aan de Werkhavenweg. Jeugdtoernooi Landau: In Axel wordt morgen (zaterdag) een jeugdtoer- nooi gehouden. Hettoernooi, dat open staat voor spelers, die geboren zijn in 1981 of later, wordt afgewerkt in het St. Gregoriuscentrum aan de Wal- straat. Tafeltennis Competitie, vrouwen: 'tZand speelt in de eerste divisie in eigen huisde be langrijke wedstrijd tegen Amstelveen, 15.00 uur. In de derde divisie ont vangt MZ1 in 'de Slagvaert' Wanzl/Belcrum uit Breda op bezoek (17.00 uur). Tegelijkertijd spelen de reserves in de vierde divisie tegen De Repelaer uit Spijkenisse. Mannen: In de eerste divisie speelt 't Zand in Zwolle tegen Jumper/Flits, 18.00 uur. In de derde divisie ontmoet hettweede team van de Middelbur gers llac uit Gouda, 15.00 uur. SAR'72/Kombuis gaat op hetzelfde niveau om 17.00 uur op bezoek bij koploper Renata uit Eindhoven. In de vierde divi sie staat de derby Arnemuiden-'t Zand 3 op het programma,15.00 uur. Jeugd: In de landelijke meisjescompetitie B krijgt 'tZand TOGB uit Berkel en Rodenrijs op bezoek (15.00 uur). SAR'72 speelt in de C-klasse om 15.00 uur tegen TCS in Steenbergen, In het landelijk A jongens speelt 't Zand 1 om 13.30 uur bij Waalwijk. In het landelijk C staan Reynaert-'t Zand 2 (11.00 uur) en 'tZand 3-Kubo/Smash (15.00) op het programma. Tennis Vrouwen, derde Iglasse E: Hilvarenbeek-Shot, Dommel-Liberty, DDHC-Vlis- singen, Pelikaan-Zevenbergen, Udenhout-Made, Olympia-Hoekse Waard. Vierde Klasse D: HSD-Teteringen, Goes-Gilze Rijen, Vlijmen-Oudenbosch, HCGO-Liempde, Prinsenbeek-Rapide. Aanvang wedstrijden 12.45 uur. Trimkoersen en cyclo-sportieven KNWU) vooreen 90 minuten durende rit. Om 14.02 uur start de B-groep (B-/C-trimmers, KNWU-masters en recreanten), die 75 mi nuten koersen. Start bij Camping Den Inkel. Trimlopen Kapeile-loop: De atletiekvereniging AV'56 houdt morgen (zaterdag) in Ka pelle de 28e Kapelleloop over een afstand van 15 kilometer. De trimloop van 15 kilometer start om 14.45 uur voor de Sporthal aan de Vroonlandse weg te Kapelle. Om 14.00 uur gaat de familieloop van start over 2 kilometer, 4 kilometer of 6 kilometer. Inschrijven in de Sporthal. Marathondag SV Aloy: De SV Aloy houdt morgen, zaterdag, een marathon dag. De deelnemers gaan van start in de Dorpsstraat in Graauw. De mara thon en aflossingsmarathon begint om 13.00 uur. Een half uur latervertrek- ken de deelnemers aan de halve marathon. De start van de lopen over respectievelijk 10,5,2 kilometer en 50 meter is om 13.40 uur. Veidkorfbai Zaterdag. Overgangsklasse A: Avanti-ODO M, GKV-Swift, Meervogels- Sparta, Nieuwerkerk-DVO. Eerste klasse F: Animo-VEO (16.00), Fiducia- Snel, Pernix-De Kapellen, Refleks-TOP S. Eerste klasse G: Albatros-Vitesse, Kinderdijk-Tjoba, Koag-Vent.Sport, Vr'schaar-ADO. Tweede klasse G: IJs- selvogels-Sagitta, Merwede, Olympia S, Ondo G-HKC, Zuidwesters-TOP A. Derde klasse O: NlO-Stormvogels, Togo-Vios, RWA-Ondo (16.00), Voltref- Reserves: ROA: KVS 3-Swift2. R2N: KVS4-Tjoba 2 (14.00), Swift3-Vitesse2. R20: Animo 2-Koag 3 (14.30), Tjoba 3-PKC 6. Tenzij anders vermeld aan vang wedstr.15.30 uur. Afdeling. St.B: All Ready-Sch'vogels, DSO-G.Luck, Or.Zwart-BI.Wit, Zaamslag-Luctor. IA: KVK-BKC, Seolto-Ondo 2, St'vogels 2-Atlas (15.30), Z'westers 2-TOP 2 (14.00). 1B: Togo 2-Volharding (14.00). 2A: Ondo 3-Luc- tor 2 14.15), Seolto 2-BI.Wit 2 14.00), Tjoba 5-St'vogels 3 14.00), Z'westers 3-Olympia (14.00). 2B: All Ready 2-Sch'vogels 2 (14.00), DSO 2-G.Luck 2 (14.15), Emergo-Korvo, Kieviten-Tjoba 4. 3A: St'vogels 4-Atlas 3 (14.00), Tjoba 7-BKC 2 (14.15),TOP3-Volharding 2 (14.00). 3B:Ondo4-Atlas 2, Swift 5-Tjoba6(14.00),Zaamslag2-Animo4(14.00).4A: BI.Wit4-Seolto4(14.00), Luctor 4-Zaamslag 3, Olympia 2-Togo 4, Swift 6-Togo 3 (14.00). 4B: KVK 2- Bl.Wit 3 (14.00), Olympia 3-Z'westers 4 (14.00), Seolto 3-Animo 2 (12.00), Togo 5-Ondo 5 (14.00). 4D: Volharding 3-G.Luck4( 14.00). Tenzij anders ver meld aanvang wedstr.16.00 uur. Junioren: A-jeugd. PA: Animo-Swift (12.00). IB: Ondo-TOP. 2B: Animo 2- Swift 3, BKC-Seolto. 2F: Luctor-KVK, St'vogels-Z'westers. 3C: KVK 2- Zaamslag (12.15), Ondo 2-AII Raady (12.00), Swift 4-Volharding (12.00). Tenzij anders vermeld aanvang wedstr.10.00 uur. Volleybal Zaterdag, districtscompetitie, afdeling mannenteams, hoofdklasse: Sluiskil l-'t Halve Maantje 1, Kruiningen 1-Souburg 1, Game '78 1-MLTC 1, Duiveland 1-De Eikenhof 1. Eerste klasse A: Animo 1-Yerseke 1, Ovezande 1-MLTC 2,Souburg 2-DeBru-tèn 1, De Schelde 1 -Philten 1. Eerste klasse B: 't Halve Maantje 2-De Boskreek 1, De Ruucstoppelen 1-Kapelle 1, Zierikzee 1-Westerschouwen 1, Slagvast 1-Smash 1. Zondag, landelijke competitie, mannen, eerste klasse, poule 602: Animo 1- Duno 1, Simpelvéld 1-Hatece 1, 't Halve Maantje 1-Frisselstein 1, Tilburg 1- Z'67 1. Mixedteams, tweede klasse, poule 12: De Schelde 1-SBOZ 1, Dash '35 1- ELTV3, Bastion Baselaar 1-Merletten 1, BLTV 1-Volley2. Derde klasse, pou le 23: Roosendaal 2-Merkendaal 1, SBOZ 2-Tilburg 1, Pellikaan Tennis 2- Breda 1, De Lobbelaer 2-Souburg 1. Vierde klasse, poule 49: Hulster Am bacht 1-De Zoom 1, Be Quick-M 4-MLTC 1, Oud Beijerland 2-Halsteren 1, Z/W Hoek 1-Barendrecht 1 Waterpolo Zaterdag: De mannen van Stromvogel spelen om 16.00 uur in Vlissingen tegen SZC. Zwembad de Honte Terneuzen: 18.00 uur, kringaspiranten: Schelde-Arethusa; 18.45 uur, districtjunioren: Schelde-PSV; 19.30 uur, dis trictvrouwen: Schelde-HZ PC; 20.15 uur, districtmannen: Schelde-Aegir. Sportpunt Zeeland te Goes: 18.30 uur, kringmannen: Ganze 2-ZVD0'74 2; 19.15 uur, kringvrouwen: Ganze-TRB/RES 2; 20.00 uur, district mannen: Ganze-ZVDO'74. De vrouwen van Stormvogel spelen om 16.00 uur in Hel mond tegen Lutra. In Valkenswaard spelen Stormvogel 2 (mannen) tegen Platella (18.30) en Stormvogel 3 (mannen) tegen Tempo 20.30). Wielrennen Windsurfen RVS-race: Zondag houdt WSV Zuid-West 7 de RVS-race op het Vee Meer. Afhankelijk van de windsterkte en richting zal een course of slaio parcours worden uitgelegd. Er wordt gevaren vanaf 8 knopen wind en geld een maximum zeilmaat van 9m2. Locatie is hetsurfcentrum De Schc man in Kamperland en iedereen kan ter plaatse inschrijven van 9.30-11 Zwemmen Jaargangwedstrijden: In de zwembaden van Middelburg en Hulst wordl zevende Speedojaargangwedstrijd van het seizoen gehouden. In Hi komt de zwemjeugd uitZeeuws Vlaanderen aan de start en de leden van overige Zeeuwse clubs in Middelburg. Op het programma staat voor oudste Speedo-jeugd de 800 meter vrije slag. Inzet is een plaats bij deli 20 van Nederland. Vrouwen, tweede div. C: Gepidae-Morres/Hulst; Sovicos-Zovoc; De Schal- mers-Sliedrecht Sport 2; Inter/Rijswijk-VTC Woerden; Tonegido/V-Dim- plex/Ekspalvo; Sarto/P-Fitplan/Vrevok. Derde div. F: Odulphus-Jupiter; VVS'92-Graphiset/TSR (Baskensburg, 13.00 uur); Smash'75-Donki Sjot; WC 3-Mikro Electro/SR 2; Den Bosch'78-Voko; Savok-Radius (Vlaanderen- hal, 16.30 uur). Promotieklasse: Morres/Hulst 3-Morres/Hulst 2; Sgravo- VVS'92 3; Dynamo'70- Scheldesport; De Kikkers-BOK; Morres/Hulst 3- VVS'92 2. Eerste klasse: Savok 2-Ardito 2; Ardito-IJVC; De Sterre-Delta. Tweede klasse: WR 2-IJVC 2; Dynamo'70 3-Scheldesport 2. Mannen, tweede div. C: Mikro Electro/SR-Morres/Hulst; Sovicos-Gemi- ni/K; De Schalmers-US 2; Hands Up-Rijnmond 2;Tonegido/V-VVS'92; Radi- us-Alcom/Capelle 2. Derde div. F: Mikro Electro/SR 2-lnterkontakt/P; VVS'92 2-Gavok; De Schalmers2-Sliedrecht Sport; De Zebra's-Rijnmond 4; Atak'55-IJVC; Wea/Mevo'80-Tivoc (Onderdak, 16.00 uur). Promotieklasse: Mytilus-Morres/Hulst 2; Savok-VVS'92 3; De Sterre-Ardito; Dynamo'70- Scheldesport; De Kikkers-Mytilus 2. Eerste klasse: Mytilus 3-Morres/Hulst 3; Savok 2-VVS'92 5; Ardito 2-IJVC 2; Dynamo'70 2-Voorwaarts; De Kikkers 2-BOK. Tweede klasse: Mytilus 4-CVC; Savok 3-VVS'92 6; De Sterre 2-Ardi- to 3; Dynamo'70 3-Scheldesport 2. Vijfde trainingsrit TMZ: Zaterdag wordt in Kruiningen de vijfde en laatste trainingsrit van de TMZ verreden. Om 14.00 start de A-groep (A-trimmers Ronde van Kwadendamme: Zondag wordt de 44e Ronde van Kwadendam me verreden. Programma: 12.15 uur nieuwelingen (40 kilometer), 13.15 uur dikke bandenwedstrijd voor de jeugd, 14.15 uurcyclosportieven/dagkaart- houders/trimmers (55 kilometer), 15.45 uur elite en neo-amateurs (90 kilo meter). van onz.e sportredactie KWADENDAMME - De wieler- liefhebbers kunnen zondag in Kwadendamme genieten van een lange wielerdag. Naast de inmiddels traditionele zoge naamde 'dikke-banden-wed- strijden' laten de plaatselijke organisatoren drie categorieën van start gaan. Nieuwelingen, cyclosportieven met A-trim- mers en dagkaarthouders, als mede de elite- en neo-amateurs komen aan bod. Het programma begint om 12.15 uur en za 1 duren tot 18.00 uur. De nieuwelingen openen om 12.15 uur de Kwadendamse wielerdag met een wedstrijd -over 40 kilometer, Naar ver wachting zal het peloton een dertigtal koppen tellen, onder wie liefst negen Zeeuwen. Een teken dat het clikke-banden- project van de KNWU afdeling Zeeland, waaruit het merendeel van deze nieuwkomers afkom stig is, vruchten begint af te werpen. Als de plaatselijke jeugd de dik- ke-banden-wedstrijden heeft afgewerkt, vervolgen de cyclo sportieven met de A-trimmers en dagkaarthouders het pro gramma. Zij vertrekken om 14.15 uur voor een wedstrijd over 55 kilometer. Favorieten voor de zege zijn ongetwijfeld John Akkermans, Tom Griep, Marcel Gunst, Frans Hommel, Pieter Jongenelen, Ton Keiler, Jacky van de Klundert, Johan Peemen, Willem Varekamp en Theo van de Velde. Veertig elite- en neo-amateurs worden om 15.45 uur wegge schoten voor een wedstrijd over 90 kilometer. Natuurlijk zullen de beide plaatselijke favorieten Wilfred Geijs en Frangois Fran se een gooi naar de zege doen. Het Bevelandse duo is al vroeg in het seizoen in een uitstekende vorm, zoals vorige week bleek in de Omloop van de Braakmi Toch zal het niet eenvoudig z om de zege in eigen huis te h( den. Dan zal immers eerst afj rekend dienen te worden r onder andere Eric de Crom, f ward Farenhout, Anto; Goense, Peter Heeren, Den' Mesu, Nico van de Klundf Remko Noordermeer, Patc van Passel, Mario van Vlimn ren en Ruud Zijlmans. De w strijden worden gereden opl traditionele parkoers. To vaal hoeft zich niet te schamen GOES - De Goese Rugby club Tovaal heeft op sportpark Het Schenge in Goes een wedstrijd tegen het sterke Kensig Hill RFC uit Wales met 17-26 verloren. Tovaal was i.n de beginfa se gelijkwaardig aan de Welshmen, die in de iSe minuut de score kon ope nen. Via Martijn Nije et Caesar Luikenaar kwam de thuisclub tien minuten later langszij: 7-7. Via een fraai uitgespeelde gina Kensig Hill RFC toch nop mét een 7-14 voorsprong de rust in.Na rust bleven de krachtverschillel klem. Martijn Boogaard zag een sterke actie be- kroond met een fraaie tij (12-14), maar de Welsh men liepen toch weer uil naar een .12 - 26 voor sprong. Plet laatste woord was: voor de Zeeuwen Koen Spaas bepaalde df einstand met een try op 17-26.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 42