Museeuw klaar voor klassieker laatste acht beker Hoek na veldslag bij PZC Sjeng Schalken opent in Davis Cup tegen Agassi Priem met ploeg naar Ronde Italië Simpelaar, Voshart en Heeren kandidaat Zeeuwse sportprijs sport 25 Wereldkampioen wint Driedaagse De Panne, tegenslag ploeg Priem Start Tour in Ierland uitslagen Driebanders uit Rilland bereiken volgende ronde Schultz schakelt Novotna uit Jorge klaagt Sa Pinto aan Albanese voetballers vragen asiel Fabio Capello wil Klinsmann Zware straf vrouwen Kloetinge Patrijzen haalt dinsdag in vrijdag 4 april 1997 sbw n onze verslaggever PANNE - Johan Museeuw is voor de Ronde van Vlaan- leren. De wereldkampioen rcrd gistermiddag aan de Vlaamse kust achter Roll' Sö- 'ensen tweede in de afsluitende jjdrit van de Driedaagse van de panne. Hij eindigde daardoor ils eerste in het algemeen klas- icment. „Ik ben pas de laatste verbeterd. Als ik me zo gevoeld als begin deze was ik niet van start ge- in de Ronde van Vlaande Nu ben ik een stuk beter, nog niet optimaal. Ik denk Bartoli (winnaar van vorig en Tsjmil sterker zijn. Zij hebben zich de afgelopen dagen juidelijk weggestoken. Dat had jk óók gedaan als ik goed was ïeweest. Maar ik moest mezelf jvelpijn doen omdat ik een ach terstand had," Museeuw stond nkele dagen op non-actief na val in Milaan-Sanremo. TVM-ploeg van Cees Priem aan de vooravond van de van Vlaanderen tegen- DUBLIN - Ierland krijgt van de Societé du Tom- de France in [998 de proloog en twee etappes ioegewezen. In de hoofdstad Dublin hebben Enda Kenny, de [erse minister voor Toerisme en ean-Marie Leblanc, de direc- eur van de Tour, gisteren de ivereenkomst getekend. )e Ronde van Frankrij lc start op aterdag 11 juli 1998 met een iroloog in de straten van Dub- in. Op'12 juli staat een etappe an 175 km op het programma net start en finish in Dublin. Op 3 juli is er een rit over 200 km fanEnniscorthy naar Cork. )e wielrenners gaan vervolgens iel- vliegtuig naar Frankrijk. De jehele begeleidigskaravaan vordt met drie ferries vervoerd. )e start van de Ronde van frankrijk is in 19 9 8 een week la- er dan normaal. Daardoor is er ;een concurrentie met het we- sldkampioenschap voetbal in ïankrijk. Dat toernooi begint ip 10 juni. De finale in Parijs is p 12 juli. ANP fan onze verslaggever (oen de Vries IROUWERSHAVEN - Hoek ilaatste zich gisteren voor de wartfinales van de districtbe- ier, maar geen enkele Zeeuws- l'laming die na afloop van het luel met Zierikzee (3-1) met laar boven gekrulde mondhoe- icn de kleedkamer opzocht. ran onze verslaggever iichard Thannhauser MIDDELBURG - Tri-atlete Ir- na Heeren, korfballer Dennis 'oshart en atleet Erwin Simpe- aar zijn genomineerd voor de itel Sporter van Zeeland. Uit iel overigens tegenvallende lanbod kozen vertegenwoordi- [ers van de Zeeuwse media de Irie kandidaten. Het jaarlijkse iportgala van de Zeeuwse Sportraad wordt op vrijdag 25 ipiil gehouden in Goes. Daar wordt ook het Zeeuwse sportta lent en sportploeg van het jaar gekozen. Ook wordt er een pro vinciale sportvrijwilliger in het tonnetje gezet. Ipvallend is, dat diverse ge- neenten en sportbonden het provinciale Sportgala nauwe lijks serieus nemen. Gezien het |eringe aantal aanmeldingen is leze conclusie gerechtvaar- ligd. Zo vond de gemeente Mid- lelburg het niet nodig Heeren, liie elf maanden geleden Euro pees kampioene run-bike-run werd, aan te melden. Ook de tri- Jthlonbond nam niet de moeite [en lans voor haar te breken. let Witte Paard Ook de gemeente Sas van Gent, éie wel een kandidaat voor de categorie sporttalent Zeeland lomineerde, zag één plaatselij- vertegenwoordiger over het oofd. De Sasse schaakclub Plet Vitte Paard promoveerde vorig aar naar de hoogste landelijke tlasse, een prestatie die hoog aangeslagen wordt. De gemeen te Goes vergat judoka Jessica can der Spil. De sportredacties Van de regionale media en verte genwoordigers van de Zeeuwse Sportraad schatten de presta ties van deze sporters wèl op juiste waarde, waardoor zij toch slag van serieuze aard te ver werken. Woensdag was Hendrik Redant betrokken bij de valpar tij in de afdaling van de Kem- melberg. Hij ligt met een open elleboogbreuk in het zieken huis. Enkele kilometers daar voor had Lars Michaelsen de wedstrijd al verlaten, eveneens na een val. De Deen klaagt over pijn in zijn schouder. Zijn deel name aan de Ronde van Vlaan deren is onzeker. Gisterochtend ging ook nog eens Jesper Skibby onderuit na een botsing met een motoragent. Skibby is er het minst erg aan toe. Toch is ondui delijk of hij kan starten. Priem heeft Steven de Jongh opgeroe pen als vervanger. Kasseistroken Bij de Rabobankploeg wordt Michael Blaudzun komende zondag vervangen door Leon van Bon. Blaudzun was even eens betrokken bij de valpartij op de Kemmelberg. Plij kwam er met enkele hechtigen vrij goed vanaf. Na de opwarmronde voor de Ronde van Vlaanderen plaatste Carlo Bomans, ploeg maat van Johan Museeuw, zijn vraagtekens bij het parcours van de Driedaagse van de Pan ne. „Het is onzin dat ze ons vlak voor zo'n belangrijke wedstrijd nog over alle vindbare kassei stroken sturen. Het is maar een voorbereidingswedstrijd. In de Ronde van Vlaanderen wil ik best risico's nemen, maar hier van onze sportredactie MILAAN - TVM is de enige Ne derlandse wielerploeg die mee doet aan de Ronde van Italië. De formatie van Cees Priem is een van de achttien teams die giste ren door de organisatie zijn be kendgemaakt. De ploegen bestaan uit tien ren ners, waardoor in het totaal 180 coureurs deelnemen aan de Giro clTtalia. De start is 17 mei in Ve netië, de finish op 8 juni in Mi laan. Negen ploegenkomen uit Italië: Amore Vita, Asics (met Chi- appucci), Brescialat (Belli), Cantina Tollo, Mapei-GB (Bug- Trainer Ballegeer bijvoorbeeld mopperde over het harde spel van Zierikzee, het slechte voet bal van zijn ploeg, het lankmoe dige optreden van scheidsrech ter Sardjoe en de rode kaart voor Kurt Pacqué. Zijn collega Toon van Tiggelho- ven was evenmin te spreken over een aantal zaken. Hij repte van een aantal smerige overtre- genomineercl werden. Het kie zen van de Sporter van Zeeland is dit jaar niet eenvoudig. De kandidaten ontlopen elkaar weinig. Irma Heeren had mede door een ongeval een drama tisch seizoen, maar greep wel de Europese titel run-bike-run. Heeren, twee. jaar geleden al op het hoogste trede van het pro vinciale podium, moet het opne men tegen Dennis Voshart en Erwin Simpelaar. Voshart werd vorig jaar met DKOD nationaal kampioen veldkorfbal en stond vorige maand in dezaalkoirtbal- finale, die hij met zijn nieuwe club Deetos verloor. Voshart werd tevens uitgeroepen tot beste speler van Nederland en is een bepalende .man in het natio nale team. Ook Erwin Simpe laar (twee jaar geleden hèt ta lent van Zeeland), die bij de junioren heerst op de onderde len kogelstoten en discuswer pen, maakt snel naam. Op het NK indoor '97 te Den Haag won hij bróns op het onderdeel ko gelstoten. Talenten Ook in de andere categorieën was het makkelijk drie sporters te nomineren voor de jaarlijkse prijs. Bij de sporttalenten wordt op 25 april gekozen uit tafelten nisser Kalun Yu, bridger Bart Groosman en judoka Jessica van der Spil. Het trio behoort in hun discipline tot de nationale jeügdtop. Voor de verkiezing Sportploeg van Zeeland zijn Hoek (kampioen eerste klasse zaterdagvoetbal), HWP (kam pioen van de op één na hoogste schaakklasse en promotie) en EMM (kampioen tweede divisie handbal) de genomineerden. De sport vrij williger van het jaar wordt pas op de gala-avond be kend gemaakt. niet." Gerrit de Vries, woensdag eveneens betrokken was bij de zware valpartij, dankt zijn le ven aan het dragen van een helm. Hij liep daarbij een kaak- breuk op, een gebroken oogkas, een zware kneuzing boven zijn rechteroog, mist enkel tanden, en heeft dertig hechtingen in zijn hoofd. „Maar over twee we ken fiets ik weer", zegt hij De Vries (29), rijdend voor het Italiaanse Polti, herinnert zich alles van het ongeluk. „Ik had Merckx aan de voet van de Kern - mei naar voren gebracht. Ik waarschuwde hem nog voor het gevaar dat er in de afdaling schuilt. Ik ken dat bergje hè. Ook de andere jongens van de ploeg had ik van te voren op het hart gedrukt rustig aan te doen. Er komen nog belangrijker wedstrijden." „Maar je weet hoe dat dan toch gaat in zo'n afdaling. Blik op oneindig en naar beneden bon ken. Zie ik opeens allemaal ren ners liggen. Ik kon geen kant meer op. Het eerste wat ik dacht toen ik viel was: shit, daar lig ik weer." De klap was keihard, nog nèt niet vernietigend. De Vries had toevallig de avond ervoor een televisieprogramma gezien over comapatiënten en was daar zó van onder de indruk, dat hij de begeleiding van zijn ploeg vroeg om zijn conventionele valhelm te mogen inruilen voor een mo derne uitvoering van kunststof. no, Tonkov, Svorada), MG (Bal- dato), Refin (Piepoli), Scrigno (Guidi) en Polti (Leblanc, Merckx). AKI en Batik (Berzin, Minali) rijden op een licentie uit Monaco, terwijl uit San Marino Mercatone LTno (Pantani) en Saeco (Cipollini, Gotti) komen. Verder doen mee: Festina (Vi- renque, Dufaux), Kelme (Do- minquez), Kross Montanara (Poelnikov) en Roslotto (Konis- jev, Oegroemov). Opvallend is de afwezigheid van ploegen zoals de Rabobank, Once (Jalabert), Telekom (Riis) en Cofidis (Rominger). Zij rich ten zich op de Ronde van Frank rijk die een maand later is. ANP dingen van Hoek die nauwelijks werden bestraft, van de rode kaart voor Patrick Roggeband en - raar maar waar - van het b e- vlogen optreden van zijn elftal. „Ik had ze liever afgelopen maandag tegen Patrijzen zo zien vechten." Maar Van Tiggelhoven en Balle geer hadden geen recht van spreken, waar het hun kritiek op leidsman Sardjoe betrof. Het zeker in Zeeland bekende ge zegde 'wie zonder zonde is wer- pe de eerste steen' gold voor bei de ploegen. De scheidsrechter uit Vlissingen had zijn handen meer dan vol aan het bekerduel, omdat beide partijen elkaar uitermate fel te gemoet traden. Bovendien was het respect dat de spelers voor elkaar etaleerden, bijzonder ge ring. De emoties kwamen een kwartier voor tijd tot een erup tie middels een forse duw- en trekpartijwaarmee vele spelers zich bemoeiden. Rood geven aan Pacqué en Roggeband was het minst wat Sardj oe kon doen. Buitenspel E én fout maakte de veel fluiten de Sardjoe wel. Hij negeerde in de 34e minuut het vlagsignaal van de Hoek-grensrechter, waardoor de buitenspel staande Jarno Vermeulen vrij kon op rukken naar invaller-keeper Mario Harte. Vermeulen legde breed op Marco Jonker, die de verrassende 1-0 liet aanteke nen. Hoek herpakte zich snel op het veld van Brouwershaven (Zie rikzee beschikt niet over een lichtinstallatie). Een fraaie voorzet van Geertjan de Smet werd door Jacky Lambert te ruggelegd op Angelo Nijskens, die droog uithaalde: 1-1. Het spitsenduo Nijskens-Lam- bert besliste daarna ook de wed strijd. Vijf minuten na rust bracht Lambert Nijskens op nieuw in stelling (1-2) en het zelfde gebeurde tien minuten voor tijd nog eens: 1-3. Daarmee kwam een eind aan het beker- avontuur van de derdeklasser- in-degradatienood, Zierikzee vond zijn Waterloo na zeges op Brouwershaven, Renesse, SKN- WK, Krabbendijke, Steen en HW'24. In de tussentijd zorgde Zierik- zee-keeper Jaco van der Schee ervoor dat zijn ploeg lang in de race bleef. Bij 1-2 kreeg zijn broer Martin zelfs een uitgele zen mogelijkheid op de gelijk maker. De Schouwse spits wachtte echter te lang en stuitte op Mario Harte. Met een gelijkspel zou Zierikzee „Volgens de dokter heeft dat ding mijn leven gered. Had ik die andere helm nog gedragen, dan was ik hartstikke dood ge weest." De geboren Fries, die vorig jaar verhuisde van Goes naar Steenwijk, moet in elk ge val tot het weekeinde in het Westvlaamse ziekenhuis blij- iets te veel gekregen hebben. De ploeg van intez'im-trainer Toon van Tiggelhoven knokte zich helemaal leeg, zag na de 1-2 kans om Hoek regelmatig op te jagen, maar had toch minder in huis dan de hoofdklasser. Hoek ven. „Ik had alle klassiekers op mijn programma staan en zou daarna rust nemen voor de Torn de France. De komende grote wedstrijden kan ik natuurlijk vergeten. Vreselijk jammer." De Vries erkent de gevaren: „Er worden veel te veel renners over die bergjes gejaagd. Tweehon mag zich in het bekertoernooi nu gaan opmaken voor een duel met een écht gelijkwaardige te genstander. Zierikzee - Hoek 1-3 (1-1). 34. Jonker 1-0. 38. Nijskens 1-1, 50. Nijskens 1-2, 80. Nijskens 1-3. derd man en allemaal willen ze van voren zitten. Ook die man netjes die niet kunnen sturen. Het is allemaal vrij a-sociaal te genwoordig in het peloton. Vroeger werd er gewaarschuwd als er gevaar dreigde, nu hoor je niks als het peloton een rotonde nadei-t." GPD Scheidsrechter A Sardjoe (Vlis singen). Gele kaart: Heijkamp Zierikzeeen Leo Kayser (Hoek). Rode kaart: Patrick Roggeband (Zierikzee) en Pac qué (Hoek). Aantal toeschou wers: 350. Biljarten Heiloo. Finale VDN-beker, driebanden, Groep A: Minkels - I A Adviseurs 2-0. Van Donge De Roo - Zutex 0-2. Stand: 1, Minkels 2-3,2. Zutex 2-3,3. Van Donge De Roo 2-2, 4. I A Adviseurs 2-0. Groep B: Ockenburgh - IJsselzicht 2-0. Forthomme - Van Mierlo 15-4 15-8 10- 15/1,739-0,956, Spoormans - Arkesteij'n 9-15 14-15 15-14/0,730-0,830, Tijssens - Beemsterboer 15-13 15-6 15-9/1,046- 0,682, Schumann - Min 13-15 15-8 15- 9/1,194-0,888; ProCall - Strauss 2-0. Stand: 1. ProCall 2-4, 2. Ockenburgh 2-4, 3. Strauss 2-0,4. IJsselzicht 2-0. Dammen Uithuizen. NK, mannen. Elfde ronde: Clerc - Hans Jansen 0-2, Raven - Boom 2- 0, Cock van Leeuwen - Arjan van Leeu wen 0-2, Gérard Jansen-Meijer 1-1, Mol- Thijssen 1-1, Kemperman - Oudshoorn 1-1Van der Zee - Krajenbrïnk 1-1Stand: 1. Hans Jansen 15,2. Krajenbrïnk en Van der Zee 13, 4. Clerc en Mol 12, 6. Gérard Jansen, Arjan van Leeuwen, Raven en Thijssen 11, 10. Meijer 10, 11 Boom, Kemperman en Cock van Leeuwen 9,14. Oudshoorn 8, Darts Eredivisie: Kantaria 1 - Scumbags 9-4, Walk Inn - Desperados 3-10, Red Lions - Moby Dick 1 4-9, DTP - Kantaria 2 9-4, EMM - Arrows 10-13, Arrows 2 - Karoling 1 5-8.Stand: I.TheTriple Players 183-38, 2. The Arrows 1 173-61, 3. Karolingen- burcht 1 154-80, 4. Kantaria 1 134-100, 5. The Desperados 134-100, 6. The Arrows 2 117-104,7 DT Pechiney 105-116,8. The Red Lions 98-110, 9. The Scumbags 94- 127,10. The Walk Inn 92-129,11. Kantaria 280-154,12 EMM 60-161,13. Moby Dick 1 46-188. Eerste divisie: Gompy 3 - Gompy 1 1-12, Westkant - De Basken 2-11, Karo ling 2 - Gompy 2 2-11, Souburg - Polar Brs. 6-7, Barbier - Roode L. 4-9. Stand: 1. Gompy 2 156-65, 2. DT Souburg 154-67, 3. De Basken 154-80,4. De Roode Leeuw 154-80, 5. The Polar Bears 147-74, 6. Gompy 1 135-86,7. De Barbier 124-97, 8. Moby Dick 2 112-109, 9. De Westkant 72- 149, 10. Karolingenburcht 2 68-153, 11 The Four Flops 64-92, 12. De Dolle Trol len 48-173,13. Gompy 3 28-180 Schietingen Ovezande. Kampioenschap koningen en keizers liggende wip 1997: Vier keer werd de vogel naar beneden gehaald. B. de Jonge van Spes Nostra uit Ovezande deed dit twee maal in drie schoten en werd kampioen. Overige vogels: R. Schrik (Diana, Yerseke); W. Remijnse (Edele Handboog, Oudelande). Kampi oenschap kleppen en kleine vogels lig gende wip: Kleppen: kampioen R. Schrik, Diana, Yerseke 8; 2. C. Jeremiasse, Zorg- vlied, Ellewoutsdijk 6 (+2); 3. F. Rent meester, Willem Teil, Ovezande 6 (+0). Kleine vogels: kampioen J. van de Guch- te, Zorgvlied, Ellewoutsdijk 4; 2. P. Vette, Concordia, 's-Heerenhoek 3 (+0+0+1); 3. C. Rentmeester, Willem Teil, Ovezande 3 (+0+0+1). Resultaten: eerste wip: eerste hoofdvo gel J. Harinck, Diana; tweede hoofdvogel H. Hoogstrate, Sint Sebastiaan; eerste zijvogel R. Beukema, Sint Andries; twee de en derde zijvogel R. Schrik, Diana; vierde zïjvogel P. de Jonge, Spes Mostra; eerste kal J. Vermeuele, Edele Hand boog; tweede kal F. Rentmeester, Willem Teil; derde kal R. Delheze, Concordia. Tweede wip: eerste hoofdvogel R. Schrik, Diana; tweede hoofdvogel J. van Steenbergen, eerste zijvogel E. Geel hoed, beiden Willem Teil; tweede zijvo gel H. Hoogstrate, Sint Sebastiaan; der de zijvogel J. Boelens, vierde zijvogel H. Franse, beiden Willem Teil. Sportprijsvragen Lucky 10 van 3 april. 2-7-8-11 -19-30-40-46-48-50-57-58-60-65- 69-70-71-75-77-79. Tennis Hilton Head. Vrouwen, 1,6 miljoen gul den. Tweede ronde: Schett (Oos) - Fusai (Fra) 6-1 6-0. Derde ronde: Schultz-Mc- Carthy (Ned/14) - Novotna (Tsj/3) 6-3 6-3, Huber (Dui/7) - Majoli (Kro/9) 3-6 7-6 6-3, Seles (VSt/4) - Gersi (Tsj) 6-2 7-6, Coetzer (ZAf/13) - Sanchez Vicario (Spa/2) 6-2 5-7 6-0, Probst (Dui) - Spirlea (Roe/8) 4-1 op gave, Martinez (Spa/5) - Capriati (VSt) 6-0 5-7 6-4. Indeling kwartfinales: Schultz - Paulus/Davenport, Hingis/Schetl Probst, Huber - Seles, Martinez - Coetzer. Voetbal WK-kwalificatie Zuid-Amerikaanse zö- La Paz. Bolivia - Argentinië 2-1. Lima. Pe- ru-Ecuador 1-1. Asuncion. Paraguay - Colombia 2-1 (1-0). Montevideo. Uru guay - Venezuela 3-1(1 -0). Stand: 1Para guay 9-20, 2. Colombia 9-17,3. Bolivia 9- 13,4. Ecuador 8-13, 5. Argentinië 9-13,6. Uruguay 9-13,7. Peru 9-10,8. Chili 8-9,9. Venezuela 9-1. Oefenwedstrijd: Brasilia. Brazilië - Chili 4-0 (2-0). 8. Ronaldo 1-0,40. Romano 2-0', 58. Ronaldo 3-0 (strafschop), 61. Roma- rio 4-0. Wielrennen Koksijde. Driedaagse van de Panne. Der de etappe, eerste gedeelte De Panne - Koksijde: 1Guidi (Ita) 112 km in 2.24.33 (gem 46.489 km/u), 2. Sciandri (GBr), 3. Dekker (Ned), 4 Peeters (Bel), 5. Camin (Ita) 0,06, 14. Van Heeswijk, 23. Van der Wolf 14.05,26. Van den Akker, 39 Koerts, 45. Bouwmans 14.15, 47. Knaven, 61. Blijlevens, 68. Vierhouten. Derde etappe, tweede gedeelte, individuele tijdrit: 1. Sörensen (Den) 16,2 km in 19,39 (gem 49,456 km/u), 2. Museeuw (Bel), 3. Cauz (Ita) 0.17,4. Bomans (Bel) 0.23, 5. Dekker 0.37, 17. Knaven 1.01, 42. Hoffman 1,55. Eindklassement: 1. Museeuw 11.51,36, 2. Bomans 0.07,3, Milesi (Ita) 0.49, 4. Za- nette (Ita) 1.12,5. Dietz (Dui) 1.51,16. Dek ker 10.48, 23. Van Heeswijk 15.29, 26. Hoffman 15.53,35. Knaven 19.29. HEILOO - De biljarters van Party Service Ockenburgh (PCO) hebben zich bij de finale van de Nederlandse bekercom petitie geplaatst voor de volgen de ronde. De driebanders uit Rilland wonnen gisteren hun tweede poulewedstrijd in het Noord-Hollandse Heiloo van IJsselzicht: 2-0. Roland Forthomme rekende af met Van Mierlo (2-1), John Tijs sens versloeg Beemsterboer (3- 0) en Ron Schuman won van Jos Min (2-1). Alleen Martin Spoor mans verloor namens PCO zijn partij tegen Arkesteijn (1-2). Ockenburgh moet het vandaag (vrijdag) in de laatste poule wedstrijd opnemen tegen de Pro Call Professionals van wereld kampioen Torbjöm Blomdahl. Ook dat team won de eerste twee groepswedstrijden. De uit slag van het onderlinge treffen bepaalt vandaag of PCO zater dag in de halve finale moet uit komen tegen Zutex (de nummer één van de andere poule) of Van Dongen of Minkels Products. Het Nederlandse tennisteam staat keurig in het gelid tijdens de loting voor het Davis-Cupduel met de VS. Van links naar rechts: Jan Siemerink, Paul Haarhuis, Sjeng Schalken en Jacco El- tingh. foto Paul Vreeker/ANP van onze sportredactie NEWPORT BEACH - Bonds coach Stan Franker maakt in de kwartfinale van de strijd om de Davis Cup in en tegen de Verenigde Staten slechts in het dubbelspel gebruik van Paul Haarhuis. De enkelpartijen komen in Newport Beach voor rekening van Jan Siemerink en Sjeng Schalken. Haarhuis vormt met Jacco Eltingh het dubbel op zaterdag têgên Jonathan Stark en Rick Leach. Schal ken opent vanavond tegen André Agassi (21.00 uur, Sie- merink speelt aansluitend te gen Jim Courier. Franker laat tegen de Ver enigde Staten dus zijn meest ervaren Davis Cup-man al leen dubbelen. De keuze was volgens de bondscoach niet eens moeilijk. „Geen van de drie is momenteel echt in vorm. Het is wel moeilijk de meest ervaren man te passe ren, maar ik heb gekozen voor frisse spelers. Bovendien zijn Agassi en Courier zeer onaan gename tegenstanders voor Haarhuis. Het zijn types die hem niet goed liggen." Voor Schalken is het de eerste keer dat hij van het begin van een Davis Cup-wedstrijd op de baan verschijnt. Vorig jaar in Haarlem verving hij later in het duel tegen Nieuw-Zee- land de geblesseerd geraakte Richard Krajicek. Toen ver sloeg de Limburger Brett Ste ven en was hij met Siemerink ook succesvol in het dubbel. ANP -J f Wereldkampioen Johan Museeuw had aan de tweede plaats in de afsluitende tijdrit genoeg voor de eindoverwinning in De Panne. foto David Pierson/EPA HILTON HEAD - Brenda Schultz-McCarthy heeft de kwart finales bereikt van hetmet 1,6 miljoen gulden gedoteerde ten nistoernooi van Hilton Head. De Nederlandse schakelde de als derde geplaatste Tsjechische Jana Novotna overtuigend in twee sets uit: 6-3 6-3. ANP LISSABON - Artur Jorge, bondscoach van Portugal, gaat een aanklacht indienen tegen Sa Pinto. De speler kwam vorige week kwaad naar de training en gaf Jorge een paar rake klap pen omdat hij niet was opgeroepen voor de interland tegen Noord-Ierland. De coach las gisteren in Lissabon een verkla ring voor. Hij zei niet of hij al gerechtelijke stappen had geno men. De aanvaller van Sporting Lissabon zei na het incident dat hij was uitgevallen omdat Jorge hem ten onrechte had gepas seerd om disciplinaire redenen. Hij bood zijn verontschuldi gingen aan aan het Portugese volk en de club, maar noemde Jorge niet. RTR/S1D MADRID - Acht Albanese voetbalspelers en een trainer heb ben gisteren politiek asiel gevraagd in Spanje, zo heeft een woordvoerster van het Spaanse ministerie van binnenlandse zaken meegedeeld. De Albanezen hadden in Granada wk- kwalificatiewedstrijden afgewikkeld tegen Oekraine en Duitsland. De Albanezen waren naar Spanje uitgeweken vanwege de chaos in eigen land. Onduidelijk was of de asielzoekers be hoorden tot het A-elftal of tot Jong-Albanie, met spelers tot 21 jaar. Het laatste lijkt waarschijnlijk omdat de meeste spe lers van de Albanese nationale A-ploeg al in het buitenland wonen. AP MADRID - Fabio Capello, de Italiaanse trainer van Real Ma drid, heeft clubvoorzitter Lorenzo Sanz gevraagd voor vol gend seizoen de Duitser Jürgen Klinsmann te halen. De overal en altijd scorende spits heeft het niet zo naar zijn zin bij Bay- ern München en wil weg ondanks zijn miljoenencontract. Dat de 32-jarige Klinsmann daadwerkelijk ploeggenoot wordt van Clarence Seedorf bij de Spaanse lijstaanvoerder is nog onzeker, maar hij heeft wel oren naar een eventuele transfer naar Madrid. AFP/RTR VLISSINGEN-Drie punten in mindering en 250 gulden boe te, is de straf die de tuchtcommissie van de KNVB het wou wenteam van Kloetinge heeft opgelegd. Volgens de tuchtcom missie is door schuld van het Bevelandse team het duel met EBOH voortijdig afgebroken. Kloetinge weigerde bij een voordelige stand (3-0) verder te spelen nadat een van de Zeeuwse speelsters 'rood' had gekregen van de arbiter. Het voetbalgerecht bepaalde ook dat het restant van deze wed strijd niet meer wordt gespeeld. Ook speelster Merlinda Ver hoeven werd met zes wedstrijden schorsing gestraft. Zij is in tussen al in beroep gegaan tegen de straf. VLISSINGEN - Het restant van de wedstrijd Patrijzen- Moerse Boys is vastgesteld voor komende dinsdag (8 april), aanvang 19.00 uur De stand op het moment van staken was 0- 0 en er moet nog 35 minuten worden gespeeld. Moerse Boys mag in het restant maar met acht spelers uitkomen; Patrijzen met elf. Wim Broekhoven is als scheidsrechter aangewezen. "upfighter Zierikzee in tweede helft ten onder: 3-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 25