Heeren houdt slag om de arm Echte bandieten komen er wel PZC Rijsbergen van NAC naar FC Groningen Mick Doohan de te kloppen coureur in titelstrijd wegrace Vier steden in VS kandidaat Spelen 2008 sport donderdag 10 april 1997 sbw 20 uitslagen Zes Zeeuwen kansrijk op NK run-bike-run in Venray van onze sportredactie GRONINGEN - Wim Rijsber- gen wordt de nieuwe trainer van FC Groningen. De oud-in ternational tekende gisteren een tweejarig contract bij de eredivisieclub. Rijsbergen is nu nog werkzaam bij NAC.. Bij FC Groningen werd trainer Hans Westerhof eind''februari ontslagen, "zijnassistentJan van Dijk nam sindsdien de ta- ken oyer. Hij bezit echter niet de vereiste diploma's en moet maandag zijn werkzaamheden -• staken. Het bestuur heeft voor de rest van het seizoen nog geen oplossing gevonden. Dc club staat op de veertiende plaats. v Voorzitter Wim Entzinger heeft de hoop dat Van Dijk het seizoen mag afmaken echter nog niet opgegeven, „We heb ben nu een nieuwe trainer, wel licht dat het standpunt van de KNVB daardoor wat soepeler wordt. We zullen op korte ter mijn contact zoeken met de. bond. Hetis overmacht dat Rijsbergen niet meteen aan de slagkan. Hij heeft tot het einde van het seizoen nog verplich tingen bij zijn huidige club.'' s Groningen is voor Rijsbergen de derde club in de eredivisie. - Hij begon als coach bij de pro- fessionals bijVolendam. De voormalig verdediger speelde 28 keer in het Nederlands elf tal. Hij was van de partij in de finale van het WK van 1974, in München tegen tl West-Duits- land. Vier jaar later ontbrak hi j in Buenos Aires in de eindstrijd van de wereldtitelstrijd tegen Argentinië, omdat hij eerder in het, toernooi geblesseerd was geraakt. ,§ifi 11s - Rijsbergjen„zei bij 'zijn'presen tatie te weten dat het niet ge- 1 makkelijk wordtin Groningen. „De miljoenen liggen hier niet voor het oprapen, dat is be kend. Er is wel een aantal jeugdspelers met mogelijkhe den. Dat biedt perspectiefEn- kele gerichte aankopen, verder eigen kweek inpassen. Daar mee moeten we het kunnen redden in de eredivisie.ANP f Autosport van onze medewerker SjaakSinke VENRAY - Onder de duizend deelnemers aan het open Neder lands kampioenschap run- bike-run, zondag in het Venray, staat een dozijn Zeeuwen aan start. Een zestal reist als favo riet naar Limburg af. De Middelburgse atlete Irma Heeren lijkt met wereld- Euro pese en Nederlandse titels het meeste aanspraak te maken op een gouden medaille. Vlak voor haar dertigste verjaardag is Heeren er echter allerminst ge rust op. „Na een zwaar cross seizoen heb ik bewust gas terug genomen. Vorige week heb ik mijn eerste run-bike-run van het seizoen in Pm-merend afge werkt, èn gewonnen. Maar door een gebrek aan concurrentie zegt die zege me weinig." De sterke buitenlandse deelna me in Venray is voor Heeren een stimulans. „We gaan er voor", meldt ze strijdlustig als altijd. De concurrentie komt van Lucy Smit (Canada), Kersten Ru dolph (Duitsland), Kate Burge (Engeland), Hilde Wellens (Bel gië) en Dolerita Gerber (Zwit serland). Veterane Terèse van Lare uit Sluis grossiert in titels in de ca tegorie D45. Na de titel in 1996 is ze dan ook de te kloppen vroUw. „Ik ben in vorm en ik blijf in vorm", klinkt Van Lare vol overtuiging. Toch is de Slui- se atlete door de wedstrijdspan ning nogal eens zichzelf niet, zekerinhet 'parefermé'. „Ikbe kijk het van tevoren altijd goed. Toch kan ik soms mijn fiets niet vinden of weet ik niet welke uit gang ik moet nemen." Willy de Nooyer behaalde vorig Willy de Nooyer verdedigt zondag in Venray haar nationale titel run-bike-run. jaar volkomen onverwacht de titel bij de vrouwen D40. De at lete uit het Walcherse Seroos- kerke voelt haar vorm de laatste weken weer groeien. Of ze een kans maakt haar titel te verde digen, weet De Nooyer niet. „Ik heb nog geen idee wie mijn te genstanders zijn." Hulsternaar Peter Picavet is er op gebrand zijn tweede plaats van vorig jaar bij de veteranen PI40, achter Rien van Kessel te verbeteren. Doordat Picavet zijn wedstrijden meestal inJBel- gië rijdt, is hij weinig bekend in Nederland. Toch bewees Pica vet vorig jaar met de vierde plaats op het Europees kampi oenschap in Portugal en de zes de plaats op het WK in Italië zij n klasse. In Venray hoeft Picavet niet af te reken met. Rien van Kessel, want deze kampt met een heupblessure. Wel veiwacht Picavet de nodige tegenstand van Jan van Baar (Assen) en Harry Rumpol (Groningen), die debuteren in de veteranenklas- se. ,,Ik sta scherp en ik heb goed kunnen trainen, maar je bent toch afhankelijk van de vorm van de dag." Niet te schamen Jochem Kuzee legt zich bij voor baat neer bij de tweede plaats bij de junioren Hl 7. „Wanneer je verliest van Europees kampi- foto Dirk-Jan Gjeltema oen Rail; Zeetsen, hoef je je niet te schamen." De junior uit Sint Annaland mengt zich voor de zilveren en bronzen plak in de strijd met met Rem on Lotz, evenals Zeetsen uit Stein af komstig. Marjanne van de Velde uit Tholen komt uit bij de junio ren Dl7. De verwachting is dat Marjanne van de Velde, Fenna te Kief te uit Breda en Bregje Hermans uit Ospel de medailles gaan verdelen. van onze verslaggever André Hoogeboom ALKMAAR - Met de Grand Prix van Malaysia gaat zondag de strijd om de wereldtitel wegrace van start. Het belooft een inte ressant seizoen te worden, want er is veel gebeurd in het renners kwartier tijdens het winterre- ces. Veel nieuwe motorfietsen ontwikkeld, veel rijders van stal gewisseld. Er is het één en ander veranderd, maar één ding staat net als de vorige jaren als een paal bovenwater: Mick Doohan is de te kloppen man. Eigenlijk begon het rumoer al aan het einde van het afgelopen seizoen, toen de rivaliteit tussen 500cc wereldkampioen Doohan en teammaat Alex Crivillé zo hoog was opgelopen dat ze el kaar van de baan reden. De Spanjaard roste zijn Honda achterop die van Doohan. Het incident kenmerkte de gel dingsdrang van Crivillé, die in de loop van het seizoen het gat met zijn kopman steeds kleiner zag worden en nu als een serieu ze kandidaat voor de wereldti tel wordt gezien. Voorschot Doohan gaat op jacht naar titel nummer vier. De Australiër kan daarmee de prestatie van Mike Hailwood evenaren, die vier keer op rij wereldkampioen werd. Koploper in het aantal ti tels op rij is Giacomo Agostini (7). In testritten in de aanloop naar het nieuwe seizoen heeft Doohan al een voorschot geno men op een nieuw succes. Op het circuit van Shah Alam was hij al bijna twee seconden sneller dan de concurrentie. De 500cc is overigens volop in ontwikkeling. Kenny Roberts heei't weer het voortouw geno men. De voormalig wereldkam pioen brak met Yamaha en ontwikkelde in korte tijd een nieuwe machine, die onder de naam Modenas dit seizoen de buteert. Het is een 470cc drie ci linder machine. Wat de presta ties van deze fiets zijn is nog niet duidelijk. Een serieuze test heeft de KR3 nog nauwelijks ondergaan. Het is daarom niet waarschijnlijk dat de rijders, Roberts jr en voormalig crosser Jean Michel Bayle zich vooraan zullen melden dit jaar. Roberts zelf zal al blij zijn met een plek bij de eerste tien. Een andere ontwikkeling is de opkomst van twee-cilinder-ma- chines. Dat is al enkele jaren gaande, maar begint nu toch se rieus te worden. Alex Barros, de Braziliaanse brokkenpiloot, denkt dat hij met de Gresini Honda kandidaat is voor de we reldtitel. Nu denken wel meer piloten dat aan de vooravond van een nieuw seizoen, maar het geeft wel aan hoeveel vertrou wen Barros in de nieuwe tech niek heeft. Het team Lucky Strike Suzuki zal met weemoed terugdenken aan de periode met Kevin Schwantz. De voormalig we reldkampioen en huidig motor- sportjournalist bezorgde de stal van Garry Taylor de laatste suc cessen. Vorig seizoen was een rampjaar met nauwelijks aan sprekende resultaten, ook al door de blessure van rijder num mer één Darryl Beattie. Beattie is terug en zal de strij d met land genoot Doohan maar al te graag weer aan gaan. Of zijn Suzuki daar al klaar voor is, valt te be twijfelen. De rijders behoren wel tot de kleurrijkste deelne mers aan het GP-circus. Beattie heeft zich helemaal kaal laten scheren, en teammaat Anthony Gobert heeft paars haar. Go- bert, afkomstig uit de Super- bikes, kan uitgroeien tot een waardig opvolger van Schwantz. Niet alleen vanwege z'n exentrieke verschijning, maar ook door z'n woeste rij stijl, In de voorbereiding op dit seizoen heeft hij al twee keer een sleutelbeen gebroken. Verandering Bij de kwartliters was het de laatste jaren knap vervelend. 'Mad' Max Biaggi deelde de la kens uit en werd drie keer op rij wereldkampioen. Maar dit jaar zal daar verandering in komen. Biaggi overvroeg zijn hand bij het Chesterfield/Aprilia-team, wilde per se de enige rijder zijn. Zo ver wilden zijn bazen niet gaan en wereldkampioen of niet, 'Mad' Max kon vertrekken. Hij is nu wel de enige rijder bij Marlboro Kanemoto, maar moest daarvoor overstappen op een Honda NSR. Daardoor is Biaggi waarschijnlijk geen kan didaat meer voor de wereldtitel. In de I25cc is de titel ook vacant door het vertrek van Aoki. Itali anen en Japanners maken de dienst uit in de lichtste klasse, waarin ooit ook een legertje Ne derlanders goede prestaties neerzette. GPD John van den Berk leert Zeeuwse crossers fijne kneepjes van onze verslaggever Michel Brands VLISSINGEN - Zelf heeft oud-wereld kampioen motorcross John van den Berk absoluut geen tijd meer om zich vol over gave in een nieuwe crosscompetitie te storten. Maar trainingsdagen verzorgen, zoals gisteren op het parkoers van MSV De Uitlaat iü Vlissingen, geeft de 29-jari- ge Van den Berk net zoveel voldoening. „Het enthousiasme van de rijders is schit terend, vooral als je aan het eind van de dag merkt dat ze er écht wat van hebben opgestoken." i5, „Met een dosis lef en de gaskraan vol opendraaiénlallëen kom jeer beslist niet,'" zegt. de voormalige topcoureur Van den Berk uit het Brabantse Heeswijk-Dinther. „De techniek bij het motorcross is erg be- langrijk. Rem je bijvoorbeeld voor een bocht net iets vroeger dan nodig is, dan verlies je direct vijf meter op de concur rentie. Tijdens de training van vandaag probeer ik per persoon individueel aan wijzingen té geven, waar de crossers op 1 moeten letten. ITet is aan dan aan hen om daar verder op voort te borduren. Toch, échte bandieten komen wel het verst." Van den Berk heeft daarom tijdens zijn carrière veel titels bij elkaar 'gebor duurd'. Op 9-jarige leeftijd zette hij zich voor het eerst op een motorzadel, waarna Van den Berk zich viermaal tot wereld kampioen mocht kronenIn 1987 en 1988 haaldb hij zijn meest m het oogsprim'gehd'è j wereldtitels, respectievelijk die in "de 125- 'eri in de 250 cc klasse. Nieuwe missie Vorig jaar hing Van den Berk (29) zijn wedstrijdmotor voorlopig aan de wilgen, na twintig jaar. Hij heeft met de begelei ding van zijn VSK-JB team, die drie na tionale kampioenen, onder wie Erik Eg- gens, en een Oostenrijks talent herbergt, een nieuwé missie: „Ik heb een verschrik kelijk mooie loopbaan achter de rug. Echt, ik heb van alles meegemaakt. Alle hoogte- en dieptepunten die je maar mee kunt maken. Maar ja, nu heb ik geen tijd meer om alles op het wedstrijdrijden te zetten. Mijn team VKS-JB vergt veel van me. Dan wéér naar Spanje trainen met mijn rijders, dan weer voor wedstrijden naarTjeehië en overal trainingen in Euro pa verzorgen. En daarbij,, fysiek ben ik, ook niet meer zoals in mijn topperiode", John van den Berk geeft Rinus van de Ven aan hoe je tijdens het crossen je armen moet houden. De voormalige wereldkampioen gaf gisteren bij ëèhirainingsdagvan MSV De Uitlaat tips aan Zeeuwse motorcrossers. foto Ruben Oreel vertelt Van den Berk, terwijl hij licht trek- kebenènd van het clubhuis van De Uitlaat naar het tweede trainingsonderdeel loopt. Crosser Mark Oreel uit Oost-Souburg had van het eerste deel veel opgestoken. Op èen vlak stuk. van het circuit in Vlissin- gen-Oost werd door de dertig deelnemers uit de provincie geoefend op het nemen van korte bochten, afgebakend door oranje pionnen. „Dit is heel wat anders dan een beetje rondjes rijden over het par koers", zegt Oreel. „Zo'n man als Van den Berk ziet precies waar het misgaat. Hij ziet de details, waarmee je zo een paar se- conden wint. Voortaan moet ik iets later remmen, zei hij. Maar dan moet ik dat wel durfen." -r- 1 11 Van den Berk is de tweede topper die dit =- jaar Zeeland aandoet om zijn ervaring, - opgedaan in het prófcircuit, te delen met zijn ietwat minder gelouterde collega's. Edwin Evertsen uitUden kwam begin ja- nuari na bemiddeling vanMSVDe Uitlaat bestuurslid Peter Lampio naar Vlissingen om zijn relaas te doen. Hij gaf handige tips. Talent Na de theorie van Evertsen hield Van den Berk gisteren zijn praktijktraining voor dé zichtbaar genietende stagiaires, van 60cc- tot 25Öcc-berijders. Dat deed Van den Berk ook. Hij had zelfs in de achtjari ge Rinusje van de Ven uit Vlissingen een regelrecht talent gezien. Over de drie tur- ven hoge Van de Ven. „Hij heeft het denk ik wel in zich. Hij' lijkt mij een echte ban diet, net zoals ik was." van onze sportredactie NEW YORK - Dollars hebben kennelijk een einde gemaakt aan de dromen van vier Amerikaanse steden die twee maanden geleden nog kandidaat waren voor de Olympische Spelen van 2008. Functionarissen van het Amerikaans Olympisch Comité zeiden dat zij voor 1 mei formele aanmeldingen verwachten - ieder vergezeld gaand van een storting van 100.000 dollar - van Cincinatti, Hous ton, New York en Seattle. Vier andere steden - Baltimore, Boston, Chicago en Washington - hebben kennelijk besloten van het avon tuur af te zien. Het Amerikaanse Olympisch Comité zal op 28 juni in Indianapolis bekendmaken of de Verenigde Staten een gooi zullen doen naar de organisatie van de spelen in 2008. Als de spelen aan een Amerikaan se stad worden toegewezen, zou het de vijfde maal in 28 jaar zijn. Het IOC beslist dit jaar over de Spelen van 2004; Athene, Buenos Ai res, Kaapstad, Rome en Stockholm. AP Remada. Rally van Tunesië, derde etap pe Ksar Ghilane - Remada (303 km). Au to's: 1. Lartigue/Périn (Fra) Citroën 2.51.42, 2. Vatanen/Gallagher (Fin/GBr) Citroën 1.58, 3. Schlesser/Monnet (Fra) Buggy 24.56,4. Kleinschmidt/Stevenson (Dui/GBr) Buggy 27.59,5. Narisjkin/Pialin (Rus) Mitsubishi 38.10. Algemeen klas sement: 1. Lartigue 6.14.29, 2. Vatanen 4.08, 3. Schlesser 55.51. Motoren: 1. Agradi (Ita) KTN 3.18.42, 2. Sainct (Fra) KTM 0.15,3. Perez (Fra) Kawasaki 0.38,4. Magnaldi (Ita) KTM 1.06, 5. Meoni (Ita) KTM. Algemeen klassement: 1. Perez 6.10.58,2. Meoni 4.43,3. Sainct 4.55. Biljarten Van de Velde wordt morgen (vrijdag) al in Venray verwacht. Ze is door de Nederlandse Tri athlon Bond aangewezen om deel te nemen aan een interna tionaal jeugdkamp met jeugd- atleten uit Zwitersland, Frank rijk, Estland, België en Duitsland. Zaterdagmiddag wordt het fietsparkoers geza menlijk verkend. De laatste Zeeuwse kanshebber op een medaille is Remy Vasseur. De 16-jarige Vlissinger gaat in de categorie H14 in de slag met Martin Pet (Alphen aan den Rijn) en Mike Kaminga (Bus- sum). Bij eenlactaattestin Lisse - onder toeziend oog van bonds- trainer Henk Stam - enkele we ken geleden bleek Vasseurs con ditie uitstekend te zijn. Leren Marianne Provoost gaat bij haar eerste deelname aan het NK om te leren.,De vorm is nog altijd goed. Maar ik heb geen idee hoe de verhoudingen lig gen." DeLewedorpse atlete kan in Venray fit aan de strijd begin nen. Marja Dijkstra, nog maar enkele maanden woonachtig in Aardenburg, heeft nog maar één run-bike-run (in Steenwijk) in de benen. „Het NK komt eigen lijk te vroeg, maar ik ga het ge woon proberen." De Souburgse atleet Miquel van Tongeren kampt met een knie blessure. Toch hoopt hij zijn veertigste plaats van vorig jaar te verbeteren. Daarna gaat hij zich voorbereiden op de halve triathlon van Kruiningen op 31 mei. Bij de mannen H21 komt ook Sjaak de Kok uit Lewedorp aan de start. Martin Lensen uit Souburg staat voor het eerst aan de start op een NK in de catego rie H14. Almelo. GP Bolk Transport, driebanden. Eerste ronde: Van Schaik - Van Leuteren 50-32/53 beurten, Uytdewilligen - Sie mens 50-21/50, J. de Wit - Henskens 50- 48/60, M. Vet - Van de Looy 50-50/70, Van de Looy wint barrage met 5-1, Broeders - De Vries 50-49/49, Van Uum - De Bruin 50-35/29, Peterson - P. Vet 50-47/39, Overmars - Berkelmans 50-35/51, H. de Kleine - W. de Wit 50-32/50, Van der Smissen - Kuijt 50-31/31, Verlouw - Van Daalen 50-36/37, Weijenburg - Broeders 50-29/37, Jaspers - Viskil 50-28/29, Ar- nouts - Hermse 50-28/34, Koorevaar - Nieuwenburg 50-33/29, Habraken - Sternheim 50-33/50. Tweede ronde: Van Uum - Peterson 50-45/39, Overmars - Verlouw 50-39/58, Van der Smissen - De Kleine 50-36/34, Uytdewilligen - J. de Wit 50-38/50. Bowling Nationale league. Vrouwen, zesde speeldag: Wirwar Souburg - Rijsbergen 3-0, Wir War - Amerongen 3-0, Wir War - Etten Leur 3-0. Adm. Serv.bur. Middel burg - Waalwijk 2-1, Adm. Serv.bur. - Geldermalsen 2-1, Adm. Serv.bur. - Hïl- varenbeek 3-0. Stand: Waalwijk 41, Gel dermalsen 38, Adm. Serv.bur. 37, Wir War29, Hilvarenbeek 26, Amerongen 23, Etten Leur 14, Rijsbergen 8. Bij de mannen gaat Schoonen Elektro uit Middelburg aan kop met 37,5 punten, ge volgd door BV Middelburg met 32 pun ten. Bellevue Goes bezet de derde plaats. Afdelingskampioenschappen voor de jeugd. Eindstand na 7 games. Meisjes ju nioren: Linda Johnson Middelburg, 1317 pins, Nicolien Laws, Middelburg, 1147 pins, José v. d. Bijl, Oosterhout, 11-3, Jongens junioren: Mark de Kreek, Mid- delbu7rg 1348 pins, Mark Meeuwsen, Breda 1261, Ferdi Meulmeester, Middel burg, 1221, Wilmar v. d. Zande, Renesse, 1213, Raymon de Jong, Renesse, 1180. Darts Eredivisie: Kantaria 2-EMM 9-4, Arrows 2-Triple Players 1-12, Walk Inn-Kantaria 1 5-8, DTP-Red Lions 8-5, Moby Dick 1-Ar- rows 1 10 april, Desperados-Karolingen- burcht 1 3-10. Stand: 1. The Triple Play ers (195-39), 2. The Arrows 1 (173-61), 3. Karolingenburcht 1 (164-83), 4. Kantaria 1 (142-105), 5.The Desperados (137-110), 6. The Arrows 2 (118-116), 7. DT Pechiney (113-121), 8. The Red Lions (108126), 9. The Scumbags (102-132), 10. The Walk Inn (97-137), 11. Kantaria 2 (89-158), 12. EMM (64-170), 13. Moby Dick 1 (46-188). Eerste divisie: Gompy 1-Souburg 3-10, Barbier-Trollen 10-3, De Basken-Roode Leeuw 5-8, Gompy 3-Karolingenburcht 32 3-10, Gompy 2-Polar Bears 11-2. Stand: 1. Gompy 2 (167-67), 2. DT Sou burg (164-70), 3. De Basken (154-80), 4. De Roode Leeuw (154-80), 5. The Polar Bears (149-85), 6. Gompy 1 (138-96), 7. De Barbier (134-100), 8. Moby Dick 2 (112-109), 9. Karolingenburcht 2 (78- 156), 10. De Westkant (72-149), 11. The Four Flops (61-95), 12. De Dolle Trollen (51-183), 13. Gompy 3 (31-190). Champions League, kwartfinales: The Triple Players-The Red Lions 10-3 en 9-4, The Scumbgs-Th Desperados 0-13 en 7- 6,TheArrows 1-Kantaria 1 1-2 en 4-9, DT Pechiney-Karolingenbucht 13-10 en 7-6. Halve finales verliezersronde: Gompy 2- Moby Dick 1 9-4 en 10-3, Dé Basken-The Walk Inn 5-8 en 2-11. Schaken Schietingen Tennis Amelia Island. Vrouwen, 830.000 gul den. Tweede ronde: Schultz-McCarthy (Ned) - Kleinova (Tsj) 7-5 6-3, Pierce (Fra) - Nagy- ova (Slw) 7-5 6-0, Coetzer (ZAf) - Maures- mo (Fra) 6-4 1-6 6-1, Fusai (Fra) - Licho- vtsjeva(Rus) 1-67-6 6-4, Dragomir(Roe)- Grossman (VSt) 6-2 6-3, Mary-Joe Fer nandez (VSt/9) - Pitkowsld (Fra) 6-3 6-0, Likhovtseva (Rus/14) - Whitlinger-Jones (VSt) 2-6 6-4 6-1, Montolio (Spa) - Gaglia- rdi (Zwi) 2-6 6-4 7-6. Tweede ronde: Da venport (VSt/6) - Wang (Tai) 6-2 6-0, No- votna (Tsj/3) - Schett (Oos) 4-6 6-4 6-0, Majoli (Kro/8) - Montolio (Spa) 6-3 6-2, Mary Joe Fernandez (VSt) - Hy-Boulais (Can) 6-3 6-0, Rubin (VSt) - Williams (VSt) 6-46-0, Kandarr (Dui) - Farina (Ita) 6-47-6. Hongkong. Mannen, 600.000 gulden. Eerste ronde: Chang (VSt/1-Tong (HKo) 6-0 6-1Johansson (Zwe/4) - Simian (Fra) 4-6 6-2 6-4, Rafter (Aus/5) - Woodforde (Aus) 2-6 7-6 6-4, Raoux (Fra) - Nestor (Can) 7-6 7-6, Godwin (ZAf) - Damm (Tsj/6) 6-4 6-3, Lareau (Can) - Skoch (Tsj) 6-4 6-0, Woodbridge (Aus/3) - Sapsford (GBr) 6-1 3-6 6-1. Estoril. Mannen, 1,15 miljoen gulden. Eerste ronde: Schalier (Oos) - Kafelnikov (Rus/1) 6-2 6-0, Marques (Por) - Lopez- Moron (Spa) 7-5 6-2, Corretja (Spa/6) - Gumy (Arg) 6-2 6-3, Cabello (Arg) - Ferrei- ra (ZAf/3) 6-3 3-66-4, Filipini (Uru) - Viloca (Spa) 3-6 7-6 6-1. Tweede ronde: Moya (Spa/2) - From berg (Aus) 6-2 6-3, Clavet (Spa/7) - Kuerten (Bra) 1-6 6-1 7-6, Bera- sategui (Spa/5) - Ruud (Noo) 6-1 6-4, Mantilla (Spa/4) - Arazi (Mar) 6-2 6-3. Madras. Mannen, 750.000 gulden. Eerste ronde: Schüttler (Dui) - Enqvist (Zwe/2) 6-6 opgave, Stark (VSt/4) - Narla (Ina) 6-0 6-3, Norman (Zwe/7) - Ran (1st 2 5-1. Tweede ronde: Radulescu (Du Wibier (Ned) 6-2 7-5, Washington (VS - Ogorodov (Oez) 3-6 7-6 6-1. Voetbal 1 Champions League, halve finales, eer wedstrijd: Ajax-Juventus 1-2, Di mund-Manchester United 1-0. Engeland: Coventry-Chelsea 3-1, Det County-Southampton 1-1, Everton-1 cester 1-1, Sheffield Wednesday-Totii ham Hotspur2-1, West Ham United-M dlesbrough 0-0, Wimbledon-Aston Vi 0-2. Stand aan kop: Manchester Unii 32-63, Liverpool 32-60, Arsenal 33t Aston Villa 33-56, Newcastle United; 53, Sheffield Wednesday 32-52. Duitsland: St. Pauli - Bochum 2 -1 Volleybal Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vere ging. Eerste klasse: Dynamo - Mui Moens/TMS 6-0, VoSkamp/'t Zand - Be 6-0, Oostkapelle 1 - Oostkapelle 2 4 Stand: Voskamp/'t Zand 15-77, Dynar 14-63, Houg/Young Boys 16-60, Mui Moems/TMS 14-56, Tecona 15-51, Oo kapelle 1 14-44, Beko 13-38, Oostkape 2 15-38, Simons/'t Zand 15-25, Seroi kerke 13-22.Tweede klasse: LVV-Ton Leijnse 4-4, Deltan - Blauw Wit 0-6, A) /Lahrverzekeringen - SV Duo 6-2. Stat Tonny Leijnse 14-66, Deltan 14-60, PS 14-59, AKZ-Lahr 16-59, Voskamp/Da wendaele 15-54, LVV 16-51, BlauwV 15-47, Bistro Juliana 14-38, Atlas/Rijk 1 32, SV Duo 15-6. Derde klasse: Dj land/SVS - De Vijgheter 5-3, Ziekenhui Hercules 0-6. Stand: Hercules 14-66,2 kenhuis 16-60, Drukkerij Verhage 15-i Verkaik/'t Zand 15-54, Doeland/SVSl 51, IBG 13-40, Hoechst 14-38, De Well ge 13-34, De Vijgheter 16-33, Bouwgro Peters 14-32. Vierde klasse: Pro vin Zeeland - Zeeland College/MDGO 4 Van den Akker/Dauwendaele - HZ/Spt 3-3, Brandweer - Surabaya 6-0. Stan Van den Akker/Dauwendaele 16-73, S rabaya 16-70, Prov. Zeeland 17-59, H /Sport 16-55, Brandweer 16-54, Zeela; College/MDGO 15-52, De Wellinge 21 50, SVA/Kodde 15-50, Frans Gillissenl 20, Scheldebouw/Astrow 16-16. Vijti klasse: Greenpeace - SSGM 6-0, A&l Delta College2 6-2. Stand: Sagro/MZl 79, A P 15-72, Delta College 2 164 WEA/Dauwendaele 16-59, EPZ 13-: Ziekenhuis 2 14-51, PZC 14-45, Grea peace 16-34, Delta/S VB 14-23, SSGMl 3. Zesde klasse: Rabbo M Walcheren Delta College3 4-2, SV Duo 2- RaboW; ch. Z 6-0, Delta College 1 - AZZ 6-0. Stan SV Duo 2 13-74, Hoechst 2 13-65, Pro Zeel. 2 14-61, Delta College 1 13-47, Ral Walch. Z 14-42, CZ-groep 12-38, Rabo Walch. 13-32, Delta College 3 14-30, Ai 14-11. Vrouwen. Eerste klasse: Sinke/SVS-l\ 6-0, Smith Kaas- Poseidon 4-2, Rest. Bli - Surabaya/'t Zand 0-6, Acrylart - BVCD Stand: Sinke/SVS 14-70, BVC 13-6 Smith Kaas 14-59, Poseidon 13-52, Act lart 16-45, Surabaya/'t Zand 15-44, A trow 14-35, SV Duo/Kasteel van Batav 14-24, Rest. Bleij 14-19, LVV 1 15-1 Tweede klasse: Zilveren Kruis/MZ- LM' /Davos 6-0, Ned. Handelsinst. - De Wi I i nge 2-4. Stand: Vlijtig Liesje 14-65, Edi weis/SVS 13-58, Zilveren Kruis/MZ 1 52, De Wellinge 13-48, Tènce/Ds wendaele 12-39, Ned. Handelsinst. 1 34, LMT/Davos 14-33, BAM 13-29, A trow 2 14-20. Vierde klasse: Rabo Dor burg - Zeeland College/MDGO 0-6, Hf cules - Prov. Zeeland 0-6. Stand: Ardi 12-62, Prov. Zeel. 13-62, Zeel. Coll/MI GO 12-48, Bakker Schrieks 12-44, Ziekei huis 12-43, Dauwendaele 3 12-30, Herci les 12-23, Rabo Domburg 13-8. Wielrennen Dos Hermanas (Spa). Internationaal toernooi, zevende ronde: Kramnik (Rus) - Short (Eng) 1/2-1/2, Sjirov (Spa) - Judit Polgar(Hon) 1/2-1/2, Topalov. (Bul) - llles- cas (Spa) 1-0, Anand (Ina) - Gelfand (WRu) 1/2-1/2, Salov (Rus) - Karpov (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1. Kramnik 5, 2. Anand 4 1/2, 3. Gelfand, Topalov, Polgar4,6. Kar pov 3 1/2, 7. Salov, Short, Sjirov 3, 10. II- lescas 1. In Walk Inn in 's-Heerenhoek hield de vereniging Eensgezindheid een schie ting op de liggende wippen. Eerste wip; eerste hoofdvogel: M. Rijk, VIOS;tweede hoofdvogel: J. Govers; eerste zijvogel: R. Govers, beiden Victoria; tweede zijvogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; derde zijvogel: D. van 't Westende, Vrije Schut ters; eerste kal: H. van de Dries,. Eensge zindheid; tweede kal: A. Schouwenaar, Edele Handboog; derde kal: J. Vermue, Jacoba van Beieren; meeste kleine vo gels (11): M. Verdonk, Concordia. Twee de wip: beide hoofdvogels: R. Govers, Victoria; eerste zijvogel: S. van Eijkeren, Vrije Schutters; tweede zijvogel: L. de Hond, Soranus 2; derdezijvogel: M. Rijk, VIOS; eerste kal: P. Vette, Concordia; tweede kali R. Govers, Victoria; derde kal: J. Vemue, Jacoba van Beieren; vier de kal: A. Schouwenaar, Edele Hand boog; meest kleine vogels: L. Delhez en R. Verdonk, eikzes vogels; vliegende vo- gelprijs:. N. van de Dries, Eensgezind heid. Sportprijsvragen Duitse midweeklotto. Trekking A: 2 - 4 - 17 - 28 - 34 - 46. Reservegetal: 43. Trek king B: 12 - 20-25-35-37-41. Reservege tal: 15, Supergetallen: 0 en 8. Spel 77:7 6 15188. Super 6:3 1 4 0 5 0. (onder voor behoud.) Gent-Wevelgem: 1. Gaumont (Fra) 2 km in4.45.00 (43,368 km), 2.Tsjmil (Oei 3. Capiot (Bel), 4. Oetsjakov (Oek), 5. Fe rigato (Ita), 6. Vogels (Aus), 7. O'Grat (Aus), 8. Fabrizio Guidi (Ita), 9. Museeu (Bel), 10. Calcaterra (Ita), 32, Vierhoule 2.15,40. Van den Meulenhof, 45. Koert 48. Van Heeswijk, 53. Knaven, 62. Hoi man, 68. Dekker, 81. De Jongh,82. DeK< ning, 113. Cerneus 12.46, 118. Moerei hout, 122. Van der Wolf, 138. Van de Akker, 145. Hopmans, 146 en laatste Ti len. Van Bon uitgevallen. Ronde van Baskenland, derde etappi Viana - Vitoria: 1. Zanini (Ita) 197 kmi 5.07.56 (38,385 km/u), 2. Sunderlar, (Aus), 3. Heulot (Fra), 4. Laurent Jalabe (Fra), 5. Chiappucci (Ita), 6. Francesco Ci sagrande (Ita), 7. Mori (Ita), 8. Beat Zber (Zwi), 9. Pensee (Fra), 10. Rebellin (lis 18. Boogerd, 65. Breukink, 69. Jonker. Ai gemeen klassement: 1. Heulot (Fit 14.29.07,2. Jalabert,3. F. Casagrande,! Chiappucci, 5. Arrieta (Spa), 6. Giants (Zwi), 15. Boogerd, 60. Breukink 0.31,83 Jonker 6.37. Circuit de la Sarthe, eerste etappe, b Fleche - La Fleche: 1Hunt (GBr) 134,4kr in 3.03.00 (44,01 km/u), 2. Tomi (Ita),! Meloni (Ita), 4. Giacomelli (Ita), 5. Ivano (Rus). IJshockey Weisswasser (Dui). Oefenwedstrijd Weiswasser Combinatie (Dui) - Nede land 1-7(1-40-20-1). Doelpunten: Eimen 2, Geesink, Visschers, Speel, E. Landmat en Van den Thillart. FEI zoekt landen voor EK springen BERN - De Internationale Hip- pische Federatie FEI is naarstig op zoek naar kandidaat-landen voor de organisatie van de Eu ropese titelstrijd voor spring ruiters in 1999. De inschrijving was eigenlijk al gesloten maar omdat zich gees geïnteresseerden hebben aan gemeld is de termijn verlengd tot 1 oktober. Het evenement wordt om de twee jaar gehou den. ANP Schultz naar derde ronde AMELIA ISLAND - Brenda Schultz-McCarthy is gisteren doorgedrongen tot de derdf ronde van het tennistoernooi in Amelia Islands. De Nederlandse nummer één versloeg de Tsjechische Sandra; Kleinova in twee sets: 7-5 6-3 De favoriete Jana Novotna stonde de eerste set af aan dn Oostenrijkse Barbara Schett en gunde haai- daarna nog maar vier games, ANP Jongejans in dienst KNZB NIEUWEGEIN - Edwin Jonge jans is in dienst getreden van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond. De oud-wereldkampioen zal; zich bezighouden met de ont wikkeling van het schoonspi'in-] gen in Nederland. Zijn contradi loopt tot enmet 1 juli 1998. Jon-| gejans maakte vorige maand bekend met de topsport te stop-] pen.. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 20