Brandweer wil hoogwerker Nieuwe Hokkenbrug geopend Kristelijn geeft paviljoen niet op Dagelijks bestuur Tholen uit kritiek op streekplan zeeland f >20 Boete voor mishandelen agente weekend diensten Herindeling brengt kans op aanschaf dichterbij Bestuurders bekeurd Rotonde Renesse gestremd Draaginsigne voor L. Stols Poëziealbums in museum Burgh Hardrijders op Tholen betrapt Driewieler rijdt fietser aan Rijverbod voor drankrijders kerkdiensten zaterdag 5 april 1997 i van onze medewerker TERNEUZEN - Een 63- jarige man uit Breskens weigerde vorig jaar tij dens de bomopruiming in zijn woonplaats zo hals starrig om binnen te blij ven, dat liet tot een hand gemeen met de politie kwam. Politierechter mr. M. Zomer veroordeelde de man daarvoor gisteren tot een boete van tweedui zend gulden, waarvan de helft voorwaardelijk. De politie sommeerde de man op 10 oktober vorig jaar om binnenshuis te blijven, maar de Bressi- aander wilde blijven tui nieren. Tijdens het hand gemeen dat volgde, uitte de man zijn ongenoegen door een agente tegen een caravan te duwen. De po litievrouw deed aangifte en gisteren stond de man voor de politierechter in Terneuzen. De Bressiaander meende dat hij zelf het slachtoffer was van mishandeling, omdat hij na het incident hardhandig was aange pakt door drie agenten. Hij zei daar allerlei klach ten aan te hebben overge houden. Officier van jus titie mr. T. de Jongbleef bij zijn eis van een eerdere zitting: een boete van tweeduizend gulden en vier weken voorwaarde lijke gevangenisstraf. Politierechter mr. M. Zo mer sprak van een lastige zaak, maar ze kon zich niet aan de indruk ont trekken dat de man over de schreef was gegaan. ,,De agente heeft te goeder trouw gehandeld door u erop te wijzen om binnen te blijven. Door uw eigen zinnigheid is het letsel aan uzelf te wijten." OOSTERLAND van onze verslaggeefster Mariëtte Hitzert ZIERIKZEE - De gemeentelijke herindeling brengt de aanschaf van een hoogwerker voor het brandweerkorps van Schou- wen-Duiveland dichterbij. „Het financieel draagvlak van de gemeente is veel groter ge worden", zegt burgemeester J. J. P. M. Asselbergs. „Het gaat om een gigantisch bedrag van honderdduizenden gulden. Dat is makkelijker op te brengen voor een gemeente met 35.000, dan met 10.000 inwoners." Bij grote branden kan de brand weer een beroep doen op de lad derwagen van Goes, zoals don derdagmiddag gebeurde bij de uitslaande brand in de Nobel- straat in Zierikzee. De uit voor zorg opgeroepen wagen hoefde echter niet te worden ingezet. Toen de wagen na 35 minuten arriveerde, had de Zierikzeese brandweer met het eigen mate rieel de brand al onder controle. Alleen als de brand was overge slagen naar de naastgelegen vi deotheek, een hoger pand, was de inzet van de ladderwagen, volgens commandant J. Juffer mans nodig geweest. Een hoogwerker, die volgens Juffermans de voorkeur heeft boven een (duurdere) ladderwa gen, heeft jaren op het verlang lijstje gestaan van het Zierik zeese korps. Hoewel zo'n wagen volgens Asselbergs 'grote voor delen' kan hebben, heeft de voormalige gemeente Zierikzee er geen prioriteit aan gegeven. Consequenties De aanschaf van een gewone brandweerwagen, het vormen van een duikteam en de 'hele dure' opleicüngen van brand weerlieden kregen voorrang. Asselbergs: „De aanschaf van een hoogwerker heeft zeer zwa re financiële consequenties. In mijn ambtsperiode, tien jaar, is het geen enkele keer noodzake lijk geweest een hoogwerker in te zetten.Een hoogwerker kost zeven a acht ton. Commandant Juffermans van het korps in Zierikzee ziet zeker de noodzaak .in van een hoog werker op het eiland, Vooral in Zierikzee met zijn vaak moeilijk toegankelijke monumenten panden. „Als er mensen gered moeten worden, hebben we een probleem. Het duurt een half uur tot drie kwartier voor de ladderwagen uit Goes er is. En dan praat ik nog niet eens over de files bij Kats in de zomer.Hij bestrijdt echter de suggestie dat er mensenlevens op het spel staan zolang het korps geen hoogwerker heeft. „De vraag is, of de aanrijtijd uit Goes voldoende is om een red ding uit te kunnen voeren. Als het moet, kunnen we met trapj es en ladders overal bij komen. Maar het is lastig en minder vei lig. Soms doen we een beroep op een particulier kraanbedrijf, maar die wagens zijn lang niet altijd beschikbaar." Commandant Volgens Asselbergs zal na de komst van de nieuwe, professio nele brandweercommandant op het eiland 'wellicht' de investe ring in een hoogwerker opnieuw worden bezien. De comman dant wordt voor deze zomer benoemd. De sollicitatiegesprekken be ginnen binnen enkele weken. Bonte avond - Sportvereniging Duiveland houdt de jaarlijkse bonte avond op zaterdag 12 april in het dorpshuis in Ooster- land. De avond wordt verzorgd door de jeugdleden van de gym nastiek- en voetbalvereniging. Het programma begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG - In het cen trum van Middelburg zijn vrij dag dertig automobilisten be keurd omdat zij hun autogordel niet om hadden. Zij kregen een boete van 80 gulden. Een andere automobilist is bekeurd omdat de uitlaat van zijn auto kapot was. Ook werd een automobilist betrapt op het rijden zonder rij bewijs. Enkele bromfietsers kregen een boete omdat hun tweewielers te veel vermogen hadden en. omdat zij reden op plaatsen waar dat verboden is. ZIERIKZEE Seniorenfietstocht - Dinsdag 29 april om 13.30 uur begint vanaf sportpark De Hoge Blok in Zie rikzee de eerste seniorenfiets- tocht in een serie van tien die het comité Senioren Fietstochten Schouwen-Duiveland jaarlijks organiseert. De tochten worden om de veertien dagen op dins dag gereden. Acht tochten heb ben een lengte van 25 kilometer, één van 45 en één van 50. Het Rocle Kruis en een bezemwagen rijden mee als begeleiders. Oude en nieuwe gemeentebestuurders maken een eerste wandeling over de brug. van onze verslaggeefster Mariëtte Hitzert OUWERKERK - De laatste burge meester van de voormalige gemeente Duiveland, G. Hokken, heeft vrijdag- middag samen met burgemeester J. J. P. M. Asselbergs van Schouwen-Duive land de G. Hokkenbrug over de Oost kreek in Ouwerkerk geopend. De brug vervangt de oeververbinding die in 1994 door jeugdige vandalen werd vernield. Het oude gemeentebe stuur van Duiveland en een deel van het nieuwe college woonden de opening bij Duiveland stelde eind vorig jaar ruim veertigduizend gulden .voor de brug be schikbaar, de helft van het benodigde bedrag. Het ministerie van LNV be taalde de rest. Staatsbosbeheer, be heerder van het gebied, kon de schade aan de oude brug niet verhalen op de vernielers, en had. zelf geen geld voor een vervangende brug. In het zuidelijk deel van het gebied is twee jaar geleden een tweede brug ge plaatst. Met de brug over de Oostkreek, die iets noordelijk van de oude ligt over een smaller gedeelte van de kreek, is de .wandelroute door het krekengebied voltooid. Reden voor Staatsbosbeheer om te spreken over 'de kroon op het re creatief medegebruik' van het natuur gebied. Folder In een nieuwe folder staan alle wandel- fiets- en ruiterroutes bij Ouwerkerk aangegeven.De recreatieve voorzie ningen passen in het beleid van Staats bosbeheer om de natuurgebieden zo veel mogelijk toegankelijk te maken. Ook Asselbergs refereerde daar aan. „We proberen de natuurgebieden op Schouwen-Duiveland met vereende krachten te versterken"zei hijverwij - zend naar het plan Tureluur op Sehou- wen-Oost en de uitvoering van de re giovisie Schouwen-West. „Niet alleen voor de vogels en de vissen, maar ook'voor het. recreatief medege bruik. In hét. krekengebied komt heel duidelijk tot uitdrukking dat we er geen door prikkeldraad omgeven, on neembare vesting van maken." 5-en 6 april 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. B. Visser, Zierikzee, tel. (0111) 413965. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwer shaven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: G. van Beek-Verbeek en P. Keulers, Burghseweg 54, Haamstede, tel. (0111)651861 Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Ooster- land, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: R. Smits, Molenweg 61, Ooster- land, tel. (0111) 641280. Tandartsen: A. Broere, Meekrabstraat 7, Brou wershaven, tel. (0111)691588. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel, (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 251177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): M.C.M. Ver haak, Zierikzee, tel. (0111) 412180. van onze verslaggeefster Mariëtte Hitzert RENESSE - Op welke palen het bouwwerk komt te staan weet hij nog niet, maar hel paviljoen komt er. Daar is J. C. Kristelijn van overtuigd. De gemeente heeft hem vorige week meege deeld dat de betonnen heipalen die hij in januari bij de strand- overgang Kijkduin in Renesse in het strand sloeg, eruit moeten. Kristelijn heeft nog niet beslo ten of hij naar de rechter stapt om deze beslissing aan te vech ten. Eind januari verraste de onder nemer, die dit jaar voor het eerst een vergunning kreeg om een strandtent te plaatsen, de ge meente door palen in het strand te heien. Van het Waterschap Zeeuwse Eilanden, beheerder van het strandgedeelte bij Kijk duin. had hij toestemming ge kregen. Het vorig jaar gefuseer de waterschap had besloten het Walcherse beleid over te nemen, dat permanente bebouwing op het strand toestaat. Dit in te genstelling tot Rijkswaterstaat, die het grootste deel van het strand beheert. Verwijderen De gemeente bleek echter niet gecharmeerd van bebouwing op het strand en weigerde mee te werken aan de vereiste bestem mingsplanwijziging. Kristelijn werd gesommeerd de palen te verwijderen. Net als bij alle andere strand tenthouders op Schouwen-Dui veland moet de ondernemer het paviljoen en de fundering na het zomerseizoen opruimen, vindt de gemeente. RENESSE - De rotonde in de Stoofweg te Renesse woi maandag 7 en dinsdag 8 april afgesloten vanwege asfali ringswerk. Ook een stukje van de Lagezoom, de Stoofweg de Helleweg zijn dan niet beschikbaar. Alleen voor fietsers lijnbussen wordt een uitzondering gemaakt; de bussen zul! wel een aantal ritten via het fietspad moeten maken. Het; dere verkeer wordt via borden omgeleid. Als de planning het toelaat worden na het aanbrengen van) nieuwe asfalt verkeersdrempels aangebracht in de Hellew De Helleweg zal dan .iets langer gestremd zijn. SINT-ANNALAND - De 72-jarige L. Stols uit Sint-Annala heeft vrijdag uit handen van de Thoolse burgemeester H. van der Munnik het draaginsigne gewonden ontvangen. Sb heeft gediend bij de Koninklijke Landmacht in het voorma Nederlands-Indië. Op 11 april '49 raakte hij daar zwaai] wondna een verkeersongeval. Hij kreeg destijds opdracht: met drie andere soldaten naar een krachtcentrale in Tjoe; nang te gaan. De auto raakte door een defect echter van weg. Zijn hele leven heeft Stols hinder ondervonden van gevolgen van dat ongeluk. BURGH-HAAMSTEDE - Wethouder R W. Berrevoets richt vrijdagavond 11 april om 19.30 uur de seizoensopeni van museum de Burghse Schoole in Burgh. Inhetmuseumzi drie exposities te bezichtigen: 'Rozen verwelken, scheepj vergaan' over 150 jaar poëziealbums, 'Hazen en konijnen' 'Vlinders', beide samengesteld door de vereniging voor vel biologie. THOLEN - De politie heeft vrijdag op twee plaatsen in deg meente Tholen snelheidscontroles gehouden. Op de Nieui Postweg werden 570 voertuigen gecontroleerd, waarvan vier te snel reden. Op de Oesterdam reden veertien van de 2 gecontroleerde voertuigen te snel VLISSINGEN - De politie van Vlissingen is op zoek naare i bromfietser die donderdagavond rond zeven uur op de Gi brandystraat in Vlissingen een fietser heeft aangereden. D gebeurde toen de bestuurder de fietser inhaalde. Zij red richting Koudekerke. De fietser, een 29-jarige man uit.Vlissingen kwam cloon botsing ten val, maar raakte niet gewond. Zijn fiets werdt j beschadigd. De bromfietser is na de botsing doorgereden.! of zij reed op een driewielige bromfiets, waarschijnlijke i scootermodel. VLISSINGEN - Op de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissing zijn in de nacht van donderdag op vrijdag twee automobili ten aangehouden. Zij reden vlak achter elkaar en hadden bi de te veel gedronken. Een 35-jarige Vlissinger moest e< bloedproef ondergaan. Omdat hij onder invloed van alcoli verkeerde mocht de Vlissinger de eerste acht uur niet meer ri den. Dat kon toch al niet meer omdat hem ook zijn rijbew was afgenomen. De andere automobilist, een 36-jarige Middelburger, scoort bij de ademanalyse 630 ugl, bijna drie keer zo veel als toeg staan. Ook hij moest zijn rijbewijs inleveren en mocht de ee ste zeven uur niet meer rijden. Tegen de twee automobilist is bovendien proces-verbaal opgemaakt. van onze verslaggever Marco van Barneveld SINT-MAARTENSDIJK - Sint- Annaland en Stavenisse zouden door de provincie als zogenoem de recreatieconcentraties moe ten worden erkend. Bij de ker nen zijn immers voorzieningen als jachthavens, campings en een bungalowpark te vinden. Bovendien bestaan er nog plan nen voor een zomerwoningen park in Sint-Annaland en voor uitbreiding van de jachthavens en aanleg van een strandje te Stavenisse. Dit stelt het Thoolse college van B en W in een reactie op het ontwerp-streekplan van de provincie Zeeland. B en W betreuren het dat Stal- land en Stavenisse in dat plan niet als 'recreatieconcentraties' worden erkend. Met dat stempel zouden er voor deze kernen meer mogelijkheden zijn om de recreatie te ontwikkelen. „Dan is het bijvoorbeeld makkelijker om uitbreidingsplannen voor de jachthavens uit te voeren", meldt een gemeentewoordvoei"- der. Daarnaast vinden B en W het jammer dat er in Sint-Annaland volgens de provincie geen ruim te is voor een zogenoemd uniek project. Het gaat om het 'plan- waterfront', een ambitieus wo ningbouwplan. Volgens het streekplan komen kleine kernen als Sint-Annaland echter nieti aanmerking voor projecten nt het predikaat uniek. De gi meentewoordvoerder: „H voordeel van het stempel unif project is dat je die woning; gewoon extra mag bouwen. Bi venop de aantallen die je als gi meente al toegewezen hebt kregen." Verder gaan B en W in hun reai tie op het streekplan uitvoer in op de intensieve veehouder' Als bekend zijn er de laatste nogal wat varkenshouders Tholen neergestreken. Het c( lege rept van een 'ware invas van intensieve veehouderijeij Naast nieuwe bedrijven gr het veelal om bestaande bedri ven die willen omschakelen. U die laatste categorie liggen eri de gemeente nu 28 aanvrage In totaal gaat het daarbij o zo'n 115.000 varkens die erb zouden komen. Zo'n invasie zc volgens het college een 'aanslaj vormen op de leefbaarheid vi het platteland. B en W zijn daai om blij dat de provincie dit pro bleem heeft onderkend en wijziging van het ontwerf streekplan in procedure heel gebracht. Doel daarvan is d: bestaande bedrijven slecht? kunnen schakelen tot veehoi derijen met een maximale pervlakte van duizend vierkat te meter in plaats van de huidig vijfduizend vierkante meter. Zondag 6 april 1997 Doven/horenden dienst Lutherse Kerk Middelburg 10 ds. v. Dam. Brouwershaven Nederlandse Her vormde Kerk 11 ds Hiensch Gere formeerde Kerk 10 ds. Spaa, 18.30 mw. ds. Graafland; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 ds. Roose, 17 ds. Overweg; Bruinisse Nederland se Hervormde Kerk 10 ds Teekens, 17 ds Smit; Gereformeerde Kerk 10 past. Hondius, 17 ds. Ezinga; Gere formeerde Gemeente in Nederland 10 en 17 leesdienst; Burgh Neder landse Hervormde Kerk 10 ds Dijck- meester; Haamstede Nederlandse Hervormde Kerk 10 ds Kansen, 19 ds SmitGereformeerde Kerk 10 ds. Offringa; Christelijke Gereformeer de Kerk 10 ds Mulder, 18.30 Harde man; Gereformeerde Gemeente 10 en 18.30 leesdienst; Rooms-Katho- lieke Kerk 11 past. v. Bronswijk; Kerkwerve Nederlandse Hervorm de Kerk 10 dhr Lemsom; Christelijke Gereformeerde Kerk 10 en 18 ds Horving; Nieuwerkerk SOW-Ge- meente 10 ds. Quak; Gereformeer de Gemeente in Nederland 9.45 en 15.30 leesdienst; Oosterland Ni derlandse Hervormde Kerk 10 v.d. Maas, 18 ds de Haan; Oud-G; reformeerde Gemeente 9.30,14i 18 leesdienst; Ouwerkerk Nedei landse Hervormde Kerk 10 dl» Geuze; Renesse Nederlandse Hei vormde Kerk 9.30 ds. Goodijk; Si rooskerke Nederlandse Hervormé KerklOdsCazander, 19 ds den He: tog;Scharendijke SOW-Gemeen! 10 da. Graafland, 19 ds. Spaa; Si jansland Nederlandse Hervormó Kerk 10 en 18.30 ds van Ginkel; Zif rikzee Nederlandse Hervormój Kerk Gasthuiskerk 9.30 ds v.d. 18.30 ds de Rooij; Gereformeerd Kerk 10 en 18.30 ds. Jobseci; Chril telijke Gereformeerde Kerk 10 ent ds Westerink; Gereformeerde Gi meente in Nederland 10 en 18 lees dienst; Oud-Gereformeerde Gi meente 10 en 18 leesdienst; Legf des Heils 10 samenkomst; Pinkste.' gemeente 10 samenkomst; wo samenkomst;Rooms-Katholieke Kerk zat. 19 en zon. 9.30 past. Bronswijk; Zonnemaire Nederland se Hervormde Kerk9.30 ds Hiensct De heipalen op het strand bij Renesse. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 50