drie koffieshops Ruimte voor PZC Sporten voor Panevezys-reis Twee kartbanen is voor Goes te veel van het goede Thoolse AOV'ster Roel vink raadslid tegen wil en dank Toneelspelers zoeken lijk Vijver Heinkenszand tegen wateroverlast Kwantumkorting voor Goese serie-inbreker zeeland b 12 Burgemeesters Oosterschelderegio bereiken akkoord over softdrugsbeleid weekenddiensten vrijdag 11 april 1997 van onze verslaggever Frank Balkenende GOES - Het is niet uitgesloten dat H. Rooyakkers uit Roosen daal afziet van de bouw van een kartbaanhal op het bedrijven terrein Poel I, nu de Zeelandhal len van mei tot september in de tweede evenementenhal een kartbaan opstellen. De exploi tant van de Zeelandhallen heeft de Roosendaalse ondernemer van zijn plan op de hoogte ge steld om te voorkomen dat no deloos investeringen worden gedaan. Ook vindt directeur R. van Vliet van de Zeelandhallen het onzin als twee vlak bij el kaar liggende kartbanen elkaar kapot zouden concurreren. Rooyakkers wil voorlopig niet reageren. ,,Ikheb geen commen taar. Binnenkort gaat er een persbericht uit." De onderne mer wil een stuk grond kopen op de Poel I om daar een hal voor een kartbaan te bouwen. De ge meenteraad heeft daarvoor inmiddels een planologische procedure in gang gezet. Rooy akkers kan nog wel terug. De kavel op de Poel I is nog niet de finitief verkocht. „De akte moet nog passeren", verklaart een woordvoerder van makelaardij De Rooy uit Roosendaal die het perceel op de Poel I voor de hui dige eigenaar verkoopt. Conflict De Zeelandhallen openen 2 mei de kartbaan in de tweede evene mentenhal, die tijdens de zo mermaanden nauwelijks wordt gebruikt. Directeur Van Vliet wil - „met nog wat andere acti viteiten zoals een laserspel" - met de kartingbaan de exploita tie van de hal opkrikken. Hij stevent daarmee af op een juri disch conflict met de gemeente Goes, die de kartbaan in strijd acht met het bestemmingsplan. Inmiddels is (zoals gemeld) schriftelijk gedreigd met dwangsommen. Van Vliet is niet van plan daar voor te wijken. „Wij menen dat deze baan past in het bestem mingsplan. Het is ook geen per manente voorziening, zoals de gemeente zegt. Hij staat er een paar maanden en is dan weer weg. Bovendien is de kartbaan dicht tijdens andere evenemen ten. "De directeur zal niet in b roep gaan tegen de aangezegi bestuursdwang omdat hij zi inziens niet illegaal bezig Mocht de gemeente in mei daai werkelijk tot dwang overgaa dan moet de rechter beslissen: het conflict, laat Van Vliet w ten. De exploitant van de Zeelan: hallen is al een tijdje verbols over het feit dat een ondernem uit Roosendaal alle medewe king' van de gemeente krijgt ci een kartbaan te bouwen, terwj hij 'vooral tegenwerking onde vindt'. Veelvuldige gesprekks met het gemeentebestuur o\« een verbetering van het rend: ment van de hallen en (event eel) uitbreiding daarvan, hel ben tot nu toe niets opgelevei Wethouder C. R. M. M. Linsst staat op het standpunt dat al plannen die de directie vanc Zeelandhallen voorlegt, verg zeld moeten gaan van een ople sing voor de parkeerproblenis in de omgeving die zich voo; doen bij grotere evenemente Volgens Van Vliet heeft hij vor jaar zo'n plan ingediend. Ma; het dagelijks gemeentebestw vond de volgorde verkeerd: nu eerst een derde hal bouwen i dan het parkeerprobleem oplc sen, maar net andersom. Dei recteur zegt dat er eerst gei moet worden verdiend alvora er kan worden geïnvesteerd: parkeerfaciliteiten. Wedstrijd voor politiehonden MIDDELBURG - De Koninkli ke Nederlandse Politiehos Vereniging houdt morgen, n terdag, de jaarlijkse wedstrij voor ongecertificeerde polite honden in opleiding op het te rein van de politiehondenve enig'ing Midden-Zeeland aant Frankrijkweg in het Sloegebis (richting Pechiney). De wet strijd begint 's morgens omm gen uur met het kleine werk a als volgen, springen en zoekt Vanaf 's middags twee uur ish spectaculaire stelwerk te zit waarbij de hond een pakwerki moet aanhouden. Alleen h- morgenprogramma telt nu voor het puntentotaal. van onze verslaggeefster GOES - Het kan niet anders of veel leer lingen van het Goese Ter Welle zijn don derdagavond met roodverbrand hoofd op him schoolfeest verschenen. Ze brachten de middag namelijk door in een zonnig sportpark Het Schenge. Daar speelden ze voetbal, korfbal of zeskamp, met als doel geld in te zamelen voor de jaarlijkse Li- touwen-reis van de christelijke scholen gemeenschap voor middelbaai' beroeps onderwijs. Ook woensdag waren ze al in de weer ge weest met het bij elkaar verdienen van de trip naar Panevezys, de Baltische zuster stad van GoesDie dag stond er een tent op de Grote Markt, waarin de leerlingen een fancy fair hielden. Ter Welle heeft zo'n elfhonderd leerlin gen. Daarvan gaan er vijftig naar Paneve zys, begeleid door tien docenten. De reis heeft als doel het uitwisselen van metho den enideeënmet verschillende instituten in de Litouwse stad. „Zo'n dag als vandaag heeft meerdere doelen", legt docent Theo van Tevlingen uit op een gezellig druk sportveld in Plet Schenge. „Leerlingenzien op deze manier dat actie voeren helpt. Bovendien kunnen scholieren van verschillende afdelingen zo weer eens op een andere manier met el kaar omgaan." De sportdag leverde geld op doordat de leerlingen sponsors hebben gezocht voor hun activiteiten. Veel scholieren droegen T-shirts met de naam van een Goes' café of een ander bedrijf. Verder moesten de 52 deelnemende teams 35 gulden inschrijf geld betalen. Leerlingen van Ter Welle brachten met sporten geld hijeen voor de reis naar de Goese zusterstad Panevezys. foto Wil lem Mieras van onze verslaggever Rinus Antonisse GOES - De zeven burgemees ters in de Oosterschelderegio zijn het eens geworden over een gezamenlijk gedoogbeleid voor softdrugs. Bedoeling ervan is de handel aan strikte regels te bin den en ook de controle op de ver koop te verscherpen. Illegale handel wordt streng aangepakt. In het gebied rondom de Ooster- schelde is op grond van het nieu we beleid ruimte voor drie officiële koffieshops-met-ver gunning, waar softdrugs onder voorwaarden mogen worden verhandeld: twee op de Beve- landen en één op Schouwen- Duiveland. Uitgegaan is van de norm van één koffieshop per 40.000 inwo ners. Van de exploitanten wordt verwacht dat zij actief meewer ken aan het voorkomen van drugsverslaving. Dat kan onder meer door invoering van een meldplicht voor klanten bij wie het softch'ug'sgebruik versla vende vormen begint aan te ne men. In het rapport dat de bur gemeesters donderdag allen aanvaardden, staat dat de poli tie en het openbaar ministerie een actievere rol moeten vervul len dan tot nu toe, De politie in het Oosterscheldebekken zal er ook personeel voor moeten vrij maken. 'Overtuigend' Burgemeester drs. D. J. van der Zaag van Goes toonde zich na afloop van overleg tussen de portefeuillehouders openbare orde blij met de bereikte over eenstemming. „Ik hoop van ganser harte dat we een eenheid van beleid waar kunnen maken in de Oosterschelderegio." Of dat het geval zal zijn, hangt in het bijzonder af van de gemeen- KAPELLE Julianafonds - Het Juliana Wel zijn Fonds geeft aan de stichting Open Jeugdwerk Kapelle 6500 gulden. Het geld is bedoeld als bijdrage in de kosten die de stichting maakt door inschake ling van het bureau Werk in Uit voering. Het Open Jeugdwerk heeft dat bureau in de arm geno men om het vrijwilligerskader te versterken. tebesturen. Die moeten akkoord gaan met het rapport. De burge meesters zullen het in elk geval in de dagelijkse besturen en ge meenteraden verdedigen. Van der Zaag noemt de argumenten om het nieuwe beleid vorm te geven 'overtuigend'. Uitkomst „Ik ben er optimistisch over dat de gemeenteraden het rapport kunnen onderschrijven, zeker wat betreft de Bevelanden. Over de uitkomst op Schouwen-Dui- veland ben ik wat onzekerder", aldus de Goese burgemeester. De nieuwe gemeenteraad van Schouwen-Duiveland heeft zich enkele maanden geleden tegen vestiging van een erkende koffieshop op het voormalige ei land uitgesproken. Van der Zaag gaat ervan uit dat de raad aan de hand van het kersverse rapport een nieuwe discussie zal voeren. Hij houdt er wel reke ning mee dat de twee koffie shops die op de Bevelanden voorzien zijn, in Goes zullen ko men. „Die kans is vrij groot. In Goes zijn nu al veel meer dan twee illegale verkooppunten." Handhaving Van der Zaag beklemtoont dat de gemeenten die weigeren een gedoogbeleid te ondersteunen - dus in feite alles op zijn beloop laten - geconfronteerd kunnen worden met vluchtgedrag van drugs'verkopers. „Ze moeten dan niet schrikken dat handela ren voor wie in Goes geenplaats meer is, elders illegale verkoop punten oprichten." Het rapport moet nog de instemming krijgen van het districtscollege politie. „De gemeenteraden moeten we ten dat het gedoogbeleid ook door de politie uitgevoerd kan worden, met name in de sfeer van de handhaving", zegt Van der Zaag. Afgesproken is dat de gemeen teraden vóór 1 september een uitspraak doen over het voorge stelde gedoogbeleid. Het kan dan vanaf 1 januari 1998 van kracht worden. Dat is bijna één jaar later dan de bedoeling was. Van der Zaag: „Het is een lang proces. Maar je moet geduld kunnen opbrengen als je daar door tot een eensgezind beleid kunt komen. Dat komt de kwa liteit van de besluitvorming ten goede." van onze verslaggever Marco van Barneveld SINT-MAARTENSDIJK - Mini Roelvink - 'een interview, oh, verschrikkelijk' - zal het nog moeilijk krijgen. Ze is geen pra ter, zegt ze, en blijft het liefst op de achtergrond. Op zich niet erg. Alleen: ze zal binnenkort toch écht haar stem moeten gaan verheffen, en zorgen dat ze wordt gehoord. Het liefst door heel veel mensen. Ze zal immers voor het Algemeen Ouderen Verbond (AOV) Mieke Schot gaan vervangen in de Thoolse raad. Een éénmanspost. Of ze er zin in heeft? De 48-jarige: „Het moet gewoon. Ik spring als het ware in een gat. Maar ik zal wel blijven drijven, hoor." De reden voor het vertrek van Schot is bekend. Zij zal in het huwelijk treden met -AOV-se- nator Martin Batenburg en naar zijn woonplaats Eindhoven ver huizen. Gevolg: een lege zetel in de Thoolse gemeenteraad, op te vullen door de nummer twee op de AOV-lijst. Dat is Mini Roel vink, woonachtig in het buiten gebied bij Smerdiek. „Het was Mini Roelvink. wel schrikken toen het er naar uitzag dat ik het zou moeten gaan doen. Eigenlijk hoeft het van mij niet zo. Maar goed. Ik stond nu eenmaal twee op de lijst en had relatief het meeste tijd van de AO Vers hier. Ik zal het daarom toch doen." Op maandag 26 mei begint ze. Met een zucht: „Dan word ik be ëdigd." van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - De ge meente Borsele en het water schap Zeeuwse Eilanden berei den de aanleg voor van een plas ten nooi'dwesten van Heinkens zand. Deze twintigduizend vierkante meter grote bergings vijver moet de wateroverlast te gengaan die omwonenden nu ondervinden bij hevige regen val. Het project vergt ongeveer 530.000 gulden. De overlast is het gevolg van de aanleg van de wijk Watervliet. Door de recente bebouwing kunnen de sloten in de omge ving het water niet snel genoeg afvoeren. Hiervan ondervinden zowel huishoudens als landbou wers in het gebied hinder. De gemeente en het waterschap hebben daarom een oplossing bedacht in de vorm van een ber gingsvijver. Deze plas vangt bij hevige regenval het overtollige water op. Bovendien kan de vij ver een recreatieve functie krij gen. Daarbij valt bijvoorbeeld te denken aan een ijsbaan in de winter. De plas krijgt een diepte van anderhalve meter en heeft als begrenzing de Slaakweg en de Westdijk. Groen De plas wordt aangekleed met groen, zodat ook het aanzien van het gebied erop vooruit gaat. De gemeente en het water schap denken daarom aan spraak te kunnen maken op een subsidie in verband met de aan wijzing van de Zak van Zuid- Beveland als Waardevol Cul tuur Landschap. In dat geval, rest voor beide instanties nog een bedrag van 190.000 gulden. De gemeente is nu bezig met het verwelven van de benodigde gronden voor de aanleg van de bergingsvijver. Verder moet de gemeenteraad nog een voorbe- reidingsbesluit vaststellen voordat de plas er daadwerke lijk kan komen. De Borselse wethouder drs. P. J. Vollaard (PvdA, ruimtelijke ordening) verwacht dat de aanleg op z'n vroegst eind dit jaar kan begin nen. Roelvink erkent het. Erg gemo tiveerd komt ze niet over. „Maar ja", zegt ze, „ik werk ook het liefst achter de schermen. Dat weten onze kiezers ook. Ik wil het ook in principe maar tot de volgende verkiezingen doen. Dan moet er toch een ander zijn." Ze is een paar jaar geleden bij het AOV terecht gekomen. Vóór die tijd is de 48-jarige nimmer politiek actief geweest. Waarom ze voor het Ouderen Verbond heeft gekozen? „Doormijn werk in het psychiatrisch ziekenhuis in Halsteren heb ik affiniteit met de doelgroep. Maar verder ben ik niet zo partijgebonden. Ik had bij wijze van spreken ook bij D66 kunnen zitten. Hoe wilt u zich in de raad gaan opstellen? ,Ik wil tegen verschillende din gen protesteren. De varkensin vasie bijvoorbeeld en de uitbrei ding van het gemeentehuis. Er mogen hier best wat varkens ko men, maar de huidige invasie gaat veel te ver. En de uitbrei ding van het gemeentehuis, die miljoenen kost, is gewoon niet nodig. Ze hebben daar ruimte genoeg. Ik ben een paar keer we zen kijken, ja." Staat u ook een bepaald beleid voor? „Het beleid is dat ik de vinger steeds op de zere plek wil leg gen. We zitten toch in de opposi tie." De tegenvraag vanuit het colle ge zal dan gegarandeerd luiden hoe u het zelf zou willen doen. „Ja, maar dat hoef ik toch niet aan te geven, hoe het moet. Daar hebben ze toch ambtenaren Leden van toneelvereniging De buren van de Graaf, die de voorstelling 'Het lijk is zoek' op de planken brengt. foto Willem Mieras Première De buren van de Graaf in Kortgene van onze verslaggeefster KORTGENE - Wie zin heeft in een toneelvoor stelling niet spannende verwikkelingen, kan vanavond (vrijdag) en morgenavond terecht bij de toneelvereniging De buren van de Graaf in Kortgene. Deze brengt dan de de komische thriller 'Het lijk is zoek' op de planken. De op voeringen van het toneelstuk beginnen beide om 19.30 uur in het plaatselijke dorpshuis De Pompweie. 'Het lijk is zoek' speelt zich af in de vorige eeuw. In een oud kasteel wacht een groep mensen op de komst van twee notarissen. Zij komen het testament van wijlen heer Berenklauw be kendmaken. De komst van de twee heren loopt uit op een geschiedenis vol intriges en onver wachte gebeurtenissen. Voor het toneelstuk heeft Jos Houterman een levensecht decor van een kasteel gemaakt. Hij verzorgt ook het licht en geluid. Aan de voor stelling werken, onder anderen, Carla de Looff, Monique Houterman en Guus Kuiper mee. De regie is in handen van Bert Gebben. van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Een 27-jarige inbreker heeft in Goes een spoor van ellende achter gelaten. De man pleegde van 13 oktober 1996 tot en met 8 januari 1997 zeker hon derd inbraken in zijn woonplaats. „Hon derd zaken met gemiddeld 2,7 bewoners per huis, dat is 270 getroffenen," becijferde offi cier van justitie mr. D. Veurink donderdag voor de rechtbank in Middelburg. Hoewel de buit soms fors was, stond Veurink vooral stil bij de immateriële schade die de Goese- naar in korte tijd heeft aangericht. De inbreker bleek over een perfect geheu gen te beschikken. Hoewel hij bij zijn aan houding alles ontkende, stemde hij er uit eindelijk in toe met de politie een rondrit door Goes te maken om de huizen waar hij wasbinnengeweestaante wijzen. Het resul teerde in een lange lijst met tachtig woning en bedrijfsinbraken. Door spitwerk van de politie kwamen later zeker nog eens twintig zaken aan het licht. De man is al jaren verslaafd aan heroïne. Telkens als hij geen geld had en ziek werd, ging hij op pad om in te breken. Hij heeft een strafblad waarop sinds 1986 veroordelin gen prijken voor soortgelijke delicten. Op 13 juni vorig jaar werd hij veroordeeld tot achttien maanden gevangenisstraf. Die straf moet hij nog uitzitten.Reclasserings- toezicht heeft tot nu toe niet geholpen. „Buiten de gevangenis lukt het gewoon niet om clean te blijven." Officier van jusititie Veurink meende flink te moeten afrekenen. „Normaal staat er drie maanden voor een woninginbraak. Dan ko men we op tien jaar." De officier zei niet on der 'kwantumkorting' uit te kunnen komen. Hij eiste 3,5 jaar gevangenisstraf. Tegen een Goese heler eiste hij een gevange nisstraf van een jaar. De 29-jarige die nu in Middelburg woont, kocht tussen oktober '96 en januari '97 spullen die afkomstig wa ren van inbraken die de 27-jarige Goese- naar had gepleegd.Hij ontkende dit in alle toonaarden en zei de spullen via een tussen persoon te hebben gekocht. „Ik had eigen lijk wel moeten weten dat het foute boel was, want die persoon is zelf ook wel eens veroordeeld." De naam wilde hij niet noe- Mr. Veurink noemde man een berekenende gewoonteheler. „Hij heeft al de nodige von nissen gehad. Ik mats hem niet meer." De rechtbank doet in beide zaken op 24 april uitspraak. 12 en 13 april 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisart sen Buys, Posthumus, Schut, Sla ger en v.d. Werff, vrij. 18.00-zon. 19.00 uur: R. Posthumus, Van Dusseldorp- straat 3, Goes, tel. (0113) 230318. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Patiënten huisartsen Schmeitz, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00- zat. 19.00 uur: B. J. M. Schruer, Patijnweg 30, Goes, tel.(0113)214373, zat. 19.00-zon. 19.00 uur: B. J. M. Schruer, Patijnweg 30, Goes, tel. (0113)214373. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaartsdijk/s-H. Arendskerke, Heinkenszand,Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: A. P. van der Vlugt, Veerweg 6, Wol- phaartsdijk, tel. (0113) 581231 Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-H. Abtskerke, tel. (0113) 312089. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: Huisarts te Yerseke, tel. (0113) 573520.Sreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: J. D. Elzinga, Krabbendijke, tel. (0113) 501544. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekens- kerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: J. Peene, Monsterweg 8, Borssele, tel.(0113)351203. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00- zon 23.00 uur J. K. L. Eckhardt, Wemeldinge, tel. (0113)621438. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.OO IT1.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Co- lijnsplaat, Kamperland en Wisse- kerke: J. A. Kersseboom, Kortgene, tel. (0113)301319. Spreekuur 11.00-11.30-uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: R. W. de Bruin, van Hallstraat 2, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Apotheken: Apotheek Voorstad, Van Dussel- dorpstraat 1, tel. (0113) 227104. Geopend zat. 8.30-17.30 en zon. 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke: B. J. Boer, Schuitweg 1, 's Graven polder, tel.(0113)313050. Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland: M. P. C. Karelse, 's-H. H. Kinderen- dijk 118, Goes, tel. (0113) 220656. Yerseke e.o.: Mevr. L. Huiskes-Cornelisse en S.A.M. Nefs-Verhoeven, Molenlaan 24, Yerseke, tel. (0113) 5727' Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voorf heel Noord- en Zuid-Bevelan; Schouwen-Duiveland, Tholen f St. Philipsland via tel. (011; 251177. Stichting Thuiszorg Nederlandti tel.(0113)229003. Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: Mw,, Stevens, Wijngaardstraat 32, Is (0113) 251404. Tholen en St. Philip: land Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk, 8 Annaland en Scherpenisse: E. H. Veldman, Stavenisse, f (0166)692400. St. Philipsland en Nieuw Vos: meer, vrij 18.00-zon. 23.00 uur: A. van Doesburg, St. Philip tel. (0167) 572500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Th len en Scherpenisse: R. H. Padt, Schoolstraat 33, Poo: vliet, tel.(0166)612400. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. We; endspreekuur op Kalfsdamsewec te Poortvliet. Zat. van 8.30-9.00 u. en in Tholen van 11.00-12.00 uurc Botermark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: Tel. (.0113)251177. Duo bekent serie autokrakei en vernielingen POORTVLIET - Twee jongt mannen uit Poortvliet hebbf bekend dat ze een serie ven»! lingen hebben aangericht t acht autokraken hebben g pleegd op het bedrijventerrfl in hun woonplaats. Het duo,! en 18 jaar oud, is woensdag au gehouden door de politie. De twee zijn aangehouden nat aanleiding van een onderzo! naar een aantal inbraken hit* stelauto's van een ondernem» die op het bedrijventerrein: gevestigd, vorig najaar en bef dit jaar. Een klein gedeelte v» de gestolen spullen is bij de vs dachten thuis teruggevonden; Behalve betrokkenheid bi] i nbraken, gaven de twee toevs nielingen te hebben aangeriö op het bedrijventerrein. Zo ze den ze dat ze schakelkasten; andere elektrische apparal»1 hebben vernield, schijnwerp® hebben vernield en ruiten 1$ ben ingegooid. De twee z? donderdag heengezonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 30