Heeren houdt slag om de arm Echte bandieten komen er wel PZC Rijsbergen van NAC naar FC Groningen Simonse ontpopt zie als prima versterkin Mick Doohan de te kloppen coureur in titelstrijd wegrace Vier steden in VS kandidaat Spelen 2008 sport Zes Zeeuwen kansrijk op NK run-bike-run in Venray uitslagen donderdag 10 april 1997 van onze sportredactie GRONINGEN - Wim Rijsber gen wordt de nieuwe trainer van FC Groningen. De oud-in ternational tekende gisteren een tweejarig contract bij de eredivisieclub. Rijsbergen is nu nog werkzaam bij NAC. Bij FG Groningen werd trainer Hans Westerhof eind februari' ontslagen, zijn assistent Jan van Dijk nam sindsdien de ta ken over. Hij bezit echter niet de vereiste diploma's en moet maandag zijn werkzaamheden staken. Het bestuur heeft voor de rest van het seizoen nog geen Oplossing gevonden. De club, staat op de veertiende plaats. Voorzitter Wim Entzinger heeft de hoop dat Van Dijk het seizoen mag afmaken echter nog niet opgegeven. „We heb ben nu een nieuwe trainer, wel licht dat het standpunt van de KNVB daardoor wat soepeler wordt. We zullen op korte ter mijn contact zoeken met de bond. Het is overmacht dat Rijsbergen niet meteen aan de slag kan. Hij heeft tot het einde van het seizoen nog verplich tingen bij zijn huidige club. Groningen is voor Rijsbergen de derde club in de eredivisie. Hi] begon als coach bij de pro fessionals bij Volendam. De voormalig verdediger speelde 28 keer in het Nederlands elf tal. Hij was van de partij in de finale van het WK van 1974, in München tegen West-rDuits- land. Vier jaar later ontbrak hij in Buenos Aires in de eindstrijd van de wereldtitelstrijd tegen Argentinië, omdat hij eerder in het toernooi geblesseerd was geraakt. Rijsbergen zei bij zijn presen tatie te weten dat het niet ge makkelijk wordt in Groningen. „De miljoenen liggen hier niet voor het Oprapen, dat is be kend. Er is wel een aantal jeugdspelers met mogelijkhe den. Dat biedt perspectief. En kele gerichte aankopen, verder eigen kweek inpassen. Daar mee moeten we het kunnen redden in cle eredivisie." ANP van onze sportredactie TERNEUZEN - Na de eerste helft van de voorjaarscompeti tie van het Terneuzense be- drijfsvolleybal had het team van TeVoRe (TErneuzense VOl- leybal REcreanten) een voor sprong van vier punten opge bouwd op de overige ploegen in 2B. Versterkt met Ko Simons leek niets de titelrace van het team af te kunnen stoppen. Op dit mo ment, met nog drie speeldagen voor cle boeg, is die riante voor sprong niet alleen helemaal in geleverd, maar kijkt men zelfs in de rug van Voorwaarts/Wim de Waal, dat - niemand weet dat beter dan de hoofdsponsor - be seft dat pas op de streep de prij zen echt worden verdeeld. Het cruciale duel deze week tussen beide ploegen werd door Voor waarts met 2-1 gewonnen. Op de vraag waar het bij TeVoRe is mis gegaan heeft men met echt een antwoord: 'het loopt niet meer zoals in de eerste competi tiehelft' is te mager. Een bijna zeker lijkend kampi oenschap uit handen gegeven dus. In de hoogste afdeling kan clat niet meer. Daar heeft Peu geot Dees lang voor het einde al weer met een titel afgesloten en weet De Pannenschuur inmid dels dat het krachtsverschil tus sen de top en de ploegen die te gen degradatie vechten enorm groot is. Artland Artland heeft dat na de promotie ook er varen, alleen op basis van inzet en karakter handhaaft de ploeg zich ook nu weer. In 1B liet V&V een punt liggen tegen PSOVZ (2-1), waardoor ASTER weer op gelijke hoogte is gekomen. De laatste twee duels beslissen daar over het kampioenschap. Voor de degradatie komen nog drie ploegen in aanmerking: Garage Vervaet, De Hoop en ook PSOVZ. In 2 A is alles duidelijk: Foto Ne- elemans ziet de zoveelste poging om via een kampioenschap de eerste klasse binnen te stappen nu eindelijk beloond, Rabobank keert na het kortst mogelijke verblijf in deze klasse terug naar 2B. Voorwaarts/Wim de Waal neemt waarschijnlijk de plaats van Rabobank in, alleen de wedstrijd tegen Visser Smit Hanab is nog een lastige hobbel. De reserveteams van Delta Nuts en Peugeot Dees zijn in 2B de belangrijkste degrada tiekandidaten. In 3A verspeelde Artland Artland 2 teveel ten om de titelrace met W lippine vol te kunnen houdi het onderlinge duel (29/4, uur) krijgt A&A 2 nog een om alsnog de hoofdprijs bi te halen. Maar zelfs team] Van Leeuwen gelooft daat meer in: „we hebben het ka oenschap eerder verspeeld' seft hij. In 3B tenslotte d teert Jacobs Tuinarchitet meteen met een kampioens en krijgt Gemeente 2 stral rode lantaarn uitgereikt. Jongejans in dienst KNZB NIEUWEGEIN - Edwin Jo jans is in dienst getreden va Koninklijke Nederla Zwem Bond. De oud-wereldkampioen zich bezighouden met de wikkeling van het schoonsp gen in Nederland. Zijn con loopt tot enmet 1 juli 1998,} gejans maakte vorige mi bekend met de topsport tes pen.. ANP Poolbiljarters naderen leider WESTDORPE - In de conif tie poolbiljarten van de P vereniging Kanaalzone won eerste team van De Tukkei Westdorpe met de maxit score van 6-0 van de eigenre ves. Door dit resultaat zijn de ij dorpenaren tot op zes pui van leider Emerald uit heti gische Zelzate gekomen, Tukker heeft bovendien nog wedstrijd minder gespeeld heeft daardoor evenveel verl punten als Emerald. In de afgelopen speelro zorgde het Terneuzense Dn Team voor een behoorlijke; rassing door de reserves Emerald met 4-2 te klopj Kapitein Frans van de Bi had vooraf voor een gelijk: getekend. Door dit resuli kwam Zondags Vermaak va op de derde plaats. De ploeg Sint Jansteen klopte la Oho; te uit Axel met 4-2. Het derde team van Eme won overtuigend van De Gr! (6-0) en cle strijd tussen del teams van Roskam uit Kape brug leverde een overwint op voor het 'eerste': 4-2. van onze medewerker Sjaak Sinke VENRAY - Onder de duizend deelnemers aan het open Neder lands kampioenschap run- bike-run, zondag in het Venray, staat een dozijn Zeeuwen aan start. Een zestal reist als favo riet naar Limburg af. De Middelburgse atlete Irma Heeren lijkt met wereld- Euro pese en Nederlandse titels het meeste aanspraak te maken op een gouden medaille. Vlak voor haar dertigste verjaardag is Heeren er echter allerminst ge rust op. ,,Na een zwaar cross seizoen heb ik bewust gas terug genomen. Vorige week heb ik mijn eerste run-bike-run van het seizoen in Purmerend afge werkt, èn gewonnen. Maar door een gebrek aan concurrentie zegt die zege me weinig." De sterke buitenlandse deelna me in Venray is voor Heeren een stimulans. „We gaan er voor", meldt ze strijdlustig als altijd. De concurrentie komt van Lucy Smit (Canada), Kersten Ru dolph (Duitsland), Kate Burge (Engeland), Hilde Wellens (Bel gië) en Dolerita Gerber (Zwit serland), Veterane Terèse van Lare uit Sluis grossiert in titels in de ca tegorie D45. Na cle titel in 1996 is ze dan ook de te kloppen vrouw. „Ik ben in vorm en ik blijf in vorm", klinkt Van Lare vol overtuiging. Toch is de Slui- se atlete door de wedstrijdspan ning nogal eens zichzelf niet, zeker inhet 'pare ferrné'. „Ikbe kijk het van tevoren altijd goed. Toch kan ik soms mijn fiets niet vinden of weet ik niet welke uit gang ik moet nemen. Willy de Nooyer behaalde vorig Willy de Nooyer verdedigt zondag in Venray haar nationale titel run-bike-run. jaar volkomen onverwacht de titel bij de vrouwen D40. De at lete uit het Walcherse Seroos- kerke voelt haar vorm de laatste weken weer groeien. Of ze een kans maakt haar titel te verde digen, weet De Nooyer niet. „Ik heb nog geen idee wie mijn te genstanders zijn." Hulsternaar Peter Picavet is er op gebrand zijn tweede plaats van vorig jaar bij de veteranen H40, achter Rien van Kessel te verbeteren. Doordat Picavet zijn wedstrijden meestal in Bel gië rijdt, is hij weinig bekend in Nederland. Toch bewees Pica vet vorig jaar met de vierde plaats op het Europees kampi oenschap in Portugal en de zes de plaats op het WK in Italië zijn klasse. In Venray hoeft Picavet niet ai' te reken met Rien van Kessel, want deze kampt met een heupblessure. Wel verwacht Picavet de nodige tegenstand van Jan van Baar (Assen) en Harry Rumpol (Groningen), die debuteren in de veteranenklas- se. „Ik sta scherp en ik heb goed kunnen trainen, maar je bent toch afhankelijk van de vorm van dè dag." Niet te schamen Jochem Kuzee legt zich bij voor baat neer bij de tweede plaats bij de junioren H17. „Wanneer je verliest van Europees kampi- foto Dirk-Jan Gjeltema oen Ralf Zeetsen, hoef je je niet te schamen." De junior uit Sint Annaland mengt zich voor de zilveren en bronzen plak in de strijd met met Remon Lotz, evenals Zeetsen uit Stein af komstig. Marjanne van de Velde uit Tholen komt uit bij de junio ren Dl7. De verwachting is dat Marjanne van cle Velde, Fenna te Kief te uit Breda en Bregje Hermans uit Ospel de medailles gaan verdelen. Van de Velde wordt morgen (vrijdag) al in. Venray verwacht. Ze is door de Nederlandse Tri athlon Bond aangewezen om deel te nemen aan een interna tionaal jeugdkamp met jeugd- atletenuit Zwitersland, Frank rijk, Estland, België en Duitsland. Zaterdagmiddag wordt het fietsparkoers geza menlijk verkend. De laatste Zeeuwse kanshebber op een medaille is Remy Vasseur. De 16-jarige Vlissinger gaat in de categorie Pil 4 in de slag met Martin Pet (Alphen aan den Rijn) en Mike Kaminga (Bus- sum). Bij een lactaattestinLisse - onder toeziend oog van bonds- trainer Henk Stam - enkele we ken geleden bleek Vasseurs con ditie uitstekend te zijn. Leren Marianne Provoost gaat bij haar eerste deelname aan het NK om te leren. „De vorm is nog altijd goed. Maar ik heb geen idee hoe de 'verhoudingen lig gen." De Lewedorpse atlete kan in Venray fit aan de strijd begin nen. Marja Dijkstra, nog maar enkele maanden woonachtig in Aardenburg, heeft nog maar één run-bike-run (in Steenwijk) in cle benen. „Het NK komt eigen lijk te vroeg, maar ik ga het ge woon proberen. De Souburgse atleet Miquel van Tongeren kampt met een knie blessure. Toch hoopt hij zijn veertigste plaats van vorig jaar te verbeteren. Daarna gaat hij zich voorbereiden op de halve triathlon van Kruiningen op 31 mei. Bij de mannen H21 komt ook Sjaak 'de Kok uit Lewedorp aan de start. Martin Lensen uit Souburg staat voor het eerst aan de start op een NK in de catego rie H14. van onze verslaggever André Hoogeboom ALKMAAR - Met de Grand Prix van Malaysia gaat zondag de strijd om cle wereldtitel wegrace van start. Het belooft een inte ressant seizoen te worden, want er is veel gebeurd in het renners kwartier tijdens het winterre- ces. Veel nieuwe motorfietsen ontwikkeld, veel ri jders van stal gewisseld. Er is het één en ander veranderd, maar één ding staat net als de vorige jaren als een paal boven water: Mick Doohan is de te kloppen man. Eigenlijk begon het rumoer al aan het einde van het afgelopen seizoen, toen de rivaliteit tussen 500cc wereldkampioen Doohan en teammaat Alex Crivillé zo hoog was opgelopen dat ze el kaar van de baan reden. De Spanjaard roste zijn Honda achterop die van Doohan. Het incident kenmerkte de gel dingsdrang van Crivillé, die in de loop van het seizoen het gat met zijn kopman steeds kleiner zag worden en nu als een serieu ze kandidaat voor de wereldti tel, wordt gezien. Voorschot Doohan gaat op jacht naar titel nummer vier. De Australiër kan daarmee de prestatie van Mike Hailwood evenaren, die vier keer op rij wereldkampioen werd. Koploper in het aantal ti tels op rij is Giacomo Agostini (7). In testritten in de aanloop naar het nieuwe seizoen heeft Doohan al een voorschot geno men op een nieuw succes. Op het circuit van Shah Alam was hij al bijna twee seconden sneller dan de concurrentie. De 500cc is overigens volop in ontwikkeling. Kenny Roberts heeft weer het voortouw geno men. De voormalig wereldkam pioen brak met Yamaha en ontwikkelde in korte tijd een nieuwe machine, die onder de naam Modenas dit seizoen de buteert. Het is een 470cc drie ci linder machine. Wat de presta ties van deze fiets zijn is nog niet duidelijk. Een serieuze test heeft de KR3 nog nauwelijks ondergaan. Het is daarom niet waarschijnlijk clat de rijders, Robeils jr en voormalig crosser Jean Michel Bayle zich vooraan zullen melden dit jaar, Roberts zelf zal al blij zijn met een plek bij de eerste tien. Een andere ontwikkeling is de opkomst van twee-cilinder-ma- chines. Dat is al enkele jaren gaande, maar begint nu toch se rieus te worden. Alex Barros, de Braziliaanse brokkenpiloot, denkt dat hij met de Gresini Honda kandidaat is voor de we reldtitel. Nu denken wel meer piloten clat aan de vooravond van een nieuw seizoen, maar het geeft wel aan hoeveel vertrou wen Barros in de nieuwe tech niek heeft. Het team Lucky Strike Suzuki zal met weemoed terugdenken aan de periode met Kevin Schwantz. De voormalig we reldkampioen en huidig motor sportjournalist bezorgde cle stal van Garry Taylor de laatste suc cessen. Vorig seizoen was een rampjaar, met nauwelijks aan sprekende resultaten, ook al door de blessure van lij der num mer één Darryl Beattie. Beattie is terug en zal de strijd met land genoot Doohan maar al te graag weer aan gaan. Of zijn Suzuki daar al klaar voor is. valt te be twijfelen. De rijders behoren wel tot cle kleurrijkste deelne mers aan het GP-circus. Beattie heeft zich helemaal kaal laten scheren, en teammaat Anthony Gobert heeft paars haar. Go- bert, afkomstig uit de Super- bikes, kan uitgroeien tot een waardig opvolger van Schwantz. Niet alleen vanwege z'n exentrieke verschijning, maar ook door z'n woeste rij stijl. In de voorbereiding op dit seizoen heeft hij al twee keer een sleutelbeen gebroken. Verandering Bij de kwartliters was het de laatste jaren knap vervelend. 'Mad' Max Biaggi deelde de la kens uit en werd di'ie keer op rij wereldkampioen. Maar dit jaar zal daar verandering in komen. Biaggi overvroeg zijn hand bij het Chesterfïeld/Aprilia-team, wilde per se de enige rijder zijn. Zo ver wilden zijn bazen niet gaan en wereldkampioen of niet, 'Mad'Max kon vertrekken. Hij is nu wel de enige rijder bij Marlboro Kanemoto, maar moest daarvoor overstappen op een Honda NSR. Daardoor is Biaggi waarschijnlijk geen kan didaat meer voor de wereldtitel. In de 125cc is de titel ook vacant door het vertrek van Aoki. Itali anen en Japanners maken de dienst uit in de lichtste klasse, waarin ooit ook een legertje Ne derlanders goede prestaties neerzette. GPD John van den Berk leert Zeeuwse crossers fijne kneepjes van onze verslaggever Michel Brands VLISSLNGEN - Zelf heeft oud-wereld- kampioen motorcross John van den Berk absoluut geen tijd meer om zich vol over gave in een nieuwe crösscompetitjê te storten. Maar trainingsdagen verzorgen, zoals gisteren op het parkoers van MSV De Uitlaat in Vlissingen, geeft de 29Ljari ge Van den Berk net zoveel voldoening. „Het enthousiasme van de rijders is schit terend, vooral als je aan hel eind van de dag merkt dat ze er écht wat van hebben opgestoken." „Met een dosis lef en de gaskraan vol opendraaien alleen kom je er beslist niet," zegt de voormalige topcoureur Van den Berk uithet Brabantse Heeswijk-Dinther. „De techniek bij het motorcross is erg be langrijk. Rem je bijvoorbeeld voor een bocht net iets vroeger dan nodig is, dan verlies je direct vijf meter op cle concur rentie. Tijdens de training van vandaag probeer ik per persoon individueel aan wijzingen te geven, waar cle crossers op moeten letten. Het is aan dan aan hen om daar verder op voort te borduren. Toch, échte bandieten komen wel het verst." 1 Van den Berk heeft daarom tijdens zijn carrière veel titels bij elkaar 'gebor duurd'. Op 9-jarige leeftijd zette hij zich voor het eerst op een motorzadel, waarna Van den Berk zich viermaal tot wereld- kampioen mocht kronen. In 1987 en 1988 haalde hij zijn meest in het oogspringende wereldtitels, respectievelijk die inde 125- en in de 250 cc klasse. - Nieuwe missie Vorig jaar hing Van den Berk (29) zijn wedstrijdmotor voorlopig aan de wilgen, 'na twintig jaar. Hij heeft met de begelei ding van zijn VSK-JB team, die drie na tionale kampioenen, onder, wie Erik Eg- gens, en een Oostenrijks talent herbergt, een nieuwe missie: „Ik heb een verschrik kelijk mooie loopbaan achter de rug. Echt, ik heb van alles meegemaakt. Alle hoogte- eh dieptepunten die je maar mee kunt maken. Maar ja, nu heb ik geen tijd meer om: alles op het wedstrijdrijden te zetten. Mijn team VKS-JB vergt veel van me. Dan weer naar Spanje trainen met mijn rijders, dan weer voor wedstrijden naar Tjechië en overal trainingen in Euro pa verzorgen. En daarbij, fysiek ben ik ook niet meer zoals in mijn topped ode", John van den Berk geeft Rinus van de Ven aan hoe je tijdens het crossen je armen moet houden. Dé voormaligewereldkampioen gaf gisteren bij een trainingsdag van MSy De Uitlaat tips aan Zeeuwse motorcrossers. foto Ruben Oreel vertelt Van den Berk, terwijl hij licht trek kebenend van het clubhuis van De Uitlaat naar het tweede trainingsonderdeel loopt. Crosser Mark Oreel uit Oost-Souburg had van het eerste deel veel opgestoken. Op een vlak stuk van het circuit in Vlissin- gen-Oost werd door de dertig deelnemers uit cle provincie geoefend op het nemen van korte bochten,5 afgebakend door oranje pionnen. „Dit is heel wat anders dan een beetje rond jes rijden over het par koers", zegt Oreel. „Zo'n man als Van den Berk ziet precies waar het misgaat. Hij ziet de details, waarmee je zo een paar se conden wint. Voortaan moet ik iets later rem men, zei hijMaar dan moet ik dat wel durfen." Van den Berk is de tweede topper die dit jaar Zeeland aandoet om zijn ervaring, opgedaan in het profcircuit, te delen met zijn ietwat minder gelouterde collega's. Edwin Evertsen uitUden kwam begin ja nuari na bemiddeling van MSV De Uitlaat bestuurslid Peter Lampio na ar Vlissingen om zijn relaaste doen. Hij gaf handige tips. Talent Na de theorie van Evertsen hield Van den Berk gisteren zijn praktijktraining voor de zichtbaar genietende stagiaires, van 60cc- tot 250cc-berijders. Dat deed Van 1 den Berk ook. Hij had zelfs in de achtjari ge Rinusje van de Ven uit Vlissingen een regelrecht talent gezien. Over de drie tur ven hoge Van de Ven. „Hij heeft het denk ik wel in zich. Hij lijkt mij een echte ban diet, net zoals ik was." - - Autosport van onze sportredactie NEW YORK - Dollars hebben kennelijk een einde gemaakt aan de dromen van vier Amerikaanse steden die twee maanden geleden nog kandidaat waren voor de Olympische Spelen van 2008. Functionarissen van het Amerikaans Olympisch Comité zeiden dat zij voor 1 mei formele aanmeldingen verwachten - ieder vergezeld gaand van een storting van 100,000 dollar - van Cincinatti, Hous ton, New York en Seattle. Vier andere steden - Baltimore, Boston, Chicago en Washington - hebben kennelijk besloten van het avon tuur af te zien. Het Amerikaanse Olympisch Comité zal op 28 juni in Indianapolis bekendmaken of cle Verenigde Staten een gooi zullen, doen naar de organisatie van de spelen in 2008. Als de spelen aan een Amerikaan se stad worden toegewezen, zouhet de vijfde maal in 28 jaar zijn. Het IOC beslist dit jaar over de Spelen van 2004; Athene, Buenos Ai res, Kaapstad, Rome en Stockholm. AP Remada. Rally van Tunesië, derde etap pe Ksar Ghilane - Remada (303 km), Au to's: 1. Lartigue/Pérïn (Fra) Citroën 2.51.42, 2. Vatanen/Gallagher (Fin/GBr) Citroën 1.58, 3. Schlesser/Monnet (Fra) Buggy 24.56,4. Kleinschmidt/Stevenson (Dui/GBr) Buggy 27.59,5. Narisjkin/Pialin (Rus) Mitsubishi 38.10. Algemeen klas sement: 1. Lartigue 6.14.29, 2. Vatanen 4.08, 3. Schlesser 55.51. Motoren: 1. Agradi (Ita) KTN 3.18.42, 2. Sainct (Fra) KTM 0.15,3. Perez (Fra) Kawasaki 0.38,4.a Magnaldi (Ita) KTM 1.06, 5. Meoni (Ita) KTM. Algemeen klassement: 1. Perez 6.10.58, 2. Meoni 4.43, 3. Sainct 4.55. Biljarten Almelo. GP Bolk Transport, driebanden. Eerste ronde: Broeders - De Vries 50- 49/49 beurten, Van Uum - De Bruin 50- 35/29, Peterson - Vet 50-47/39, Overmars - Berkelmans 50-35/51, H. de Kleine - De Wit 50-32/50 beurten, Van der Smissen - Kuijt 50-31/31, Verlouw - Van Daalen 50- 36/37, Weijenburg - Broeders 50-29/37. Competitie Kanaalzone, poolbiljart:Tuk ker 1-Tukker 2 6-0, Zondags Vermaak-la Chouette 4-2, Dream Team-Emerald 2 4- 2, Roskam 2-Roskam 2 2-4, Emerald 3-De Gravin 6-0. Stand: Emerald 19-85, Tukker 1 18-79, Zondags Vermaak 20-79, Emerald 2 20- 76, De Pauw 19-63, Dream Team 20-59, Roskam 1 19-53, Emerald 3 19-50, De Gravin 19-47, la Chouette 18-38, Tukker 2 20-38, Roskam 2 19-17. Schaken Dos Hermanas (Spa). Internationaal toernooi, zevende ronde: Kramnik(Rus) - Short (Eng) 1/2-1/2, Sjirov (Spa) - Judit Polgar (Hon) 1/2-1/2, Topalov (Bul) - llles- cas (Spa) 1-0, Anand (Ina) - Gelfand (WRu) 1/2-1/2, Salov (Rus) - Karpov (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1. Kramnik 5, 2. Anand 4 1/2,3. Gelfand, Topalov, Polgar 4,6. Kar pov 3 1/2, 7. Salov, Short, Sjirov 3,10. II- iescas 1. Sportprijsvragen Duitse midweeklotto. Trekking A: 2 - 4- 17 - 28 - 34 - 46. Reservegetal: 43. Trek king B: 12 - 20 - 25 - 35 -37 - 41Reservege tal: 15. Supergetallen: 0 en 8. Spel 77:7 6 1518 8. Super 6:3 1 4 0 5 0. (onder voor behoud.) Tennis sategui (Spa/5) - Ruud (Noo) 6-I Mantilla (Spa/4) - Arazi (Mar) 6-26-3 Madras. Mannen, 750.000 gulden. Eerste ronde: Schüttler (Dui) - (Zwe/2) 6-6 opgave, Stark (VSt/4)-K (Ina) 6-06-3, Norman (Zwe/7)-Ran(li 2 5-1. Tweede ronde: RadulesculD Wibier (Ned) 6-2 7-5, Washington (Vi - Ogorodov (Oez) 3-6 7-6 6-1 Voetbal Champions League, halvefinales,« wedstrijd: Ajax-Juventus 1-2, mund-Manchester United 1-0. Engeland: Coventry-Chelsea 3-1, 0. County-Southampton 1-1, Evertou cester 1-1, Sheffield Wednesday-To; ham Hotspur2-1, West Ham United! dlesbrough 0-0, Wimbledon-Astonl 0-2. Stand aan kop: Manchester Un 32-63, Liverpool 32-60, Arsenal 5 Aston Villa 33-56, Newcastle United 53, Sheffield Wednesday 32-52. Duitsland: St. Pauli - Bochum 2 -1 Volleybal Bevobo Terneuzen: Dow 2-NHI 3-0,: do-Echo Audio 2-1Visser Smit Ha: Delta Nuts 2 2-1, TeVoRe-Voorwa1. /Wim de Waal 1-2, Foto Neelemans bobank 3-0, PSOVZ 2-Gerpeente l-i &A 2-VC Schelde 3-0, Foaks 3-B&S (regl.), Foaks-Peugeot Dees 1-2, V PSOVZ2-1, Havenschap-Foaks4H cobs T uinarch.-Aster 2 3-0, A&A-CISi Foaks 2-De Hoop 2-1, ScheldesporK ouw Optiek 0-3 (regl.), Gemeente2-! 3 0-3. Standen, 1A: Peugeot Dees (kamp.), Broomehemie 10-20, CIS ld Foaks 10-13, Dow 9-11, Artland&Adl 9-6, Pannenschuur9-1.1B: Aster 10-2 &V 10-22, De Pooter 9-14, Foaks 2f PSOVZ 11-12, De Hoop 10-10, Ga' Vervaet 9-9. 2A: Foto Neelemans ld Delta Nuts 10-19, Echo Audio 10-15,C 2 10-14, NHI-Opleidingen 10-14, B; 10-11, Rabobank 10-3 (degr.). 2B:V< waarts/Wim de Waal 11-23, TeVoRe 21, V&SH 10-17, Gemeente 10 PSOVZ 2 9-12, Peugeot Dees 2 9-9, Nuts 2 10-9. 3A: VV Philippine 9-24,i land Artland 2 10-24, CysouwOf 10-17, Foaks 4 10-15, VC Schelde ld Havenschap 9-9, Scheldesport 10-3, Jacobs Tuin. 9-26, Dow 3 10-25, URS 15, Aster 2 10-12, Foaks 3 9-11B&SK Gemeente 2 10-3. Wielrennen Amelia Island. Vrouwen, 830.000 gul den. Tweede ronde: Schultz-McCarthy (Ned) - Kleinova (Tsj) 7-5 6-3, Pierce (Fra) - Nagy- ova (Slw) 7-5 6-0, Coelzer (ZAf) - Maures- mo (Fra) 6-4 1-6 6-1, Fusai (Fra) - Licho- vtsjeva(Rus) 1-67-66-4, Dragomir(Roe)- Grossman (VSt) 6-2 6-3, Mary-Joe Fer nandez (VSt/9) - Pitkowski (Fra) 6-3 6-0, Likhovtseva (Rus/14) - Whitlinger-Jones (VSt) 2-6 6-4 6-1, Montolio (Spa) - Gaglia- rdi (Zwi) 2-6 6-4 7-6. Tweede ronde: Da venport (VSt/6) - Wang (Tai) 6-2 6-0, No- votna (Tsj/3) - Schelt (Oos) 4-6 6-4 6-0. Hongkong. Mannen, 600.000 gulden. Eerste ronde: Chang (VSt/1)-Tong (HKo) 6-0 6-1, Johansson (Zwe/4) - Simian (Fra) 4-6 6-2 6-4, Rafter (Aus/5) - Woodforde (Aus) 2-6 7-6 6-4, Raoux (Fra) - Nestor (Can) 7-6 7-6, Godwin (ZAf) - Damm (Tsj/6) 6-4 6-3, Lareau (Can) - Skoch (Tsj) 6-4 6-0, Woodbridge (Aus/3) - Sapsford (GBr) 6-1 3-6 6-1. Estoril. Mannen, 1,15 miljoen gulden. Eerste ronde: Schalier (Oos) - Kafelnikov (Rus/1) 6-2 6-0, Marques (Por) - Lopez- Moron (Spa) 7-5 6-2, Corretja (Spa/6) - Gumy (Arg) 6-2 6-3, Cabello (Arg) - Ferrei- ra (ZAf/3) 6-3 3-6 6-4, Filipini (Uru) - Viloca (Spa) 3-6 7-6 6-1. Tweede ronde: Moya (Spa/2) - Fromberg (Aus) 6-2 6-3, Clavet (Spa/7) - Kuerten (Bra) 1-6 6-1 7-6, Bera- Gent-Wevelgem: 1. Gaumont (FraH km in 4.45.00 (43,368 km), 2.Tsjmil(Ce 3. Capiot (Bel), 4. Oetsjakov (Oek),5.1 rigato (Ita), 6. Vogels (Aus), 7. O'Gü (Aus), 8. Fabrizio Guidi (Ita), 9. Musk (Bel), 10. Calcaterra (Ita), 32. Vierhou 2.15, 40. Van den Meulenhof, 45. Koe 48. Van Heeswijk, 53. Knaven, 62. K man, 68. Dekker, 81. De Jongh,82.0e' ning, 113. Cerneus 12.46, 118. Mosn hout, 122. Van der Wolf, 138. VanO Akker, 145. Hopmans, 146 en laatste len. Van Bon uitgevallen. Ronde van Baskenland, derde etaff Viana - Vitoria: 1. Zanini (Ita) 197 ld 5.07.56 (38,385 km/u), 2. Sundeii: (Aus), 3. Heulot (Fra), 4. Laurent Jala!1 (Fra), 5. Chiappucci (Ita), 6. Francesco! sagrande (Ita), 7. Mori (Ita), 8. BeatZca (Zwi), 9. Pensee (Fra), 10, Rebelling 18. Boogerd, 65. Breukink, 69. Jonker gemeen klassement: 1. Heulot (f 14.29.07,2. Jalabert, 3. F. Casagrantk Chiappucci, 5. Arrieta (Spa), 6. Gia« (Zwi), 15. Boogerd, 60. Breukink0.31/ Jonker 6.37. Circuit de la Sarthe, eerste etappe Fleche - La Fleche: 1. Hunt (GBr) 134/' in 3.03.00 (44,01 km/u), 2. tomi (M Meloni (Ita), 4. Gïacomelli (Ita), 5. M (Rus). IJshockey Weisswasser (Dui). Oefenwedstó Weiswasser Combinatie (Dui) - NeC: land 1-7 (1-40-20-1). Doelpunten: Eitf 2, Geesink, Visschers, Speel, E. Land® en Van denThillart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 38