Ruimte voor drie koffieshops Thoolse AOV'ster Roelvink raadslid tegen wil en dank Klachten over leilinden Noordwelle Uitspraak rechtbank steun voor gemeente in supermarktoorlog Scheepvaart moet rekening houden met stremmingen Middelburg eerste met kadasterbalie Strijd rond lampen tennisclub Zierikzee voor Raad van State Twee plannen voor kartbanen is te veel zeeland 12 Burgemeesters Oosterschelderegio bereiken akkoord over softdrugsbeleid weekenddiensten vrijdag 11 april 1997 van onze verslaggever Rinus Antonisse GOES - De zeven burgemees ters in de Oosterschelderegio zijn het eens geworden over een gezamenlijk gedoogbeleid voor softdrugs. Bedoeling ervan is de handel aan strikte regels te bin den en ook de controle op de ver koop te verscherpen. Illegale handel wordt streng aangepakt. In hel gebied rondom de Ooster- schelde is op grond van het nieu we beleid ruimte voor drie officiële koffieshops-met-ver- gunning. waar softdrugs onder voorwaarden mogen worden verhandeld: twee op de Beve- landen en één op Schouwen- Duiveland. Uitgegaan is van de norm van één koffieshop per 4 00 0 0 inwo ners. Van de exploitanten wordt verwacht dat zij actief meewer ken aan het voorkomen van drugsverslaving. Dat kan onder meer door invoering van een meldplicht voor klanten bij wie het soft drugsgebruik versla vende vormen begint aan te ne men. In het rapport dat de bur gemeesters donderdag allen aanvaardden, staat dat de poli tie en het openbaar ministerie een actievere rol moeten vervul len dan tot nu toe. De politie in het Oosterscheldebekken zal er ook personeel voor moeten viïj- maken. Burgemeester drs. D. J. van dei- Zaag van Goes toonde zich na afloop van het overleg tussen de portefeuillehouders openbare orde blij met de bereikte over eenstemming. ,,Ik hoop van ganser harte dat we een eenheid van beleid waar kunnen maken Vergaderingen PvdA-fractie ZIERIKZEE - De Schouwen- Duivelandse PvdA-afdeling houdt de komende tijd drie openbare fractievergaderingen: maandag 21 april, dinsdag 6 mei en maandag 26 mei. Tijdens deze bijeenkomsten worden de agenda's doorgeno men van op poten staande com missie- en raadsvergaderingen. De fractievergaderingen begin nen om 19.30 uur en vinden plaats in vergaderkamer 7 8 van het gemeentehuis. in de Oosterschelderegio." Of dat het geval zal zijn, hangt in het bijzonder af van de gemeen tebesturen. Die moeten akkoord gaan met het rapport. De burge meesters zullen het in elk geval in de dagelijkse besturen en ge meenteraden verdedigen. Van der Zaag noemt de argumenten om het nieuwe beleid vorm te geven 'overtuigend'. „Ik ben er optimistisch over dat de gemeenteraden het rapport kunnen onderschrijven, zeker wat betreft deBevelanden. Over de uitkomst op Schouwen-Dui- veland ben ik wat onzekerder", aldus de Goese burgemeester. De nieuwe gemeenteraad van Schouwen-Duiveland heeft zich enkele maanden geleden tegen vestiging van een erkende koffieshop op het voormalige ei land uitgesproken. Van der Zaag gaat ervan uit dat de raad aan de hand van het kersverse rapport een nieuwe discussie zal voeren. Hij houdt er wel reke ning mee dat de twee koffie shops die op de Bevelanden voorzien zij nin Goes zullen ko men. „Die kans is vrij groot. In Goes zijn nu al veel meer dan twee illegale verkooppunten." Handhaving Van der Zaag beklemtoont dat de gemeenten die weigeren een gedoogbeleid te ondersteunen - dus in feite alles op zijn beloop laten - geconfronteerd kunnen worden met vluchtgedrag van drugsverkopers. „Ze moeten dan niet schrikken dat handela ren voor wie in Goes geen plaats meer is, elders illegale verkoop punten oprichten." Het rapport moet nog de instemming krijgen van het districtscollege politie. ,De gemeenteraden moeten we ten dat het gedoogbeleid ook door de politie uitgevoerd kan worden, met name in de sfeer van de handhaving", zegt Van der Zaag. Afgesproken is dat de gemeen teraden vóór 1 september een uitspraak doen over het voorge stelde gedoogbeleid. Het kan dan vanaf 1 januari 1998 van kracht worden. Dat is bijna één jaar later dan de bedoeling was. Van der Zaag: „Het is een lang proces. Maar je moet geduld op brengen als je daardoor tot een eensgezind beleid kunt komen. Dat komt de kwaliteit van de besluitvorming ten goede." Ken oplossing voor de 'leilinden-problematiek' is niet eenvoudig te vinden, want ze moeten bij voorkeur wel blijven staan. foto Dirk-Jan Gjeitema van onze verslaggever NOORDWELLE - Ze staan dicht tegen de gevels, belemmeren dus het daglicht in de woonkamer, en laten in de zomer zo'n vieze plakkerige vloeistof vallen. De leilinden aan de Ring in Noord welle zijn, hoe karakteristiek ook, voor veel dorpsbewoners een bron van ergernis. Van sommige kanten wordt zelfs aangedron gen op het kappen van de bomen. Zover wil het nieuwe college van B en W van Schouwen-Duiveland het nog niet laten komen. Wel wordt binnenkort met de dorpsgemeenschap naar een oplos sing gezocht. ..Altijd moeilijk, dat gemeentegroen", verzucht Jos Geluk van de dorpsgemeenschap. Hij zegt dat in Noordwelle al geruime tijd wordt geklaagd over de leilinden.We zitten er al een poosje mee in onze maag.Temeer omdat een pasklare oplossing niet voor handen is. Kappen is een mogelijkheid, maar daar zijn de bomen weer te mooi voor. Verplaatsen is een andere optie, maar daar komt weer erg veel bij kijken. Ook wethouder G. van de Velde weet nog niet op welke wijze de 'leilindenproblematiek' kan worden aangepakt. Tijdens een re cent bezoek aan Noordwelle werden B en W door diverse dorps bewoners op de kwestie geattendeerd. De gemeente heeft het sig naal opgepikt en gaat er werk van maken'. In overleg met cle dorpsgemeenschap, benadrukt Van de Velde. Volgens de wet houder wordt behalve de leilinden ook de plaats van het groen rondom de kerk besproken, op basis van het groenstructuurplan voor N oordwelle van onze verslaggever Herre Stegenga ZIERIKZEE - In de juridische slag rond de Unigro-super- markt in Zierikzee is de eerste zege voor de gemeente Schou wen-Duiveland. Het verzoek van de eigenaar en verhuurder van het bedrijfspand, Chassey BV, om de door de gemeente op gelegde dwangsom te schorsen, is donderdag afgewezen door de rechtbank in Middelburg. Chas sey gaat echter in beroep, liet woordvoerder J. Verhulst don derdag al weten. Ongeacht de motivatie van president van de rechtbank mr. T. Damsteegt, die pas begin volgende week open baar wordt. De gemeente Schouwen-Duive land voelt zich bedrogen omdat in het nieuwe winkelpand van de Aldi aan de Boerenweg ook een Super-supermarkt de deu ren heeft geopend. Chassey BV zou tijdens het vooroverleg geen open kaart hebben gespeeld door alleen maar te spreken over de Aldi. Bovendien was de bouwvergunning maar voor één supermarkt bedoeld. Ook de winkeliers uit de Zierikzeese binnenstad zijn in woede ont stoken. Zij spreken van valse concurrentie en vrezen inkom stenverlies. De gemeente be sloot een kleine maand geleden een dwangsom te eisen van Chassey: tienduizend gulden voor elke dag dat de Super ge opend is, met een maximum van vier ton. Op haar beurt diende Chassey een schorsingsverzoek in bij de rechter. De zaak diende woensdag. Lange adem Burgemeester J. J. P. M. Assel- bergs van Schouwen-Duive land is vanzelfsprekend tevre den met de uitspraak van de president. „Een bewijs dat we de goede arguïnenten hebben aangevoei'd." Hij vindt het 'vreemd' dat Chassey nu reeds besloten heeft in beroep te gaan. „Zonder de argumenten van de rechtbank te kennen." Verhulst: „We zijn gewoon overtuigd van ons gelijk." Zowel Asselbergs als Verhulst verwachten overi gens dat het een zaak van lange adem wordt. Unigro gaat er vooralsnog van uit dat de Super met de Aldi een bedrijfspand blijft delen, combinatie die vaker voorko in Nederland. Inhoudelijk Unigro nog niet op de kwes ingaan, zo meldde een wooi voerdster donderdag, blijft voorlopig een zaak tuss de gemeente en Chassey." Wedstrijd voor politiehonden MIDDELBURG - De Koninkl ke Nederlandse Politieho Vereniging houdt morgen, terdag, de jaarlijkse wedsti voor ongecertificeerde polili honden in opleiding op het t< rein van de politiehonden^ eniging Midden-Zeeland aan Frankrijkweg in het Sloegebi (richting Pechiney). De wedstrijd begint 's morge om negen uur met het klei werk zoals volgen, springen zoeken. Vanaf 's middags twee uur isl spectaculaire stelwerk te zi waarbij de hond een pakwerl moet aanhouden. Alleen I morgenprogramma telt re voor het puntentotaal. Wandelkaar t rond thema Jacob Cats BROUWERSHAVEN - Biuj meester J. J. P. M. Asselbei van Schouwen-Duiveland lie donderdagmiddag in Brouwt shaven het eerste exempla van de Jacob Cats-wandelkai in ontvangst genomen. De kaart is een initiatief van Stichting Educatief Toerisi Zeeland 'Oranjezon' en is s mengesteld door Sander i' Haan van het gemeentearch S chou wen-D ui veland Cats werd in 1577 geboren in Smalstad en woonde er tot zi elfde. De route voert de wane laar door Brouwershaven. Gewezen wordt onder meer plaatsen waar gebouwen sto den die vanaf het einde van zestiende tot halverwege dei ventiende eeuw een belangrij rol speelden inhet stadje. van onze verslaggever VLISSINGEN - De scheepvaart in het binnenhavengebied van Vlissingen en het Kanaal door Walcheren moet deze en volgen de maand rekening houden met vertragingen. Tijdens de Vloot dagen in Vlissingen, die van daag (vrijdag) tot en met zondag 13 april plaatsvinden, wordt de scheepvaart in het binnenha vengebied enkele keren stilge legd. Vandaag is dat van twee tot drie uur 's middags, zaterdag tussen elf en twaalf uur en tussen drie en vier uur en op de zondag van drie tot vier uur. Het schutten van de fregatten kan maandag tot oponthoud leiden bij de doorgaande scheepvaart. De Sloebrug of halfhoge brug over het Kanaal door Walcheren wordt geschilderd. Met ingang van 14 april moet de scheep vaart daarom rekening houden Aalgoot over dijk Ouwerland OUWERKERK - Over de Oos- terscheldedijk bij de Ouwer- kerkse kreek komt een aalgoot. Waterschap Zeeuwse Eilanden trekt 10.000 gulden uit voor de goot, waardoor glasaal uit de Oosterschelde naar het zoete binnenwater kan kruipen. In het gebied van Zeeuwse Eilan den zijn nog twee aalgoten, bij Prommelsluis op Schouwen en bij Hoedekenskerke. 12 en 13 april 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. H. G. Daniëls, Kievitstraat 2, Zie rikzee, tel. (0111) 413410. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwer shaven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. A. M. Bruel en J. J. Roth, zat. Dijk- straat 32, Scharendijke, zon. Markt 32, Brouwershaven, tel. (0111) 691280. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Ooster- land, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. v. d. Berg, Weth. van Klinken- straat 10, Nieuwerkerk, tel. (0111) 641810. met vertraging. De brug wordt op werkdagen tussen half acht 's ochtends en vier uur 's middags een keer per uur bediend, elke keer rond een kwartier over het hele uur. De openingstijden van de Keer sluisbrug in Vlissingen worden afgestemd op de tijden van de Sloebrug. De bediening is steeds vooruitlopend en aan sluitend aan die van de Sloe brug. Verder moet de scheep vaart rekening houden met de ponton, van waarop het schil derwerk wordt uitgevoerd. Het ongemak duurt tot en met 27 ju ni. De zondag na Hemelvaaitdag worden de bruggen over het Ka naal door Walcheren van negen uur 's ochtends tot negen uur 's avonds bediend voor de scheepvaart. Verwacht wordt dat die zondag 11 mei) extra re- creatiedrukte te verwerken valt. De recreatievaart is ge vraagd zoveel mogelijk van de twee extra uren in de avond ge bruik te maken, zodat het weg verkeer zo min mogelijk hinder ondervindt. De grote sluis in Veere is van maandag 26 mei negen uur 's ochtends tot en met vrijdag -30 mei om vijf uur 's middags ge stremd voor de scheepvaart. In die week worden de noordelijke buiten-ebdeuren gewisseld. De kleine sluis blijft beschikbaar. Schepen tot een lengte van zes tig meter en een breedte van maximaal 7,40 meter kunnen van de kleine sluis gebruikma ken. Tandartsen: H. A. Boom- de Keizer, Westerban- weg 14, Burgh-Haamstede, (0111) 653103. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 251177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): M. K. Buth, Haamstede, tel. (0111) 412180. van onze verslaggever Marco van Barneveld SINT-MAARTENSDIJK - Mini Roelvink - 'een interview, oh, verschrikkelijk' - zal het nog moeilijk krijgen. Ze is geen pra ter, zegt ze, en blijft het liefst op de achtergrond. Op zich niet erg. Alleen: ze zal binnenkort toch écht haar stem moeten gaan verheffen, en zorgen dat ze wordt gehoord. Het liefst door heel veel mensen. Ze zal immers voor het Algemeen Ouderen Verbond (AOV) Mieke Schot gaan vervangen in de Thoolse raad. Een éénmanspost. Of ze er zin in heeft? De 48-jarige: „Het moet gewoon. Ik spring als het ware in een gat. Maar ik zal wel blijven drijven, hoor." De reden voor het vertrek van Schot is bekend. Zij zal in het huwelijk treden met -AOV-se- nator Martin Batenburg en naar zijn woonplaats Eindhoven ver huizen. Gevolg: een lege zetel in de Thoolse gemeenteraad, op te vullen door de nummer twee op de AOV-lijst. Dat is Mini Roel vink, woonachtig in het buiten gebied bij Smerdiek. „Het was wel schrikken toen het er naar uitzag dat ik het zou moeten gaan doen. Eigenlijk hoeft het van mij niet zo. Maar goed. Ik stond nu eenmaal twee op de lijst en had relatief het meeste tijd van de AOV'ers hier. Ik zal het daarom toch doen." Op maandag 26 mei begint ze. Met een zucht: „Dan word ik be ëdigd." Roelvink ex-kent het. Erg gemo tiveerd komt ze niet ovex'. „Maar ja", zegt ze, „ik werk ook het liefst achter de schermen. Dat weten onze kiezers ook. Ik wil het ook in principe maar tot de volgende verkiezingen doen. Dan moet er toch een ander zijn." Ze is een paar jaar geleden bij het AOV terecht gekomen. Vóór die tijd is de 48-jarige nimmer politiek actief geweest. Waarom ze voor het Ouderen Vex-bond heeft gekozen? „Door mijn werk in het psychia trisch ziekenhuis in Halsteren heb ik affiniteit met de doel groep. Maar verder ben ik niet zo partij gebonden. Ik had bij wijze van spreken ook bij D66 kunnen zitten." Hoe wilt u zich in de raad gaan opstellen? „Ik wil tegen verschillende din gen px'otesteren. De varkensin vasie bijvoorbeeld en de uitbrei ding van het gemeentehuis. Ex- mogen hier best wat varkens ko men, maar de hxxidige invasie gaat veel te ver. En de uxtbrei- ding van het gemeentehuis, die miljoenen kost, is gewoon niet nodig. Ze hebben daar ruimte genoeg. Ik ben een paar keer we zen kijken, ja." van onze verslaggever Ab van derSluis MIDDELBURG - Wethouder J. C. van Dijk-Sturm (Informa tie en Automatisering) van Mid delburg heeft donderdag in het pand Vlissingsestraat 21 de eer ste Zeeuwse gemeentelijke kadastrale balie geopend. Ie dereen kan, tegen een geringe betaling, actuele gegevens op vragen over een bepaald stuk grond, gebouwen en de eigen- domssituatie. Daarnaast beschikt de gemeente over aan vullende informatie, zoals gege vens van monumenten en be- stemmingen. Inwoners van Middelburg hoeven in het ver volg voor dergelijke informatie niet meer naar het Kadaster Zeeland. Wie wil weten wie de eigenaar- is van een te koop staand pand, moest daarvoor tot voor kort naar het Kadaster Zeeland aan de Vx-ijlandstraat. Tot twee jaar geleden gold dat ook voor amb tenaren die zich bezighouden met vastgoed, gi-ondtx-ansacties en onteigeningen. In ovexieg met de Vereniging van Neder landse Gemeenten werd de mo gelijkheid geopend voor ge meenten om zelf een kadastrale balie te openen, die in dii-ecte verbinding staat met de compu ters van het Kadaster. Het idee om vastgoedinformatie bij de gemeenten onder te bi'en- gen heeft te maken met het px-o- AOV'ster Mini Roelvink, die in Tholen het raadslid Mieke Schot opvolgt: „Ik spring als het ware in een gat. Maar ik zal wel blijven drijven, hoor." foto Willem Mieras van een medewerker DEN HAAG - Het kunnen ge bruiken van de baanverlichting is voor de Lawn Tennis Club Zierikzee (LTC) van levensbe lang geworden. Dat vertelde penningmeester Tinus Coolber- gen donderdag tijdens een hoor zitting bij de Raad van State in Den Haag. De club plaatste vo rig jaar zonder vergunning baanverlichting, maar mocht die vervolgens van een van de Middelburgse rechters op straf fe van een dwangsom van 25.000 gulden per dag niet ge bruiken. De club moest eerst een milieuvergunning aanvragen bij de gemeente. Dat is nu gebeui'd. Er ligt een nieuwe milieuvex-gunning, maar daar zijn de omwonenden niet over te spx-eken. Zij hebben de kwestie donderdag aange- kaax-t bij rechter mevrouw J. Leyten van de Raad van State in Den Haag. De omwonenden willen dat de milieuvergunning wordt geschoi'st. Volgens hen zal de baanverlichting onaan vaardbare lichthinder vex-oor- zaken in de omgeving. Woordvoerder A Schipper van de gemeente en penningmees! Coolbergen kwamen met e compromisvoorstel. Volgens vergunning mag de baanvi lichting tot 11 uur 's avonds bruikt worden. Zij stellen v<x lopig voor dat LTC de licht voorlopig niet later dan 10 uu avonds dooft. Bovendien zal voornamelijk gebruik gemat worden van de banen die li verst van de wonigen van klagers af liggen. „Alle bete kenen kunnen zo de directe indirecte gevolgen van het' bx-uik van de lichtinstallatie de effecten van de voorgeschi ven milieutechnische voorzi ningen in de praktijk ervarei aldus gemeenteman Schippei Penningmeester Coolberg vf telde nog dat de club zo'n 95.0 gulden in de baanverlichtii heeft geïnvesteerd. Daar sta nu totaal geen inkomsten tege over. Voor het eerst in haarj schiedenis heeft de club een a gatieve begroting aan leden moeten presenter? meldde Coolberg. Rechter Leyten gaat zich bei den over deze kwesie en hoc< over een week uitspx-aak te do in deze zaak. Staat u ook een bepaald beleid voor? „Het beleid is dat ik de vinger steeds op de zere plek wil leg gen. We zitten toch in de opposi tie." De tegenvraag vanuit het colle ge zal dan gegarandeerd luiden hoe u het zelf zou willen doen. „Ja, maar dat hoef ik toch niet aan te geven, hoe het moet. Daar hebben ze toch ambtenaren ject Overheidsloket 2000. Dat is erop gericht om dicht bij huis zoveel mogelijk informatie be schikbaar te stellen aan de bur gers. ,Dit is een belangrijke stap al dus de wethouder, De burger hoeft nu maar één locatie te be zoeken. In de toekomst moeten ook andere gemeenten in Zee land een soox-tgelijke balie krij gen. Kadastex-directeur mr. A Faas wees ook op het gemak. „Iemand die in Zeeuws-Vlaan- deren woont moet nu voor zijn informatie naar Middelburg. Straks kan dat ook bijvoox-beeld in Oostburg." van onze verslaggever GOES - Het is niet uitgesloten dat H. Rooyakkers uit Roosen daal afziet van de bouw van een kartbaanhal op het bedrijven terrein Poel I, nu de Zeelandhal len van mei tot september in de tweede evenementenhal een kartbaan opstellen. De exploitant van de Zeeland hallen heeft de Roosendaalse ondex-nemer van zijn plan op de hoogte gesteld om te voorkomen dat nodeloos investeringen wox'den gedaan. Ook vindt di recteur R. van Vliet van de Zee landhallen het onzin als twee vlak bij elkaar liggende kartba- nen elkaar kapot zouden con curreren. Rooyakkers wil voorlopig niet reageren. De ondernemer wil een stuk grond kopen op de Poel I om daar een hal voor een kaï't- baan te bouwen. De gemeente raad heeft daarvoor inmiddels een planologische procedure in gang gezet. Rooyakkex-s kan nog wel terug. De kavel op de Poel I is nog niet definitief verkocht Wethouder C. R. M. M. Linss staat op het standpunt dat ai plannen die de directie vani Zeelandhallen voorlegt, vei§ zeld moeten gaan van een opk sing voor cle parkeerprobleni' in de omgeving. ZIERIKZEE Snuffelmarkt - Zierikzee AMi houdt zaterdag 17 mei een snil felmarkt op het Havenplein Zierikzee. De markt duurt v 10.00 tot 15.00 uur en wordt de middagux-en opgeluiste met muziek. Concert - Het trio Hanni Batf dx-echt (fluit), Theo Peeters (b bo) en Wim Boer (orgel) geeft* terdag 19 april een conceit in' Willibx-orduskex-k in Zieritój Op het pi'ogramma staan ono meer triosonates van C Telemann en Handel. Het co cex-t begint om 2030 uur, dek« is vanaf 20.00 uur geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 34