Nederland werkt weer PZC PZC Voetbalaanhang: kalf verdronken en put gedempt Breekbare relatie Kroaten en Serviërs in Oost-Slavonië Oudere generatie profiteert het meest De wind mee feiten en meningen 2 Matiging en ingrepen in verzorgingsstaat vruchtbaar KOSTEN VARKENSPEST Welke generatie profiteert? Leeftijd in 1995: Nadeel Voordeel 0 88.000 44.000 10 ƒ209.000 20 ƒ219.000 30 ƒ103.000 40 50 63.000 60 ƒ220.000 70 ƒ270.000 80 ƒ252.000 90 ƒ212.000 GPD vrijdag 4 april 1947 vrijdag 4 april 1997 door Erwin Tuil In het oude centrum van de Oost-Slavoonse stad Vukovar ligt het katholieke kerkhof er troosteloos bij, in een kapotge schoten omgeving waarin le venden ver weg lijken. Veel moeite is er niet gedaan om de sporen van geweld weg te werken.Sinds het beleg van eind 1991 is er niemand geweest die het nodig vond Vukovar te herbouwen. Alleen de lokale kroegen staan overeind. Na de verkiezingen komt Oost- Slavonië in juli weer in handen van de Kroaten, na ruim vijf jaar Servische bezetting. De 220.000 overwegend Servische inwo ners van het gebied zijn voor zichtig hoopvol en vooral arg wanend. Want wat hebben ze te verwachten van het land waar ze tegen gevochten hebben. Om stemrecht te krijgen heeft Milorad Visie, topfiguur van de Onafhankelijke Democratische Partij van Serviërs, de Kroati sche nationaliteit aangenomen. Eigenlijk zit dat hem hoog. „Ik heb een paspoort dat. bol staat van de fascistische Kroatische symbolen. Maar ik accepteer het want ik wil hier blijven en dus stemmen." Bitter Visie is één van de 1200 00 inwo ners van dit laatste stukje Repu- blika Srpska Krajina die de stap naar Kroatisch staatsburger schap maakte. In Vukovar staat een lange rij Serviërs die hun Joegoslavische paspoort inleve ren. Een bittere ervaring want ruim 60.000 Servische vluchte lingen komen uit delen van Kro atië die in augustus van 1995 zijn schoongeveegd door het Kroatische leger. Voor de Verenigde Naties, die het gebied sinds begin 1996 be sturen, zijn dit nog de minste problemen. Iets anders is het ruimen van de 600.000 mijnen in het gebied. Dat zal jaren ver gen. Vluchtelingen Prangender nog is het vluchte lingenprobleem. Volgens de Unhcr, de VN-vluchtelingenor ganisatie, willen de meeste Ser vische vluchtelingen in Oost- Slavonië terug naar hun vroege re woonplaats. De Kroatische regering ziet dat anders. Vol gens haar zijn Kroaten gevlucht voor agressie en zijn Serviërs uit vrije wil vertrokken. Dat het vluchtelingenprobleem een brisant en acuut karakter kan krijgen, wij t de Unhcr voor al aan het maandenlange ge treuzel van zowel Kroatische als Joegoslavische regeringen. Te lang hebben ze ontkend, verant woordelijkheden afgeschoven en met aantallen gegoocheld. Maar als straks de VN-troepen- macht zich terugtrekt, staan ze er alleen voor. Ook aan Servische kant is er weinig realiteitszin. Boro-Bog- dan Rkman, verantwoordelijk voor de Servische vluchtelin gen, zegt dat men bang is terug te keren. Die vrees nam eind maart toe nadat een Servische familie die na uitgebreide voor bereidingen thuis kwam, bin nen enkele uren door Kroaten hardhandig werd verwijderd. Nationalisten Als het aan Rkman ligt, gaat el ke familie terug naar het huis waar ze vandaan komt. „Maar wat doe je dan met Kroaten die er nu wonen en op hun beurt ge vlucht zijn uit Bosnië?" Een vreedzame reïntegratie van Oost-Slavonië vereist een poli tieke wil en wederzijds vertrou wen. Maar mondelinge toezeg gingen en beloften hebben hun beperkte waarde bewezen. De VN hebben dankzij allerlei pro gramma's gezorgd voor dialoog tussen Serviërs uit Oost-Slavo nië en Kroaten. zegt een VN- medewerker in Vukovar. „Tien duizenden hebben weer contact en er is een grootschalige exo dus van Serviërs voorkomen." De VN vrezen echter dat het breekbare vertrouwen be schaamd wordt door nationalis ten in beide kampen. ANP door Hans Leber De dood van een voetbalsup porter in de weilanden bij Beverwijk zorgt voor een grote eensgezindheid tussen de over heid, voetbalbond en -clubs. In enthousiaste commentaren wordt hoopvol gereageerd op een aantal voorstellen om groe pen voetbalsupporters aan te pakken. Maar valt er wel te jui chen? Eigenlijk niet, want de ham vraag is waarom de aanpak nu wel geregeld kan worden terwijl partijen een maand geleden nog kibbelend over straat gingen. Toen was de aanleiding een schokkend tafereel op de ring weg rond Amsterdam. Suppor- tersgroepen van Ajax en Feye- noord bestreden elkaar op de snelweg. Honkbalknuppels ble ven achter als stille getuigen van iets dat net geen veldslag werd. Clubs, politie en KNVB wezen vooral naar elkaar als het ging om de verantwoordelijk heid. De maatregelen na de dood van Carlo Picomie bij Beverwijk kunnen worden omschreven als het dempen van de put nadat het kalf is verdronken. De voetbal wereld wordt al vele jaren ge teisterd door groepen agressieve jongeren die gewone supporters bij wedstrijden het leven zuur maken. In het verleden was dit 'zelfs heviger dan de laatste ja ren. Erkenning De afspraken die deze week zijn gemaakt, betekenen eigenlijk maar een ding: de clubs, de KNVB en de overheid doen op maandag niet langer alsof de ongeregeldheden van zondag niet hebben plaatsgevonden. Niet alleen zullen tijdens en rond voetbalwedstrijden meer arrestaties wordenvexricht, ook later kunnen relschoppers de politie aan de deur veiwachten. In de hectiek vanrellenis een ar restatie vaak onmogelijk. Na een beetje recherchewerk wordt iemand vervolgens 's maandags 'opgehaald' uit de ouderlijke woning. Zoals ook inbrekers na onderzoek tegen de lamp lopen. De voetbalbond en de clubs op hun beurt hebben beloofd dat zij snel een persoonsgebonden voetbalpas zullen maken. Geen uitwisselbaar ding, maar voor zien van foto of vingerafdruk of andere elektronische snufjes. Om de rotte appels daadwerke lijk uit de stadions te kunnen weren. Er is al jarenlang gesteg gel gaande over zo'n pas. Nu komt die er plotseling wel. En kreeg de KNVB op zijn beuxl steeds te horen dat de politie wettelijk geen gegevens over hooligans mocht verschaffen, nu blijkt dat bij de huidige wet geving opeens wel mogelijk. Middeleeuws De schok van het overlijden van een supporter heeft zo zijn ef fecten. De middeleeuwse tafe relen op stadionpleinen in het hele land, die jarenlang vaders met kindex-en bij het voetballen weghielden, konden die niet veroorzaken. De dood van Pi comie leidde bij politie en justi tie echter tot de conclusie dat van 'harde criminaliteit' sprake is die natuurlijk met kracht moet worden bestreden. Het geeft maar weer eens aan hoe pragmatisch de pxioriteiten door politie en justitie worden bepaald. Als de klap op het hoofd van Picornie minder hard was geweest en de man een zwa re hersenschudding bij zijn vriendin en twee kinderen had kunnen uitliggen, dan was er deze week geen voortvarende aanpak van het probleem afge sproken. Een van de vele wetenschappers bij wie de telefoon de laatste we ken raodgloeiend staat, liet zich over dit onderwerp in een week blad ontvallen: „Omdat er een dode is gevallen, maar anders was er geen hond geïnteres seerd." GPD Ajax-voorzitter Van Praag bij de begrafenis van Picornie. door Maurice Wilbrinken Mare Peeperkorn Jaren van arbeidsrust, vrij willige loonmatiging, enor me banengroei, minder staats schulden en een getrimde verzorgingsstaat. Een afge slankt, flexibel Nederland is klaar voor de EMU, de Euro pese monetaire eenwording, en goed bewapend voor de rauwe strijd op de internatio nale markten. Een polder landje, dat elders intussen verbazing en bewondering op wekt. Lezing van het gisteren gepre senteerde Centx-aal Econo misch Plan doet het hart wat sneller kloppen. Nederland, tien jaar geleden qua welvaart in de staart beland van het Eu ropese peloton, heeft zich weer vlak onder de top genesteld. Maar wie prof iteei't daarin ons land eigenlijk van? Op het eerste gezicht bevat het rapport van het Centraal Plan Bureau een paradoxale bood schap. De economie groeit nu al sinds 1994 onafgebroken fors. De nationale' koek zal eind volgend j aar lief st vij ftien procent groter zijn dan in 1993. Maar de ongeveer zes miljoen werkenden vinden daar wijwei niets van terug in hun portemonnee. De via de CAO's 'afgedwongen' koop krachtverbeteringen zijn jaar na jaar zo bescheiden, dat mensen het echt moéten heb ben van hun jaarlijkse perio diek of een andere extra bo nus. Feestgedruis Ook de uitkeringsgerechtig den hebben zich niet in het economisch feestgedruis kun nen stoifen. Ze zagen hun ach terstand tot de lonen in de maiktsector de afgelopen ja- Minister Zalm heeft nu nog re den tot lachen, maar als de economie in het slop raakt, ko men de inkomsten van het Rijk onder druk te liggen. ren weer licht toenemen. En het Centraal Planbureau be vestigt intussen: de kosten van de sociale zekerheid dalen. Dat komt omdat uitkeringen nietmochten stijgen, maar ook - dat is een succes van dit kabi net - omdat in Nederland het totale aantal uitkeringen voor het eerst sinds mensenheuge nis afneemt. Onzichtbaar De miljarden extra die de vrij spectaculaire economische opleving sinds 1994 heeft op geleverd, kwamen voor de meeste mensen vrij onzicht baar terecht. Het paarse kabi net heeft er allereerst de staatsfinanciën flink mee ge saneerd. Het financieringste kort is zo snel teruggelopen, dat zelfs de staatsschuld fors is gaan dalen, een tot voor enkele jaren geleden nauwelijks voorstelbare ontwikkeling. Nu al komt in zicht dat de Ne derlandse staat minder schuldrente gaat betalen, waarmee eindelijk geld vrij komt voor nieuwe investerin gen. De burger merkt daar zo op het oog niet zoveel van, maar deze ontwikkeling versterkt onze economie structureel. Iets der gelijks doet de lastenverlich ting voor het bedrijfsleven. Ondernemers mochten van het paai'se kabinet ook een be scheiden greep doen in de mil jarden die het kabinet extra had te besteden. Werk, werk, werk De grootste winnaars zijn ech ter de mensen die als gevolg van het gegroeide nationaal inkomen hun 'inactiviteit' konden verruilen voor een baan. Een half milj oen mensen vonden sinds het aantreden van het paarse kabinet een plek op de arbeidsmarkt. Daarmee maakt premier Kok zijn slogan 'Werk, werk, werk' meer dan waar. Het succes van 'paars' stoelt op een maat schappij brede zelfdiscipline - eeuwige loonmatiging, aflos sen staatsschulden - waardoor een kleine, maar groeiende groep mensen hun marginale uitkering konden omzetten in een fors beter betaalde baan. De schrijvers van het Centraal Economisch Plan houden hun juichstemming niet het hele rapport vol. Allereerst wordt de economische ontwikkeling bedreigd door - altijd lastig voorspelbare -incidenten. Het failliet van Fokker, dat ooit goed was voor één procent van de totale uitvoer, echoot nog na in de exportcijfers. Veel dramatischer kan de varkens pest uitpakken. In het meest sombere scenario kan de scha de voor de Nederlandse econo mie oplopen tot anderhalf mil jard gulden, nog los van het In miljoenen guldens De drie scenario's gr-, Varkenspest treft 3 miljoen varkens Het uitvoerverbod geldt een maand Varkenspest treft 5 miljoen varkens Het uitvoerverbod geldt drie maanden .-3 Varkenspest treft 7 miljoen varkens Het uitvoerverbod geldt zes maanden In alle scenario's is er van uit gegaan dat de overheid de biggen en mestvarkens in de besmette gebieden opkoopt en vernietigd Totale kosten x ƒ.1 miljoen Kosten Nederlandse Overheid Kosten Varkensbedrijven 1076 De Europese Unie draagt 70% bij aan de kosten van de Nederlandse Overheid 155 11 Bron: Centraal Planbureau GPD-Graphics/R.S. Het Centraal Planbureau heeft de financiële gevolgen van de varkenspest in kaart gebracht. Het minst rampzalige scenario (nummer 1) is inmiddels al een gepasseerd station. Alle betrokkenen vrezen dat scenario 3 werkelijkheid zal worden. Een exportverbod voor varkens is immers al afge kondigd en het ziet er niet naar uit dat dit binnenkort verdwijnt. Deskundigen vrezen zelfs voor een exportverbod op varkensvlees. Als dat gebeurt, loopt de schade nog veel verder op. GPD eventuele verlies van afzet markten op langere termijn. Ook de hausse in de effecten wereld beziet het CPB met lichte zox-g. Een beurskrach kan snel negatief doorweiken in de econoxnie. Zeer onvoor spelbaar is verder de invoering van de EMU, de monetaire unie in Europa. De onzeker heid over de haalbaarheid van de EMU, die per 199 9 van start moet gaan, stuwt rentepercen tages op, waardoor economi sche groei wordt gesmoord. Bovendien dreigen gx'ote lan den als Duitsland en Frankrijk zo hard te bezuinigen om de EMU-normen te halen, dat de Europese economische groei aangetast wordt. Daarnaast zijn er meer struc turele bedreigingen. Zo wijst het CPB enkele malen op de sterk toegenomen internatio nale concurrentie. Deze drukt de winsten van exporterende bedrijven. Het wereldhandels akkoord en een Europa zonder grenzen bieden weliswaar kansen, maar Nederlandse ex- porteurs moeten het vex'oveien van meer marktaandeel voor rang geven boven hogere winstmarges. Bovendien blijft Nederland achter bij een aan tal andere westerse economie- en als het gaat om uitgaven voor onderzoek en ontwikke- ling. Vergrijzing Het CPB waarschuwt verder dat nieuwe maatregelen om de collectieve uitgaven in de h^nd te houden, op termijn on- vermijdbaar zijn. De verzor gingsstaat is met succes gesa neerd, maar de genomen maatx'egelen vexiiezen hun uitwerking. Zo stijgt het aan tal WAO'ers weer langzaam, en zal de vergrijzing meer zorggeld en AOW eisen. Nu vrijwel alle economische wijzertjes op positief staan, is een enkele flinke tegenvaller - het tekort op de sociale fond sen bedraagt momenteel ne gen miljard - nog wel op te vangen. Maar terecht werpt het CPB de vraag op of Neder land inmiddels ook voor vol doende financiële buffers heeft gezorgd, als de zaken meer gaan tegenzitten. Over dat laatste bestaan twijfels. Valt de werkgelegenheids groei tegen, dan moeten de WW-premies snel omhoog, omdat de sociale fondsen geen reserves hebben. Nu de inkom sten van het rijk steeds meer afhangen van winstbelasting, mag worden gevreesd dat het zo prachtig lage financie ringstekort weer snel oploopt als meer bedrijven in de rode cijfers terecht komen. Het ver kopen van het staatszilver - KPN, KLM - biedt dan ook geen soelaas meer. Aansporing Het is, bij alle complimenten die het CPB nu uitdeelt aan het huidige kabinet, een aanspo ring aan een volgend (paars?) kabinet om op de huidige weg door te gaan. Daarbij zal op nieuw de verzorgingsstaat niet heilig blijken. Om de gevolgen van de vergrijzing op te van gen, zullen er na de eeuwwis seling nieuwe, ongetwijfeld als pijnlijk ervaren ingrepen nodig zijn. De uitdaging voor toekomstige bestuurders zal dan, net als nu, opnieuw liggen in het temperen van de inko- mensgroei voor grote groepen, om middelen vrij te krijgen voor andere. GPD door Karin Swiers De oudere generaties profiteren het meest van de uitgaven van de overheid. En ze be talen daar het minste voor. Voor mensen vanaf 50 jaarpakt deze rekensom al gunstig uit. Wordt het in geld uitgedrukt dan ontvangt een 50-jari- ge 63.000 meer dan hij ooit zal betalen. Voor een 70-jarige loopt dit bedrag op tot 270.000 gulden. Bij een dertiger staat de overheid echter 219.000 in het rood. Het Centraal Planbureau (CPB) heeft op een rij tje gezet wie het meest betaalt aan de overheid en wie het meest ontvangt. Per generatie worden de toekomstige baten, zoals sociale uitkeringen en zorg, opgeteld. Daarwordendelasten, voox-al belastingen en sociale premies, weer vanaf ge trokken. De uiktom'st van de som is het 'netto profijt'. Sociale zekerheid Hoe hoger de leeftijd, hoe meer wordt geprofi teerd. Vooral op het gebied van sociale zeker heid (AOW en WAO) en zox-g (ziektekosten en be- j aardenvoorzieningen) Ook aan de kant van de lasten speelt de leeftijd een grote rol. Hoe hoger het inkomen, hoe hoger de belasting- en premiedruk. Vanaf 50 jaar wor den deze lasten echter lager, omdat steeds meer mensen de arbeidsmarkt verlaten. Boven de 65 geldt bovendien vrijstelling van een aantal pre mies. Jongeren Plet CPB maakte deze berekeningen om te kij ken of de toekomstige vergrijzing niet te veel wordt afgewenteld op de jongere generaties. Als er geen maatregelen wox'den genomen, het hui dige sociale stelsel blijft bestaan, kan die vraag met een volmondig 'ja' woi-den beantwoord. Bij ongewijzigd beleid pakt de balans alleen posi tief uit voor de jongste generatie (tot 10 jaar) en de 50-plussers. GPD Bron: Centraal Planbureau Het Centraal Economisch Planbureau onder] ding van oud-provinciegenoot Henk Don voi spelt Nederland een zonnig economisch v gend jaar. Het onderzoeksinstituut Nyfer geeft in t eigen onderzoek Zeeland de beste cijfers van alle p| vincies in Nederland. De economie in de provincie sti dit jaar met zes procent, volgend jaar met 4,2. Volgens het CPB groeit cle economie landelijk dit j; met drie procent. Voor volgend jaar ziet het Planbure een groei van 3,25 procent. Het aantal werklozen da! het komend jaar fors met 35.000. De burgers profit® van deze mooie ontwikkelingen. Reden tot optimisme, maar ook aanleiding om een li verder in de toekomst te werpen. Blijft het zo voor wind gaan? Dat is natuurlijk mede afhankelijk van wereldeconomie, maar ook van de situatie in de land om ons heen. Daar kan Nederland weinig tot geeni, vloed op uit oefenen. Plet kabinet zal moeten kijken naar enkele ontwik» lingen, die op ons af komen. Ef- kunnen zich wolken^ menpakken voor de zon. Ook het Centraal Plan Burel wijst op die immer aanwezige kans op weersomslagj economie kan bedreigd worden door lastig voorspel!; re incidenten, zoals bijvoorbeeld de teloorgang v Fokker. Het verdwijnen van zo'n bedrijf geeft aan dat in een land waar het economisch goed gaat ook foi stormen kunnen uitbreken. Dat geldt ook voor Zeeland. Bij de zeer optimistise cijfers van Nyfer zijn kanttekeningen te plaatsen. H onderzoeksinstituut heeft de landelijke situatie vJ taald naar de provincie. Daaruit blijkt dat het de indj strie, die een groot deel van de Zeeuwse econonj draagt, volgend j aar goed gaat. Een tegenvaller echts bijvoorbeeld een onverwacht vertrek van een groot li drijf - kan in een kleine provincie de situatie totaal \\j zigen. Het CPB wijst wel op die onzekerheden. Bijvoorbea de schade die de Nederlandse economie kan oplop! door de varkenspest. De meest recente ontwikkeling! op de effectenbeurs worden met zorg bekeken. En y te denken van de Euro? De meningen zijn zeer verdet over de vraag wat de nieuwe Europese munt ons breni Het CPB waarschuwt slechts voor mogelijke effects Die opgeheven vinger moet het kabinet serieus neme Wellicht nog de meeste zorgen gaan uit naar de vergï zing. Om die gevolgen op te vangen, zijn er na het ja 2000 ingrepen nodig. Steeds minder werkenden mc ten gaan betalen voor de ouderen in de samenlevü Uit berekeningen van het CPB blijkt dat, als maati-e; len uitblijven, de toekomstige vergrijzing wordt af; wenteld op de jongere generatie. Naast alle goede berichten uit de CPB-koker is e waarschuwing op z'n plaats. Werkgevers- en werkt mersorganisaties en Kamerleden vragen aandacht vo de onzekerheden. Het huidige kabinet kan niet op lauweren gaan rusten. Een klein feestje is verdien maar de noeste arbeid wacht. Nu moeten plannen wc den gemaakt voor de volgende eeuw. De Gaulle De Franse communistische partijleider Thorez noemt ge- nex-aal De Gaulle een 'werk- tuig der reactie, die naar per- soonlijke macht streeft'. Ook andere linkse partij en hebben bezwaren^ tegen De Gaulles optreden. Z.e verwijten de oor logsheld dat hij nationale plechtigheden en herdenkin gen' misbruikt voor- eigen politiek gewin. De generaal uit •de laatste tijd regelmatig kri tiek öp: de Vierde Republiek en premier Ramadier: Schip in nood Tijdens een hevige storm die donderdag in de Golf van Bis kaje woedde zijn drie beman ningsleden van de Oranje overboord geslagen en ver dronken. Aanboord b.evonde zich onder meer 669 repatri anten. Geen van de passagier hep verwondingen op Russische vrouwen Russische vrouwen, die: in elf oorlog gehuwd zijn met Brit ten. krijgen van hun iëgeriii geen toestemming om de Sov jet Unie te verlaten. Pleidooi en van de Bxltse minister Be vin dit wel te doen Vondel geen gehoor Hoofddoek populair De hoofddoek is nog altijd eer van de populairste modesnuf jes. De ideale 'hoofddoek be staat uit witte of zwarte satijn beschilderd met Oosterse figu ren in helle, afstekende kleu- Uitgeven1; W. F. de Pagter Hoofdredactie: A. L. Oosthoek M. van Zuilen (adjunct) Ceratraie redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, Tel. (0118) 484000, Redactiefax: (0118) 470102. 's avonds op zondag t/rn vrijdag: vanaf 19 00 uur in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (0118) 484000. Middelburg: Markt 51 4331 LK Middelburg. Tel. (0118)681000. Goes: Voorstad 22, 4461 KN Goes. Tel. (0113) 273000 Terneuzen: Axelsestraat 16, 4537 AK Terneuzen Tel. (0115) 694457 Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel: Tel. (0115) 568000. Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee. Tel. (0111) 415380 Opening kantoren: Maandag l/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Openingstijd Zierikzee 8.30-17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijd.ens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118) 484000.. Fax(0118)470100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 92,85, franco per post 122,00, per maand 34,00 per jaar 356,50, franco per post 471,50 bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting losse nummers maandag t/m vrijdag 1,75, zaterdag 2,50 p st (alle bedragen inclusief 6 pet, btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 180 cent per mm, minimumprijs per advertentie 27,-; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad ƒ7,- meer Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet., btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Vlissingen PZC-ombudsman: C van der Maas. Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade Nederland BV

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 2