Van Grunsven op rand trilogie Jalabert voelt adem van Zülle in de nek Oostkapelle klopt Terneuzense Boys Litmanen twee duels geschorst PSG met half been in De Kuip sport vrijdag 11 april 1997 25 Schultz en Krajicek sneuvelen Beroep Röthlisberger afgewezen Steffi Graf stelt rentree uit Eerste vaart Nederlandse boot Hole-in-one op bestelling uitslagen Domburg grijpt laatste strohalm Weyden verstoort droom van Rothenberger Riis start in Veenendaal MADRAS - Richard Krajicek heeft in de tweede ronde van het toernooi in Madras in twee sets verloren van de Roemeen An drei Pavel. Krajicek was in het snikhete India als eerste ge plaatst. Pavel, 113 op de wereldranglijst, won met 7-5 en 6-3. Krajicek zei na de wedstrijd dat hij vooral met de service van Pavel moeite had.Zijn opslag was erg hard. Bovendien stond ik zelf niet goed te serveren en waren mijn volleys vandaag niet in orde." Brenda Schultz-McCarthy is er niet in geslaagd de kwartfina le te bereiken van het tennistoernooi van Ameli Island. Ze verloor kansloos van de als zesde geplaatste Lindsay Daven port. De Amerikaanse gunde Schultz slechts drie games (6-2 6-1) en nam daarmee afdoende revanche voor haar nederlaag tegen de Nederlandse nummer één in de kwartfinales van Key Biscayne. ANP GENEVE - De Europese voetbalfederatie (UEFA) heeft het beroep van Kurt Röthlisberger afgewezen. De voormalige Zwitserse toparbiter, die zich schuldig zou hebben gemaakt aan een poging tot omkoping, werd twee weken geleden voor het leven geschorst. Dat blijft hijRöthlisberger heeft volgens de UEFA eind oktober vorig jaar bij Grasshoppers uit Zurich aangeboden voor het Champions-Leagueduel tegen Auxerre iets te regelen met de Wit-Russische scheidsrechter Vadim Zoek. Tegen royale vergoeding uiteraard. Grasshoppers pie kerde er niet over en rapporteerde het voorval bij de Europese bond. Röthlisberger hield gisteren vol onschuldig te zijn. RTR HAMBURG - Steffi Graf heeft haar rentree op de tennisbaan uitgesteld. De voormalige nummer één van de wereld - Marti na Hingis loste de Duitse onlangs af - heeft zich zeer vroegtij dig afgemeld voor het toernooi van Hamburg. Dat begint op 28 april. Graf heeft al geruime tijd last van een zogenaamd patellapuntsyndroom in de linkerknie, een aandoening van de peesplaat over de knieschijf. Ze kwam voor het laatst op 1 februari in Tokio in actie tegen de Nederlandse nummer één Brenda Schultz. Graf moest daags daarna afzien van de finale tegen haar jonge Zwitserse rivale Hingis. SID IJMUIDEN - Het zeiljacht BrunelSunergy, de enige Neder landse deelnemer aan de befaamde Whitbread-race rond de wereld, heeft gisteren voor de kust van thuishaven IJmuiden de eerste proefvaart gemaakt. De boot werd vorige week in stilte te water gelaten. Bij beide gelegenheden niets dan glun derende gezichten. „Ik heb er nooit zoveel tegelijkertijd ge zien", zei schipper Arend van Bergeijk. De officiële doop van de BrunelSunergy, wereldwijd de derde boot van de nieuwe generatie W60's die al vaart, is begin mei. De zevende Whit- bread Round The World Race begint op 21 september in Sout hampton. ANP STOKE-ON-TRENT - Terwijl de beste golfprofs aan de start stonden voor de eerste ronde van de US Masters, ging in Enge land de meeste aandacht uit naar een amateur, de 72 jarige Suzi Toft. Ze sloeg voor de tweede keer in een week een hole- in-one. En ditmaal op bestelling. Het toeval wilde dat niet al leen Toft, die al 47 jaar met veel plezier en passie op de baan staat, eerder deze week de bal met één klap in het gaatj e sloeg, maar haar vaste golfmaatje Jill Dyke dat ook deed. Dit kunst stukje lokte een paar televisieploegen naar de club om het duo te volgen bij hun volgende spelletje. Toft had geen enkele ca mera-angst en sloeg op dezelfde hole van 106 meter opnieuw een 'ace'. RTR Biljarten Almelo. GP Bolk Transport, driebanden. Tweede ronde: Koorevaar - Vlaar 50- 32/45 beurten, Van de Ven - Valentijn 50- 44/46, Arnouts - De Ridder 50-42/46, Broeders - Wittens 50-31/40. A. de Kleine - Bult 50-50/38 (barrage: 3-2), Weijenburg - Habraken 50-43/47, Burgman - Belder- bos 50-18/26, Jaspers - Van Peer 50- 10/27. Achtste finale: Breur-Weijenburg 50-47/44, Arnouts - Overmars 50-24/33, Peterson - Verkijk 50-21/28, Koorevaar - A. de Kleine 50-44/30, Van de Ven - Burg man 50-44/37, Broeders - Van der Stap pen 50-22/27, Jaspers - Uytdewïlligen 50- 21/26, Van der Looy - Van de Smissen 50- 47/37. Paardensport Den Bosch. Indoor Brabant, eerste dag. Dressuur. Finale wereldbeker, eerste on derdeel, Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Bonfire 1847 punten, 2. Rothenberger (Ned) Jonggor's Weyden 1792, 3. Nathhorst (Zwe) LRF Walk on Top 1754, 4, Rehbein (Dui) Donnerhall 1735,B.Theodoreseu (Dui) Arak XX1726, 6. Kyrklund (Fin) Flyinge Amiral 1714, 7, Seidel (VSt) Graf George 1688, 8. Rockx- Zavitz (Can) Winsome 1677, 9. Bartels (Ned) Olympic Barbria 1633, 10. Sanche (Zwi) Fulguro 1603, 11. Hanna (Aus) Mo saic II 1571, 12. Bienias (Pol) Celbant 1565, 13. Davison (GBr) Niscox Askari 1550, 14. Strasser (Can) Lavinia 1380. Tweede onderdeel (kür op muziek) zater dagmiddag. Schaken Dos Hermanas (Spa). Internationaal toernooi, achtste ronde: Karpov (Rus) - Short (Eng) 1-0, Salov (Rus) - Gelfland (WRu) 1-0, lllescas(Spa) - Anand (Ina) 1/2 -1/2,Kramnik(Rus)-Sjirov(Spa) 1/2-1/2, Polgar - (Hon) - Topalov (Bul) 1/2 - 1/2. Stand: 1Kramnik 5,5,2. Anand 5,3. Kar pov, Polgar, Topalov, 6. Salov, Gelfland 4,8. Sjirov 3,5,9. Short3,10. Illescas1,5. Schietingen In de Korenbeurs in 's-Heerenhoek is een schieting op de liggende wip gehouden voor senioren. Eerste hoofdvogel: A. Rentmeester, Willem Teil; tweede hoofd vogel: J.van de Dries, Concordia; eerste zijvogel: T. Ponsaert, Diana; tweede zijvogel: P. Vette, Concordia; derde zijvo gel: J. van de Dries, Soranus; vierde zijvogel: E. Rentmeester, Willem Teil; eerste kal: J. van de Dries, Concordia; tweede kal: C. de Jonge, Soranus; derde kal: M. Nijsten, Vrije Schutters; meeste kleine vogels (8): H. van Leeuwen, Ra- venstein. De volgende schieting, tevens koningschieting, is 22 april. Sportprijsvragen Lucky 10 van 10 april: 1 -2-5-6-14-15- 18-21-23-25-26-47-48-58-59-61-62- 65-69-72. (onder voorbehoud.) Tennis Madras. Mannen, 850.000 gulden. Tweede ronde: Pavel (Roe) - Krajicek (Ned/1) 7-5 6-3, Schüttler (Dui) - Etlis (Arg) 6-4 7-5, Tillström (Zwe/6) - Delaitre (Fra) 6-1 3-6 6-0, Norman (Zwe/7) - Cash (Aus) 6-7 6-3 6-3, Stark (VSt/4) - Menge- schincheri (Ita) 4-6 7-5 6-0, Solves (Fra) - Roux (Fra/8) 7-66-2. Kwartfinales: Pavel - Norman, Stark - Tillström, Radulescu - Washington, Solves - Schüttler. Hongkong. Mannen, 600.000 gulden. Tweede ronde: Prinosil (Dui/7) - Raoux (Fra) 3-4 opgave, Arriens (Dui) - Rafter (Au s/5) 6-4 6-7 2-1 afg„ Chang (VSt/1) - Tarango (VSt) 6-44-6 2-1 afgebroken we gens regen. Estoril. Mannen, 1,15 miljoen gulden. Tweede ronde: Javier Sanchez (Spa) - Fontang (Fra) 6-4 3-6 7-5, Schalier (Oos) - Marques (Por) 6-37-5, Santoro (Fra) - Ca- bello (Spa) 6-1 6-2, Corretja (Spa) - Filip- pinï (Uru) 6-4 4-6 6-1. Amelia Island. Vrouwen, 830.000 gul den. Tweede ronde: Diaz Oliva (Arg) - Capriati (VSt) w.o. wegens spierblessure, Weing- artner (Dui) - Jecmenica (Joe) 2-6 7-6 6-5. Derde ronde: Sanchez (Spa/2) - Dragomir (Roe/16) 6-3 1 -6 6-4, Majoli (Kro/8) - Fusai (Ita) 6-0 6-2, Kandarr (Dui) - Diaz Oliva (Arg) 6-3 6-1, Davenport (VSt/6) - Schultz- McCarthy (Ned/13) 6-2 6-1, Martinez (Spa/4) - Rubin (VSt) 6-3 6-3, Mary Joe Fernandez (VSt/9) - Weïngartner (VSt) 6- 1 6-2. Voetbal Europa Cup II, halve finales, eerste wed strijd: Barcelona-Fiorentina 1-1, Paris SG-Liverpool 3-0. Wielrennen Sopuerta. Ronde van Baskenland, vier de etappe Gasteiz - Sopuerta: 1. Laurent Jalabert (Fra) 206 km in 5.35.56 (36,793 km/uur), 2. Hervé (Fra), 3. Zülle (Zwi), 4. Elli (Ita) 0.21, 5. Francesco Casagrande (Ita), 6. Chiappuci (Ita), 7. Escartin (Spa), 8. Bouvard (Fra), 9. Etxeberria (Spa), 10. Gianetti (Zwi); 21Boogerd, 68. Breukink, 89. Jonker, 127. Bugno (Ita) 16.27. Opge geven: Sörensen (Den), Algemeen klas sement: 1. Jalabert 20.05.03, 2. Hervé, 3. Zülle, 4. Francesco Casagrande 0.21, 5. Chiappuci, 6. Gianetti, 7. Zberg (Zwi), 8. Dufaux (Zwi), 9. Arriela, 10. Ullrich (Dui); 12. Boogerd, 58. Breukink 4.57, 70. Jon ker 11.03. Alenfon. Circuit van de Sarthe, tweede etappe La Flèche - Alenpon: 1Blijlevens (Ned) 196,6 km in 5.25.51 (36,201 km/uur), 2. Julich (VSt), 3. Nicolas Jala bert (Fra), 4. Nazon (Fra), 5. Fondriest (Ita). Algemeen klassement: 1. Julich 8.28.51,2. Tomi (Ita), 3. Nicolas Jalabert, 4. Frigo (Ita), 5. Mengin (Fra). van onze sportredactie DOMBURG - Zondag-vierde klasser Domburg' heeft gister avond op eigen veld de laatste strohalm gegrepen in de strijd tegen degradatie. De ploeg van speler-trainer Huib Meerman versloeg concurrent Walcheren in een inhaalwedstrijd in de vierde klasse A met 2-0. Daarmee werkte Domburg zich op tot de tiende plaats met acht tien punten uit twintig wed strijden. Die positie geeft aan het einde van de rit 'recht' op een promotie-degradatiewed strijd. Voor Walcheren lijkt het doek gevallen. De Vlissingers werden steviger op de laatste plaats gedrukt. Het duel, voortreffelijk in goede .banen geleid door scheidsrech ter Sam Telussa, was levendig. Domburg speelde met hart en ziel, waardoor Walcheren on danks een surplus aan techniek het onderspit dolf. Lang hield de Vlissingse doelman Ron van Huizen Walcheren in de strijd met reddingen op inzetten van Ko Brand en Marcel Blok. Ech ter, in het slotkwartier sleepte de thuisploeg cle winst binnen door treffers van Meerman en Brand, die een strafschop be nutte. Blijlevens in Circuit van de Sarthe naar zege van onze sportredactie SOPUERTA - Laurent Jalabert is de nieuwe leider in de 37e Ronde vanBaskenland. Dat was ook te verwachten, want waar sommigen het als een trainigsrit beschouwen, heeft Jalaberts Spaanse werkgever Once voor eigen publiek wel veel belang bij de eindzege. Alex Zülle is stand-by. Jalabert zette het peloton giste ren, tijdens de wat gedevalueer de koninginnerit, naar zijn hand. Het leverde hem de winst inde vierde etappe, de witte lei derstrui maar niet de beoogde voorsprong in tijd. Met vandaag (vrijdag) een klimtijdrit als af sluiting lijken de kansen van zijn Zwitserse ploegmaat Alex Zülle dan ook groter. Jalabert had kennelijk iets goed te maken. Tijdens de Ronde van Vlaanderen kreeg hij in kansrij ke positie een klap van de hon ger en verdween in de anonimi teit. Met de conditie en ambitie zit het echter goed. Hij bewees het in de vierde etappe van de Vuelta alPais Vasco over 206 ki lometer van Vitoria naar Sopuerta. Lastig was die, in te- van onze sportredactie VEENENDAAL - Bjarne Riis is 17 april de trekpleister van de semi-klassieker Veenendaal - Veenendaal. De Deense winnaar van de Ron de van Frankrijk rijdt de wedstrijd met nummer 1. Hij leidt de Duitse Telekom- Ploeg. Verder verschijnen onder meer Rolf Sörensen (Rabo- bank), zondag nog winnaar Man de Ronde van Waande- ren, Jeroen Blijlevens (TVM), Claudio Chiappucci (Asics), Marco Pantani (Mercatone Uno) en Dimitri Konisjev (Roslotto) aan de start. De wedstrijd gaat over 210 kilo meter 'met start en finish in= Veenendaal. De organisatie onderhandelt nog met Mapei (Museeuw, Steels) enCofidis (Fondriest) i over hun deelname. Tot dus ver hebben zeventien ploe gen ingeschreven. Daaron der de drie Nederlandse pröfformaties Rabobank, TVM'en Foreldorado Goiff. Opvallende afwezige is Lotto met de winnaar van vorig jaar, Andrei Tsjmil. Rabobank heeft opgegeven: L Sörensen (Den), Van Bon, Koerts, Piziks (Let), Vier houten, Van Heeswijk, Blauclzun (Den) en McEwen (Aus), TVM: Blijlevens, Ca- piot (Bel), Hoffman, De Jongh, Knaven, Michaelsen (Den), Van Petegem (Bel) en Skibby (Den). Foreldorado Golff: Van den Akker, Den Brabep Cerneus, Cornelisse, Hordijk, De Leeuw en Talen. genstelling tot het verleden, niet echt. Gefluisterd werd dat de bloedtesten om het gebruik van EPO tegen te gaan, tot deze ni vellering hebben geleid. In Spanje gaat ook het gerucht dat de Ronde van Baskenland vandaag aan de beurt is voor een bezoekje van de „vampieren" van de UCI. Jalabert maakte er zich niet druk om. Hij ging er vol in. Zijn landgenoot Pascal Her vé en Zülle volgden hem over de zeven hellingen, waarvan zes van de derde categorie. De voor sprong van het drietal op de sterkste achtervolgers, onder wie Michael Boogerd, was uit eindelijk 21 seconden. Erik Breukink en Patrick Jonker ga ven bijna vierenhalve minuut toe op de winnaar. Jalaberts broertje Nicolas deed zich gelden in de tweede etappe van het Circuit van de Sarthe, In de massale eindsprint daagde hij onder anderen Jeroen Blijle vens uit. Dat was dapper maar onbegonnen werk. 'Jerommeke' was na een rit over 196,6 km van La Flèche naar Alencon de snel ste spurter. Hij versloeg de Ame rikaan Bobby Julich, die de lei derstrui overnam, en Jalabert. Het parkoers was erg heuvel achtig. Toch deden zich geen echte ontsnappingen voor. Dat was vooral te danken aan het werk van de leden van de TVM- ploeg. Zij stuurden, met Blijle vens in hun midden, aan op een massale aankomst. Die opzet slaagde. De Britse klassements- aanvóerder Jeremy Hunt zag zijn plan de leiding te behouden door pech in duigen vallen. Hij kreeg in de laatste kilometer een lekke band. ANP ign onze sportredactie - De tuchtcommissie van KNVB heeft Jari Litmanen voor vier wedstrij waarvan twee duels voor geschorst. De Fin de straf omdat hij zondag het duel met FC Volendam njn tegenstander Rob Matthaei 'atrapte. Scheidsrechter Jol gaf pitmanen de rode kaart, öetuchtcommissie heeft bij het fepalen van cle straf rekening 'ehouden met de staat van dienst van Litmanen, die in Ne derland nog nooit eei-der het veld was uitgestuurd. Boven dien, zo schrijft de KNVB, was de overtreding een directe reac tie op een tegen hem gepleegde overtreding door zijn tegen stander. Litmanen, die woensdag tegen Juventus de enige treffer voor Ajax maakte, mist door de schorsing de wedstrijd zondag tegenPSV en vrijdag 18 april te gen NEC- Ajax heeft niet overwogen tegen de straf in beroep te gaan. Daar door had Litmanen eventueel de belangrijke wedstrijd tegen PSV nog mee kunnen doen. Zo als eerder in het seizoen Feye- noord wel vlak voor het duel met PSV in beroep ging tegen de ro de kaart van Pablo Sanchez. „Maar Ajax wenst geen gebruik te maken van de mazen die in de tuchtwetten van de KNVB zit ten, dat gaat tegen de sportieve code in", zei woordvoerder Da vid Endt. ANP van onze verslaggever Sjoerd Bootsma S-HERTOGENBOSCH - De vooraf gesproken woorden wer den in de Brabanthallen keihar de waarheid. Het bronstige ge drag van Weyden verstoorde het uitzicht van Sven Günter Rothenberger op een eindover winning van de wereldbeker dressuur. Het onrustige gedrag van de dekhengst bracht daar mee de zetel van Anky van Grunsven nimmer aan het wan kelen. De overwinning in de openingsrubriek van de finale van onze medewerker Peter de Koning TERNEUZEN - De voetbalsters van Oostkapelle hebben gister avond de halve finales bereikt van het bekertoernooi door het een klasse lager uitkomende Terneuzense Boys met 1-2 te kloppen. De eerste-divisionist moest daarvoor wel alle zeilen bijzetten, want de thuisploeg bood hardnekkig tegenstand en was bij vlagen zelfs gelijkwaar dig aan Oostkapelle. Terneuzense Boys schoot furi eus uit de startblokken. Binnen ,enkele minuten nam cle thuis ploeg een 1-0 voorsprong. Inge van Houten passeerde enkele speelsters van Oostkapelle en legde de bal goed af aan Inge Suy. De behendige spits was op haar beurt de verdediging van de bezoeksters te snel af en schoot onhoudbaar achter doel- iverdedig'ster Lennie Jacobse: 1- 0. Gevaarlijk Die weelde duurde niet lang, want na tien minuten was de vaak ongrijpbare Miranda Cij- vat er bij een diepgespeelde bal als de kippen bij om de gelijk maker achter Terneuzense Boys-keepster Karin Pijpelink te schuiven. Oostkapelle Meld daarna het beste van het spel, zonder echt gevaarlijk te kun nen worden. Dat was mede de was voor haar, de kür van mor gen lijkt slechts een formaliteit. Een paar uur voor aanvang had de bijna 31-jarige Rothenberger al zelf een duidelijke situatie schets gemaakt. Woensdag was Mj in 's-Hertogenbosch gearri veerd. Bij het openen van de laadklep rook Weyclen de beest jes op de veemarkt. De dek hengst voelde zich goecl in die omgeving, maar het kostte ook concentratie. Uit angst wachtte zijn ruiter een dag later emge tijd met het losrijden. Met zo veel merries voor de keuring in de inrijpiste was het vragen om verdienste van een zich fel ver werend Terneuzense Boys, dat zich fysiek vaak de meerdere toonde. Dat leverde Oostkapelle de no dige problemen op, zonder dat ook de thuisclub kansen schiep. Na een half uur bezorgde plaag geest Cijvat Oostkapelle de - naar later bleek - winnende treffer. In de tweede helft kwamen de van blessures terugkomende Sandra Van Steenberge en Josa van Vliet bij de Terneuzense vrouwen in het elftal. De ploeg ging beter draaien en maakte het Oostkapelle damg lastig. Jessica Bril schakelde boven dien Cijvat bekwaam uit. Door het sterke spel van de midden velders Inge van Houten en Ma rieke Verbrugge en de voortdu rende dreiging van de spitsen Ingp Suy en Debbie Bakker bleef de spanning in het boeien de duel gehandhaafd. Het laatste kwartier waren cle krachten bij Terneuzense Boys echter weggevloeid. Oostkapel le speelde de wedstrijd in het schemerduister - waar een aan de bal gebonden zaklantaarn geen overbodige zaak zou zijn geweest - bekwaam uit. Terneuzense Boys-Oostkapelle 1-2 (1-2). 3. Suy 1-0, 10. Cijvat 1-1, 31. Cijvat 1-2. Scheidsrechter TI. Ver- schave AardenburgAantal toe schouwers: 60. problemen om te vroeg de box los te maken. De voorzorgsmaatregelen mochten niet baten. Rothenber ger gebruikte alle kracht om de elfjarige Hannoveraan langs de wegen van de Grand Prix te stu ren. De schwung was er echter niet, de foutjes wel. „Ik weet niet wathet was,"zei de berijder naafloop. „Op weg naar de piste moesten we plotseling stoppen. Daar reageerde Weyden al een beetje op. Toen hij de piste bin nenreed, was al dat applaus voor Anky er nog. De concen tratie was in elk geval Met goed. Ik heb geprobeerd om daar tij dens cle rit verandering in te brengen, maar dat lukte Met erg." Ereschavot Waarmee de kansen op de hoog ste tree van het ereschavot lij ken verkeken. ,Ach, ik heb een goed gevoel voor zaterdag," be kende Rothenberger. „Als Wey den naar de muziek luistert, dan is Mj misschien de rest vergeten. En nogmaals, het gaat mij om het goed rijden." Op en top presteren dat deed Anky van Grunsven met Ge stion Bonfire ook Met. De com binatie maakte wat foutjes, zonder dat die haar zege m ge vaar brachten.Bonfire had een beetje last van het vele flitslicht. D aardoor ha d ik wat problemen op de achterhand en ook de wis selingen konden beter. Al met al had ik wel een goecl gevoel," al dus de amazone, die nauwelijks pijn in haar rechterschouder had gevoeld. „Tijdens het rij den voel ik sowieso Mets." Op muziek Morgen, tijdens de afsluitende kür op muziek, moet Anky van Grunsven wel voor Sven Rothenberger eindigen om de emdzege veilig te stellen. Een opdracht die haar op het lijf lijkt geschreven, ook al is het voor de eerste keer sincls de Olympische Spelen van Atlanta dat de com binatie in een officiële wedstrijd op de deunen van Bonfire's Symfonie de passen volmaakt. Een Nederlandse dubbelslag lijkt echter nabijal zal Rothen berger geen fouten mogen ma ken om de Zweedse Louis Nath horst achter zich te houden. Trneke Bartels-De Vries, de der- Barcelona nog niet af van Fiorentina van onze sportredactie PARIJS - Paris SG heeft de Europa Cup voor bekerwinnaars nog stevig met twee handen vast. De titelverdediger won gisteravond voor eigen publiek in de eerste wedstrijd van de hal ve finale overtuigend met 3-0 van Liverpool. Het zou voor het eerst zijn dat een club het EC li-toernooi twee keer achtereen wint. Dat kan op 14 mei in De Kuip gebeuren, Of Barcelona zich eveneens plaatst voor de finale in Rottrer- dam is nog een groot vraagteken. De ploeg van Bobby Robson kwam m het eigen Nou Camp niet verder dan 1-1 tegen Fiorentina. Barcelo na kwam in de eerste helft door een doelpunt van Nadal op voorsprong, maar moest die in cle tweede helft prijsgeven na een prachtig doel punt van Batistuta. Nadeel voor de return voor Fiorentina is dat de Argentijnse aanvoerder Batistuta vanwege een tweede gele kaart is ge schorst. Bij Barcelona kon Ronaldo niet loskomen van de Italiaanse verdedigers. De aanvallers van Barcelona én Fiorentina kregen met name in de tweede helft goede kansen maar kwam niet tot scoren. Het slotoffensief van Barcelona bracht de Spanj aarden niet de zo vurig gewenste over- winning, Blunder Paris Saint Germain heeft het aanzienlijk ge makkelijker. De Fransen kwamen na tien mi nuten op voorsprong door de uitblinkende Braziliaan Leonardo. Hij profiteerde van een blunder van Liverpool-doelman David James. Nog voor rust verdubbelde Benoit Cauet de voorsprong. Ook dat viel James aan te wrij ven. Hij liet de bal na een voorzet voor de schoen van de Franse middenvelder vallen. Het had op dat moment even goed 4-0 kunnen staan. Hellmut Krug keurde in de openingsfase - die duidelijk voor Paris SG was - doelpunten van Patrice Loko en Leonardo af wegens bui tenspel. De Engelse titelkandidaat mocht zich gelukkig prijzen met dat inzicht van de Duitse arbiter. Na een half uur kwam Liverpool beter in de wedstrijd. Tot groot gevaar voor het doel van Bernard Lama leidde dat niet. In cle tweede helft deden de Engelsen ook meer dan behoor lijk mee. De verdiende tegentreffer, extra be langrijk in een uitwedstrijd, bleef echter uit. Sterker nog, de kans op een Engelse vertegen woordiger in de finale werd in de 84e minuut nog kleiner. Jerome Leroy zorgde daarvoor met PSG's derde doelpunt. James trof geen blaam. De return is op 24 april op Anfield Road. Paris Saint-Germain (Fra) - Liverpool (Eng) 3-0 (2- 0). 11. Leonardo 1-0, 43. Cauet 2-0, 84. Leroy 3-0. Scheidsrechter: Krug (Dui). Toeschouwers: 35.1-12. Gele kaart: Harkness Liverpool FC Barcelona (Spa) - Fiorentina (Ita) 1-1 (1-0). 42. Nadal 1-0, 62. Batistuta 1-1. Scheidsrechter: Heyne- mann(Dui). Toeschouwers: 110.000. Gele kaart: Fer rer en Popescu (Barcelona), Batistuta (Fiorentina). ANP de nationale inbreng, reed met Olympic Barbria een stuk fris ser dan voorheen. Twee fouten wierpen haar echter terug in het klassement. Na de eerste dag bezet ze de negende positie, net achter de in het belgische Essen woonachtige Canadese amazo- ne Penny Rockx-Zavitz. GPD Vincent Guerin van Paris Saint Germain (links) moet Steve McManaman van Liverpool laten gaan. De Engelsen kregen in Parijs een nederlaag van 3-0 te slikken. foto Michel Lipchitz/AP Anky van Grunsven maakt met haar paard Gestion Bonfire een piaff tijdens het eerste onderdeel van Indoor Brabant in Den Bosch. De Limburgse amazone kreeg van de jury 1847 punten. foto Jacob Melissen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 25