Beste rapporteur is de arbiter zelf Boudewijn Rietjens blijft juichen Terneuzen staat paasmaandag voor nieuwe krachttoer Topscorer zaalvoetbal geniet van elk doelpunt achter de schermen Ludo Baert beoordeelt voetbalscheidsrechters in Zeeuws-Vlaanderen tussen schelde en grens sport vrijdag 28 maart 1997 z 30 Volop spanning bedrijfsvolleybal TERNEUZEN - Met nog vijf speeldagen te gaan neemt in een aantal klassen van het Terneu- zense bedrijfsvolleybal (Bevo- bo) de spanning toe. Met uitzondering van IA (waar Peugeot Dees de competitie al lang naar zijn hand heeft gezet) en 2A, dat wordt beheerst door het team van Foto Neelemans, wordt verwoed strijd geleverd om de titel en promotie èn - min der - tegen de dreigende degra datie. In de schaduw van een boeiende wedstrijd tussen Dow en CIS (14-16, 13-15) strafte Artland Artland in de hoogste klasse onderschatting door te genstander Broomchemie af met setwinst. Lijfsbehoud is de beloning voor een seizoen waar in Artland Artland zich als een bijzonder strijdlustig team ontpopte. In 1B morste mede koploper ASTER een punt tegen Foaks 2. Door de 2-1-overwin ning op PSOVZ deed Garage Vervaet de laatste plaats over aan De Hoop. In 2A liggen de zaken duidelijk: Neelemans woi'dt kampioen, Rabobank heeft na de promotie nog geen enkel punt gepakt en verdwijnt weer naar 2B, waar Voorna arts/Wim de Waal en Te- VoRe nek-aan-nek om de hoofd prijs strijden. In 3A keek W Philippine lachend toe hoe me de-titelkandidaat Artland Artland 2 een punt liet 1 iggen te gen Scheldesport. In 3B beslist de ontmoeting tussen Dow 3 en Jacobs Tuinarchitectuur over het kampioenschap. Bevobo Terneuzen: DOW-CIS 0-2, De Pooter-De Hoop 3-0, NHI-Ne- elemans0-3, Voorwaarts-Delta Nuts 2 3-0, Artland Artland- Broomchemie 1-2, Foaks 2-ASTER 1-2, Rabobank-Delta Nuts 0-3, PSOVZ 2-TeVoRe 0-3, Peugeot Dees-De Pannenschuur 3-0, PSOVZ-Garage Vervaet 1-2, Art land Artland 2-Scheldesport 2-1, Dow 3-B&S 3-0 (regl.), W Philïppï- ne-Havenschap 3-1, Foaks 4-VC Schelde 0-3, Foaks 3-Aster 2 2-1, Gemeente 2-URS 0-3. Standen, IA: Peugeot Dees 9-24, Broomchemie 9-18, CIS 8-15, Dow 8-11, Foaks 8-9, Artland Artland 8-6, Pannenschuur 8-1 1B: Aster 9- 20, V&V 8-18, De Pooter 8-12, Foaks 2 8-10, PSOVZ 9-10, Garage Vervaet 8-9, De Hoop 8-8. 2A: Foto Neele mans 9-22, Delta Nuts 9-17, NHI- Opl. 8-13, Echo Audio 8-12, Dow 2 8-11, Beldo 8-9, Rabobank 8-0. 2B: TeVoRe 9-19, Voorwaarts/Wim de Waal 9-19, Gemeente 8-12, Visser Smit Hanab 8-12, POVZ 2 8-11, Peugeot Dees 2 8-9, Delta Nuts 2 8- 6.3A: W Philippine 8-22, Artland Artland 2 8-20, Cysouw Optiek 8- 13, Foaks 4 8-11, VC Schelde 9-11, Havenschap 8-8, Scheldesport 9-4. 3B: Jacobs Tuinarch. 7-21Dow 3 8- 21, URS 9-14, Aster 2 9-12, Foaks 3 8-8, B&S 8-5, Gemeente 2 9-3. van onze medewerker Peter van Kouteren WESTDORPE - Het is voor de carrière van de scheidsrechter van essentieel belangen daarom altijd weer reden om met een ze kere spanning de post tegemoet te zien. Zo'n keer of acht per sei zoen worden arbiters in het voetbal beoordeeld door rap porteurs, die de bevindingen netjes op papier zetten. Beoor delingen kunnen een scheids rechter maken of breken, beseft rapporteur Ludo Baert uit Westdorpe. „Maar de beste rap porteur is de arbiter zelf", zo stelt hij vast. Ludo Baert floot zelf twintig jaar in het zondagvoetbal, waarvan twee jaar in de top bij de amateurs. Hij stopte ruim vier jaar geleden, maar wierp zich vrijwel aansluitend op een andere taak. Als rapporteur be oordeelt de 48-jarige Baert ge durende een heel seizoen scheidsrechters op de Zeeuws- Vlaamse velden. „Ik heb altijd heel graag gefloten", zegt hij. „Als ik het opnieuw mocht doen, deed ik het weer. Alleen zou ik dan anders fluiten. Je hebt ervaring opgedaan en dat is heel belangrijk. Dat wil niet zeggen dat elke wedstrijd even leuk is geweest, maar ik heb nooit echt problemen gehad. Ik heb in het amateurvoetbal het hoogste bereikt. Dan mag je niet mopperen." Genieten •Het is geen voorwaarde om scheidsrechters te beoordelen. „Maar wel mooi meegenomen", verzekert hij. ,,Je weet in elk ge val wat er kan gebeuren. Alleen voel je in het veld de wedstrijd veel beter aan en zie je langs de kant veel meer. Ik ben zeker niet gefixeerd op de scheidsrechter. Ik kan genieten van een goede wedstrijd. Een scheidsrechter gaat daar meestal in mee. Dat is lekker fluiten, want dan kun je ook laten voetballen. Maar één incident kan een wedstrijd een andere wending geven. Daarom kun je na een kwartier ook niet zeggen of iemand het fluiten in de vingers heeft." De rapporteur doet zijn werk langs de lijn en zoekt meestal een rustig plaatsje. Ludo Baert wil zich niet ergeren aan uitla- tingen van toeschouwers en wil voorkomen dat hij .daardoor wordt beïnvloed. „Een scheids rechter weet in principe niet of hij wordt beoordeeld. Ik sta ook onbevangen tegenover wie dan ook. Er zi jn natuurlijk wel eens Ludo Baert: „De beste rapporteur is de scheidsrechter zelf." mensen bij die je kent, maar ik heb er geen moeite mee om ob jectief te blijven. Het gaat mij om een totaalbeeld", legt hij uit. „Spelers maken veel fouten, dan mogen scheidsrechters er ook een paar maken. Maar je moet natuurlijk niet drie keer achter elkaar een strafschop over het hoofd zien. Onopvallend ,Het volgen van een wedstrij d is heel belangrijk", heeft hij zelf altijd ervaren. „Van dichtbij mag je fouten maken. Maar een goede beslissing van veraf wordt niet altijd geaccepteerd. Een goede scheidsrechter leidt voor mij een wedstrijd onopval lend, maar laat zich zien op mo menten dat er problemen zijn. Als je twintig wedstrijden per seizoen fluit, zijn er drie goed, drie slecht en de rest ligt daar er gens tussenin." De Westdorpenaar legt zijn be vindingen vast in een, officieel beoordelingsrapport, waarin het volgen, het optreden, de bui tenspelregel en het toepassen van de overige spelregels eruit worden gelicht. De beoordeling, in de vorm van egn cijfer, vari eert van een 6 tot een 8,5. „Voor scheidsrechters is dat rapport een competitie tijdens de com petitie", weet hij. „Ze krijgen tegenwoordig zelfs al de stand thuis gestuurd. Dan kunnen ze zelf zien, waar ze staan. Rap porten beslissen over promotie of degradatie en zijn dus heel belangrijk. Het gaat uiteinde lijk om tienden van een punt en soms nog minder. Ik ben uit groep één gedegradeerd met een gemiddelde van 7,83." Ludo Baert beseft daarbij dat objectiviteit een rekbaar begrip is. „Ga maar eens met vijf scheidsrechters een buitenspel- geval beoordelen. Dat levert al tijd discussie op. Maar in Bra bant, met name in het oosten, wordt te hoog gerapporteerd. Ze zeggen daar wel eens dat wij Zeeuwen zuinig zijn. De beste rapporteur is de scheidsrechter zelf. Als je van ver komt en terug naar huis rijdt, weet je echt wel of je fout bent geweest of niet." Bezinken „Een rapport schrijf ik nooit op de dag van de wedstrijd. Ik laat het altijd even bezinken. Dat verandert mijn mening niet, maar haalt er wel de scherpe kantjes af. Je moet emoties uit schakelen en dingen die je op schrijft ook kunnen verant- foto Charles Strijd woorden. Die jongens krijgen het tenslotte drie, vier weken la ter op hun bord. Je moet nie mand afkraken, maar het tac tisch proberen op te schrijven. Een scheidsrechter komt met een positieve instelling. Dan moet je dat als rapporteur ook doen. We hebben al zo weinig arbiters." Van groot belang is volgens Baert de constatering of een scheidsrechter een bepaald in cident gezien kan hebben. „Daar moet je heel voorzichtig mee zijn. Anders ga je zelf weer voor scheidsrechtertje spelen. Als spelers na afloop bijvoor beeld met elkaar vechten, moet je zorgen dat je in de kantine komt. Alleen als er excessen zijn texx opzichte van de scheids rechter, dan wil ik daar nog wel eens wat over opschrijven." van onze medewerker Aector Dooms TERNEUZEN - Het Zeeuws- Vlaamse amateurvoetbal be leefde afgelopen weekeinde over het algemeen een goede competitieroixde. Terneuzen, AZVV en Terneuzense Boys waren de meest in het oog springende winnaars. Zij de den goede zaken in verband met promotie en degradatie. HVV'24 werd zondag een vroege kampioen van de vierde klasse. In Zaamslag is daarentegen de stemming in mineur, want de zaterdag derdeklasser is - hetzij nog niet officieel - voor 99 px-o- cent gedegradeerd. Voor Terneuzexi, dat tegen Goes zijn tweede seizoensze ge in uitwedstrijden pakte, is het haast noodzakelijk om op paasmaandag op eigen veld tegen Roosendaal dit huza renstukje te herhalen. Axel, dat na de hectische wedstrij d tegen Zierikzee niets meer te winnen of te verliezen heeft, moet in de derde klasse op bezoek bij Middelburg. ■Zaterdagclub AZVV is nog volop in de strijd voor lijfsbe houd, omdat er in de tweede klasse drie clubs moeten de graderen. Een overwinning tegen SSV'65 (zaterdag) ver groot voor AZW niet alleen de kans op behoud, maar biedt de tweedeklasser ook uitzicht op de derde periode- titel. Terneuzense Boys; speelt een uitwedstrijd tegen VCK. Zaamslag krijgt Hein- kenszaixd op bezoek. Terneuzen Dominique Vérïindë zórgde zondag met de winnende treffer tegen Goes er voor dat Terneuzen nog altijd een (mi- nimale) kans heeft om aan degradatiein de tweede klas se te ontsnappen. Verlinde viel twintig minuten voor tijd geprikkeld in, want hij had vexwacht in de basis te staan. De centrumspits haal de met zijn.;, .doelpunt. zijn gram. „Ik moest van de trai ner op de x-eservebank plaats nemen. De reden: „Omdat ik op zaterdag was gaan stap pen." Met de beslissing van de trai ner was hij het niet eens. „Ik voelde me daardoor extra ge prikkeld en gemotiveerd oxn in te vallen." Verlinde revan cheerde :zich sportief, maar echt lékker zit het hem niet. „Het probleem was dat ik tij dens het stappen voorzitter Anton Hermus tegenkwam. Ik vermoed dat dit heeft mee gespeeld bij de beslissing van onze trainer. Ze .kunnen, van mij niet verwachten dat xk el ke zaterdag thuis blijf èn daarin sta ik niet alleen." Dominique Vexiinde rekent tegen Roosendaal zonder meer op een basisplaats. „Ik heb bovendien het voordeel dat de wedstrijd op maandag wordt gespeeld. Dan kan ik zaterdag lekker gaan stap pen en zondag thuis blijven", merkt hij cynisch op De ploeg van trainer Eddv van der Hooft kan zich in de laatste vijf duels eigenlijk gêèhpuntenverlies meer per mitteren. Dat realiseert zich ook Verlinde. „Dé tweede helft tegen Goes was goed. We moeten dit tegen Roosen daal een vervolg kunnen ge ven. Zelf was ik in de eerste wedstrijd niet zo onder de in druk van Roosendaal. Toen speelde Terneuzen de slecht ste wedstrijd van het seizoen. Hun verdediging is niet sterk, maar ze beschikken wel over goede middenvel ders en gevaarlijke aanval lers. Toch verwacht ik dat we winnen. Ik gok op 3-2"aldus de 20-jax-ige spits. Voor Michel de Vries zit het seizoen er wellicht op, want de verdediger wacht na zijn zesde gele kaard tegen Goes een schorsing van vijf duels. Axel Volgens Carlo de Deckere reist Axel maandag extra ge motiveerd naar Middelburg. Het verlies tegen Zierikzee was moeilijk te accepteren. „Het lag niet aan ons. Je leeft de hele week naar zo'n wed strijd toe en dan word je ge manipuleerd door de scheidsrechter. We wilden nog meedoen voor de derde periodetitel, maar dat is nu voor-bij." De 30-jaxïge doelman blijft omhoog kijken, hoewel Axel in theorie nog niet helemaal veilig is. „Middelburg zal zich willen x-evancheren voor de4-l-nederlaagbij ons. Bo vendien hebben ze nog kans op promotie. Wij gaan voor de volle winst. Het program ma is nog zwaar-, maar ik vind dat we er alles aan moeten doen om de competitie zo goed mogelijk te eindigen", meent De Deckere. Bij Axel komen Enzo di Mar- tino en Job Zwegers. terug van een schorsing. Ook Joep Fi'usch is na zijn vakantie weer beschikbaar Daarente gen kampt Danny Pauwels met een blessure. Bovendien wacht de laatste man een schorsing. AZVV De Axelse zatex-dag-tweede- klasser wacht nog een heet competitieslot. „Vanaf he den is elke wedstrijd een fi nale. Het zijn allemaal zes- punten wedgfrij den", zégt Freddie Bakker Morgen moet AZVV op bezoek bij een van zijn concurrenten: SSV'65. De 28-jarige verdediger er vaart de winst tegen Kapelle als een goede opsteker. „Er zijn zeker nog zes ploegen die in aanmerking komen voor de derde degradatieplaats. Wij moéten nog inhalen te gen het al gedegradeerde Se- xooskerke, maar ook die te genstander mogen we niet onderschatten." Bakker vindt dat AZVV al leen gebaat is bij winst. „In dit stadium mogen We niet veel punten verliezen. Het is een gekke competitie. Hand haven is het belangrijkste, daarna kunnen we ons pas richten op een, mogelijke pe riodetitel." Bakker stelt vast dat AZW de laatste tijd goed voetbal de, maar weinig meevallers kende. „Er wox-den genoeg kansen gecreëerd. Ik ga er van uit dat we tegen SSV ook die kansen zullen krijgen: Aan de andere kant moeten we oppassen voor Paul Bom", zegt de Axelaar. Mar co Bolleman en Gerben Steij- aexi moeten nog een schor-, sing uitzitten. Peter van de Velde en Exik Wieland zou den mogelijke vervangers kunnen zijn. Beide spelers hebben de training hervat. Terneuzense Boys Het puntenverlies van SKN- WK heeft de titelkansen voor Terneuzense Boys doen stij gen. SKNWK kan zich geen nieuwe misstap veroorloven Terneuzense Boys staat mor gen voor een lastige uitwed strijd tegen VCK, dat vorige week verrassend SKNWK een punt afhandig maakte. Volgens Ralph Zegers moet. Tex-neuzense Boys voor VCK voldoende gewaarschuwd zijn. „VCK is aan een góede serie bezig. Wij moeten uiter aard winnen, maar dat geldt nu Ook voor SKNWK. Zij voelen nu ook de druk. Na tuurlijk is er wat spanning, maar we weten daarmee aar dig om te gaan. Tegen Wemeldinge werd: dankzij een goede tweede helft riant gewonnen. „De moeilijkste kansen worden benut", zegt de 19-jarige middenvelder. Als er een maal is gescoord, loopt het meteen vlottex-.Zegers gokt op een 2-0-winst, maar hij realiseert zich dat het moei lijk zal worden. Doelman Ro nald Goxl tobt nog altijd met een blessure. Guido Vinke heeft zich in de afgelopen wedstrijden een goede ver vanger getoond. Zaamslag Enkele weken geleden viel het al op dat Zaamslag zich had neergelegd bij de degra datie. Na de nederlaag' tegen Terneuzense Boys was het doek min of meer al gevallen. Trainer Godert Vrijhoeven en zijn spelers resitén nog één doel: de competitie zo goed mogelijk uitspelen. De aanvallers werden nogal eens eengebrek aan scherpte vexweten, maar in het laatste duel tegen Meeuwen (5-4 verlies) werd er plotseling vier keer gescoox-d. Morgen speelt Zaamslag een thuiswedstrijd tegen Hein- kenszand. Bij een overwin- ning is er uitstel van executie mogelijk, maar dan nog is Zaamslag sterk afhankelijk van de andere resixltaten. Vierde klasse Nu HW'24 kampioen is ge worden, zijn de ogen gericht op de strijd rond de periode- titels en de degradatie. Daar voor komen nog veel ploegen in aanmerking. In dat ver- baixd staan er paasmaandag enkele belangrijke wedstrij den op het programma: Koe wacht-Steen, Vogelwaarde- Breskens, Luctor'88- Sluiskil, zaterdag wordt- het inhaalduel Sluiskil-Luctor gespeeld, waardoor beide ploegen twee keer binnen 48 uur tegenover elkaar staan, Walcheren-IJzendijke. HVV'24 tx-eedt op eigen veld aan tegen Philippine. van onze medewerker Peter van Kouteren KOEWACHT - Hij is ervaren, sluw, daagt tegenstanders voortdurend uit en noemt zich zelf als voetballer eexx irritant mannetje. De 30-jarige Boude wijn Rietjens dolt graag tegen standers en provoceert voortdu rend. Maar als hij zijn mond dicht houdt, spreken zijn voe ten. Boudewijn Rietjens staat garant voor doelpunten en kam pioenschappen. De vorige week met ZVH/Morres 2 behaalde ti tel in de derde klasse van de re gio Zeeuws-Vlaanderen is zijn vijfde in zes seizoenen. Boudewijn Rietjens voetbalde van zijn zeventiende jaar met een onderbreking van één sèi- zoen tien jaar in de hoofdmacht van Koewacht, maar is de laat ste twee seizoenen slechts nog in de zaal actief. Hij scoort daarin aan de lopende band en is in de derde klasse nauwelijks af te stoppen, nadat hij eerder vijf jaar achter elkaar ongrijpbaar was in het rayon Hulst. Zo scoorde hij in zijn topseizoen twee jaar geleden 87 van de 120 doelpunten voor DLC, dat toen dankzij de productie van Riet jens opnieuw kampioen werd. Dit seizoen voert de kleine aan valler met 73 doelpunten (in achttien wedstrijden) de top- scox'erslijst met afstand aan. Boudewijn Rietjens scoox'de in zijn eentje meer tx'effex's dan de staax-tploegen en geniet nog steeds van elk doelpunt. „Want scoren is het mooiste wat er is", vindt hij. „Scoren doet altijd goed. Het is telkens weer een be- vrijding. Of het nou de eerste of viex'de is, dat maakt me niks uit. Ik blijf juichen." Het gaat hem vooral ook om het plezier in het spelletje. „Ik heb in het begin van het seizoen nog een paar keer meegedaan in het eerste team van ZVH/Morres. Henk Maas, de coach, wil dat ze met zijn allen achter de bal spe len. Zo'n afwachtende houding, dat is niks voormijEen aanval ler moet het van zijn actie heb ben. Ik passeer heel gemakke lijk, met een lichaamsbeweging zoals Ronald de Boer. Tegen GTI hadden we het heel moeilijk. Het werd zelfs nog 6-6. Twee ac ties en het stond 8-6. Dan balen ze hoor" „Er komen natuurlijk niet veel mensen kijken, maar ik wil het Boudewijn Rietjens: „Ik dolde Rinus Zegers met een dubbele schaar. Hij gingmee met de beweging, dat had hij natuurlijk nooit mogen doen." pubhek vermaken", legt hij uit. „Tegen DOW nam ik met Fabian en Barry du Puy een strafschop a la Cx-uijff en Jesper Olsen. Da's leuk hoor, zo'n doelpunt. Daar was over nagedacht. Eén van mijn mooiste doelpunten heb ik tegen Gemeente gemaakt. Ri nus Zegers deed ook meeIk dol de hem met een dubbele schaar. Rinus ging mee met de bewe ging, dat had hij natuurlijk nooit mogen doen. Hij zou beter moeten weten als trainer. Ik stiftte de bal over de keeper. Fa bian du Puy had er alleen maar zijn hoofd tegen te zetten." Doelgericht Met een gemiddelde van bijna vier per wedstrijd heeft hij een belangrijk aandeel in de triomf tocht van zijn ploeg, die zich volgend seizoen op een hoger ni veau mag meten. „Ik hoor nogal eens zeggen dat het geen niveau is, waarop wij spelen. Maar ik krijg wel elke week twee man bij me. Dat doet me niks. Ik ben in de zaal heel doelgericht. Ik heb niet veel nodig om te scoren. De jongens die achter me spelen, doen het vuile werk. Verdedi gend ben ik natuurlijk niet zo sterk, maar we vullen elkaar goed aan. Als ze die bal maar bij mij inleveren." Alle ballen op 'Bo', zoals hij door zijn ploeggenoten wordt genoemd. De tegenstander weet het, maar moet vaak lijdzaam toezien hoe de 30-jarige routi nier met een soms verbluffend gemak doel treft. „Voetballen is toch zo simpel", doceert hij. „Het idee begint hier", wijst hij naar zijn hoofd. „En daarna schakel je de voeten in. Dat gaat natuurlijk allemaal automa tisch. We hebben een goeie ploeg. Ik heb veel aan die jon gens te danken. Maar ik scoor in elk team. Ik heb in Hulst vier jaar bij DLC- gespeeld. We wer den drie j aar achter elkaar kam pioen. Ik moet eerlijk zeggen dat het een klasse van niks was. Het laagste van het laagste niveau. In het vierde jaar deed ik in het begin niet mee. Alleen ik was ex- niet bijverder was het dezelfde ploeg. Ze verloren vier keer op rij. Daarna ben ik weer mee gaan doen. Ik geloof dat we nog tweede werden. Als ik bij GTI speel, worden we kampioen. Als ik bij Wentzler speel, wox-den we kampioen. Ik heb geloof ik tien jaar aan het soccex-toernooi meegedaan. We zaten altijd bij de laatste acht. Ik doe een jaar niet mee en Koewacht komt niet verder..." Zot „Ik let bij het inschieten altijd op de keeper van de tegenpax-tij om te kijken wat zijn zwakke kanten zijn. Je ziet het zo of hij een bal kan pakken of niet. Ik ben altijd op zoek naar een ma nier om mijn tegexistander af te bluffen. Of dat nou met mijn voeten is of met mijn mond, dat maakte me niks uit. In dat op zicht vergelijk ik mezelf wel eens met John de Bever. Die heeft van diezelfde trekjes. Ik speel al jaren zo. Ik vraag me wel eens af hoe een tegenstander over me denkt, omdat ik natuur lijk heel irritant bezig ben. Ze zeggen wel eens: die Rietjens is zot. Maar wie me goed kent, weet dat ik heel serieus kan zijn. Wie mij privé meemaakt, weet dat ik dan heel andex-s ben. Dat uitdagende zit gewoon in me. Ik doe dat echt niet om iemand op te ruien. Als ik die zaal in ga, gaat er gewoon een knop om. Onbewust. Sonunigen hebben maar twee woorden nodig. Dan gaan ze al schoppen. Als ze dat doen, pak ik ze aan hun shix-t vast. Gewoon een handigheidje, Geen scheids die dat ziet. Dat mag", is zijn overtuiging. „Een foto Charles Strijd aanvaller moet zich wel wape nen. Als je niks doet, ben je ner gens." Voetballen op het veld lijkt voor Boudewijn Rietjens voorgoed verleden tijd. Als medewerker van de meubelgigant uit Hulst moet hij zondags werken. „Ik heb dit seizoen meegetx-aind met het eerste of tweede van Koe wacht, xnaar vanaf januari bexr ik nog niet geweest. Mijn ome Rudy is trainer. Hij laat ze nogal veel lopen", stelt hij vast. „Ik wil hem niet aanvallerx, maar hij zou ze beter eens wat anders le ren. Ik ben wezen kijken, toen Koewacht tegen Luctor speel de." Vanuit zijn luie stoel geeft hij aan, dat het de spelers nau welijks lukt een goede pass te geven. „Ze kunnen die bal nog niet eens van hier naar de televi sie schoppen. Laat mij daarom maar lekker in de zaal spelen. Dat vind ik op dit moment veel leuker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 52