Uitstel besluit subsidie betonwijk PZC Kessen is gewauwel ISOZ zat De Westenwind viert jubileum met koorzang tijdens dienst in Breskens Pelsdierfokker wil uitbreiding met acht groen-labekstallen Ook Axel en Sas kunnen rekenen op actie Houdgreep J. Kruize was kundig burgemeester Axel denkt nog over extra service GGD zeeland 12 Toezegging over al dan niet subsidiëren duurzaam bouwen pas tegen zomer weekenddiensten Geüniformeerd toezicht in Hulst wordt beëindigd kerkdiensten vrijdag 28 maart 1997 van onze verslaggeefster Pascalle Capetti HULST - Burgemeester A Kes- sen en wethouder B, Picavet van Hulst zijn uit de laatste vergadering van het bestuur lijk overleg in Zeeuws-Vlaan deren (ISOZ) weggelopen, om dat ze - in de woorden van Kessen - 'het gewauwel over procedures zat waren'. Zij waren het niet eens met de gang van zaken dat de vier kleinere gemeenten de posten die door het vertrek van burge meester J, Kruize zouden vrij komen, al aan het verdelen wa ren. De twee bestuurders reageerden daarmee op vragen van PvdA'er A Hegger die wil de weten waarom zij voor het einde van de vergadering wa ren weggegaan. Picavet had zich naar eigen zeggen geërgerd aan het feit dat de vier kleine gemeenten, verenigd in het Philippine-be- raad, binnen het samenwer kingsverband een aparte posi tie denken te kunnen innemen om zo de besluitvorming in hun voordeel te beslissen. „Dat vond ik te gek.Volgens Kessen heeft het vroegtijdige vertrek in ieder geval positief uitge werkt. omdat de benoeming van de functionarissen in het bestuur van de Regionale Brandweer Zeeland en de Raad van Commissarissen van Delta Nutsbedrijven tijdelijk is uit gesteld. De wethouders P. Weemaes en G. van de Voorde zijnbij de ver gadering blijven zitten. Zij waren het ook niet eens met de procedure, liet wethouder P. Weemaes donderdag nog we ten. van onze verslaggever René Hoonhorst AXEL - Staatssecretaris D. Tommei van Volkshuisvesting beslist pas tegen de zomer welke bouwprojecten in aanmerking komen voor subsidie voor duur zaam en energiebewust bou wen. De Regionale Zeeuwsch- Vlaamse Woningbouwvereni ging (RZVW) hoopte deze week een toezegging te krijgen voor een bijdrage van zes ton voor 150 nieuwe 'hofwoningen', die de 230 betonwoningen in Axel- West moeten vervangen. De Axelse corporatie overlegt donderdag 24 april met de Stichting Experimenten Volks huisvesting (SEV) en de Neder landse Onderneming Voor Energie en Milieu (Novem) nog maals over haar plannen met de betonwijk. „Maar SEV en No vem geven slechts advies aan de staatssecretaris. Ook eind vol gende maand weten we dus nog steeds niet waar we aan toe zijn. De bewoners van betonwijk- west, voor een groot deel ook weer de bewoners van de nieu we woningen, worden daar in geen geval de dupe van. We zul len ze direct 24 april 's avonds laten horen hoe de plannen op dat moment zijn. Het blijft de bedoeling om eind dit jaar. be gin volgend jaar met de sloop van woningen te beginnen", verklaarde RZVW-directeur C. Reinhoudt donderdagmiddag. De directeur liet weten dat de woningbouwvereniging er van uit gaat dat aan de opzet en het uiterlijk van de 'hoven van Axel' niet veel verandert. Mocht het Axelse bou wpro j eet niet bi j zon der genoeg worden geacht door de staatssecretaris dan worden vooral experimentele, duurza me milieumaatregelen niet doorgevoerd. De gemeente Axel wil er alles aan doen om de corporatie te helpen, bleek donderdagavond tijdens de raadsvergaring. Het college heeft dinsdag 1 april nog overleg over het slopen van de betonwijk in twee fasen, maar burgemeester W. de Graaf liet de raad alvast weten dat het sloop- besluit vlak daarna is te ver wachten. Om voor de subsidie in aanmerking te blijven komen, moeten bouwprojecten voor 1999 worden gerealiseerd, dus is haast geboden. J. Dieleman (GPV) pleitte er voor ook huurders van wie het huis pas in de tweede fase wordt gesloopt, de verhuispremie van vier mille te geven als ze binnen kort een nieuwe woning vinden. De Graaf vond dat weliswaar een sympathiek idee maar wilde - ook met het oog op de kansen op de toename van (kleine) cri minaliteit door leegstand en verpaupering in nog bewoonde straten - verder niet op het ge sprek met de RZVW vooruitlo pen. De corporatie hoopt staatsse cretaris Tommei (D66) ook nog via partijpolitieke kanalen op het unieke van haar plannen te wijzen. Tijdens het paasreces, vrijdag 4 april, ontvangt de RZ VW het Tweede-Kamerlid J. Jorritsma, de statenfractie van D66 en een aantal Zeeuws- Vlaamse gemeenteraadsleden van die partij. De Democraten worden rondgeleid in beton- wijk-west en lui j gen een uiteen zetting van de architect over zijn hofwoningen. Reinhoudt desgevraagd: „Mevrouw Jor ritsma is weliswaar geen woordvoerster voor volkshuis vestingszaken, maar doet wel vaak het woord over milieu aangelegenheden. Misschien dat zij de staatssecretaris nog wat kan influisteren." Koor De Westenwind uit Breskens viert het 25-jarig bestaan. van onze verslaggever BRESKENS - Vijfentwintig jaar na de op richting is koor de Westenwind in Breskens niet alleen meer bestemd voor jongeren. Het jubilerend koor telt momenteel dertig leden en bestaat uit kinderen van basisschool De Schelphoek en volwassenen. Het jubileum wordt op Eerste Paasdag 30 maart gevierd tijdens de paasdienst in de Barbara-kerk in Breskens. Emeritus-pastoor Omer Gielliet en dirigent Fonny Maas waren in het voorjaarvanl972 de oprichters van het koor. Het muzikale ge zelschap bestond in die beginperiode vrij wel uitsluitend uit leerlingen en jongere oud-leerlingen van de Schelphoek en heette daarom 'jongerenkoor'. Na de beginperiode stroomden ook oudere leden toe en daarom werd besloten de naam te veranderen in koor de Westenwind. De Westenwind heeft vooral moderne liede ren en negro-spirituals op het programma staap. Maar ook licht klassieke werken van Bach, Beethoven en Bizet komen aan bod. De koorleden luisteren vooral diensten op in de Barbara kerk in Breskens. Ook treedt het eenmaal per jaar op in verzorgingshuis de Stelle in Oostburg. In het verleden trad de Westenwind onder meer op in Hulst, Oostburg, Sas van Gent, Axel, IJzendijke, Biervliet, Groede en Hoofdplaat. In België verzorgde de koorleden optredens in Loke ren en Meerdonk. De medewerking aan het klankbeeld 'de Kruisweg der mensen' is voor de Westenwind één van de hoogtepun ten uit het 25-jarig bestaan. Het koor heeft enkel zeer trouwe leden. Di rigent Maas, Mariëtte Corijn-van Rattingen en Thea Maas-van der Veeken zijn sinds 1972 onafgebroken lid. Het jubileumconcert tijdens de paasdienst op Eerste Paasdag in de Barbara kerk ibe- gint om 10.00 uur. Na de dienst is er een re ceptie in de koffieruimte van de kerk. van onze verslaggeefster KUITAART - Pelsdierfokker J. van Hoof in Kuitaart heeft een aanvraag ingediend om de 'sheds' aan het Mispad uit te breiden met acht open groen-la- bel-stallen. De uitbreiding van 1500 naar 3000 nertsen is nodig om te kunnen voldoen aan de strengere huisvestingseisen en om als bedrijf in de toekomst le vensvatbaar te blijven. De gemeente Hontenisse hëeft de aanvraag in behandeling ge nomen. Zij heeft nog niet be schikt op de bouw- en milieu vergunning. Woordvoerder J. Everaert verwacht milieutech nisch geen problemen, omdat het om een milieuvriendelijke groen-labelstal gaat. Planolo gisch wordt het lastiger. De aan vraag moet op dat punt in ieder geval goed worden bekeken, geeft hij aan. De nertsen moeten volgens nieuwe wettelijke richtlijnen meer bewegingsvrijheid heb ben. Daarom zijn grotere kooien vereist, vertelt Van Hoof. Om de investering die deze verbou wing vx-aagt, er uit te krijgen en om zich ook in de toekomst van een gezinsinkomen verzekerd te zien, wil Van Hoof daarnaast het aantal dieren verdubbelen van de huidige 1500 naar 3000. Protest Tien j a ar geleden ontstond er fel protest bij inwoners van Terhole over de vestiging van de nert senfarm in hun omgeving. Zij vreesden vooral stankoverlast. De gemeente Hontenisse ver bond aan de milieuvergunning daarom strenge voorwaarden. Na een Raad van State-zitting van bewoners en de nertsenhan- delaar zelf (die bezwaar maakte tegen deze strenge regels) werd het stil rond het bedrijf. De ge meente Hontenisse hebben nooit klachten bereikt, weet Everaert. Volgens Van Hoof hadden de reacties vooral te ma ken met onbekendheid met het fenomeen nertsénf arm. foto Charles Strijd van onze verslaggever AXEL - Ook de gemeente Axel kan rekenen op de inzet van po litie en justitie als er op haar grondgebied problemen zijn met handel in en gebruik van drugs. Politie en openbaar mi nisterie hebben onlangs nog via het sublokaal driehoeksoverleg met de burgemeesters van de Kanaalzone laten weten dat de actie Houdgreep net zo goed voor Axel en Sas geldt als voor Terneuzen. Bxxrgemeester W. de Graaf stel de PvdA' er M. van Oyen donder dagavond gerust tijdens de Ax else raadsvergadering. De Zeeuws-Vlaamse politie is er niet alleen voor het oplossen van (drugsgerelateerde) problemen in Terneuzen. Van Oyen had zich geërgerd aan uitspraken van de Terneuzense bixrgemeester R. Barbé. „Ik lees in de krant dat Barbé zich met de hand en tand verzet tegen vermindering van de politie-inzet in zijn gemeen te. Is er dan nog wel de wil tot sa menwerking?", vroeg de PvdA- fractievoorzitter zich af. De Graaf wilde zichxxiet met die vraag en met uitspraken in de krant van anderen bezig hou den. „Tijdens het driehoeks overleg is mij nooit iets van on wil gebleken. De verzekering van politie en justitie dat wordt opgetreden als dat nodig is, is voor mij voldoende Het reisje van de Zeeuws- Vlaamse burgemeesters naar de Bijlmer heeft De Graaf er deze week nog eens van overtuigd dat de gemeente Axel het handelen in soft drugs zo veel mogelijk moet ontmoedigen. „Ik zeg niet dat het ook voor andere ge meenten geldt, maar voor ons is het goed om niet te gedogen." zaterdag 29toten metmaandag 31 maart 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: J. G. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel.(0115)614000, zon. 08.00-din. 08.00 uur: N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel.(0115)614000. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-din. 08.00 uur: P, A. M. de Bruijckere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. (0117) 455555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke, vrij. 18.00-din. 08.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. (0117) 301366. Breskens en Groede: R. Bonarius, Walenstraat 1, Groede, tel. (0117) 371825, spreekuur 11 en 17 uur. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - din. 08.00 uur: G. P. Harskamp, Noordstraat 8, tel. (0115) 561666. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur, zon. en maan. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-din. 08.00 uur: L Feyen, tel. (0115)452525. Spreekuur 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - din. 08.00 uur: J. Lips en B. Schulte, Gr. Bagijne- straat 16, tel.(0114)313131. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: J. P. Neeteson, J. Hobeinstraat 8, Philippine, tel. (0115) 491769. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-maan. 08.00 uur. M. van Kalmthout, Groenendijk 52, tel (0114) 681377, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. maan. 08.00-din.08.00 uur: F. Helmers, Cloosterstraat 72, tel. (0114) 681277, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: D. Balk, Koninginnestraat 10, IJzen dijke, tel.(0117)301760. Spreekuur zat., zon, en maa. 12- 12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: vrij en zat. D. T. Thung, Dinkelstraat 10, Terneuzen, tel. (0115) 630666. Beenbreuk door laagstaande zon IJZENDIJKE - Door de laag staande zon zag een automobi list uit Biervliet donderdagmor gen om tien voor half acht op de Hoofdplaatsewegbij zijn woon plaats een voor hem rijdende fietser over het hoofd. Bij de aanrijding brak de 28-jarige wielrijder uit IJzendijke een sleutelbeen. Hij werd overge bracht naar het Antoniuszie- kenhuis. De fiets werd volledig vernield, de auto raakte licht beschadigd. zon. en maan.: X. Groeneveld, Hof plein 2, Axel, Tel. (0115) 562332. Spreekuren zat.zon. en maan. 12- 12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen, Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 612090. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115)562888. Hulst,zat. 10-18 en zon. en maan. 11-12 en 14-18 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel.(0114)314255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. en maan. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: R.T. Versol en J.C. Versol-ten Hoop- en, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreekuur 13-14 uur, Plevierstraat 18, Hengstdijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. en maan. 12 uurin de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Die- menstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Peter de Vos, Van Steenbergenlaan 7, tel. (0115) 696425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', tel. (0117) 382769/ (0117) 492398/ (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oost burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, zat. en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel. (0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuur zat. 11.00- 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West- Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzo ne: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws- Vlaanderen, dag en nacht bereik baar via tel. (0115) 674555. Pastorale dienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12- din. 24 uur: P. Theeuwes, Cinge, tel. (0114) 313513. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 -din. 24uur: A.deNijs, tel.(0115)481382. Kanaalzone, zon. 12 - din. 24 uur- Raadsleden Bram Heyboer (D&T) en CDA'er R. Flikweert (r) schudden burgemeester J. Kruize, geflankeerd doorzijn vrouw, de hand bij zijn afscheid van de gemeente Oostburg. foto Charles Strijd van onze verslaggever Hans Heijt OOSTBURG - Burgemeester J. Kruize van de gemeente Oostburg heeft donder dag in zijn afscheidstoespraak de Oost burgers geadviseerd uiterst kritisch te zijn ten aanzien van plannen die Rijk en provincie op het bordje van de gemeente leggen. Hij verklaarde dat het niet ver standig is een afwachtende houding in te nemen, omdat anderen dan invulling gaan geven aan ontwikkelingen in het Oostburgse. Kruize nam donderdag in een speciale raadsvergadering en op twee drukbe zochte recepties officieel afscheid van de mensen waarmee hij ruim negen jaar te maken heeft gehad. De vertrekkende bur gemeester keek in zijn afspraak niet al leen achterom, maar liet zijn gedachten ook over de toekomst van de gemeente gaan. Hij vroeg zich onder meer af er een redelijk compromis tot stand kan worden gebracht voor de herinrichting van de kust West-Zeeuws-Vlaanderen- Ook was het voor hem een vraag of Gedeputeerde Staten na de verkiezingen van 1998 de be stuurlijke reorganisatie van Zeeuws- VLaanderen zullen afronden. Kruize verklaarde dat hij goed had sa mengewerkt met ambtenaren en de ge meenteraad. Hij vond wel dat de verschil len tussen politiek bedrijven en besturen af en toe opmerkelijk waren. „Een brief van een inwoner plus zijn aanwezigheid op de tribune, kon de commissie aanlei ding geven te doen alsof nimmer een alge meen beleidskader was vastgesteld", al dus Kruize. „Het was voor mij af en toe aanleiding om te denken aan een zekere vorm van 'adhocratie': een vorm van meer scoren en minder besturen. Vakkundig De raadsfracties roemden Kruize, omdat hij als burgemeester boven de partijen stond, de raadsleden de ruimte gaf hun mening te uiten en op vakkundige wijze de portefeuilles planologie en algemeen bestuurlijke zaken onder zijn hoede had. Verder stelden de raadsfracties dat Kruize met grote vasthoudendheid zijn stand punten verdedigde. WD-fractievoorzit- ter J. Provoost herinnerde aan de wijze waarop de burgemeester discussies voer de. „Dan kwam er een stortvloed aan woorden, zinnen en tussenzinnen" liet Provoost weten.,En ik diuf het nu wel toe te geven. Aan het eind was ik vaak het spoor helemaal bijster." van onze verslaggeefster HULST - De gemeente Hulst en middenstandsvereniging Hulst Reynaertstad stoppen voorlo pig met het project geünifor meerd toezicht. Zij vinden het draagvlak onder de midden standers te smal om beveili gingsbeambten in te huren. Van de 120, 130 ondernemers in de kern Hulst wilden er slechts 35 aan het project meedoen. Burgemeester A Kessen kon donderdag in de raadsvergade- ring nog geen antwoord geven op de viuag van CDA'er J. Steij- aert of de gemeente dan een deel van de tienduizend gulden, die zij in het project heeft gestoken, terugkrijgt. De kosten van het geünifoiTneerd toezicht bedroe- genin totaal zo'n vijftig- tot zes tigduizend gulden. Omdat de grotere bedrijven aan de rand van de stad zelf al bewakings diensten hebben, waren er on voldoende deelnemei's om de kosten te di'agen. Volgens Kessen is het op zich niet erg dat het project stopt, omdat Hulst per 1 mei twee poli- tiesmveillanten krijgt, die wor den ingezet in weekeinden, op marktdagen en bij evenemen ten. „Dat zou ook een oplossing zijn en het kost ons volstrekt niets." Hij heeft begrepen dat Hulst Reynaertstad zich ook in deze oplossing kan vinden. van onze verslaggever AXEL - Burgemeester en wet houders willen nog eens bekij ken of Axel extra geld moet uittrekken om de Gemeen schappelijke Gezondheids dienst (GGD) in de gelegenheid te stellen vijfjarige 'scholieren op Axelse locaties te onderzoe ken. De GGD wil alle scholieren uit de Kanaalzone in Terneuzen controleren, maar het college vreest dat juist kinderen die het hardst controle nodig hebben dan niet meer komen. Om de GGD-artsen naar kruis- gebouwtjes en schoollokalen in de Axelse kernen te laten komen voor het bekloppen en kneden van vijfjarigen, moet Axel jaar lijks 5500 gulden uittrekken. „We kopen als het ware een ex tra dienst en dat is de prijs die de GGD vraagt. We moeten als ge meentebestuur binnenkort maar eens overleggen of we dat bedrag ervoor over hebben", legde wethouder J. van Schaik donderdagavond uit tijdens de gemeenteraadsvergadering. P. Apers (WD) vroeg zich af of de GGD dan niet beter direct ge privatiseerd kon worden. Van Schaik wees echter op de wettelijke taken van de ge meente op het gebied van de 'preventieve volksgezondheid'. „Een landelijke commissie heeft intussen al wel de aanbe veling gedaan dat gemeentera den meer bij de gezondheids dienst moeten worden betrokken. PvdA'er M. van Oyen greep de rondvraag aan om op een andere zaak 'van levensbe lang' te wijzen. Hij vroeg het college om tijdens het Interge-j meentelijk Samenwerkings- overleg Zeeuws-Vlaanderen te pleitten voor het instandhou den van de Brugse helikopter- dienst. „Die twee kwartjes per inwoner mogen de helikopter niet aan de grond houden. De helikopterdienst is een noodza kelijke aanvulling op de ge zondheidszorg." Informatie over drugsgebruik TERNEUZEN - De afdeling Zeeland van de Landelijke; Stichting Ouders van Drugsge bruikers houdt maandag 7 april een informatie-avond over drugs, gebruik en de gevolgen: ervan. Tijdens de bijeenkomst: gaat Saskia Kliphuis van het' Zeeuws Consultatie-bureau: voor Alcohol en Drugs (ZCAD); uitgebreid in op de verschillen de soorten drugs en legt zij uit hoe deze stoffen lichaam en geest beïnvloeden. Cees van Bostelen van de regio-i politie legt op zijn beurt uit hoei cle wetgeving in elkaar zit en hoe wordt omgegaan met het ge doogbeleid. Namens de stich ting voert Tiny Stechwey hetj woord. Ze vertelt over drugs misbruik en hoe partners of ou- der(s) van verslaafden daarmee om kunnen gaan. De avond wordt ingeleid en voorgezeten door voorlichter Otto Vosveld van de gemeente Terneuzen. De info-avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in paviljoen Westkant in Terneuzen. Vrijdag 28 maart (Goede Vrijdag) 1997 Aardenburg SOW-Gemeente (Ont- moetingskerk) Kapel Coensdike 16 ds Valk (HA); Doopsgezinde Ge meente 19.30 ds Postma; Axel Ne derlandse Hervormde Kerk 19.30 ds v. Elderen (SOW); Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 19.30 ds Burger; Breskens Vrije Evangelie Gemeen te 19 ds Blokland; Cadzand Neder landse Hervormde Kerk 19.30 ds Houwaart (HA); Groede Nederland se Hervormde Kerk 19.30 ds v.d. Sar (SOW); Hoek SOW-Gemeente 19 ds v.d. Maas; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 19.30 ds Souman; Hulst Evangelische Gemeente (Het Ravelijn) 20 dhr Kattouw (HA); Nieuwvliet Nederlandse Hervorm de Kerk 19 ds Hoogendoorn (HA); Oostburg Nederlandse Hervormde Kerk 19.30 ds v. Duinen; Gerefor meerde Kerk 19 ds Riesebos; Gere formeerde Gemeente 15.30 ds Kat- tenberg; Retranchement Vrije Evangelische Gemeente 19 ds v.d. Wetering (HA); Sas van Gent Ne derlandse Hervormde Kerk 19.30 ds Wasterval, Schoondijke Gerefor-, meerde Kerk 20.15 ds Blokland; Sint-Kruis Nederlandse Hervormde Kerk 19 ds Valk (HA); Terneuzen: Nederlandse Hervormde Kerk: Op- standingskerk 19 ds Klap;Grote Kerk 10 (HA)-19.30 ds de Boer; 'Ter Schorre' 10.30 mw ds Taalman-de Ruiter; Gereformeerde Kerk Vrijge maakt 19.30 ds Storm;Gerefor meerde Gemeente 10.15 lees- dienst; Evangelische Gemeente (De Kandelaar) 19.30 dhr Koster; IJzen dijke Nederlandse Hervormde Kerk 19.30 ds v.d. Schee (HA); Zaamslag Nederlandse Hervormde Kerk 19.30 ds Reinders (HA); Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt 19.30 ds Leeftïnk;ChristeIijke Gereformeer de Kerk 19.30 ds v. Ek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 44