Nieuwe actie tegen roze invasie PZC Raad Oostburg positief tegenover privatisering van sportcomplex LiCTAflD Terneuzen knapt kreekhaventje op Raad Sas akkoord met aanpak van parkeerproblemen zeeland z13 <4nti-varkenscomité vraagt oordeel Raad van State over vergunningen Noise workshop bij Kalasjnikov Lentemars Zandstraat langer gestremd Forse vorstschade zwembad Extra raad over verjaardagsfeest Boete voor bezit van weed ZMF krijgt toch Sasse subsidie weekenddiensten BRAX - pantalons BURBERRY'S EDUARD DRESSLER ARROW- en KING-shirts DOG DUCK mode truien Ach Lieve Tijd belicht het belang van de zee vrijdag 4 april 1997 Van onze verslaggeefster Pascal Ie Cappetti r HENGSTDIJK - De stichting Regionale Bestrijding Varkens Invasie stapt naar de Raad van 'gtate met het verzoek om schor ing van de vergunning voor Varkensstallen aan de Rum- jnersdijkstraat en Kamperweg nabij Hengstdijk. De stichting is liet niet eens met de afgifte van de bouw- en milieuvergunning aan varkenshouder J. Wouters. iVolgens woordvoerster J. Erpe- linck heeft de gemeente Honte- nisse rekenfouten gemaakt. iDe RBVI heeft de juridische Ihulp ingeroepen van het lande- üijk operei'end adviesbureau jHet Groene Schild uit Wagenin- (gen. Het bureau staat de stich ting bij in het opstellen van een jgedegen pleitnota. Tot nu toe [maakte de stichting gebruik van ide diensten van het Bureau voor (Rechtshulp in Dordrecht, maar [Het Groene Schild is op dit ge bied juridisch beter onderlegd. Geldactie Ook de inwoners van Hontenis- |se worden bij deze actie nauw Ibetrokken. Volgende week valt bij hen een brief in de bus, waar in zij worden gevraagd een bij- te geven om de Raad van £State-zaak financieel mogelijk [te maken. Voor de stichting al- |leen zijn de kosten a 1600 gul- jden niet op te brengen. Erpe- [linek hoopt dat de respons groot is, vooral ook omdat de stich ting goede hoop heeft dat zij ga ten in de door B en W afgegeven vergunning kan schieten. De stichting hoefde in eerdei'e gevallen nog niet vaak naar de Raad van State. Meestal was het de varkenshouder zelf die naar het hoogste rechtsoi-gaan stap- \SINT JANSTEEN [Ronxmehnarkt - De plaatseljike fanfare Sint Jan houdt zaterdag 24 mei de jaarlijkse rommel markt op het texTein van het ei gen ondei'komen De Bombar don aan de Tragel. Zaterdag gaan de leden van de muziek vereniging op pad om overbodi ge spulletjes op te halen. De be volking kan vanaf 9.00 uur de bijdrage aan cle ronxmelmarkt op het trottoir zetten. Sint Jan neemt geen bankstellen mee. van onze verslaggever SAS VAN GENT - Echt over tuigd waren ze niet, maar toch gingen de meeste Sasse raadsle den donderdagavond akkoord met de door B en W voorgestelde herinrichting van het Vlaande- renplein. Met niets doen verdwijnt de parkeeroverlast zeker niet en door de parkeervakken andei's in te delen wordt in elk geval een begin gemaakt, redeneerde de raeerdex-heid. Alleen R. de Mey er (PvdA) en R. Bruggeman (CDA) meenden dat de voorge stelde maatregelen te weinig uithaalden en stemden tegen. De Meyer viel vooral over het feit dat de politie slechts vei'ba- liserencl wil optreden als Sas iets doet aan een, volgens hem, 'al duidelijke situatie'. ,,De po litie moet gewoon opdraven als het bevoegd gezag, in casu de burgemeestex-, daarom vraagt", te, nadat de gemeente de vergunning had geweigerd. Eei'dere inzamelingsacties in Zuiddorpe leverden voldoende middelen op om de juridische strijd tegen varkensstallen aan de Middenweg in Westdorpe in te gaan. Overeenstemming De vai'kensstallen aan de Rum- mersdijkstraat en Kampexweg betreffen twee aanvragen voor elk 6720 varkens. De vergun ning voor de Kamperweg is, on der druk van de Raad van State, aangepast tot 5000 varkens. De RBVI is echter van mening dat dit aantal nog verdei', naar zo'n vierduizend varkens moet wor den teruggebracht en dat bouw en milieuverguxxning niet met elkaar in overeenstemming zijn. De eei'ste is namelijk voor een traditionele stal afgegeven, de laatste voor een milieuvriende lijke Groen-Label-stal. Boven dien zijn ze van mening dat de ammoniakuitstoot te groot is. Wanneer de zaak dient, is nog niet bekend. TERNEUZEN - Geluidskunste- naar Amy Love geeft zondag 6 april een noise workshop in het 'Halxanxaixdad imderground ca fé', dat deze keer gesitueerd is in de Kalasjnikovruimte aan de Korte Kerkstraat in Terneuzen. Met behulp van microfoons exx geluidseffectapparatuur wordt ter plekke een noisetape ge maakt. Het café is vanaf 15 uur geopend, een uur later begint de workshop. In de Culture Shop van ITaha- mandad aan de Axelse West straat is deze maand een exposi tie te zien en te hox-en over Dahwill, een 'muzikaal impro- visatieproject zonder preten ties'. Dahwill heeft net een eer ste cassette Achsmags op de markt gebracht. De daai'bij ho rende kunstwex'ken hangen in de Culture Shop aan de muur. Daarnaast presenteert Haha- mandacl zichzelf - verleden, he den èn toekomstplannen - deze maand extra in de Culture Shop. De winkel van Hahaman- dadis elke zaterdag tussen 12 en 18 uur geopend. aldus De Meyer. Burgemeester J. van Rest wees nog eens op het beperkte aantal politiemenseix en de eerder vastgestelde priori teiten. CDA'er Bruggeman had er moeite mee dat xxiet 'voor honderd procent' kan worden gegarandeerd dat hulpdiensten ten allen tijde het drukke Vlaanderencomplex (partycen trum, spoxihal en stadskantoor) kan bereiken. Wegslepen Voorgestelde maatregelen als de aanstelling van een parkeer wachter en de instelling van een wegsleepregeling worden op haalbaarheid en effectiviteit onderzocht. „Maar intussen kunnen we beter alvast wat doen. Later blijkt dan wel of we nóg meer maatregelen kunnen nemen", luidde het betoog van het college. De meeste raadsle den lieten zich door die redena tie overtuigen. door Rinus Antonisse In de rangorde van de twaalf provincies neemt Zeeland een zeer bescheiden plaats in. Dat is wel anders geweest. Samen met Holland vormde Zeeland in de Goudexx Eeuw een geducht machtsblok met wereldwijde ixxvloed. Zeeuwse schepen be voeren de zeëen en ontdekten nieuwe. Vooral dankzij de scheepvaart eix de daarmee ver- boixdeix handel telde het gewest mee. De zee nu eens xxiet als vij and, maar als bondgexxoot van de Zeeuwse welvaart. Dat begon al vroeg, ver voor het begin van de christelijke jaar telling. Het Deltagebied lag gunstig in de handelsroutes. Be kend is dat op het verdwenen ei land Wulpen, voor de kust van Cadzand, in 1047 schepen wer- den gebouwd voor Vlaamse re ders, die in Brugge en Gent woonden. De bloei van deze ste den had een uitstraling naar wat nu Zeeuws-Vlaanderen heet. Door de verzanding van het Zwin was het na 1450 met de bloei in deze streek gedaan. An dere plaatsen, zoals Arnemui- den, Veere en Zierikzee hielden het als handelsstad van beteke nis langer vol. Op de wisseling van de zestien de en zeventiende eeuw kwa men Azië en Oost-Indië in beeld. In de Verenigde Oost-Indische Compagnie kreeg Zeeland een aparte rol toebemeten, met Mid delburg als centrale zetel. Tot 1795, toen de compagnie werd opgeheven, liepen op de VOC- werf xn Middelburg 336 schepen van stapel. Hiermee werden ruim 1100 reizen naar de Oost gemaakt. Ook in de West-Indische Com pagnie (opgericht in 1621) blies Zeeland een flinke partij mee. Het toezicht op de vaart xxaar de Goudkust in West-Afrika en Guyaba in Zuid-Amerika lag bij de Zeeuwen. De slavenhan del vormde een uiterst lucratieve bron van inkomsten. De welvaart en de invloed van het gewest taanden gaandeweg. Omstreeks 1800 was het met de gx'ote compagnieën gedaan. Pas in het laatste kwart van de negentiende eeuw begon Zee land enigszins uit het economi sche dal te krabbelen. Een spooiwex-binding, nieuwe kana len en een opleving van de scheepsbouwactiviteiten. In Vlissingen kwam in 1875 de wei'f De Schelde van de grond. Langs het kanaal Terneuzen- Gent vestigden zich industrie- en. Maar een echte opbloei bleef uit. Zeeland was niet langer meer het gewest bij uitstek voor kooplieden en reders. Pas na de Tweede Wereldoorlog zorgde de aanleg van zeehaven-industrie- teiTeinen voor nieuwe economi sche activiteiten. In Twintig eeuwen Zeeuwen en hun scheepvaart, deel zes van de historische serie Ach Lieve Tijd, maakt Erik van der Doe duide lijk hoe belangrijk het vexvoer over water voor Zeeland is ge weest. Zijn verhaal is vooral een beknopte geschiedenis van VOC en WIC in Zeeland. De perioden exwoor en erna belicht Van der Doe veel oppex-vlakkigexx Aan een aantal aspecten komt hij nauwelijks toe. De invloed van de veei'diensten - niet de ovei'- zetveren, maar de grotere lijnen - en de binnenvaai't ontbreekt bijvoorbeeld. En de scheeps bouw behandelen zonder De Schelde te noemen is een gemis. De boomkano van twintig eeu wen geleden is daar geëvolueerd tot het hypermoderne luchtver- dediging-commando-fregat. Ach Lieve Tijd. Twintig eeuwen Zeeuwen en hun scheepvaart. Deel zes in een serie van 19 afleveringen. Tekst Erik van der Doe. Uitgeverij Wanders, Zwolle. Prijs 7,95 gulden. 5 en 6 april 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: J.A.P.A. Warringa, Beethovenhof 3b, tel. (0115)613768. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr en H. D. D. Zui- derbaan, Anna Bijnstraat 25, tel. (0115)612324. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg, tel. (0117) 491466. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. (0115)481345. Breskens en Groede: A. G. Hermanides, Dorpsstraat 17, Breskens, tel.(0117)381566. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: E. Klop, Bastionstraat 36, tel. (0115) 561777. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur, zon. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J.A. Gadellaa, Europalaan 49, Sas van Gent, tel. (0115) 452525. Spreekuurzat. 10.00 uurop Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - ma. 08.00 uur: J. Roks en C. L. Th. v. d. Mee, Wilhel- minalaan 13, tel. (0114) 313131. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: M. Jongsma, Julianastraat 2, Hoek, tel. (0115)441356. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. (0114) 681377, spreekuurzat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: I. J. Buize, Nieuwstraat 55, Oost burg, tel. (0117) 453^80. Spreekuurzat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: E. G. Tan, Markt 5, Axel, Tel. (0115) 561686. Spreekuren zat. en zon. 12-12.30 uur. TERNEUZEN - Zaterdag 5 april houdt de' Terneuzense Wandelsport Vereniging De Vrijbuiters haar 25e Lentemars. Deelxxemers kunnen inschrijven voor afstanden van 5,10, 15/25 en 40 kilometer. De wandelaars die de 40 kilo meter lopen, starten als eerste om negen uur vanaf buurtge- bouw 't Schelpenhoekje aan de Dokweg in Terneuzen. De wandelaars die voor het tra ject van 25 kilometer kiezen, starten tussen half tien en twaalf uur. Voor de afstanden van 5, 10 en 15 kilometer, kan gestart worden tussen half tien en twee uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. F. J. Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 612060. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115) 562888. Hulst,zat. 10-18 en zon. 11-12 en 14- 18 uur- Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel.(0114)314255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 Hulst en Hengstdijk: R. T. Versol en J.C. Versol-ten Hoop- en, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreekuur 13-14 uur, Plevierstraat 18, Hengstdijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Die- menstraat 83, tel. (0115) 619628, Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur, Peter de Vos, Van Steenbergenlaan 7, tel. (0115) 696425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', tel. (0117) 382769/ (0117) 492398/ (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oost burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, zat. en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel. (0117) 452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuurzat. 11.00- 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West- Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzo ne: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws- Vlaanderen, dag en nacht bereik- baarvia tel. (0115)674555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: L. Verver, Hulst, tel.(0114)313167. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: N. van Waterschoot, tel. (0115) 491990. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur: K. Jordens, tel. (0115) 618398. Het nieuwe Oostburgse zwem- en sportcoxnplex aan de Baljuw Veltersweg wordt naar verwachting binnenkort geprivatiseerd. foto Charles Strijd van onze verslaggever Conny van Gremberghe OOSTBURG - De raadsfracties van Oost burg staan niet afwijzend tegenover eexx privatisering van het nieuwe sportcom plex aan de Baljuw Veltersweg ixx Oost burg. Voor de exploitatie heeft het college vaxx burgemeester en wethouders over eenstemming bereikt met de IJzendijkse ondernemer F. Lievens. In gi'ote lijnen kan politiek Oostburg - zo bleek donderdag tijdens een vergadei'ing van de commissies financiën en openbare wei'ken - haar goedkeuring vexienen aan de vooi'waai'den die beide partijen aan de privatisering hebben gesteld. Alleen PvdA'er L. Wille meende dat de overeenkomsten op punten moeten wor den aangescherpt. De sociaal-democraat had vooral moeite met een contract-axti- kel dat de ondernemer de mogelijkheid biedt om-in de toekomst bij mogelijk oplo pende exploitatietekorten nog eens bij de gemeente aan te kloppen voor subsidie- herzieningen. „Dat is een open eind waar ik geen verant woording voor kan nemen", zei Wille. De PvdA'er sloot niet uit dat Lievens in de toekomst - als ook in Brcskens een onder nemer nieuwe zwem-en spoxtvoorzienin- gen heeft gecx-eëerd - bij de gemeente zal aankloppen. Het bewuste artikel geeft hem die mogelijkheid. Lievens kan voor de exploitatie van het zwembad en de sport- en squashhal reke nen op steun van de gemeente. Op de eer ste 64,-000 bezoekers van het zwembad rust een subsidie van een tientje per kaartje. Ook voor het sporthalbezoek springt de gemeente fors bij. Toch - zo bleek ook gisteren duidelijk - zou een an dere exploitatievox-m behoorlijk duurder uitpakken. Momenteel wordt de voorzie ning door een stichting uitgebaat maar dat scheelt de gemeente op jaai'basis bijna 245.000 gulden. Kandidaten Voor de px'ivatisex-ing van het nieuwe complex had de gexneente in eerste in stantie 23 kandidaten. Al vxdj snel rolde Lievens, een plaatselijke entrepeneur die eex'der het zwembad in IJzendijke over nam van de gemeente en ombouwde tot een paxTycentrum, als meest geschikte kandidaat uit de bus. Wille vond het spij tig dat al in een erg vroeg stadium de IJzendijkse ondernemer als enige kandi daat overbleef. „Daardoor kun je als par tij niet meer op het scherp van de snede ondei'handelen", zei hij. Pittig onderhandeld Wethouder C. Bolijn-Hertzberger (open bare wei-ken) stelde dat er wel degelijk pittig onderhandeld was. Ook de overige fracties waren redelijk tevreden. Lievens zal na de overdracht fasegewijs de sport en andex-e verpozingsmogelijkheden in het complex uitbreiden. Zo worden nog dit seizoen verschillende zaken (registra- tie gasten en kaartverkoop) geautomati- seex-d, komt er een moderne fitnessruimte met de nieuwste apparatuur en wordt de foyer verbouwd. Een en ander kost een half miljoen gulden. „Het is onze bedoe ling om van dit complex een echte elk- weei-voorziening voor de streek te ma ken", zei Lievens. Met de privatisering komen de banen van de personeelsleden niet in gevaar. De on- dernemer neemt hen over onder de nu gel dende ai'beidsvooiwaarden. ZANDSTRAAT - De xeconstructie van de doorgaande weg' door de Sasse buurtschap Zandsti'aat duurt wat langer dan verwacht. De vorstperiode heeft voor vextraging aan de be stratingswerkzaamheden gezorgd. Volgende week moet de bestrating aan beide zijden van hoofdrijbaan worden afge- wei'kt. Dix-ect daarna beginnen de werkzaamheden aan het asfalt. Daai'bij worden tegelijkextijd plateaus en wegver smallingen, bedoeld als verkeersi'emmers, aangebracht. Al die tijd is alleen bestemmingsverkeer toegestaan en dient an der verkeer om te rijden. Vrijdag 25 api'il moeten de werkzaamheden afgerond zijn, verwacht de opdi'achtgever: de provincie Zeeland. Volgens de Sasse wethouder R. de Mul geeft dit schema de gemeente nog steeds de gelegenheid om eind april de langverwachte fiets en voetpaden tussen Kanaalpolder en Kasteelstraat aan te leggen. SAS VAN GENT - De afgelopen voi'stpex'iode heeft schade veroorzaakt aan het Sasse zwembad. In verschillende baden zijn fox-se scheuren ontstaan, had CDA'er R. Bruggeman 'bij geruchte vei'nomen', zei hij dondei'dag tijdens de raadsverga dering. Wethouder L. Marquinie, ook voorzitter van de stichting Het Sasse Zwembad, bevestigde dat er wat problemen waren, maar bezwoer dat er alles aan gedaan werd om de baden vóór de openingsdatum van 1 mei weer geheel in orde te hebben. De wethouder kon nog geen schadebedragen noemen en daar door ook nog niet aangeven of de stichting tezijneilijd de ge meente om een geldelijke bijdrage zal verzoeken. Hij wekte echter de indruk dat de schade niet zo hoog zal zijn als de door Bruggeman gevreesde tienduizenden guldens. SAS VAN GENT - De Sasse gemeenteraad houdt woensdag 16 april vanaf 19 uur een extra x'aadsvei'gadering over de acti viteiten die zullen worden georganiseeixl ter viering van het 450-jai'ig bestaan van het kanaalstadje. De opsomming van een aantal door verenigingen georganiseei'de festiviteiten was voor de meeste raadsleden te magex; lieten ze dondexxlag tijdens de i'aadsvergadex'ing weten. De raad moet toch nog eens de kans hebben om de verjaardagsplannen en de financi ële consequenties tegen het licht te houden, vonden alle frac ties. Omdat de eerstvolgende i'aadsvergadei'ing gepland was op 22 mei werd daarom een datum voor een extra vergadering, met als enige onderwerp het 450-jai'ig bestaan, geprikt. TERNEUZEN - Een 3 2-jarige man uit Oostende is woensdag avond aangehouden in de Westkolkstraat in Teimeuzen. De man bleek in het bezit van ruim tien gram weed, Dat kwam de mante staan op een geldboete van 1900 Belgische frank en een binnenstadsvex'bod van 28 dagen. De softdrugs werden in be slag genomen. SAS VAN GENT-De Zeeuwse Milieufederatie kx'ijgt over het jaar 1996 toch nog een subsidie van drie cent per inwoner (zo'n 260 gulden) van de gemeente Sas van Gent. De Sasse ge meenteraad conformeei'de zich donderdagavond aan de uit- spx-aak van de vaste commissie van advies voor bezwaar- en beroepschriften. Die oordeelde eerder dat de milieu fedei'atie onder meer door haar betrokkenheid bij de gebiedsgerichte benadex'ing Kanaalzone en haar functie als vraagbaak voor de Welzijnsx-aad Sas van Gent haar nut voor natuur en milieu in de gemeente Sas had aangetoond. (Advertentie) III U I 0 U II EXCLUSIEVE HERENKLEDING Noordstraatpromenade Terneuzen, telefoon 0115 - 621017 Uw partner voor kwaliteit De steigers van de zuidelijke jachthaven aan de Otheense Kreek in Terneuzen zijn door de ijsvorming van de voorbije winter zo be schadigd dat herstel geen (zin xneer heeft. foto Peter Nicolai van onze verslaggever TERNEUZEN - De steigers van de zuide lijke jachthaven aan de Otheense Kreek in Terneuzen redden het hoogstwaarschijn lijk niet tot het volgend voorjaar. De hou ten palen en een deel van de vlonders zijn door de ijsvorming de voorbije winter zo danig beschadigd dat herstelwerken niet meer kunnen helpen. Bij een volgende ij sx'ijke vorstperiode zou na een opknapbeurt hetzelfde probleem ontstaan. Burgemeester en wethouders van Teméuzen zijn dan ook van mening dat de twee steigers voor de zeil- en vis- bootjes beter volledig vervangen kunnen worden. De gemeentelijke deskundigen hebben het college verder geadviseerd om niet meer te Mezen voor vaste steigei's, maar voor één grote drijvende steiger. Het wa terschap De Drie Ambachten verhoogde enkele maanden geleden voor het eerst het waterpeil in de Otheense Kreek, waar- door op gezette tijden de steigers volledig onder water kwamen te staan en mensen hun bootjes amper of niet meer konden bereiken. Met een dxijvende steiger wordt het probleem van wisselende waterstan den opgevangen. De aanleg van een nieuwe, centrale drij vende steiger en wat bijkomende aanpas singen gaat de gemeente 200.000 gulden kosten. Na de opknapbeurt zal het aantal ligplaatsen uitkomen op circa 210. Dat komt volgens de gemeente Terneuzen aar dig overeen met de behoefte. De commissie voor' i'ecreatie en toerisme spreekt zich woensdag 9 april uit over het collegevoorstelDe vergadering wordt ge houden in het Terneuzense stadskantoor en begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 37