Streekplan nauwelijks omstreden Tegenstrijdige verklaringen in rechtszaak schietpartij Vlissingen Tessely krijgt met het stijgen der jaren steeds meer inspiratie Uppercut presenteert eerste hardcore-cd Gezicht op Yerseke centraal op bijeenkomst zeeland vrijdag 4 april 1997 1 O kunst cultuur exposities Geen Zeeuwen naar finale van Petrof Concours voor amateurs Van Zwieten tevreden Sponsorcontract voor het Zwin Bergse schoolkrant genomineeri Inbreker steelt pluche beest Verdwaalarmbandjes op strand JAIB's stellen vrije tijd centraal van onze verslaggever YERSEKE - De stichting Steunfonds voor de Zeeuwse Musea houdt op 11 april voor haar dona teurs een bijeenkomst rond het werk 'Gezicht op Yerseke' van W. F. A I. Vaarzon Morel (1868- 1955). Het 24 vierkante meter grote schilderij werd in 1913 gemaakt als diorama voor een tentoonstelling in de Middelburgse Abdij. Twee jaar later werd het overgebracht naar het ge meentehuis te Yerseke, waar het tegenwoordig deel uitmaakt van de vas te presentatie van het Mu seum Yerseke. De bijeenkomst op 11 april begint om 19.15 uur. F. H. de Klerk, directeur van het Museum Yerseke, zal een beeld schetsen van Yerseke anno 1913. W. Vaarzon Morel, kleinzoon van de schilder, vertelt over het leven van zijn grootvader. Aansluitend kunnen be langstellenden het schil derij en het museum be kijken. van onze verslaggever ROTTERDAM - Geen enkele Zeeuwse kandidaat is er don derdagavond in geslaagd de fi nale van het Petrof Concours voor amateurpianisten in Het Spant in Bussum te halen. Tijdens de halve finale in de openbare bibliotheek in Rotter dam moesten Renske Boog (ca tegorie tot 13 jaax-), Eefje Rie- mens (13 tot 17 jaar) en Peter van den Heuvel (vanaf 17 jaar) het in hun categorie afleggen te gen hun leeftijdsgenoten Natsu- mi Mori, Christel Marie Claire Koendering en Antoine de Kort. De finale van het concours vindt plaats op 27 april. van onze verslaggever Ernstjan Rozendaal VLISSINGEN - Op de hoes van de eerste cd van de Goese hard- core-band Uppercut staat een foto van Fred Sanford, de mop perende lompenhandelaar uit het tv-programma Sanford Son. Met de regelmaat van de klok bedreigt hij mensen met 'one across the lips', ofte wel een knal op him gezicht. En zo heet de cd van Uppercut: One across the lips. „Niet iedereen zal be grijpen waarom Sanford op de voorkant staat", zegt bassist Je roen Mol. „Daar moeten ze even over puzzelen. Een uppercut, hè. Misschien denken ze wel dat het een blues-cd is, maar dan komen ze toch echt bedrogen uit." Zaterdag presenteert Uppercut - waarvan behalve Mol ook drummer Patrick Zanders, gita rist Robin Hancock en zanger Michiel Walrave deel uitmaken - de cd tijdens met een concert in De Piek in Vlissingen. De groep bestaat twee jaar en is opgericht door Mol-en Zanders. Beiden speelden in de formatie Brain less. Mol: „Die ging uit elkaar, maar wij wilden gewoon hard core blijven maken. 'Ja, maar dat gaat zomaar niet', zeiden we tegen elkaar. Toen zijn we met Uppercut begonnen." Moderne punk De hardcore-müziek doet het goed, niet alleen in Zeeland maar onder jongeren in heel Ne derland. Zanders en Mol om schrijven het als een moderne uitvoering van de punkinuziek. „Punk, maar dan strak ge speeld", zegt Zanders. „Vroeger heb ik ook wel punk gespeeld", vertelt Mol. „Met teksten als 'fuck de politie' en zo. Heel erg tegen de gevestigde orde. Maar op een gegeven mo ment kom je jezelf toch tegen. De teksten in de hardcore zijn veel positiever. Binnen de hard core bestaat ook de richting van de straight edgers, mensen die vegetarisch zijn en niet roken en drinken. Binnen onze band wordt daar verschillend over gedacht, maar dat levert nooit een probleem op. Het past bij de hardcore-gedachte dat nie mand wordt aangekeken op hoe hij leeft of waarin hij gelooft. Hard en kort Uppercut speelt harde en korte nummers. Hoewel er dertien composities op staan, duurt de cd niet langer dan een half uur. „Typisch hardcore", aldus Mol. „De nummers duren een paar minuten. Ik heb thuis een cd met twaalf nummers en die duurt twaalf minuten." Binnen de hardcore kan Uppercut gere kend worden tot de oude stijl. De Goesenaren worden geïnspi reerd door Agnostic Front en Minor Threat, bands uit het be gin van de jaren tachtig. De cd is in eigen beheer opgeno men in de eigen oefenruimte. ,Het is een registratie, geen pro ductie", legt Mol uit. „We weten hoe we willen klinken. In een studio kun je dingen natuurlijk net zo lang overdoen tot j e tevre den bent maar dat kost duizen den guldens. Wij hebben ervoor gekozen drums, bas, gitaar en zangpartijen zo droog en simpel mogelijk op te nemen en bij af- mixen ons eigen geluid aan te houden. Het gaat in onze mu ziek ook niet om gitaar- en drumsolo's - die zitten er hele maal niet in - het gaat om een bepaald gevoel dat steeds in een kort nummer is uitgedrukt." Door de mond-tot-mond-recla- me in het hardcore-circuit en skaters-kringen staat Uppercut nu al regelmatig op podia buiten Zeeland. De cd is gemaakt om nog meer te kunnen optreden. Cd-presentatie Uppercut, zaterdag 5 april in De Piek in missingen. Aanvang: 22 uur. Onder de titel Hommage pecheur wordt t/m 19 mei f dubbeltentoonstelling gehc den in de Grote Kerk in Vee Het betreft objecten van Duitser Klaus-Peter Noever foto's van diens landgexu Theo Windges. Open: ma t/m 10-17 uur. In de cliëntenruimte ABN-AMRO aan de Markt Middelburg is t/m 16 mei we te zien van Ashot Safian i Goes. De in Armenië gebor kunstenaar beweegt zich zov op het vlak van grafische kui als van het schilderen met ol verf. Open: ma t/m vr 9-17 uu Galerie Borsboom in Bui heeft t/m 3 mei werk in huis v Robert Ottens (olie verf schilc rijen van duin- en zeegezicht! landschappen en stilleven Miems van Citters (olieva schilderijen en sculpturen) W. A v.d. Salm (olieverfschilc rijen in oude stijl). Open: vr za 11-17 uur. Streekmuseum Het Land v Axel exposeert t/m 31 mei aqn rellen van vijf kunstenaress uit Antwerpen: Liliane v Cleemput, Betty van der He den, Lidian Neyt, Raymon d'Hooghe en Annelies Esselir Open: wot/mza 13.30-17 uur De Grote of Magdalenakerk Goes biedt van vandaag (vr dag) tot en met zondag ondf dak aan een uitgebreide te toonstelling van werk van led van de Fotogroep Goes. Open; 12-18 uur enza en zo 12-17 ui Vanavond (vrijdag) begint Het Goese Lyceum in Goes e groepstentoonstelling van Go se kunstenaars. Het betreft i dames I. Schmit, I. Otte en Milhous en de heren G. Menkc B. van Trirum, R. van Dolckui W. Bakker, T. Lampen en R.1 Muynck. Het thema van de e: positie is Goes. Te zien tijde; schooltijden. Zestien leerlingen van de Ze zaatse kunstacademie expos ren van zaterdag 5 tot en m dinsdag 8 april in de burgerza van het stadhuis in Sas vi Gent. Zij houden zich alleen hun vrije tijd met kunst bezi Open: za 10.30-12 en 13.30-i uur, zo en di 13.30-17 uur enfl 19-21 uur. Zaterdag om 16.00 uur begii in galerie Caesuur in Midde burg de vernissage van de tei toonstelling Intervalsdie e( overzicht behelst van het wei van Tom Küsters. Open t/m I mei: vr enza 13-.17-uur. De expositie van schilderij?, pentekeningen en objecten va Gerhild Tóth-van Rooij in gal! rie De Hoekweide in Wo phaartsdijk wordt zaterdag o; 17 uur ingeleid door Hans va den Broek Kisling. Open t/m mei: do, vr en za 13-17 uur. Het overzicht van de lopeni exposities staat op pagina 1 van onze verslaggever René Schrier MIDDELBURG - Gedeputeer de J. G. van Zwieten (VVD, ruimtelijke ordening) krijgt be denkelijke trekjes. Hij is tevre den over de inspraakreacties tot nu toe op het ontwerp-streek plan. Hij is ingenomen over de procedures die zijn gevolgd en het draagvlak dat links en rechts in de provincie is ont staan voor het plan. „Als het zo doorgaat is er voor mij niks meer om tegen te vechten", zei de oud-beroepsmilitair Van Zwie ten donderdaginMiddelburg na afloop van de hoorzitting over het ontwerp-streekplan. Een gedeputeerde die duidelijk te vreden is over zijn eigen beleid. Als de inspraakreacties van donderdag maatgevend zijn, heeft hij er ook wel enige reden toe. Met die respons vanuit de samenleving kan hij alle kanten op. Zo was er een pleidooi van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland voor be houd van natuurwaarden en rust op dat noord-Zeeuwse ei land en op de Oosterschelde. Maar daar stond een opmerking van een vertegenwoordigster van de HIS WA tegenover dat al le jachthavens minstens 350 tot 380 ligplaatsen moeten hebben om rendabel te kunnen draaien. Verder was er een enkel pleidooi voor extra woningbouw in een gemeente, maar die storm van protesten is eigenlijk al weer ge luwd na de presentatie van het woningbouwprogramma begin dit jaar. Alle gemeenten willen immers meer en dat betekent dat ze niet allemaal hun zin kunnen krijgen. Roze invasie En dan de boeren. Allereerst in de persoon van mr. J. van Gro ningen, een advocaat die is inge huurd door Noord-Brabantse varkenshouders, om er voor te zorgen dat een roze invasie Zeeland kan overspoelen. Van Groningen zei namens velen te spreken, maar om hoeveel var- kensboeren het precies gaat werd niet duidelijk. Zijn ver haal kwam er op neer dat de provincie zich niet moet be moeien met de intensieve vee houderij, omdat dat een zaak van de gemeenten is. Van Gro ningen sleepte er allerlei argu menten bij. Zo zouden Gedepu teerde Staten niet de juiste procedure hebben gevolgd. Verder kan de provincie op schadeclaims rekenen als de voorwaarden uit het streekplan doorgaan, omdat er nog een se rie oude aanvragen ligt. Van Groningen bleek echter lang niet namens de hele agrari sche sector te spreken. Ir. B. J. Feijtel (LTO Zeeland) vond het goed dat de interim-maatregel om de varkensinvasie op Tholen tegen te houden is ingesteld. Dat geeft ruimte om het probleem rustig aan te pakken, consta teerde hij. Feijtel deed verder het aanbod om een onderzoek te houden naar de vraag hoe de Zeeuwse veehouderij een meer grondgebonden karakter kan krijgen. Ook een boer uit Sint- Maartensdijk, T. Bot, was het eens met de tijdelijkemaatregel. Hij had geen goed wooi'd over voor de 'overvaltechniek van speculanten uit Noord-Bra bant'. „Maak eerst de stal schoon voor je een nieuwe bouwt", gaf hij aan. De hoorzitting was bedoeld voor mensen die hun schriftelij ke reactie wilden toelichten. De professionele bezwaarmakers waren nauwelijks vertegen woordigd. Zij laten het bij een officieel bezwaarschrift. Die kunnen tegen het ontwerp- streekplan nog tot en met 7 april worden ingediend. Bezwaren tegen de wijziging in verband met de varkens op Tholen mo gen nog tot en met 5 mei inge diend worden. Na de schietpartij op 30 december vorig jaar zette de politie een deel van de Bonedijkestraat in Vlissingen af; de schutters stonden gisteren voor de rechtbank in Middelburg. foto Ruben Oreel van onze verslaggever Theo Giele MIDDELBURG - Uit een brij van tegen strijdige verklaringen van de verdachten en getuigen moet de Middelburgse rechtbank de ware toedracht herleiden van de schiet partij die op 30 december vorig jaar in de Bonedijkestraat in Vlissingen plaatsvond. Bij de schietpartij raakten twee mannen uit de drugsscene en een omstander gewond. De drie verdachten van de schietpartij be riepen zich donderdag voor de rechtbank op noodweer. Aanleiding voor de schietpartij was een ge welddadige overval op een 22-jarige drugs dealer in zijn huis aan de Nijverheidstraat op zaterdag 28 december. Drugs en zo'n tweehondei'd gulden moest de Vlissinger daai'bij afgeven. Hij deed aangifte bij de po litie en wees een 33-jarige en een 26-jaxige plaatsgenoot aan als daders. Later uitte hij zijn twijfels over de betrokkenheid van de 26-jarige. Ripdeal Ter zitting ontkenden beide mannen iets met deze zogenoemde ripdeal te maken te hebben. De officier van justitie x*iep gisteren een getuige op die het duo zei te herkennen. Mr J. Beijen, raadsman van de 26-jarige, kwam echter met een alibi voor zijn cliënt. Die zou op het tijdstip van de ripdeal be trokken zijn geweest bij een vechtpartijtje in een café elders in Vlissingen. Hij eiste vrijspraak en onmiddellijke invrijheidstel ling van zijn cliënt. Op dit verzoek ging de rechtbank echter niet in. Officier van justi tie T. de Jong eiste tegen de 26-jarige een jaar gevangenisstraf, waaxvan drie maan den vooiwaax'delijk. Mr. H. Stx-uijk, advocaat van de 33-jarige, noemde de verklaring van de getuige van weinig waax*de omdat de getuige weinig zicht had gehad op de ovexwal. De x'ipcleal kreeg een gewelddadig staaltje. Na de ovexval was de dealer met de angst in zijn lijf naar een 21-jarige vriend gegaan. Die leidde uit het verhaal af, dat de 3 3-jari ge en de 26-jarige de daders wax-en geweest. Revolver Van wie weigerde de dealer te zeggen, maar de volgende dag kreeg hij een x-evolver en een pistool. Het pistool gaf hij aan zijn 21- jarige vriend, de x-evolver hield hij zelf. Het pistool werkte overigens niet, iets wat de 21 -j axige die zondag merkte toen hij het wa pen in zijn schuurtje uitprobeerde. De vriend van de dealer kwam op maandag de 3 3-jarige man tegen. Hij stelde hem voor om naar het huis van de dealer in de Nijvex*- heidstraat te gaan om de zaak uit te praten. Daar aangekomen voegde de dealer zich bij het tweetal. Er volgde wat geduw en getrek en er werd over en weer gescholden. Op het moment dat de drie uit elkaar gingen viel plots het eerste schot. Bij de schietpaxiij raakte de 3 3-jarige ge wond in zijn been en voet. Ook een 42-jarige ambtenaar van de gemeente, bezig met strooiwexkzaamheden, moest met verwon dingen in het ziekenhuis worden opgeno men. De 21-jarige liep een schotwond op in zijn been. Officier van justitie mix T. de Jong had om de vraag 'wie schoot het eerst' te beantwoor den de keuze uit een reeks tegenstrijdige ge tuigenissen van omstanders. Volgens hem was de 33-jarige begonnen, waarna de dea ler het vuur beantwoordde. Dat de 21-jax-ige niet schoot was niet aan hemzelf te danken, maar aan het feit dat zijn pistool weigerde. De officier van justitie beschuldigde alle drie de mannen van poging tot doodslag. Hij kwam tot de volgende eisen: drie jaar on voorwaardelijk voor de 33-jarige, twee jaar waai'van vier maanden voorwaardelijk voor de 22-jax-ige dealer en twee jaar waar van acht maanden voorwaardelijk voor 21- jarige.r Noodweer De dx'ie raadsmannen vroegen om vrij spraak wegens noodweer, omdat hun cliënt niet met schieten was begonnen. Mr. D. J. Olie vond het begrijpelijk dat zijn cliënt, de dealer; met een x-evolver rondliep vanwege zijn grote angst opnieuw ovex-vallen te wor den. Mi*. E. G. M. Smit, die voor de 21-jarige opkwam, stelde dat er geen bewijs was dat zijn cliënt ook maar geprobeerd had te schieten. Zijn cliënt wist immers dat het wapen niet werkte. En mr. H. Struijk schil- dex*de de 33-jarige af als een kat die door de dealer en zijn vriend in het nauw was gedre ven. Hij wees op getuigenverklaringen die stelden dat één van de twee anderen het eex*- ste schot had gelost. Uitspraak op 17 april. I CADZAND - Vertegenwoordigers van de Stichting Zeeuwse Landschap en van het bedrijf Gebx*. Vex*duijn B Breskens, hebben donderdagmiddag een sponsorcontx-act dei-tekend over het Zwin. De stichting werkt sinds vorig met sponsorcontx*acten waai'bij bedrijven natuurgebiede -gebiedjes adopteren. De naam van het bedrijf woi*dt aan gebied gebonden in voorlichtings- en educatiematexïaa x*uil voor een financiële ondersteuning voor het beheer. 1 Na Neckerman, die vorig jaar Saeftinge adopteerde, spri Gebroeders Vei'duijn nu in het andere grote reservaat dat Zeeuwse Landschap in Zeeuws-Vlaanderen beheert; Zwin. Er zijn inmiddels tien adoptiecontracten afgeslc hxet bedrijven voor grote en kleine natuux'gebieden. BERGEN OP ZOOM - De schoolkx*ant van het Mollerlyci in Bergen op Zoom is een van de zes genomineéfden voo prijs voor de beste schoolkrant van -Nederland. De Zeeu deelnemers, de kranten van Ter Welle in Goes, het Zwinco ge in Breskens en De Rede in Terneuzen, zijn niet geno neerd. In totaal hadden 106 redacties zich voor de wedst ingeschreven. Behalve het Mollerlyceum zijn nog in de race: het Montess •lyceum in Amsterdam, de Christelijke Scholengemeenst^ Zandvliet in Den Haag, Gymnasium Haganum in Den Hij hetTechnisch Lyceum in Eindhoven en het Dongemondcol ge in Raamsdoxxksveex'. De winnaar van de prijs (een multii diacomputer en een wisselbokaal) wordt 24 april in Ams dam bekendgemaakt. Er wordt ook een aanmoedigingsp toegekend waarvoor nog alle 106 deelnemende scholet aanmerking' komen. TERNEUZEN - Uit een winkel in de Noordstraat in Tern 'zen.is woensdagnacht een pluche beest ter waarde van! gulden gestolen. Om het knuffelbeest te kunnen meenel was rond diie uur de etalageruit ixxgegooid. De 27-jax*ige eij naar uit Tex*neuzen deed aangifte van de diefstal en vera ling. Hoe hoog de schade is, kon hij nog niet aangeven. OOSTENDE - De uitvinder van de zogenaamdeverdwaa]| len', oriëntatiepalen op het strand die verdwaalde ldnde; de weg terug naar hun ouders moeten wijzen, de Oosten naar Dominick Vexvaecke, heeft een nieuwe vinding gep senteerd. Het gaat om armbandjes, voorzien van het herki bare voorwerp of de figuur die ook op de oriëntatiepaal op! strandvak waarde ouders of begeleiders zich bevinden, st; afgebeeld. De ox'iëntatiepalen werden een paar jaar gelet geïntroduceerd op de Vlaamse stranden. Vox*ig jaar werder ook in gebruik genomen op de Zeeuwse stranden. De pa zijn voorzien van hex'kenbare afbeeldingen zoals een zeilbc een koe, een beer en een clowxi. Vervaecke heeft op de ar bandjes, die vanaf 1 juni overal aan de Vlaamse kust te k( zijn, ruimte vrijgelaten voor de naam van het kind. Het is r onduidelijk of de beheerders van de Zeeuwse stranden na paal ook de bandjes overnemen. THOLEN - De Jongeren Advies- en Infox*matiebure; (JAIB's) in Tholen, Goes, Middelburg, Terneuzen en Zierik besteden in de maanden april ën mei extra aandacht aan! thema 'vrije tijd'. Onderwerpen die daarbij aan de orde! men zijn onder meer het Cultureel Jongerenpaspoort (CJ vrij willigex*swerk, uitgaan, x*eizen en sporten. Tijdens de ac is op de JAIB-kantoren extra informatie over deze onderw pen vei'krijgbaar. van onze verslaggever Hans Heijt NIEUWVLIET - De Vlaamse schilder, tekenaar en pastellist Stephan Tessely heeft geen uit gesproken voorbeeld. Hij brengt Picasso ter sprake, maar dat heeft alles te maken met een uitspraak die de Spaanse beel dend kunstenaar ooit deed. „Pi casso beweerde dat je pas begint te leven wanneer je 62 jaar oud bent", zegt Tessely. „Ik ben in middels 63 en weet dat hij gelijk had. Tegenwoordig schilder ik dag en nacht. Ik heb veel meer inspiratie en door de jarenlange ervaring gaat het werken me steeds makkelijker af." Dat de woorden van Tessely niet zijn gebaseerd op grootspraak bewijst hij met zijn expositie in Badhotel 'Tulip Inn' in Nieuw- vliet-Bad. De in Zwitserland woonachtige Vlaming toont op de tentoonstelling 37 werken. Deze zijn de hele maand april te zien en voor het merendeel van recente datum. Alle van hem bekende thema's komen in Nieuwvliet aan bod: De droom landschappen, het circus, de naakten en het landleven langs de Leie. Latemse school Stephan Tessely bij zijn werk Winterstilte, dat een beeld van het Leie-landschap geeft. foto Peter Nicolai Tessely is zelf geboren langs de Leie, in Deinze. Déze plaats ligt op een steenworp afstand van Sint-Martens-Latem. De ge meente die naamgever is van. de Latemse school: een groep van Vlaamse schilders en enkele beeldhouwers die vanaf 1900 wex*kzaam was in het gebied ten zuiden van Gent. De Latemse School bracht in de beginfase kunstenaars als V. de Saedeleer en G. van de Woestijne voord. C. Permeke en G. de Smet zijn be langrijke vertegenwoordigers van een tweede peiiode Wie denkt dat Tessely al op jon ge leeftijd naar de verfkwast greep omdat zijn streekgenoten hem daartoe stimuleex*den, komt bedrogen uit. „Ik heb al tijd belangstelling voor schil derkunst gehad, maar ging zelf pas dertig jaren geleden aan de slag", zegt de Vlaamse kunste naar. „Ik was afgestudeei'd bouwkundig ingenieur en werkte in Toronto. In de cityhall wei'kten enkele schilders en door hen en een bevriende Bel gische dokter ben ik ook gaan schilderen. In die beginperiode liet ik me vrijwel uitsluitend door de Leie inspireren. Het kostte me geen enkele moeite om me die gouden, kronkelende rivier met velden vol vlas voor de geest te halen. De Amerika nen vonden het mooiZe kenden het landschap nog uit de oor logsjaren." De expositie in Nieuwvliet leert dat de Leie als inspiratiebron nooit verloren is gegaan voor Tessely. In diep bruin, blauw en groen schetst hij het Leie-landschap en gunt daarbij steeds opnieuw een plaats aan de in krachtig rood- /zwart gevex-fde huizen. De verf is als een dikke brij op de doeken gelegd, zoals bij veel van zijn wex-ken. „Die stijl is feitelijk ontstaan in Toronto. Ik zat met grote potten vex-f, die ik kwijt moest. Op die manier ontstond iets nieuws." Ook andere aspecten van het landleven, waarbij niet nadruk kelijk naar de Leie wordt ver wezen. komen aan bod op de tentoonstelling. 'Lieze voor de ploeg' is een litho waarmee Tes sely teruggrijpt naar de tijd waarin het paax*d het werk voor de ploeg deed en niet een tractor. De clown, een ander favoriet thema van Tessely, is eveneens meerdex-e malen vertegenwoor digd in Nieuwvliet. De schilde rijen zijn als broertjes, maar toch steeds weer andei-s. In één van de werken lijkt het of de clown is opgenomen in zijn om geving. In een ander schilderij heeft Tessely de achtergrond in lichte kleuren geverfd, waar door de clown zich veel nadruk kelijker manifesteert. Op een dei'de wex-k lijkt de grappenma ker op het punt te staan in hui len uit te barsten. Tessely geeft aan dat die vex'ondex-stelling juist is. „Bij het maken van deze clown en vele anderen heb ik me door een kleine anecdote laten inspireren", zegt Tessely. „Ik heb ooit meegemaakt dat de vrouw van een clown naar het ziekenhuis was overgebracht. De toeschouwers dachten dat de clown tijdens de voorstelling schatex-lachte, maar eigenlijk stond hij te wenen. En die emo tie wil ik laten zien." (Advertentie) BouwCenter De Jager-Tolhoek Stanleyweg 2 GOES Tel. 0113-246600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 10