Witte Paard berust in degradatie Harige ballen spinnen het best Korfbalteams sluiten competitie op veld af Kluivert wilJuve nog niet opgeven sport Schakers uit Sas van Gent maken zich geen illusies uitslagen zaterdag 5 april 1997 van onze verslaggever Gerard Borgman VLISSINGEN - Nog twee wed strijdjes, dan zit het avontuur in de meesterklasse er op. De scha kers van Het Witte Paard gelo ven niet meer in een hernieuwd startbewijs voor het nationale walhalla, dus de vlag gaat in Sas van Gent zeker niet halfstok wanneer de teruggang naar de eerste klasse een feit is. ..We wisten vooraf eigenlijk al dat het maar voor een jaar was", zegt speler Hans Groffen, die vandaag (zaterdag) met zijn teammakkers bezoek krijgt van HSG uit Hilversum. Over de mission impossible van Het Witte Paard. De cijfers op een rijtje. In de kel der van de meesterklasse staat HWP met slechts een winst puntje onderaan. Utrecht ver gaarde er tot dusver niet meer, maar de nummer drie van onde ren, Leeuwarden, heeft de teller inmiddels op drie staan. Aange zien twee ploegen de vermale dijde gang naar de eerste klasse moeten maken en Utrecht en Leeuwarden vandaag met el- Doelman Lama wil tweede test van onze sportredactie PARIJS - Doelman Bernard La ma van Paris SG heeft gisteren de Franse voetbalbond verzocht om een contra-expertise. De in ternational werd in de voorbe reiding op de vriendschappelij ke interland tegen Nederland op 26 februari betrapt op het ge bruik van hasj. De 34-jarige Lama werd samen met drie andere internationals bij een onaangekondigde con trole in het trainingskamp ge test. Als de contra-expertise de eerste test bevestigt, hangt La ma een schorsing van twee maanden boven het hoofd. Bondscoach Jacquet was eerder op de hoogte gesteld van de pro blemen rond zijn eerste doel man. Voor het oefenduel met Zweden, afgelopen woensdag, passeerde hij Lama. Barthez stond in het doel. De Monegask werd in 1995 voor twee maan den geschorst wegens hasj-ge- bruik. RTR kaar om de borden gaan zitten, ziet de situatie van HWP er ronduit belabberd uit. Weliswaar mag de Zeeuws- Vlaamse equipe nog op bezoek bij Utrecht (26 april), voor handhaving moet de promoven dus ook punten pakken tegen HSG Hilversum. Dat moet van middag dus gebeuren. „Echt re- eel is die kans niet", erkent Plans Groffen. „HSG is normaal ge sproken de nummer twee van Nederland en normaal gespro ken zullen we met grote cijfers verliezen. Ook teamleider Walter Cardon heeft weinig hoop op een nar row escape. „Winnen van HSG is een onmogelijke opgave. Die ploeg heeft simpelweg een paar honderd ELO-punten meer in het team dan HWP. Wat dacht je van een speler als Jeroen Piket? Zeker wanneer zij met hun sterkste team komen, is er voor ons geen beginnen aan." Gehavend Daar komt nog bij dat HWP zelf gehavend aan de strijd moet be ginnen. Paul Motwani en Hel mut Cardon ontbreken weer eens wegens toernooi-verplich ten (Motwani is een meester die door heel Europa reist om zijn brood te verdienen) en werk in den vreemde (Cardon verdient zijn brood op een booreiland). „We wisten van tevoren dat ze niet vaak zouden meedoen", zegt vader Cardon. „We oefenen op hen geen druk uit, ook niet nu we de punten hard nodig heb ben. We moeten het gewoon ac cepteren. "En Groffen: „Hetis al mooi dat ze af en toe hebben meegspeeld. HWP treedt de schier onmoge lijke opgave dus met enkele in vallers tegemoet. Zoals zo vaak, deze competitie. Maar ondanks de afgeroomde hoofdmacht - HWP wenst het in de tweede klasse spelende tweede team ook niet te verzwakken - zijn er kansen geweest om punten te scoren. Groffen: „We hebben twee keer de kans laten liggen een wedstrijd te winnen. Tegen Leeuwarden speelden we onno dig gelijk en tegen Leiden gaven we de winst zomaar uit handen. Het is er niet uitgekomen, maar we hadden degradatie kunnen ontlopen." Dan moet de dreigende aftocht een hard gelag zijn. Of niet? „Nee", zegt Groffen. „Dit jaar is gewoon leuk om een keer mee te maken. HWP vormt zeker geen teleurgesteld team." En Cardon: „We moeten gewoon genieten van wat ons nu eenmalig over komt. De bovenste vijf ploegen werken met betaalde spelers, zoals John van der Wiel, Viktor Kortsjnoi en Piket. Dan krijg je - - Hans Groffen:. gen meemaker ,De liefhebberij staat voorop. En dan is het prachtig dat we nu dit unieke jaar ino- foto Cnarles Strijd vijf teams uit de studentenste den, daar kunnen we leuk tegen spelen. Maar HWP heeft zonder meer de laagste ELO-rating van alle ploegen." Over het aantrekken van ver sterking van buitenaf weigert de teamleider te denken. „Sport is in de top geworden tot com mercie en wij zitten in die top. Als je er niet op uit bent om spe lers te halen, dan weet je dat deelname aan de meesterklasse maar voor een jaartje is. We kunnen er gewoon niet tegenop. En dat willen we ook niet. Waar om zullen we ons doodlopen door veel geld uit te geven, ter wijl bij onze club iedereen alles voor niets doet, zoals de perso nen achter de bar en de mensen die de klokken regelen. Alles be rust bij ons op de goodwill van de spelers. Bovendien vind ik de eerste klasse geen laag niveau om op te spelen." Cardon, voorzitter, oprichter en nog steeds speler van HWP's vierde team, acht het zonder een flinke financiële injectie onmo gelijk in Zeeland een team blij vend in de meesterklasse te la ten spelen. „Zonder geld is dat in deze regio onhaalbaar. Mid delburg beschikt momenteel over de beste schakers uit de omgeving, maar ze worden in de derde klasse geen kampioen. Nee, ik zie Middelburg niet als een bedreiging. Ons tweede team speelt nog een klasser ho ger en ik vind het een goede zaak voor Zeeland wanneer het goed gaat met Middelburg. Liefhebberij HWP zal dus verder gaan op ei gen kracht. „Een goede zaak. Dat betekent ook dat spelers zelf de vruchten kunnen pluk ken van een promotie, zoals wij dit jaar hebben gedaan. Het is niet leuk wanneer er dan ineens andere jongens op onze plekken gaan zitten", zegt Groffen, de 37-jarige administratief mede werker, die wekelijks een dikke tien uur uittrekt voor wat hij zij n belangrijkste hob by noemt. „De liefhebberij staat voorop. En dan is het prachtig dat we nu dit unieke ;jaar mogen meema ken. Ik hoor geruchten dat ons team bij degradatie uit elkaar zou vallenMaar zover ik de me ningen kan peilen, wil iedereen 'volgend jaar weer met HWP kampioen van de eerste klasse worden." van onze medewerker Jan Roovers VLISSINGEN - Korfballend Zeeland zet vandaag (zaterdag) aan voor de laatste opdracht van het seizoen: zes competitie ronden op het veld. Daarmee zal het korfbaljaar 1996-1997 wor den afgesloten. Nog twee teams strijden serieus om de titel. Als Animo en Tjoba erin slagen kampioen te worden, telt Zee land volgend seizoen mogelijk drie overgangsklassers. Een on gekende luxe. Een trapje lager moeten tweedeklassers TOP en Zuidwesters instaat worden ge acht om zich van lijfsbehoud te verzekeren. In de derde klasse zullen Ondo en Stormvogels het wel redden. Zorgenkindje is het Goese TOGO, dat na de degra datie in de zaal, daar ook op het veld heel dicht bij is. Bij overgangsklasser Swift uit Middelburg beseft aanvoerder Ralph Gillissen dat zij n ploeg de zaken niet meer in eigen hand heeft en afhankelijk is van kop loper DVO en ODO Maasland. De achterstand van de Middel- burgershp hen bedraagt respec tievelijk drie en twee punten en alleen één - en liefst meer - mis stap van die ploegen kunnen Swift weer in de race om de titel brengen. „Maar natuurlijk mo gen we dan zelf ook geen fouten meer maken. We zullen alle wedstrijden moeten winnen, zo simpel ligt het", aldus Gillissen. Opvallende verschijning is Leo Langebeeke, die Rob Sanderse uit de basis heeft verdrongen. Kansrijk In IF en 1G weten Animo en Tjoba zich na de eerste veldhelft kansrijk voor cle hoofdprijs. Animo moet daarvoor een twee strijd uitvechten met Ref leks uit Rijswijk, ook TOP Sassenheim moet niet worden onderschat. In 1G hebben koploper Koag en Tjoba een straatlengte voor sprong genomen op de rest en zal het onderlinge duel (op 24/5) waarschijnlijk beslissen over kampioenschap en promotie. Animo gelooft 'heilig' in het sla gen van die missie. Trainer Han Verbeke van Tjoba wijst op de voordelige totaalscore die zijn ploeg tegen Koag heeft gezet en baseert daarop de verwachting dat de minimale achterstand (1 punt) omgebogen kan worden. In 2G zijn TOP Arnemuiden en Zuidwesters na de eerste com petitiehelft als derde en zesde geklasseerd en bedraagt gat' met Merwede en Olymp Spijkenisse minstens vier pui ten. „Maar we zullen toch bij; les moeten blijven", roepen i coachende gebroeders Ko (TO en Peter (Zuidwesters) Crucq, In de derde klasse O tenslot weet Ondo zich 'zo goed als vt hg' (coach De Ridder denkt zei aan meer), zal Stormvogels zi< op basis van voldoende kwal teit èn een goede mentale inste ling zeker weten te handhavt en tobt alleen Togo met degr; datieproblemen Bij een dubbele degradat neemt coach Erik Maljers zeki geen vrolijk afscheid van club, maar zover is het volget Maljers nog allerminst: J hebben een aantal wedstrijd; met het kleinst mogelijke vt: schil verloren. Zo zwak zijn v dus niet. Bovendien krijgen de andere degradatiekandid; ten nog thuis", aldus Maljers. In tegenstelling tot eerdere b richten begint de korfbalwei strijd Tjoba-Albatros vandas (zaterdag) niet om 15.30 ui maar om 16.00 uur. Ook Tjobi Vriendenschaar (19/4) en Tj'i ba-Ventura Sport (10/5) zuil; waarschijnlijk naar 16.00 ui worden verplaatst. Kampioenengali begint dinsdag in Terneuzen TERNEUZEN - Het kampiot nengala van de Biljart Federal! Terneuzen Stad begint dinsda 8 april met de eerste wedstri den in café 't Bierwinkeltje i Terneuzen. Er wordt gespeel volgens een handicap-systeen De kruisfinale en de finale v den op vrijdag 25 april plaats. De volgende biljarters hebbs zich geplaatst voor het kamp oenengala: poule A - Bram c Kraker (Concordia), Nico Ka den (Bierwinkeltje), Piet vanc Velde (BCW), Wim Goenu (Bierwinkeltje), Wim van Lei ven (BCW). Poule B: Ko Dieli man (KOT), Marcel van M (Bierwinkeltje), Michel Vei berkmoes (KOT), Piet Guequ erre (BW). Bij het driebanden voor tean hebben zich Bierwinkeltje 1 s 2, BW en KOT zich geplaat! voor de kruisfinale. De final wordt maandag 14 april p speeld in café du Commerce, Zware straffen voor Atteveld en Erwin Koeman ZEIST - De ontspoorde wed strijd tussen Groningen en NAC, op 21 maart, heeft vooral voor de Groningers pijnlijke ge volgen. Raymond Atteveld en Erwin Koeman werden gisteren door de tuchteommissie voor respectievelijk 5 en 4 wedstrij den geschorst. Atteveld deelde een elleboog stoot uit aan Brusselers, mid denvelder van NAC. Dat ont ging scheidsrechter Temmink, maar niet de tv-camera's. Het slachtoffer stond donderdag in Zeist ook terecht voor een hand gemeen met Koeman, in de slot fase van het duel. Brusselers werd vrijgesproken, Koeman niet. Hij krijgt vooreen uitgedeelde klap vier wedstrij den, maar liep in het veel te har de duel ook zijn zesde gele kaart op en moet dus vijf wedstrijden op rij toekijken. Trainer Wim Rijsbergen van NAC kreeg een berisping voor zijn wangedrag langs de zijlijn. ANP Joval breekt met manager ROTTERDAM - Ray mond Joval heeft gebro ken met manager Kevin Butler en promotor „Main Events" uit New Jersey. De Amsterdamse bokser laat zijn belangen nu be hartigen door promotor Peter Blommaert. Hij heeft Stan Hoffman als adviseur aangetrokken. De kampioen van de Be nelux in het middenge-n wicht heeft déze stap ge nomen, omdat hij niet meer naar Amerika kan reizen. Vorig jaar woonde, trainde en bokste Joval in de Verenigde Staten maar zijn visum werd - niet op tijd verlengd. Hij werd ge dwongen in Europa te vechten. Jurist In opdracht van Butler en „Main Events" zou een ju rist zich buigen over Jo- vals terugkeer naar Ame rika. Dit duurde echter te lang. Joval heeft zeventien par tijen gebokst, waarvan zestien gewonnen. Zijn eerstkomende gevecht staat gepland voor medio mei .ANP Tennisleraar Pirn Hermanides gelooft sterk in belang van goed materiaal van onze verslaggever Michel Brands GOES - Tennisleraar PimHer manides had het er maar druk mee. Ruim 300 leerlingen kwa- men af op de testdagen van het CIOS in Goes, waar hij de be oordeling van het tennisonder- deel verzorgde. In de hal van sportpunt Zeeland nam Her manides alle gegadigden - uit eindelijk bleven er 140 nieuwe leerlingen over - onder de loep. Allemaal maakten ze gebruik van hetzelfde ovalen tennis racket dat het predikaat soepel met zich meedraagt. Hermani des: „Sommigen kunnen nog niet zo goed met een racket over weg. Als je dan een stug gere racket gebruikt, vliegen de ballen de hele zaal door." In de ui trusting van een tennis ser is de keuze van het materi aal van essentieel belang. Voor elke baansoort het juiste schoeisel, harige tennisballen voor de gewenste spin en na tuurlijk het onontbeerlijke racket. Hermanides gelooft sterk in het belang van het juiste mate riaal. „De keuze van het mate riaal hangt af van het niveau van de speler. Een beginner moet eerst de tennisbeweging onder de knie krijgen. Daarbij is het belangrijk dat hij of zij een licht racket met een groot blad hanteert en dat het flexi bel is." Pim Hermanides: „De keuze van het materiaal hangt at van het niveau van de speler." foto Willem Mieras Bespanning „Die flexibliliteit zit ten eerste in de bespanning van het rac ket. Als de bespanning licht is, onstaat er een soort 'trampoli ne-effect'. De precisie in de sla gen is dan weliswaar niet opti maal, maar daar gaat het bij de beginnende tennisspeler toch nog niet om." „Het racket van de beginner is een composite: een mengsel van graphite, het koolstofhou- dende - en dus lichte - carbon en hout. Het hout zit erin ver werkt omdat het een dempen-, de werking heeft en daardoor de trillingen opvangt." De jeugd die ik op mijn tennis- school les geef, traint vier keer per week twee uur lang. Dat betekent: 8000 trillingen per week voor de arm waarmee wordt geslagen. Als je als ten nisser dan gebruik maakt van een stugge racket, krijg je al snel een 'tennisarm', ofwel overbelasting van de spieren rond je elleboog. Maar hoe lan ger je speelt, des te sneller en sterker je wordt. Pas dan kun je overgaan op een stuggere rac ket met een zwaardere bespan ning." Enorme vlucht De evolutie van het tennisrac ket heeft door de introductie van nieuwe materialen een enorme vlucht genomen, Voor de jaren zeventig werd er nog gespeeld met het houten racket waarvan de snaren vervaar digd waren van schapendar men. De kern van de darmen was daarbij het sterkst. De re den dat deze materie verdwe nen is, zit 'm vooral in de prijs en het feit dat er met de komst, van synthetische stoffen een goed alternatief is. „Die snaren kostten in de jaren zestig zo'n 60 tot 85 gulden. Dat was best wel duur voor de bespanning van een racket uit die tijd", zegt Hermanides (49). „Tegen woordig ben je hetzelfde geld kwijt voor een perfecte imita tie van de vroegere snaar." De legendarische Amerikaan se tennisser Jimmy Connors was de eerste 'grote speler' die het (berken) houten racket ver ruilde voor het van aluminium vervaardigde exemplaar. Bij het grote publiek sloeg het pro- dukt echter niet aan. Het was te zwaar en te stug; alleen 'po- werspeler' Connors zelf bleef nog een tijdje met het materi aal doorspelen. Anderen kozen al snel voor het bijna gelijktij dig geïntroduceerde graphite, dat de eigenschappen van hout perfect nabootste. De tennisballen worden ver vaardigd uit rubber waarin lucht wordt gepompt. Daarom heen twee lappen viltstof met 'haren'. Met veel haar en een ruwe bespanning ontstaat door de wrijving veel spin. Met een kale bal en een gladde be spanning kan een speler min der effect geven. Vooral aan vallende tennissers hebben voorkeur voor gladde bespan ning, zodat er vlakker kan worden geslagen. Verwarming Dat de ballen tijdens wedstrij den regelmatig vervangen worden is nodig, erkent Her manides. „Als er te lang met dezelfde ballen worden ge speeld, neemt de druk af en ko men de ballen minder van de grond. Ook bij koud weer is dat het geval. Toen ik nog in Maarssenbroek woonde, train de ik vaak met Dennis van Scheppingen (een voormalig pupil van Hermanides, thans staat hij op een 9 3e plaats op de ATP-wereldranking) 's winters in de zaal. Meestal vroeg in de morgen en de verwarming stond dan nog niet aan. We leg den toen een deel van de ballen bij de verwarming. De rest ge bruikten we en tüssendoor wisselden we de ballen af. Dat was nodig; die koude ballen kwamen helemaal niet van de grond." Het schoeisel wordt bepaald door de ondergrond waarop gespeeld wordt. Een gladde zool op tapijt, schoenen met meer profiel op gravel en kunstgras. „Het is daarbij be langrijk dat je de juiste keuze maakt voor het schoeisel weet Hermanides. „Als je bij voorbeeld op tapijt met te veel profiel zou spelen, blijft de voet staan. De gevolgen voor dc enkels zijn bij een verkeerde beweging dan niet te over zien." van onze verslaggever Ype Minkema AMSTERDAM - Ajax heeft ko mende woensdag, op de dag van het duel met Juventus, een ope ratiekamer in het AMC gereser veerd voor Patrick Kluivert. De spits deukt nog steeds aan de kleedkamer van de Arena. Hij wil pas een dag na de halve fina le worden geopereerd aan zijn meniscus. Onverstandig, vindt clubarts Piet Bon. „Het seizoen is over", zegt fysiotherapeut PimvanDord. „Het is niet verstandig", zei Bon gisteren. Bij Ajax beslist in principe de speler uiteindelijk zelf als het om het eigen lichaam gaat. Tenzij de artsen spelen medisch onverantwoord vin den. Kluivert heeft de hoop blijkbaar nog niet opgegeven. Fysiotherapeut Pim van Dord: „Het seizoen is over. Daar moet Badminton Nymburk (Tsj). EK jeugd. Jongens, halve finale: Palyama (Ned/2) - Nikolajenko (Rus/5) 15-415-4. Finale: Palyama - Vaug- han (Wal/1Meisjes, halve finales: Meu- lendijks (Ned/1) - Karachkova (Rus/3) 11- 7 11-4. Finale: Meulendijks - Rasmussen (Den/2). Biljarten Heiloo. Finale VDN-beker, driebanden. Groep A: Zutex - l&A Adviseurs 2-0. Merckx - Call 15-6 15-4 15-5/1,956-0,681, Valentijn - Pothoven 15-8 15-4 14- 15/1,257-0,794. Groep B: Strauss - IJssel- zicht 2-0. Leppens - Arkesteyn 15-10 15- 14 15-12/0,937-0,765, Philipoom - Beem- sterboer 15-615-12 11-15/1,366-1,100, Cricket Kuala Lumpur. WK B-landen. Groep F: kwartfinales: Bangladesh - Nederland 2- 0. Nederland 171 all out. Bangladesh 141 voor 7. Bangladesh wint door beter ge middelde. Ierland - Hongkong 2-0. Ier land 223 voor 7. Hongkong 172 all out. Eindstand: 1. Bangladesh, Ierland 3-5, 3. Nederland, Hongkong 3-1. Nederland uitgeschakeld. Bangladesh en Ierland naar halve finales. Dammen Uithuizen. NK. Twaalfde ronde: Boom - Clerc 1-1, Arjan van Leeuwen - Raven 1-1, Cock van Leeuwen - Gérard Jansen 0-2, Meijer - Mol 2-0, Thijssen - Kemperman 1-1, Oudshoorn - Krajenbrink 1-1, Hans Jansen - Van der Zee 2-0. Stand: 1Hans Jansen 17 (kampioen), 2. Krajenbrink 14, 3, Clerc, Gérard Jansen en Van der Zee 13, 6. Arjan van Leeuwen, Meijer, Mol, Raven en Thijssen 12,11. Boom en Kem perman 10, 13. Cock van Leeuwen en Oudshoorn 9. Rugby Nice. EK, vrouwen: Nederland - Duits land 38-10(18-3), je vanuit gaan." Want het ga! niet alleen om die zes wekei volgens Van Dord. „Je mo: weer op krachten komen, i vorm. Daar kost acht tot tie weken." Dan is juni al op streel Het zou betekenen dat Kluiver die naar AC Milan vertrekt, zij laatste wedstrijd voor Ajaxi heeft gespeeld. Kluivert eindigt dit seizoen o; precies dezelfde manier als hf vorige: met een zware kniebles sure. Kluivert moet komend woensdag weer onder het mes Weer is het de buitenmeniscui En opnieuw staat er zes weke: voor. De spits raakte woensdag me Oranje tegen Turkije gebles seerd aan de rechterknie. Diret na terugkeer werd het gewrict direct onderzocht. Gistere werd er een zogeheten mri-sca gemaakt, Toen kwam de aar van de blessure boven. GPD Sportprijsvragen Lucky 10,4 april. 2-7-8-9-13-14-15-19-3! 32-33-34-37-47-54-57-59-64-69-75. (onder voorbehoud) Tennis Hilton Head. Vrouwen, 1,6 miljoen gul den. Derde ronde: Hingis (Zwi/1- Scho (Oos) 6-3 6-3, Davenport (VSt) - Pauln (Oos/12) 6-2 6-4. Kwartfinales: Hingis Probst (Dui) 6-2 6-0, Seles (VSt/4) - Hub! (Dui/7) 6-3 6-0. Dubbelspel, kwartfinale Arendt/Bollegraf (VSt/Ned) - Loegini /Wood (Oek/GBr) 6-2 6-i Dragomir/Majoli (Roe/Kro) - Schultz/Vi (Ned) 6-1 5-7 6-3. Davis Cup. Kwartfinales wereldgroei Adelaide: Australië - Tsjechië 2-0; Rate Damm 6-17-64-66-4, Philippoussis-Rk 6-1 6-4 2-6 6-4. Vaxjö: Zweden -Zuid-Afrika 1-1Enqvlsl Stafford 7-5 2-6 6-4 6-1, Björkman - Wsi ne Ferreira 3-6 4-6 6-2 6-7. Pesaro: Italië - Spanje 2-0; Camporese Moya 6-7 6-7 6-1 6-3 6-3, Furlan - A. CoS 4-6,6-3,4-6,6-4,6-1. Voetbal Duitsland, competitie: Kóln-Duisburg! 5,1860 Munchen-M'gladbach 3-0. Stan aan kop: 1. Bayern M. 25-52, 2. Leverb sen 25-50, 3. Dortmund 25-49, 4. Stui gart 25-48, 5.1860 München 26-38. Frankrijk, competitie: Monaco-Lille2-t Stand aan kop: 1Monaco 32-68,2. Pa'; SG 31-55, 3. Strasbourg 31-53,4. Bast 30-52, 5. Nantes 31-52. Turkije, competitie: Ankaragücu-Ge1" lerb. 1-0. Stand aan kop: 1. Galatas# 27-63, 2. Fenerbahce 27-60, 3. Besikis 27-58,4. Trabzon 27-55,5. Bursa 27-^ Wielrennen Vitre. Route Adelie: 1. Nicolas Jalab# (Fra) 200 km in 4.40.37 (41,577 km/uur),i Saugrain (Fra) 0.10,3, PierdomenicoRt' 0.15,4. Rué (Fra), 5. Hervé (Fra), 6. Bout er (Fra).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 42