Klachten over Hospitel-systeem PZC Scheuren In bad Sas worden gedicht Commissie tegen uitbreiding parkeren op Markt Terneuzen Sluis-Aardenburg pleit voor speciaal onderwijs Oostburg In Hulst voelt de Vlaming zich thuis Stichting ziet af van tuinencomplex Sint Annastraat Sluis zeeland z12 Patiënten: betaaltelefoon en -televisie brengt klasseverschillen in ziekenhuis Sassenaar puur voor het geld in handel harddrugs weekenddiensten boshlé mzm vrijdag 11 april 1997 van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Directeur P. Ra- demacher van het Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen ziet voor alsnog geen mogelijkheid het zogenaamde Hospitel-systeem aan te passen. Hij zegt dat naar aanleiding van een eerste evalu atie van de invoering van de 'be taaltelevisie en -telefoon' aan het ziekenhuisbed in Terneu- zeu. Zowel bij de directie als bij patiëntenvereniging Samen Be ter zijn diverse klachten bin nengekomen over het initiatief. Het merendeel van de gebrui kers is evenwel positief, aldus de directeur algemene zaken. Het steekt patiënten dat ze te genwoordig in De Honte ver plicht zijn een telefoonabonne ment te nemen, alleen al om zelf bereikbaar te zijn. Naast die 3,50 gulden 'huur' per dag geldt het gangbare telefoontarief van PTT-Telecom. Ook moet dage lijks vijf gulden worden betaald om gebruik te kunnen maken van de televisie aan bed. Deze diensten worden afgerekend met een oplaadbare betaal kaart, in het ziekenhuis ver krijgbaar. Direct bij de introductie (eind februari) werd al duidelijk dat hospitel niet door iedereen als een uitbreiding van het service pakket wordt beschouwd. Na een maand experimenteren moet ook Rademacher erken nen dat er op onderdelen aan passingen nodig zijn. Zo is de gebruiksaanwij zing voor veel mensen te moeilijk. Los daar van hebben 'een paar patiënten' laten weten dat ze het systeem te duur vinden, aldus Radema cher. Samen Beter vreest zelfs het ontstaan van een nieuwe klas senscheiding binnen hetzi eken huis. Secretaris M. Henderiks: „Iemand die tien dagen wordt opgenomen is alleen al 35 piek kwijt voor de hum- van een tele foon. Want betaal je dat niet, dan ben je voor de buitenwacht ook niet bereikbaar. Tel daar nog eens tien dagen televisie kij ken bij op en je zit aan een fors bedrag dat veel mensen gewoon niet kunnen opbrengen. Leuk wanneer je als minder kapitaal krachtige naast een rijker ie mand ligt!" „Het is een ramp", weet de Ter- neuzense L, Bakker uit erva ring. „Ik lag met twee alleen staande moeders op een kamer, die samen wilden doen met een van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Mooie kleren, uitgaan en gokken waren voor een 18-jarige Sassenaarreden om zich op het slechte pad te be- geven.Op 18 december vorig jaar liep hij tijdens een deal met Belgen op het Vlaanderenplein in zijn woonplaats tegen de lamp. Naast de 126 gram speed die hij bij zich had, vond de poli tie in zijn woning 191 xtc-ta- bletten en enkele spuitbusjes CS-gas. Voor de rechtbank verklaarde de verdachte 'hooguit tien keer' te hebben gedeald. Een mede plichtige, die tegelijkertijd met de 18-jarige werd aangehouden, beweert echter dat er zeker 20 tot 2-5 keer drugs is verkocht. IDe 18-jarige, die sinds zijn zes betaalkaart. Maai' dat ging mooi niet door, want de televisie is alleen te volgen via één kopte lefoon en iedereen heeft een ei gen (bed)telefoonnummer. Dit is gewoon een stap terug in de tijd. Heb je geld, dan lig je beter." Rademacher wil zo ver nog niet gaan. Wel is hij bereid de signa len omtrent de slechtere telefo nische bereikbaarheid mee te nemen in het overleg dat hij over twee maanden heeft met PTT- Telecom. De kans dat daaruit ook een aanpassing volgt, acht de financieel directeur echter niet groot. „Er wordt gewerkt met landelijke tarieven. Het zie- tiende drugs gebruikt, ver klaarde tijdens zijn voorarrest in de gevangenis tot inkeer te zijn gekomen. Officier van jusititie mr. C. Fet ter eiste 15 maanden gevange nisstraf, waarvan 3 voorwaar delijk. Ook vond zij dat hem de winsten moeten worden ontno men via de Plukze-wetgeving en dat de verdachte zich onder toe zicht van het ZCAD moet stel len. Fetter ging ervan uit dat de jon gen ongeveer een half jaar had gedeald. Vooral het feit dat hij kort daarvoor door de kinder rechter was veroordeeld voor een soortgelijk delict, rekende ze hem fors aan. De raadsman van de verdachte pleitte voor een werkstraf. De rechtbank doet uitspraak op 24 april. Vorst en de druk van het grondwater hebben het Sasse zwembad op sommige plaatsen doen barsten. foto Charles Strijd van onze verslaggever SAS VAN GENT - Medewer kers van een gespecialiseerd bedrijf werken hard aan het zwemklaar maken van het grote buitenbad in Sas van Gent. Door de vorst van afge lopen winter zijn er op ver schillende plaatsen scheuren in 'het diepe' ontstaan. Vóór donderdag 1 mei moet het bad weer helemaal waterdicht zijn, omdat die dag het Sasse zwemséizoen begint. Voorzitter L. Marquinie van de stichting Het Sasse Zwembad, tevens wethouder van dë ge meente Sas van Gent, weet nog niet vrat de reparaties gaan kosten. De reserves van de Stichting zullen niet toerei kend zijn, maar de gemeente hóeft niet bevreesd te zijn dat er binnenkort een verzoek voor tonnen aan extra subsidie binnenkomt. „De schade is te vergelijken met vorstschade aan een wég. Enkele tiendui zenden guldens ben je daar snel aan kwijt, maar de krimp- scheuren zullen niet voor een exceptionele schadepost zor gen", betoogt Marquinie. De stichtingsvoorzitter bena drukt dat er géén technische fouten zijn gemaakt en dat de schade niet op andere wijze voorkomen had kunnen wor den. Eén van de specialisten, die de scheuren momenteel ré- pareert, heeft eenzelfde oor deel. Hij meldt dat de bodem van het Sasse zwembad te dun is vólgens de huidige inzich ten. De opwaartse druk van het grondwater en de vorst hebben het bad op sommige plaatsen doen barsten, luidt zijn verklaring'. kenhuis heeft geen budget om dit soort diensten aan te bieden. Vandaar dat het hele circuit is aangelegd en bekostigd door de PTT. Daar gaan dus ook de in komsten naar toe. van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Een meerder heid van de gemeenteraad heeft sterke twijfels over het nut van een tussentijdse bijstelling van het parkeerbeleid voor Terneu zen. Alleen de VVD en CDA steunen de insteek van het colle ge om het aantal parkeerplaat sen op de Markt bijna te verdub belen tot 28 vakken. Coalitiepartij PvdA en de frac ties van GroenLinks, SGP en GPV/RPF spraken zich donder dag in een gecombineerde ver gadering van de commissies verkeerszaken en financiën uit tegen die maatregel. D66 hield de bal daaromtrent nog in het midden. De raadsmeerderheid ziet wei nig heilinde door B en W beoog de oplossing. Verschillende fracties vroegen zich donderdag hardop af of het huidige par keerbeleid van Terneuzen wel zo slecht is en of dat punt kan worden aangewezen als dè oor zaak van de tanende belangstel ling voor het winkelhart. „Het gaat om het criterium dichtbij en heel dichtbij. Een verschil van twee minuten", verwees SGP'er C. van Burg naar de loopafstand tussen de parkeergarage en de Markt. „Zal dat het zijn waarom het publiek wegblijft uit het cen trum, van de winkelleegstand in Noordstraat en Steenen Beer, waarom er onvrede is?" Onaantrekkelijk Er zijn parkeerplaatsen zat in de binnenstad van Terneuzen, 290 stuks in een spotgoedkope parkeergarage en straks nog eens in totaal 150 vakken op de nieuwe terreinen achter het stadskantoor en aan de Schel- dekade, zo voerden GPV/'RPF en de PvdA aan. Dus waarom dan de Markt nog eens extra be lasten? De sociaal-democraat E. Kerckhaert daarover: „Terneu zen heeft absoluut geen par keerprobleem. Het probleem was en is de aantrekkelijkheid van het winkelhart. Mensen ko men alleen om boodschappen te doen en gaan dan weer weg. Om die verblij f sduur te verlengen, is destijds besloten tot de bouw van Steenen Beer. Maar ook is gezegd dat de mogelij khede van cle Markt beter moeten woi den benut, met -bijvoorbeeld een kiosk, terassen. Dat misse wij in deze hele discussie. Ze ventien parkeerplaatsen op d Markt was voor ons met de re constructie al een compromis Uitbreiding in die richting bete kent enkel een verdere bepei king van de verblijfsfunctie." De verantwoordelijk wethou ders K. van der Hoofd (VVD) e; C. de Mol-Marcusse (CD! haasten te verklaren dat ook z van mening zijn dat een gedeel telijke bijstelling van het pa: keerbeleid niet afdoende is oi het tij te keren. „De opmerkir gen, suggesties en bedenkinge die vanavond door de commis sie zijn ingebracht, zijn ook dal gene wat het college al andei half jaar bezighoudt. Ma» ondertussen moeten de onde: nemers in het centrum wel vei der. Wij denken dat we goe bezig zijn voor Terneuzen", pa reerde Van der Hoofd de brt aan kritiek die over het colleg werd uitgestort in de uiters rommelige vergadering. Parkeertarief Na dik twee uur discussiëre werd duidelijk dat een meerde: heid van de commissie geen uil breiding van parkeerplaatse op de Markt wil. Ook werde bedenkingen geuit over hetpla om De Blokken en de De Jongs straat (straks zonder trottoin na een reconstructie open I stellen voor verkeer in beid richtingen. Wel werd unaniei positief geoordeeld over veria ging van het parkeertarief in hs centrum naar 1,50 gulden ps uur. Het tarief van de j blijft een kwartje goedkoper. Over twee weken komt het col lege in de gemeenteraad op kwestie terug. Een algehele eva luatie van het parkeerbelei komt pas eind 1998 aan de ordi TERNEUZEN Bijeenkomst D66 - De D6f raadsfractie van Terneuze houdt maandag 14 april van: 19,30 uur een bijeenkomst i wijkcentrum De Triangel. Aa cle orde komen onder meer c dag- en nachtopvang, de acti Houdgreep, de clrugs-klachter lijn en het nieuwe theater. van onze verslaggever Hans Heijt SLUIS - Het gemeentebestuur van Sluis-Aardenburg gaat bij het verantwoordelijke bestuur voor het speciaal onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen pleiten voor het behoud van de Prins Willem Alxeanderschool in Oostburg. Alle raadsfracties en hel college van B en W zijn van mening het onaanvaardaar is moeilijk lerende kinderen (MLK) en zeer moeilijk lerende kinderen (ZMLK) dagelijks een lange, busreis naar Terneuzen of zelfs Hulst te laten maken. Het raadslid W. van Helden (WD/Gemeentebelangen) liet weten dat hij zich volledig schaarde achter een brief van verontruste ouders die vrezen dat ZMLK- en MLK-leerlingen binnenkort niet meer in Oost- bui'g lessen kunnen volgen. Van Helden: „Die reistijd kan veel beter besteed worden aan het wegwerken van de leerachter- stand. Bovendien zullen de ver voerskosten fiks oplopen." Het CDA-raaadslid J. Quaak liet zich in vergelijkbare bewoor dingen uit en stelde dat zijn fractie best geld wil uittrekken om het speciaal onderwijs voor West-Zeeuws-Vlaanderen te behouden. Wethouder A Keijmel-Cambier waarschuwde dat de financiële bijdragen, die nodig zijn om een school overeind te houden, niet Hulst past verordening verzuring aan HULST - Net als veel andere ge meenten wil Hulst een plaatse lijke veroi'dening aanwijzing voor verzuringgevoelige gebie den vaststellen. Door wijziging van de Uitvoeringsregeling Am moniak en Veehouderij kunnen natuurgebiedjes, vooral bloem- dijken, in de gemeente Hulst in gevaar komen. Door een ge meentelijke verordening vast te stellen, zouden kleine land schapselementen (onder meer een bosje bij de Zeildijk en ver schillende dijken rondom Graauw en Clinge) gevrijwaard moeten blijven van intensieve veehouderijen in de buurt. B en W van Hulst hopen dat de ge meenteraad de voorgestelde verordening tijdens de vergade ring van '24 april vaststelt. mis zijn. Maar net als Quaak en Van Helden wilde ze zich sterk maken voor het behoud van het onderwijs voor ZMLK- en MLK-leei'lingen in Oostburg. Haar voorstel om een brief te schrijven aan het bestuur van het speciaal onderwijs kreeg de steun van alle fracties. Platform Keijmel wilde echter niet in stemmen met de suggestie van het CD A-raadslid L, Kamphuis om vijfhonderd gulden subsidie te verstrekken voor het plat form Sociale Zekerheid West- Zeeuws-Vlaanderen. Kamp huis vond het collegevoorstel om een waarderingssubsidie van 250 gulden te geven te be scheiden. Keijmel en burge meester C. J. van Liere waren net als de CDA'er van mening dat het een goede zaak is dat het platform met de koffie-ochten- den mensen bereikt die door fi nanciële of sociale omstandig heden het contact met de sa menleving dreigen te verliezen. Van Liere en Keijmel verklaar den dat er ook nog andere moge lijkheden zijn om het platform verdere steun te bieden. Van Liere stelde voor eerst een evaluatie van de koffie-ochten- den afwachten en dan te bekij ken op welke wijze meer steun kan worden geboden. Keijmel dacht aan een bijdrage in de vervoerskosten voor mensen uit Sluis-Aardenburg die de koffie ochtenden in Oostburg willen bezoeken. Voor Kamphuis wa ren de woorden van Van Liere en Keijmel aanleiding zich toch achter het collegevoorstel te scharen. van onze verslaggever Wout Bareman HULST - Ze zaten er met ge spitste oren, ze luisterden naar de lofzang van de burgervader, ze dronken een glas, aten een hap en waren bekoord. Burge meester mr. dr. A A L. G. Kes- sen deed wat-ie kon om de mensen te enhousiasmeren. En ook fiscalist G. Meij deed een duit in het zakje. Kortom, wie op de linkeroever van de Schelde z'n boterham ver dient, doet er goed aan zich in de mooie gemeente Hulst te vestigen. Daar is het goed toe ven, daar gaat het er Bourgon disch aan toe, kortom, 't is daar waar de Vlaming zich thuis- voelt. Volgens Kessen en het promoclubje dat zich donder dagmiddag om hem heen had verzameld. Belastingdeskundige Meij hield tegenover de ruim zestig opgekomen Belgen een mooi verhaal over de belasting plichten, woordvoerders van de woningbouwverenigingen prezen hun waren aan en de burgemeester hield, in de raadszaal, een mooi verhaal over 'de sfeer, het woonkli maat, het mooie van het Zeeuws-Vlaamse land' en al die andere voordelen. Want la ten we wel zijn. Wordt het op de linkeroever - denk aan Doel - allemaal niet wat erg krap nu wereldhaven Antwerpen daar plannen heeft voor nog een containertenninal? En als het Doeldok, het Verrebroekdok en al die andere dokken ooit tot ontwikkeling komen - om over het Baalhoekkanaal maar niet te spreken - waar moeten al die mensen dan naar toe? Naar Hulst dus. SINT JANSTEEN - HOLLAND Aan de hand van burgemeester mr. dr. A A L. G. Kessen maakten ruim zestig Vlamingen kennis met de geneugten van het land van Hulst. foto Charles Strijd Kessen gooide donderdag de Clingepolder in de aanbie ding, waar toch minstens 450 woningen kunnen verrijzen. Tegen mooie prijzen, die uiter aard ook de de gemeentekas spekken. Zijn verkooppraatje deed even denken aan het ver haal dat hij ooit hield toen hij nog burgemeester was van Hontenisse, 'het groene hart van Zeeuws-Vlaanderen'. Wie er zich vestigde kon rekenen op een tuinpremie. Kessen, donderdag vanaf z'n gestoelte: „Natuurlijk is er ook eigenbelang in het spel. De bevolking van Zeeuws-Vlaan deren loopt terug. De jeugd verdwijnt om elders te gaan studeren en keer maar mond jesmaat terug. Minder inwo ners, da's ongezond. Daarom wagen wij ons nu aan dit expe riment, vooral ook om ons voorzieningenniveau te hand haven. Hulst is de meest Vlaamse stad van Nederland. Dat durf ik best te beweren. In ons bevolkingsregister komen al 1400 Vlamingen voor, dat zegt genoeg." Hij gaf toe dat het de omge keerde wereld is. Immers, veel Nederlanders vestigden zich de afgelopen jaren juist van wege het gunstiger belasting klimaat in België. „Maar let wel: het is een zaligheid om hier te wonen. De industrie op de linkeroever rukt op; haar bewoners rukken mee op. Ho pelijk richting Hulst." Rondrit Daarna stapten de kandidaat inwijkelingen in de bus voor eenrondrit. Om die vervolgens met pot en pint af te sluiten. Bourgondisch a la Kessen. van onze verslaggever Hans Heijt SLUIS - De stichtingEuregio Tuinen ziet af van het inrichten van een siertuinpark aan de Sint Annastraat in Sluis. De initi atiefnemers gaan zich voor het tuinen- project oriënteren op andere locaties in Zeeuws-Vlaanderen. De voorgestelde bijdrage van het college van B en W van honderdduizend gulden voor het project vindt de stichting te karig. Bovendien zetten de initiatiefnemers vraagtekens bij de voorwaarden die B en W aan het verstrekken van de subsidie stellen. De stichting Euregio Tuinen had de ge meente Sluis-Aardenburg gevraagd voor een bedrag van 620.000 gulden bij te dragen aan het tuinenproject. Het initia tief vergt een totale investering van 7,5 miljoen gulden. Maar in een voorstel aan de gemeenteraad stelden B en W dat een subsidie van 6,2 ton teveel van het goede was en dat de gemeente andere prioritei ten heeft. Het college wilde niet verder gaan dan een ton en koppelde een aantal voorwaarden aan de subsidieverlening. Zo dienden de kosten voor de aanpassing van het bestemmingsplan en de gemeen telijke infrastructuur voor rekening van de stichting te komen. Projectontwikkelaar en woordvoerder N. Boussen van de stichting Euregio Tui nen maakte donderdag duidelijk dat de samenwerkende partners naar aanlei ding van het collegevoorstel geen reden meer zien om de optie op het stuk grond aan de Sint Annastraat te verlengen. „We lieten het college begin deze week weten dat het voorstel kon worden ingetrok ken", aldus Boussen. „We gaan ons sa men met de tuinarchitect oriënteren op vijf andere locaties in Zeeuws-Vlaande ren. Ook in de gemeente Sluis-Aarden burg kijken we verder." Toeristentrekker Boussen legt uit dat een bijdrage van 620.000 gulden van de gemeente Sluis- Aardenburg noodzakelijk is om de cofi nanciering voor het project rond te krij gen. Hij vond. de gevraagde subsidie niet teveel van het goede voor een toeristische voorziening' die duizenden bezoekers kan trekken en een goed alternatief is bij minder goed weer. Boussen wees erop dat andere overheden het project wel op waarde weten te schatten. Zo zit er 1,2 miljoen gulden voor het project in de pijplijn uit de Europese 5B-subsidiepot. Boussen:,Het is nu eenmaal zo dat we in de Sint Annastraat op een dure locatie zitten als je rekening houdt met de erf pachters en eigenaren. Daarnaast zou het noodzakelijk zijn geweest een nieuw gebouw neer te zetten. Dat was bij de oorspronkelijke locatie bij de Dikke van Dale niet nodig geweest." Boussen verklaart dat de stichting in vol le vaart wil verder gaan met het project. Binnen een maand verwacht de stichting naar buiten te kunnen komen met de nieuwe locatie. 12 en 13 april 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 'uur: H. E. F. A. Nijsten Jr/ H. D. D. Zuider- baan, Anna Bijnstraat25, tel. (0115) 612324. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: H. J. W. A. Meijerink, Beethovenhof 3b, tel. (0115) 613768. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: P. A. M. de Bruijckere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. (0117) 455555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijlce, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. (0117) 301366. Breskens en Groede: R. J. Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel (0117) 381956. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: W. L. Fraanje, Voorburcht 2, tel. (0115)431244. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur, zon. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. Dierick, Graaf Jansdijk A 185, Westdorpe, tel (0115) 452525. Spreekuurzat. 10.00 uurop Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - ma. 08.00 uur: B. Schulte en R. van Berkel, Gr. Ba- gijnestraat 16, tel. (0114) 313131. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. G. van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. (0115)471955. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. F. Helmers, Cloosterstraat 72, tel. (0114) 681277, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: C. Thomaes, Nieuwstraat 55, Oost burg, tel. (0117) 453580. Spreekuurzat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: P. J. F. de Booy, Ganadalaan 1, Sas van Gent, tel.(0115)453022. Spreekuren zat. en zon. 12-12.30 Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen, Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 612090. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115) 562888. Hulst,zat. 10-18 en zon. 11-12 en 14- 18 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114)314255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: M. P. Schaub, Zaamslag, tel. (0115) 431366. Spreekuur, zat. 11-12 u Bastionstraat 2, Axel. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0111 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uuri de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Die menstraat 83, tel. (0115) 619621 Spreekuurzat. van 12.30-14.00 uu Peter de Vos, Van Steenbergenlae 7, tel. (0115) 696425. Spreekuura van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, OostbuL en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', Ie (0117) 382769/ (0117) 49239! (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oosi burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, zsJ en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Si.rius 1, OoS burg, tel. (0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel (0115) 453800, spreekuur zat. 11.0 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, te (0114) 312701. Spreekuur 11.00 12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg ZeeuW i Vlaanderen, voor spoedgeval1 dag en nacht bereikbaar: Wed Zeeuws-Vlaanderen: Telefoo'| nummer (0117) 456500, Kanaalzd ne: Telefoonnummer (0111; 674500, Oost-Zeeuws-VlaanderK, Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzoil Zeeland, kraamcentrum Zeeuw) Vlaanderen, dag en nacht berei' baar via tel. (0115)674555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. I! I ma 24 uur: E. van Acker, Hulst, tel. (01" I 313167. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon.l -ma 24 uur: R. Schouteten, tel. (0117) 4520® b.g.g. (0117)459000. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur J. Eggermont, tel. (0115) 451882. W.edstri jd voor politiehonden MIDDELBURG - De Koninklii ke Nederlandse Politiehoi Vereniging houdt morgen, j terdag, de jaarlijkse wedstri) voor ongecertificeerde polili' honden in opleiding. De wedstrijd op het terrein de 'politiehondenverenigé Midden-Zeeland aan de Frani rijk weg in het Sloegebied (rp tingPechiney) begint 'smorge om negen uur met het kies werk zoals volgen, springent zoeken. Vanaf 's middags t$ uur is het spectaculaire stë werk te zien waarbij de hos een pakwerker moet aan# den. Alleen het morgei# gramma telt mee voor het p j tentotaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 36