Voetbalclub boos over 'zandbak' standPunt status v WAS DE WINTER VAN JE AF OP DE LENTESHOW Dockers PZC CA Casual... B en W broeden op standpunt status Stichting Renesse Koffie met pleidooi voor minima zeeland Gerenoveerd veld VV Hulsterloo in Nieuw-Namen na halfjaar puinhoop Nacht van Zaamslag TOYOTA CAPPENPIJK RENOCA Eetpiraat ingesloten Bazaar in Breskens Waterschap Het Vrije van Sluis Oostburg - iMilP'' I rlB*® De broek die na Amerika nu ook Europa verovert: donderdag 10 april 1997 van onze medewerker Edy de Witte NIEUW-NAMEN - De voetbal vereniging Hulsterloo is zeer verontwaardigd over het ge meentelijk beleid ten aanzien van het sportveld. Vorig jaar ju ni begon de gemeente Hulst met de renovatie van het enige voet balveld in Nieuw-Namen. Be gin oktober speelde Hulsterloo de eerste thuiswedstrijd op het nieuwe 'biljartlaken'. Ruim een half jaar later heeft het veld meer de aanblik van een zand bak. „De grassprietjes zijn te tellen', zegt voorzitter P. de Dec- kere van Hulsterloo. „Achteraf bekeken heeft de ge meente zomaar35.00 gulden, de totale kosten van de renovatie, weggegooid. Afgelopen zondag werd het voor ons nog erger. Als gevolg van waarschijnlijk werkzaamheden en flinke re genbuien zijn plotseling een heleboel stenen en zelfs glas scherven naar boven gekomen. De geplande competitiewed strijd tegen het Goese Robur werd door de scheidsrechter af gelast. In het begin van de com petitie moesten we voor enkele thuiswedstrijden al uitwijken naar buurman Clinge. Het ge mis van weer een zondagwed strijd met kantine-opbrengst is duidelijk een financiële aderla ting. Als kleine vereniging kun nen we ons niet meer van derge lijke situaties veroorloven. Een tweede veld of grote oefen- strook is een noodzaak." Eigen schuld De Hulster sportwethouder B. Picavet kan de reactie van de voorzitter wel begrijpen. Toch vindt hij dat Hulsterloo de hand gedeeltelijk in eigen boezem moet steken. Naast het veld ligt een kleine oefenstrook waar men best meer gebruik van kan maken, vindt Picavet. „Zelfs de allerjongste E- en F-pupillen kunnen er wedstrijden op spe len. Wat de trainingsarbeid van de junioren en senioren betreft moet men het hoofdveld ook niet te eenzijdig belasten en ge regeld opschuiven." Dat neemt niet weg dat de roep van de vereniging niet in de doofpot gaat. Voor negen elftal len is één veld te weinig, is ook de mening van de wethouder. Momenteel kan de gemeente vanwege de slechte financiële situatie zelf geen tweede veld bekostigen. Picavet: „We heb ben in het uitbreidingsplan Veerstraat naast het bestaande veld al grond voor een tweede terrein in eigendom. De boeren kunnen daar volgens afspraak nog een laatste vroege oogst op zaaien. Daarna wordt bekeken of er nog grond opgevoerd moet worden. Hulsterloo kan dan zijn gang gaan. De club heeft name lijk toegezegd het terrein op ei gen kosten te egaliseren en in te zaaien, de gemeente heefthier- bij een adviserende rol. Begin mei wordt het hoofdveld op nieuw ingezaaid. Mede door de zelfwerkzaam heid van Hulsterloo kan de ver eniging dan met een provisori sche oefenstrook en weer een redelijk hoofdveld met minder zorgen de volgende competitie tegemoet zien. Vandaag wordt om 18.30 uur de zondag afgelas te wedstrijd tegen Robur inge haald. Een ploeg van gemeente werken zal 's morgens voor een goed verloop van de wedstrijd de nog" op het terrein liggende stenen en glasscherven zo veel mogelijk opruimen. van onze verslaggever Hans Heijt OOSTBURG - Deelnemers aan de koffie-ochtenden van het platform Sociale Zekerheid West-Zeeuws-Vlaanderen heb ben woensdag bij de opening van de nieuwe ruimte in het Centrum in Oostburg gepleit ZAAMSLAG - Op zaterdag 10 mei wordt de dertigste Nacht van Zaamslag verreden. De start van de kaartleesrit van de Zeeuws-Vlaamse autoclub ZE- VAC is om 20 uur op het Dorps plein. Er worden twee trajecten verreden over de polderwegen. Tussen twee etappes is een rust punt ingebouwd, zodat rijders en wagens even kunnen bijtan ken. Als opwarming voor het jaarlijkse hoogtepunt van de ZEVAC wordt op Koninginne dag (30 april) een puzzelzoek tocht, de Windlustrally, gehou den in Hoek en omgeving. Voor beide evenementen Belangstel lenden kunnen zich voor beide evenementen inschrijven op 26 april tussen 13 en 16 uur bij ga rage Van Putten in Terneuzen. voor een goed gemeentelijk be leid voor mensen met een smalle beurs. De wekelijkse koffie ochtenden zijn verplaatst van Den Hoekzak naar het Cen trum, omdat in de nieuwe ac commodatie meer bezoekers ontvangen kunnen worden. Bo vendien zijn er meer mogelijk heden voor het houden van acti viteiten. De koffie-ochtenden zijn be stemd voor mensen die sociaal en/of financieel het contact met de samenleving dreigen te ver liezen. Bestuursvoorzitter A van Andel van het platform So ciale Zekerheid West-Zeeuws- Vlaanderen toonde zich woens dag tijdens de eerste, goedbe zochte koffie-ochtend in het Centrum aan het Kerkplein in haar sas met de groeiende be langstelling: „We zijn erg blij dat we van de kerkenraad van de Nederlandse hervormde kerk gebruik mogen maken van het Centrum. Het is een goede plek met meer mogelijkheden voor het houden en voorbereiden van activiteiten, zoals een kleding- beurs op 21 mei." Wethouder A Keijmel-Cambier van de gemeente Sluis-Aarden burg en haar Oostburgse collega A Rosendaal namen de nieuwe ruimte officieel in gebruik door letterlijk 'de eindjes aan elkaar te knopen'. Beide gemeentebe stuurders prezen het initiatief van het platform en zegden fi nanciële steun toe. „We moeten binnen het college nog praten over de hoogte van een subsidie en over het feit of die eenmalig of structureel is", het Rosendaal weten. „Onze grondhouding is positief." Keijmel verklaarde dat B en W van Sluis-Aarden- burg een waarderingssubsidie van 250 gulden willen geven aan het platform. De gemeenteraad moet vandaag, donderdag, een besluit nemen over het voorstel. Minima Na de woorden van Keijmel en Rosendaal vroegen de deelne mers aan de ochtenden met een lied aandacht voor de proble matiek van de minima. Deel neemster Laurianne van dei- Putte had een alternatieve ver sie van het Zeeuws-Vlaamse volkslied gemaakt, waarin ze te kennen gaf dat de gemeenten 'zuunig zijn voor de mensen met bijstand'. De koffie-ochtenden in het Centrum aan het Kerkplein in Oostburg worden elke woens dag, met uitzondering van de schoolvakanties, van 9.30 tot 11.30 uur gehouden. Op de eerstvolgende bijeenkomst komt de besparing op energie- Wethouder A Keijmel-Cambier van Sluis-Aardenburg en haar Oostburgse collega A Rosen daal (1) namen de nieuwe koffie ruimte officieel in gebruik door 'de eindjes aan elkaar te kno pen'. foto Charles Strijd kosten aan bod. Op 23 april kunnen de deelnemers Perg- amano en 3-D kaarten maken. De winter zit erop. Helaas ook op uw auto. Daarom is het verstandig om eens bij ons langs te komen, want wij wassen de winter gratis van uw auto. En dat terwijl u. een overtuigende proefrit maakt.* Een zeer exclusieve en sportieve versie van de Toyota Camry is de Camry S 'by TTE'. Er is al een Camry v.a. ƒ57.500,- De Picnic, de 6-persoons sportwagen die is voorzien van alle luxe. De Picnic is er v.a49.995,- Toyota Carina E 1.6 excutie roodmetallic 51.000 km juli 94 Toyota Starlet 1.3i 3drs rood 41.000 km juli 94 Toyota Starlet 1.3i 3drs antraciet 98.000 km juni 90 Toyota Starlet 1,3i 3drs wit 14.000 km sept 92 Toyota Corolla 1.6i 3drs rood 41.000 km jan 91 Toyota Corolla 1.3 3drs rood 87.000 km sept 92 Toyota Carina E 1.6 sedan wit 97.000 km febr 93 Toyota Carina E 2 liter diesel sedan d. rood metallic 157.000 km nov 92 Toyota Corolla 1.6 station rood 90.000 km sept 92 Toyota Corolla 1.6 GTSi zwart 58.000 km juli 94 Toyota Corolla 1.3 XLi blauw metallic 31.000 km apr 93 De Carina stationwagon. Een dynamische auto die ruimte en sportiviteit combineert. Standaard met o.a. dubbele airbag. Er is al een Carina v.a. ƒ38.490,- En na de proefrit staat uw auto frisgewassen klaar om weer naar huis te gaan. Of misschien laat u hem wel staan, want onze inmilprijzen zijn ook zeer verfrissend. De Toyota Dealer in uw regio: TERNEUZEN Mr. F. J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 i 26 april 1997. V I van onze verslaggeefster RENESSE - Het college van B en W van Schouwen-Duiveland neemt volgende week een standpunt in over de verzelf standiging van de Stichting Re- nesse. Het college wil eerst een jurist laten reageren op het ad vies dat de stichting vorige week heeft gegeven over de statuten wijziging die de loskoppeling van de gemeente regelt. De jurist die de nieuwe statuten op verzoek van het college heeft bestudeerd, gaf vorige maand een negatief oordeel over de ver zelfstandiging van de stichting. De provincie heeft het college begin dit jaar gevraagd de dooi de voormalige gemeente Westerschouwen goedgekeurde statutenwijziging onder de aan dacht van de nieuwe gemeente raad te brengen. Aanleiding was een felle pro testbrief van H. C. G. L. Polak, oud-wethouder van Rotterdam en huurder van een zomerwo ningvan de stichting. Hij voerde VLISSINGEN - De 26-jarige man die eerder werd aangehou den voor eten in een restaurant zonder te betalen, is woensdag voor de vierde keer aangehou den De man had in een Vhssing- se eetgelegenheid voor 50 ge nuttigd zonder betaling. De man was eerder ook in Middel burg en Vlissingen actief. De man is ingesloten. onder meer aan, dat de gemet te de democratische contri over de zeer kapitaalkracht] stichting zou verhezen. De dj de gemeente ingeschakelde) rist onderschreef de bezwaï van Polak. De commissie AIZ bespreekt verzelfstandiging van de stii ting in de vergadering van d( derdag 24 april. BRESKENS - De openbare I sisschool aan de Van Dalestr; in Breskens houdt zaterdag april de vierjaarlijkse bazaar Vaste onderdelen zijn de g rommelmarkt en de verko van wafels, handwerk, spe, goed, boeken en planten. Verc worden een griezellokaal houselokaal ingericht, clown laat ballonnenacts n en de jongeren worden getest: hun verkeerskennis. Op t spelcircuit, springkussen enl het versieren van beschuit kt, nen de kinderen zich uitlev: Het rad van avontuur en de e veloppenkraam zijn bedoe voor de mensen die een bescht den gokje willen wagen. Andf onderdelen van de bazaar zi een expositie van oude schot platen en een optreden van za ger Jacco Ricardo om 14.00 ui De scholieren beginnen i 16.00 uur aan een sponsorloo De opbrengst daarvan is l stemd voor de aanschaf i speelmateriaal. Bezoekers zi van 10.00 uur tot 16.30 uur we kom op de bazaar. BEKENDMAKING De dijkgraaf van het waterschap Het Vrije Van Sluis brengt ter algemene kennis, dat in het Soc.-Cultureel Centrum 'Den Hoekzak' te Oostburg, Langestraat 1 een openbare vergadering van de algemene vergade ring zal worden gehouden op donderdag 17 april 1997 om 09.00 uur. Op de agenda voor deze vergadering staan onder meer de volgende punten: - vaststellen van de notulen van de algemene vergade ring van 13 maart 1997; - financiering en exploitatie van de uitbreiding van de RWZI-Retranchement via de Waterlandstichting: - draaiboek implementatie fusie Zeeuws-Vlaamse wa terschappen. Onmiddellijk voorafgaand aan de opening van de be treffende vergadering wordt aan toehoorders gelegen heid geboden hun belangen met betrekking tot de op de agenda vermelde punten aan de leden van de alge mene vergadering kenbaar te maken. De oproepingsbrief met bijbehorende stukken, liggen vanaf heden tot de dag van bovengenoemde vergade ring ter inzage, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur, ter secretarie van het waterschap (afdeling AJIZ), Brouwerijstraat 18 te Oostburg. Oostburg, 10 april 1997. De dijkgraaf, ir. C. J. Almekinders. SLUIS AARDENBURG BEKENDMAKING BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN SLUIS-AARDENBURG maken bekend dat zij ingevolge het bepaalde in artikel 2.4.23 van de Algemene Plaatselijke Verordening 1995 hebben besloten om een ophokgebod voor postduiven vast te stellen voor het tijdvak van: 4 april tot en met 22 mei 1997 van 10.00 tot 17.00 uur Het gebod geldt niet op zater.-, zon- en feestdagen. Ook geldt het verbod niet voor het trainen van jonge duiven die uitvliegen binnen een straal van maximaal 200 meter. Sluis, 17 maart 1997. Burgemeester en wethouders voornoemd, C. J. van Liere, de burgemeester. J. M. W. H. Janssen, de secretaris. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT >s>X. I :fc: Dockers is een dochter-onderneming van het overbekende Levi's. een Dockers broek is de ideale broek tussen spijkerbroek en nette broek een Dockers broek is gemaakt van 100 easy-care katoen met en zonder bandplooien in 3 modellen en 4 lengtes, dus passen en gelijk meenemen! het hele jaar door in voorraad in vele kleuren prijs: 139,95 Waar koop je in Zeeuws Vlaanderen je eigen Dockers broek? Bij de grootste mannenmode-winkel van Zeeuws Vlaanderen zijn de Dockers broeken natuurlijk te koop. Meer weten over deze broeken? Kom dan naar Zaamslag en we vertellen je alles over deze casual broeken... HET ZIT ALLEMAAL IN VAN WESTEN VA PLEIN 10-11 45-43 BH ZAAMSLAG meer informatie over Van Westen Mannenmode op Internet: www.zeelandnet.nl/westmode

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 34