Axels wijnhuis begint eigen lijn Voetbal mag geen oorlog meer zijn PZC Mobuco Steigers naar Sloegebied PRINTEMPS 1: ONZE NIEUWE ZOMERCOLLECTIE IS BINNEN zeeland 21 Paul Herman wil klanten bedienen met goede prijs-kwaliteitsverhouding ondernemend zeeland in detail de kwestie Serre van woning uitgebrand PoloI) Ralph Lauren Burberrys agenda PALLADIO zaterdag 5 april 1997 van onze verslaggever '■René Hoonhorst AXEL - Hij blijft francofiel en van de goede Franse wijnen wil hij ook geen kwaad woord ho ren. Het chauvinisme in het land van Marianne, de politiek en het optreden van Chirac én, dat vooral, de onbetrouwbaar heid van sommige Franse leve ranciers hangen Paul Herman van het gelijknamige Axelse wijnhuis wel eens de keel uit. Maar omdat hij groot gewor den is door zijn kennis van de Franse wijnen en bijbehorende chateaus - en omdat veel con sumenten toch altijd weer te rugvallen op de Franse kwali teitswijnen - richtte hij zich niet op opkomende, nieuwe landen voor gegist druivensap. Nee, Paul Herman begon een eigen wijnlijn. Met een wette lijk geregistreerde naam: Jean- Louis Deparis. Jean-Louis naar zijn zoon en Deparis door de associatie met Parijs en de internationale uitstraling. On der de paraplu van Jean-Louis Deparis ('als één woord om elk auteursrechtelijk krakeel uit te sluiten') heeft Herman het af- gelopen jaar een bonte verza meling wijnen samengebracht. Van 'eenvoudige' Chardon- nays, Cabernet-Sauvignons en Merlots tot sprankelende champagnes en een uiterst ex clusieve Pommerol. Met prij zen van 8,95 gulden tot meer dan zestig gulden. Afspraken De Axelaar Herman had zijn wereldwij (n) de reputatie al te danken aan het feit dat hij geen knollen voor citroenen ver koopt. Waarom dan toch een ei gen wijnlijn? „Ik heb in de loop der jaren vele contacten opge bouwd en ik had afspraken met een aantal wijnboeren. Die af spraken blijken echter niet zo heel veel waard te zijn als de oogst is wat minder is. Boven dien ben ik ook nogal eens onaangenaam verrast door eenzijdige prijsstijgingen. Die afhankelijkheid van leveran ciers begon me enorm tegen te staan, vandaar dat ik ben be gonnen met het selecteren van wijnen, waaruit ik zelf blends laat maken." Mocht een wijnboer dwarslig gen door niet, niet op tijd of te gen een te hoge prijs te leveren, dan koopt Herman gewoon een (bijna) net zo goede partij bij een ander wijnhuis. „Door zelf in het najaar de chateaus, de druivensoorten en de wijnen te selecteren, kan ik mijn klanten beter bedienen en heb ik meer zekerheid over de verhouding tussen kwaliteit en prijs." De wijnen die Herman uitzoekt voor de eigen wijnlijn krijgen naast de druivensoort en de streek waar ze vandaan komen alleen de aanduiding Jean- Louis Deparis mee. „De cha- teaunaam is niet meer van be lang. Deparis moet het Kema- Keur zijn voor een prima wijn. *AccoN Accountans en Belas tingadviseurs uit Bergen op Zoom presenteert op 8 april 'Seizoensarbeid in een nieuw jasje'. De voorlichtingsavond over de premie vrij stelling mar ginale arbeid vindt plaats in re creatiecentrum de Haestinge in Sint Maartensdijk en begint om 19.45 uur. Makelaar ing AP.F. Begijn heeft een Makelaarswinkel ge opend in de passage op het Scheldeplein in Vlissingen, naast de kassa's van de Albert Heijn. Begijn hoopt in de win kel een grotere aanloop te krij gen dan een makelaarskantoor doorgaans heeft. Op een televi siescherm worden de aangebo den panden getoond, waarvan middels een computer de gege vens op te vragen zijn door het pubhek. Begijn is daarnaast aangesloten op de netwerken van Zeeuwse Huislijn, de Na tionale Huislij n, het datanet werkvan de Landelijke Vereni ging van Makelaars LMV en heeft een Internet-site. Mossel- en kokkelconserven- bedrijf Jan Prins Zeeuwsche Banier bv in Yerseke is gecerti ficeerd volgens de iso-9002 kwaliteitsborgingsnorm. Het bedrijf is het tweede binnen de Prins Groep, actief in verse en geconserveerde mosselen en oesters, dat iso-certificatie binnenhaalt. In het kwaliteits systeem zijn de HACCP-nor- men geïntegreerd, meldt het bedrijf, dat ondermeer de mer ken Zeeuwse Banier, Prins Dingemanse, Produmar en Oceancrest produceert. Kano-buitenrecreatie Veerse Meer presenteert de mogelijk heden in waterrecreatie en wa tersport vrij dag 18 april tij dens een Kano-Buitenreacreatie- open in Kanohaven De Piet bij de Muidenweg bij Amemui- den. Vanaf 16 uur zijn de diver se activiteiten te proberen met aansluitend een barbecue. Het Vakcentrum Levensmid delen te Woerden houdt dins dag 22 april de Dag van het Vakcentrum. Congresthema is 'Zelfstandig ondernemen met nieuw elan'. Het congres wordt gehouden in centrum Hart van Holland in Nijkerk. De eerste wijnen met het Depa- ris-vignet verschenen vorig jaar zomer. Intussen vallen ze ventien wijnen onder het De- paris-etiket. Dat etiket is ook vernieuwd, Are de Triomphe, Eiffeltoren, Notre Dame, Sacre Coeur en Obelisque zijn de be kende Parijse symbolen die de etiketten in de nabije toekomst sieren. „De lijn is ook nooit af. Er moeten zoveel mogelijk goe de Franse wijnen als Jean- Louis Deparis door het leven kunnen gaan", betoogt Her man. Beperkingen kan én wil hij niet aangeven, maar hij be seft dat hij op een gegeven mo ment toch een keuze moet ma ken. „Ik zit inderdaad nog een beetje te broeden op een twee de, aparte wijnlijn. Ik heb na melijk een probleem. Jean- Louis heeft nog een zusje: Ma- rie-Paule. En die is een beetje jaloers geworden dat broerlief een 'eigen' wijn heeft. Jean-Louis Herman toont de naar hem genoemde wijn. foto Peter Nicolai De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der de redactie van Clau dia Sondewan. Vragen, Ups en mededelingen kunnen schriftelijk wor den aangeboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlis singen of via faxnr. 0118- 410102, van onze verslaggeefster Claudia Sondervan VLISSINGEN - Mobuco Steigers BV ver plaatst zich van de Gildeweg in Vlissingen naar de Europaweg-Noord in Vlissingen- Oost. Half oktober moet het bedrijf de overgang naar de nieuwbouw maken. De groeiende activiteiten van het bedrijf zor gen daarnaast voor een uitbreiding van het personeelsbestand met twintig tot vijfen twintig mensen in de komende twee jaar, schat algemeen directeur J. J. van den Broek. Mobuco, dat de hoofdvestiging in Vlaar- dingen heeft, is werkgever voor in totaal zo'n honderdtachtig mensen, van wie momenteel circa tachtig in Vlissingen. De nieuwe locatie biedt de steigerbouwer meer ruimte en een gunstiger uitvalsbasis. Mobuco Vlissingen vindt voor 95 procent opdrachtgevers in de industrie, zoals pe trochemie, raffinaderij, offshore en mi lieuprojecten van Rijkswaterstaat De nieuwbouw omvat kantoren en over dekte opslag op een grondoppervlak van vierduizend vierkante meter en vertegen woordigt een investering van anderhalf a twee miljoen gulden, zegt Van den Broek. Opvolger Van den Broek is pas aangetreden als op volger van oprichter en oud-eigenaar A L. P. Moerenhout, die vele jaren het gezicht van Mobuco Steigers BV heeft be paald. Van den Broek werkt al ruim vijf tien jaar bij het bedrijf, waar hij is begon nen als uitvoerde!' Vervolgens werd hij commercieel manager, bedrijfsleider, di recteur operations en nu dus algemeen di recteur. Mobuco Steigers BV werd in 1996 onder deel van Arnholdt Holding, een op Euro pees niveau opererende groep van steiger bouwbedrijven. Arnholdt maakt op haar beurt weer deel uit van het beursgenoteer de Duitse staalconcern Plettac. Moeren hout heeft het bedrijf het afgelopen j aar in die overgang begeleid, maar is nu met vut De nieuwbouw wordt gerealiseerd door Mabuwat BV. Mabuwat BV aan de Rit- themseweg in Vlissingen-Oost heeft nog een vestiging in Axel en is een industrieel bouwer. Mabuwat staat voor Maatschap pij voor de uitvoering van Burgerutili- teitswerken en Waterbouw. (Advertentie) OOST-SOUBURG - In Oost-Souburg is vrijdag middag rond twee uur de serre van een woning aan de Esdoornstraat uitge brand. De schade bedraagt onge veer 20.000 gulden. Hoe dé brand is ontstaan, was gisteren nog onduidelijk. De Vlissingse brandweer heeft de brand met twéé hogedrukstralen kunnen blussen. Omdat een raam van de serre open stond, sloegen de vlammen naar buiten ih de richting van een schuurtje. In de serre stonden tuinmeubels én een wasmachine. van onze verslaggevers Voetbalgoeroe Rinus Michels sprak in de zeventiger jaren de woorden 'Voetbal is oorlog'. Toen de trainer met de bijnaam De Generaal dat zei had hij het echter over de tactische spelin- vulling, over positiespel en niet over veldslagen tussen spelers of supporters op het veld, de tri bunes of in de buurt van de sta dions. Al ruim twintig jaar- wordt in het verlengde van het populaire volksspel dat voetbal is een veel gevaarlijker spel ge speeld, dat zeker op het Europe se vasteland kan rekenen op een toenemende populariteit. Het treffen van de voetbalsuppor ters voor en na wedstrijden be gint zo langzamerhand op een wekelijks terugkerend ritueel te lijken. Een offerande voor de club. Politie, justitie, bonden en club bestuurders vinden - na de mas sale vechtpartij in Beverwijk, waarbij een dode viel - dat aan gewelddadige botsingen van supportersgroep paal en perk moet worden gesteld. Minister Sorgdrager van justitie kondig de deze week aan dat de politie voor, na en tijdens wedstrijden sneller en meer arrestaties moet verrichten. Hard optreden moet dan effect hebben. De politie bonden betwijfelen of de Ne derlandse politie wel bij machte is om honderden, dan wel dui zenden agenten in te zetten om de wekelijkse voetbalcompeti tie-ronde in goede banen te lei den. Politici beginnen zich op hun beurt hardop af te vragen of de maatschappelijke kosten voor het spelletje, waarin mil joenen omgaan, niet wat hoog dreigen te worden. (Advertentie) Pittige mode in schitterende kleuren! LA GAVIOTTA De nieuwste vrijetijdsmode voor HAAR en voor HEM Kom even langs en maak uw keuze uit de collecties van Escada Sport, Donaldson, Burberrys Polo Ralph Lauren, La Gaviotta. Mulberry accessoires en Church's herenschoenen. i PRINTEMPS WEEK'END jacM. Kaai 9. Sluis. 01 1 746 16 68 VEE™ Open ma.-vr. van 9 tot 12.30 '''Hiilnjnl'1 en van 13.30 tot 18 uur. Za. en zo. van 10.30 tot 18 uur. In Zeeuws-Vlaanderen vindt men het een goede zaak dat Sorgdrager harder tegen voet balsupporters wil laten optre den. De overheid moet er alles aan doen om het geweld aan te pakken en het voetbalvandalis me terug te dringen. Temeuze- naar J. Balnikker vindt dat de overheden 'op de goede weg zijn' met de voorgestelde maat regelen. „De maatschappij kan niet aan de kant blijven staan bij het supportersgeweld", vindt ook mevrouw P. Voet uit Klooster- zande. „Anders gaat het alleen van kwaad tot erger. Via een strenge aanpak raak je waar schijnlijk een hoop branie schoppers en meelopers al kwijt." De Nederlandse Politiebond mag dan klagen dat er te weinig rekening gehouden wordt met de veiligheid van politiemensen en de grootte van de korpsen, Voet en Balnikker menen op hun beurt dat er meer geld vrijge maakt moet worden als dat no dig is om de agressiviteit van supportersgroeperingen in te dammen. Mevrouw A van der Gucht uit Zuiddorpe plaatst daar een kanttekening bij. Ook zij vindt dat tegen de hooligans moet worden opgetreden. Voor 'echte supporters' is de lol van de voet balsport er anders ook af..Maai er moet natuurlijk wel goed be keken worden hoeveel geld al die maatregelen kosten. Er moet een afweging komen om te be palen hoeveel mensen en gelden voor een goede oplossing nodig zijn." Basis Wim Ovaa uit Zoutelande laat een ander geluid horen. Hij vindt dat we het probleem bij de basis aan moeten pakken. „Dus via de school, het gezin of de club. In de maatschappij merk je dat sommige kinderen abso luut geen raad weten met vrij heid. Dan moet je regels duide lijker stellen. Tussen de regels door is er ook vrijheid." Ovaa hoort langs de lijn de vreselijk ste opmerkingen van jeugdige voetballers. „Ze maken elkaar voor van alles uit. Als je dat tole reert, wordt iemands normbesef niet ontwikkeld." Die aanpak levert volgens Ovaa effect op de lange termijn op. „Op korte termijn denk ik aan het stevig aanpakken van de rel schoppers. In alle stadions moe ten camera's komen. Zo kun je de vandalen opsporen en straf fen. De beste straf is een eeuwig landelijk en internationaal sta dionverbod." Ij: Sinds de massale vechtpartij in Beverwijk wil minister Sorgdrager van justitie harder optreden tegen voetbalsupporters; een voorstel dat op brede instemming kan rekenen. foto GPD „Je hebt twee soorten suppor ters", zegt een Schouwen-Dui- velandse Feyenoord-supporter. „De harde kern en de groep die de wedstrijden bezoekt en zich verder nergens mee bemoeit, zeg maar de sjaaltjessupporters. Ik denk dat het belangrijk is om goede afspraken te maken met de leiders van de harde kern. Deze mensen hebben aanzien en een bepaalde macht, dat is trou wens behoorlijk diepgeworteld. Ook moet je buiten de voetbal- wedstrij den voor goede begelei ding zorgen. Want het gaat al lang niet meer om het voetbal alleen. Men wil graag bij een groep horen en berucht worden in heel Europa." Publiciteit Voor M. Tj eert es uit Gawege was het voetbalvandalisme een van de redenen om zich af te ke ren van volkssport nummer 1. „Ik heb zelf veel gevoetbald vroeger maar door die toestan den er omheen gaat de lol er af." Tjeertes betwijfelt of het echte supporters zijn die de proble men veroorzaken. „Het is maar een kleine groep die loopt te rel len." Politie-ingrijpen vindt de inwoner van Gawege prima, mits dat gebeurt zonder een overdaad aan publiciteit. „Want dat vinden die relschop pers alleen maar mooi. Het daagt ze uit." L. Schrier uit Kruiningen snapt niet dat mensen zich zo druk kunnen maken om een sport. Zelf is zij volstrekt niet geïnte resseerd in voetbal. „Ik kijk er nooit naar." Dat de balsport an dere mensen wel boeit, daarmee heeft de inwoonster van Krui ningen geen problemen. „Maar het moet wel leuk blijven. Van Barcelona naar Brussel? Verbuizingeit bimten en buiten Eurv/iu $p*xMie service tvor sertiontrt A|| lnboeóclopslag P™j<xtif*i>uizin£eti 0©iif©filO©©tCCSO©S S Ct-c RmERKENDE A li und Verpakkers Verhuizers VERHUIZERS Nieüwstraat 60-66 - 4461 CH Goes - Tel. 0113 230 230 EVENEMENTEN zaterdag: BERGEN OP ZOOM - De Botte Hom mel, 21.30 uur: Concert door Scram C Baby; GOES - Grote Kerk, 12-17 uur: Expo sitie doorfotogroep Goes; 't Beest, 21 uur: Popconcert door Randy I against I, punkpop en hardcore; HEINKENSZAND - De Stenge, 10-17 uur: Postzegeltentoonstelling Befi- lex '97; KAPELLE - De Vroone, 19.30 uur: Le venslied- en Smartlappen festival; MIDDELBURG - Stadsschouwburg, 20 uur: Niet Uit Het Raam met hun cabaretprogramma 'Afgeragd'; Pand Singelstraat 15, 20 uur: Con cert Trio Dante; Kloveniersdoelen, 20.30 uur: Oxala o.l.v. Fernando Lameirinhas, Portu gese en Zuidamerikaanse muziek; OOST-SOUBURG - De Zwaan, 20 uur: STEC speelt de klucht 'Laat je niet kisten'; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); SEROOSKERKE - Verenigingsge bouw De Zandput, 19,30 uur: To neelvereniging Serooskerke speelt de klucht 'De geslepen scharen sliep' na afloop dansen met 'Touta- ges'; TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 20 uur: John White's Big Band; VEERE - Het Akkoord, 11 uur: Solis tenconcours muziekvereniging Veere's Genoegen, 20.30 uur: Band 'This Play'; VLISSINGEN - Binnenstad, 13.15- 22 uur: 6-aprilviering met muziek, theater, kanonschieten, roeiwed- strijd en vrijmarkt; De Piek, 22 uur: Concert band Up percut, voorprogramma: Fight Against Time; Café Stout, 22.30 uur: Zanger/gita rist Kaz Lux; EVENEMENTENzondag: BERGEN OP ZOOM - Stadsschouw burg De Maagd, 14.30 uur: Operette 'DerGrafvon Luxemburg'doormu ziektheater van het Poolse Wroclaw met Duitse en Oostenrijkse topso- listen; GOES-Grote Kerk, 12-17 uur: Expo sitie door fotogroep Goes; MIDDELBURG - Stadsschouwburg, 13.30 en 15.30 uur: V.O.F. De Kunst Erik van Muiswinkel methetfami- lie-popconcert 'Dag Giraf'; Minitheater, 14.30 uur: Het Middel burgs Theater speelt 'Alice, Alice'; Kloveniersdoelen,15 uur: Alt-mez zo Cécile van de Sant en pianist Thom Bollen; Café 't Schuttershof, 17 uur: Optre den van de rhythm and blues-for matie Rodi Dean; OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, 14 uur: Rondleiding 'Met de boswachter op pad'; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 11.30 uur: John White's Big Band; VLISSINGEN - Arsenaaltheater, 15 uur: Sexteto Canyengue, Neder lands tango-orkest; Strandpaviljoen Panta Rhei, 17 uur: Optreden van de Ze.euwse band Straight Johns; WISSENKERKE - Onder'de Toren, 15.30 uur: Concert door de Big Band van de Zeeuwse Muziekschool; BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. 14 en 16.30, zon. 14 uur: Star Wars;zat. 14, 16.30 en 18.45, zon. 14 uur: 101 Dalmatiers; zat. 18.45 en 21.30, zon. 16.30 en 20 uur: Romeo Juliet; zat. 21.30, zon. 16.30 en 20 uur: The Eng lish patient; Cinemactueel, zat. 14, zon. 14 en 16.15 uur: 101 Dalmatians en Space Jam; zat. en zon. 18.45 uur: Fierce Creatures; zat. 18.45 en 21.30, zon. 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Metro; zat. en zon. 14, 18.45 en 21.30 uur: The Devil's own; zat. en zon. 21.30 uur: Jerry Maguire; GOES - Grand, zat. en zon. 14 uur: 101 Dalmatiers; zat. 19 uur: Space Jam; zat. 21.30, zon. 19 en 21.30 uur: StarWars; HULST - De Koning van Engeland, zat. 14, zon. 13.45 en 16.15 uur: 101 Dalmatiers en 101 Dalmatians; zat. 14, zon. 13.45 uur: Space Jam; zat. 14 en 19.30, zon. 13.45, 16.15 en 19 uur: Mars Attacks; zat. 14 en 19.30, zon. 16.15 en 19 uur; zat. 14, 19,30 en 22, zon. 19 en 21.30 uur: Metro; zat. 19.30 en 22, zon. 13.45,16.15,19 en 21.30 uur; zat. 19.30 en 22, zon. 19 en 21.30 uur: Jerry Maguire; zat. 19.30 en 22, zon. 13.45, 19 en 21.30 uur; zat. 22, zon. 21.30 uur: The Re lic; zat. 21.30, zon. 16 en 21 uur: The English patient; MIDDELBURG - Cinema, zat. 19.30 uur: Fatal reaction: New York; zat. 22, zon. 20.30 uur: The Portrait of a lady; OOSTBURG - Ledeltheater, zat. en zon. 14.30 uur: Pinokkio;zat. én zon. 20 uur: Ransom; VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon. 14 uur: Space Jam, Microcos- mos en 101 Dalmatiers; zon. 14 uur: Fierce Creatures; zat. en zon. 19 uur: Metro; zat. en zon. 18.45 en 21.45 uur: The English patient; zat. en zon. 19 en 21.30 uur: The Devil's own en Jerry Maguire; zat. en zon. 21.30 uur: Hufters Hofdames; TENTOONSTELLINGEN AXEL - Streekmuseum, zat. 13.30- 17 uur: Aquarellen van diverse kun stenaars (t/m 31/5); BERGEN OP ZOOM - Galerie 't Lieve Vrouwke, zat. 13.30-18 uur: Paul Yperman, keramische objecten en Ireen Draaijers, olieverf, collages en pastels (t/m 13/4); Stu-Art Galerie, zat. 11-17 uur: 'Her inneringen aan Italië' schilderijen van Anjo van Oosterhout (t/m 19/4); De Mollegangen, zat. 10-17 uur: Yo- landa Philïppens (schilderijen en acryl/olieverf) en Hans Westerweel (ceramiek) t/m 26/4); Markiezenhof, 11-17 uur: 'Passa ges', Aagje Pel, gemengde techniek en Bert Bevers, poëzie (t/m 6/7); BIERVLIET - Galerie Art House, zat. 9-12 en 13-16 uur: Het versierde ei (t/m 5/4); BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaer- schole, zat. 13.30-16.30 uur: Alexan dra Stapff (wand- en vloertapijten), Joop van Ulden (keramiek en steen goed) (t/m 5/4); Galerie Borsboom, zat. 11-17 uur: Robert Ottens (olieverven), Miems van Citters (olieverven en sculptu res) en W. v.d. Salm (olieverven) t/m 3/5; CLINGE-Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur; Iris Slock (schilderijen) en Pier re Everhortz (beelden) (t/m 27/4); GOES - Museum, zat. 13-16 uur: Kees de Hond, tekeningen en schil derijen (t/m 11/5); Galerie v.d. Berge, zat. 13-17 uur: Florette Dijkstra 'De voorgeschie- denis'(t/m 26/4) HULST - Galerie Rattenfanger, zat. 13.30-17, zon. 14-17 uur: Trees Ver- willigen, schilderijen (t/m 24/4); Streekmuseum, zat. 14-17 uur: Ex positie over Stijn Streuvels en Rey- naertde Vos (t/m 17/5); KAPELLE - Fruitteeltmuseum, zat. 10-17 uur: 'Werken in de fruitteelt', foto's (t/m 13/4); KATTENDIJKE - Atelier De Katten- beker, zat. 13-17 uur: Aquarellen Lutske Strating (t/m 10/5); MIDDELBURG - Zeeuwse Biblio theek, zat. 10-13 uur: Werk vier illu stratoren van kinderboeken (t/m 5/4); foto-expositie "Langs de deur"(t/m 19/4); Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: Gillion Grantsaan, metro s (t/m 5/4); Galerie Het Gouden Briefke, zat. 10- 17 uur: Marike Huddleston Slater- Offerhaus, aquarellen en acryl van bloemen en f^uit (t/m 10/4); De Vleeshal, '13-17 uur: Maria Roo- sen/nieuw werk (t/m 13/4); Zeeuws Museum, zat. 11-17, zon. 12-17 uur: Reimond Kimpe, De gul den middenweg, schilderijen en te keningen (t/m 15/6); GHL Galerie, 13-17 uur: Florence Paradeis met 'La Porte De Deur' (t/m 13/4); Galerie 't Haentjete Paart', 14-16.30 uur: Wim Zurné, grafieken en schil derijen (t/m 24/4); Balans 17, 10-17 uur: Beelden van Abdij-Collectief (t/m 26/4), Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Maritieme werken leden IKV Mid delburg (t/m 11/5); Galerie 'T', zat. 11-16 uur: Greet Lyklema, schilderijen (t/m apr); Marja de Lange, schilderijen (t/m ju ni); OOSTBURG - Den Hoekzak, zat. 10- 12 uur: 'Van Lama tot Lap', weef- technieken van Willy de Jager (t/m 17/4); OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, zat, 12-17,'zon. 10- 17 uur: 'Wauw, het gras is blauw', kindertentoonstelling (t/m 13/4); Onderwaterfoto's van de Grevelïn- gen en de Oosterschelde (t/m 25/5); Expositie van botten van fossiele zoogdieren; OOST-SOUBURG - Watertoren, 12- 17 uur: Werken Torie Begg (t/m 4/5); OUDDORP - Bezoekerscentrum De Grevelingen, 10-17 uur: Natuurex- positie 'Het leven van hommels' (t/m 26/4); SLUIS - Raadskelder, 14-17 uur; Marcel Verschoor, beelden en schil derijen (t/m 28/4); VEERE - Grote Kerk, zat. 10-17, zon. 13-17 uur: Klaus Peter Noever (Ob jecten) en Theo Windges (Foto's) (t/m 19/5); WISSENKERKE - Galerie De Prak tijk, zat. 13-18 uur: Leonard Snel- ders, Yvonne Siebels en Anton Bey- sens (t/m 12/4); WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide, zat. 13-17 uur; Gerhild Tóth-Van Rooij, schilderijen, pente keningen en objecten (t/m 3/5); IJZENDIJKE - Streekmuseum, zat, 13-17 uur: '125 jaar Groei en Bloei' (t/m 25/10); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 636251, van 10.00-14.00 en 20.00-23.00 uur, weekends van 20.00-23,00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. Homosexualiteit: COC regio Wal cheren (ookvoorhuwelijken homo- fili en voor vrouwen) tel. 0118 411641 of 0118 612280; COC regio Zeeuws Vlaanderen, tel. 0115- 630654. (Advertentie) strategische keus van actieve ondernemer feliciteert: TUIN SERREMEUBELEN met de nieuwe zaak aan de Westwal

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 55